Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 9

In jos 
+11
Mona41
Sorina
lyly_mar
samira33
Admin
galliciana
luminita42
alinutahu
turqoise
guzelnico
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyJoi Sept 30, 2010 1:11 pm

Rezumarea primului mesaj :

Va asteptam cu drag la noul capitol. flower
Sus In jos

AutorMesaj
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMar Oct 26, 2010 5:36 pm

Buna fetele flower
am inceput cu oestrogelul si paharu de vin rosu pt endometru...sper sa creasca...ei oricum o sa insist sa imi fac eco inainte de ET....imi zice o fata de la DC(aristica,sami o stie) sa iau si Maca 3/zi si ceai de cretisoara...dar ceai ziceau fetele de la trombofilie ca nu e bun pt mutante(miki zicea)...voi ati auzit de Maca? stiu ca va stresez cu intrebarile,dar stiu ca voi ma intelegeti....
ma bate gandu sa ii zic dr sa ii faca ICSI la al meu....ca are 30% forme normale si astazi ,ca tot il bate-am la cap despre cum se simte dupa tratamentul cu antibiotic...s-a apucat sa se controleze....si n-a ca nu mai respecta pauza aia de 2-5 zile...
Nico flower ,la cat erai tu de slaba..cred ca 9 kg sunt kg de care aveai nevoie...lasa fata ca dai tu jos repede,voi sa fiti sanatosi!
Sami,Lumy aveti dreptate ,stiu ca nu tb sa ma compar...dar na...toata ziua tot citesc pe internet... flower
Meni,sa fie cu ochisori! flower
Amy,Mona,Gali,Alinuta,Turqoise flower
va multumesc pt gandurile bune I love you
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMar Oct 26, 2010 5:40 pm

Lumi, tocuri acum sau dupa ce nasti? Suspect Chilotei credeam ca ti-ai luat deja. De mult timp cochetezi tu cu ideea. Daca pretul e ok, simti nevoia si ii suporti peste burtica, fa achizitia. Wink Crezi ca se pot folosi si ulterior, la retrasul burticii dupa nastere? Question

Gallicuto, n-ai plecat inca spre FR?

Amy, ai banderola neagra? pirat
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMar Oct 26, 2010 5:50 pm

alioooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!
mandre??? affraid affraid affraid never,never,never!

soro, nu am plecat, ca nu am unde sta! deocamdata! cum sa plec fara sa va spui??? affraid

ceai de cretisoara,nu!
maca, da, linistita! euam luat pt reglare ciclu, in fiecare zi.
e buna si ideea cu icsi, dar vezi ce zice si dct.

desre k sa nu v aud, cand nu mai puteti - VA DAM DE-a DURA! cheers cheers cheers

amyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy???? a nascut sorela??? esti matusa sau nu??? drunken
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMar Oct 26, 2010 5:54 pm

Nu am inca banderola, oricum nu cred ca se va rezolva ceva. O ducem din ce in ce mai rau cu banii... In fine, aveti fiecare probleme voastre si nu are rost sa va mai impovarez cu ale noastre.
Sora-mea s-a dus dimineata la spital si i-a zis ca are putin lichid si i-au dat nu stiu ce pastila... La 17:30 urma sa se duca la control sa vada cred daca are dilatatie. Eu oricum sunt planta dar nu pot sa va spun ce simt cand stiu ca e acolo singurica, doar cu Nacho.... Uofff, naspa mai e viata asta.
Despre adoptie, aduc eu vorba din cand in cand sa verific daca a uitat sau si-a schimbat parerea. Very Happy E in grafic, mi-a zis la un mom dat, cand ii povesteam de o fata de pe DC care a adoptat un baietel de 5 ani si 7 luni si imi zice: auzi, parca nici asa mare nu mi-ar placea. Pai nu dragule, mai mititel.
MI-a promis o colega care a lucrat la adoptii ca ne ajuta, ca ne trimite la cineva de incredere, dar in ianuarie vreau sa ma apuc de acte. Mi-a zis colega sa nu ma grabesc, ca trebuie sa ma inarmez cu rabdare, ca poate sa dureze si 2 ani... Mai vedem, o sa fie bine, simt eu asta.
Va pup cu drag.


Ultima editare efectuata de catre amy2007 in Mar Oct 26, 2010 6:40 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMar Oct 26, 2010 5:54 pm

Lylyshor I love you, io personal am o retinere in a amesteca tratamentul medicamentos cu cel naturist. Sincer, nu stiu ce sfat sa-ti dau. Am citit acum despre MacaVit (continut si indicatii) si nu vad ce imbunatatiri ar aduce asa, repede, pe termen scurt.
Poate intra Sami, ea e experta la scheme combinate. Very Happy

Iar kg in plus sunt ultima mea grija. Twisted Evil
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMar Oct 26, 2010 5:57 pm

Gallicuto, crezi ca planta "mandra" da dependenta, nu-i asa? Deci sa ma abtin, pt sanatatea sotului, nu-i asa? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMar Oct 26, 2010 5:59 pm

fata de altele, maca e chiar inofensiva!
eu am avut rez dupa max 30 zile, 1/zi.
in schimb, omega 3, de ex- catastrofa pt mine!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMar Oct 26, 2010 7:26 pm

gata ,m-am hotarat la oestrogel si vin rosu,ca stiu eu ca toate ungurroaicele beau vin rosu....samiruta mi-a zis sa dau cu oestrogel
am fost si mi-am facut pregnilul...si astept...
al meu s-a dus la Mitropolie azi-noapte pe la 2 si era coada pana jos la poalele Mitropoliei si a plecat ....i-am zis sa nu care cumva sa nu sa se duca in noapte asta la moaste ...ca el nu sta la coada,ca e in misiune Very Happy
Amy,bine ca nu s-a razgandit...tu incepe sa iti pregatesti dosaru...ca sa il ai gata I love you Sa ne dai de veste cand esti matusica!
Galli, de abia astept sa te aranjezi odata in frantia I love you
Nico I love you
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMar Oct 26, 2010 7:36 pm

Fetele ,uitati ce imi zice o fata de la DC-FIV Dr Albu,cand i-am zis ca eu iau oestrogel:

Mai Lyly eu nu inteleg!Daca te dai cu oestrogel,etc. o sa-ti creasca endometru da si valoarea estradiolului( din propria experienta).
Ori, crescandu-ti valoarea estradiolului nu vei sti nici macar cu aproximatie cate ovocite mature ai!


Ce sa fac? sa nu mai iau oestrogel? si ei dr nu i-a dat nimic pt cresterea endometrului
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMar Oct 26, 2010 7:38 pm

buna ...
nico draga lasa mama ca 9 kg nu ii asa de mult important e ca tu si micutul tau sunteti bine si ca cresteti cat despre sotul tau cu domnisoara am tras un ras bun cu bubu si ne imaginam cum ar fi daca eu as da din gura non-stop si cineva executa comenzile scratch
lumi ...si eu sunt de multe ori disperata ca nu imi vin hainele din dulap unde am totusi o variatie mai mare ...hainute de graviduta mai putine ca se gandeste omul ce o sa faca cu ele pe urma ,dar am grija sa ma cadorisesc cu cate ceva nu macar o data la doua sapt
lyly ....mult ,mult succes flower
mona vad ca esti in forma de zile mari flower
restul fetitelor flower flower flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMar Oct 26, 2010 8:20 pm

va pup fetelor

mona...wow...USA,Canada,Alaska...mai ca m-as desparti si eu de Samirutz daca s-ar lasa cu asa ceva.
glumesc...ma bucur sa vad ca este in discutie Fiv cu ovo.

lumi,spor la cumparaturi.

nico,daca tu te simti bine si mananci sanatos...asta e tot ce conteaza.
cat despre ideea ta...ai pastrat-o doar pentru tine sau i-ai impartasit-o si sotzului???...ca eram curioasa sa-i aflu reactia.

lyly,asa cum ti-am spus la telefon ,eu,sa fiu in locul tau as lua Oestrogel pana Vineri.
am vazut si eu ce ti-a scrisa fata aia despre cresterea estradiolului...si e corect ce spune ea...dar eu te-as intreba ce importanta are ca nu mai poti sti sigur cati foliculi maturi ai???oricum ai sa afli la punctie.
personal, dozarea estradiolului o vad necesara in cazul pacientelor care au avut vreun FIV anterior cu punctie oarba si se face tocmai pentru a se asigura dr.ca nu sunt iarasi goi foliculii.
pe mine nici nu ma intereseaza dozarea estradiolului in timpul stimularii...ca oricum se vad la eco foliculii si evolutia lor.
da-i si cu vinishor rosu...iar Macca lasa-le...e prea scurt timpul si nu vei reusi mare branza cu ele...trebuiesc luate o perioada indelungata pentru rezultate optime si asa cum mai spunea cineva...nu prea se potrivesc naturistele cu stimularea.
Macca sau Vittex se pot lua intre FIV-uri pentru echilibrarea balantei hormonale,pentru imbunatatirea calitatii endometrului.
asa cum iti spuneam si la telefon, ma surprinde foarte placut faptul ca au inceput sa vina si Sambata...e un pas inainte...sa le tina DD cat mai mult ideile bune.

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMar Oct 26, 2010 9:22 pm

Lyly cum a zis si Sami , pai ce te mai doare ca valoarea estradiolului sa fie masurata cu acuratete?...E doar un indicator al cresterii foliculilor, care se coreleaza cu ecografia. Haide ca se arata de bine, pana acum nu ai avut obstacole de netrecut! Suntem pe langa tine!flower

Nico, si tu m-ai facut sa rad, tu si cu mainile tale in solduri!!! Very Happy
Pai si eu il trimit pe H. sa iasa cu prietenii, dar nu are chef, nu vrea cu nici un chip. Noi suntem tipul ala de cuplu caruia ii este suficienta prezenta celuilalt, dar acum suntem ca doi roboti setati pe supravietuire :-( Ii e dor de timpurile cand faceam multe lucruri impreuna..Si mie..:-( Cat despre ''descarcarile'' individuale Embarassed hehe, pai nu sunt nici pe departe acelasi lucru. E tot un fel de alienare!..Very Happy Oricum in ciuda faptului ca ai manutzele in sold, esti o fata mai buna ca mine, daca zici tu ca i-ai aduce o mandra!!! Dar eu nu te cred, draga mea!!! I love you Fetele , voi o credeti pe Nico?.. Smile

Gali eram doar curioasa, nimic ascuns in spatele intrebarii. I love you
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMar Oct 26, 2010 9:29 pm

Sami, i-am spus sotului asta seara si s-a amuzat. Stie ca e o gluma. Very Happy Si apoi, exact ce-a intuit Alinuta, "stindardu'" nu sta ridicat daca o "ciocanitoare" de pe margine toaca marunt si fara oprire.
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Lyly, da-i inainte cu oestrogelul Arrow si hai noroc cu vinut rosu drunken.
Suntem cu tine maine. Fii optimista! I love you

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMar Oct 26, 2010 9:38 pm

Amy , ba de ce nu, impovareaza-ne cu problemele tale!..Nu e corect, pai noi ne mai plangem pe aici, si tu sa zici chiar nimic..Smile Banii, ai naiba de bani, de ce nu s-o putea trai fara ei :-( E din ce in ce mai greu acolo , de fapt cam peste tot lumea cam strange cureaua. Stiu ca te gandesti la surioara ta, asa as fi si eu, dar ai incredere ca o sa fie bine. O s-o ocroteasca D-zeu, ai sa vezi, o sa fie bine! flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMar Oct 26, 2010 9:42 pm

Lumi, io, ca o sotie iubitoare I love you , mi-am facut datoria si i-am facut propunerea dar el a refuzat-o. Si n-o fac si a doua oara (iar am dus mana usor la sold Very Happy ). Tot lucru' manual ramane de baza. Laughing
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMar Oct 26, 2010 9:53 pm

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nico, sotie iubitoare adevar ai grait!
Te pup nebunatico!

Fetele pupici si voua !


I love you
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 EmptyMier Oct 27, 2010 6:19 am

neataaaaaaaaaaaaaa!
va invit la un mic dejun,si apoi o cafeluta f slaba.
repede, va astept! I love you I love you I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 25 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 9
Sus 
Pagina 25 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: