Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 8

In jos 
+13
SOS Infertilitatea
Ellyshor
lyly_mar
samira33
brunadria
luminita42
guzelnico
alinutahu
mirela2
amy
menics
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyMier Sept 01, 2010 7:22 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers :
Bun venit in luna septembrie!!!

Aniversari ale lunii septembrie:
gina monica - 04 sept cheers sunny
Mona - 10 sept cheers sunny
Libru - 10 sept cheers sunny


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Sept 02, 2010 7:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyJoi Sept 16, 2010 1:38 pm

Io ma odihnesc , dar mintea imi umbla.. Very Happy

Cu numele asa este Manu! Nu stiu daca mai tii minte de Blueflower, cand si-a vazut baietelul a ajuns la concluzia ca are fatzuca de Daniel, in ciuda faptului ca se gandisera la alt nume... Chiar ce-o mai face? Nici Beatrix nu a mai dat semne, o fi ocupata, cred ca nu mai poate de dragul fetitei!...

Am trimis scrisoarea de recomandare fostei mele colege abia ieri, a vazut-o si acum trebuie s-a scanez ca s-o trimit semnata in original. Dar nu stiu daca mai ajuta la ceva, se disponibilizeaza cam fara criterii in institut, din 200 de oameni raman 80. Barbatu-sau a fost deja pus pe liber, dar ma rog, el era pe un post administrativ. Oricum m-am intristat, sper s-o mentina macar pe ea, ca ea are calificari extrem de bune...

Pupici!



Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyJoi Sept 16, 2010 1:41 pm

Te pup si imbratisez cu drag si eu Mona!
Sa ai parte numai de bucurie la drumul asta!
Iar cand te intorci sa ai parte la fel de bucurii si multa multumire sufleteasca!

flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyJoi Sept 16, 2010 2:11 pm

Tocmai am citit de Bebitza-Babyblue. A avut rezultate foarte bune la stimulare daca te gandesti la AMH-ul ala facut la medlife, parca 0, 45 era , plus problemele sotului cu spermograma.. Mie cel putin mie asa mi se pare! 4 embrioni ok din opt foliculi! Doamne ajuta! Eu tot am o indoiala ca i-au determinat corect AMH-ul!!!!!..sau o fi doar varsta care da oute de caliate! ?Smile

Daca da D-zeu si intra in seria gravidelor de toamna, da de baut clar!! Very Happy
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyJoi Sept 16, 2010 2:47 pm

mona, flower sa te intorci cu "valiza" ordonata dar si plina de incredere si speranta, iti doresc o sedere cat mai placuta alaturi de cei dragi
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyJoi Sept 16, 2010 2:56 pm

"Buna dimineata" Embarassed , fete minunate!

Io-s intr-una din zilele fara vlaga. Mananc ca trebuie sa-l hranesc pe bb, in rest dormitez pe canapeaua binecunoscuta de acum si de catre alte gravidute. Very Happy

Sunt bucuroasa ca m-au sunat de la clinica sa ma anunte ca analiza de sange triplu-test (pt spina bifidus si sindrom Down) mi-a iesit negativa. bounce Asta inseamna ca am scapat de amniocenteza si ca bb e sanatos. Basketball
Acum astept ecografia morfo-fetala (multumesc Lumi pt info I love you ). DD ajuta sa fie bine.

Monuca, drum bun catre RO, sa te relaxezi si sa te intorci cu bateriile incarcate. Revin cu detalii despre varicocel. Oricum, fara cutit, nu scapa de el. drunken

Lumy, plictisita-plictisita, dar cu energie si chef de vorba bag seama. Very Happy Eu nu am gasit o pozitie buna de scris daca stau intinsa. Crying or Very sad

Meni, pe ale cui covoare le speli tu in weekend? Question

DD ajuta sa numaram cati mai multi bobocei (embrionasi lipiciosi) in toamna asta. Chiar studiam listuta zilnica (multumim Amy I love you ). Rand pe rand, aspirantele se muta la gravidute. cheers
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyJoi Sept 16, 2010 3:12 pm

buna nico, ai terminat cu musafirii?? G m-a sunat sa ma intrebe daca vreau baclavale..yammiii ...am gasit o locatie care le face ca alea de casa...abia astept...

ce spui tu acolo de aminocenteza??? pai normal ca ies bine analizele... si morfo-fetala va fi bine, stai draga linistita...
dar de ce nu poti manca? nu ai pofta de nimic??sa-ti trimit niste fasole?? ca ma tot laud cu ea..ups scuze e cu ciolan afumat...neindicat... uita...
ale cui covoare?? pai ale lui G...ca eu nu am decat in dormitor niste bucatele... Ale lui din apartament, ca se pare ca pus pe modificari, renovari... si cum eu sunt numai cu ideile...mi-a venit si asta cu spalatul covoarelor...dar sa vedem ca el a facut o criza de lombosciatica..si abia ieri si-a mai dat drumul...ma gandesc ca un covor ud e cam greu sa-l ridice...mai vedem...ca daca-l dor salele...hmm..e naspa...

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyJoi Sept 16, 2010 3:50 pm

ei, na ca nu mai spal nimic...m-a sunat G sa ma intrebe daca nu dam o fuga pana in moldova ...in we asta...asa ca maine dupa amiaza plecam bounce bounce bounce nu singuri...normal...cu sora-sa...care stie ca noi ne desparteam acum o saptamana...mda...oare ce-i va spune... sau ce i-a spus...mda
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyJoi Sept 16, 2010 4:08 pm

Frumusico de CT, ia nu mai fi tu asa casnica la 'mnealui acasa. Pastreaza-ti deocamdata energia pt casuta ta. Daca va mutati impreuna, treburile casnice se vor face obligatoriu impreuna. Chiar si la bucatarie te poate ajuta. Wink Iti dau voie doar sa pui flori singura. Very Happy
Distractie placuta in Moldova! Sa va intoarceti sanatosi! sunny


P.S. Da, mi-ar placea o iahnie de fasole. Sa o mananc cu muraturi. De cateva zile ma gandesc ce carnita sa pun in ea: tocata/bucatele de miel/ pastrama. Idea
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyJoi Sept 16, 2010 6:32 pm

Iarasi v-a venit de fasole! Sa vedeti voi daca nu il rog pe husbandul meu dutch sa-mi fiarba si mie una cu afumatura, ca acum chiar mi-e pofta! S-o gasi niscaiva afumatura prin olanda asta?.. Very Happy

Nico, felicitari pentru TT! flower Asa din ce am auzit eu cu un TT de risc scazut, va fi bine si la eco morfo-fetala! Doamne ajuta pana la capat! cheers
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyJoi Sept 16, 2010 8:16 pm

Buna seara fetelor,
nu umblu dupa covoare ci prin notariate...m-am apucat sa fac succesiunile la tot ce avem de la tata...si mai avem de pregatit actele si pentru terenul pe care l-am cumparat eu cu Samirutzu acum 2 ani-inca nu am facut acte pe el...si acum le-am luat la suturi pe toate.
am umblat pe la Casa de casatorii ca a constatat maica-mea ca si-a pierdut certificatul de casatorie si am scos duplicat si cu d-astea ma ocup in ultimele zile.

nu am reusit sa mai scot nicio vorbulitza de la Samirutz,,,poate e vreo mare tzeapa.
pana una-alta Sambata mergem la o cununie...maine trebuie sa merg dupa cadou....m-am gandit la o lenjerie din aia de pat fitzoasa din bumbac satinat....una animal print sau neagra cu niste maci rosii din loc in loc sau cu un camp de floarea soarelui...am vazut eu unele foarte misto....si ambalate in cutii mari de carton.

m-a pus barbatu sa sun la TNT sa vina maine sa ia niste acte sa le duca la Resita si eu am uitat...sa vedeti ce ma besteleste Very Happy

ma duc la dush ca am umblat si azi de mi-au sfarait calcaiele
va sarut si va imbratisez cu drag
somn usor
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyVin Sept 17, 2010 7:44 am

Buna dimineata, suricatelor.
Haideti sa bem o cafea slaba, asa ca de final de saptamana.
Mie azi mi-a iesit un drum la Constanta, ca i-a picat lui D sa schimbam masina, si a vazut un Volvo V50. S-a scrantit de tot.
Va pup si revin mai pe seara.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyVin Sept 17, 2010 7:58 am

buna dimineatza!
nico, ai dreptate, dar covoarele sunt de la ap ..in care ne vom muta...normal ca m-ar fi ajutat ca doar sunt covoare de spalat nu farfurii...dar asa cum v-am spus ...nu se stie inca programul

amy....bine draga, eu plec din cta si tu vii??? asa faci tu???
mai fetelor cei- cu galli???

lumi, daca nu gasiti afumatura poate niste carnaciori afumati ( desi pt gravidoasa ar fi de evitat tocatura, sa nu o doara stomacelul Smile )
pai samiruto, vine we...pt cand era surpriza pt sapt viitoare sau pt we???
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyVin Sept 17, 2010 8:40 am

buna dimi gaggici.

manule,pentru inceputul saptamanii viitoare e surpriza...cica.

o zi buna tuturor...sunt pe fuga. flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyVin Sept 17, 2010 10:22 am

ei.. na... ca nu se mai pleaca nicaieri
lumi cred ca ajung la "casa de vis" aseara am ales culorile pentru dormitor, sa vedem ce va iesi...
deci vom ramane pe acasa...
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyVin Sept 17, 2010 11:38 am

hello,hello.
eu am o stare ciudata.........
nici nu prea stiu ce sa scriu....
cred ca si vremea e de vina....
revin
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyVin Sept 17, 2010 11:57 am

galli draga , de ce?
ce-i cu vremea, ca la noi e cald, soare, la tine nu?
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyVin Sept 17, 2010 12:34 pm

e caldut, vreo 19 gr, dar e cer acoperit....
sta sa ploua, de dimineata, din cand in cand mai iese soarele cate 2 min.....
e aiurea rau.......
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyVin Sept 17, 2010 12:42 pm

buna ....

am cam tras chiulul la scris dar in schimb mi-am facut meseria la citit Smile
mona ...drum bun spre RO si sa te intorci cu forte proaspete .....cat despre ex... imi pare rau si sper ca se rezolva repede problema si cine stie.... scratch
nico...pup si felicitari pt vestile bune flower
lumi ...pup si tie flower
menics....spor la treaba flower
samira ....ocupata ca intodeauna .... flower
gali....vad ca si tu cam absentezi de ceva vreme .... flower
brunadria...sa dea Dumnezeu sa te alaturi si tu gravidutelor .....ca doar trebuie sa ma cuscrez si eu cu cineva Laughing

noi suntem bine ,am fost la eco la inima si au gasi totul ok dar in fiecare luna trebuie sa merg inapoi ...deoacamdata asa scrie pe hartie ca se poate naste natural dar oricum o tinem sub control
astazi am fost inapoi la doctorasul meu si i-am ascultat bataile micului intrus ...e o senzatie de multumire sau nici nu stiu cum sa ma exprim ....e minunat cand auzi ca in pantecul tau traieste cineva .....
astea au fost vestile bune,dar am si rele ....pana in 4 noiembrie trebuie sa ne mutam de aici ca proprietarul isi vinde casuta ,asa ca suntem in cautare de casuta si deja de o sapt cautam ...am fost la 3 dar nici una nu mi-a placut
acuma mai vedem ca timp mai este ....
va pupacesc si aveti grija de voi cheers
un weekend placut
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyVin Sept 17, 2010 2:13 pm

Buna gagicilor, :-)
azi am fost din nou la control, de cand cu povestea cu colul ba scurt , ba lung,...am control saptamanal. As avea azi cam 26 saptamani dupa ecografie. Fetita era bine, dar colul se scurtase iar la 2, 6 cm...Sad
Doctorul a zis sa continuam sa fim prudenti si sa masoare colul saptamanal, mi-a prescris progesteron injectabil si ceva in plus pentru constipatie, cu care apropos am avut mari probleme saptamana ce a trecut. In rest mi-a recoltat iar pentru analizele de secretie, plus sange pt. hemoleucograma si glicemie.Azi am facut prima injectie cu progesteron , e cam naspa, dar rezist Smile
Cam asta fetelor, am descris mai amanuntit dincolo la gravide, ca sa nu va umplu capul degeaba.

Suntem insa cam mirati amandoi de rezultat, pentru ca eu in afara de constipatia extrema de saptamana asta, cand am simtit mai mare presiune in abdomen, nu am avut alte probleme, chiar m-am simtit destul de bine.. Sa fi fost asta motivul, ori altceva habar nu am. Oricum incercam sa stam calmi si facem si noi tot ce putem sa fie bine, parca nu mai suntem asa socati ca data trecuta, dar totusi, nu ne-a picat bine. Doamne ajuta.

Azi la ora 2.00 pm are si sotul evaluarea pe post, sper sa fie bine.

Revin fetelor...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyVin Sept 17, 2010 2:37 pm

Sa vedeti voi fetele ce mare caldura e aici.. 11 grade au fost de dimineata!..

Manule te duci la casuta de vis, ce frumos.. Mi-e imi plac rau casele cu curticica ca de, am crescut la tara, ma zbenguiam pe dealuri si campii Smile Sa aveti week-end frumos! Cu fasolea si carnaciorul era asa o idee buna! Dar cred ca renunt, ca dupa povestea asta cu colul mi-e sa nu ma umflu in burta mai mult si sa pun presiune..:-( Naspa. Dar lasa ca o sa mananc mai incolo...la anul! Auzi, dar la Craiova vand pleci, saptamana viitoare?..Eu cu cine ma mai intretin pe zi?..:-)

Alinuta, ce ma bucur ca povestea cu inima nu este asa de speriat cum se arata prima oara!.. Incet , incet organismul tau se va adapta si cu supraveghere de la medici o sa fie bine. Cu mutatul din casa, daaa, te inteleg e bataie mare de cap.. Pana gasesti ce-ti place si ca aspect si ca bani si ca functionalitate...Si noi incercam sa ne prelungim aici chiria cu o luna -doua pana in februarie 2011, ca sa avem timp sa facem formalitatile la banca si poate da Doamne, putem sa cumparam si noi o casa. Ca rata la banca aici e aproape cat chiria de-o platim pe luna si nu merita sa stai chirias long term...

Gali, ce ai?... esti lipsita de chef azi, asa e? Offf, ce sa zic, mai sunt si zile de astea. Nici eu nu sunt prea in forma, dar uneori daca vorbesc (bine sau aiurea!), parca mai uit. Nu face nimic daca nu ai chef azi, n-au intrat zilele in sac :-)

Sami, hai ca ai umblat cu folos ieri! Sa ne zici ce cumparasi drept cadou pana la urma...Smile

Bruna ce mai faci, ce remedii ai gasit impotriva plictiselii?...Smile

Amy, Nico va pup!Va pup de fapt pe toate, ca ma duc sa navighez pe aci', pe internet... Smile


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Vin Sept 17, 2010 4:39 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyVin Sept 17, 2010 4:10 pm

lumi,mare grija cu colul...menajeaza-te cat poti ca bebe e cel mai important acum.
alina,ma bucur ca nu-i ceva grav cu inima.

eu ,desi in in ziua 1 de CM azi...ma vad destul de vioaie...ma doare burta da nu-s cu fundu-n sus.
chiar am avut chef si de ceva shopingareala azi:o pereche de blugisori de la WRANGLER,model REGULAR STRAITGH ca astia imi vine mie bine...cei SLIM si SKINNY nu ma avnatajeaza iar cei BOOTCUT nu-mi plac,o pereche de pantaloni negri din doc mai sport casual si un fond de ten.
sunt foarte incantata de achizitiile mele.

cadou inca nu am cumparat ca m-am suparat si m-am ciondanit cu Samirutzu...pai,da...ca sa ma duc eu singura sa cumpar...asa face mereu ca nu-i place sa mearga prin magazine si o arunca pe mine de fiecare data...el apare ca o floare ca un crin in ziua evenimentului si ma intreaba el cu ce se imbraca...si restu e pe mine.
asa ca acum m-am imbatzoshat si eu si i-am zis ca nu ma duc singura...daca vrea mergem impreuna daca nu...mergem cu mana goala si ne facem de rusine.
si tot in stilul lui a zis ca mergem maine dimineata sa cumparam...maine...inaintea cununiei...da il las in pace...treaba lui.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyVin Sept 17, 2010 4:37 pm

Daaa..am grija Samiro, ce sa fac, incerc sa nu disper, sa stau calma.
Ca lumea achizitii ai facut! Sa le porti sanatoasa. Nici mie nu prea imi plac blugii aia gen carota, stransi pe picior.. Fiica-mea poarta, dar ei ii vin bine ca e inalta, picioruse lungi..Io-s mai scurtuta, am 1, 65 , ce carote sa port si mai am si oleaca de solduri chiar si cand slabesc. Drepti, iarasi nu prea imi place cum imi vin, dar cad la compromis. Very Happy Eu ii gasesc the best pe aia putin evazati in partea de jos. Am mai gasit si anul trecut, dar parca erau destul de rari. Aici am vazut modele asa anul asta, ce mai mi-as lua, dar nu are rost acum.
Cu cadoul poate te indupleci sa te duci tot tu,Smile maine cine stie daca oi mai avea tu chef de umblat..
Ma intorc la lista mea de cumparaturi (de mancare) pentru cand s-o intoarce husbandul, daca o mai avea el chef sa se duca azi..daca nu, maine.
Pupici!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyVin Sept 17, 2010 5:15 pm

a tunat, si a plouat - asa si asa -l un moment dat s prnise tare, dar nu pt mult tmp....
ploua si acum, nu f tare....
e seara, deja......uffffffff.......nu am facut nimic azi.....
o zi de kko........sper sa treaca pe maine, cel tarziu....... Evil or Very Mad

va doresc we placut tuturor! I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptyVin Sept 17, 2010 7:46 pm

io am terminat cu indatoririle de gospodina-am facut niste sniteluse foarte bune ,barbatu plecat la sport....am 2 ore jumate numai pentru sufletul meu...ma duc sa ma imbaiez,sa ma ung....si sa ma probez sa vad cu ce ma imbrac maine Very Happy

sunt nitel suparata pe mine ca saptamana asta am ajuns doar de 2 ori la bazin...maine nu am cand sa merg asa ca Duminica e musai sa merg pentru ca mi-am impus sa merg de min 3 ori pe saptamana la bazin.

va sarut si va imbratisez cu drag
o seara placuta
flower
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 EmptySam Sept 18, 2010 9:42 am

buna dimineata ....
va invit la o cafeluta ,ceasca de ceai sau la o farfurie de cereale flower
vad ca cam toata lumea are program de weekend .....distractie placuta
la noi ploua si e frig ,eu o sa ma bag imediat la bucatarie iar bubu o sa dea cu aspiratorul .....mai tarziu mai vedem

lumi ....pt tine odihna este sfanta in perioada asta ,asa ca te rog ai grija de tine si de micuta ta printesa
sami ...la snitele imi sta capul de ieri de cand am citit ce ai muncit prin bucatarie
gali ...da cu tine ce o fi ? nu te recunos gagica ...o flower pt tine
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 16 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 8
Sus 
Pagina 16 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: