Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 8

In jos 
+13
SOS Infertilitatea
Ellyshor
lyly_mar
samira33
brunadria
luminita42
guzelnico
alinutahu
mirela2
amy
menics
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyMier Sept 01, 2010 7:22 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers :
Bun venit in luna septembrie!!!

Aniversari ale lunii septembrie:
gina monica - 04 sept cheers sunny
Mona - 10 sept cheers sunny
Libru - 10 sept cheers sunny


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Sept 02, 2010 7:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyMar Sept 21, 2010 9:31 pm

fetelor, imi urla capul..........ma duc in pat.
somn usor tuturor, ne ciocnim la cafea, maine dim. I love you I love you I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyMar Sept 21, 2010 9:44 pm

si eu ma duc la somnic
maine am de facut bagaj ca Joi dimineata am avion...ma intalnesc cu Samirutzul la Frankfurt,in aeroport...el a plecat de azi si ne intoarcem acasa Luni.

va sarut si va imbratsez cu drag
somnic usor
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyMier Sept 22, 2010 6:12 am

neataaaaaaaaaaaa!
va invit la cafea,suc,sau ce mai doriti!
am dormit ca pe ace, asta e, imi voi reveni!
azi banci, si vizita dincolo!
sami, sa te distrezi bine,si sa fiti cuminti!
va doresc o zi buna!!!! I love you I love you I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyMier Sept 22, 2010 8:51 am

neatza!!!
m-a muscat un caine ieri affraid si am ajuns pe la urgenta sa-mi faca antitetanos...si stiti ceva? doua saptamani trebuie sa urmaresc cainele care m-a muscat...daca dispare, moare in accident sau din alte cauze, voi face tratament antirabic...mi-au dat si antibiotic la 6 ore... beah...
acum parca ma doare capul...G nu mai termina cu dormitorul ala...
ieri am facut snitele de porc si ciorbita de perisoare...

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyMier Sept 22, 2010 10:30 am

Buna, fete dragi.
Manu, ce vesti aiurea. Nu am patit-o si sper nici sa nu o patesc vreodata. Auzi, sa ma urmaresti si cainele. Doamne-fereste !!!
Eu ma pregatesc de plecare spre Bucuresti, ma duc la un preot sa vorbesc cu el una-alta.
Manu, ref la problema cealalta, e posibil sa rezolv altcumva, pentru ca azi au sosit niste colegi de prin zona ta la noi la ,,facultate" si sotul probabil o sa vorbeasca cu ei. Vedem, daca nu se rezolva te sun. Pup fata si ms de tot sprijinul.
Va pup si aveti grija de voi.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyMier Sept 22, 2010 10:38 am

amy, ok, daca nu se rezolva, fara nici o problema poti apela la mine, ok?

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyMier Sept 22, 2010 12:46 pm

Buna ziua, fete minunate!

Dupa micul dejun, asa m-a luat o leneeee si parca si un pic cu frig. M-am bagat in paturica si am adormit putin ... vreo 3 ore Embarassed .
Acum sunt la gustarea cu fructe si ascult unul din CD-urile achizitionate sa-l culturalizez pe bb, "Piano for kids". Foaaaaarte frumos, intr-adevar! flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyMier Sept 22, 2010 1:27 pm

bravo nico!
ce somnic ai bagat...vreau si eu...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyMier Sept 22, 2010 2:23 pm

Buna fete,
pe mine m-au trezit la 7.30 niste muncitori care venisera sa monteze usi si ferestre la vecini No Asta dupa ce ma culcasem la 3.00. Mi-era si mie o foame, dar am stat in pat cu stoicism, sperand sa adorm la loc! am adormit dupa ce au plecat la 9.30 si m-am trezit la 13.00!! record! Azi e soare, sunt 20 grade, asa ca stau pe afara un pic.
Manule, imi pare rau. Acum ce sa faci, trebuie sa te uiti dupa caine si sa-i vezi comportamentul, ca daca nu, ar cam trebui sa te apuci de antirabic si cred ca si de antitetanos. H. a avut ghinionul asta cand stateam in Ro, le-a facut pe amandoua. L-au muscat pe la P-ta Unirii in parcare. Antirabicul se face in mana acum.

Pup fetele! flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyMier Sept 22, 2010 4:50 pm

va pup fetelor.
manule,imi pare rau de patania ta.
stiu si eu ca asa e regula sa urmaresti cainele care te-a muscat.

lumi si nico...ce de somnic bagati mai fetelor. Very Happy Very Happy ...imi faceti pofta.

eu ma apuc acum de bagaj,calcat,impachetat...am fost la coafor,mani,pedi,pensat,jumulit...imi trag diseara o mare baie si apoi ma zvarcolesc toata noaptea in pat ca asa fac mereu cand urmeaza sa plec undeva.
am mancat un mar urias...din ala verde,crocant si acru...preferatele mele.
fug la treaba...revin mai pe seara.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyMier Sept 22, 2010 7:01 pm

hello,hello!!!!
am sosit si eu.... nu a fost chip s plec fara sa mananc......
ma duc sa hranesc una bucata caine, si mai vad eu....
nu ati fost prea active azi. tongue
revin
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyMier Sept 22, 2010 7:18 pm

Gali, n-am prea fost active, indeed! Obosiram si noi! Very Happy Asteptam forte noi!
Bine ca ai mancat, ai scapat de-o grija!

Sami , daaa, tragem la aghioase cat putem!...Eu cateodata as vrea sa ma trezesc cand voi naste....Auzi, verifica vremea pe la nemti, s-ar putea sa fie cam frig in partea asta de europa. Spor la treaba, sper sa dormi la noapte! Smile

Nico pai ala micu aude ceva la 18 saptamani?.. Very Happy Chiar sa stii ca n-am verificat!

pupici!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyMier Sept 22, 2010 7:47 pm

lumi,stiu ca vremea e mai rece acolo...am luat haine mai grosute si incaltari comode cu talpa joasa sa pot haladui in voie. Very Happy
aproape am terminat bagajul...mai am ceva maruntisuri si finalizez.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyMier Sept 22, 2010 9:25 pm

fetelor,va sarut,sa fiti cuminti,sa aveti grija de voi si sa ne revedem numai cu vesti bune.
paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....ne auzim saptamana viitoare.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyMier Sept 22, 2010 9:37 pm

Calatorie placuta Sami! Sa te distrezi!

Noapte buna fetelor!

flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyJoi Sept 23, 2010 8:37 am

neataaaaaa
o cafea slaba de tot! un suculet!
sami,din nou, distractie placuta!!!!!!!!!!!
tuturor numai bine!!!!!!! I love you I love you I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyJoi Sept 23, 2010 9:47 am

Buna dimineata, fete minunate!

Azi mi-am propus ceva treburi casnice. Nu de alta, dar ma simt plina de energie. Vreau sa profit. Basketball

Lumi, asa am citit ca, de acum, a inceput sa auda si de aceea e bine ca parintii sa vorbeasca cu bb. Laughing

P.S. Si chiar daca bb n-o fi prea receptiv, imi face mie bine la psihic Wink , ma relaxeaza muzica instrumentala.

Sami, drum bun, sa va distrati si sa va intoarceti sanatosi! flower

Galli, multe ti-ai planificat acum pe final. Very Happy

Meni, ce faci, urmaresti cainele?! cat
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyJoi Sept 23, 2010 12:03 pm

Buna dragale mele.
Ieri am fost la preot, dupa cum va spuneam si ii povesteam eu faza cu FIV-ul, ca nu ma mai lasa doctorii sa fac stimulari din cauza nodulilor. Si mi-a zis: nodulii tai periculosi sunt pe partea stanga. Am ramas masca. Mi-a mai zis el una-alta si am plecat de acolo multumita.
Eu sunt mai reticenta de felul meu, dar am zis ca nu e rau sa incerc si asa, pe calea asta. Smile
Sami, sa te distrezi de minune.
Manu, cred ca au rezolvat colegii mei speta. Oricum raman datoare de o ciocolata.
Va pup si aveti grija de voi.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyJoi Sept 23, 2010 1:43 pm

Buna fete,
Eu pe aici , mi-am baut cafeaua cu lapte, am mancat ceva pe la 12.00. E placut iarasi afara, dar sunt cam ametita. Mi-am visat fetita de la Bucuresti, m-am trezit cu nostalgii.

Nico, m-am uitat ieri noapte , aude ceva bb, e deja formata urechea interna pe la 16 saptamani. De fapt uitasem, citesc chestii si pe urma retin selectiv, pe baza de urgenta. Hai c-am pus si eu muzica alternativa de la radio, ca sa fac un pic de zgomot. Se misca nitel fetita pana a pune muzica, probabil de la biscuitii aia integrali, consumati de cum m-am trezit. Dar acum sta, cred ca zice bietul copil ce-o mai fi si cu zgomotul asta. :-) Si daaa, banuiam eu ca mai asculti muzica si pentru relaxarea ta..

Manule ce faci? Esti la job? Sper ca nu ai facut complicatii cu muscatura aia.

Gali spor la treburi!

Amy, se pare ca preotul ''vede'' anumite lucruri. Unii sunt intr-adevar daruiti.

Pupici fete!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyJoi Sept 23, 2010 4:18 pm

Amy, stii cum e, si natural si cu FIV/IA tot interventia divina e cea care vegheaza asupra noastra. DD ajuta sa-ti vezi visul implinit! I love you

Lumi, cat si ce aud bebelusii nu stim. Sunt sigura ca au ei alte treburi mai importante pe acolo de descoperit dar macar ne relaxam si noi. Very Happy

Meni, sunt ingrijorata, cum iti este? flower Sper ca n-are legatura cu muscatura cainelui.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyJoi Sept 23, 2010 4:31 pm

intrucat m-am trezit cu mult mai devreme decat gainile.....
m-am pus putin in pat, si.....am adprmit ca purcelul.....
asa ca, nu am facut nimic azi....
si mai cred ca am racit putin ieri...... Shocked

alinuta, ce noutati ai?
manu, ce faci, cum esti?
voi, celelalte??
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyJoi Sept 23, 2010 4:48 pm

Lasa Nico ca ne marturisesc ei ce-au auzit dupa ce s-or naste! ..Wink

Off , am treburi, trebuie sa ma ''defrisez'', plus spalatul parului (de pe cap!), ce munca fetelor, serios, simt fiecare efort de parca cine stie ce fac. Oricum trebuie sa-mi dau o fata umana pt. ca maine ma duc iarasi la vizita saptamanala +injectia cu progestereron, la policlinica.
Au inceput sa ma cam deprime vizitele astea la doctori, imi vine sa-mi bag capul in nisip ca strutul, sa nu mai stiu nimic. In afara de vizita la doctor mai avem si o intalnire cu un notar tot maine, dar cred ca-l las numai pe H., ar fi prea obositor pentru mine. Maine oricum H. si-a luat liber, ce bine.
Voi ce mancati diseara?..Eu am chef de varza cu mamaliga. Very Happy
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyJoi Sept 23, 2010 6:33 pm

Lumi, nu-mi vine sa cred ce telepatie- tocmai ce-am rasturnat mamaliguta in farfurie; iar varzica astepta aburinda in cratita. M-as baga si la niste ardei semi-iute. Very Happy

M-a sunat sotul sa ma anunte ca va mai intarzia, sa nu stau nemancata. Ok, mi-am zis, las' ca mananc cu fetele. Si, in timp ce deschideam laptopu' , imi pregateam masuta pt cina. Si ce vad? Meniul de seara al Luminitei. Idem cu al meu. Laughing
Va poftesc pe toate! Am inabusit bine si niste carnita de miel. Va asteeeept! cheers
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyJoi Sept 23, 2010 8:30 pm

Hahaha! Intr-adevar, Nico, ce pofte de gravide! Si eu m-am umflat, mi-am pus de doua ori!..Am ajutat si eu la mamaliga si H a facut varza asa calita la teflon, am avut si niste bucatele mici de sunca afumata pe care le-a preparat separat, plus piept de pui pe gratar..Nu mai puteam sa ma misc, dar acum daca ma gandesc bine ar mai intra si niste miel de la tine !.Very Happy
Hai sa-ti fie de bine!
Ma bag la un film!

Pup fetele!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 EmptyVin Sept 24, 2010 5:30 am

neataaaaaaaaa!
sunt treaza de a 5 Laughing , dar aseara m-am culcat deveme, pe la 9,30-10.
azi ma duc la ribunal, nu stiu cand ma intorc.... Evil or Very Mad
sa ne tineti pumnii!
vb mai tz. va doresc o zi buna! I love you flower
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 20 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 8
Sus 
Pagina 20 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: