Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 9

In jos 
+11
Mona41
Sorina
lyly_mar
samira33
Admin
galliciana
luminita42
alinutahu
turqoise
guzelnico
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyJoi Sept 30, 2010 1:11 pm

Rezumarea primului mesaj :

Va asteptam cu drag la noul capitol. flower
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptySam Oct 23, 2010 7:46 am

si eu merg saptamana viitoare sa-mi iau butoiasele cu muraturi de la tara si sa duc varza sa-mi puna la murat.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptySam Oct 23, 2010 8:39 am

Buna dimineata frumoaselor.
Eu ma apuc de programul administrativ saptamanal, iar sotul este in deplasari la seriviciu.
Va pup pe toate si intru mai tarziu, sper Smile.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptySam Oct 23, 2010 11:41 am

Buna ziua, fete minunate!

Azi program administrativ f light Very Happy (sters praf si putina ordine) si shopping pt casa, de fapt pt frigider. Very Happy

Amy, sa ai spor la treaba! flower

Lyly, te asteptam cu vesti bune! I love you

Sami, da, cu spatula ma ungeam pe burtica si ce mai ramanea pe spatula "stergeam" pe coapse. Wink

Fetelor, ma bate gandul sa pun si eu muraturi dar aici nu se gaseste hrean si mi-e ca se vor inmuia. Crying or Very sad Anul trecut mi-a trimis tata hrean si marar din RO.

Meni, e targ de mancare turceasca la tine, in CT. tongue

Un weekend minunat tuturor!
flower flower flower

Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptySam Oct 23, 2010 11:57 am

hello,hello!
am aparut si eu, in sf!
ieri m*a sunat iar tarzan, si iar am capatat o bila neagra!.......
am avut volumul mic,si nu am auzit tel affraid si asta e.......

am rezolvat, pana la urma! cheers

nico, cat am fost in fr, si mie mi-a fost dor-nebun- de muraturi,
tu ai un avantaj, esti aproape de casa, si T merge des in ro.
eu am pus la murat atunci varza, morcovi,telina,fr telina,comopida, si nu mai stiu ce.
ideea e ca, in fr nu este marar-cand gasesti e verde si f scump, nici hrean.
sau cel putin nu stiu eu. si le-am pus si fara porumb!
bun! ideea e ca nu au iesit baloase, au fost f bune, si plus ca varza am folosit*o la sarmale!!!!!!!!
si varza de acolo e groaznica, din aia cu frunze groase, si nervuri multe!
dar nu as mai stii sa iti spun ce am facut, doar k am pus sare mai multicica!
cam cu 1 lingura mai mult dcat de obicei, si, bineinteles, miscata zeama la ele!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptySam Oct 23, 2010 1:10 pm

buna ....
a fost ieri asistenta si a spus ca probabil mi se trage de la ceva mancare dar nu ii sigur ...,intre timp am vb si cu medicul si a spus ca poate din cauza lui bb pt ca inceput sa se miste mai cu spor si imi apasa toate alea si ca o sa treaca dar oricum luni merg la eco si masurat si mai vorbim ....mi-a recomandat un ceai si multe lichide
acuma ma simt putin mai bine,starile de voma inca persista dar am inceput sa mananc putina paine prajita si peste facut pe grill
am vb si cu mama si luni dupa masa vine spre noi iar pe vineri am cerut sa vina masina care ne transporta lucrurile
bubu baga la impachetat cu greu iar eu stau in varful patului si dau comenzi .....

pt voi flower flower flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptySam Oct 23, 2010 3:07 pm

Fetelor,
va puserati toate pe muraturi! Vad ca va invartiti, care mai de care, ba luati de la mame, ba vreti sa produceti !

Nico spor la treaba!

Lyly asa e, m-a impresionat rau skill-ul lui olandezu' de a face mamaliga! Very Happy Sa ai calatorie buna la mama ta si sa-i ridici muraturile cu folos! :-)

Adevarul e ca ieri am fost cam deprimata , dar saracu H. a fost si el, ne straduim sa trecem cum putem peste fazele astea mai melancolice, ne gandeam la viitor si la cat timp mai avem impreuna pana la pensie (vreo 23-25 de ani) si ni se parea asa putin. Ne-am luat cam tarziu, dar asa fuse viata, eu o voi lua de la capat la 43 de ani, el va fi parinte la fel in plina maturitate.

Sami cred ca ai dreptate cu puregonul, la ala mi-a fost cel mai rau, cred ca nici mie nu mi se potrivea. Cu kilometrii aia, numai daca erai Schumacher pilotul, puteai alerga cu 300/h! Cred ca ma lasa scoarta cerebrala!Very Happy

Alina ma bucur ca te simti mai bine!

Gali asa e si in Olanda nu gasesti multe verdeturi sau zarzavaturi cum avem in Ro, trebuie sa improvizezi mult. Verdeturi insa (patrunjel, marar, cimbru, etc.) poti sa cumperi din magazinele de gradinarie si sa cresti in vase mai mari, daca stai la casa, pe perioada de primavara-vara. Noi asa am facut.
Eu nu prea sufeream din cauza mancarii, doar acum de cand sunt gravi, parca m-am intors la gusturile din copilarie si tinerete. Noroc ca nu pot manca tot ce poftesc, ca mi-e rau. Cred insa ca in Franta e mult mai bine cu produsele alimentare, aici mie mi se pare ca produsele din carne sunt extrem de procesate, acolo gasesti mezeluri si carne mai gustoase. De asemenea in NL pestele, carnea la macelarie, mezelurile mai ''naturale'' sunt extrem de scumpe.

Fata mea m-a anuntat ca si-a luat bilet de avion si vine la voi pentru doua saptamani la sfarsitul lui noiembrie. A gasit la KLM cu158 euroi, online de la airtickets, foarte bine, as zice. M-am bucurat. M-am hotarat sa nu nasc pana nu se intoarce ea la Bucuresti, adica in decembrie. :-)) Nu vreau sa se ingrijoreze pe aici, din cauza mea. Na, ca mi-am mai gasit un scop si o motivatie in plus sa rezist pana la termen.

Va pup dragelor!

I love you
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptySam Oct 23, 2010 9:12 pm

si eu va pup fetelor.
acum juma de ora am ajuns si noi acasa...rupti de oboseala dar fericiti.
pana azi nu mi-am dat seama cat i-a lipsit Smirutzului meu casa noastra,viata noastra...imi spunea azi,in timp ce faceam treaba ca simte cum prinde viata iar casutza noastra...a pus muzica si a dat drumu la toate boxele lui alea uriase,la statie ,la subwofer si m-a luat la dans Laughing asa prafuiti cum eram. Laughing
am semnat azi contractul si cu rds-ul...luni vin la montaj.

ma duc la dush si la nani
somnic usor
flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyDum Oct 24, 2010 7:15 am

neataaaaaaaaaaaaaaaaa I love you flower
va invit la un mic dejun,ceai,suc, cateva fructe.

bonus de duminica pt mine.... ora 5.... affraid
ufffffffff........ ma termina chestia asta......

sami, clipele astea sunt minunate!
lumi, stii cum e- nevoia te invata, de cele mai multe ori!
alinuta, azi cum te simti?
lyly, nu ai intrat sa ne spui cum esti?!
restul fetelor?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyDum Oct 24, 2010 7:53 am

buna dimineata

azi e ziua cu 6 lamai.
azi nu merg la apartament...mai impachetez de pe aici.
e asa frumos afara...era de uscat rufe...dar e Duminica si nu pot spala.
am vreo 2 flori carora tre ' sa le schimb ghiveciul,poate ies putin dupa cate ceva pentru micul dejun...iar dupa-amiaza nu avem program deocamdata.

va sarut si va doresc o Duminica placuta.
flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyDum Oct 24, 2010 8:30 am

nico,tu cate zile ai folosit Oestrogelul???pana in ziua ET???din ziua 1 a CM???
flower
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyDum Oct 24, 2010 10:40 am

neata si de la mine ....
gali...mersi de ospitalitate
astazi sunt putin mai bine dar pe la ora 6 am fost drepti pt ca bb avea asa un chef de joaca intrucat nu am mai putut dormi .....am bagat ceva in gurita si acuma vreau sa ies putin la aer cu bubu ,este destul de frig si inorat dar vreau macar 10 minute sa ma plimb

sa aveti o duminica frumoasa

PS. maine la ora 1 merg la eco, sa speram ca micutul bb ne arata ceva Exclamation
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyDum Oct 24, 2010 12:50 pm

bau
si aici e foarte frumos si caldutz...poate imi scot soata la o plimbarica mai pe seara.


uuufff...cu toamna a revenit in actualitate treaba din casa pe care o urasc cu tot sufletul meu:imperecheatul de ciorapi.nu sufar sa imperechez ciorapi.cunoasteti vreo metoda prin care sa scap de activitatea asta??? Laughing

mai am putin si-mi iau lamaia de la ora 2 Smile
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyDum Oct 24, 2010 1:48 pm

Buna fetele.
Ieri pana la urma nu am avut niciun program. Era asa frumos afara incat dupa-amiaza am dat o fusa sa ne plimbam prin Herastrau.
Azi am lenevit, am fost la masa la mama soacra (care imi pune si muraturi Wink ) si cam atat.
E senin, e soare si sunt 15 grade, minunat de plimbare, dar vreau sa dorm putin ,pt ca dimineata m-am trezit la 7:00 de nebuna.
Va pup.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyDum Oct 24, 2010 3:29 pm

Salve fete,
Si noi bifaram activitati: cafea, mancat, inventarul banilor si cheltuielilor din cont, trimis bani la fata la bucuresti plus evenimentul duminicilor noastre: H. s-a certat cu ma-sa la telefon. Auziti fetelor, soacra-mea i-a sugerat sa se gandeasca cand sa invite pe unchiu-sau si pe matusica la noi! Asta, dupa ce a venit si a vazut si ea ca avem si noi nevoie de ajutor si liniste, nu de musafiri si agitatie pe cap. Mamaa, ce l-a enervat!!! Eu in schimb sunt calma, mi-am bagat picioarele. O sa vada ciuciu de la mine invitatie.

Acu' sotu a luat masina si s-a dus sa dea o vizionare pe la case prin imprejurimi, asta numai asa sa le vada locatia. Zicea sa mergem amandoi, dar eu m-am razgandit, nu vreau sa exagerez, chiar daca ma simt bine.

Pup! Duminica frumoasa!

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyDum Oct 24, 2010 3:31 pm

Hihihi Samiro! Mai deunazi ma plangeam eu de imperecheat ciorapi, acu'vad ca si tu! La mine H. are doar nuante de negru, de le fac varza. Auzi, eu ma gandeam sa le bag la masina in stilul ''ghemotoc'', una bagata in alta! O merge? Very Happy

pupici.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyDum Oct 24, 2010 4:04 pm

Buna fetele flower
Eu ieri m-am dus direct la mama dupa ce am fost la eco,nu am mai trecut pe acasa.....am incercat sa scriu mesaj de pe telefon dar nu l-am putut trimite Sad
Din pacate vestile nu sunt bune...au mai crescut 2 foliculi,din punctul meu de vedere destul greu am reactionat la tratament(de fapt la ultima IA pe care am vrut sa o fac am intrerupt-o pt ca nu au crescut foliculii de la puregon)...insa am lichid in uter,care scade sansele de nidare.......dr a zis sa ma vada si luni ...si poate facem IA....a zis asa cred ca sa fac totusi ceva,ca doar am dat 45 mil pe tratament pana acum....si mi-a scos puregonul si sa fac 3 fiole x75 de menopur......asta e ...stiu deja rezultatul...m-am resemnat.....a zis ca lichidul mi-a aparut din cauza stimularii....s-a mai intamplat si la alte fete dar pe la inceputul stimularii,nu la sf ,ca la mine.......
voi ati mai auizit de asa ceva?ca eu la cat am bantuit pe internet ...nu am citit pana acum asa ceva....

pupici
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyDum Oct 24, 2010 4:37 pm

Lyly cred ca din pacate cam asa este cu lichidul, cum zice si doctorul..:-(
Am gasit un abstract de articol aici, din 2001, care confirma ca lichidul scade sansele FIV-ET:

http://humrep.oxfordjournals.org/content/17/2/351.full

si unul mai recent din 2010, care zice cam la fel:

http://www.biomedsearch.com/nih/associated-factors-to-endometrial-cavity/20465847.html

citat ''Excessive ECF (endometrial cavity fluid).... at the day of oocyte retrieval would have a negative impact on the outcome of IVF-ET.''

Si Nico vorbea parca hidrosalpinx, din cauza stimularii, posibil sa fie acelasi fenomen, cred ca ea stie mai bine ca a avut experienta asta..:-(

Te rog...nu te lasa impresionata de rezultat. Si eu in locul tau as merge in continuare cu o IA.
Te pup si sunt alaturi de tine. I love you
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyDum Oct 24, 2010 5:44 pm

Fete,
Va pupic pe toate...
Intru sa va salut si sa va urez o saptamana buna...
La mine amestecate ca intotdeauna....
Sanatate la fetite si la burtite...

Si m-ati zapacit cu muraturile....vreau si euuuuu
pup
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyDum Oct 24, 2010 5:45 pm

Multumesc Lumi I love you
Si eu m-am gandit la hidrosalpinx.....dar eu retinusem ca e ceva cu trompele,ca e lichid in trompe....poate nu am inteles eu prea bine ce inseamna hidro...
Dr a zis ca la fetele la care a aparut la inceputul stimularii...pana la sf ei a disparut lichidul .....si ca poate dispare pana luni si la mine.....daia am zis ca nu poate sa fie hidrosalpinx ......asta imi lipsea...dc am facut si hidrosalpinx....nu mai fac niciun FIV...............scap de una dau de alta ....................
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyDum Oct 24, 2010 7:32 pm

Mona , pupici si tie! flower

Lyly , hai nu te speria, nu cred ca e hydrosalpinx. Salpinxul = trompa; la hidrosalpinx intr-adevar trompa e blocata cu un lichid si cica e determinat de boli inflamatorii pelviene. Acum am vazut ca in primul articol de ti l-am trimis zice insa ca lichidul asta in uter poate fi legat si de hidrosalpinx, dar nu cred ca-i cazul la tine. Ma gandesc ca daca era hidrosalpinx, ii zicea doctorul pe nume.

Tu ai o acumulare de lichid din cavitatea uterina. Hai sa nu ne gandim mai departe.
Dar e clar din ce zic articolele astea, ca si dr.tau ca prezenta lichidului in uter in ziua punctiei nu este de bun augur.

Daca o disparea lichidul asta pana la punctia ta, ar fi bine. Dar doctorul sa fie sigur ca nu mai este acolo, ca altminteri..bani si sperante degeaba.
Ca...dupa ce scad sansele prin varsta, iti mai scad sansele si din cauza lichidului.
Eventual poate reusesti sa obtii un embrion-doi si sa-i ingheti - cum zicea si Nico- ca sa sa faci FET pe cm-ul urmator, asta daca e posibil. Nico asa a ramas gravida, ca si la ea conditiile uterine nu erau bune in ziua ET (endometru in cazul ei).
Daca nu, ramai la IA.
Sfatul meu de ''fomeie'' batrana: fii cu ochii in patru, ca sa iei hotararea cea mai buna pentru tine.

Sper sa mai intre fetele care au facut FIV :-) sa-si mai spuna si ele opinia.

flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyDum Oct 24, 2010 9:35 pm

va pup fetelor

lumi si al meu sotz mai are cateodata ciorapi unu mai lung si unu mai scurt...si vine la mine cu ei in picioare si ma intreaba:tie ti se pare ca sunt la fel ciorapii astai??? Laughing

lylyshor,hidrosalpinxul este lichidul acumulat in trompe...am avut si eu asa ceva si cea mai buna solutie in acest caz este scoaterea/clipsarea trompei...parerile sunt impartite.
lichidul acumulat in cavitatea uterina stiu ca se poate aspira la punctie...ungurul cel putin stiu ca o face...asa cum face si cu chistuletzele daca ele exista.
ce-ar fi sa-l intrebi pe Albu daca se baga la asa ceva???

noi am fost la plimbare...m-a scos sotzulache la plimbarica...am fost la cofe si am papat prajitura...am fost la Media Galaxy sa ne uitam dupa un LED...Samirutzul se documenteaza ca ne trebuie un tv in dormitorul mic si vrea sa cumpere un LED cu diagonala de 127-130 pentru sufragerie,pe ala din sufra sa-l mutam in dormitorul mare,desi e cam mare un tv de 107 pentru dormitor,da,in fine...nu ma pot intelege cu el cand vine vorba de electronice...si pe ala din dormitorul nostru sa-l mutam in dormitorul mic...si tot la fel mi se pare prea mare pentru dormitorul mic...da asta e.
ne-am uitat...a ramas cu gandul la ele insa l-am convins sa mai asteptam putin...in mod sigur de sarbatori vor fi oferte mai bune...sau poate il cumparam "tax free" de la matusa mea din Germany.

ne-am cumparat insa geci la fel...eu-rosie...el-bleumarin...frumoase,usoare,sport,captusite cu fleecce gri moale si calduros.

ma duc la dush si in patutz
va sarut
somnic usor
flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyLun Oct 25, 2010 7:19 am

Buna dimineatea, suricatelor.
Lyly, bafta astazi la doctor, el stie cel mai bine ce e de facut.
Am vorbit cu sora-mea ieri, care mi-a zis ca naste marti, adica maine, parca bebele se naste cand vrea ea (avand in vedere ca nu face cezariana, slabe sanse sa hotarasca ea). Sper sa se descurce cu bebele, desi este total ,,necoapta" si mai e si singura printre straini. Uofff...
Sa aveti o saptamana frumoasa.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyLun Oct 25, 2010 8:27 am

buna dimineatza!!!!
amy baietel sau fetita are sora ta? mai, mai matusica, si daca fata vrea sa nasca marti...poate va reusi... e simpatica cum isi programeaza ea...vorba ta , nefiind cezariana...

ufff iar la munca... ieri am intrat un pic si am citit , era liniste pe aici... dupa care am jucat conquizdator cu G ne-am amuzat ... sambata am gatit, asa ca ieri am fost plecati la poiana , unde G a reparat un gard, a taiat niste visini...doamne ce de treaba am mai facut....tragand concluzia: a fost placut, mai vroiam cateva zile de we....iar vremea a tinut cu noi...eiii si acum iar la munca plus ca azi, maine astept "rusii" - ma rog azi ar trebui...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyLun Oct 25, 2010 8:51 am

Buna dimineata, fete minunate!

Lyly, eu am hidrosalpinx in trompa stanga, de accea am clemat-o. Dr mi-a spus in nov anul trecut ca, daca afecteaza prea mult din trompa, o va scoate de tot. N-a fost insa cazul (iar eu am fost tare bucuroasa pt ca am simtul proprietatii foarte dezvoltat Very Happy) Ca si cauza, dr a precizat ca poate fi de la punctiile anterioare. Dar e musai sa clemezi/ scoti trompa/ trompele afectate de hidrosalpinx. Acest lichid este ca o otrava atat pt spermatozoizi, cat si pt embrion. Deci, niciun dr normal la cap nu incepe procedura FIV daca suspecteaza prezenta hidrosalpinx. Cu un ecograf performat, acesta se poate observa la eco vaginala. Daca nu, doar o HSG il poate detecta.
In cazul tau insa, nu stiu ce-i cu acel lichid in uter. Dar, logic ar fi sa-l poate aspira in timpul punctiei si sa primesti neaparat ceva pt endometru. Consulta-te cu dr. study

Amy, nastere usoara surorii tale! flower

Sami, pe mine ma omoara si chestia cu intorsul ciorapilor.
Idei Exclamation :
1. Incearca sa-i impachetezi, uitandu-te la TV, la o emisiune preferata. Very Happy In felul acesta poate iti pacalesti creierasu'- ochisorii sunt atintiti la TV iar manutele lucreaza. Wink
2. Doar impatureste-i in doua, fara sa-i mai faci ghem. geek Dar acest lucru e posibil si durabil daca ai sot ordonat. pirat (nu e cazul meu No )

Alinuta, te asteptam cu vesti bune! flower

Lumi, Mona, Galli, Meni- pupici! flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 EmptyLun Oct 25, 2010 9:07 am

sunteti mortale cu impachetatul ciorapilor... dar la mine alta-i faza: bag 3 perechi la spalat si pe sarma sigur lipseste cate una...ori ramane in masina , ori o pierd pe drum Smile

nico, al tau e dezordonat???hmm voi nu stiti ce am eu... mama draga...ma si apuca rasul cand il vad cum isi cauta cate ceva...si incepe: manu, stii unde imi sunt blugii? dar tricoul de culoare... mai si ca un facut intreaba intotdeauna de ceva ce tocmai a fost spalat....
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 22 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 9
Sus 
Pagina 22 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11
» Discutii zilnice de tot felul- 14

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: