Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-12

In jos 
+12
lyly_mar
brunadria
mirela2
alinutahu
turqoise
samira33
luminita42
lumy_clt
babyblue
menics
guzelnico
amy
16 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 8:38 am

Sarbatori fericite si un an nou plin de bucurii !
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 8:46 am

Buna dimineata fete dragi.
Sa dea Domnul ca acest capitol sa fie unul cu noroc.
Aseara m-am intors tarziu de la doctor asa ca nu am mai intrat sa va scriu. Concluzia a fost cam asa: pe partea dreapta cele 4 chistulete sunt acolo, nemodificate, cu aceeasi structura. Pe partea stanga 1 mai mare (19.8/12 mm) e putintel mai mic, cu sensul ca era de 22/14.... In schimb, acum 3 luni aveam inca 2 iar aseara a zis ceva de genul: 2 structuri adiacente cam de aceleasi dimensiuni ca data trecuta. problema a fost ca nu stia sigur daca sun2 noduli adiacenti (unul in prelungirea celuilalt) sau 1 singur destul de mare (adica 27 mm) sau un simplu lipom. Pentru linistea mea mi-a zis sa ma duc sa fac un RMN, care determina precis forma si marimea si in functie de ce gaseste RMN-ul vedem ce facem mai departe.
O sa incerc sa vad azi ce presupune RMN-ul si ce contraindicatii are si vad eu cand maprogramez.
Va pup pe toate in parte si m-ati amuzat teribil cu zmocurile Very Happy . Mi-ati amintit ca m-am dus la un control odata si eu nu ma epilam de tot, mai era ceva de prasila si doctorul a incut sa rada si mi-a zisL Ia uite-l pe Hitler, cu tacalie . Smile
Pup !
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 8:57 am

Buna dimineata, fete minunate!

De cateva zile sunt mai matinala. Imi pleaca sotioru' f devreme la munci si intotdeauna il petrec pana la usa, ca de, ne pupacim si ne dragalim. I love you

Amy, esti pe drumul cel bun, se pare. Hai, fii optimista la RMN. Ce dr glumet, sa faca bascalie de coafura 'mneaei. Laughing

Sami, in sarcina nu sunt recomandate:
- epilatul cu ceara- pielea sensibila, orice durere poate provoca contractii
- epilatul cu crema epilatoare- pielea sensibila, predispunere la diverse dermatite din cauza chimicalelor

Lumi, mersi mult de lamuriri. flower Si eu tot cu prietenii mei Gillette Sensor (cu lame cu aloe vera) si Gillette Sensitive Care gel fac treaba. drunken Dar nu pot zilnic, ca mi-e teama de iritatii.

Brunica, vacanta placuta in RO, sa schiezi si pt noi! lol!

Noi suntem cumintele si o asteptam pe Gallicuta, poate o aduce mos Craciun. " target="_blank" rel="nofollow">saniuta
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 9:37 am

buna dimineata,
pai bine mai fetelor v-ati luat smocurile si v-ati mutat la capitol nou fara sa anuntati??? ca sa nu deviez de la subiect ...si eu ieri am avut program de epilat... si eu ma fac singura cu ceara de 'nspe mii de ani...nu total , dar ce ramane tund scurt cu ...ei..da, cu masina de tuns al ui G ...deci mi-o port "sport"... ha, ha, ha...eu il epilez si pe G la axile... uuuuoau ce scandal a facut prima data, dar dupa, a inceput sa ceara singur cand a vazut ce diferenta este...
aseara de la mamaliga cu branza am ajuns la tochitura de porc cu mamaliga...dupa, m-am vopsit-blond inchis , m-am epilat, si am cusut la rochita de "bal" jumatate de volanas.. mai am si azi...
Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 11:31 am

neatza fetelor.

mooamaa ce discutie aici, smocuri, epilat...Smile)
ca sa fiu in trend, eu ma fac cu lama, de ani de zile. n -am sup niciodata ceara sau aparatul acolo. noroc ca am cam chelit si nu prea mi mai creste.Razz



lyly,
sa stii ca eu dupa fiv-ul de la medlife, mi-am cam schimbat parerea despre ei. in rau.
de albu, ce sa zic, mie mi-a coordonat destul de bine stimularea, dc la un amh de 0,4 si un singur ovar, am scos 8 ovocite, din care 6 mature si s-au fertilizat 5 embrioni.
asta pe protocol scurt. si cu icsi.
cu toate astea, eu cred ca ei stau ff prost la capitolul embriologi, una la mana si doi, parerea mea este ca ii baga mult prea mici. ei nu fac cu blasto, doar cu embrioni de ziua 2-3. nu cred ca aia rezista!! in luna in care am facut eu, din 12 fete pe care le stiam, le-a iesit doar la 2, iar una a pierdut sarcina. ei nu lucreaza cu blasto si nu cred ca au medii prea bune, de pastrat embrionii aia, pentru ca prea mor majoritatea dupa ce ii baga in vivo.
poate asta e si motivul pentru care e mai ieftin la ei, decat la altii. la gynera de ex, fiv cu icsi cum am facut eu la medlife, plus anestezia de la punctie si plus tratamentul, ajungeam cam pe la 4200 euro. mi se par colosale diferentele.

eu iti spun sincer, ca dc nu ramaneam acum natural, in februarie ma duceam la szeget. asta era intentia mea.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 12:51 pm

am ramas singura???
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 1:03 pm

Am intrat si noi sa salutam fete minunate!

Noi suntem bine, am trecut de vaccinul de 6 luni, cu mici peripetii.
Am inceput diversificarea, Maia e ok , Mara in schimb si-a bagat la propriu picioarele in ea de mancare, nu colaboreaza deloc.
In weekend o sa le introduc si carnita, am decis sa le dam pui de tara, momentan avem de unde cumpara. Asa ca la curte o sa ma pun pe crescut pui, ca vad ca-s la mare cautare...plus ca o sa am sursa de oua si toate cele...ma gandeam sa pun si cateva legume, pt consum,....loc ii suficient.
Plus ca avem si vreo 30 de pomi fructiferi. Ce planuri am si eu.

Le-am dat pe fete pe tratam homeopate, pt vomitat des Mara (care acu-i cuibarita la mine-n brate) si constipatie la Maia.

A sosit Moshu deja la ele, iar azi in sf imi livreaza unii rochitele de craciunite.

Va pup, calmez balaurul si revin.

Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 1:14 pm


Ce tare m-au amuzat discutiile cu smocurile&co.
Eu n-am fost tocmai pregatita, pt ca mandrele au decis sa vina cu o zi mai devreme (adica ce sa decida medicul pt ele..au decis singure cand sa vina), zi care era rezervata unor asemenea activitati. Laughing Laughing . Lumi, ma bucur ca tu esti precauta.
Asa ca eu cu apa rupta, ma spalam pe cap, ma epilam asa pe unde vedeam ..eram calma iar toti in casa se agitau de mama focului si ma zoreau Razz Razz Razz
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 1:36 pm

lumy_clt, cadou cadou pentru gargarite mici , Smile incerca niste sarmale...hmm glumesc..
sa ne trimiti poze cu ele craciunite
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 2:16 pm

Buna fetele, sunt si eu pe aici..! Ma odihnesc ca m-a obosit spalatul pe cap. Urmatoarea activitate este sa gatesc si eu o mamaliga cu varza, lucru greu. Ma sculasem asa de multumita si odihnita -pe la 10.30- si m-a indispus soramea mica cu un email informativ catre toate surorile. Cica a dat-o in judecata fostul pt partaj pt banii imprumutati de la banca de el personal (credit de nevoi personale) plus alte mizerii. L-o fi invatat concubina de si-o gasise deja inca de cand era insurat cu ea. In fine imi fac rau mizeriile astea, imi vine sa-i zic fata tu l-ai luat pe cretin, tu descurca-te cu el. m sfatuit-o si eu cum am putut, oricum se duce la avocat, sper sa fie bine.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 2:31 pm


Amy Investigatia prin rezonanta magnetica nucleara (RMN) nu prea are efecte secundare. Uite, daca inca nu te-ai uitat pe net, websitul asta pare mai serios, dintre cele pe romaneste: http://www.sfatulmedicului.ro/Imagistica-si-endoscopia/imagistica-prin-rezonanta-magnetica-irm-sau-rmn_1310

Lumy pui de-o afacere cu produse eco? Very Happy Imi pare rau ca fetitele nu-s prea bine. :-( Poate nu le prieste diversificarea, sa nu le grabesti, ma gandesc eu, scratch ca au ele timp sa manance de toate...I love you


Aici e asa de innorat ca zici ca vine noaptea, drept care am bagat in priza luminile la brados! Ma duc sa fac ceva treaba, ca si asa ma misc in reluare. Smile

Pup toate fetele! I love you
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 2:38 pm

Lumy, pupam si noi gasca de gargarite! Credeam ca numa' io o sa stau la coada oii. Laughing Se pare ca si gargarita-mama se apuca de agricultura. Laughing Las' ca-i bine, facem troc cu produse. Wink

Lumi, sora ta a garantat pt creditul respectiv? Daca nu, ce, nu poate spune ca n-a stiut? Rolling Eyes Zic si io, nu stiu daca e o solutie.
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 3:09 pm

Pai ce sa facem.....toate de prin comert sunt hormonate Mad
Si daca tot s-au oferit niste vecini de la curte sa ne vanda pui acum, de ce nu.
Lasa ca munca innobileaza pe om. Noi sa fim sanatosi.
Mai ales ca-s invatat, la tara ma punea mamaie la treaba nu gluma.


Cica fetele au papat, Maia s-a purtat exemplar, si-a papt si legumele si lapticul. Mara a urlat de mama focului si a mancat jum din legume si tot laptele....eh, ia ghiciti ce s-a intamplat cu legumele Question Question Question
Le-a vomitat mai adineauri pe parchet.....parchetul l-am tot "tratat" cu lapte .... vad ca si legumele ii priesc. Suspect Suspect Suspect
Plus ca a sarit si pe sifonier, papuci, tablia de la patut, scutec, tricoul meu si pe body-ul ei...arata ca o purcica.

Editez. ca sa zic...noroc ca am scos toate carpetele din dormitor Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 3:28 pm

va pup fete

ce dragalashe sunt gargaritzele mici. Laughing

a fost azi groaznic de frig....de la 7 dimineatza bantui...am avut multe de rezolvat...si le-am cuprins pe toate.
am inceput cu nervi la analize.zic sa ma duc la Victor Babes sa-mi iau rezultatele de la PRG si HCG sa le pun la catastif....si sa faca si cele 2 analize buclucase.spun ce vreau sa fac si don'soara de la receptie imi spune ca nu se poate sa fac toelranta la glucoza pentru ca nu am programare ca analiza asta se face doar in prezenta unui medic diabetolog.am plecat de acolo catre Synevo....ajung...astia n-o fac deloc,ca s-o rezolve mai repede....se face doar la centrul de la DR.grozovici....ete fleosc!!!!la a3a adresa pentru 2 amarate de analize am refuzat sa ma duc...si asa umblasem brambura 1 ora prin oras,degeaba.
asa ca sun acu' sa ma rpogramez la analiza pentru maine.

revin
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 3:29 pm

Nico, din cate stiu eu , nu a garantat, nu a semnat, ca nu a fost nevoie. Avocatul ei i-a zis in primavara ca descoperirile de card si creditele de nevoi pers. nu fac subiect al partajului. A fost cam asa: cand erau inca casatoriti, el o tot presa cu urlete si crize sa cumpere casa in Pipera (mizand ca-si vinde apartamentul lui la care ea oricum nu are drepturi) si a luat credit de nevoi pers. Proasta mea de sora, satula de atmosfera proasta din casa, a pus botul cu toate ca matrimoniul lor scartaia de cand s-au luat. Iarna trecuta insa i-a sunat ceasul, barbatu-sau a dat-o afara din casa la -20 grade si a trimis-o la surori... Mad
Acum nu inteleg de ce idiotul insista sa aiba cu ea un apart. in pipera cand el traieste deja cu alta femeie. Raspuns: e falit si hotz, pe langa handicapul mintal. Mama, ce ma enervai.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 3:46 pm

Mai Lumy , nu-i mai da legume daca nu vrea fata...sau inventeaza altceva, au si ei copiii gusturile lor, a mea a mare, de pilda nu manca deloc amestecul ala cu morcov de se facea pe vremuri la bebei..
Sami lasa ca e bine si maine, decat sa-ti inghete kuru p-afar, pe vremea asta! Smile

Eu trebuie acum sa verific 12 case selectate dumininca trecuta de barbatu-meu, pe un website specializat. Zice mai uita-te si tu o data, sa fiu sigur..Acum vrea sa puna de vizionari serioase la casute, ca deh a primit contractul de munca permanent de la serviciu si are alta incredere sa aplicam si la banca. O sa fie o iarna aglomerata de activitati.. Smile

Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 3:48 pm

Sami, io analiza cu glucoza am facut-o acum cativa ani la laboratoarele IDS, fara nici o programare.

http://www.ids-laboratories.ro/lista_analizelor_efectuate.php

Doar ca am stat 2 ore...mi-a recoltat de 3 ori sange la min 0-60`-120`
Pup
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 3:54 pm

la noi s-a pus pe nins, asa ca vine G sa ma ia de la munca, eu am trimis masina la un service s a-i mai puna ceva ....
dar ce ninge...cica in oras se circula naspa.. hmm
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 4:07 pm

mda.....astia de la Matei Basarab sunt mai ai naibii...astia recolteaza la 0,30,60,90,120 minute....astia nu vor programare,nu-i cu diabetolog la ei...insa tre' sa-mi cumpar singura glucoza...ca ei nu au Laughing Laughing Laughing
la Victor Babes la telefonul destinat programarilor.....nu raspunde Laughing Laughing Laughing am sunat toata ziua...am zis ca poate nu e bun tel pe care il aveam eu...am verificat si ala e. Laughing Laughing Laughing
deci...cat de complicat poate fi sa faci o analiza de 2 bani in Romanika???? Laughing Laughing Laughing
prefer sa rad ca sa nu apuce nervii Laughing Laughing Laughing

lumy,merci de link...o sa ma uit sa vad unde e laboratorul asta....ca nu am chef sa bantui cine stie pe unde.
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 4:11 pm

Eu am fost la ala de pe Dorobanti...cu ala colabora Tutunaru.
Sunt ok.
Asta e Romania..n-ai cu cine...

Hei ce s-a pus pe nins!!!!

Mandrele au adormit.oare pt cat timp? Io mi-s capie.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 4:13 pm

Sami, daca nu gasesti unde sa faci analizele, te astept in Istanbul. Laughing

Lumy, incearca sa-i storci Marei cateva picaturi de lamaie in mancare. Mirunei asa ii placea. Very Happy

Lumi, DD ajuta sa se termine in favoarea surorii tale. Ce om fara suflet fostu' ala! Evil or Very Mad

Meni, am vazut si io la TV, e cod galben de ninsoare si vant puternic pana maine. Asa ca ai grija! ninge

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 4:18 pm

gata, am plecat, va pupici pe toate..
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 4:38 pm

hhhmmmmm.....tentanta oferta nico
ti-am mai zis ca mie imi place la Istanbul in mod special.

tot mai trebuie sa ies putin din casa si ma duc iar la Victor Babes,ca-i foarte aproape de mine....si nu le doresc sa ma puna sa fac programarea telefonic Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ca ma razbun ca vacaru' pe sat. Laughing Laughing Laughing

mai fetelor....eu trebuie sa fac ceva cu deficienta asta a mea de progesteron!!!
am vorbit azi cu o fata cu care m-am suprapus pentru vreo 3-4 zile la Budapesta si care nu a reusit nici ea din pacate...si din vorba in vorba imi spune ca ea a avut PRG -110 cand a facut Beta....deci fooooooarte bun.
eee......eu l-am avut doar 20....si asta in conditiile in care am avut PRG inj. zilnic,Crinone zilnic,Progestogel zilnic si Duphaston zilnic.
deci...eu am nu numai o problema cu deficienta de PRG...insa cred ca am si o problema in asimilarea celui administrat din exterior...altfel nu-mi explic valoarea relativ mica a PRG in ziua testului in conditiile in care am bagat PRG in mine,nu gluma.
il mai las azi pe dr....ca i-am scris iar....si la cate intrebari ii pun cred ca-i e greu omului sa-mi raspunda la toate...da' nu-l slabesc...vreau sa ma lamureasca si cu asta....daca am probleme si de asimilare,ce putem face???
v-am zis io ca pana la urma ma trimite la balamuc Laughing Laughing Laughing Laughing pot fi foarte enervanta si stresanta cateodata Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 4:58 pm

ciao fetele!

in sfarsit reusesc sa-mi trag si io sufletu' ca incontinuu am fost cu treaba affraid
ieri am tot alergat de colo colo sa gasim un bradut pe masura casutei noastre, l-am gasit, e micut, bogat insa nu miroase dom'le a brad deloc No, e dintr-ala eco, din import, in ghiveci ,asta este, am zis ca imi iau un spray de camera cu miros de brad si rezolvam si problema asta.. l-am si impodobit aseara impreuna ..mai cu un zambet..mai cu o lacrima..dar a iesit superb, poate o sa reusesc sa pun vreo poza.
no bun, asta fu ieri, azi de dimineata am plecat la parinti sa le ansamblam mobila de sufragerie care au cumparat-o acum,inca nu am terminat-o dar mai e ceva timp pana dimineata tongue

nush ce mai vroiam sa spun ca am uitat Question

va pupacesc love
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 EmptyJoi Dec 16, 2010 5:06 pm

Sami eu ti-am mai zis, eu am avut progesteron 7-8 ng/mL nu mai mult. Nici cand luam suplimente pe baza de progesteron nu-mi iesea mai mult la analize!!!.Si uite ca s-a prins sarcina cu valoarea aia. Plus sarcinile pierdute. Nu cred ca asta e problema majora, zau nu te mai chinui.... I love you Oricum data viitorae eu zic sa iei numai ce indica PK, nu mai suplimenta, ma gandesc sa nu pompezi prea mult si sa obtii efect invers...Organismul e stimulat oarecum sa produca, cand detecteaza doze mai mici. E si asta o doar o teorie.....
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-12
Sus 
Pagina 1 din 26Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 8
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-4
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul - 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: