Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 8

In jos 
+13
SOS Infertilitatea
Ellyshor
lyly_mar
samira33
brunadria
luminita42
guzelnico
alinutahu
mirela2
amy
menics
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyMier Sept 01, 2010 7:22 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers :
Bun venit in luna septembrie!!!

Aniversari ale lunii septembrie:
gina monica - 04 sept cheers sunny
Mona - 10 sept cheers sunny
Libru - 10 sept cheers sunny


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Sept 02, 2010 7:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptySam Sept 18, 2010 12:25 pm

Buna ziua, fete minunate!

La mine, in continuare, starea de baza e lenea, maaaaare-maaaare de tot. Mananc si dormitez pe canapea.
Sper ca azi si maine sa iesim mai mult din casa, poate asta imi lipseste, oxigenarea creierului. Very Happy Se pare ca geamurile deschise permanent nu sunt suficiente. Rolling Eyes

P.S. V-am spus ca de vreo 2 zile simt "fluturasi" in burtica?! Very Happy Dar nu tot timpul si numai atunci cand stau total relaxata, pe spate.

WEEKEND MINUNAT, TUTUROR!
sunny flower sunny flower sunny flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptySam Sept 18, 2010 5:24 pm

Buna fetele, eu nu prea mi-am facut somnul azi. H.s-a trezit de dimineata si s-a agitat prin casa, face un zgomot de zici ca-i tractor..buf buf pe scari in living, cand face hapciu se cutremura peretii, n-ai zice ca e in stare de asa ceva cand te uiti la el..Very Happy I-am zis ceva si pe urma el candid cica ''N-am facut nimic (pe romaneste!), scumpule'' , m-a luat si rasul. Pe urma a a venit s-a laudat la mine cu o camasa necalcata, care cica arata ca si calcata cand a pus-o pe el! Hahaha! Prevad vremuri glorioase! . Oriicum a plecat la ''oaste'' pe la 9.30. A avut intalniri consecutive, cu doi consilieri financiari, a facut si aprovizionarea la supermarket tot azi. Conditiile sunt favorabile pentru cumparare casa, chiar si s-o mobilam complet daca includem banii in costurile casei, adica la aceiasi dobanda avantajoasa. Asta ar fi ok, ca sa nu ne cheltuim din banii pusi deoparte..Oricum ar fi, perspectivele se arata bunicele. M-am conversat si cu fata, cainosu nostru a facut iar o eczema, il duce la injectie trei zile la rand, plus regim, unguente, esentiale forte pt.ficat, vitamine, mare tevatura cu saracu' caine. Offf, asta ii mai trebuia copilului , bataie de cap si cheltuiala. In rest nimic, aici e frig afara intre 11 si 15 grade, daca mai scade parca vad ca dam drumul la centrala.
Hai ca va pup, week-end placut!

PS. Bravo Nico, ce bucurie, e clar ca baietelul a capatat destula forta ca sa-l simti. Si sa vezi ce mai capata! Very Happy
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyDum Sept 19, 2010 8:03 am

Buna dimineata fetele.
Ieri am fost pe Transfagarasan. Super a fost, dar ca de obicei, obositor.
Vineri ne-am chimbat pana la urma masina, am dat Opelul Corsa la schimb cu un Astra sedan din iulie 2008, cu carte service si toate actele ok. Are un portbagaj imens. Smile Am fost foarte multumita de alegere.
Alinuta, ma bucur ca inimioarele voastre sunt ok, si a ta si a bebelului.
Lumy, ai grija cu colul, se pare ca nu vrea sa te lase linistita.
Galicuto, sper ca azi esti mai bine.
Sami, asteptam surpriza Wink.
Manu, am fot o fuga dar cred ca o sa te rog pe tine sa ma ajuti cu ceva, cu sensul ca trebuie sa ii trimit aluia niste acte si el sa-mi dea certificatul fiscal ca sa pot inscrie masina pe numele sotului. Si ma gandesc ca daca i le dau prin posta sa nu se razgandeasca si sa nu mi le mai trimita el pe ale lui. Sad
Pup gasca draga.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyDum Sept 19, 2010 8:34 am

buna dimineata

lumi,ma bucur ca ai vesti bune despre cumpararea casutei voastre.

noi am fost la cununie ieri,a fost foarte frumushel...cred ca ne mai alegem cu o pereche de fini pentru anu' viitor Very Happy cu botez si nunta in aceeasi zi...ca daca tot fac o chletuiala cu botezul-nush daca v-am zis ca miresica de ieri este gravidutza si naste in Decembrie si daca tot fac o cheltuiala cu botezul se imbraca si in mireasa in ziua respectiva.
am cumparat pana la urma un set compus din:2 halate de baie,2 perechi de papuci de prosop,2 prosoape de fata,2 prosoape de corp,2 manusi pentru baie...din alea mai groase si prosop din ala de calitate,absorbant....de culoare crem si doar pe prosoape o broderie mica oliv...erau foarte frumos impachetate intr-o cutie mare colorata.
mi s-a parut un cadou potrivit,am zis ca toata lumea foloseste asa ceva si noi am primit unastfel de set la cununia noastra si le-am folosit cu mare placere.

mai am 2 motive de bucurie:

1-daca m-a vazut Samirutzu ca am inceput sa ma agit sa fac ceva schimbari prin apartament a zis sa nu se lase mai prejos asa ca mi-a promis ca dam o lavabila alba in toata casa...acum 3 ani cand am renovat complet era in voga nebunia aia cu culorile tari si am tarcat toata casa:sufrageria si un hol-galbene galbenus de ou,dormitorul nostru verde cu portocaliu-da nuante tari si dormitorul mic bleu intens....eeee...acum ni se pare groaznic de urat si am zis ca nu mai facem vreodata alta culoare decat alb in toate casele in care vom mai locui.
asa ca a vorbit cu socra-miu sa-l ajute si cam peste 2 saptamani strangem tot in mijlocul fiecarei camere-este mobilata minimalist casa noastra,acoperim cu folie,acoperim si parchetul si usile cu scotch de hartie si ne apucam de dat cu lavabila alba.
uraaaaaaaaaaaaaaaa....sunt asa de bucuroasa....am iar de facut planuri....si asta ma mentine in forma psihica buna.
ieri cand am fost dupa cadou m-am uitat si dupa perdele,covor si draperii si am vazut modele superbeeeeeeeeeee....abia astept sa aleg.

2-ieri,la cununie...pentru ca Samirutzu s-a spritzuit cu prietenii si-a pierdut din "vigilenta" Very Happy Very Happy asa ca am scos de la el surpriza de saptamana viitoare:Mieruri dimineata plecam la Oktoberfest la Munchen.yupppppppppyyyyyyyyyyy.abia astept....imi vine sa tzopai...fetelor,pe mine zici ca m-a facut mama pe drum asa sunt de plimbareata...trebuie sa-mi zici doar HAI si in secunda urmatoare sunt la usa...nu conteaza unde o sa plec.
Samirutzu stie si mereu ma tachineaza cu chestia asta.

hai ca m-am intins cat o pomana tiganesca...ma duc sa impaturesc rufele de pe sarma si apoi plec la IKEA sa ma uit si pe acolo sa-mi fac planuri cu ce am de cumparat.

va sarut si va imbratisez cu drag
o Duminica frumoasa va doresc.
flower flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyDum Sept 19, 2010 9:06 am

amy,sa va fie de bine pentru plimbare.Cum mai e drumul pe Transfagarasan??Era zapada???
sa stapaniti sanatosi masina si sa fiti feriti de incidente rutiere.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyDum Sept 19, 2010 1:08 pm

mai,mai...ce liniste pe aici!!!numai fete plimbarete avem.
am fost la KEA....si am reperat politele pe care vreau sa le cumpar si masuta de cafea.
covoare,draperii si perdele sunt niste mizerii la IKEA-din punctul meu de vedere...pe alea le voi lua din Dragon...am gasit acolo draperie de care vreau eu cu 17 lei/mp si in magazine,in oras ,costa 40 de lei fix acelasi material.
nu mai fac prostia de data trecuta de am luat covoare de la MOBEXPERT...am dat o palarie de bani pe ele si uite...dupa 3 ani nu-mi mai plac...am terminat...covoare turcesti de 250 lei bucata...macar daca ma plictisesc de ele peste 2 ani sa nu-mi para rau.

am plecat la un gratar la Snagov
va pup
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyDum Sept 19, 2010 2:34 pm

Buna fete!
Samiro ce fericita esti! Ma bucur si eu pentru tine si ca v-ati distrat frumos la cununie si pentru surpriza Samirului si pentru renovatul apartamentului! E intr—adevar minunant sa simti ca lucrurile se misca. Sa-ti fie de bine! Da la Ikea anumite chestii sunt ok, altele, sunt de acord nu-s grozave. Noi avem ceva lucruri de acolo, aici in NL te cocoseaza sa iei de la alte tipuri de magazine. Am luat patul de acolo si salteaua suntem multumiti, ieftin, rezistent, am ales si noi tot pe negru, o mica biblioteca si un fel de fototiu de se invartaste, asta insa a fost cam scump pentru ce reprezinta.

Amy sa stapaniti sanatosi masinuta cea noua! 2008? Chiar mi se pare o buna afacere! La marci eu nu ma pricep deloc, la mine masina sa fie ok si sa functioneze... Dar si mie imi plac masinile mai maricele si robuste.

Eu pe aici ma pregatesc de o alta duminica aventuroasa cu internet si televizor. Am uitat sa zic ieri, ca pentru cumpararea noii case sotul va trebui sa treaca printr-o evaluare medicala, ceruta de compania de asigurari. Ieri cica l-au intrebat si daca fumam vreunul din noi, se considera factor de mare risc atunci cand imprumuti bani pe termen lung (!!!). Bine ca eu m-am lasat acum vreo 4 ani iar H nu a fumat, niciodata.

Va pup pe toate fetele!
flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyDum Sept 19, 2010 5:03 pm

Ma bucur sami ca ai aflat surpriza si ca e una asa de frumoasa.
Acum ne-am intors si noi de la Ikea Very Happy, am fost sa cumparam niste cutii de depozitare, ca Opleul asta are un portbagaj cat China si trancaneau toate prostiile noastre din portbagaj. La Corsa nu se plimbau prea mult ca nu prea aveau spatiu Very Happy.
Mie imi plac la Ikea maruntisurile: cutiute, borcanase, chesii de decor, si blanitele alea albe de oaie, dar nu m-as risca sa cumpar, pt ca si-a luat un amic si intr-o saptamana a dus-o la tara la ai lui ca pute de mori. Sunt ingenioase spatiile de depozitare si modul cum amenajeaza ei camerele in functie de destinatie si de suprafata. Imi place sa-mi clatesc ochii.
Lumi, noi suntem multumiti de ea, se cunoaste ca e masina mare, se aseaza altfel la drum, si ne intra si noua bagajele ca era jale cand plecam in concediu mai ales cu piticii.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyDum Sept 19, 2010 6:03 pm

Amy, sa stapaniti sanatosi masina cea noua! bounce Bine v-ati gandit sa aiba un portbagaj mare. Nu stii cand ai nevoie de carat un patut, un carut etc. Wink Doamne ajuta! .

Samiruto, mi-ai facut pofta de shopping la IKEA.
Eu as vrea un dulap pt bucatarie, cam jumatate dintr-un frigider. M-am gandit sa reorganizez putin bucataria Laughing.
Distractie placuta in Germanica! Asa-asa, bea berica cat mai poti, ca atunci cand vei fi graviduta, tare mi-e ca doar iti vei inmuia degetul in paharul Samirului. Very Happy

Lumy, si noi vrem sa schimbam salteaua de la pat. Daca si aici la Ikea gasim pret bun pat+saltea, le achizitionam. Suntem fani Ikea Basketball . De acord, nu toate produsele par f rezistente dar au si multe chestii practice.
Succes la achizitionarea casutei noi! flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyLun Sept 20, 2010 6:44 am

buna dimi fetelor
si eu am multe chestii de la IKEsa nu intelegeti ca am ceva cu toate produsele lor,o gramada de lucruri faine gasesti pe acolo insa la perdele si covoare eu am fost dezamagita.

o saptamana frumoasa sa avem
flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyLun Sept 20, 2010 7:58 am

neatza gagici!!!!
m-am intors si eu din minivacanta...pana la urma am ajuns la nessebar in bulgaria, ca lung drumul dar a meritat din plin...sunt cam obosita azi , iar sambata noaptea am ramas la nisipurile de aur asa ca ieri dupa micul dejun pana la 12 am bagat si o plaja mica si baita la piscina...normal ca eu nu eram pregatita sa innoptam pe undeva, pt ce nu era programat sa ramanem peste noapte dar ne-am decurcat...voi descarca fotografiile sa vedem ce a iesit...
amy, sa stapaniti sanatosi masinuta, si sigur te ajut cu actele...
lumi, se pare trebuie sa continui cu ..."do nothing"...
nico, wow fluturasul vostru isi face simtita prezenta...
galli pupici
samiruto, va sa zica ai aflat de surpriza...
fug sa descarc pozele!!!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyLun Sept 20, 2010 8:08 am

neataaaaaaa! I love you
imi pare rau ca am lipsit, dar, neavand o stare prea grozava, nu am vrut sa va influentez.....
sa avem o saptamana placuta si usoara, ma duc sa citesc, revin!!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyLun Sept 20, 2010 8:33 am

Sami, da, la perdele si covoare stau cam prost la IKEA.
S-a dus sotu' intr-o zi, fara mine Mad , si a achizitionat un covor mitos pt sufrageria de aici din Ist. Si uite-ma cum zilnic trebuia sa aspir "minunatie" de covor si sufragerie. Si acum, dupa 1 an si ceva, tot trebuie sa aspir macar la 3 zile, altfel, ma uit cum zburatacesc "fulgisorii" pe parchet. Crying or Very sad

P.S. Dar daca vine bb, tb sa schim covorul, nu-i asa? Wink
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyLun Sept 20, 2010 8:38 am

Meni, asteptam pozele! Rolling Eyes Nu trebuia sa pleci la CV, la curs?

Am descarcat si eu ceva poze de saptamana trecuta dar nu reusesc sa le postez. Voi mai incerca.

Gallicuto I love you , pai, nu de asta suntem aici, sa ascultam pasurile fiecareia?! Ia zi, cand pleci in Franta?


O saptamana minunata tuturor!
sunny flower sunny flower sunny flower


P.S. Azi mi-am propus program de calcat ca ma vad cu niscai energie.
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyLun Sept 20, 2010 8:39 am

Buna dimineata!
Astazi parese ca-s tare matinala Very Happy , de la ora 5 sunt in picioare.
Am servit cafeluta impreuna cu tati si am hranit trupa impreuna.

Profit ca mai dorm mandrele nitel, sa va urez o saptamana cat mai frumoasa!
flower flower flower flower flower
Eu sunt binedispusa azi, nu ca n-as avea motiv.
Am reusit sa imi impresionez sotul cu cadoul luat. Cred ca l-a surprins faptul ca am avut timp si de el.
Si inca n-am terminat...azi o sa ii fac si tort, desi nici prin gand nu-i trece...acu sa nu va inchipuiti ca o sa fac un tort ca cele ale lui Mayan Very Happy .
Hranesc mandrele, le las cu mama si ma apuc de treaba.
Azi le imbrac la tol festiv.
Asadar va invit la o felie de tort, sau mai multe.
Cum ieri a fost la peste, va invit la un bors de peste, la o plachie sau peste prajit cu usturoi. Recunosc bucatarul azi e mama. Iar daca nu va place pestele, va ofer musaca si ciorbita de legume.

Apropos, sambata m-am rasfatat la masaj si la plimbare, iar tati a stat cu fetele.

Va pupacim dulceeeeeeeeeeeeee!!!!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyLun Sept 20, 2010 8:49 am

Lumi...vai ce mandru va fi tati cu trei printese...Sa-ti traiasca sotiorul ( inteleg ca este ziua lui, nu?),
Nico, trebuia sa plec la craiova, dar nu mai spune nimeni nimic... deci...trebuia sa mearga o alta colega de fapt, si probabil s-a intors din CO si a plecat, ea era titulara...nu-i bai...
sa vad daca pot pune pozele..
galli, hai dragutza aici, spune-ne tot ce ai pe suflet...
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyLun Sept 20, 2010 8:58 am

lumy, sa iti traiaca sotul, sa fiti fericiti pana la adanci batraneti!!!!!! flower
doamne, ce harnicuta esti!!!!!
e bine ca ai-a lasat tati putin timp si pt tine! sunny
pupam trupa! I love you I love you I love you

nu am nimic in mod special, doar o stare gen rea! m-am apucat de vitamine,ca nu mai tine!
mama mai pune paie pe foc cateodata!........ma rog.....cateodata are numai prostii in cap.....

ct e rpd voi putea, nico, ma gandesc la max-max o luna.
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyLun Sept 20, 2010 9:01 am

La multi ani, tati de gargarite! Sa fii sanatos, fericit si sa-ti fie indeplinite toate dorintele! cheers


Pupam dulce toata trupa! I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyLun Sept 20, 2010 9:13 am

https://2img.net/r/ihimizer/g/img0004sh.jpg/
mda..cred ca nu stiu sa le pun...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyLun Sept 20, 2010 9:16 am

mai nu-s chiar blonda..a mers... ei ma rog noi suntem...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyLun Sept 20, 2010 12:46 pm

Buna dragelor.
Manu, esti o frumoasa si parca nu mai esti asa de blonda.
Lumy, sa-ti traiasca sotul si sa fie sanatos.
Gallicuto, hai fruntea sus. Si nu mai fii trista. Pup data inimoasa.
Mona, mi-e dor de tineeeee. Pe unde esti?
Bruna, ceva vesti?
Pup gasca.
O saptamana frumoasa.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyLun Sept 20, 2010 2:10 pm

Buna fetele,

Lumy la multi ani pentru sot, sa fiti sanatosi si fericiti cu totii!

Sami am inteles ce vrei sa zici Smile, doar ca mi-a placut subiectul deschis de tine si am inceput sa-mi numar si eu achizitiile de la ikea, ocazie cu care am notat ca mi-am luat pana acum doar obiecte de mobilier!

Manule bravo! ai avut parte de o vacanta neasteptata! Te-am vazut in poze si mi-ai placut! Esti si frumoasa (dar asta o stii deja!) dar si generoasa, ca vad ca l-ai ''impartit si pe G cu noi!! Smile Daaa, eu de la ''do nothing'' am trecut la ''take a lot of rest!'' Tot pe acolo...cred! scratch

Gali, hai lasa ca trece I love you, mobilizeaza-te, ca daca zici ca ai vrea sa pleci intr-o luna, sa ai timp sa-ti aranjezi toate treburile.

Eu am lacrimat oleaca pe la un film pe care il vazusem de o mie de ori inainte, in stilul gravidelor..
Ieri a sunat a soacra (are ''vorbe'' cu H o data pe sapt.) si a intrebat ea, asa candida, daca eu nu ma plictisesc fara sa ma viziteze nimeni. Doamne fereste, i-am zis lui H., singura persoana pe care as vrea-o aici e fata mea , in rest chiar nu am chef de nimeni in vizita! Neutral .

Va pup pe toate!
flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyLun Sept 20, 2010 2:46 pm

Asa, asa, Lumi, tine-te bine pe pozitii. Fara musafiri! bounce

Eu am observat ceva: daca ai musafiri, e frumos sa te porti bine cu ei. Very Happy Daca te porti bine cu ei, incep sa aiba pretentii suplimentare si sa-si prelungeasca sederea. Shocked De la prea mult bine.
Ti-o spun din experienta acestei veri. De 3 ani de cand tot suntem in TR, n-am avut atatia musafiri ca in vara asta. Neutral (ma intreb retoric, desigur, de ce au ales toti exact vara?! pale )
Dar am decis: gata cu musafirii!

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyLun Sept 20, 2010 3:42 pm

Nico, cam asa.... Hai ca-mi vine sa mai comentez nitel. Te pomenesti ca in afara de turism, li se pare la toti ca ai nevoie de ei, cica sunt alaturi de tine..!
Chestiunea mai interesanta este ca eu sunt chiar sincera nu fac pe-a naiba..familia mea ma oboseste (galagioase rau!), iar familia lui H ma plictiseste!..Nu vreau sa-mi vad decat fata si poate as vedea-o pe mama un pic ca nu am mai vazut-o demult. Dar restul sunt bine mersi nu le duc grija, asa ca sa stea pe la cashile lor! Si asta batrana, soacra, m-a omorat, nu intelege o chestie ca eu nu ma plictisesc, nu m-am plictisit nici inainte si nici acum. Imi caut de lucru in limitele admise, citesc , ma conversez cu voi, mai lacrimez , mai reflectez la viata..Noaptea stau pana tarziu, ma uit pe diverse.De cateva seri am bsesie pt. revista Obstretica si Ginecologie, pe englezeste, of course..ghici despre ce? Very Happy Sarcina, tratamente, administrarea de progesteron, etc etc .chestii d-astea care imi satisfac curiozitatea. Si imi place si sa ma mai uit si dupa joburi, cu toate ca acum e absolut lipsit de realism! Very Happy Aaaa, le mai citesc si pe gagicile gravide de pe dc, pe cele de la ursuleti :-) Unele au povesti interesante, altele povesti comice de tot!... Aseara am intrat pe un forum eng. de femei care stau la pat (Bedrest forum!) si le citeam cum se incurajau una pe alta, cum povesteau ca au reusit. Acu' ma uit dupa case!..nu e nici o graba dar imi place sa ma uit !...Asa ca, sunt destule activitati de inventat, nu-i asa?.. Smile cheers
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 EmptyLun Sept 20, 2010 5:36 pm

lumi, e de inteles. gravidnia ta isi spune ....cuvantul. e si f normal a fetita ta sa iti fie cea mai aproape de suflet.
nico, cum stai cu fluturasii??
sami, ce bucurie pe tine!!! plimbari, zugraveli, schimbari, chestii! super!!
lyly, ce faci? ce noutati ai?
manu, o vacanta neasteptata! am vz si pozele! f frumoase!
amy, sa stapaniti sanatosi masina! cred ca cel mai bine e sa trimiti actele in scrisoare cu valoare declarata si confirmare de primire.
turqoise, looana, restul fetelor???
pup trupa de fete! I love you I love you I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 17 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 8
Sus 
Pagina 17 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: