Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 9

In jos 
+11
Mona41
Sorina
lyly_mar
samira33
Admin
galliciana
luminita42
alinutahu
turqoise
guzelnico
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyJoi Sept 30, 2010 1:11 pm

Rezumarea primului mesaj :

Va asteptam cu drag la noul capitol. flower
Sus In jos

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 9:19 am

Manu, da, se mai lipeste cate unul de cuva. Very Happy
Uite asa s-a ales sotul meu cu un ciorap negru si unul maro la aceeasi pereche. Laughing Inainte sa intind rufele proaspat scoase in cosulet, am bagat in masina seria de rufe albe, cu detergent si, bineinteles, cu Domestos alb. Rolling Eyes
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 9:47 am

hi,hi... da nico... si eu patesc .. dar si invers, sa-mi ramana cate ceva alb..de obiecei ceva micut si sa bag dupa colorate...am ras cu sor alui G care-i facuse sotului ei niste chiloti roz... nu cred ca exista cineva care sa nu pateasca de astea.. si mai am o problema cu ploverele de lana care din marimea lui G ..s-au facut pt mine... ei de fapt doar unul a suferit transformarea...dar mi-a fost o jena ... si m-am hotarat sa i le spal la mana de atunci...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 9:49 am

nico ce targ de mancare turceasca spuneai???

oricum eu am gatit, sambata ciorbita si chiftelute cu sos....ciorba cica, foarte buna... e clar ca lui G ii place borsul d efapt..in tot ce pun bors...e minunat...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 10:16 am

Manu, surioara mea o sa nasca o fetita.
Puloverele de lana eu le spal la masina de spalat, cu apa rece, fara stoarcere. Nu se deformeaza deloc.
Cu ciorapii am rezolvat: sotul meu este militar de cand se stie, deci e foarte ordonat, dimineata face patul, isi pune singura masa daca e cazul, isi impacheteaza singur ciorapii.... Multe, eu nu sunt la fel de ordonata.
Dar mai exista o varianta: am avut o colega de serviciu care ura sa-i calce pantalonii sotului, sa le faca dunga. Asa ca... Codruta mea 3 zile la rand le-a facut cate 2-3 dungi, ca na...nu stia sa calce. Vazand sotul ca nu se poate duce cu ei la serviciu cu atatea dungi Very Happy a zis: lasa draga mea, ca ii calc singur, ca tu si asa ai o multime de alte lucruri de calcat. Smile) Si uite asa a scapat Codruta mea de pantalonii sotului.
Deci, puteti imperechea si voi o soseta neagra si una gri. Wink
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 10:34 am

amy...mda buna aia cu pantalonii..dar al meu la cate d eimprastiat e in stare sa-i incalte asa desperechiati... oricum e el mai ciudatel in a se imbraca, nu cred ca ar surprinde cu o soseta mai lunga si alta mai scurta... al meu are diferite nuante de albastru sau negre deci apropiate ca nuanta..... albe... cred ca are 2 perechi si nu le-a incaltat niciodata...si faza este ca el pleaca dupa mine... nu stie niciodata cu ce vrea sa se imbrace...il vad cand vine acasa cum s-a imbracat... deci cam tarziu...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 1:58 pm

Buna fete,
Amy, nastere usoara surioarei! Cred ca ai emotii pentru ea. Te inteleg, pai mi-e greu mie femeie in toata firea pe aici fara surori, fara ajutor, darmite ea ca e tanara...
Lyly mult noroc azi! Sa dea D-zeu sa iei hotararea cea mai potrivita.

Barbatu'meu s-a intors acasa pe la 12.00, se simtea foarte rau, obosit, tensiune mare, ameteli, in ultima vreme insomnii.... S-a dus sus in dormitor sa se linisteasca. Parca nu-i de-a buna. Am hotarat sa mearga vineri la doctora de familie sa mai ceara un set de analize. Off, anul asta nu i-a mers deloc bine ca sanatate. Da Doamne sa fie mai bine, de-acum incolo.

Va pup in grup fetelor! I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 2:34 pm

off lumi, sper sa se simta mai bine sotiorul...
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 4:10 pm

Buna fetele, flower
m-am intors de la eco:lichidul nu mai este(vestea buna),a zis dr ca era in uter ,nu in trompe,nu era hidrosalpinx ...si ca nu putea sa il scoata din uter ca tb sa intepe uteru....si veste mai putin buna:nu a crescut endometru(are 6,62),e aproape ca sambata.....mai fac azi 225 de menopur si maine preganil si joi punctia.Joi hotaram cand fac ET...eu i-am zis ca dc nu e bun endometru sa inghetam embrionii si a zis ca este o varianta...oricum hotareste si in functie de ce fel de embrioni am.....acu nu stiu cand as putea sa fac ET,ca eu stiu ca sambata si duminica nu face ET.....poate or lucra si sambata.....
am cerut ceva pt endometru si nu mi-a dat nimica.....
sami,nico credeti ca mai creste endometru?el a zis ca incercam sa ne bazam pe 5 foliculi,3 crescusera mai bine(18,19,19) si veneau 2 din urma (aveau cam 14si ceva)


Lumi
,dc sotul tau era in romanica era o explicatie a starii de rau,trecerea asta de la frig la cald,asa brusca,ca toti ne resimtim......pt tensiune ia trtament?sanatate multa sotului!
Amy,nastere usoara surorii tale si o bebelina frumoasa si sanatoasa!
pupici la toate fetele
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 4:54 pm

Lyly, pai in cazul asta sperantele cresc! :-))) Ma bucur sa aud! Foliculii arata bine, pentru cei mari ti-a dat ceva sa nu ovulezi mai devreme?...Sau poate n-o fi cazul. Estradiolul ti-l face, cum e? a crescut?.
Endometru parca mai are timp destul sa creasca pana la ET, poate din cauza asta nu ti-a dat nimic.
Din ce stiu astia la medlife nu prea fac interventii in week-end , mai degraba pe luni..

Da, sotul meu e are hipertensiune, :-( dar ia medicamnete de aproape de doi ani si o tine oarecum sub control; de-asta zic ca parca i-ar mai prinde bine niste analize...

Pupici, Doamne ajuta!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 5:37 pm

Lumi, sanatate multa sotului! flower

Lyly, endometrul va mai creste, cu siguranta. Fii optimista! E bine sa il verifici si in ziua ET. Exclamation Nu te risca, incearca sa-l convingi pe dr sa accepte ideea unui FET luna urmatoare daca endo nu e cel putin 9.

Sami, Oestrogelul l-am folosit din ziua 8 pana in ziua 14 de CM, deci pana in preziua FET. Dar asa cum spuneam, acest gel l-am introdus eu, dr mi-a recomandat doar pastilutele cu estradiol Estrofem Wink

Meni, am vazut la TV ca a fost targ de mancare turceasca in CT, dar nu stiu exact locatia. Rolling Eyes

P.S. Lyly, ai putea sa incerci si tu oestrogelul.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 5:40 pm

va pupp fetelor

azi dimineata la 9,30 prietena mea unguroaica adipapazi a nascut 2 gemenashi frumoshi si sanatosi,pe nume Ioachim si Ana,de 1,7kg respectiv 1,8 kg.
toti 3 sunt bine,bebelushii vor mai ramane in spital o vreme si s-au nascut la 34 de saptamani si o zi.

lylyshor,ma bucur ca a disparut lichidul buclucas,endo esta cam mic si sfatul meu ar fi sa nu faci ET pe un endo mai mic de 9.
mie mi-au refuzat interventii-punctie si ET in weekend...poate intre timp au evoluat lucrurile sau poate Albu face interventii in we.

va pup...ne auzim mai tarziu.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 5:41 pm

multumesc nico,il voi folosi si eu.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 5:59 pm

Lumi,nu mi-a dat nimic ca sa nu ovulez mai devreme.....m-am mai uitat inca odata de dimensiunile foliculilor,ca din memorie i-am scris mai mari drunken , deci:16,55;14,04;13,37;18,07;19,29..estradiolul azi(inainte de ultima stimulare):1304 si progesteronul 0,7..si io mi-am facut si LH=3,89 ca ma gande-am ca dc sunt la ovulatie ...mi-a zis ca endometru nu a crescut ca am luat diferilinu...si a dat de inteles ca nu mai tb sa il iau azi...dr dc nu mi-a zis nimica sambata,am intrebat-o pe secretara de la FIV care m-a sunat sambata, dc mai iau diferilinu si a zis ca da.....
Nico si eu as incerca oestrogelul..dar el nu mi-a dat nimica...si eu am luat oestrogel la IA ...m-am gandit sa iau...ce poate sa imi fac rau????

pupici si sa dea DD sa veniti numai cu vesti bune!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 6:01 pm

Sami,sa-i traiasca bebelusii si sa fie sanatosi si norocosi!
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 6:22 pm

buna ...
lyly....frumusei foliculi cat despre restul intrebarilor le las pe fete ca is mai experte eu dor tepot incuraja ...te pup si te imbratisez flower
lumi ...insanatosire rapida sotului Wink

eu am fost la eco astazi si surpiza ....bb a fost asa de lenes ca deabea se misca ,dormea intr-o veselie si era pe burta cu picioarele incucisate deci inca nu vrea sa ne arate nimica Question .....ideea este ca este perfect santos ,avem de toate inima bate normal ,rinichi si restul organelor functioneaza si el normal si avem 309 grame cheers

PS. cu imperecheatul sosetelor ma mai impac cumva dar cu calcatul deloc tongue
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 6:27 pm

hihi...dr Albu e la tv...la Antena 1
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 6:30 pm

sami,ce a zis?despre ce era vb?
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 6:48 pm

Lyly, nu cred ca-ti poate face rau. Very Happy

Cred ca a vorbit putin doctorasu' vostru, n-am apucat sa-l vad. Banuiesc ca subiectul a fost FIV-ul, pt ca, ulterior, s-au citit mesaje de la 3 (doar 3 Shocked ?????) telespectatoare cu privire la gratuitatea FIV-ului in RO.

Alinuta, si bb-ul nostru a fost rusinos si secretos pana tarziu. Very Happy
Lenes, ai spus?! Mai vorbim peste vreo saptamana. Very Happy

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 7:19 pm

Alinuta , felicitari!! Asta a fost ecografia morfofetala de la 20 sapt. , nu-i asa?..Ma bucur ca totul e bine! I love you

Lyly, dincolo de toate emotiile inerente FIV-ului, mie mi se pare ca ai raspuns frumos la stimulare pana acum! Pentru 41 de ani, nu-i rau deloc! Smile Eu nu cred ca as fi avut foliculiii astia nici pe departe! Tine-te bine in continuare! flower

Sami m-am gandit tot timpul la fata asta Adipapazi, de cand ne-ai zis, tot cautam informatii despre ea pe la odisee... Ma bucur enorm ca si ea si copiii sunt bine! Sa dea D-zeu ca bebeii sa ia in greutate repede si sa-i ia acasa cat de curand.

flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 7:27 pm

Sami, la ce maternitate a nascut si cum (normal/ cezariana)? Sa-i traiasca puiutii! flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 7:57 pm

dragelor,am revenit...am scris un "cearceaf" de mesaj la topicul cu Fiv la Albu pe DC...de asta am disparut.
eee...e posibil sa-mi sara in cap cateva...da nu-i bai...fac fata.

Albu a vorbit despre infertilitate si FIV/IA...cica mai vorbeste si maine tot la stirile de la ora 19,00.
zicea ca dupa a3a procedura sansele de reusita scad.
si mai zicea chestii uzuale,pe care noi le stim...gen:cauzele infertilitatii pot fi masculine sau feminine sau inexplicabile si a detaliat pe sexe...etc etc.

fetelor,adina a nascut la Municipal cu dr.INA MOLDOVAN.
nu e doctoritza cu aura de semizeu deasupra capului insa e o tipa foarte atenta si meticuloasa,foarte buna obstetriciana.
i-a monitorizat adinei sarcina fara cusur si in ciuda tuturor problemelor pe care le-a avut de-a lungul sarcinii a luat cele mai corecte decizii pentru bunul mers al sarcinii si azi i-a scos la lumina pe cei 2 prichindei.
a facut cezariana,a intrat la ora 9 jumate in operatie,la 10 jumate s-a terminat interventia si la ora 12 m-a sunat zurlia ca avea ea o nelamurire care o apasa pe glanda pituitara si anume cat de grava e mutatia MTFHR in stare homozigota Laughing
micutzii vor mai ramane in spital o vreme,pana fac 2 kg...ei cred ca-i dau drumul in 2-3 zile.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 8:38 pm

Lumi ,am cam albit in timpul stimularii asteia....una calda-una rece...astazi m-a ajuns oboseala ....nu am avut nicio reactie cand mi-a zis dr de endometru ca e cam mic..sper sa imi ajute DD sa o scot cu bine pana la capat!
nu stiu ce zic referitor la nr de foliculi...eu am mai citit si pe alte forumuri si e o tipa care are 44 de ani si 10 foliculi,dar la viena face fiv-ul...
Sami,ai dreptate referitor la Dr Albu...in ultimul timp vad ca este super aglomerat...cu mine vad ca a avut rabdare sa imi raspunda la intrebari si sa ma caute ....dar la alte fete in 5 min eco.....cred ca e un pic depasit de nr de paciente si de probleme...
azi avea program de eco de la 2-4,insa a venit la 3, a consultat 4 paciente ,a plecat la o punctie si m-ai avea 4 paciente la eco....
I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 8:41 pm

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Samiro, bine zis!!! (la subiectul cu fiv albu). Pai de ce sa sara fetele, ca doar nu se sparg ca portelanu' si doctorul si sistemu' medlife. Very Happy Lasa ca de la atata laudatura si osanale li se urca la ''cap'' si la doctori si clinici.
Face bine sa zica lumea si ce este in neregula.

Intre noi fie vorba, eu cred instinctiv in a doua varianta zisa de tine, ca albu a obosit deja, iar propuneri sau hotarari in interiorul medlife nu va face/lua in veci. Sistemul lor din pacate nu cred ca se va schimba curand.

Noapte bune gagici.

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 8:53 pm

Lyly imi imaginez, e tare greu...
Pana la urma nu conteaza numarul de foly sincer, ci calitatea ovocitelor extrase.
Daca fata aia de 44 ani de la viena scoate la punctie 10 ovocite de calitate sau macar jumate atunci e chiar o performanta! Daca nu, degeaba a avut saraca 10 foliculi.Ca poti sa ai 10 foliculi si sa ti fertilizeze doar 1 ovocit, din pacate. Pe de alta parte tu poti sa ai trei foly si toti trei sa aibe ovo bune. Cu D-zeu inainte,

Pupici inca o data.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 EmptyLun Oct 25, 2010 9:16 pm

lylyshor,te rog din suflet nu te mai lua in comparatie cu altcineva.
importanta este sa ai foliculi de calitate buna din care sa iasa outze puternice si iubaretze.
in mod sigur esti acum si mai sensibila din cazua hormonilor bagati in tine si de asta ai tendinta sa vezi mai mult partea goala a paharului.
te cred si te inteleg ca ai obosit cu toata goana asta emotionala si cu toata incertitudinea asta care te "omoara"...dar te rog sa ai sufletul impacat...tu ai facut tot ce tinea de tine...nu ai ce-ti reprosa.
ma rog pentru tine sa fie bine si cu reusita.

lumy,ai vazut si tu ca spiritul de turma functioneaza la mare arta pe DC si sunt foaaaaarte multe care cad in adoratie fara sa mai treaca prin filtrul ratiunii personale evenimentele si sar la gatul celor care "indraznesc" se prezinte si cealalta fata a monedei.
personal si eu cred ca varianta a2a se va intampla si chiar mi-ar parea rau sa se intample asa...dar asta-i viata.

nu stiu...in astia 4 ani de cand ma confrunt cu infertilitatea,de cand tot bat pe la usile medicilor de mi s-a acrit,de cand tot ma rascracesc,de cand ma tot scobesc,intep si ce Doamne-iarta-ma mai fac eu pe acolo...mi s-a cam luat de doctori...nu mai cred orbeste in niciunul...oricat de faimos,nefaimos ar fi...am invatat sa le vanez "ezitarile"...mi s-au si ascutit simturile in directia asta...banuiesc.

nici de la doftorashu cu ochi albastri nu-s complet multumita...comunic bine cu el,supercalm,meticulos,organizat...imi plac schemele lui de tratament...imi place ca merge la blasto....da nu-s multumita neam de tratamentul de sustinere...mi se pare mult prea "subtire"...motiv pentru care mi l-am ajustat singura.
PK in afara de Utrogestan si Acifol nu da altceva ca si tratament de sustinere.
ori...daca te uiti pe schemele grecilor sau ale austriecilor...sunt mult mai stufoase pe partea de sustinere post ET.

io imi astept sotziorul de la meci.
maine avem de facut drumuri prin afara Bucurestiului...unu spre Oltenita si unu spre Ploiesti.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 23 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 9
Sus 
Pagina 23 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11
» Discutii zilnice de tot felul- 14

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: