Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 8

In jos 
+13
SOS Infertilitatea
Ellyshor
lyly_mar
samira33
brunadria
luminita42
guzelnico
alinutahu
mirela2
amy
menics
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 7:22 am

Discutii zilnice de tot felul cheers :
Bun venit in luna septembrie!!!

Aniversari ale lunii septembrie:
gina monica - 04 sept cheers sunny
Mona - 10 sept cheers sunny
Libru - 10 sept cheers sunny


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Sept 02, 2010 7:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 7:22 am

Toate cele bune in noul capitol!!!!! I love you I love you I love you
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 7:25 am

Looana, concediu placut!!! va asteptam cu bine inapoi!!!! I love you
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 7:33 am

neataaaaaaa!
amy, hai cu poze de mic dejun!!!
va doresc zi buna si usoara, revin cu comentarii!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 7:45 am

buna dimineatza,

ce frumoase sunt garvidutele noastre, si proaspetele mamici, de gargarite nu mai spun...
dar stati asa ca ne vine si noua randul, sa vedeti atunci...

vai fetelor ce-i cu frigul asta?? brrr...nu-mi place nici asa...

ei va dati seama ca nu am deschis nici un subiect aseara ca nu am avut contextul necesar...deci...am amanat...
gali, tu-mi spuneai cu mutatul...ei am exagerat un pic, nu as face asa ceva..cat despre varianta sugerata, nu prea functioneaza, ca deja am cam facut obicei din a circula fiecare cu masina lui...plus de asta are grija sa-mi dea bani de benzina, deci nu pot invoca nici un motiv sa nu circul cu a mea... la sugestia mea a demontata un pat intr-un dormitor...era unul vechi si banuiesc eu ca are molii...aseara imi spune ca azi vor veni baietii sa-l scoata afara... ma gandesc sa amenajam dormitorul ala impreuna, sa-l las sa se implice, faptul ca renunta la el, fara comentarii e un pas inainte , zic eu...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 8:02 am

Cereale cu lapte sunt ok? Smile

Discutii zilnice de tot felul - 8 DSC00017

Mamico si nasico, felicitari, ati fost superbe si sunt sigura ca totul a iesit minunat.
Cat despre cele doua gargarite sunt foarte frumoase si cumintele (asa am vazut eu in pozele in care le facea ,,baita" parintele).

Va pup pe toate si aveti grija de voi.
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 8:08 am

neata fetelor

lumi ai niste gargarite superbe, fara exagerare
frumoase poze, tu arati bestial, parca n ai nascut 2 copii
nasico ce frumusica si eleganta ai fost ca o flower
ali subtirica ca o sulfina, nu o baga in seama pe sefa ta, e roade invidia si e de inteles, ea vrea si tampu de mascul nu vrea
meni eu am fost o mare ¨nesimtita¨ mi am luat catrafusele si m am instalat la al meu imediat, nici el nu a comentat, plus ca e genul de om care nu suporta sa fie singur
pe de o parte s a bucurat, pe de alta parte era uimit de miscarea mea
voi faceti cum credeti ca e mai bine flower
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 9:13 am

neata....
amy eu am serit au mare placere cerealele ....mersi
nico sa iti traiasca finutele sunt foarte scumpe iar tu esti foarte frumoasa flower
lumi ....dupa cum spuneam si mai inainte ...nici cu tine nu imi este rusine ....areti foarte bine si te prinde de minune sarcina
mirela ...am fost candva subtirica acuma mi-a cam trecut vremea am ajuns la 60 de kg dar asta sa fie ultimul meu bai

cat despre sefa mea eu nu pot doar sa o compatimesc si doar atat ,chiar nu ma intereseaza parerea ei ca doar numai eu stiu cat am luptat si cat am rabdat ca sa obtin cea cea mi-am dorit ...eu zic asa daca vrei ceve cu adevarat lupta si ai sa obti
na bine frumoaselor va pupacesc ,merg la munca ,astazi program de 4 ore si dupa masa piata si zacusca
sa aveti o zi frumoasa
flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 10:12 am

Buna dimineata, fete minunate!

Multumim mult pentru aprecieri! flower Hai, cine urmeaza la scaldatoare? bounce

Amy, m-ai "omorat" cu micul dejun. (emoticon pofticios Very Happy ) Tocmai faceam lista de cumparaturi si, bineinteles, am completat-o cu cereale.

Alinuta, serviciu usor. Nu te obosi prea tare. Wink

Mireluto, toata seara m-am chinuit sa deschid poza postata de tine, dar fara succes. Fii draguta si trimite-mi-o pe yahoo. cheers

Meni, ai vazut cum le rezolva timpul pe toate (ex, invitatia surorii tale la Poiana). Asa, fii diplomata, lasa-l pe el sa aiba initiative (cu "putin" ajutor din partea ta, bineinteles Wink )

Lumi, io-s satena cu "ghiocei" ce-au inceput sa apara doar de cativa ani. Nu vreau sa ma vopsesc inca. Firele albe se vad doar daca imi las parul desfacut. Altfel, sunt bine ascunse. Wink Sora si mama mea au inceput sa albeasca vizibil (si, implicit, inestetic) de la 20 ani. Io am mosteniri de la tata Neutral : profilul trombofilic Crying or Very sad , piele buna care se bronzeaza repede Cool , inclinatii catre mesterit prin casa Idea ... Adica, io sunt fata lu' tata. Very Happy

Gallicuto, io nu inteleg, daca ai avocat, de ce trebuie sa fii prezenta la proces. Du-te tu, fata, langa sotul tau, daca-i totul aranjat in Franta. sunny
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 10:16 am

nico draga, cu ghiocei sau nu oricum sunteti frumoase foc...
galli , tu pe unde esti??
mayan, ne-a parasit observ Suspect
amy, si eu salivez dupa capsuni mai ales...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 10:17 am

Lumi, DD ajuta sa ne aduci vesti bune de la intalnirea cu dr. cheers Eu sunt sigura ca totul este la superlativ. I love you

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 10:21 am

Meni, si la mine s-a racit vremea (innorat si ploite razlete). Dar la TV au spus ca doar pt 2 zile, apoi iese iar soarele. sunny
Saptamana viitoare am musafiri din CT- ne vin nasii. cheers Vor sa mearga la pescuit cateva zile, pe mare. Sper sa prinda timp frumos. sunny
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 10:34 am

Aaaa, gata, fete dragi, mi-am inseninat ziua sunny : am putut vizualiza ABSOLUT TOATE pozele. bounce

Mire, esti absolut minunata cu burtica ta cu gemenasi. I love you

Alinuta, pozezi ff frumos. Rochita alba iti vine de minunune! I love you

Dupa cum ati vazut in poza de final, gargaritele adormisera- efectul vinului de la preot. drunken


P.S. Cred ca trebuie sa cumpar o papusa de marimea unui nou-nascut sa-mi pun sotul sa exereseze tinerea si manipularea bebelusului. O tinea cam strans pe Mara. Very Happy
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 11:18 am

nico Embarassed Embarassed sunt cat rusia
ii era frica sa n o scape
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 12:29 pm

Eu sunt suparata...Ma doare sanul stang de cetave zile de nu mai stiu. Sad
Samiruto, ne e dor de tine. Te asteptam cu drag. flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 12:35 pm

MIRE, stai draga linistita... este o situatie trecatoare Wink iti vei reveni tu, acum important este sa le fie bine mogaldetelor acolo la mami in burtica...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 3:18 pm

eu am plecat, va pupici
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 3:58 pm

Buna fetele,
M-am intors de la doctor si cu vesti si bune dar si cu vesti proaste.

Vestea buna este ca fetita era bine mersi, statea acolo fara griji, se sucea, se invartea, se intindea, isi ducea piciorusele la cap. Azi mi-a aratat bine de tot ca e o fetita.. Smile Am si o poza draguta cu ea.
Vestea proasta e ca mi s-a scurtat colul uterin, era inchis, dar mai scurt. Curios ca in stare de relaxare aparea lung si normal, iar cand doctorita apasa, se scurta. Oricum am indicatii clare sa nu mai fac nimic, nimic , nici gimnastica, nici treburi domestice, nici iesiri, nici stat in picioare etc. Si ca un facut azi am o criza de spate si ma doare si burta.
M-au chemat peste o saptamana sa ma verifice iarasi. Mi-au mai dat sa repet analiza de urina si in plus au recoltat secretia vaginala.
Nu e grozav deloc, din pacate, trebuie sa termin cu orice activitate ca altfel imi pun in pericol sarcina. Cred ca am cam exagerat in ultimul timp, curatenie , cumparaturi si altele. Asa ca o sa trec iar la stilul leguma, ca nu e de-a buna. :-( Nu stiu cum naiba ne-om descurca ca H e deja terminat de stress si oboseala, are o perioada grea la serviciu, de care vrea sa treaca cu brio mai ales ca ca vine evaluarea. Daca se imbolnaveste iar, chiar ca n-o mai scoatem la capat. Sper sa ne ajute D-zeu in continuare.

Mai vorbim fetelor.





Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 4:07 pm

Amy imi pare rau sa aud de durerile de san. Mai faci ceva tratamente?..Ori sa fie de la ovulatie?..
Oricum mai du-te sa verifici, mai bine sa stii daca e sau nu vreo problema.

flower
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 47
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 4:18 pm

buna fete cucuiete!
vesti de la mine !
z6-9 foliculi intre 6mm si 15mm
endometrul -8mm
estradiol-922
lh-14'2
raman la aceasi doza de 100ui de puregon si introduc de azi orgalutran!
cu d zeu inainte!
bafta si voua fetelor, chiar avem nevoie..
dr imi propune sa intrerupem fiv ul daca vineri nu se poate baza pe 10 ovocite bune , pt a nu risipi o incercare gratuita!
mi ar mai ramane doar una!
ma las pe mana lui , cum vrea el asa fac!
pupici...
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 4:20 pm

lumi iei bataie daca nu stai cuminte n pat
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 4:23 pm

Brunica, DD ajuta sa fie intr-un ceas bun, sa ai foliculi babani si productivi. rezultatele sunt f bune. Fii increzatoare!

P.S. De ce vrea dr 10 foliculi? 9 nu sunt suficienti? Shocked Daca cel putin jumatate se pupacesc cu gigeii sotului, este super. Cati embrioni intentioneaza sa-ti transfere?
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 4:24 pm

sa o iau cu inceputul:

ely, ai promis ca vei fi mai des printre noi.
fete de la SOS, am deschis portalul cu imaginea vedetei!!!
manu, ce fel de vizitatori erau asta?
se pune schimbarea, se pune!!!!!
sa fie in ceas bun si dorintele tale, totodata!!! si BEBE sa vina cat de repede!!!
nico era cea ce intrebase,nu eu.

nico, hai sa nu exageram, eram bucuroasa ca am gasit locusorul nostru,
dar, se pare ca multe din fete ne parasesc.......e alegerea fiecareia, ce sa zic....
poza mirelei era xxx cu burtik!!!! I love you

lumy3in1,ne bucuram pt micutele crestine!!!!
Sa fie sanatoase, voioase, si sa vabucure intotdeauna clipele!!!
ma mai uit odata la poze, ca sa am ce comenta si eu!!!
da, lumy, arati extraordinar!!!! emotionati au fost amandoi!!!! se vede fara lupa!
multumim pt poze!!!!

nico, am vazut o piticuta pe colo, dar nu am stiut ca e nepotica ta!
poate am lipsit de la discutii......
nico, ea doar protector

alinuta, cum stai cu zacusca??? vin si eu!!!
eu am innebunit cu mancarea, nici nu mai spun, ca va indispun......
aha, erau poze de la multele voastre evenimente din luna august!!
dar, sr vede ca si tati e gravid, ca si-a desfacut cordonul de la pantaloni!!
si ai o mamica, sper ca nu gresesc, frumoasa!!!!

amy, pupici pt tine!!!!!!
Lumih, dak te ingrijesti eu cred ca va fi bine!
si mai lasa treburile alea, ca nu ai asa multe de facut!!!!

doamne, ce ploua la mine........toamna adevarata.........si urat....si frig.....

samiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?? ce zici, pe cine alege bote?????ce parere ai?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 4:30 pm

Lumi, treci imediat la orizontala! Exclamation

Pai tu esti femeie de facut curatenie si shopping singurica?! Hai, fii ascultatoare si menajeaza-te. Fara musafiri, fara smotru si fara carat sacosele. Exclamation

Nu cred ca trebuie sa te sperie problema colului. Uite, poate intra Lumy si ne explica ea cum e cu "cusutul" colului.
Si mie mi-a pus in vedere dr ca, daca peste 2 saptamani (cand imi va face si eco vaginala), colul nu e corespunzator, mi-l coase. Nu cred ca-i capat de tara, se pare ca e un cadou de sarcina pt noi, cele peste 35 de ani. flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 EmptyMier Sept 01, 2010 4:36 pm

Gallicuto, nu mi-ai raspuns la intrebarea despre Frantia. Smile
Si nu exagerez deloc cu forumasul nostru. I love you Eu am intotdeauna dreptate, sa stii! Wink


Amy, fuguta la dr! Te-ai palpat? Simti ceva in neregula? Ia vezi sa nu te fie perioada ovulatiei Very Happy sau ... un simptom de sarcina cheers . Neaparat sa cercetezi! Exclamation

Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 8
Sus 
Pagina 1 din 25Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: