Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 19

In jos 
+11
alinutahu
luminita42
Looana
guzelnico
lumy_clt
samira33
turqoise
lyly_mar
galliciana
menics
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMar Ian 03, 2012 8:37 am

Rezumarea primului mesaj :

Un an 2012 plin de bucurii si de realizari !
Sus In jos

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMar Feb 28, 2012 11:47 am

Buna dimineata, fete minunate!

Meni-graviduta cheers , sa ai grija sa nu faci efort fizic, sa nu te intinzi, sa nu te apleci, sa nu muti mobila. Sunt cu ochii si gura pe tine. Laughing

Lumi, cum va mai simtiti? Va doftoriciti? Ralucutei cum ii este? flower

Turq, superba rochita, parca mi te si imaginez in ea. flower

Amy, wow ce raspuns a dat piticul! Sigur a auzit undeva chestia asta. Oare mamica-sa cum a reactionat. Se pare ca-i tare alintat micutul. Rolling Eyes De ce spui ca veti avea voi de tras cu el?

Manule, musafirii au plecat a doua zi, dupa micul dejun (pregatit rapid de mine Wink ), pe la pranz (Vizitele scurte sunt cele mai placute!). Nici nu i-am simtit, il culcasem pe Eralp in camera noastra si am ramas intinsa langa el. Au facut ordine in cele 2 camere in care au dormit, si-au spalat vasele. Super! bounce Deci se poate si asa. drunken

P.S. In Parlament se discuta legea privind mamele surogat. study
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMar Feb 28, 2012 1:25 pm

Nico, stii cum e, e tot copilul lui taica'su, crezi ca mai tarziu nu o sa-i reproseze ca nu a avut grija de el ? Asta e viata din pacate, ieri se arata surprinsa si soacra-mea si ii zicea lui D ca de ce nu vb cu ea. Pai ce sa vb, ca duminica se dadea de ceasul mortii ca nu o sa-i mai raspunda cel mic la telefon si ii zicea lui D sa il lase in pace. Pana la urma i-a zis si D ca nu sunt obisnuita cu figuri de-astea si ca nu-mi place cum il educa pe cel mic. Sper sa fi inteles ceva...
manu, nu ma pricep la analizele alea deloc, dar sunt sigura ca fetele te vor ajuta.
Pup !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMar Feb 28, 2012 1:51 pm

Buna fetelor,

Manu ai scapat de-o grija si cu trombofilliile. Nici nu-mi vine sa cred ca esti gravi, sunt asa multumita cand te aud ! Smile Ma bucur ca totul arata bine!

Fetelor multumesc de intrebari, suntem bine, azi noapte raluca nu a mai facut temperatura, dar s-a marait, numai culcusita la mine in brate meu dormea.. I love you

Acum de dimineata, am fost la doctor cu ea pentru control si vaccin , dar pt. ca e bolnava vaccinul l-am amanat luna viitoare. Are 83 cm si 11,5 kg, creste f. bine.
Boala zicea doctorita ca o sa treaca curand, ca-i bine ca totusi ca mananca. De doftoricit pentru Ralucuta paracetamol supozitoare (cand face temperatura) si ser fiziologic, asta am folosit. Eu iau paracetamol si nurofen de 400 mg. Asta e gripa d-aia urata de te tine cu saptamana Neutral

Raluca s-a culcat si ma apuc si eu sa-mi pun CV-ul intr-un format mai simplu, ca e prea incarcat. Sunt disperata ca nu am computerul meu personal si nici timp cat asa vrea. O sa ne mai luam un laptop curand ca nu se mai poate.

Va pup fetelor.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMar Feb 28, 2012 2:20 pm

lumi I love you mai astept pe 7 vine si gena MTHFR- sa vedem.. bine ca pana acum e ok... eu pe 9 sunt programata asa ca mai bine stau eu linistita pana saptamana viitoare... sa vad cu il conving pe G sa faca RH zilele astea...
acum sunt rupta de somn...mi-as pune capul pe birou...
amy , nu stiu ce sa zic, de pitic...cam rasfatat...chiar obraznic...
ei , Nico... deci se poate si cu vizite scurte..
astept sa-mi vina seful dintr-o sedinta poate plec mai repede acasa...
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMar Feb 28, 2012 2:29 pm

ciao fetelor,

lumi
, e gripa aia care trece cu medicatie in 7 zile si fara intr-o saptamana geek

manu, super au iesit analizele, adica in grafic, bine ca ai scapat si de grija asta, acum trebuie doar sa ai grija de tine si de cel mic I love you

trombofiliile pentru mine si cariotipul pentru turqu' le am si eu in plan, poate reusim sa le facem pana in vara, sa le am pregatite pentru toamna cand ne programam Fiv-ul.

ziceam ca am ramas doar cu un job, insa am lasat cateva cv-uri in apropiere de casa si de saptamana viitoare sunt back in bussines geek la 5 minute de mers pe jos, asta ma incanta enorm...

am ramas singurica pt. o saptamana, turcu a plecat cu treaba si ma gandesc sa-mi iau copchilu, adica pe Minnie geek , si sa plec la parintii mei, dar ma urnesc cam greu Embarassed

amy, flower

nico, pup un baietel frumos flower

bruni, tu ce mai planuiesti?

galli???

mihaela&gabriela
???

sami,
pe cand marea intalnire cu turcii?

pupici flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMar Feb 28, 2012 3:13 pm

Turqois ...si ce vei lucra ??
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMar Feb 28, 2012 6:13 pm

Salutare dragelor!!!!!

Vad ca Amy striga catalogul Smile . Sunt prin preajma,va citesc mereu, dar n-a apuc sa scriu, sunt tare imprastiata, si parca nu-mi ajunge ziua sa fac mare lucru. Al meu e mai mereu plecat iar eu am inceput sa ma resimt, oboseala s-a acumulat si tot asa

Noi suntem bine, crestem, vorbim de mama focului, uneori mai spunem si parti din cantecele.
Fetele sunt niste zuze zapacite, si ma topesc dupa ele.

Mai au nitel si implinesc 2 ani, ce a mai trecut timpul asta, iar eu ma voi intoarce la munca. Sunt inca in dubiu cu ce/cum o sa facem, cu fetele cu casa. Mare ajutor n-avem ca lumea e comoda si nu isi complica existenta cu nepoatele ..... asta este mergem inainte, ne rugam sa fim sanatosi sa le putem face pe toate.



Revin , ca s-a trezit Maia si ma striga
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMar Feb 28, 2012 7:57 pm

hehe, pe tine nu indraznim sa te strigam, ca nah nu-i usor cu doi copilasi de aceeiasi varsta! I love you Ti-am vazut fetele pe FB, frumoase si vesele ca de obicei asa ca si eu ma topesc de dragul lor! Ce bin ede tine ca te intorci la serviciu, lasa ca s-or aranja lucrurile cumva sa fie bine si pentru fetite. Te gandesti la o bona sau la o cresa/gradi cu mai putini copii?
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMar Feb 28, 2012 10:08 pm

lumi, cum e ralucuta?? si-a revenit complet?? dar H??

da si eu admir buburuzele pe fb...sunt superbe
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMar Feb 28, 2012 11:18 pm

Am revenit,
s-a lasat linistea de vreo ora,ce bine este, mai ales ca a lasat soata laptopul acasa si ma folosesc de el. Lumi si eu vreau un laptop, dar prioritatile sunt mereu altele.
La desktop nu pot sta prea mult, iar cand dorm fetele f rar, iar dupa ce ma voi intoarce la munca, doar voi sterge praful de pe el.

In alta ordine de idei inca nu am decis cum facem cu fetele, asteptam sa ne intoarcem la curte si sa vedem cum facem,vreau sa testez cateva persoane. Cresa o exclud momentan,la stat nu prea sunt locuri, iar la particular e de la 1000 lei/copil la program lung.... X 2.... nu ne ies calculele, ca ne incurca si rata de la banca.

Momentan astept sa imi caute si mie soata o masina sh, ca altfel nu se poate,nu am cu ce face naveta.
Plus ca tre sa imi mai iau cateva ore de condus, ca n-am mai condus de mult prea mult timp.

In rest eu m-am ingrasat bine, si mi-am propus de luna viitoare sa merg la sala la aerobic.
Petrecem des in gemenie, la o alta mamica acasa,aproape in fiecare vineri seara cu conditia sa am sofer.
Ne strangem cate 4-5 perechi de gemeni, de zici ca-i cresa la mamica respectiva.
Fetele socializeaza si le prieste, au inceput sa se acomodeze mai usor cand mergem prin vizite,si sa ma mai lase si pe mine sa respir Laughing Laughing .

Mi-am facut de lucru, si m-am apucat de cursuri de germana, ca investitie pe termen lung in mine.

Iar acum imi sta capul la o locatie de concediu pt la vara.
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMier Feb 29, 2012 12:24 am

V-am mai zis una alta despre mine ,acu sa incep si prin

a o felicita pe Manu pt beta cel frumos!!!!! Iti doresc o sarcina usoara pana la termen si un bebe sanatos.

pe Turq pentru nunta cheers . Din postarile vad ca momentan e calma, ehei sa vezi distractie pe ultima suta de metri.

Lumi, multa sanatate si recuperare usoara la amantrei. Ralucutei stiu ca ii e cel mai greu, ca nu stie mititica sa zica ce si cum o supara. Am vz ca se dezvolta tare frumos... le-a intrecut pe fete si la cm si la kg.
Ps am uitat parola de la poze, de fapt nu mi-o aduc aminte corect ,trimite-mi-o si mie pe PM te rog.
Asta e lantul de magazine de care zicea Alinuta http://www.deichmann.com/GB/en/corp/brands.jsp ,iar marca de top a lor este Elefanten.

Nico, ma bucur ca musafirii tai cei dragi, si-au invatat lectia, asa sa se mentina. Cat despre minunatul calcat...eu nu-s fan, calc doar cand e nevoie, degeabami-am luat eu fier de calcat smecher tare acum ceva ani, degeaba ca tot nu calca singur. Oare de ce nu s-o inventa si un fier de calcat automat???? confused confused

Amy, iti doresc ca atestatul asta sa fie cel norocos si sa iti tii in brate copilul mult dorit cat mai repede posibil.
Casuta cum mai merge? Ca a ns stagneaza.
Ps dc te resimti, ia zilele alea de concediu, mai leneveste si tu nitel, acordati putin timp,si ignora restul lumii. Incarca-ti bateriile si rezolva ce- de rezolvat.

Galli, oare cand o sa va mai linistiti si voi ? Oare asa va e sortit sa traiti?

Sami,vad ca esti pusa pe prospectat medicii, foarte bine. Mai ales ca vrei nu vrei ai acumulat atatea informatii despre fiv&co,incat stii ce intrebari sa pui si mai ales sa evaluezi raspunsurile.
Cu magazinul cum merge?

Lyly, naspa cu permanenta asta, ca nu stii ce surprize poti avea.
Lylysor pana la urma la ce varianta te gandesti? Presupun ca, asemenea lui Sami prospectezi piata.
Plimbareala placuta la olandezi. Mie mi-ar fi placut sa ajung in Italia la botezul prietenei mele, dar n-a avut cum, si tare ciuda imi este.

Alinuta, da-i voioasa nu gluma Sara. Si tare precoce la mers, bravo ei!!!! Eu pe fete le spal pe cap de2-3 ori pe sapt,asta dc nu testeaza pe par diverse masti cu mancare Smile)) Folosesc in continuare samponul de la Nivea,dar ma gandeam sa-l mai schimb. Ps citeam acum ceva vreme ca tu ii dai mezeluri, parizel si cremwursti, sau nu-mi aduc eu amite bine? In ce firma ai avut incredere? Eu alor mele nu le-am dat nici pana acum pui din comert, le tinem cat se mai poate pe d-aia de tara.

Bruni vad ca sunteti mereu pe drumuri in plimbareli, bravo voua. Cat despre fiv ia-o de la capat atunci cand te simti pregatita, si mai ales ca organismului ii trebuie o pauza.

Miha, minunea ta cea minunata vad ca iti ocupa tot timpul. Si asta e doar inceputul Smile Pe cat e de greu pe atat e de frumos.

Sa-mi fie cu iertare daca am uitat pe careva, dar e cazul sa ma bag la nani, am deja la activ 2 nopti consecutive de nesomn.

Va pup dulce


flower flower flower flower

Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMier Feb 29, 2012 12:33 am

Ps inca o dovada,de pe la jum lui ianuarie, ca n-am timp sa ma plictisesc


https://picasaweb.google.com/114131294060335745925/Video?authkey=Gv1sRgCJ396PfD1ZniKw#5698363740533308706


flower flower flower flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMier Feb 29, 2012 9:11 am

cheers neataaaaaaaaaaaaaaaaaaa cheers cheers cheers
apar cu vesti bune,deh!.....
o sapt am fost suparata foc, pt ca gasisem ceva mare si ieftin,luminos,
si pana s-a hotarat domnul,evident- nu mai era ....................
buuuuuuuuuuuun!
azi -17.30- mergem sa facem actele pt un ap. la et.2, si ultimul,
cu balcon marisor, 2 camere si salon,e ok,luminos si asta,aerisit!
bun, nu zic hop pana nu sarim gardul!
cosmarul se apropie de sfarsit,dar se va sfarsi cand vom semna cu femeia asta nebuna plecaraea de aici, altfel .....vom vedea.....
eu am dat-o pe mana procurorului, pt ca m-a insultat fara motiv,era rupta de beata,imi pare rau ca nu am inregisrat-o, dar martori am avut....
apoi,in aceeasi zi,alt show,ma rog......poate ca asa-i place......

in fine,astept sa se termine.....
astept sa imi vad actele diseara in mana.

manu,felicitari,iti doresc sarcina usoara si la termen! ai grija de tine!

in rest,va pup rau de tot pe toate,pozele nu le pot vedea.....
mai intru,ma duc sa caut niste acte si niste extrase bancare....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMier Feb 29, 2012 10:20 am

Buna fetelor!
Lumy mi-a facut placere sa citesc ce mai faci, care mai sunt preocuparile si problemele tale s.a.m.d, cu toate ca eu zic ca efortul de a ne citi si a scrie o data asa mult e destul de mare, esti o draguta.. Fetele sunt niste fericite si frumoase si foarte vioaie! Cand iti iei laptop sa intri cate putin si des, ehehe e mai comod!.. Very Happy Inveti germana, ca lumea, te admir..Eu ar trebui sa ma apuc de olandeza, dar singura nu ma simt in stare si la curs costa de te rupe, ca nu se mai fac gratis ca pe vremuri Sa vedem poate gasim ceva mai ieftin (adica vreo 1000 eur numai modulul de incepatori :-(..Mai bine imi iau niste CD-uri si casti, sa vedem cine stie, timpul e si pentru min eo problema..

Gali sa dea D-zeu sa luati apartamentul asta, daca iti place asa mult si sa scapati usor de propietareasa,

Manule, mersi, Ralucutei nu i-a trecut de tot, tuseste si are nasul plin si ochii injectati, e foarte suparacioasa din cauza asta, dar merge spre bine, slava domnului.

hai va pup , ca trebuie s-o schimb flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMier Feb 29, 2012 10:58 am

salutari!!!
Galliiiii. uff ... te pui cu nebuna...doamne ajuta sa luati noul ap...tu ti-ai mai cautat job??
am uitat sa ma laud ca eu tocmai am capatat un laptop...nu e nou dar e foarte bun, acum nu ne mai certam pe laptopul lui...ba din contra.. ne scriem pe fb..eu in dormitor el in sufragerie...
va pupicesc...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMier Feb 29, 2012 12:19 pm

Buna ziua, fete minunate!

Lumy, cred ca te vei putea odihni la serviciu. Laughing Cand timp esti cu gargaritele sugubete, n-ai nicio sansa. Laughing
P.S. Primiti si un "negeaman" intr-o zi de vineri? Wink Trebuie sa fie tare frumos. Cat timp petreceti "ingemanati" si ce activitati aveti?

Lumi, f frumos evolueaza Ralucuta. I love you Ce vaccin i-ai amanat?
Oare Mayan cat a platit/ a platit pt cursul ei de olandeza? scratch Parca nu mentionase nimic despre bani.

Meni, sa nu tii laptop-ul in poala!!! Exclamation Am auzit ca n-ar fi bine pt embrion.

Gallicuto, sa fie intr-un ceas bun mutarea in ap. flower Tare mai patimiti voi pe acolo. silent

Turq, sa-ti iei concediu cu o saptamana inainte de nunta (fff imp) si macar una dupa eveniment. flower

Sami, cu austriacul cand te vezi? Very Happy

Lyly, suntem sau nu poluati? Very Happy

Amy, si eu "votez" pt concediul tau, mai ales daca e saptamana fara pitici. lol!

Aseara a nins aici Shocked, dar pana dimineata (pe la 3) s-a oprit. Acum se mai vede zapada doar pe spatiul verde si este soare. sunny Dupa ce se trezeste Eralp, iesim un pic afara, sa ne aerisim. drunken I-am facut deja piure din 5 legume cu somon (sper sa-i placa noua reteta) iar de calcat am terminat. bounce





Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMier Feb 29, 2012 1:23 pm

Nico, nu sunt sigura, dar cred ca Mayan invata singura... Neutral De cand suntem in EU , stiu ca primaria nu mai plateste cursurile pentru romani. Nu stiu ce vaccin i-am amanat, ca nu m-am uitat pe hartii. pupici.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMier Feb 29, 2012 2:42 pm

Nico,suntem poluati...ca cica nu stiu ce conduca de trasport produs petrolier s-a spar pe langa Bucuresti...astept sa vedem ce facem ....

lumy_clt,eu nu am prea multe optiuni ..ca sa mai prospectez piata...tot la donare ma gandesc..si destul de scumpa,ajung la cam 5500 de euro cu totul:procedura:cazare+drum+tratament+mancare ...ma gandesc al varianat cu embrio donati,ca nici al meu nu are prea buni gigeii...si e cam 1700 de euro procedura ,2 blasto..si la suma asta cred ca il conving si pe al meu
dar tb sa mai fac o histero inainte,plus sa vad ce fac cu chisturile mele,dc tb sa le scot

galii ,bine ca ati gasit ceva care va multumeste

amy,mai ai ceva vesti de la protectia copilului ?prietena mea isi ia fetita acasa,cam in jur de 10 martie.

pup fetele
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMier Feb 29, 2012 2:59 pm

Lumi, Mayan nu a invatat singura, se ducea la cursuri o data sau de 2 ori pe saptamana, a dat si examen. Povestea de profesoara si eleve araboaice. Laughing Cred ca merita o intrebare. Sunt sigura ca-ti va da info.

Am chat-uit ieri un pic cu Ellyshor, este in 30 sapt, trebuie sa stea la pat pt ca a tot avut contractii nedureroase. A promis ca va intra aici la povesti. Very Happy

Noi am venit de afara cheers , l-am hranit pe Eralp si ma pregatesc sa ma hranesc si pe mine. Sunt bucuroasa ca a mancat f bine noul meniu, aveam ceva emotii pt ca-i prima oara cand ii dau somon si dafin. Very Happy

Lumi, si cum ziceai ca ai reusit sa te ingrasi? Laughing Laughing Laughing

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMier Feb 29, 2012 3:12 pm

In cazul asta, cred ca a platit mai Nico sau o fi obtinut vreun grant, habar nu am. Nu ma obosesc s-o mai intreb pe fata, pt. ca la primarie nu ma atrage, eu ma uitam la cursurile oferite de scoli private.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMier Feb 29, 2012 4:16 pm

Buna dragelor. Mi-am luat pana la urma concediu, asa ca lenevesc, adica bantui pe FB si cos la goblen.
Lumy, ma bucur ca ai aparut sa ne povestesti de gargarite. Stiu ca o sa va fie greu, insa uneori e mai bine sa nu fie crescute de bunici. Iti spun din ce vad prin jur. Smile
De la DPC nici o veste, dar nici nu mai sun, pana pe vreo 10 martie cand iau salariul si ma duc cu o atentie, cu ceva, ca deh...
Astept ciclonul si saptamana viitoare cred ca ma duc la un control la ginecolog, ca nu am mai fost de vreo 2 ani, de la FIV. Sper sa fie ok.
Aveti grija de voi. Sunt prin zona si eu.

Manu, am vandut felicitarile unor colege de serviciu. Tot e bine. Smile
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMier Feb 29, 2012 4:47 pm

Lumi, pai spune asa, mai, doamna, ca vrei limba olandeza elevata, studiata la scoli inalte. Laughing Laughing Laughing

Mi-a venit o idee! Exclamation Ia vezi aici:

www.livemocha.com

Eu am invatat singura lb turca, cu 2 carti, caiete, TV si "critica sociala" (adica barfa la ceai Laughing ) cu familia de aici.
Imi amintesc ca, in timpul sarcinii, incepusem un curs pt gramatica lb turce. Sunt sigura ca mai fac greseli. Rolling Eyes Pe site-ul respectiv ai lectii f frumos structurate si teme pt acasa. Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMier Feb 29, 2012 5:06 pm

Pai da, vreau scoli ''inalte'' , pentru ca trebuie sa fie foarte buni ca sa bage olandeza in mine! Very Happy Macar sa stiu pentru ce lipsesc de acasa!..Nu ma atrage deloc limba. Neutral Nu am nici prea mare motivatie s-o invat singura, dar o sa trag de mine. Mersi de pont cu situl, in lipsa de altceva merge si are si calitatea ca e gratis. Very Happy
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMier Feb 29, 2012 5:13 pm

nico,pe 23 Aprilie am programare la austriac si pe 25 Aprilie am programare la turci.
cand voi veni la 'Stanbul trebuie sa cumpar estrogeni pentru mine si lyly.
gasesc la orice farmacie sau te rog pe tine sa ne ajuti???
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 EmptyMier Feb 29, 2012 8:52 pm

buna si de la noi!
scuze ca intram asa rarut..insa nu ma mai satur de pitica!nu as lasa-o nici un minutel singurica!hihi..si deja plange daca pleaca mami de langa ea!sunt egoista..stiu..dar mi-e asa draga ca imi vine sa o pap!acum doarme si nu o mai tin de manuta si se fataie...hihi..ce ti-e si cu puii astia de om!
in rest suntem bine..mai e putintel si implinim 4 luni si iar vin vaccinurile!uff..dar sa speram ca va fi ok!
pe aici ninge si e frig-nu pot scoate piticania afara ca bate si vantul ff tare si mai bine o feresc..imi pare rau ptr ea ca deja vrea sa se joace,sa experimenteze,sa cunoasca,sa vada tot!

si pe cat e de mica ma lupt cu ea ca sa nu se uite la tv sau laptop sau sa imi ceara telefonul-face un scandal monstru daca ma vede vb la telefon..sau daca ma uit la tv si pe ea o intorc invers-sa vezi ce ma cearta!iar la laptop e geana..mai ales cand apas tastele!

noi suntem tot cu program de 4 ore..ne trezim si noaptea sa papam si nu ma deranjeaza deloc asa cum multa lume zice ca e mai usor sa o dezobisnuiesc sa pape noaptea..in fine..fiecare face cum crede!de saptamana asta am inceput sa ii dau suc de mandarine..prima data se stramba de numa numa..acum a inceput sa ii placa!si i-am dat si supita de legume..prima data i-a placut..acum se stramba la ea-papa doar ptr ca ii e foame!oare ce pot sa ii mai dau?are 4 luni!saptamana viitoare vreau sa ii dau suc de mere..dar supita din ce legume sa ii mai fac?acum i-am facut din morcov,patrunjel,telina,fasole verde si cartofior..am pasat insa doar morcovul,telina,fasolea verde si patrunjelul si le-am pus in zeama..apoi am strecurat si i-am dat sa pape..

in rest va citesc mereu cu mult drag si abia astept sa va vad pe toate bortoase asa ca manu!
iar piticutele si piticii vostri imi umplu ochii de lacrimi-sunt in stare sa iau toti copilasii la mine acasa! Very Happy abia astept sa faca picea un an sa ma bortolesc din nou!deja mi s-a facut dor!
hihi..cate clipe frumoase..dar cand ii tii in brate..cand vezi ca tusesc doar sa iti atraga atentia si apoi rad cu gura pana la urechi..cand vezi ca scuipa suzeta din gura doar ca sa le-o dai din nou..Doamne ma minunez in fiecare zi!!nu vreau sa pierd nici un minut din miracolul asta! de asta intru mai rar..si acum cand doarme ma cauta..pana nu ma atinge cu manuta nu se linisteste!imi vine sa o mananc!

va imbratisez cu drag pe toate!noapte buna cu pupici dulci si umezi-asa cum ii place lui guze sa zica! Very Happy acum inteleg de ce! Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 17 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 19
Sus 
Pagina 17 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: