Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 14

In jos 
+16
Admin
lumy_clt
azumica
missy40
lyly_mar
turqoise
menics
samira33
brunadria
blue_flower
guzelnico
miha_ela
patricia
luminita42
galliciana
amy
20 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyJoi Mar 03, 2011 7:28 am

O primavara minunata si un capitol plin de impliniri.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyJoi Mar 03, 2011 7:30 am

Buna dimineata, dragelor.
Eu la serviciu, cu multa treaba si fara nici un chef...
Bun venit fetelor noi, le asteptam aici la sfat. Very Happy
Meni, pe unde esti de nu dai nici un semn?

Va pup si aveti grija de voi.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyJoi Mar 03, 2011 9:36 am

neataaaaaaaaa,dragutelor! cheers
a plouat la mine,e ciudat afara, sper sa isi revina vremea.
aseara am cazut, nu am mai revenit,evident! m-am distrat cu sormea pe mess putin, si am fost gata. sper ca sunteti bine, ca nu prea va zaresc pe aici!!!
ma duc sa pregatesc de mancare,mai intru mai tz!
o zi buna!!!! pupici!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyJoi Mar 03, 2011 11:17 am

Buna fete,
Gali ma bucur ca esti voioasa! Smile
Eu mi-s bine , sper sa fac un dus daca puica mica va adormi curand.
Afara e un pic de soare cu dinti! Parca v-am zis ca mi-a expirat pasaportul in ianuarie, mie nu mi-a stat capul la pasaport si ca sa vezi..ieri am sunat la consulat si m-au programat pt depunere cerere in 5 aprilie Shocked Si cica dureaza max. 90 de zile eliberarea pasaportului.
Asta mica s-a trezit. :-( Ma duc macar sa bag o masina de rufe.
Va pup!
Sus In jos
patricia

patricia


Mesaje : 22
Data de inscriere : 02/03/2011

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyJoi Mar 03, 2011 11:58 am

Va pup fetele, eu mi-s tare fericita ca astazi e soare si frumos, parca simt asa putin ca vine incet-incet primavara si pe straduta noastra. Culmea, desi sunt nascuta iarna (sunt o capricoarna get beget) nu prea imi place nici frigul si nici zapada.
In rest ce sa va povestesc.. am terminat de citit "Lolita" de V. Nabokov - e o carte draguta dar pe mine nu prea m-a prins subiectul...
Aaa, si aseara am fost cu sotul in carr4 sa mai luam una-alta pt papa insa am ajuns in cele din urma sa imi fac eu stocul la cosmetice Very Happy .. nu prea i-a convenit!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyJoi Mar 03, 2011 1:24 pm

bun venit, patricia, sa ai sarcina usoara si la termen, iar noi speram sa ne ramai alaturi multa,multa vreme! flower flower flower
in ce oras stai?

in alta ordine de idei,
manuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu??
monaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa??
restul fetelor???
amy,pupici!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyJoi Mar 03, 2011 1:36 pm

Patricia, sa ne spui si in cate luni esti, sa te trec pe calendarul nostru. Very Happy
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyJoi Mar 03, 2011 2:12 pm

fetele-beta2 este de 572,31!!!!!!!!!!!!!!!yupiiiiiiiiiiiiii!!inca un hop trecut!Doamne ajuta!

lumi-mi-a zis drul ca e din cauza fierului ce il contin pastilutele-eu oricum o sa incerc sa le iau!si..voi pe langa elevit ati luat si acid folic??

pupici la gagici!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyJoi Mar 03, 2011 2:43 pm

Buna ziua, fete minunate!

BUN VENIT PRINTRE NOI, PATRICIA! SI SA TE BUCURI DE O SARCINA USOARA!flower

Amy, Patricia este in 13 sapt, am vazut io la gravidute. Wink Tu ai vreo veste de la duduia draguta?

Gallicuto, daca invat frantuzeste, vei intra mai des pe aici? Very Happy

Lumi, in institutiile romanesti, fie ele si in afara tarii, stilul de lucru e ... pur romanesc. Mad Azi am fost sa ridicam certificatul de nastere a lui Eralp si, totodata, sa depunem actele pt a-i face pasaport electronic. Desi acum 2 zile, functionara, cu gurita ei, ne-a zis sa venim joia asta cu bb (ma stii ca-s cu listele, io mi-am notat sarguincios study ) s-a uitat pe sub ochelari si ne-a intampinat cu intrebarea "Dar nu v-am zis sa veniti saptamana viitoare?". I-am amintit discutia si detaliile despre cum sa fie imbracat, ce acte ne tb etc si a plecat oftand intr-un birou. Dupa vreo 10 minute s-a intors cu certificatul de nastere. L-a facut pe loc!!!!!! Deci se poate!!!!!! geek
Pt pasaport l-am cam chinuit pe Eralp la poza. Am facut si pauza de supt, ca nu ma mai intelegeam cu el. Laughing Si, apropo, ne-a zis ca dureaza 1 luna.
Aaa, si iaca si-o nazbatie. Dar cica e una europeana de data asta, nu-i inventie romaneasca. Nu se trece in pasaport U cu umlaut, ci UE sau UXX. Am preferat UE (sper sa nu avem probleme la frontiere). Ca parca XX ma ducea cu gandul la alte "nazdravanii". Embarassed Si chiar de mic sa se faca glume XXX pe seama lui ... Nu ca n-ar avea tzutzurel cu care se lauda ... Very Happy dar eu nu raspund pt reactiile mele daca cineva rade de baiatul meu. Evil or Very Mad

Miha, da-i cu compoturi de prune/ caise, miere si muuulte lichide (apa, sucuri fara acid). Elevit-ul sigur nu te constipa. Sunt vitamine care te ajuta in sarcina. Ce ai primit pt sustinerea sarcinii? Prima eco la care am vazut si activitate cardiaca a fost cea de 7 sapt I love you, la 5 sapt am vazut doar un punctulet. Very Happy

Lyly, si eu sunt de parere ca doar Doamne-Doamne detine reteta succesului. angel Noi insa trebuie trebuie sa facem tot ce tine de noi.

Sami, Crinone este 74.01 TL. Scuze pt intarzierea raspunsului. flower

P.S. La mine, forumul se incarca fffff greu. silent Trebuie sa stau cate-o juma de ora sa-mi apara "butonul" Replay, de-aia nu-s asa activa zilele astea.

Sus In jos
blue_flower




Mesaje : 9
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: salutare   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyJoi Mar 03, 2011 4:33 pm

Buna fetelor, habar nu am daca ma mai tineti minte SmileSmile
Am trecut pe la voi, am o zi mai libera la servici....sa va intreb de sanatate, sa va zic ca imi pare tare bine ca inca exista acest forum si ca va mai scrieti.
Ma bucur ca am vazut ca au aparut bebelusi...nu prea sunt eu la curent....mi-a mai zis Lumi din cand in cand.

Despre noi? Dani a facut 1 an si 1 luna. E proaspat tuns pt prima data. E smecher de nu se poate. Se catara pe tot si toate. Alpinist se face. E sanatos, inca nu a facut niciodata febra, nu am avut probleme cu el. Si eu sunt bine. Deja ma gandesc la cum as putea sa fac sa mai am un copil Smile desi sotul meu este impotriva a inca un fiv. Mai vedem, mai discutam. Anul asta, ca de la anul nu mai fac copii, devin prea batrana. Smile

Hai ca mai intru pe la voi, mai intru sa vad ce s-a mai scris pe aici. Nu stiu de ce nu se incarca forumul corect, emoticoanele si alte poze raman neincarcate.

va pup.

Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyJoi Mar 03, 2011 4:42 pm

salutare fete dragi!
vin cu nouati :
am fost la control , totul e in grafic (hematomul nu mai e)
fiv nr 5 se anunta asa:
protocol scurt:
PROVAMES 2mg(1dimi,1seara)din z20, 8 zile!
MENOPUR 150ui din z2 de cm;
in z6 echo sange;in functie de rezultate continui cu doza indicata de dr pana la urmatoarea echo si sange; si tot asa pana la punctie!
CETROTIDE 0,25mg , dupa z6 de stimulare!
declansarea cu GONADOTROPHINE CHORIONIQUE 5000*2
asa...apoi:
dupa punctie: UTROGESTAN 100, de 3 ori pe zi!
PROVAMES 2mg,(dimi si seara)
ASPEGIC100 ,1 pe zi in caz de sarcina!
LOVENOX 0,40 - 1 pe zi in caz de sarcina!
eu cred ca voi mai modifica una alta , de ex voi lua aspegic din z stimulari si lovenoxul de dupa punctie!
voi ma vb cu dr pe mail sa clarificam una alta pana la start!
o sa mai iau si fierul in continuare , acid folic si mai vad !
pupicei , o zi minunata!

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyJoi Mar 03, 2011 4:45 pm

Nico aventura curata cu certificatul de nastere si pasaport pentru cel mic!..Bine ca ai scapat , cel putin partial! Smile

Miha scuze, n-am citit bine, intr-adevar elevitul poate da un pic de constipatie (prin fierul continut) mai ales combinat cu progesteronul care creste in sarcina. Oricum o data cu sarcina constipatia va deveni o ''prezenta''constanta, asa ca incearca sa gasesti remedii care functioneaza la tine. Eu m-am tinut toata sarcina cu sirop de lactulose dar asta il luam 14 zile pe urma pauza, pe urma iar il luam etc. Cat despre acid folic, da il luam impreuna cu elevit, asta pe langa altele.

puuuuup!

edit: Bruna sa fie intr-un ceas bun, cand incepi?
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyJoi Mar 03, 2011 4:54 pm

Blue salut, te tinem minte cum sa nu!!!! Very Happy
Frumos ca te-ai hotarat la inca un copil, vorba aia acum ori niciodata!.esti curajoasa ! eu am o nostalgie, regret ca nu-s mai tanara, ca as mai face si eu unul, dar de acuma trebuie sa ma las de sportul asta ca oricum in sarcina cu Raluca (are acum doua luni si ceva ) mi-a fost destul de greu.

pup!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyJoi Mar 03, 2011 6:22 pm

va sarut fete dragi.

patricia,bine ai venit la noi.
tu folosesti cosmetice obisnuite in sarcina???
adica nu le folosesti pe cele fara parabeni sau alti compusi chimici ce pot ajunge la fat???
am citit ca asa este recomandat.

nico,multumesc mult...o sa ma uit la paritate sa vad ce inseamna asta si apoi decid.

lumy,galli...un pup mare pentru voi.

miha,felicitari pentru Beta.

brunico,Doamne-ajuta,sa fie cu reusita acest FIV.

eu mi-am cumparat azi niste materiale superbe-parerea mea Laughing
sunt incantata maxim.
am fost cu sotzulache la Cora sa cumparam una-alta si acu mai stau putin si vom papa de seara apoi ma uit la Next Top Model.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyVin Mar 04, 2011 7:50 am

Buna dimineata.
Blue, sigur ca te tinem minte. Daniel e deja flacau mare. Sa va traiasca. La noi, marea majoritate a fetelor au trecut la categoria mamici. Mai suntem cateva in asteptare, dar ne ,,tratam".
Mai avem o mamica cu state vechi, pe Beatrix, dar a cam lipsit in ultima perioada.
Nico, o sa o trec pe Patricia la gravidute.
In rest, toate bune si frumoase, abia astept sa treaca ziua de azi sa vina we. Very Happy
Va pup cu drag !
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyVin Mar 04, 2011 8:53 am

neataaaaaaaaaaaaaaa I love you I love you I love you cheers cheers cheers
ar fi treb sa dorm la ora asta, dar nu pot.....m-am trezit la 4.30, tarzan a plecat intr-o alta localitate, pana maine! deci,home alone!! am si uitat cum e....noaptea...

lume noua,lume noua!!!! blue, cum poti sa spui asa ceva? cum sa te uitam?
niste poze cu daniel?
samiii,niste poze cu materialele,ceva???
patricia,niste poze cu matale,ceva?
nico, idem, cu tuturelul tau?? nu am zis nimic de XXX..... geek
lumi,tu cu ralucuta, mai recente?sau cu fetele, ce mai incolo-incoace!
bruni,miha,lyly,monaaaaaaaaaaaaa,manuuuuuuuuuuuuuuuuu?? love
va pupici,pe mai tz!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyVin Mar 04, 2011 9:07 am

hello girls

nu mai vreau zapada Crying or Very sad

o zi buna va doresc

ne auzim diseara
clap
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyVin Mar 04, 2011 9:19 am

neatza dragelor,
sunt aici , in umbra... numai ca trec prin faza cu : nu am nimic de spus, nimic nou...asteptare si iar asteptare...
nu am sef si m,-am apucat sa fac ordine in acte..sa le trimit la arhiva , asa ca sunt bagata cu capul in sertare si rafturi cu registre asi alte acareturi de pe aici...

nu va nominalizez, dar stiti ca ma gandesc la voi toate chiar si la blue care ..crede ca a fost uitata...hmmm
va doresc un we primavaratec... uff nu mai vreau frig...
pupi toate fetele I love you I love you I love you I love you
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyVin Mar 04, 2011 11:26 am

neata buna...
fetelor , va rog spuneti mi ce vitamine sau altceva as mai putea lua!!
samiii, ajutor!!!
imi scriu pe lista ca la scoala, nu vreau sa ratez ceva sau sa nu fac bine!
imediat merg la farmacie ..
aici e cald si soare , fara mistral!
galli, presupun ca si la tine e la fel Smile
miha, ce faci graviduta noastra? esti somnorici?
manu, ce astepti , ce planuri pui in aplicare?
mamicilor, haideti cu pozici! bebei vostri sunt asa frumosi parca s pictati!
abia astept sa ma mandresc si eu ..
turqoisule...hmmm , tu esti la piscina acu' cred Smile profita din plin!
monaliso, tare draga mi esti cu povestile tale!
hai gaseste ti unu' aici in "provence"!
azi nu fac nimic , intrusul e in romanica, eu trebuie sa merg sa iau un cadou pt o prietena , e ziua ei in 8 martie , in 7 mergem toti la ski si vom petrece acolo!
ma intorc in 13 si in cateva zile incep injectarea ! yupiii!!!
in rest toate s bune si frumoase, vb lui sami , sunt bucuroasa , nici nu stiu de ce...
va pupacesc si va doresc o zi superba!
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyVin Mar 04, 2011 12:06 pm

bruni, pai ai o gramada de motive sa fii bucuroasa, mai ales acum ca ai scapat de toate necazurile si in curand vei incepe fiv-ul norocos angel
la spa am fost weekend-ul trecut,a fost frumos, ne-am relaxat , culmea e ca mi-a iesit si testul de ovulatie pozitiv , era deja z25 si normal ca am profitat de situatie faci cu ochiul , acum gata cu distractiile ca mai trebuie sa si muncim geek


fetelor, ati folosit sau folositi ulei de argan?am tot citit despre proprietatile lui terapeutice ata pentru uz cosmetic cat si alimentar si suna f bine, chiar mi-am comandat unul, abia astept sa il primesc, as vrea sa il incerc in special pentru pielea f uscata cat si pentru neste vergeturi pe care nush cum naiba le-am dobandit avand in vedere ca nu am avut fluctuatii mari de greutate Question

toate cele bune,
turqi afro
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyVin Mar 04, 2011 12:18 pm

turqoise, ai grija cu uleiul de argan ! in multe cazuri e fals!
eu am fost la fabrica in maroc , unde se fabrica cosmeticele de argan , ne a explicat ca sunt f multe contrafacute si nu e nici urma de argan in produs!
arganul e f scump!nu creste numai in maroc si e rar ! eu am dat pe o crema de fata la fabrica 80 de euro si nici macar nu mi a fost buna , ma pisca fata de la ea!
am vazut ca au aparut si sampoane cu argan de la garnier ..
Sus In jos
blue_flower




Mesaje : 9
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyVin Mar 04, 2011 12:45 pm

Ma bucur mult ca ati trecut la capitolul bebelusi, iar cele care inca nu au, sigur vor avea in cel mai scurt timp posibil.
Am pus niste poze cu Dani, greu am gasit cum se incarca pozele....si 1 cate 1....mai bine intrati pe facebook si ma gasiti la prietenii lui lumy_clt. Acolo am mai multe poze.

va pup si va doresc o zi usoara.

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyVin Mar 04, 2011 2:22 pm

Buna fetele,
eu n-am folosit niciodata cosmetice cu argan, interesant nici nu stiam ca exista.
Sami eu in sarcina am folosit aceleasi produse cosmetice ca si inainte, numai pe burta ma dadeam cu un produs special pt femei insarcinate. Materialele sunt pt. rochia de nasit? Ai croitoreasa buna?..
Gali home alone? Fa-ti de cap! Very Happy Pun si poze cand voi avea timp, nu uit, promit!
Dar tu cu ce ne ''servesti''? ca nu te-am mai vazut demult de tot!!!
Ai si tu acolo ceva poze cu tine si tarzan pe tinuturile frantuzesti? lol!
Manule, spor la treaba! I love you

Miha mi-am amintit, domne parca m-a lasat memoria de tot, uite cum a fost cu vitaminele si ac. folic: pana in sapt. 13-14 am luat ac. folic si pe urma am incetat cu el si am inceput sa iau elevit. Majoritatea doctorilor am vazut ca indica vitaminele de prin saptamana 12-13 , nu chiar de la inceput.

Asta mica are chef de vorba, frate si tot asa o tine, nu sta o clipa singura! ..
Incerc sa scriu niste emailuri si pe urma intind niste rufe si ma apuc sa fac o lista de cumparaturi.
As fi vrut sa ies sa-mi iau un sutien, simplu de tot, fara bureti si intarituri, dar nu stiu daca reusesc. Am si eu tzatze acum (!), am crezut ca o sa-mi placa treaba asta, dar culmea e ca ma enerveaza!..Chestie de obisnuinta.

Hai va pup, mai barfim!

pup toate fetele
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyVin Mar 04, 2011 4:09 pm

va pup fete!!!

bruni,cand spui vitamine la ce te gandesti???
ca pentru pregatire inainte de FIV e tarzior...acum poti lua doar Femibion si Acifol.
sau vrei pentru endo???sau pentru ce???

lumi,dap...pentru cand vom cununa sunt materialele.
am croitoreasa o prietena tanara care lucreaza fff bine si frumos si curat.o cunosc de vreo 12 ani si tot de atunci imi si fac la ea tot ce-mi trece prin cap si nu m-a dezamgait vreodata.
eu stiam ca parabenii din cosmeticele comerciale sunt periculosi in sarcina.

turq si eu stiu ca uleiul de argan e forte scump si ca piata e invadata de falsuri mai convenabile la pret...asadar,mare grija ce cumperi.

am fugit la trebi...va tzuc...diseara ma duc la step aerobic de la 8. clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 EmptyVin Mar 04, 2011 5:28 pm

asa e sami, parabenii cica nu-s ok, dar eu nu prea am dat atentie. m-am ferit de multe dar la asta nu prea m-am gandit; oricum, daca e sa fii drastic, astia sunt prezenti si in anumite alimente plus ca si in faza de preconceptie sunt periculosi cica ar scadea fertilitatea etc. ..bazaconii din astea, eu am lasat-o balta insa, am folosit aceaiasi crema de fata acelasi ruj, acelasi rimel etc. ca si inainte de sarcina, asa am facut eu, acum fiecare face cum crede.. Smile
mare lucru sa ai o croitoreasa buna pe vremurile astea cand meseriile nu mai sunt la mare cinste! hihi, acu toti fac facultati! Very Happy

am reusit sa vad si eu inceputul si sfarsitul unui film! mijlocul l-am ratat! Very Happy

pup!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 14
Sus 
Pagina 1 din 25Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 8
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-13

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: