Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 9

In jos 
+11
Mona41
Sorina
lyly_mar
samira33
Admin
galliciana
luminita42
alinutahu
turqoise
guzelnico
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyJoi Sept 30, 2010 1:11 pm

Rezumarea primului mesaj :

Va asteptam cu drag la noul capitol. flower
Sus In jos

AutorMesaj
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyJoi Oct 14, 2010 6:25 pm

Lumi,nu au...mi-au zis sa il aduc eu.....asa ca, poate cine stie........ma apuc de casting geek


Sami ,sa fiti sanatosi,sa va iubiti si sa va intelegeti toata viata ca acum! flower flower flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyJoi Oct 14, 2010 7:57 pm

Aniversare frumoasa si fericita, Samirutilor! Sa dea DD sa va mariti familia minunata cat mai curand!
flower flower flower flower flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyJoi Oct 14, 2010 10:16 pm

fetelor...seara buna!!!

va multumim din suflet pentru urari si pentru mesajul miscator-i l-am aratat si Samirutzului ca sa vada ce prietene atente am aici pe forum.
adevarul e ca azi am primit o groaza de telefoane de felicitare,de la nasi,de la fini,de la familie,de la prieteni.

sa va povestesc ce am facut azi:desi aveam stabilit gratar cu socroseniile.....la prima ora ne-au sunat si ne-au spus ca nu mai pot veni ca ii este rau mamei soacra-mii...femeia locuieste cu ei si este in varsta tare...in fine...nu ne-am suparat.
am zis...lasa...facem noi un gratar micutz,doar cu mama,am cumparat si prajituri.
ajungem acasa pe la 5 si mama spune ca nu avem curent de vreo ora...hai sa mai stam putin zic...poate vine...si n-a venit...si s-a si intunecat si nu am mai putut face gratar....asa ca am scos frumusel ciorba din frigider,mancarica de fasole galbena cu pulpa de porc si am incalzit.
am mancat la lumina lumanarilor,am papat si prajiturele-tot la lumina lumanarilor....apoi am sunat la electrica si ne-au spus ca e o defectiune majora la care se lucreaza si vor relua alimentarea cu energie in jur de ora 22...asa ca pe la ora 8 ne-am urcat in masina,ne-am dus in oras si ne-am plimbat cu masina pana la ora 22,cand ne-am intors acasa.
dupa cum vedeti nu a decurs nicidecum asa cum planuisem ziua asta. Laughing

va pup dulce...ma duc la dush Razz
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 6:58 am

buna dimineataaaaaa

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 5-2Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 C15

si o floare pentru fiecare sa va aduca un zambet pe buze pe ziua de azi

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 P0

o zi buna tuturor.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 7:02 am

Buna dimineata dragelor.
Samiruta, scuze pentru intarziere, dar eu seara nu prea intru. Sa aveti parte de tot ce e frumos in viata si FIV-ul pentru care te pregatesti sa-ti indeplineasca cea mai arzatoare dorinta !
Va invit la cateva fursecuri facute de mine pt ziua mea:
Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 95775016
iar reteta o gasiti aici
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com/la-bucatarie-retete-noi-si-vechi-f7/prajiturele-si-torturi-t104.htm#5149
Aveti grija de voi si va pup.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 7:15 am

wow, ce de bunatati!!!!!!!!!!!!!!!
neataaaaaaaaaaaaaaaaa!! I love you
ieri, fiind sarbatoare, am umblat aiurea- am fost pe la notar, etc.....
in piata, si dincolo, la alexia, si am mancat la mama!!!!
am venit f obosita, cu ditamai greutatea de sacosa, am fost rupta de oboseala!
la noi, piata e plina de ciuperci!! iti vine sa le mananci cum le vezi!!!
si ieftine, cateodata!!!!uffffffffff.......
sami, sunt convinsa, ca, chiar daca v-ati sch programul,
tot v-ati simtit bine!!!multumim de tratatie si flori!!!
vad ca adminul citeste, dar......uita, cateodata! geek
lyly, te cred ca esti putin suparata!!!!
nico, sunt convinsa ca esti f sexy, chiar daca pantalonii rosii nu te mai incap!
lumi, tu? ocupata noastra draga!
ma inspaimanta, sincer, ce sa intampla in tara noastra!
iar chestia ca, le sunt impuse amenzile catre toti, e mizerabil.....
nu stiu unde vom ajunge!
oare brunica ce o face??
manu, complicata treaba!...... drunken
alinutele, noutati?
azi trebuie sa incerc sa imi fac de mancare- nici asta nu mai suport.....
dar, trebuie, pt cainele din dotare......
fug, sa vad ce pot face pe aici. o zi buna! pupici!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 7:26 am

amy,multumim frumos.
arata apetisant fursecurile tale.

galli,cand pleci???

lyly,cand incepi stimularea???ti-am citit patania.

Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 7:50 am

uffffffffff, sami, chiar nu stiu.....
ciar aseara am vb cu el-de fapt, vb in fiecare seara, aproape,
era obosit, nervos, si trebuia sa isi faca si de mancare.....
cateodata imi pare bine, sa vada ce si cum, si ca o mancare o faci in 1 ora.....cum spunea.
si ca nu ii mai raspundea la telefon o proprietara.....si a mai vb cu altcineva, iar....
e complicat putin, pt ca este si cainele in dotare, dar, ne vom descurca, sper.
la un moment dat, imi spunea- ce, vii pana la paris, si de acolo, te urci in tgv, si vii incoace.
da, frate, darcand nu ai caine, totul e mai usor, ori-cand ai de carat o cusca+ caine, 1-2 bagaje, plus sacosa cu mancare si geanta pe umar - nu e deloc usor!!!plus ca in paris n am fost niciodata,nu zic, ca, poate ar fi usor dar nu la carat bagaj.........daca ma enervez, am sa plec cu autocarul pana la urma - e mai scump, dar,asta e. inca nu am sunat la nimeni. mai am destule de facut....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 9:36 am

Buna dimineata, fete minunate!

Amy, multumim de tratatie! flower Fursecurile sunt foaaaaarte apetisante!

Sami, important este ca ati petrecut impreuna. I love you Sincer, in timp ce povesteai cum ati pregatit cina, cum ati servit-o la lumina lumanarilor, ma asteptam sa ne spui ca la ora 8 v-ati retras in dormitor Embarassed , cu tot cu lumanarele. Wink

Galli, pantalonii cu pricina nu sunt rosii, sunt o pereche de blugisori. Cool

Lyly, Lumi, va asteptam cu vesti bune de la dr. I love you

Meni, te-ai costumat in "Femeia invizibila" queen ?
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 10:12 am

buna dimineata dragelor...
galli draga ai si tu dreptate... la cate bagaje se pare ca vei avea...dar pe cand se preconizeaza plecarea???
samiruto, multumim pentru bunatati...
apropos de bunatati...mi-a iesit ieri o ciorba de vaca...am primit caficativ: foarte bun...cel mai bun...cica e cea mai buna ciorba pe care am facut-o pana acum ...hihi asta -i inceputul... si ardeii aratau super...voi vedea eu in pauza de masa...iar melcisori cu lapte...a fost prima data cand a mancat ...i-au placut cred ca doar a mancat 2 castronele...
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 10:20 am

buna fetelor!

amy, superbe fursecurile, cred ca si foarte gustoase I love you

sami, cu intarziere dar tin sa va urez si eu multa sanatate, fericire si viata lunga alaturi de copilasii care vor veni flower

fetelor, eu va dedic o melodie care imi place foarte mult, sper sa va placa si voua, eu m-am regasit in ea o buna bucata de timp What a Face https://www.youtube.com/watch?v=f_l5hdYzKg4&feature=related

pupici
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 12:29 pm

Samiruto,ce sa mai incep luna asta...ca azi sunt ziua2,tb sa incep...dar i-am dat mesaj si i-am zis de analizele soatei si a zis sa nu incep....acum m-a sunat al meu si mi-a zis ca a 3 oara ,analizele i-au iesit fara ecoli..........deci la 2 laboratoare au iesit fara ecoli, la 1 laborator cu ecoli...acum se duce la albu sa vada e zice.....dar mai pot incepe FIv acum?

pupici la toate fetele
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 1:29 pm

Buna fete,

Lyly pai daca doua laboratoare au zis ca nu are, poate ar trebui sa incepi, in cel mai rau caz ii da si niste antibiotic cum ai zis tu ca a primit sotul unei fete de pe DC. sa vedem ce zice Albu azi, pana diseara mai e ceva timp.

Gali, hai ca reusesti tu sa le rezolvi pe toate ca esti razbatatoare ! Asta in ciuda stresului plecarii , plus inconvenientele cu transportul cainelui. Poate nu ar fi rau cu autocarul... Totusi nu inteleg, ce alte optiuni de transport mai sunt?..Autocarul e mai scump decat trenul sau avionul?..

Fetelor, Amy si Samira, ce poze de poze mai puneti si voi! Sunt frumoase, fac pofta de mancare dar si inveselesc atmosfera, imi plac!..

revin.


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Vin Oct 15, 2010 2:24 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 1:53 pm

ei..si uite ca a trecut si ziua de azi...si voi pleca mai repede de la munca, trebuie sa-i iau bunicii mele niste ulei , un tain ca ea este pensionara de la o fabrica de ulei si...ca in romanica: dupa ce ca se da la o alimentara in capatul constantei...programul este pana la ora 16.00, ieri m-am certat cu aia si i-am spus ca eu lucrez si pot veni mai devreme, de ce au facut acel program la care ea mi-a dat replica: asta este pentru pensionari, iar ei nu lucreza pana la 16.30.... mama ce m-a enervat...asa ca azi...ma voi invoi...ca na, nu o pot lasa pe mamaie fara ulei...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 2:02 pm

Fetele, de dimineata am fost la doctor, fetita creste are acum 1500 grame, este in grafic , cum zic doctorii. Smile

Am stat cam mult pe acolo din pacate, ca am avut doua vizite una la ecografist, alta la ginecolog cu pauza de o ora intre ele. H. se cam grabea, avea o intalnire la 13.00 la serviciu, sper ca a ajuns la timp. Pentru mine a fost cam obositor, ma dor toate cele cand stau pe verticala sau merg, dar intr-un fel a fost placut pentru ca am avut destul timp sa luam o gustare acolo si sa bem cate o cafea cu lapte la restaurantul de la parter.

Spitalul asta e o constructie destul de moderna, seamana cu un hotel de tip atrium, cum intri dai de un salon mare luminat natural prin tavanul de sticla. In fundal se vede biroul mare de informatii, pe mijloc e plin de canapele, plante, un pian (la care culmea se canta din cand in cand!), masute cu scaune gen terasa; pe laturi exista farmacia, laboratoarele de recoltare, un magazin pentru ochelari, un restaurant mare cu autoservire, care-i tot timpul populat, un magazin cu diverse nimicuri (carduri, baloane pentru noi-nascuti si mame, flori etc...). Pentru cabinete se urca la etaje, unde sunt sali de asteptare cu mese , reviste, TV, colt de joaca pentru copii. Culorile peretilor, podelelor , mobilierul sunt diverse , nu gasesti albul ala sau albastrul atat de specifice spitalului. Nu este lux, dar este conceput destul de diferit fata de spitalele din Bucuresti, chiar si fata de unele spitale particulare.

Eeei, cam asa se duse si ziua de azi. Ma apuc sa concep o lista de cumparaturi, mare efort intelectual, va zic pe de-a dreapta! lol!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 2:05 pm

Manule, sper sa ajungi sa-i iei ulei lui mamaie, altminteri e de rau! Very Happy Un week-end placut iti doresc! flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 2:08 pm

va doresc un we plin de iubire si..
apropos duminica mergem la ai mei in formula completa eu si G sora-mea cu sot si copil... sarbatoresc ai mei 40 de ani de casnicie..ptiu ce a mai trecut timpul... hihi...eu nu am nici unul la activ ...
v-am pupat...
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 2:27 pm

frumoasa aniversare, manu!!! sa aveti distractie placuta!
lumi, vinerea mg la doctor mereu?
da, din pacate, vad ca astia s-au spurcat la bani,asta e....
lyly, nu stiu ce sa zic....tu stii cum e mai bine, si doctorul, bineinteles.
ma duc sa spal niste vase.
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 2:38 pm

Lyly, asadar, vesti bune! Daca esti in ziua a 2-a nu-i tarziu, mai e mult pana se termina ziua. Fii optimista! I love you
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 6:19 pm

buna seara fetelor

lyly,nu e tarziu sa incepi stimularea in ziua 2.
te astept sa vedem ce decizie ai luat.

in seara asta dansam,da fetelor???
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 6:47 pm

lylyshooor,am vazut ca ai inceput stimularea.
bafta multa,fata draga,sa fie intr-un ceas bun si sa fie cu reusita.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 7:40 pm

Da Gali, ma monitorizeaza din saptamana 23 si va dura pana in saptamana 34 e sarcina, am risc de nastere prematura din cauza de col scurt. Acum sunt in 30 sapt. Plus ca fac progesteron injectabil in fiecare vineri. Activitati nu gluma!Smile

Lyly, mult mult noroc! flower

Turqoise, multuminm pentru dedicatia muzicala!Smile

Mie mi-e cam somn, ieri noaptea am stat cu fata mea pe Skype, mi-a aratat poze de la club cu ''petrecerea burlacitelor'' (ce chestii au mai importat si copiii astia!) si mi-a povestit iar de discutiile contradictorii cu taica-sau ,care e chiar un ''Canuta om sucit''! Sper ca la noapte sa dorm mai bine.

pupici.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 7:49 pm


Buna fetele,
din aventurile mele in ale FIV-ului:fost azi la dr cu sotu, a3 ora i-au a iesit analizele fara ecoli,dr a zis sa incep fiv,facut la ora 15 diph si clexane ,facut eco:3,4 folicului antrali(nu e cam putin???),umblat brambura dupa clexane 0,2,gasit clexane (se da cu reteta).........intepat seara cu puregon si menopur...si maine voi fi f viteaza ..incerc sa le fac singura geek
I-am zis dr de fata despre DC,nu am dat nume,si i-a dat sotului meu si el antibiotic 10 zile....
Facut analizele: de ziua 2-FSH=10,48; progesteron=0,6; estradiol=21...l-am intrebat iar de foliculi ,dc nu sunt prea putini??si a zis ca l-a AMH meu de 1,2 ....3-4 foliculi sunt normali......i-am zis ca la alte fete cu AMH mai mic au fost mai multi ....si mi-a zis ca mi-a dat doza maxima de puregon si menopur.....om mai vedea,ma duc luni, ca ziua 4 e duminica la mine si ne vedem in ziua 5 ....oricum astazi nu s-a uitat f atent la eco...s-a uita mai mult de chisturi(ma rog chistul meu endometriozic era tot acolo)....
M-a ajuns oboseala dupa atatea stresuri........acum beau putin vin rosu,ca stiu de la fete ca face bine la endometru geek
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptyVin Oct 15, 2010 7:52 pm

Lumi,bine ca totul e bine..hai ca mai ai putin.... flower
Galii, I love you fata curajoasa si razbatatoare...hai ca mai e putin...le rezolvi tu pana la urma...trebuie...
pupici la toate fetele si multumesc de incurajari...trebuie sa speram ca o sa fie bine!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 EmptySam Oct 16, 2010 6:43 am

neataaaaaaaaaaaaa! flower
va invit la o cafeluta slaba! ceai,capuccino,lapte cu cereale!
lyly, Doamne ajuta!!! Sa fie in ceas bun!!!
sa ne spui in fiecare zi cum esti! I love you
sper,lyly, sa reusesc sa rezolv tot sau aproape tot....
va astept la mic dejun! I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 13 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 9
Sus 
Pagina 13 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: