Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 19

In jos 
+11
alinutahu
luminita42
Looana
guzelnico
lumy_clt
samira33
turqoise
lyly_mar
galliciana
menics
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyMar Ian 03, 2012 8:37 am

Rezumarea primului mesaj :

Un an 2012 plin de bucurii si de realizari !
Sus In jos

AutorMesaj
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyVin Feb 24, 2012 11:08 am

sa va povestesc nitel despre cum decurg pregatirile pentru nunta...

pana acum,am reusit sa semnam contract cu fotograf, cameraman si dj caci astia sunt cei mai importanti care trebuiesc contactati din timp.
bun, acum urmeaza partea cea mai grea caci nunta va fi cam la 20 km distanta de oras, in natura, pe un platou inconjurat de munti si vai, ca-n povesti Laughing avand aceasta priveliste pitoreasca, ne-am gandit sa facem si starea civila si cununia religioasa tot acolo, in aer liber, stil american weeding cu arcade de flori, scaunele albe pe iarba...
Motivele sunt pur obiective. In primul rand as dori cu orice pret sa evit invalmaseala caracteristica multor biserici din oras, unde ceremoniile se desfasoara pe banda rulanta, avand o durata medie de 30 de minute, plus ca este dificil sa gasesti locuri de parcare in apropierea parcului unde se desfasoara starea civila unde ai parte de acelasi text pentru enspe mii de tineri insuratei Rolling Eyes
problema este ca recent s-a dat o derogare de la patriarhie cum ca preotilor ortodoxi le este interzis sa mai oficieze nunti inafara bisericii Question de ce? Dumnezeu nu este peste tot?

Anyway, am rezervat data la starea civila in oras ca sa nu raman nemaritata geek dar voi continua sa caut un preot care sa omita acest aspect Embarassed

acum urmeaza sa incepem cautarile pentru rochita si costum, accesorii, etc,eu imi doresc o rochie cat mai simpla, sa nu fie umflata, balonata, etc, ci pur si simplu sa fie dintr-un material lejer care sa cada pe linia corpului, chestia e ca tocmai aceste rochii sunt printre cele mai scumpe, vazusem una care mi-a luat ochii, pe un site , si cand am sunat sa intreb am ramas muta, adica NUMAI 1500 euro affraid io zic, doamna sinteti sigura ca sunt euro si nu lei? geek
mai am o varianta, sa imprumut rochia finutei mele, da io n-am balcoanele ei si imi e cam larga la piept, doar daca o modific, insa totusi as vrea rochia mea, deh, si sarac si cu pretentii queen

urmeaza perioada degustarilor de torturi, prajituri, meniuri etc, si eu mi-am propus sa intru la dieta geek
inca mai caut idei pentru aranjamentele florale, inclin spre aranjamente din floarea soarelui in combinatie cu ceva floricele mov, ramane de vazut...

va urma Laughing

pupici si weekend placut!

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyVin Feb 24, 2012 1:02 pm

Buna ziua, fete minunate!

Turq, foarte frumoase pregatiri iar ambientul in care se vor desfasura ceremoniile pare a fi un colt de rai. I love you Fa-ti program zilnic de plimbare prin magazinele cu rochite de mireasa, vei gasi cu siguanta. Sa vezi si la Alb&Negru, Agnes Toma merge pe stilul pe care il vrei tu (sau o facea acum 7 ani Rolling Eyes - Wow, ce trec anii!!!).

Lumi, insanatosire grabnica! flower Ce medicatie poti sa-i dai Ralucutei?

Amy, distractie placuta! Sa intelegem ca vei fi totusi sefa? cheers Colegei da-i tu ce sa citeasca si testeaz-o ulterior. Laughing Explica-i ca parcurgerea legislatiei face parte din atributiile postului. Wink
Ma bucur ca au tinut cont de experienta si capacitatea de munca, in cazul tau. flower

Meni, bravo! bounce Imi place cand esti hotarata. I love you
Sa fie intr-un ceas bun si sa dea DD sa ai o sarcina usoara pana la termen. angel

Noi am peterecut ffffff frumos ieri. Eralp s-a distrat de minune, a sporovait si chiuit toata ziua, a explorat casa verisoarei, i-a iubit pt toti, s-a jucat cu nepotelul dar si cu adultii, s-a catarat peste tot. Cu verisoara am abordat si subiectul neplacut al intamplarii de la Revelion (ascultase toate partile implicate, cu exceptia mea Very Happy ). Ma bucur ca si ea mi-a dat dreptate. Wink Chiar mi-a zis s-o las mai moale cu pregatirile speciale atunci cand vin in vizita "acei musafiri". tongue

E posibil ca sambata sa mergem in Sarkoy. I-am propus sotului sa-l sarbatorim pe socru (a fost ziua lui pe 15 feb). Mereu este lasat deoparte. Smile

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyVin Feb 24, 2012 7:51 pm

Buna fete, azi nu prea am avut deloc timp, nimic special dar totul merge mai greu cand esti bolnav..:-( H a lucrat acasa, Raluca a ramas cu el si eu m-am dus la cumparaturi..O inghesuiala , de zici ca esti la Cora in Militari, am luat si niste peste si pana m-am prins ca au bagat bon de ordine, m-am plictisit acolo asteptand..

Turqule, minunat sa te pregatesti te nunta! flower Eu as avea emotii cu nunta in aer liber , sper ca astia de le meteo sa aiba predictii bune. Preot sa dea D-zeu sa gasesti pe sufletul tau, dar nu stiu ce sa zic , daca reusesti sa convingi pe vreunul. Stiu ca botezuri fac si in afara bisericii, oare nunti de ce nu?!

Amy mi se pare dezgustator ce fac aia si imi pare tare rau sa aud. Sa te puna pe postul pe care nu ti l-au dat prin concurs si fara drepturi salariale. Crying or Very sad Doi la mana sa mai fii si obligata sa tii lectii noilor veniti, deci munca suplimentara. Nu ma mir insa, e in stil romanesc, sper sa le vina mintea la cap sa-ti faca si marirea de salariu daca tot te-au numit pe post.

Nico, nu-i dau nimic doar ser fiziologic pentru nas. A avut o zi mai rea, acum e mai binisor, doar ca a inceput sa tuseasca un pic.

Va pup fetelor, ma duc sa intind rufe.



Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyVin Feb 24, 2012 8:30 pm

Shocked oana , wooow ce bine suna totul.. dar unde anume faceti nunta?? auzi .. oare daca vorbesti cu preotul localitatii satului din apropierea platoului cu pricina?!?

eu sunt fericita... acum chiar sunt fericita..iar G ma uimeste in fiecare zi cu cate-o replica...legata de bb...dar nu incetez sa ma rog la dzeu si sa-i multumesc pt minunea mica ce mi-a dat-o...altfel..eu.. mai nimic...pe acasa..
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyVin Feb 24, 2012 8:58 pm

felicitari manule.
sa ai o sarcina usoara si la termen.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptySam Feb 25, 2012 12:00 am

Sami ai fost la doctorii greci deja sau la vreo alta intalnire? ..Ce-ai facut?.. I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptySam Feb 25, 2012 8:26 am

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Photo1738y

cel mai frumos dar de dragobete
va doresc un we minunat I love you

multumesc sami flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptySam Feb 25, 2012 10:10 am

Buna scumpelor.. Smile

Manule superba poza Smile
Este inceputul celor mai frumoase griji din viata ta flower

Tuturor fetelor le doresc teste pozitive si mai ales o droaie de copii! sunny

Aici e soare, se incalzeste. Azi vroaim sa ma duc sa-i iau incaltaminte Ralucutei, dar ne simtim mizerabil, cel putin noi astia mari, ca Ralucuta vad ca se descurca binisor, e viioaie in ciuda tusei si nasului infundat. Eu am un cap greu, dureri musculare, ochi injectati, ragusita, usturime in piept si gat, ce sa mai vorbesc sunt aranjata bine.. Neutral

va pup fetelor!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptySam Feb 25, 2012 10:11 am

lumi, I love you
bine ca macar Ralucuta e mai bine...
si la noi se anunta o zi de primavara...
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptySam Feb 25, 2012 11:05 am

menics....felicitari pt sarcina cheers ,Doamne ajuta sa fie bine angel


mamici vreau sa va intreb ceva.....eu si acuma ii fac baita in fiecare zi micutei dar mai sunt si excepti cand suntem plecati sau ma rog cand ia curs putin nasucul si am observat ca daca nu ii fac baita in fiecare zi i se unge parutul si nu este asa lucios ....oare prea des am spalato pe par sau ar trebui sa ii schimb samponul ?

lumi ...insanatosire rapida cat despre incaltaminte eu cumpara de la dachman ,intradevar sunt scumpe dar sunt din piele ,nu transpira piciorul au tot felul de modele au talpa tare in acelasi timp flexibila si talpicul cu curbura adecvata ca sa nu aibe piciorul plat ...este singurul mag unde am gasit marimi mici incepand cu nr 16...

revin .....
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptySam Feb 25, 2012 12:04 pm

Manu, superb de a dreptul!!! chiar ca e un dar minunat! sa ai o sarcina perfecta!!
Turqoise, frumos pregatesti nunta! Sa fie intr un ceas bun si sa iasa totul minunat!
mamici si pitici va pup !
Vad ca se anunta un an bun Smile
Incet ,incet vine randul tuturor!!
wee placut !
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptySam Feb 25, 2012 12:26 pm

Buna ziua, fete minunate!

N-am mai plecat in Sarkoy, ca a venit Sarkoy-ul la noi. Laughing M-am trezit aseara cu socrela si cumnata la usa. Cumnatu' a venit mai tarziu singur, dupa ce si-a dus nevasta si copiii la soacra-sa ce sta tot in Ist. Ciudat ca face asa, chiar si dupa atata timp. Nu m-ar mira sa aflu ca, in continuare, isi lasa nevasta impreuna cei 2 plozi in fata blocului soacra-sii si el pleaca. Rolling Eyes In fine, treaba lor, eu ma bucur ca nu tb s-o vad pe nevasta-sa.

Manule I love you , sa ai mare grija de tine, sa te hranesti sanatos, sa bei multe lichide.

Alinuta, schimba-i samponul cam la 6 luni. Eralp incepuse sa faca niste cojite mici si maro acum vreo 6-7 luni iar dr ne-a recom sa-i schimbam periodic samponelul. In caz ca problema nu s-ar fi rezolvat, ne-ar fi dat un sampon pe baza de plante. Eventual, spala-i parul o zi da, o zi ba. Very Happy

Lumi, multa sanatate! flower

Amy, adica nu-ti da si marirea de salariu? Cum e posibil, daca asa impune postul respectiv? scratch

Pupam toate fetele, fara exceptii! flower

Un weekend minunat! flower flower flower



Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptySam Feb 25, 2012 3:14 pm

lumi,multumesc de intrebare.
am fost la greci si am "aflat" urmatoarele:

cauza neimplantarii considera ca este mediul meu uterin ostil.
mi-a propus chiuretaj terapeutic in luna dinaintea procedurii,in faza luteala,in ziua cu sanse maxime din ferestra de implantare,analiza histopatologica pentru depistarea markerilor ce fac mediul uterin ostil implantarii.
mi-a propus sa incepem din ziua chiuretajului antibiotic-10 zile Samiroiu si 20 de zile eu...deci pe toata perioada inhibarii si a stimularii.
cu ajutorul antibioticului "creeaza" mediu steril uterin propice implantarii.
ca si protocol mi-a propus agonist-Suprefact si stimulare combinata-Merional cu Gonal.
ca si sustinere ...Prednison 15 mg,estrogeni-6mg si Utrogestan si/sau Crinone.
mi-a spus ca estrogenii sunt foarte importanti in faza luteala pentru ca imbunatatesc receptivitatea endometrului in absorbtia progesteronului.

cam asta este in mare aventura greceasca.
astept austriacul si turcii.

un we fain tuturor
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptySam Feb 25, 2012 8:25 pm

Alinuta, multumesc, o sa ma uit dupa incaltarile dspre care zici tu , dar asa la prima vedere s-ar putea sa nu aiba desfacere aici. Cat despre Sara si eu zic ca Nico, sa-i schimbi samponul din cand in cand. Eu am probleme cu Ralucuta ca are parul cam uscat, cred ca de la foen, dar nu ma lasa inima s-o las uda pe cap..

Am fost azi in aici la noi prin cartier ca sa zic asa si erau incaltari dar nu numarul 21, cat as vrea sa-i iau..Erau de fapt numai in noua colectie cu pretul de 70 euro, am zis ca ma mai uit totusi si in centru, ca-s mai multe magazine si ai de unde alege. Daca nu, ma intorc aici, ca nu se iau asa repede astea din noua colectie. Intre timp i-am mai luat o pereche de ghetute dintr-o imitatie de piele destul de ok, sa aiba macar cat mergem pe aici prin imprejurimi.

Am ajuns in fine si la coafor si mi-am tuns varfurile,mi-a luat aia cam mult din par, dar ma consolez ca va creste.. Smile

Sami , mi se pare chiar la obiect ce au zis. Probabil ca te-ai dus cu istoria gata, ai spus ce protocoale ai avut si ei s-au gandit imediat la ce lipseste din ''tablou''. Interesant. Buna si observatia cu estrogenul. Si cu antibioticul e originala solutia, cu toate ca nu prea inteleg mecanismul. Mie mi-e cam frica sa nu dai in candida dupa aia; eu fac de exemplu ca la comanda candida dupa cure de antibiotic, poate tu nu esti asa sensibila sau poate la fiv nu are importanta. Sa-mi zici si de aialalti ce zic. Sa te ajute D-zeu sa-i alegi pe cei norocosi. I love you
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyDum Feb 26, 2012 9:54 am

'neata

lumi,in paralel cu antibioticul voi lua si inca o pastiluta care protejeaza impotriva candida.
da,m-am dus cu istoricul medical super-sintetizat.
au fot si cateva lucrui care nu mi-au placut....dar,deh!!!...perfectiune nu exista.
astept si celelalte intalniri si apoi pun in balanta ce imi place si ce nu la fiecare si sper sa iau decizia norocoasa.

voi...ce faceti???
eu am zi plima azi.
imediat ma apuc sa fac niste sarmale ca mai am 3 verze mici in butoi si sa le termin.
apoi plec la cumparaturi ca maine am zi de mers la tara.
sper a ajung si pe la biserica.
dupa-amiaza mergem la niste prieteni sa "lasam sec"
ei dau grataru' si noi ducem tortul-am facut aseara tort de cioco.
da sa stiti ca nu suntem nasi si fini...doar prieteni.

in rest...treaba,munca...etc etc...stiti si voi.

o Duminica frumoasa va dorsc
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyDum Feb 26, 2012 9:32 pm

Buna fetelor,
la noi e duminica linistita, ne luptam cu viroza care mai de care. Biata Ralucuta a facut temperatura pe seara, a pus binisor caputuzul pe perna si a adormit, de nu stiam ce are, ca fusese vioaie si dormise deja..I-am bagat un paracetamol, de i-ar trece repede.

Cred ca ai avut o petrecere frumoasa Sami. Tort de cioco, nici nu vreau sa ma gandesc! Very Happy
Va pupic ca mai vreau sa mai scriu ceva pe la aplicatiile mele de joburi inexistente.. Smile

Noapte buna!

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyLun Feb 27, 2012 8:47 am

flower
va doresc o saptamana minunata
sami, dar pana acum ti-a mai propus vre-un medic tratamentul asta inainte de fiv??Doamne ajuta! yamiii sarmale!!!! tort??? se anunta o petrecere reusita.

nico.. va sa zica "ati lasat sec" hi, hi adica ai avut musafiri...
galli tu ce ai mai facut ?? v-ati mutat??
lyly??
lumi off deci nu i-a trecut ralucai ...adevarul este ca si pe aici bantuie fel de fel de viroze...succes cu aplicatiile...
turqois ce bagata toata in pregatiri.. o lasam ca vine ea si povesteste cand poate geek
amy, merge cu martosoarele?? altfel sora ta ce a mai facut??
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyLun Feb 27, 2012 9:20 am

Meni,sunt pe aici...va tot citesc..nu am vesti ..
Tu cand ajungi la dr?Trombofiliile ti-au iesit?
Turq ,sa ai spor la pregatirii flower
Pup fetele di sa aveti o zi buna!
la mine a inceput sezonul de poluari...colegii mei au fost in wk la poluari de la 4 dimineata..eu sunt toata saptamana la permanenta !!!
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyLun Feb 27, 2012 9:25 am

neata fetelor!

va doresc o saptamana cat mai frumoasa, am auzit ca vine primavara, yeeeeeeeeeeeeee bounce

manu, sa stii ca nu sunt chiar atat de prinsa, mai ales ca am renuntat la cel de-al 2-lea job, cel putin pentru moment. astfel ma voi ocupa de un proiect pe care il pusesem in cui din lipsa de timp...
dealtfel va spusesem ca am vazut o rochita de mireasa pe gustul meu si ca avea pretul exagerat dar aceiasi rochita am gasit-o si pe un alt site la sfert de pret Very Happy
poate calitatea materialului face diferenta, o sa sun azi sa intreb detalii .
asta e rochita geek
Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Rochiedemireasaempiream




sunt prin zona,
pupici flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyLun Feb 27, 2012 10:32 am

Buna dimineata, fete frumoase.
Turq, tare ma bucur pentru voi, iar rochita este superba.
Manu, chiar cel mai frumos dar de Dragobete. Smile Cred ca o sa intrii si tu in focul pregatirilor de nunta pana la urma, ca Turq. Razz
Lumi, cum va simtiti azi? Dar Ralucuta?
Noi am fost la nasi sambata, a fost frumos. Ieri inevitabilele probleme cu cel mic cu scrisul, s-a lasat cu ,,sedinte" indelungate, fara ca piticul sa inteleaga ceva sau sa ii pese macar. Dupa vreo 2 ore de discutii, pe seara a revenit la nervii lui obisnuiti, a facut dezastru in camera, deci a trebuit sa se duca iar D acasa. Vineri seara cand a fost la noi, imi povestea cu foc cum a stricat o rama de la un tablou cand s-a enervat pe maica'sa. Si l-am intrebat de ce s-a evervat si mi-a zis ca ii zisese sa faca curat la el in camera.
Bun, si de ce nu ai facut curat? Raspunsul lui m-a socat: mama are mai putin decat mine de trait, deci mie trebuie sa-mi asigure o copilarie fericita si ea sa faca totul pentru asta. What the fuc*??? M-a lasat fara replica iar ieri m-a scos din sarite definitiv. Cred ca daca era al meu il altoiam de nu se vedea. In fine, nu pot zice nimic, dar o sa avem ceva de tras cu el, din pacate.
In rest, o zi mai linistita la munca, as vrea sa-mi iau ultimele zile restanta de concediu (3 mai am) de miercuri pana vineri.
Pup piticii, mamicile, gravidutele, miresele si aspirantele.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyLun Feb 27, 2012 1:49 pm

bounce
ma laud azi cu un beta de 361.6 bounce bounce avem 4 saptamani!!!
nu lyly, vor iesi maine poimaine...
va pooop...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyLun Feb 27, 2012 6:25 pm

Bravo Manu!
Aoleo Amy....ala micu cred ca a auzit undeva asta, tot de la maica-sa sau de la rude. Turqule superba rochia!

Noi tot cu boala, ca naiba e viroza asta, dar supravietuim. Smile
va pup, ca e sacaita ralucuta.. Neutral
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyMar Feb 28, 2012 7:44 am

Buna dimineata.
Pe unde umblati de nu vreti sa vb cu noi? Sad
Galli, Lumi ctl...sunteti bine?
Eu la munci, ma tot gandesc daca sa-mi iau cele 3 zile de concediu de maine. Am timp sa ma hotarasc azi.
In rest, nimic deosebit, aveti grija de voi.
Pup !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyMar Feb 28, 2012 8:41 am

buna ... amy, de ce sa nu le iei daca iti doresti asta...abia vezi cum se descurca colega ramasa in locul tau, nu??
turqois e superba rochita , si cred ca iti va sta minunat!!!!
lumi cum sunteti azi??
nico? nu ti-au mai plecat musafirii???

eu .. cam ciudat ma trezesc la 3, 4...azi sunt treaza de la patru jumate, nu am putut adormi la loc si pace...asa ca la 5 , mancam... dupa care m-am apucat de ordine,pensat, pus par pe moate...si niste fasole la muiat..apucaturi ...

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 EmptyMar Feb 28, 2012 11:43 am

rezultate primite:

PROFIL TROMBOFILIE EREDITARA II
Antitrombina III = 105 % [80 - 120]
Proteina C = 103 % [70 - 130]
Proteina S = 81 % [55 - 140]
Mutatia factorului V Leiden – detectie = Negativ - Negativ
Mutatia protrombinica (factor II) = Negativ - Negativ
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 16 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 19
Sus 
Pagina 16 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: