Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-10

In jos 
+10
lyly_mar
guzelnico
luminita42
turqoise
alinutahu
Mona41
menics
galliciana
samira33
amy
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyMier Oct 27, 2010 7:09 am

Rezumarea primului mesaj :

Un Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Angel pentru voi si un capitol plin de bucurii.
Sus In jos

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyMier Noi 17, 2010 8:42 pm

Ce meci Sami?..Aici mi-a zis sotu'ca e meci intre Olanda si Turcia, nu stiu de care meci, dar nu conteaza. Eu nu inteleg , cum de i-a lasat inima pe turci sa vina aici in timpul Bayramului! Very Happy
Pa fete, ma bag la citit.....tot pe net!
I love you
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyMier Noi 17, 2010 9:00 pm

lumi,Romania-Italia...amical.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 8:55 am

Buna dimineata, cucuietelor.
Poftiti la un mic dejun copios zic eu Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Micccdejun.
Mi-a scris si galli, acum 2 minute. Mi-a zis ca a ajuns foarte repede, ieri la 8 dimineata era acolo. O dor toate oasele si capul. Ne pupa pe toate.
Aveti grija de voi.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 9:17 am

Buna dimineata...
ma rog... pt mine, nu este foarte buna, da, nico, toata lumea era de parere ca trebuie curatat si asta s-a intamplat...am avut 2 zile ce CM, iar acum parca ma cam doare burta..altfel sunt cu tratament... psihic este mai rau ca fizic ma simt destul de bine... si pt ca ieri banca nu ma astepta, cand am iesit din casa gasesc masina lovita pe partea soferului ambele usi..m-a luat cu lesin....eu nu am casco la masina.. noroc ca mi-a lasat ala nr de tel.. acum va trebui sa bag si masina in service... poate se termina naibii odata ca m-am saturat...
bine ca a ajuns galli cu bine.. lasa ca-i trec ei durerile.. Wink
mona, bravo draga, nu pierde timpul... tongue
nico e in petrecere inca???
turqois, tu ce mai faci??
eu nu am apucat sa citesc prea mult,
o salut si pe samira cu flori cu tot!!!
si pe lumi flower
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 9:31 am

Salve fete,
Deci Amy , te rog ai mila de niste oameni de bine care se chinuie sa dea ceva kile jos...
Ce-i cu bunatatile alea? Ca-mi vine sa mananc ecranullllll
Gali, bine ca ai ajuns, lasa ca te refaci tu....
Nico, da-i bataie cu bayramul...
Lasa ca faci tu dieta dupa nastere..
Lumi, ce bunatati manaci si tu...yami
meni, pupi fata draga...
Restul.....pupici tzuguiati Razz
Eu ieri am fost la spinning...adica bicicletzeala....
a fost beton, imi da o stare ff buna dupa////
In loc de orgasme, ce sa fac si eu...
Unde e mayan sa dea niste indicatii de vibratoare?
Char, ce mai stiti de ea? Cred ca intre pe DC....
Hai pup
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 10:09 am

Mona, maine pun niste prajiturele, sa ma schimbam meniul Very Happy .
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 10:49 am

buna dimineata si de la mine ...
amy ....multumim de micul dejun ..delicios I love you
menics ...hai fata draga prinde putere si treci peste totul cu bine ....stiu ca nu este asa de simplu pusul in practica precum vorbitul .... flower
nico...tu tine-o tot asa ....cat despre kg nu te doara capul ....eu am avut o pereche de pantaloni albi de graviduta si nu mai pot sa ii trag pe solduri affraid ...concluzia scratch
mona ...tu cum stai cu kg ? merge cura de slabire
eu va pup ...am plecat la gimnastica si dupa aceea trag o tura de mag ....
.
P.S...in 10 am luat salarul si aproape ca nu mai am nimic din el ....ieri ii ziceam lui bubu ca ar fi bine sa scoat aceva banuti ,la care face o fata de mirat si spune asa mai incet ...acuma ai luat salariu ...la care eu sorry dar i-am cheltuit geek
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 11:04 am

Buna dimineata, fete minunate!

Io m-am asezat la micul dejun oferit de Amy flower, ca pe cel de la matusa l-am refuzat politicos. Nu de alta dar matusa pana la pranz nu se opreste in a pune pe masa diverse si greu accepta un refuz. Apoi, daca te prinde pranzu' la ea, bineinteles ca asterne masa de pranz. Si tot asa ... Shocked Very Happy

Asadar, pana vine sotu' de la sacrificarea una bucata berbecut, sunt la sueta cu voi.
Lumi, daca-mi dai adresa, iti trimit pachet din berbecutul nostru. Very Happy
Asa se procedeaza: o treime din animal o oprim pt noi iar restul il impartim la nevoiasi, rude si cunostinte. Lumi, tu esti in categoria rude. I love you Am tinut sa fac precizarea asta, sa nu intelegi gresit, ca te stiu mai sensibila acum. Laughing Laughing Laughing



Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 11:07 am

Alinuta, sa ai o zi placuta si spor la shopping!
Daca nu plecam asta-seara spre Istanbul, maine trag si io o fuga in targ, sa-mi clatesc ochii. Cred ca imprumut carutul de piata al soacra-mii, in caz ca ma lipesc de ceva. Wink
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 12:45 pm

nico dar din prajituri nu dati?? ca eu ma inscriu... si la nevoiasi daca s-a ocupat lista geek
la constanta e o vreme de-ti vine sa-ti bati...pe cine ai... iar pe mine ma cam doare burta... si dupa munca trec pe la medic si pe la service...daca mai am chef..poate las service-ul pe maine...

acum as dormi..pe vremea asta...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 12:47 pm

Fetele ''cazui'' din pat la 8.00, nu mai puteam sa dorm din cauza de stari de sufocare. In fine ma consolez la gandul ca va vine randul si voua,care sunteti gravide curand si care nu, cand veti fii!.. Very Happy

Nico baga-ma la ce categorie vrei tu, dar fa-mi parte din berbecutul ala! Smile Numai de la codita sa nu-mi dai, in rest...Very Happy Hihi, cand sunt gravi se cheama ca-s sensibila, cand nu sunt, se cheama ca-s ''data naibii''!

Amy , ce mancare buna, ca la romani!!! Maine dimineata insa nu mai baga mancare pe langa cafea , baga vibratoare, ca cica Mona trage la sala prea mult!..Pupici la amandoua!

Manule bine ca s-a terminat, despre chiuretajul tau no comment, eu i-as baga in ma-sa pe toti doctorii romani acum. Te inteleg insa ca ti-a fost teama. Sper sa-ti revii si psihic repede, cu toate ca nu prea se trece asa usor peste un avort... I love you

Ma bucur pentru Gali!

Pupaturi la toate fetele! Ma duc sa ma spal pe cap, ce corvoada!


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Joi Noi 18, 2010 1:08 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 12:59 pm

lumi, m-ai speriat! cand am citit ca ai cazut din pat eu am luat-o de affraid buna
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 1:07 pm


SOS! Bortoasa la podea! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Doamne fereste! Stai Manule ca bag niste ghilimele! tongue
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 1:16 pm

doamne fereste... cred ca mi-am pierdut simtul umorului...
am o stare naspa...doamne am facut o prezentare si nu ma pot aduna deloc...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 1:31 pm

Nu ti l-ai pierdut Manule, chiar se intelegea ca am cazut la propriu! Hehehe, tu crezi ca mie imi vine a rade tot timpul, chiar dar ma straduiesc ca sa mai uit . Imi fac prea multe griji, ganduri, ma simt ca o prizoniera in propria casa...E greu.

Hai focuseaza la prezentarea aia! Smile
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 1:56 pm

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Vibrator

Very Happy Asta pentru maine si ma gandeam ca poate nu merge la mic dejun. Smile
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 2:11 pm

amy, Very Happy Very Happy Very Happy , foarte tare,rad in hohote...
manu, eu nu prea fac mare lucru,am impresia ca azi e vineri, nush de ce Question
tocmai am dat peste un targ cu handmade-uri si am ramas placut impresionata de toate lucrusoarele pe care le-am vazut pe-acolo, chiar mi-am achizitionat cateva brizbrizuri, gen cercelusi cu piatre de chihlimbar, pandantiv cu piatra ametist, cu turcoaz insa n-am gasit nimic, si sunt preferatele mele, mai caut eu ca targul tine pana sambata,la nepotel in schimb i-am cumparat un jerseu+caciulita+manusi crosetate manual(turcu apreciaza handmade-urile)si nah..ma pun bine, Embarassed
lumi, lasa grijile deoparte pe cand vine mamaruta, atunci vei avea parte de nopti nedormite si griji de tot felul, acum bucura-te de liniste si timp liber bounce


monaaa, nu-i rau la miami Very Happy tie cum ti se pare gagiu'?se zice ca americanii's mai pampasi Very Happy
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 2:32 pm

Amy,
thanks
I will take this for my weekend Smile Smile Very Happy bounce

Turqi, da , se zice ca americanii sunt cam panpalai....da yo nu plec sa ma marit...nu as trai in america....datorita sist de sanatate si asigurari..
as trai in canada....max..
sincer, singurul loc unde m-as vedea este europa...
nu vreau departe de casa...
da "europenii" is mofturosi...
baietii buni sunt prinsi de luminite, brune galicioase si Nicolici....
so....imi astept si eu norocul la marfa locala...adica romani...
mi-e asa dor sa vorbesc in limba mea....
hai pup
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 2:56 pm

va pup fetelor
raportez un bucata fata cuminte...adica moi Rolling Eyes
azi am fost doar sa rezolv neshte treburi obligatorii pe la banci,am schimbat banutzii de cheltuiala in forints ca procedura si cazarea le platim in euroi...m-am oprit la piata sa cumpar verdeata si cartofi...si am venit direct acasa.
bag o friptura la cuptor si ma voi delecta apoi cu plantutele mele dragi...le iau la sters pe fiecare in parte cu bere.
m-am oprit si la un magazin cu brizbrizuri si mi-am cumparat o groaza de clamite cu fluturashi,floricele,funditze....pentru viitoarea mea coafura ...la care am progrmare Duminica la ora 17,00...ca nu v-am zis.
asa-i ca sunt cuminte???
acum,zau...am realizat si eu ca nu avea niciun rost sa trag de mine ca de un caine mort...sunt deja in ziua 5 de stimulare si o sa incep sa-mi "oole" si ovarele marite...asadar...functionez la relanti pana plec.

manule,ma bucur ca esti bine fizic...emotional iti doresc din suflet sa-ti revii cat mai repede.
iar masina...da-o naibilor ca o faci tu...asta sa fie tot necazul tau de acum inainte.
stateam si ma gandeam zilele trecute...si luand in considerare ce spuneau lumi si nico,sa astepti sa elimini sarcina natural....ma intreb :oare nu poate fi periculos????adica....sarcina aia e ceva "mort",e un focar de infectie in organism...nu exista oare riscul sa intre in putrefactie???sa se lipeasca pe undeva pe acolo si sa se ajunga la ceva mai rau???

Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 4:45 pm

samirutzo, fata cuminte flower oare ce ne-o fi apucat cu brizbrizurile?mie imi plac la nebunie si de-ndata ce imi cumpar ceva, fie si o agrafa cu 50 de bani, ma bucur ca un copil mic si imi da o stare de bine,astfel satisfac si nevoia de shopping silent de altfel, rezist eroic sa nu dau buzna pe shopping online, mai ales ca mi-am luat o teapa de curand, poate va pove intr-o zi affraid
manu, noroc ca a lasat boul numarul geek si am patit exact la fel acum un an, tot asa mi-am gasit buburuza lovita, defapt eu nici nu vazusem ca-i lovita, ma urc in masina si observ ceva in geam,credeam ca-i vreun biletel de dragoste de la vre-un admirator secret:affraid: si citez:V-AM LOVIT!07XX.apoi imi zice un nene care a vazut intamplarea ca defapt era o baba cu handicap locomotor, care a apasat pe acceleratie in loc de frana, s-a panicat si dadea cand inainte, in buburuza mea, cand inapoi intr-o alta masina affraid , ma apuca rasul ca-mi si imaginez faza Very Happy
in fine, baba nu vroia sa ne complicam cu asigurarea si a tinut sa-mi plateasca reparatia cu banii jos.am mers la un service avizat sa-mi evalueze costul reparatiei, apoi la baba sa dea banii.dar crezi ca am reparat masina? no way!am cheltuit banii si buburuza e tot lovita(nu e rau, aripa spate e putin indoita,dar merge si asa..deocamdata Embarassed
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 5:05 pm

Nu Samiruto, mai ales pana in 6 saptamani avortul poate decurge natural fara probleme. Nu este o parere personala, este si parerea medicilor din diverse parti ale lumii. Se exclud extrauterine sau alte complicatii dovedite clinic. In Ro foarte putini doctori ''recomanda'' insa avortul natural. De ce ? Habar nu am, ori le e frica ori e chestie de bani. La Manu cred ca nici nu atinsese 6 saptamani sarcina, cred se oprise din evolutie mai devreme judecand dupa valoarea extrem de slaba a beta -hCG.

Avortul natural si chiuretajul prezinta aceleasi riscuri de infectie si hemoragie. Citez dintr-un website mai accesibil http://miscarriage.about.com/od/medicaltreatmentchoices/i/naturalmisc_2.htm
''In miscarriages without a medical emergency, { .....} A minor risk exists of hemorrhage and or infection, but the risk is similar to a D&C. (dilatation and chiuretaj).''

Eu am avortat natural prima oara la 5 saptamani acum doi ani in Ro. Povestea a cam semanat cu a lui Manu, intarzaiere, teste de urina pozitive, pe urma test urina ff. slab poz., plus beta slab :-( A fost avort fara probleme, exact ca o menstruatie. A doua oara, sarcina la 9 saptamani, careia la 6 saptamani i se detectase activitate cardiaca, in februarie anul asta, eram aici in Olanda. A fost infernal de greu psihic, dar fizic nu am avut probleme. Sabine o fata de pe dc de la inseminare, ramanea gravida in serie, dar se producea oprire din evolutie...(Chiar ce-o mai fi cu fata asta?) Ea sta in Austria si la fel...doctorii decid avort natural fara chiuretaj, cel mult primea pastile pentru a accelera contractarea uterului. Si uite asa, prin vest doctorii se gandesc de 5 ori inainte de a recomanda chiuretaj.

Oricum, pe langa recomandarea doctorului asta este si o decizie personala a femeii in cauza. De obicei, de teama si stress femeile se lasa convinse sau chiar cer chiuretajul chiar si in 5 sau 6 saptamani. Mi se pare aberant nu din partea femeii, ci din partea doctorului, mai ales ca nu vad argumentele pro chiuretaj la sarcini asa mici.

Se pot spune multe..dar ma opresc aici, ca e un subiect prea dureros si pentru mine si mai ales acum pt. Manu. Sa ne fereasca D-zeu pe toate de asa ceva.

Hai sa ne gandim la altele mai bine .. mancare, brizbrizuri, barbatii, vibratoare , schimbari de look ..! Very Happy


flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 6:14 pm

Impart, fetelor, si dulciurile, cum sa nu. Azi am basculat (cred ca pot sa omit ghilimelele Embarassed) baclava de casa cu nuca facuta de o verisoara. Yami! Ii mai fac o vizita mai pe seara. Wink

Diseara mergem la matusa, ca face "pomana berbecului" ei. Laughing Laughing Laughing Nu se numeste asa dar seamana cu "pomana porcului" de la noi, fara sorici si tuica, bineinteles. Laughing Laughing Laughing
O sa postez reteta verisoarei la subiectul culinar. Very Happy

Sami, mai ai putinel. DD ajuta la FIV3- cel norocos! I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 6:19 pm

M-a pus naiba de dimineata sa mai fac si eu treburi usoare, ca de pilda stransul rufelor de pe uscator si aranjat in dulap, am mai adunat niste cearsafuri pt. spalat, plus ca mi-am spalat si pletele, ce mai, cred ca a fost cam mult pentru o zi..Acum na, ma dor spatele si oasele pubisului Sad Partea draguta a zilei este ca m-am mai distrat si eu cu fiica-mea, m-a facut sa rad cu povestile ei, mai nou are premonitii Smile Plus ca iar m-am infundat cu gem pe paine si lapte, de acum nu mai pot respira...! Iarasi mare realizare! Smile

PS . Nico! Very Happy Basculeaza, basculeaza, dar sa nu uiti ce, macar din descrieri sa traiasca si astia de pe pamant olandez!..Pai tu stii ce scump e mielul (si berbecul!) pe aici, zici ca are coitze de aur!..Fara ghilimele! Auzi la ea pomana berbecutului!!! Very Happy Asta da cina!!!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 6:35 pm

Lumi, iti promit solemn ca, atunci cand ne vom intalni in RO (cel mai probabil), fac cinste cu berbecut/ miel gatit de mine. Doar suntem vecine in Militari. I love you
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 EmptyJoi Noi 18, 2010 6:47 pm

Yo vreau reteta de baclava, plsss, Nico. Smile

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Baclava1
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 24 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-10
Sus 
Pagina 24 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: