Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-10

In jos 
+10
lyly_mar
guzelnico
luminita42
turqoise
alinutahu
Mona41
menics
galliciana
samira33
amy
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyMier Oct 27, 2010 7:09 am

Rezumarea primului mesaj :

Un Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Angel pentru voi si un capitol plin de bucurii.
Sus In jos

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyJoi Noi 18, 2010 7:14 pm

Aha, si Amy vrea baclava!..

Daa, mersi Nico!

Radeam citind ultimul mesaj a lui Nico si ii zic sotului de bayramul de la turci si el zice pai si aici se face Bayram zilele astea ( in comunitatile de turci, musulmani locale etc..) si olandezii cica sunt scandalizati ca omoara animalele fara a le administra calmante inainte, ca sa nu fie constiente. Insa stie el cum e si la romani de Craciun, cand saracu porc e alergat prin curte sau mieii de pasti, cum stau atarnati prin magazinele alimentare si omul cumpara unul intreg....na ca acum mi se facu mila, mai bine mananc o baclava. Shocked
Eeeeei, in Balcani la noi alte obiceiuri, dar si olandezilor le place pe acolo, cel putin al meu se vaita de romania, de zici ca el e roman nu eu... Smile
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyJoi Noi 18, 2010 7:58 pm

bau

am facut si o ciorbitza de aripioare!
a mancat Samirutzul meu un castron cu ciorba,4 ciocanele de pui,3 felioaie de kaiser la cuptor si vreo 6 jumatati de cartofi ...plus pepene murat si o paine intreaga!!! affraid

am facut doar jumatate din plante...restu le fac maine.

nico,sa arunci si la al meu o baclava...ca e topit dupa ele...mie nu-mi plac...prea dulci pentru gustul meu.
lumi,cred ca eu fac parte din categoria celor fricoase si nu as avea curaj sa las sarcina sa se elimine singura.
turquazo si eu ma bucur cu tot sufletul de orice maruntis...si toate clamitzele cumparate azi nu au costat mai mult de 10 lei...ca numai d-alea de 50 de bani si 1 leu am luat...da imi plac de mor.

maine dimi am zi de monitorizare fetelor...la 10 trebuie sa fiu la Albisor...maine e deja ziua 6 de stimulare.

ce o fi azi pe la tv????
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyJoi Noi 18, 2010 8:00 pm

eu nu pap miel,oaie,berbecutz...mor numai cand simt mirosul. Rolling Eyes
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyJoi Noi 18, 2010 8:06 pm

mai fetelor...la stimularea asta nu stiu ce-i cu mine...ca numai ganduri tampite imi trec prin cap:tot am senzatia ca nu am inceput stimularea...ca nu mi-au crescut foliculii...ca nu iau corect tratamentul...ca sunt expirate injectiile...ca nu-si fac efectul...ca de ce nu ma doare pe undeva...ca de ce nu simt ceva...ca daca nu-si mai aduce PK aminte de mine sau daca imi zice ca nu mai are loc si pentru mine.
va spun cu mana pe inima ca aseara uitasem complet de injectii si norocul meu e ca am un barbat cu capu pe umeri si responsabil...ca daca era dupa mine...ratam cu succes injectarea de aseara Shocked
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyJoi Noi 18, 2010 9:19 pm

Lasa Samiro, e mai bine asa, eu cred ca poate esti nitel mai relaxata ca alta dati, semn ca fivul e parte din viata ta, nu mai e vreun eveniment asa solemn. Si cand esti mai relaxata, apar si surprizele Smile

Pupici!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyVin Noi 19, 2010 8:41 am

Buna dimineata, frumoaselor.
Azi va astept cu o canita cu lapte Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Micccccccccdejun-1.
Dupa-amiaza ma duc la o chermeza, este ziua directorului si da o masa. Anul trecut nu m-am dus, dar anul asta m-am gandit ca nu mai vreau sa stau singura acasa.
Va pupacesc !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyVin Noi 19, 2010 9:08 am

Buna dimineatza....
amy , multumim de mic dejun, buuunnn...
chiar asa haideti sa nu mai vorbim de necazuri, ma rog necazul meu... sa va spun ca ieri am fost prin magazine si m-a prins asa febra pregatirilor de iarna... hmmm deja ma gandeam ca trebuie sa facem o listuta de cadouri... ca trebuie sa aduc bradul de la mine... plus ca ieri mi-a luat G una geaca rosie de iarna ( de mos nicolae cica) ...ei normal ca si pentru el , tot rosie, si ne-am hilizit prin magazin si ne apucase pupacitul printre rafturi...hihi, iar dupa , nico asta pentru ca nu ai zis ca dai baclavale, cumparasem deja niste baclavale si am stat in parcare si am mancat...seara dupa dus ne-am uitat la film si nani... deci, sunt pregatita de zapada... nico astept reteta...foitajul ma intereseaza in mod special....
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyVin Noi 19, 2010 9:18 am

neata ....eu ieri mi-am facut o gramada de planuri ai pana la urma am renuntat la toate ....dupa ora de gimnastica stau eu frumos in fata spitalului si imi astept prietena la care imi suna telefonul .....sotul unei colege de servici si imi spune ca sotia este in spital de dimineata ....eu repede am intrat inapoi in spital si am urcat la etajul 3 unde este sala de nastere ....acolo agitatie mare in fata usi ,stiti voi mama ,soacra ,frate ,cumnata ,colegi in fine .....urcad cu liftul vreau sa spun ca mi sau inmuiat picioarele si m-*au luat caldurile .....am intrat si eu in sala de travaliu ....superba camera festita in roz ,cada jacuzi ,mingi si sfoari si de toate ....fata mea statea linistita in pat monitorizta inima si contractiile uterului si avea chef de glume ....la 7 dimineata ia curs apa si eu pe la 12.30am urcat la ea si nu avea nici o durere si era dilatata doar de 1 cm ....avea perfuzia pusa cu oxi...nu ami stiu cum si moasa se mira cum de nu ii vin inca durerile ca ia marit deja si doza .....eu la ora 14 am plecat deacolo si ea inca se plimba pe hol cu suportul de perfuzie dupa ea .....
aseara pe la ora 22 si ceva ne suna proaspatul tatic si asa balbaind ne-a spus ca sa nascut lumina ochiilor lui Alexandra cu 4200 grame si 52 de cm .....SA LE TRAIASCA
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyVin Noi 19, 2010 9:25 am

lumi ....cred ca am devenit si eu foarte sentimentala ...in timp ce scriam mesajul mi sau umplut ochii de lacrimi pale
toata noaptea nu am dormit ...deja ma vedeam in locul ei sau imi imaginam cum a reactionat cand iau dat-o pe micuta in brate si tot felul ....maine am sa ma duc la ea in vizita ,astazi o las sa se odihneasca si cred ca o sa fie toti membri familiei acolo

amy ....multumim de micul de jun ....foarte gustos flower
menics....ai grija sa nu cheltui si tu prea mult Laughing
gravidutele noastre inca dorm? scratch ....pai
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyVin Noi 19, 2010 10:23 am

neata

eu de la 6 nu mai dorm, iar acum trag de ochi
motanii se misca, cred ca prin somn, mai intinde unul o manuta, altul un piciorus Very Happy

ali 4200g wauuuuu, saraca ce s a chinuit........sa le traiasca
bv ei daca a nascut natural

eu cu vlad n am putut, bine nici medicul si nici personalul nu au fost de doamne ajuta, asa ca bisturiu, pensa, planset, 4150g si gata cusatura 11 copci

numar zilele ca nu mai pot de dureri de maini, ca daca astea n ar fi........i as tine si 42s, asa mi s de dragi cum innoata ei bounce

pupi fetelor




















Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyVin Noi 19, 2010 1:30 pm

va pup fetelor

m-am intors de la clinica...refuz sa ma las enervata de faptul ca aveamm programare la ora 10 si am intrat in cabinet la 11,45...si va aduc doar vestile de la eco:in ziua 6 de stimulare avem 12 foliculi si endo de 6,88 mm.
acum ii trimit mail doftorashului sa vedem ce zice.

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyVin Noi 19, 2010 1:42 pm

moooaa...ce geamuri luna pe dinafara mi-a facut Samirutzu meu....super.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyVin Noi 19, 2010 2:00 pm

Buna ziua, fete minunate!

Io-s aterizata acum de la un brunch facut de o verisoara. Very Happy Ma intind putin Sleep si zdup la bazar. E targ mare azi in Sarkoy. Al meu sot are chef de zburat cu paramotorul, asa ca am liber la shopping. Wink

Cea mai buna balclava se gaseste la Guluoglu, familie cu traditie si experienta la dulciuri.

Sami, ii arunc lu' Samirutu' baclavale, cum sa nu. Noi in Ro nu cumparam baclavale ca avem etalonul de la Guluoglu. Te asigur ca aici poti manca juma de kil si nu te ia cu lesin.

Revin la povesti ca a venit o nepotica. Rolling Eyes
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyVin Noi 19, 2010 2:13 pm

Buna fetele,

Azi am implinit 35 de saptamani ecografice!..Smile Am facut si ultima injectie cu progesteron , ce bine ca am scapat. Nu-mi vine a crede ca mai am asa putin, mai fetelor. Doamne ajuta-ma sa mai rezist 3-4 saptamani si sa nasc cand mi-o veni timpul.

A fost asa o dimineata frumoasa, frig, dar cu soare! Pana s-a dus H. sa aduca masina in fata spitalului, am stat si eu pe o banca in aer liber. Ce frumos a fost, in fiecare vineri cand ies ma uit ca salbatica la oameni , la cer, la magazinele din imprejurimi.. Pe urma ne-am plimbat un pic cu masina sa vedem niste cartiere unde ne-am gandit ca am vrea o casa. Era o casa onorabila de vanzare intr-un cartier dragut si civilizat, ne-a ramas gandul acolo. Am hotarat sa asteptam pana pe la 1 ianuarie, poate avem noroc si nu se vand cele selectate de noi pana acum..

Alinuta, pai o sa devii tot mai mult sentimentala de acum incolo.. Smile I love you , sunt normale starile astea! Felicitari pentru colega ta, a fost o experienta frumoasa si pentru tine sa vezi toate astea!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyVin Noi 19, 2010 2:25 pm

Nico la bazar, mama ce frumos, taramul cumparaturilor!

Manu, vad ca ne-a apucat pe toate febra Craciunului, cumparaturi, vanzolelala!! eu am asa si o bucurie dar si o nostalgie, tare as vrea sa ne ducem la Bucuresti, dar anul asta nu se poate...!

Sami mi se pare ca stai foarte bine cu foliculii, 12 bucati, uite ce insemna cand ai si amh-ul si varsta ok... Smile Sa dea Domnul sa merga totul struna pana la capat. I love you Auzi da burta (dernajamentul la stomac) te-a mai lasat?..

Mireluto, hai ca trece timpul, tine-te tare! I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyVin Noi 19, 2010 2:30 pm

Amy, distractie placuta!
Eu fac lista de cumparaturi pentru supermarket, adevarata plictiseala , mai ales ca-s fara inspiratie..

Pup toate fetele!
flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyVin Noi 19, 2010 2:45 pm

lumi,mai ai putin de tot.

eu cred ca o mare parte din raspunsul asta bun se datoreaza si Vittexului pe care l-am luat 4 luni neintrerupte.
cu siguranta asta m-a reglat foarte bine dpdv hormonal si am citit ca si la stimulare raspunzi bine dupa o astfel de cura...si pana acum se cam adeverste treaba asta.
cu AMH stau bine,asa e...insa cu varsta n-as putea spune ca mai stau chiar asa de bine...nici rau...pe la mijloc...in 2 luni implinesc si eu 35 de ani.

acu astept sa-mi raspunda doftorashu cu ochi albastri.

si am pofta de un Pepsi...rece,de la gheatza Shocked
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyVin Noi 19, 2010 3:50 pm

fete,mi-a raspuns PK...mi-a zis sa continuam cu cate 3 Merionale azi si maine si de Duminica pe langa cele 3 Merionale adaugam si Cetrotide de 0,25.
de data asta mi l-a bagat mai devreme pe Cetro ca la Fivul precedent pentru ca acum nu am luat AC-uri.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyVin Noi 19, 2010 6:32 pm

M-ati inebunit cu baclavalele Very Happy obezeaza!!!!,asa ca nu ma gandesc f tare la ele Very Happy
Eu bantui pe aici..nimic nou...parca am spalaturi pe creier.....nu ma m-ai gandesc la nimic...oi vede ce fac la anu....mi se pare ca e asa departe,ca am timp!!!...m-am tampit un pic,recunosc geek
Samiruto,super productie! sa dea DD sa fie toti plini ,sanatosi si vigurosi...am asa un presentiment ca o sa fie bine...nu vreau sa te inebunesc cu gandurile mele...dar asa simt eu I love you
Lumi, nu imi vine sa cred ce repede a trecut timpu'....mai ai asa putin....Doamne ajuta sa fie bine pana la capat !❤tie iti vine sa vi la Bucuresti,mie imi vine sa trag o fuga iar la prietena la Leeuwarden,parca asa se scrie,..ea saraca a zis cu juma de gura sa vin..dar acu ii vine sora cu familia (3 persoane ) si eram cam multi... Laughing

Alinuta,m-au luat pe mine emotiile..doar ca citea-am...dar pe tine??!! e normal...ai grija de tine flower
Pe mine ma bate gandu sa trag o fuga la mama in wk...asta e,fiecare cu mama lui..eu la Alexadria,el la Calarasi ,oricum el lucreaza in wk
pupici la toate fetele
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptyVin Noi 19, 2010 8:08 pm

lyly,nu trage de tine
daca nu stii de unde sa apuci problema inseamna ca nu esti inca pregatita sa mergi mai departe.
relax...lasa sarbatorile sa treaca si apoi mai vezi tu.
lasa-ti timpul necesar sa-ti limpezesti gandurile si sa capeti forta necesara pentru a continua.
flower

eu am pregatit ce am de calcat penru maine....am facut geanta cu prospape,pijamale,lenjerie de corp,sosete pentru amandoi...am facut geanta cu incaltaminte...am facut cosul cu cosmetice si produse de ingrijire...si geanta frigorifica cu medicamente...mai am maine laptopurile si incarcatoarele....si sunt cam gata.
a mers repede.

ma pregatesc sa ma uit la Dansez
o seara placuta sa aveti
flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 EmptySam Noi 20, 2010 7:34 am

bua dimiiiiiiiiiiiiiii
o Sambata frumoasa tuturor
flower
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 25 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-10
Sus 
Pagina 25 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: