Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-10

In jos 
+10
lyly_mar
guzelnico
luminita42
turqoise
alinutahu
Mona41
menics
galliciana
samira33
amy
14 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 7:09 am

Un Discutii zilnice de tot felul-10 Angel pentru voi si un capitol plin de bucurii.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 7:39 am

buna dimineata
bine v-am gasit la capitol nou si o zi faina sa avem
flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 7:49 am

neata, again! I love you
amy, ce noutati ai?
lyly,maine ai punctia, pana la urma?
o zi buna tuturor!

o intrebare - cine e contabil de meserie?
as dori sa fac niste calcule....exacte! Wink
ma ajutati careva?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 8:28 am

buna dimineatza.....
galli, nu te pot ajuta...eu nu sunt contabil...
nico... i-ai arata ca ai intentii bune, ca te gandesti la sanatatea lui...mai fetelor, dar de cand se opreste activitatea?? v-a sugerat medicul, sau vine de la sine?? intrebari de blonda...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 8:39 am

altfel...am trei zile intarziere, nici un semn ca ar da sa vina...
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 9:30 am

Neata buna si de la mine fete scumpe...
Amy, multumim pentru foto...
Ma bucur sa aud ca sunteti bine, mai ales Lyly, sper sa-ti iase treaba ...vezi ca esti in grafic....
Fete, chiar si yo sunt blonda......cine va interzis gihi-lighi? sau asa simtiti voi?...
Nu ca nu ar fi un milion de variante de shimb....
Nico, asta cu domnisoara invitata nu cred ca e o idee buna...decat daca are rolul de excitare...ca daca trebuie sa treaca la treaba, e posibil sa-ti ridice tensiunea..si atunci nu face bine la bebe...parol...
Hai pupici...
o zi buna
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 9:46 am

buna dimineata su multumim pt capitolul nou.......hai lyly cu vesti bune flower
eu sunt singurica acasa ,azi dimineata bubu a plecat si revine abia sambata iar mama mea va ajunge astazi dupa masa ....initial a fost ca pe duminica sau cel tarziu luni seara va fi aici dar nu si-a putut rezolva concediu
pe vineri ne mutam si sper ca pe duminica o sa reusim sa punem toate la locul lor
cat despre gihi-lighi da sunt cazuri in care iti interzice medicul dar asta poate fi optional in cazul in care totul este ok ,depinde de fiecare ce simte .....noi ne mai dam in barci din cand in cand tongue
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 9:47 am

la sarcina pierduta, mie dr mi-a zis: iti vezi de viata in continuare, nu esti bolnava , esti doar gravida.. mi-a sugerat sa aman orele de aerobic doar... oricum nu mai faceam de o buna bucata de timp, si mi-a sugerat sa nu incep atunci, ci dupa trei luni cand totul ar fi trebuit sa fie ok... pana si cu fumatul, mi-a spus ca este foarte bine sa ma las, dar daca nu pot, sa nu fortez nota , ca nu-mi trebuie un stres in plus...sa le reduc cat de mult pot...


Ultima editare efectuata de catre menics in Mier Oct 27, 2010 10:41 am, editata de 1 ori
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 9:52 am

manu ...de ce spui mereu ca ...citez ,,intrebari de blonda...,,?
intradevar esti blonda dar esti foarte frumoasa si le sti tu pe ale tale
nici eu nu stiu o gramada de lucruri si de multe ori sunt total pe dinafara ....dar ce nu stiu intreb scratch
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 10:15 am

eiii, glumesc, nu am nici o problema, stati linistite...
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 11:26 am

eheei..sa vedeti cate intrebari "de blonda" oi avea io cand m-oi apuca de Fiv affraid dar cu chiu cu vai trebuie sa ma mobilizez ca asa nu se mai poate, trebuie sa ma pun la punct si cu engleza mea de balta, sa invat termenii medicali pig

manu, te-am visat de bine, stai relax, daca imi aduc bine aminte,in vis noi ne stiam si eram surprinse de acest lucru Very Happy

nico, tare faza cu mandra dar sotul tau e respectuos si fidel I love you
despre verisoara mea pot sa spun ca e cat o balenuta,dar ii sta tare bine, se plange de dureri de picioare de spate , de toate cele, dpn-ul ar fi pe 10 nov. dar dupa cum arata burtoiu nu cred ca mai prinde o saptamana Shocked bebe are deja numele ales, se va numi Eren lol! si are nasul meu geek(asa am dedus noi doua din pozicile de la eco ).
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 11:50 am

Am o nepotica de 2,850. E dupa cum zice sora-mea: mica si urata Smile).
Va pup pe toate !
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 12:04 pm

amy....sa iti traiasca nepotica ,sa creasca mare si cuminte ,sa fie sanatoasa si iubita cheers cheers cheers
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 12:16 pm

amy, sa-ti traiasca nepotica flower flower

turqoise tu esti din cluj??
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 12:26 pm

turqoise poate ne-am intalnit candva, ti-am spus ca eu am facut liceul de coregrafie acolo... desi eu sunt cam maricica:)
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 1:36 pm


Salve fete!!!
Amy , uraaaaaa!!!! Sa traiasca nepotica!! Sora-ta e haioasa rau!...
Sa fie sanatoase si fericite!!
Ma bucur ca a fost bine!
flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 1:40 pm

Mona, Manu, .... sunteti mortale fetelor, manca-v-ar mama cu intrebarile despre sex!!
Sunt intrebari retorice bag sama!.. Pai ma gagici, daca s-ar putea credeti voi ca n-as face fie sex 100% fie sex surogat? Pai as fi prima ca-s plina de hormoni zici ca-s adolescenta !lol!
Hai sa va lamureasca mama: in primele 7 saptamani am avut sangerari, apoi o hemoragie de am crezut ca s-a dus sarcina, pe urma astea s-au terminat si au inceput durerile menstruale intense (un fel de contractii dureroase), care durau aproape toata ziua. La asemenea dureri continue poti pierde sarcina. Pe la la 20 de saptamani au inceput contractiile care pregatesc nasterea de tip Braxton-Hicks, care-mi faceau burta pietroi si daca ma imbratisam cu barbatu'!! Da tot era bine inca. In fine la 23 de saptamani, sunt declarata in pericol de nastere prematura din cauza colului scurt. Acu' stau in pat si numar zilele pana la termen. Pai sa mai zic.???.. albino E o vorba pe aci' prin vest cica ''Enjoy your pregnancy!", iar la noi umbla vorba ''Esti gravida, nu bolnava'', iote ca nu se potriveste la toate sarcinile..:-(((((

flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 2:02 pm

Gali, iote colea chilotii aia de vorbeam ieri:

http://www.baby-walz.nl/Zwangerschapsmode/Ondergoed/group/55069/pricefilter/10_20/product/1527954/L/3/Zwangerschaps-steunslip.a833.0.html

Daca-i ridici, ca-s elastan cu bumbac ajung pana sub tatze? Nu e aceasi lucru cu un maieu, dau si un pic de sustinere fara sa te faca dependenta. Singura problema e pretul, cam 15 euro bucata, asa ca s-ar putea sa ma apuce vremea nascutului fara sa-i iau!..Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 2:09 pm

Uite fete si puloverul asta tunica imi place, dar nu stiu ce numar sa-mi iau, cred ca M, ca la olandeze L e urias. Va place?

http://www.bonprixsecure.com/nl/Trui-2319527-bundle.htm?id=1687708205712784641-0-4ca3b1da&sourcePageClick=article_image#



Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 2:25 pm

Papucii cu un pic de toc arata cam asa:

http://www.scapino.nl/product/827_165641/dames/schoenen/pantoffels/damespantoffel/

sau mai ieftin

http://www.scapino.nl/product/827_167267/dames/schoenen/pantoffels/damesmuil/

Nu-s cine stie ce , dar sunt practici, facuti cu acryl si bumbac, cica tin de cald si fara soseta.

Mai forez pe internet!
Smile
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 2:54 pm

ahhaaa lumi, scuze , nu am stiut tot" istoricul"
apropos: nu-mi vene...voi lua un test...m-am susulit azi de 20 de ori cred, si nici un semn...mi-e foame in schimb...nodul e in gat...morcovul...la locul lui... am batut campii azi cu gandul la ce cadou i-as face lui G pe 4 luna viitoare facem un an... sa-i arat testul... faza e ca se prinde ca nu sunt pe stop...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 2:59 pm

ufff sa plec mai repede spre casa...
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 3:10 pm

cheers cheers cheers amy, matusa, sa iti traiasca nepotica!!!!!!!!!!! sunny
va creste mare cat de repede, vei vedea!!!!

lumi, soro, ala e un fel de ortopedic, asa, mai zic si eu.!! cheers
cu chiulotii tot nu m-ai convins, sorry! urasc ce trece peste burta!
te-ai gandit daca ii mai folosesti dupa aceea?

manu, cu sau fara test, tot tu esti!!!! cheers
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 3:15 pm

Manu sa fie cu noroc!!!! I love you

Hihihi Gali, ai dreptate dar la mine e alta situatie. ...si eu tot asa eram ca tine inainte de sarcina, numai chiloti cu talie joasa. Acu' insa parca simt ca-mi cade burtanul, cand ma ridic; nu tot timpul , dar cateodata e mai rau..Ti-a venit cm?
flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 EmptyMier Oct 27, 2010 3:19 pm

Buna ziua, fete minunate!

Am fost tare lenesa astazi, am dormit pana la 12 cand m-a trezit bb. Dadea din picioare de foame, cred. Very Happy
Apoi am reamenajat o camera, eu cu indicatiile, cumnata-mea cu mutatu' mobilierului.

Lyly, suntem gramada cu tine! Sa dea DD sa ai ovocite bune si pupacioase cu gigeii sotului. flower

Amy, felicitari pt nepotica! Sa creasca mare, frumoasa si desteapta! flower

Meni, la inceputul sarcinii ne-a fost interzis explicit orice contact sexual, de catre medic. Ulterior, chiar daca dr nu ne-a mai atras atentia asupra subiectului, am hotarat noi sa ne abtinem, de teama sa nu-l zdrumicam pe bb. Wink Ne-am chinuit atat de mult timp pt Sufletel, n-am vrea sa periclitam evolutia sarcinii cu absolut nimic. sunny Dorinta e mare Embarassed dar rezistam tentatiei. Very Happy

Lumi, ai ok-ul meu pt papucei. lol!

Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-10
Sus 
Pagina 1 din 25Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-6
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: