Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 14

In jos 
+16
Admin
lumy_clt
azumica
missy40
lyly_mar
turqoise
menics
samira33
brunadria
blue_flower
guzelnico
miha_ela
patricia
luminita42
galliciana
amy
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyJoi Mar 03, 2011 7:28 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara minunata si un capitol plin de impliniri.
Sus In jos

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMar Mar 08, 2011 11:17 am

La multi ani fetelor!
La multi an1! La multi an1! La multi an1!

M-am trezit la 8, ce pacat ca ralucuta nu a mai vrut sa doarma, ''vorbea'' singura langa mine si se tot scremea, placute activitati au bebetii astia. Au venit si niste colegi de-ai lui H sa-l ia de acasa, ca se duceau in alta parte la un work-shop si uite asa sunt cam obosita dar nu-mi vine sa dorm..sa vedem ce fac azi, si eu sunt cam morcovita nimic nu-mi prieste, as vrea sa pot face mai multe, dar in continuare sunt legata de casa.

Manule, da-l incolo de fsh, ca ramai gravida ai sa vezi,'' daca nu-l stiai filozof ramaneai'' Smile , termina antibioticele pentru chestiile alea si gata nu mai baga de seama toate prostiile, ca daca o tii asa se face stresul cat casa pe tine. Vorbesc din experienta mea cu analizele si stimularile, pe mine ma pusesera la pamant, d-aia cred ca nici nu am ramas gravida in timpul lor, ci dupa, cand nu am mai facut nimic-nimic decat ''o zi ba, o zi da''.
Sami, asa deci azi e intalnirea sa ne zici povesti daca ai timp ! eu fraiera am crezut ca ieri a fost 8 martie, ma miram eu cum e liniste pe aici.
Bruna si io votez cu Spania, ski si iarna parca sunt de ajuns, iar la Geneva ce e de facut, n-am fost pe acolo, dar parca nu-mi suna a vacanta..Very Happy

Ma duc sa trebaluiesc, ma gandeam ca, printre altele sa matur si curtea azi ca daca astept dupa H, ma prinde anul nou.
Va pup fetele!

Sus In jos
patricia

patricia


Mesaje : 22
Data de inscriere : 02/03/2011

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMar Mar 08, 2011 11:52 am

Un 8 martie frumos si luminos scumpe mamici.
brunadria, eu tot in spania m-as duce in vacanta desi am mai fost.. mi se pare tare frumoasa. Sa ai distractie placuta si chiar daca nu se tine, iti uram noi Wink
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMar Mar 08, 2011 12:47 pm

LA MULTI ANI, FETE MINUNATE!
flower flower flower flower flower

Meni, nu te lasam in butoi, draga noastra! I love you Uite, iti trimit un soare virtual sunny sa-ti revina zambetul. Fetelor frumoase nu le sta bine bosumflate.

Lylyshor, sunt sigura ca DD are un plan special pt tine. Nu-ti pierde speranta. I love you

Brunica, vacanta placuta, oriunde te vei duce! cheers

Lumi, daca iesi in curte, o pui pe Ralucuta in marsupiu? tongue

Sami, ce placeri ai trait la spa! Distractie placuta cu fetele! drunken
Si eu sper sa am parte macar de un hamam. Il voi intreba saptamana viitoare pe dr daca am liber la exercitii fizice si hamam.

Amy, nu poti transforma irisul intr-o alta floare rara? Sunt sigura ca nu duci lipsa de inspiratie si indemanare. Wink





Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMar Mar 08, 2011 1:25 pm

fetelor - la multi ani si de la noi! Very Happy sa aveti parte de tot ce e mai frumos in lumea asta!sa fiti iubite,implinite si fericite!!!

va multumesc tuturora ptr urari si va pupacesc cu mare drag!

manule-tit ti se intampla toate de la atata stres!! a venit primavara-cel putin aici ca acasa am inteles ca ninge!!!asa ca..bucurate de tot din jur si incearca sa-ti gasesti echilibrul!

bruna-distreazate acu cand poti!ca de luna viitoare patesti ca mine-o sa-ti fie frica sa si mergi ca nu cumva sa se intample ceva! Laughing am devenit paranoica! Embarassed

sami-ce rasfat!!!!!hmm..sigur dupa asa relaxare se lasa cu bebel la fet!

lyly-ufff..e naspa cand primesti cate un sut in fund asa pe nepusa masa!insa fiecare sut in fund e un pas inainte!!stiu ca e greu dar orice am face trebuie sa traim cu speranta in suflet si sa fim cat se poate de optimiste!bafta fetita draga!

lumi-ce indeletniciri super ai tu cu ralucuta ta!superb!!!sa fiti fericite si implinite va doresc!

amy-nici cand ai liber nu poti sta locului! Very Happy

guze-ma tot uit la piticul tau..iti vine sa-l papi si nu alta!e superb!!abia astept sa ti-o iau pe urme!greu trec cele 8 luni! Sad

hmm..eu azi la 16 merg la dr aici..imi face din nou beta si sa vad cand ma programeaza la eco..chiar de nu aud inimioarele-macar sa vad cate sunt!!tare curioasa mi-s!numai ca la astia astepti mult si bine ptr o programare!e criza de ginecologi! Very Happy
aaaaa..si daca am avut ultima menstra in data de 4 februarie inseamna ca am 4 saptamani si 4 zile acum,nu?sau se socoate de cand am facut punctia sau et-ul??
restul gastii va pupacesc si va doresc o saptamana de vis!!

Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMar Mar 08, 2011 1:26 pm

multumesc fetelor!
sami, parca tu ai avut un protocol cu progynova(am vazut ca i echivalentul lui provames ce iau eu) cum l ai luat?pt ce e exact? eu am citit ca e pt ameliorarea mucoasei cervicale.cum ti a fost prescris sa l iei si cat?
si clexane(eu am lovenox) ? eu asta il iau doar daca se confirma sarcina!
ce ai mai luat, cu ce ai facut stimularea ca nu mi mai amintesc?!

noi tot nu ne am decis , astept ora 14!
flower love La multi an1!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMar Mar 08, 2011 1:28 pm

patricia,bruni-explicati-mi si mie ce vedeti aici in spania frumos!!!!!!!!!!ca mie nu imi place deloc!! No ma tine aici nevoia-contractul pe care il am,...ca de nu........ma huscheam imediat acasa!
noroc ca am o sefa si un sef de nota 10!mi-a mai dat o saptamana de stat acasa..a zis sa imi revin de pe drum si sa nu fac efort si alte cele ca imi dau bataie! Very Happy sunt de nota 10! ce sa mai...
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMar Mar 08, 2011 1:44 pm

Miha, nu stiu de ce nu ti place spania , dar ce am vazut eu a fost totul frumos!
de la Girona pe mediterana pâna la Malaga(apoi in Portugalia si Maroc), totul e f frumos! am vazut si Sevilia care e superba si toate zonele au specificul lor!de fapt am vazut toata spania dar tot imi place sa merg chiar daca am mai fost in locurile respective! noi am stat aproape 2 ani in Alicante apoi in Murcia si a fost super!
in concediul asta era prevazut sa mergem in Egipt insa cu tot ce s a intamplat am renuntat!
mergem de Paste in Bulgaria, ati fost careva? nici nu stiu bine unde , nu eu am organizat vacanta asta ! apoi cred ca raman un pic in romanica!
weekendul viitor mergem in Belgia la sotul prietenei mele ,e belgian si de mult ne tot invita ! asa ca noi tot cu drumurile! sa vedem cum combinam tratamentul cu drumurile!
sper ca la punctie sa fie bruni in frantia Smile)
sper sa pot sta pe fund daca o sa fiu gravi:)
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMar Mar 08, 2011 3:14 pm

miha, eu nu am fost niciodata in spania,in italia da, dar pe la spania never..pe mine insa ma inspira tarile calde, d-aia i-am zis brunei de optiunea asta, deh daca am ajuns sa stau in olanda! Smile
nico, pe ralucuta o iau dupa mine de obicei in landou, in wrap nu-i place deloc!
pup fetele!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMar Mar 08, 2011 7:07 pm

dragele mele, LA MULTI ANI!!! tot ce va doriti, sanatate, fericire si sa va creasca copii mari -cine are, cine nu are inca -sa aveti cat mai multi!!! flower flower flower
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
missy40

missy40


Mesaje : 5
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 54
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Buna, fetelor   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMier Mar 09, 2011 11:32 am

Fetelor, va pup! Very Happy Am intrat pe site la sugestia unei fete dragi mie, de pe alt site.Si nu-mi pare rau ca mi-am facut cont aici flower Am 41 de ani si de ceva timp, m-am hotarat sa mai fac un copilas.Sa va spun si istoricul meu : am o mandrete de fata, are acum 12 ani, am obtinut-o greu, dupa 4 ani de tratamente si o operatie laparoscopica-dezobstructie tubara (1997), facuta de dr. Niculescu, de la Giulesti. Am mai ramas graviduta la 3 ani dupa ce am nascut-o pe Alexandra, am pierdut, din pacate, sarcina la 8 sapt. si am fost foarte trista, caci imi doream, din tot sufletul acest copilas. Am facut un chiuretaj terapeutic si de atunci au trecut 10 ani si n-am mai ramas deloc graviduta... Am si un baiat de aproape 18 ani, care este al sotului meu, dar tot al meu il consider, caci mama lui nu l-a dorit...Si vreau sa mai am un bebitz cu cel de-al doilea sot, care este un om minunat si care merita toata dragostea mea...
Am facut o serie de analize si Inhibina B=57.72 (Z2). Cred ca sunt bune analizele si ma mir, caci am 41 de ani si stiu, ca fertilitatea scade destul de mult dupa 35 de ani. M-am hotarat sa merg la tot la Giulesti, dar la dr. Ion Ionut, despre care am citit si informat numai de bine.Sper sa rezolv ceva in privinta asta destul de repede, caci nu prea mai am timp biologic... Din pacate, daca-mi spune ca nu pot altfel decat prin FIV, nu pot face din motive financiare, dar poate-mi ajuta D-zeu si pot obtine altfel.
O multime de oameni mi-au spus ca nu zdravana la cap sa ma apuc acum sa mai fac din nou copii, ca atunci cand va creste, noi vom fii batrani, bla, bla, bla... Ma mai simt in stare inca sa cresc si sa educ copii. In fine...Astept sa-mi dati si voi niste sfaturi sa sa vorbim pe acesta tema.
Fetelor, este nevoie sa mai fac si AMH-ul, daca am inhibina buna?


Ultima editare efectuata de catre missy40 in Mier Mar 09, 2011 1:45 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMier Mar 09, 2011 11:37 am

va pup fete cucuiete

brunico,eu am avut Progynova la primul FET si luam numai pastilele albe...am luat trepatat de la una pana am ajuns la 4 pe zi.
la Fiv 2 am luat Marvelon in luna dinaintea FIV iar la FIV 3 nu am mai luat AC pentru ca intre timp am descoperit FVL si de fapt in cazul FVL sunt ionterzise AC-urile.
Clexane am luat de ziua 1 de stimulare.

nico,ti-am trimis un mesaj,a ajuns la tine???
sau sa-ti scriu mai bine un mail???


fetelor....am petrecut de minune aseara.
la restaurantul unde am fost era dj care ne-a pus muzica...erau multe femei.
la inceput tot dadea dj-ul cu hora si sarbe de aveam impresia ca suntem la nunta si cautam din ochi mireasa...nu spun ca nu-mi plac....sunt chiar mare amatoare de asa ceva...da cu masura...asta se pare ca se blocase pe sarbe si hore si s-a dus nasi-mea la el si i-a spus sa puna si el ceva "din zilele noastre" si ala cred ca a inteles sa ne puna ceva "de pe vremurile noastre"...asa ca s-a conformat si ne-a pus numai CC Catch si Modern Talking. Very Happy Very Happy Very Happy
dupa episodu asta si-a revenit dj-u nostru si ne-a pus o muzica foarte variata si misto.
ooooofffff...ne-am adus aminte de anii studentiei....in care faceam furori pe unde apaream...pe la toate petrecerile intimidam pur si simplu pe toata lumea...eram 5 gagici ca scoase din cutie mereu,ne intelegeam din priviri,aveam dansurile si coregrafiile noastre,eram un cerc inchis in care nu puteai intra,ne eram suficiente intre noi ca sa ne distram de minune si desi de felul nostru toate suntem superfidele si familiste pozam numai in fete rele si pot sa pun pariu ca toti cei care ne vedeau cu siguranta ne credeau cele mai mari stricate Very Happy Very Happy Very Happy
noi ne-am cunoscut in prima zi de facultate...ne-am nimerit in aceeasi grupa de engleza-spaniola intensiv si pe toata perioada studentiei si a masterului am fost grup compact.
colegii ne spuneau Siamezele.
ne ajutam si la examene si la referate si la colocvii...tot am facut impreuna.
pe masura ce fiecare dintre noi si-a gasit jumatatea a adus-o in grup si baietzii s-au intergrat perfect si se inteleg foarte bine...motiv pentru care prietenia noastra a mers mai departe de anii studentiei...ne-am inrudit si suntem nasi si fini intre noi.
desi viata,rutina si probleme aparute in viata fiecaruia dintre noi ne-au rarit iesirile, in sufletele noastre vor ramane mereu cei mai frumosi ani,cele mai frumoase amintiri si ne apuca nostalgia la fiecare petrecere la care ne intalnim.
asa si aseara...dupa ce ne-am acomodat ....am povestit,am ras,ne-am amintit...am reintrat in atmosfera "aia" a noastra.
ne-am bagat la dans si cu surprindere si hahait pana la urechi constatam ca suntem cam ruginite Very Happy ,ca nu ne mai ies miscarile noastre-desi melodiile erau aceleasi...da incet-incet ...mai cu un scartz de sold....mai cu o durere de glezna,de copasa ne-am dat drumu usurel iar finalul a fost apoteotic...perfect in stilul nostru:evident ca nu putea sa lipseasca melodia "You can leave your hat on"...am luat un scaun si l-am pus in mijlocul ringului si am luat toate pe sus un ospatar si l-am pus pe scaun...i-am dansat toate si l-am dezbracat Very Happy Very Happy Very Happy ...nu am fost vulgare evident...i-am dat jos doar vesta,camasa si cureau de la pantaloni.
facuse toata lumea roata in jurul nostru pe ringul de dans...bateau din palme,tipau....a venit si dj-ul cu microfonul sa comenteze de fla ata locului ce se intampla si a primit si el exact acelasi tratament ca si ospatarul...ca semn de "razbunare" ca ne-a "facut" babe punandu-ne muzica din anii 80.
ce sa mai...am primit aplauze la scena deschisa cand ne-am terminat "numarul".
au venit ospatarii si ne-au dat flori,ne-au pupat si ne-au declarat cele mai misto gagici "din seara asta"
va spun ca ne-am simtit extraordinar.
am stat pana la 2...am plecat ultimele...am mai inchis inca o carciuma cum se spune.

ca m-am trezit dimineata anchilozata,ca ma dor fesele-de cat am dat din ele,ca merg de zici ca m-a lovit trenu...asta-i alta poveste deja.
si cum tot ce-i frumos se termina repede...pe cai si la bucatarie ca am de facut de mancare,mucenici cu zeama si mucenici moldovenesti.
hai...v-am pupat...sunt prin zona.
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMier Mar 09, 2011 11:52 am

Buna dimineata fetele! Very Happy
nu-mi vine a crede ca eu sunt asa matinala!!Mi-am mancat cerealele si acum imi beau cafeaua, Raluca doarme in landou cu ochii intredeschisi dupa ce si-a facut maraiala de cuviinta.
Ieri am fost singura pana tarziu H a avut si cina inclusa la work-shopul ala, habar nu avea nici el, dar eu m-am enervat ca am gatit degeaba. Tot e bine ca-i dau azi varza cu carne de ieri, nu mai gatesc, eu mananc diseara o salata cu somon la cutie.Tot ieri m-am plimbat prin imprejurimi (cu landou+copil), a fost soare, dar dupa vreo 40 minute ma durea rau spatele, asa ca m-am intors acasa.

Azi ploua din pacate, cred ca fac o sesiune de vorbit cu mama, ca nu am mai vorbit demult, un telefon la consulat si pe urma mai vad...copil, masina de spalat, internet, tv..cam astea sunt optiunile!..Smile
Pupici la toate!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMier Mar 09, 2011 12:01 pm

Very Happy Very Happy Very Happy !!!!
Bravo Sami!.. Asteptam povestea intalnirii cu fetele! .. Mi-a placut mult!!
Ma gandeam acu' ca daca tie nu-ti mai ies asa din prima miscarile la dantuiala, la cum ma simt eu acum cred ca as ramane intepenita de sale pe acolo!!.. N-am mai fost la dans de doi ani, nici nu prea ne duceam noi prea des nici inainte, lui H ii place atmosfera de pub fara dantuiala prea mare si oricum el danseaza ca stalpul de telegraf (asta zic eu ca el manca-l-as zice ca e talentat!) ....Pup! I love you
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMier Mar 09, 2011 12:24 pm

lumi,m-ai facut sa rad cu stalpu de telegraf Surprised Surprised Surprised
Samiroiu meu e mare dansator,ne potrivim foarte bine la dans...are in el scheme d-alea de rupea discotecile si facea lumea roata in juru lui cand dansa...da tot asa....nu-i mai ies din prima Laughing Laughing Laughing

in alta ordine de idei...fete, eu va spun ca mi-am cumparat toate materialele pentru rochitele de nasa...sunt foarte incantata de ce am cumparat...imediat dupa Paste voi merge la croitoreasa sa le dau in lucru.
am 4 rochite de mireasa-luate de la fetele mele si a mea, pe care i le duc in we finutzei mele sa vedem daca-i place si-i vine ceva...ii dau si sandale de la mine,ii dau casutza de bani,cosul pentru florile invitatilor,bijuterii tot de la mine...ii dau si finului setul de ginere al Samiroiului care e foarte frumos e cumparat de la Alb si Negru si e format din camasa cu butoni,vesta si lavaliera...ii dau si butoni.

si in alta ordine de idei...meniul meu de azi consta in supa de pui cu taitei de casa,fasole verde cu pulpe de pui,mucenici cu zeama si moldovenesti.
ma duc pana la piata sa cumpar ce-mi mai trebuie.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMier Mar 09, 2011 1:39 pm

hehe, ia uite o fata trecuta de 40 care vrea copii!!! Smile Smile Smile
eu ma bucur mult ca mai sunt ca mine si ca noi pe aici!....

bine ai venit missy!!

eu fac 44 de ani pe 30 martie si am brate o fetita de 2 luni jumate si la bucuresti o alta fetita de 22 de ani! mi-am propus sa ma tin sanatoasa si sa traiesc mult ca sa le pot fi alaturi, asa ca doamne ajuta si mergi inainte cu curaj!
nu am avut probleme majore, doar varsta, am obtinut sarcina asta natural -dupa ce ma stresasem cu niste stimulari ovariene si am pierdut si eu 2 sarcini in saptamani mici- si am nascut natural; minunile sunt posibile...!pup, vino si pe la chatul zilnic, acolo mai vorbim cam de toate pt. toti! I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMier Mar 09, 2011 1:47 pm

aaaa,missy si am uitat sa-ti zic ca inhibina mea era jumatate dintr-a ta , adica vreo 27-28. pup!

ps. fa-ti totusi si amh, e un indicator mai relevant, dar sa nu te descurajezi daca iese mic, da-i inainte!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMier Mar 09, 2011 2:08 pm

VA PUUUP si va multumesc tutor pentru gandurile voastre,,dar mai stau pe dreapta....nu va suparati
Sus In jos
missy40

missy40


Mesaje : 5
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 54
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMier Mar 09, 2011 2:40 pm

Multumesc, Lumi pentru raspuns! Te felicit din toata inima pentru curajul tau de a mai naste acum si mai ales, ca ai nascut natural.Esti fantastica si ma bucur pentru realizarea ta. Am vazut ca locuiesti in Olanda, un lucru bun, dupa parerea mea, e alta lume acolo, eu si maine as pleca de aici, mai ales ca sunt tare necajita ca sotul meu este somer (este si el inginer petrolist , ca si mine).Eu am un serviciu bun, insa salariul meu nu mai ajunge, din pacate si mi-e tare mila de el, caci de un an este in somaj si acum l-a terminat si nu stiu ce am sa fac...Situatia e foarte rea pe aici si nu stiu ce sa mai fac, ca sa-l ajut...Copiii sunt maricei si au si ei nevoie de una , de alta...
Tu cu ce te ocupi?
Din cauza situatiei in care suntem, cateodata mai avem discutii despre un al treilea copilas, il vad, saracul, ca nu vrea sa ma dezamageasca...
Am sa fac si AMH-ul si am sa vad ce o sa fac.
Te pup si mai vorbim ! Sa-mi trimiti poze cu mica printesa, te rog!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Test alipire mesaje   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMier Mar 09, 2011 5:14 pm

Missy, multumesc , nu-s asa fantastica a fost greu si pt. mine cu sarcina; vis a vis de sot, eu zic sa tii cont si de el si de restul familiei, o sarcina stii si tu nu e lucru usor la orice varsta, eu din luna a sasea am primit indicatie sa nu mai fac nimic, sotul le facea in casa pe toate, a fost cam greu sa stii. De aia zic ca trebuie sa tii cont si de sot pt ca fara suportul lui va fi greu.
Eu sunt biolog, am lucrat in tara 17 ani, aici deocamdata nu , am ramas gravida imediat ce am venit. Nu umbla caini cu covrigi in coada nici pe aici, dar sotul e olandez si cel putin pt. el salariul e sigur. Voi aveti profesii frumoase, practice!... am convingerea ca sotul tau va gasi de lucru acolo sau afara, trebuie sa nu se dea batut, mult curaj si perseverenta, asa gandesc si pt. mine..:-))
Pupici multi!!
flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMier Mar 09, 2011 5:16 pm

Pup si eu Manule...Imi pare rau ca te simti asa, mai fara chef.. flower
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMier Mar 09, 2011 8:03 pm

Manule,eu stau pe stanga,ca dreapta e ocupata de tine....eu zic sa iti faci si AMH,ca e mai sigur...asa stii cum stai....ca FSH poate sa variaze de la luna la luna si poate fii influentat de starea ta(stres etc)

mai samiruto,se pare ca sunteti o gasca pe cinste!ar tb sa mai repetati ziua de 8 Martie Very Happy
luminito,stiu cum e cu stalpu de telegraf Very Happy si mie imi place sa dansez dar neavand cu cine....m-am resemnat Rolling Eyes
nico,da, asa zic si eu ca o avea DD ceva si pt mine rezervat...ca eu m-am cam resemnat ca ar avea...ca pana cum ar fi tb sa imi arate macar un degetel,ceva ..o unghiuta...
galli,pe unde esti soro?
bruni,sa iti merga bine in concediu su sa ai spor la injectat!
pupici la toate fetele I love you
bine ca se face caaaaaaaaald
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMier Mar 09, 2011 8:18 pm

Salutare fete dragi, la mine nimic nou sub soare, doar lucrez la iris si azi am facut mucenici moldovenesti. Au iesit ei mari... rau...ca nu am lasat coca sa creasca in castron si i-am modelat direct si cand au inceput sa creasca in cuptor sa te tii. Very Happy 3 la metru dar gustosi nevoie mare.
Pup toata gasca.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyMier Mar 09, 2011 8:46 pm

pup fetele

mi-am terminat si eu treaba...si m-a luat un somn de zici ca m-a intepat musca tete.
am facut 20 de mucenici...mi-a crescut rau de tot coca...am facut-o la masina de paine si cand m-am uitat pe gemuletul masinii...aproape ca daduse pe afara din tava asa ca am oprit imediat masina ca cine stie cat mai crestea.
am modelat 20 de bucati...au stat cam inghesuiti in tava si s-au mai umflat si la copt de s-au lipit unu de altu.
au iesit gustosi insa.

lyly,manule...fetelor,ce aveti???
vin cu batzu...hai,lasati supararea...de poimaine vine Primavara...nu aveti voie sa fiti triste.

ma duc la un dush fierbinte si ma uit la Cronicutza ca a inceput.
va pup
clap
Sus In jos
missy40

missy40


Mesaje : 5
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 54
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Neata!   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyJoi Mar 10, 2011 8:43 am

Neata, fete dragi! Very Happy Ce faceti? Eu sunt la serviciu, muncesc asa de dimineata, si ma grabesc sa-mi termin proiectul de disertatie, pe care-l sustin luni.
Multumesc, Lumi pentru raspuns. Privitor la plecatul din tara, stiu ca nu umbla cainii cu covrigi in coada, dar macar acolo unde esti tu, omul este respectat si cine stie o meserie si o face bine, este apreciat. As lua de la capat viata, daca stiu ca munca mi-e apreciata si am un contract de munca. Aici e tot mai rau, nulitatile sunt promovate (cel putin unde lucrez eu), iar daca vii cu o idee sau esti interesat sa-ti faci treaba si esti prea constiincios, esti catalogat ca vrei sa iei locul altcuiva... Am o multime de prieteni care lucreaza afara, sunt ingineri tehnologi petrochimisti, care sunt foarte bine vazuti acolo unde lucreaza si castiga pe masura muncii prestate. Sunt respectati si-si fac meseria foarte bine.
In ceea ce priveste sotul meu, sunt alaturi de el si-l sustin tot timpul moral, si cand am spus ca sunt promovate nulitatile, stiu ce spun.Este un tip inteligent si corect, care stie meserie, dar nu se poate angaja, pentru ca nimeni nu sta de vorba cu el sa vada ce stie, sa-i dea o proba de lucru si sa vada ce stie. E trist, caci acum nu se mai fac angajari pe ce stii, nu intereseaza pe nimeni ca ai fost sef de promotie, ci a carui cunostinta esti...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 EmptyJoi Mar 10, 2011 9:01 am

Buna dimineata dragelor.
Eu in concediu, mai am azi si maine. M-am trezit cu o durere cumplita de cap, nu pot sa mananc, imi e rau... Manu, imi imprumuti butoiul? Very Happy
Ma bucur ca micuta noastra familie creste, ma bucur ca a mai aparut o ploiesteanca. Smile
Va doresc o zi buna si vb mai tarziu !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 14
Sus 
Pagina 3 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: