Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 8

In jos 
+13
SOS Infertilitatea
Ellyshor
lyly_mar
samira33
brunadria
luminita42
guzelnico
alinutahu
mirela2
amy
menics
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 21 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMier Sept 01, 2010 7:22 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers :
Bun venit in luna septembrie!!!

Aniversari ale lunii septembrie:
gina monica - 04 sept cheers sunny
Mona - 10 sept cheers sunny
Libru - 10 sept cheers sunny


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Sept 02, 2010 7:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyLun Sept 20, 2010 6:56 pm

Lumi, pana acum cei care au venit au avut scop precis: turism. Neutral Pana au ajuns in TR, au uitat repede ca sotul le-a precizat ba ca sunt sub un tratament care-mi stoarce toata energia (inainte sa anuntam sarcina) sau ca sunt insarcinata (dupa ce am anuntat sarcina). Rolling Eyes Si daca ei m-au vazut vioaie, au indraznit cu diverse deplasari turistice sau mai putin turistice. scratch

Mi-ar fi placut mie sa vina familia din RO dar se pastreaza pt februarie 2011. Wink
De Gallicuta cat m-am rugat sa vina, numai io stiu. Very Happy Am renuntat sa mai insist, ca nu devin pisaloaga (a se citi enervanta). drunken

P.S. Luati aminte sfatul meu: in timpul sarcinii cel mai bine e sa fii tu cu tine insati si cu sotul din dotare. Atat. Exclamation
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyLun Sept 20, 2010 7:01 pm

Si da, intr-adevar, sunt atatea informatii de "mestecat" incat n-ai cum sa te plisctisesti in timpul sarcinii chiar daca n-ai un job anume. Eu citesc in paralel despre sarcina, pe masura ce trec saptamanile, dar am inceput si cartea "Mama si copilul" study

Galli, mercic de intrebare. Fluturasul se zburataceste, nici el nu cred ca se plictiseste, isi face de lucru, descopera chestii ... I love you
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyLun Sept 20, 2010 10:19 pm

buna seara
fetelor....lumi si nico...la voi am inteles ca se gaseste PRG injectabil...voi de cat faceti???ce concentratie???
vreau sa-mi iau si eu din Germany si nu stiu cum sa iau...i-am scris si doftorashului sa vedem ce zice.

va pup....in seara asta sunt franta....abia am ajuns acasa asa ca ma duc direct la dushulace si la nani.
va sarut si va imbratisez cu drag
somnic usor
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyLun Sept 20, 2010 11:04 pm

Sami, da exista in farmacii, dar din pacate aici in Olanda nu te poti atinge de progesteron (fie injectabil, fie ovule) fara prescriptie medicala. Nu bag mana in foc, dar s-ar putea sa fie la fel si in Germania.
Sa-ti zic cum a fost aici: vinerea trecuta cand s-a pus problema administrarii de progesteron , doctorul a dat o declaratie medicala si cu hartoaga asta s-au dus tot ei la farmacia spitalului si au ridicat progesteronul. Eu nici nu l-am vazut, darmite sa mi-l dea in mana. Chiar ii ziceam lui H. ca mai degraba ies dosarele de la interpol decat progesteronul de la olandezi. Mi-a zis asistenta cum se numea (am uitat insa), dar nu si ce concentratie. Eu fac 1/sapt. Din ce am citit, pentru problemele mele se cam indica 250 mg de 17 alpha- hydroxyprogesterone/saptamana, dar nu bag mana in foc ca asta e concentratia si substanta activa din injectie. Cam asa cu progesteronul injectabil pe aici. Sper din inima ca lucrurile sa fie diferite in Germania si sa poti cumpara, dar fara reteta medicala cred ca va fi greu.:-( Daca s-ar fi putut, ti l-as fi luat de aici cu draga inima, dar se pare ca e o misiune imposibila..Neutral
Noapte buna Sami, somn usor tuturor!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 6:43 am

buna dimineata

lumi,multumesc mult pentru explicatii,cred ca de 250 faci tu.stiu ca trebuie reteta in strainatate asa ca voi merge cu reteta-ma duc astazi la Albu si-l rog sa-mi prescrie o reteta.

o zi buna tuturor
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 6:46 am

neataaaaaaaaaaaa!
va invit la o cafea slaba!
sper sa aveti o zi buna! cheers
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 9:16 am

vesti proaste de la mine!
mi a venit cm in z7 de la et!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 9:34 am

bruni pale mai mult nu pot spune...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 9:38 am

galli , o zi buna si tie...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 9:53 am

lumi, nico... va cred ca nu aveti chef de musafiri...
amy, spune-mi daca te pot ajuta cu ceva, da?

eu am avut ieri calc bulit, si toata ziua am stat cu gandul sa nu pierd pozele descarcate pe el ca nu apucasem sa le copiez...spre fericirea mea, nu s-a pierdut nimic...hmmm...
se vede ca mi s-au linistit nervii ca mi-e foame incontinuu... ieri am facut iar pipirite hihihi...
voi ce mai faceti bun? nu-mi dati niste idei?
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 10:48 am

Buna dimineata, fete minunate!

Bruni, n-am cuvinte sa-mi exprim tristetea. Crying or Very sad Nu renunta la lupta! Cand te linistesti, vino aici sa ne dai mai multe detalii despre tratamentul de sustinere. Poate iti dam un sfat pt interventia urmatoare. I love you

Menics, ieri am facut musaca. bounce Nu mai facusem de mult. Necesita ceva munca, dat fiind faptul ca eu prajesc cartofii si vinetele rondele in prealabil. Azi/ maine am in plan snitele de pui cu cartofi la cuptor/ piure.

Galli, multumesc de cafeluta, nu pot decat s-o adulmec. Rolling Eyes

Sami, ti-am trimis detaliile pe mobil. Sper ca le-ai primit. Dar le postez si aici:
PROGYNEX 50 mg - aceasta este doza de progesteron pe care am primit-o eu pana in luna a 3-a. Am avut la interventiile trecute si fiole de cate 25 mg dar trebuia sa ma intep de 2 ori/ zi (dim si seara). Asadar, te sfatuiesc sa iei fiole de cate 50 mg. Idea
Pt toate achizitiile din cele 3 luni am folosit prima reteta. Exista si aici o lista de medicamente care nu se dau decat cu raport medical special (ex. pt probleme neurologice), dar progesteronul nu este printre ele.
In TR, PROGYNEX 50 mg se gaseste la cutii de cate 5 fiole si costa aprox 28 lei/ cutie (trebuie verificat cursul).

P.S. Sami, esti sigura ca farmaciile din Germania vor accepta reteta din RO? pale
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 11:10 am

nico, nu stiu ce as putea spune , doar ca sunt ghinionista!
am facut toate analizele posibile!
nu inteleg unde i pb!
inainte de a incepe fiv ul au discutat 5 medici cazul meu! am zis ca s mai destepti toti 5 ca mine! vad ca nu a dat rezultat!
eu sunt dispusa sa fac si alte analize , dar ce? as face orice , dar iarasi spun ce?
normal ca vreau sa continui , dar fara o problema existenta gasita , voi ajunge la acelasi rezultat si atunci?
toate sfaturile sunt bune, dar in asemenea situatie , ce mai e de spus...
am incercat si protocoale lungi si scurte si clasic si icsi desi spermograma e ok ! am facut si fragmentation de adn du sperme, si catiotip si trombofilie si histero si laparo si secretii si hormonale , serologice si tot ce era de facut , la multe nici nu le cunosc denumirea ,pt ca am facut si mai multe... si atunci?
chiar nu stiu de ce?
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 11:14 am

am programare pe 6 octombrie iar la medic , dar nu stiu ce vom mai discuta pt ca am tot discutat si spuneau ca ei nu inteleg!
si atunci eu ce sa inteleg?
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 11:51 am

Bruni, cat aveai endometrul in ziua ET? Ce ai primit pt sustinere?
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 12:01 pm

nu am intrebat la et cat a fost endometrul la et! dar mi a zis ca e ok , si la ultima echo la stimulare era de 10mm!
progesteron de 200 de 3 ori pe zi , acid folic si kardegic pt sustinere..
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 12:26 pm

Bruni, te-am intrebat de grosimea endometrului in ziua ET pt ca eu sunt patita. Eu am avut rezultate ff bune la toate stimularile, cf ecografiilor din timpul stimularilor. In ziua cand m-am prezentat pt ET, inainte sa ma trimita in salon, dr a dorit sa verifice inca o data grosimea endometrului. Surpriza: intre punctie si ziua ET, endometrul meu se subtiase la 8.5 mm. Dr a refuzat sa-mi faca ET, preferand sa inghete embrionasii si sa-mi pregateasca uterul pt a-i primi in mediu propice nidarii si dezvoltarii lor.

Profilul trombofilic cum ti-a iesit?
Te intreb pt ca din nou sunt patita. Abia la FIV3- cel norocos am primit minunatul Clexane, pe langa progesteron, vitamine pronatale, acid folic si trombo ass(coraspirin).


P.S. Ce este kardegic?
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 12:41 pm

kardegic e un fel de aspirina!
nici prin cap nu mi a trecut sa intreb de endometru in ziua et!
presupun ca nu sunt nebuni!
trombofiliile au iesit ok, cica doar proteina s ceva marita dar nu presupune o pb!
in rest nu stiu ce sa spun!
eu am parerea mea personala ca o pb trebuie sa existe la fecundare!
unul din fiv, 28ovocite rezultat 2 blasto!
altul 18 ovocite rezultat 1 blasto!
astea doua cu protocol lung!
ultimul cu protocol scurt 11 ovocite rezultat 2 embrioni de z3! asta a fost fiv icsi!
astea 3 fiv uri le am facut in franta!
primul meu fiv a fost la cluj!protocol lung,11 ovocite,3 embrioni de z3 extrauterina!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 1:04 pm

Buna fete dragi. Scuze ca intru asa tarziu, dar azi a fost o nebunie la serviciu si inca mai este.
Bruna, imi pare atat de rau Sad. Nu pot sa spun mai mult de atat, decat sa te sfatuiesc cumva sa nu mai faci nimic pana nu stabiliti precis cauza. Ma gandesc ca toate tratamentele astea or sa-ti dea organismul peste cap de tot si fara rezultat. Ai grija si de tine, nu cred ca e cazul sa te imbolnavesti de alte dracii.
Manu, o sa-mi trebuiasca numarul tau de telefon. Daca vrei, trimite-m prin PM.
Ideea in mare e ca maine imi scot certificatul fiscal, care impreuna cu cartile de la Opelul vechi si cu o cheie trebuie sa le trimit la nenena din Constanta, de la parcul de masini si el sa-mi trimita fiscalul lui ca sa pot inregistra masina aici. Problema e ca le-as trimite prin posta, dar daca nenea nu-mi mai da actele. Asa ca ma gandisem sa ti le trimit tie si sa te rog sa mergi tu la nenea sa i le dai si sa-ti dea tie personal fiscalul si sa il trimiti tu prin curieri, si platesc eu tot. Daca e mare deranjul sa-mi spui, si mai fac un drum pana la Constanta. Smile
Multumesc oricum.
Va pup pe toate si intru mai incolo.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 1:20 pm

Bruna, fir-ar sa fie, chiar credeam ca o sa intample acum...Intreb si eu inutil, dar tot intreb: esti sigura ca este menstruatie?....Eu am avut sangerari de nidare destul de consistente, prin z8-z9 de la ovulatie. Profilul genetic parca ziceai ca l-ati facut, spermogramele, spermoculturi la fel.... Restul analizelor vad ca sunt de asemenea facute....Offff, stii si tu, sunt foarte multi parametri care pot sa nu mearga, e aproape imposibil sa controlezi procesul reproducerii..Si doctorii o recunosc si o vedem si noi, toti neavizatii. Dar asta sunt rahaturi de teorii...
Vroiam sa -ti spun cat de rau imi pare, sper din tot sufletul sa te ajute D-zeu sa ai copilasul tau.. I love you
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 1:25 pm

luminita , asa este am facut tot!
pb e ca nu e z7 de la ovulatie ci de la et! si e ciclu nu doar sangerari!
in fine , nu stiu ce sa mai cred , doar ca vom vedea ce va mai fi!
si eu am crezut mereu, in toti astia 8 ani , dar uite ca nu s a intamplat nici pana azi!
sansele vor incepea sa scada de la 35 de ani , asa ca poate nu va fi niciodata Sad
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 1:36 pm

Brunica, nu intelege gresit. Nu incerc sa-i gasesc vinovati pe doctorii care ti-au facut FIV.
Insa chiar si aici in TR, la clinici diferite, unii medici acorda atentie detaliilor, altii nu.
In cazul meu, primele 2 FIV-uri le-am facut la o clinica faimoasa din Ist. Partea naspa era ca, fiind asa faimoasa, era f aglomerat. M-am simtit ca intr-o fabrica ("poftiti, urmatoarea pe banda"). Exista un dr care-mi prescria tratamentul si care imi urmarea rezultatele. Exista o alta echipa de medici care mi-a facut punctia. Si exista o alta echipa care mi-a facut ET. Dr principal sustinea ca toate hotararile sunt luate in echipa. Dar n-am cum sa verific. Nimeni din "echipa" n-a stiut sa-mi spuna ce n-a mers bine.
P.S. Rezultatele mele la stimulari seamana ff bine cu ale tale. Deci n-as pune problema pe seama fecundarii.

Am hotarat sa schimb dr si clinica. Este o clinica mai mica decat cea anterioara, cu pacienti turci (nu internationali, ca dincolo) dar imi convine pt ca acelasi medic (sa-i dea DD sanatate) observa si prescrie tratamentele, face ecografiile, punctia si ET. Ca "preludiu", acelasi dr mie mi-a facut si laparoscopia. Wink

Sper din toata inima ca medicii care-ti urmaresc tie procedura sa fie deschisi la discutii si idei. Oricum, te sfatuiesc sa iei o pauza de orice tratament minim 6 luni, pt a permite organismului sa se refaca. E ff important. flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 1:48 pm

Stiu Bruna ....speram si eu ca poate, poate.

Cu bb, e asa cum spui, poate nu va fi, dar ramane si ''poate va fi''.
''Poate'' ramane valabil pentru ambele cazuri. Numai D-zeu stie.

Sansele scad e adevarat dupa 35 de ani, dar mai e un aspect: si ciclurile femeii difera de la luna la luna, asa ca poti nimeri ciclul norocos in urmatorii 6-7 ani. Peste 35 de ani sunt inca destule sperante... Uite la Nico, uite Beatrix are o fetita din fiv la 40 de ani si mai sunt exemple...
Ma opresc aici cu vorbitul, orice am spune noi acum nu prea mai conteaza...
Multe imbratisari Bruna, stiu ca e greu, nu exista consolare pentru asta...



Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 2:28 pm

nico , oricum schimb clinica! asta e clar!
lumi asa e mai sunt sanse dar nici n as vrea sa ajung la 10 fiv uri!
o sa treaca timpul si incet o sa ma apuc de treaba! nu stiu cand dar in viitorul apropiat!
sase luni nu las sa treaca desi la celelalte fiv uri au trecut! dar nu vreau sa repet analizele toate! sunt valabile 6luni si luna trecuta le am facut!
oricum sotul meu e dispus sa mergem mai departe pana reusim, numai eu sa stau bine cu psihicul..
va multumesc dragele mele...pe ai mei nici n am chef sa i anunt parca tot nu m ar putea intelege!
prietena mea spune :gata nu mai faci nimic!
dar ea intelege? are o fetita de 11 ani! nu cred ca are cum sa inteleaga la fel ca ceilalti care nu sunt in situatie!
asa ca ma bucur ca va am pe voi alaturi!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 2:57 pm

Brunica, te rog, nu-ti pierde speranta. Esti inca tanara. Nu uita ca eu am implinit 37 ani in august. Deci se poate!
Ok, nu lasa chiar 6 luni dar minim 4.
Te iubim si suntem aici oricand ai nevoie de noi. I love you
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 EmptyMar Sept 21, 2010 2:59 pm

Lumi, ai discutat cu dr cum vei naste, normal sau cezariana?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 18 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 8
Sus 
Pagina 18 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 21 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: