Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 8

In jos 
+13
SOS Infertilitatea
Ellyshor
lyly_mar
samira33
brunadria
luminita42
guzelnico
alinutahu
mirela2
amy
menics
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyMier Sept 01, 2010 7:22 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers :
Bun venit in luna septembrie!!!

Aniversari ale lunii septembrie:
gina monica - 04 sept cheers sunny
Mona - 10 sept cheers sunny
Libru - 10 sept cheers sunny


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Sept 02, 2010 7:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptySam Sept 11, 2010 9:06 am

sami, tot asa fara directie sunt si eu ! felicitati cumnatei tale, sarcina usoara!
fac ceva de mancare (carnita de curcan la cuptor),poate ies putin la magazine, vad eu!
galli,e aci luna octombrie si pe tine tot nu te vad la cafea in frantia!
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptySam Sept 11, 2010 10:13 am

neata si de la mine...
ploua cu galeata si este foarte frig afara ....gatesc ceva sarmalute si poate mai tarziu facem o plimbare in centru/
rezultatele de la dublu test au iesit ok si ieri am fost la 3D ....a fost minunat dar inca nu se vede sexul puiului

sa aveti un weekend placut flower
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptySam Sept 11, 2010 10:15 am

brunadria ....daca sangerezi stai mama la patut si odihnestete lasa gatitul si curatenia .....o sa vreme cand te simti mai bine
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptySam Sept 11, 2010 2:21 pm

daca tot nu aveam directie si daca Samirutzu a avut de iesit din casa am plecat si eu cu el si...am ajuns la munci Rolling Eyes
pentru ca omu meu din vara asta pleaca de 3-4 ori pe luna in Germania si Belgia m-am apucat sa-i fac un centralizator cu toate zborurile low cost,orare de zbor si aeroporturi ca m-a zapacit ...cand trebuie sa plece intra in fibrilatii ca nu gaseste avion...asa ca i-am facut un tabel meserias...am muncit la el mai bine de 2 ore...motiv pentru ma cam dor creierii si vad in fata ochilor numa' BBU,OTP,ZAV,HAM,CRL,CGN,SXF etc etc.
mi-am sunat barabtu si i-am zis sa ma duca la masa in oras pentru ca am fost fata buna si i-am usurat treaba. Very Happy ...asa ca stau si-l astept...ca am plecat doar cu machineta lui.

da ce-i cu linistea asta pe aici???
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptySam Sept 11, 2010 6:01 pm

bruni, cum te simti???
sami, cum ai reusit sa racesti acum??
ce harnicuta ai fost tu azi!!! I love you
felicitari cumnatei tale! flower
alinuta, tu ce faci, cum te simti?
lumih, azi pe unde ai fost? ce ati facut ieri la banca?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptySam Sept 11, 2010 7:16 pm

Ce sa facem Gali, ieri nimic, ca ne-au fixat intalnire sambata viitoare la biroul de ipoteci. Azi H. s-a enervat si s-a dus si la alte birouri si agentii imobiliare, dar singur de data asta, eu am stat acasa. Am primit informatii asupra sumei maxime de imprumutat si asupra procedurii. In principiu e cam ca pe la noi, gasesti casa, depui dosarul la banca si astepti intre 5-8 saptamani deliberarea. In fine situatia este mai complicata, nu ma mai intind cu detalii..ideea e ca s ar putea sa prelungim perioada de chirie aici, cu vreo trei luni, ceea ce nu e ideal...Mai vedem, tot discutam intre noi , dar totul este vazand si facand..In rest toate bune, program de weekend linistit, fara mari evenimente .Very Happy

Pupici fetelor,
Succese in toate cele, pentru voi toate!
flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptySam Sept 11, 2010 7:18 pm

Alinuta, felicitari pentru rezultatul la dublul test! flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 6:54 am

Buna dimineata fete dragi.
Azi dam o fuga pana la Giurgiu la nasi, in rest nimic deosebit.
Va pup si aveti grija de voi.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 7:43 am

buna dimi
eu azi stau in pat ca ma simt rau...Samirutzu pleaca la pranz,ies doar sa-l duc la aeroport si atat.

o Duminica faina tuturor
flower
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 10:12 am

buna dimineata ...
eu de la ora 3 sunt drepti ,ora de mers da wc si nu am mai putut adormi ,am facut deja de toate prin bucatarie ,i-am facut lui bubu cafeaua iar acuma merg la un dus si iesim putin ca a rasarit si la noi soarele
samiruta ...da de ce te simti rau?

sa aveti un weekend placut....

PS. lumi ....mersi
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 10:20 am

neata si de la mine...
sami , de ce te simti rau?
eu ma simt mai bine ,nu mai sangerez, ma doare burta destul de tare sunt f balonata dar cred ca e normal!
azi noapte am dormit destul de rau ..
intrusul a plecat iar in romania, sunt singura o saptamana..
astept sa ma sune maine dimineata de la labo , sa vad cati embrioni avem!
galli, pe unde umbli?
mona, mai ai un pic si ajungi si in romanica!
duminica placuta..
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 10:30 am

alinautza,brunica...sunt racita rau de tot fetelor...si nu imi mai trece...ma doare toata carnea pe mine,parca m-a tocat cineva maruntzel,ma simt slabita,sunt ametita,tusesc rau,ma doare fruntea si ma dor ochii...ce mai,parca-s de mamaliga...asa ma simt. Evil or Very Mad

fetelor,de saptamana viitoare ma duc la noi acasica sa incep curatenia...vreau sa mai fac si niste modificari mici prin bucatarie-sa-mi pun niste polite suspendate pe un perete si sa inlocuiesc o banda de protectie ce vine deasupra blatului dulapurilor...sa-mi schimb covorul,perdeaua si draperia din sufragerie...trebuie sa-mi cumpar televizor in dormitorul mic ca l-am dus la tara pe cel pe care-l avem acolo...si cel mai important vreau sa intru in toate dulapurile sa arunc toate troacele adunate in timp...fac asta in fiecare an si tot se aduna toate maruntisurile.
sunt tare bucuroasa....imi pregatesc casutza si de la fertilizare ma intorc direct la mine acasica.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 1:52 pm

hello,hello!!! eu sunt acasa, am crezut ca ma duc pana dincolo, dar nu m-a sunat nimeni......
si acum imi caut de lucru pe aici.....nici la tv nu prea gasesc ceva.....
soro, tu ai racit de la bazin, asa-i?? ai luat ceva pt raceala??
bruni, pana la urma ai fost la farmacie sau nu?
alinuta, tu de ce nu ai dormit,soro???
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 1:56 pm

mona ar fi trebuit sa intre azi,nu???
soro, ar trebui sa intrii sa ne spui ce faci, cum ai petrecut,
ca pe 16 mergi in ro, si iar nu mai stim de tine! Embarassed
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 3:20 pm

galli,cred ca de la bazin am racit...si pe principiu cui pe cui se scoate...maine dimineata sunt la aquagym.
am tot luat de raceala da vad ca degeaba.

sunt tare plictisita ..cred ca mai tarziu ies putin sa-mi spal masina.
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 5:13 pm

m am pus sa dorm , dar nu am reusit!
galli, da s a oprit sangerarea, nu am fost la farmacie!
sunt ok , ma doare burta doar,
sami si eu sunt ca tine plictisita,o astept pe galli la cafea Smile
ma bucur ca te multi si ca totul va intra in ordine..
oufff, eu ma gandesc la micutii mei , oare or fi rezistat?
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 5:24 pm

sigur ca au rezistat...hai ca mai e putin pana maine.

Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 6:20 pm

affraid ce-i cu linistea aceasta aici???? affraid
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 7:00 pm

pai...eu sunt aici...astept sa zica cineva ceva!!!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 7:07 pm

pai cum sa nu reziste, soro??? fii optimista, ti-am mai spus!!! I love you
sami, cum te simti???
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 7:26 pm

ma simt rau...m-a luat un frig de mor...am mainile si picioarele sloi...mai stau putin si ma bag la o baie fierbinte si apoi ma infofolesc bine si ma bag sub pilota.
ma enervez ca-s moale si nu-s in stare de nimic.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 7:36 pm

Buna fetitelor,
Samiruto sanatate multa. Ai rabdare cateva zile pana trece raceala si pe urma rupi pamantul cu activitatile, mai copilule..:-) Ma bucur ca te gandesti serios la casuta voastra. Mama ce zice, e impacata cu ideea?
Bruna succes mult, mult. Sangerarea este efect secundar al punctiei? Bine ca ai scapat!
Gali, pe tine te iau pe olteneste, ce mai facusi azi?..:-) Sper ca tatal tau e mai bine. Parca nu ai mai zis nimic de el..

Fetele, eu am mancat mamaliga cu branza si unt si pe urma mamaliga cu lapte (!), iar acum sunt ca un butoi ambulant. De joi de cand e acasa barbatu-meu ma trezesc si eu pe la 9.00 (ce mare progres!), dar azi in fine am dormit ca puii pana la 11.00. Am baut cafeaua cu lapte in pat si am halit niste biscuiti integrali cu stafide, productie olandeza locala. Spalatul pe cap si cremuitul m-au stors de energie ..Pe urma ne-am uitat la case pe internet si am selectat vreo zece bucati care cica ar corespunde cerintelor noastre, iar dupa amiaza H. s-a decis sa dea cu aspiratorul. Eeei , cam asta a fost week-endul fetelor. Exciting, asa e? lol!

Hai ca va pup si mai vorbim!
cheers
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 7:43 pm

si eu am baut un pahar cu lapte fierbinte si sper sa dorm profund.
lumi,mama nu suporta bine ideea,incearca sa ma santajeze sentimental in continuare si acum cu sarcina cumnatei mele prevad mari furtuni in familie...asa ca pot doar sa ma tin tare pe pozitie si sa ma bucur ca voi fi departe de tot ce intuiesc eu ca urmeaza sa se intample.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 8:20 pm

heeeeei, cum ati aparut ca furnicutele. cheers
tata face mai bine, azi a fost ziua lui de nastere, dupa voce - face bine,
vremea il deprima tare rau, frigul, si punga aceea ii da bataie de cap-il enerveaza.
azi am lalait-o si eu, de maine - gata! tre neaparat sa ma mobilizez!!!!
sami, de ce furtuna, nu inteleg......

nu stiu daca o sa dorm la noapte, nu prea imi e somn.....gandurile, cred......
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 EmptyDum Sept 12, 2010 8:43 pm

eeeegalli,ea are probleme si cu ei...nu o accepta pe cumnata,iar veste asta a venit ca un cutit in inima ei...tot spera sa nu fie adevarat...se tot baga intre ei...ei-pana acum nici nu vroiau sa stie de existenta ei iar acum si-au facut deja planuri ca o fac dadaca...ei nici prin cap nu-i trece...si tot asa...si asta e abia inceputul...si ar trebui sa ma intind pe pagini intregi sa povestesc toata telenovela dintre ei si nu vrea sa ma incarc negativ si cu problemele lor...incerc sa ma tin cat pot de departe de ele ca le am pe ale mele.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 10 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 8
Sus 
Pagina 10 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: