Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 8

In jos 
+13
SOS Infertilitatea
Ellyshor
lyly_mar
samira33
brunadria
luminita42
guzelnico
alinutahu
mirela2
amy
menics
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyMier Sept 01, 2010 7:22 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers :
Bun venit in luna septembrie!!!

Aniversari ale lunii septembrie:
gina monica - 04 sept cheers sunny
Mona - 10 sept cheers sunny
Libru - 10 sept cheers sunny


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Sept 02, 2010 7:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyMier Sept 15, 2010 7:20 pm

seara buna...
vad ca sunteti active,discutii de tot felul (bine e pus titlul)
sami o sa ti iasa bine casuta, bebele lispeste din ea , asadar , termina repede casa ca luna viitoare apar gemenasii..
monaliso,ouff mie nici nu mi vine sa va povestesc de relatia mea anterioara, am uitat o!!si ma bucur!
galli, vezi ce faci ca eu nu mai pot sta singura pe aici! ai zis ca nu te apuca octombrie , deci? sa vad!
manule,sper sa se rezolve toate si sa fie bine...
fetelor va doresc o seara minunata!
eu fac tot posibilul sa mi treaca timpul mai usor!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyMier Sept 15, 2010 7:41 pm

Buna fetele, flower
OOO!!!,nico,sa iti traiasca printisorul!! precis o sa fie o zvarluga ca mama Very Happy
Lumi de H,sa traisca si printesa!sa fie frumoasa ca mamii! Very Happy
Lumy sa te bucuri in continurea de cele 2 minuni!
Alinuta,sa creasca bebe sanatos si sa nu ai probleme!
Bruni,la cati mai multi embrionasi lipiciosi!
Mona, ai grija de tine!drum bun spre casa!
menics,sper sa iei cea mai buna decizie!
Galli, I love you ai graija de tine!
Amy, ma bucur ca sotul tau are intelegere fara de adoptie...pt unii oameni e greu sa inteleaga ce este FIV-ul,darmite adoptia!
Sami, pregatesti cuibusorul pt bebeii?sa dea Dd sa fie bine!
mirelitule,soacra cu 3 nurori, cum esti ?
Acum am ajuns acasa de la mama...am sta 2 sapt jumate la ea pt ca s-a apucat sa repare cate ceva pe la casa de la curte...si stresuri cu zugravi...si toate cele...si vad ca de cand este singura (de 3 ani de cand a murit si bunica,care era o femeie de femeie si la 90 de ani!!)are o starea permanenta de depresie....care se adauga la problemele de tensiune,hernie de disc...........si vad ca nu mai poate,nici fizic,nici pshic.....
Despre mine....nu am decat vesti decat ca, secretia uretrala de la sot e negativa,dar....spermograma a iesit cu 30 % f normale si leucocite > 1%......asa ca, tb sa le repete si sa-si faca si spermocultura,pt ca dr urolog ,stegarescu, i-a zis sa nu facem FIV pt moment.....asa ca mai tai de pe lista inca 1 luna Crying or Very sad .......pana la urma o sa le tai pe toate.........pt ca am obosit sa astept si sa il bat la cap pe la meu sot sa isi faca analizele si sa ia tratamentul cand trebuie.....
pup toate fetele I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyMier Sept 15, 2010 7:57 pm

Sami hai c-o rezolvi frumos la apartament..Nu stiu daca se potriveste , mie imi place covorul de o singura culoare si de dimensiuni mai mici, mai ales daca ai o podea bine pusa.

Cu gandurile tale...Sami, ele sunt inevitabile, oricat de mult sau putin iti daruieste viata. Si cand ai sa ramai gravida, gandurile, grijile tot o sa-ti dea tarcoale si cand ai sa cresti copilul la fel. Si de ce ai fi tu o pacatoasa, ca sunt femei cu pacate imense care au copii.... Dar pana la urma daca tu crezi ca esti, atunci alege o rugaciune potrivita tie si spune-o cand simti nevoia , cand te simti mai nelinistita. Sunt multe rugaciuni, cred ca tu stii mai multe ca mine.. Si cand o spui trebuie s-o intelegi si sa-ti atinga sufletul, sa te identifici in cuvintele ei. Si iti mai zic din inima acum: du-te la incercarea asta din noiembrie fara asteptari imense, fara sperante fabuloase, fara incrancenare. Lasa la mana lui D-zeu. Cand sperantele sunt uriase, caderea va fi cu atat mai grea. Dar daca te impaci cu tine, cu D-zeu si te duci la drum cu inima senina, ma gandesc ca D-zeu nu te va lasa acum sau in viitor, cum ii este vointa.
I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyMier Sept 15, 2010 8:07 pm

Lyly, multumesc! Succes mult si tie ! flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyMier Sept 15, 2010 9:04 pm

lumi,nu ma mai duc cu sperante fabuloase...mi-am luat-o in freza prea tare la primul Fiv si nu am de gand sa mai repet experienta...la al2lea am fost mai temperata si nu a fost asa de rau...acum ma duc detasata...asa cum ma duc la serviciu...asa cum imi fac treburiele zilnice asa simt si Fivu asta...asta e drumu...pe aici trebuie sa merg-ca oricum nu putem merge decat inainte...unde ajung...vedem noi.
am si rugacuni pe care le citesc ztunci cand simt nevoia insa de mica m-am obisnuit sa vorbesc cu Dumnezeu ca si cum ar fi langa mine,ca si cum mi-ar fi interlocutor...mi-e mai bine asa.
acum sa-ti marturisesc ceva:cand merg la biserica nu-s fanul pupatului de cruci,icoane si tot ce se mai gaseste prin biserica...prefer sa stau deoparte,in coltisorul meu sa discut cu DD in felul meu si asa ma incarc pozitiv.

va sarut si va imbratisez cu drag
somn usor
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 7:19 am

Buna dimineata, frumoaselor.
Bine ai revenit lyly.
Va spuneam saptamana trecuta ca am o prietena care a facut o extrauterina (prima sarcina). La 6 zile doctorul i-a dat drumul acasa si pana sa plece nu a mai pansat-o, i-a zis asistentei sa ii dea doar cu nu stiu ce crema. Ca nu mai trebuie pansata, nici rivanol, nika.
Ieri s-a dus la control la Bucuresti (a implinit 14 zile de la operatie). ce a zis doctorul: pune-ti pansamente cu rivanol, o parte a operatiei este cam fierbinte, sa nu faci infectie. Pai bine mai oameni buni, cum sa ii spui la 6 zile sa stea fara pansamente si rivanol sau iod sau mai stiu eu ce? Uofff, te omoara doctorii astia.
La mine o zi linistita de serviciu si cam atat.
Va pup cu drag.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 8:01 am

buna dimineatza...
samiruto...si la mine predomina portocaliu affraid dar mie imi place ca da luminozitate apartamentului...eu am mers pe portocaliu si wenghe...

ieri am gatit fasole chinezeasca..hahaha... ei de-asta nu luasem....dar a iesit buna are bobul mare..si dulce..a fiert frumos..a iesit buna papa... plus un chec, cam nedulce ..dar merge... si kapia copti...harnica mai sunt doamne Razz

lui G parca i-a mai trecut durerea de spate Embarassed ...
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 10:09 am

Neata fetoance..
Lyly, bine ai venit din concedii.

Eu ieri am avut intalnire de gradul zero...
Sa ma vada inculpatul inaine de plecare...ca azi are nu's ce intalnire si nu vreau sa ma duca la aeroport.
Mai naspa i-au venit rezultatele de la analize.
Spermocultura...din cate am inteles de la el a iesit naspa.
Stafilococ auriu si streptococ Anghinare...asa a zis el...
In plus 5% morfologie buna...doar 5%..
Era distrus saracul...
Ca sa nu mai zic ca are si un usor variocel..
A zis ca va face tot ce poate ca sa rectifice situatia...Era in shok..
Itrebarea este daca se molipseste prin contact si daca prob am si eu...uff.
Am facut degeaba 4 fivuri...ma apuca pandaliile...
De ce draku nu au dat medicii astia de facut analizele aprofundate..
Toti zic ca nu are nici o relevanta..
Niste idioti...
Imi pare rau pentru el, pentru noi..
Din cate inteleg asta e tratament de durata....deci eu oricum nu mai pot fi o candidata...ca ma apuca menopauza pana se rezolva astfel de situatii.
In rest...astept sa plec..
Boii de la Tarom ( draku m-a pus sa zbor cu ei ) au schimbat sist de acceptare la bagajele de cala si in loc de doua valize mici de cate 7-8 kg fiecare, trebuie sa-mi fac una mare de 15 kile , ca daca nu...platesc 50 Euro pt bagajul nr doi...
Cretini..
Scuze limbajul dar mi s-a ridicat parul maciuca...
Va urez o zi minunata..
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 10:19 am

uff mona...mda chiar e de neinteles de ce nu i-au facut si lui analize...dar macar s-a descoperit 'buba"
acum ca eu am iesit din "vizor" imi amintesc ca pe undeva tu te invinovateai pe tine intr-un fel...ca nu au reusit incercarile voastre...vezi tu cum e viatza asta, pana la urma o spermograma proasta eu cred ca are un foarte mare impact asupra embrionului...stii eun cand am pierdut sarcina, desi in mintea mea alungam gandul, mi-am calcat pe suflet si am intrebat daca se poate datora si varstei tatalui, calitatii spermei... iar dr mi-a spuc ca DA, normal ca un gigel de proasta calitate, chiar daca ajunge sa-si faca treaba...bagajul genetic mai devreme sau mai tarziu se va face simtit..si normal ca se poate opri din evolutie sarcina...
mda , na ca mi-am amintit prin ce chinuri am trecut...
colega mea a nascut de doua zile si tocmai am vorbit cu ea..il tine pe piept sa doarma...hmm incercam sa vizualizez momentul... ce minunat trebuie sa fie...ma apuca amocul...
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 10:24 am

Manule, sati fie sanatoasa prietena..
N-am vrut sa te umplu de amintiri neplacute, dar e bine de stiut...
Sper sa putem invata una de la alta din experientele noastre.
lasa ca-ti vine si tie randul sa tii pui de makedonian pe piept I love you
Ai sa vezi ce mandra ai sa fii...
pupi
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 10:33 am

am vorbit ca sa nu tac Neutral
ideea era ca eu ma bucur intr-un fel ca nu mai planeaza suspiciunea asupa ta sau numai asupra ta...
adevarul este ca eu citisem undeva ca statistic sunt mult mai multe cazurile in care domnii sunt cu probleme nu doamnele in procreare...
sunt trista...
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 10:36 am

Manu draga, stai linistita...ai vorbit ca un intelept..am inteles foarte bine ce ai vrut sa spui...
Ai dreptate...din pacate asta nu rezolva problema..
iar sa nu uitam ca nici eu nu sunt junioara...
Hai gandeste-te la ceva frumos...la dicutia dintre Gali si Lumi de ieri...nu se poate sa nu te inveselesti... Very Happy
Pup
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 10:49 am

Buna fete,

Sunt matinala! Very Happy Sculat ora 10.00, ieri am stat pana la 2.00, pana mi-a venit somnul.
Saracu H. a avut un curs ieri, azi examen din cursul de ieri si colac peste pupaza maine are evaluarea pe post care se face la ei si la 9 luni de la angajare. A mai avut una la 5 luni. In functie de evaluarile astea cica se recomanda pentru contract permanent sau..nu. Asa ca incerc sa nu ma gandesc dar..tot ma gandesc Crying or Very sad Sper sa fie bine.

Mona pai parca avea 2% forme anormale , de cand l-ai parasit a facut acu' 5%?.. Si varicocel?..Pai fato cred ca tu trebuie sa -ti cati unul mai tanar si sa vezi ce ramai gravida. Ce vesti... Acum oricum nu mai conteaza, daca zici ca nu-l mai vrei, dar vorba ta atata chinuiala si acuzatii ti-ai adus tie ca ai o varsta...:-( Ia de trimite-l si pe el la terapie, sa vedem daca ii pica bine, ca ma enervai..
I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 10:54 am

Manule pai tu zici ca ai iesit din ''vizor''? Very Happy Nuuuuu, ca eu sunt cu ochiul pe G., ca n-am ce face..Sunt bortzoasa si plictisita pig Oricum cum il lasa salele, e musai sa treaca la facut copii si sa te faca fericita bounce
flower
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 11:02 am

Luminito,
De vrut il vreau eu...iar de tanar...nu e batran...are 38 de ani...
da' se vede ca nu e bun de prasila......
Asta e viata...i-am spus eu mai demult ca DD loveste fix acolo unde doare...
Departe de mine gandul ca-mi pare bine ca e el si nu eu...etc....dar asta e situatia si sa vedem cum timpul le va rezolva pe toate....
Eu in sinea mea stiam ca la mine e bine...am ramas insarcinata de cateva ori, din pacate am facut avorturi la cerere...si ne pazeam cu prezervative cica....eh, ale vietii valuri...
Bafta lui H ....sa va ajute DD sa treceti peste grijile financiare imediate...
Bine ca sunteti sanatosi si le rezolvati voi pe toate...
Treci la odihna...
Pup
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 11:08 am

Sam, BTW de discutia noastra de aseara. Vroiam sa-ti zic cat de mult te inteleg. Si eu sunt cam tot asa ca tine in chestiuni spirituale. In biserica intru rar, de rugat ma rugam cu vorbele mele. Nu vreau sa spun mai mult. Sa vorbesc despre iluminarile mele, parca nu pot. Ca si tie, mi se pare o chestiune de suflet legatura cu D-zeu. Totusi incearca si asa cum am zis eu. Rugaciunile astea sunt stravechi, unele au o frumusete aparte, ma gandesc ca cei care le-au scris de demult au fost la un moment dat intr-un moment greu al vietii, iar dupa ei milioane de oamenii le-au repetat. I love you

PS. Samirutzu a suflat ceva de surpriza aia? Smile

Editai ca mananc cuvinte intregi, nu stiu ce am ..:-(


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Joi Sept 16, 2010 11:49 am, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 11:20 am

Asa e Mona... flower 38 de anishori zici? Pai e mic rau saracu! Io zic ca mai e timp destul si pentru tine si pentru el. Tu esti sanatoasa, mai ai 5 ani buni pana la premenopauza, ce tot zici tu acolo!!!... Iar tratamentul lui nu cred ca dureaza mai mult de cateva luni.
Acu' numai dispozitie sufleteasca sa se gaseasca...
Oricum nu se stie incotro merge viata. Se vede treaba ca e plina de surprize si mai frumoase si mai putin frumoase. Si bine zici cu D-zeu, ca uite tot vorbeam..
Hai ca la Romania te mai iei cu altele, poate mai uiti poate ti se mai clarifica niste treburi.

Cat despre H, sper si eu sa fie bine cu noi, cu planurile noastre ...
Io la odihna stau Smile , pe canapea cu computerul pe o perna. ...drunken
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 11:34 am

uff pai vezi mai mona... nici macar nu erai tu de vina... si intr-adevar nu are varsta la care sa puna probleme...
lumi...pai nu-ti spusei ca-i trecura durerile??? ca l-am testat...
..... si nu va spun ca mi-am amintit aseara in timpul filmului Wink ..de ismene scuturate si de gheata si de lenjerie stramta.. si m-am trezit zambind ... la mititica hihihi....
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 12:07 pm

Hmm am primit invitatia de a deveni auditor intern ISO 9001 se tine un curs... dupa cinci minute , normal ca am raspuns ca DA vreau, normal ca vreau ...de ce nu... asa ca s-ar putea sa plec la craiova luni... bounce
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 12:10 pm

Aaaa, sorry ....uitai mai Manu! Sa stii ca si memoria e cam slaba la gravideala Very Happy
Asa da! Acu' e flexibil, cu lenjerie larga, scoasa de la gheata! cyclops

Offf, trebuie sa ne abtinem ca altminteri te apuca rasul in momente romantice... Wink

Io ma uit dupa case pe un website olandez. Ce visam noi e lucru mare! Casa luminoasa, cu geamuri cat peretele si la living si la bucatarie, bucatarie utilata, cu gradina insorita (ca aici e vara tare scurta si capricioasa!!), cu 4 camere spatioase, cu o baie onorabila cu doua dusuri daca se poate (!), cu doua toilete, cu podea de parchet (astia au o boala cu gresia in living, ce ne enerveaza), daca se poate cu o mica terasa la dormitor si ...sub 200 000 euroi, ca mai mult nu ne permitem sa imprumutam la banca!!!!!! Tare visul, nu?! Pana acum n-am gasit decat doua bucati de casa aproape de dorintele noastre (!) din vreo 50 scanate.. Restul nu le au pe toate, ba lipseste gradina insorita, ba lipseste bucataria utilata, ba la baie e cam minimalistic, ba au podeaua de gresie, ba sunt prea scumpeeee ....:-( Unde o fi casa visurilor, fetelor ?..
Smile

PS. Bravo Manu pt. invitatia la curs si sa fie cu folos! :-)

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 12:22 pm

lumi...draga la poiana e casa visurilor lol! gradina luminoasa... bucataria cu geam si o usa chiar care momentan e blocata...are doar o baie ..dar exista si posibilitatea iesirii afara in spatele casei drunken
mama ce smotru ma asteapta sambata.. spal covoare..
G amai dus o masina de pamant acolo la casa de vis... ce o fi pe acolo... geek geek
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 12:29 pm

Mmmmm, suna bine de tot! Very Happy Si e si gata achitata manca-l-as!!.. lol!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 1:00 pm

mda, imi spunea G ca au inflorit iar caisii, de fapt visinii ii vazusem si eu...
mai dar galli unde-i???
samiruta umbla dupa covoare...mona spre aeroport...
lumi se odihneste...
eu "muncesc"
cam slaba miscarea pe aici...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 1:03 pm

a...si desi nu sunt gravida...vrioam sa va spun apropos de nume...
colega asta a mea, cea care a nascut luni, i-a ales numele David , iar sotul a tinut sa-i puna si Gabriel... iar dupa ce l-a nascut si l-a vazut imi spunea ca parca nu are fata de David...am ras amandoua cand i-am spus ca poate a re fata de Gabita... deci pana la urma este adevarat ca unora nu li se potriveste numele cu mutrisoara...
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 16, 2010 1:26 pm

Fete, eu am plecat spre casa sa "reamenajez" valiza...
Am bucurie si emotie...
Va puuupp pe toate, sa va gasesc sanatoase si "izmenite smotocite, aerate si sudate"..
Brunica, sper sa aud vesti bune in curand de la tine...
O sa-mi fie dor de voi, dar promit sa intru cate putin cand am ocazia.

Si acum putina "coltura".
In isr incepe o sarbatoare de "yom Kipur" adica ziua de post negru...nu tu apa , nu tu mancare de la asfintit, pana la apusul urmatoarei seri...
E o zi de reculegere, de gandit la lucruri sufletesti, de cerere de iertare catre toti cei fata de care ai gresit cu voie, sau fara voie...
E o zi in care nimic nu misca pe strada, nimic nu e deschis, ...e o zi de pace pe dinauntru si pe dinafara.
Da Doamne ca pacea sa se astearn peste tot..
Asa ca Iertare va cer tuturor celor fata de care am gresit cu voie sau fara, multumire voua tuturor ca m-ati ascultat, ca aiti fost alaturi de mine, mai aproape decat oricine altcineva cand mi-a fost greu.
Va multumesc din suflet si sa primiti inmiit toate gandurile bune inapoi...

Hai ca am devenit melancolica...
pupici
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 15 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 8
Sus 
Pagina 15 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: