Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 19

In jos 
+11
alinutahu
luminita42
Looana
guzelnico
lumy_clt
samira33
turqoise
lyly_mar
galliciana
menics
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyMar Ian 03, 2012 8:37 am

Rezumarea primului mesaj :

Un an 2012 plin de bucurii si de realizari !
Sus In jos

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyVin Mar 30, 2012 10:12 pm

Aaaa Sami, mersi pentru urari, chiar speram sa intri, mi-era dor de tine! I love you Mama ce te invidiez cu sprancenele, chiar ma uitam si eu pe aici in olanda pe unde mi le-as putea face , ca-s nu-s prea aranjate niciodata. Unde le-ai facut si cat a costat, daca nu e cu banat? Smile

Turqule, poate o sa ma duc probabil la dr. de familie, dar mi-e cam lehamite, e o'' tuta'' care mai mult barfeste decat da consultatie, iar dupa 10 minute trebuie sa te cari ca a expirat timpul! Very Happy Aici la dermato ajungi numai daca dr. de familie considera ca e cazul si nu cred ca ea va considera, iar dr. particulari nu am idee daca exista. Poate sa ma duc in Bucuresti odata. Nu stiu ce e, intr-adevar, poate fi o eczema de contact sau ceva similar. Simt fata uscata, se inroseste si e aspra, ma ustura...Pe corp uneori la fel, mi se face ca o crusta in unele zone. Acum s-a mai ameliorat. Mi-am luat sapun si crema de la bebelusi, dar vroiam ceva pt adulti. Plus ca incerc cu regimul, cu toate ca azi am scapat la tort. Very Happy Merci mult cu crema, imi doream ceva recomandat, Nepentes e firma? sa ma uit pe google, sper sa o pot cumpara si aici flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyVin Mar 30, 2012 11:24 pm

turqoise,lumi...mi le-am facut la o doamna doctor estetician pe nume Ildiko Zarescu-daca o cautati pe net gasiti info despre ea.

cochetez de mult cu ideea asta si am tot citit si rascitit.
am fost la ea la o consultatie in care i-am spus toate temerile si doleantele mele.
m-a ascultat calma si zambitoare si mi-a spus ca aude de la fiecare clienta acelasi lucru.
aseara am fost la cosmeticiana mea sa-mi penseze bine forma si m-a speriat cam tare:mi-a zis ca a vazut sprancene facute de doamna asta si ca erau asimetrice si nu se armonizau cu trasaturile si ca a fost nevoie de multe corecturi pana sa arate cat de cat acceptabil si ca avea fata tumefiata si umflata dupa procedura si ca arata horror tipa respectiva dupa pigmentare.
azi dimineata imi venea sa sun si sa anulez programarea asa speriata eram.
insa m-am mobilizat si m-am dus pana la urma.
imi tremurau picioarele la propriu cand urcam scarile catre cabinetul doamnei.
i-am povestit pe nerasuflate ce "aflasem"
m-a lasat sa ma linitesc si sa ma relaxez si dupa vreo 15 minute a inceput sa lucreze.
a dura o ora si jumatate toata pigmentarea,a costat 500 roni.
cand merg la pensat normal ma doare mai tare decat m-a durut aici.
sprancenele sunt perfect simetrice si foarte naturale ca forma si culoare.
nici urma de roseata,umflaturi,iritatie...am plecat direct la serviciu dupa ce am iesit din cabinet.
culoarea se mai estompeaza cu 20% in 2-3 zile si cam in 2 saptamani imi cad cojitele ce se vor forma si ma duc la corectia finala.
ma felicit ca mi-am ascultat instinctul si am mers in final sa mi le fac.
imi pare rau ca nu mi le-am facut mai devreme.
dupa Paste imi fac si pleoapa superioara si in Mai imi fac si conturul buzelor.
va spun ca au iesit mai bine decat imi imaginam/doream.
dupa ce merg la corectia finala o sa va pun pozici sa vedeti ce frumoase si naturale sunt.

maine merg la o consultatie la o echipa de medici israelieni cu referinte foarte bune.
sunt curioasa sa vad ce-mi spun.
am trimis aseara un mail,asa intr-o doara la clinica asta si astazi m-a sunat coordonatorul de program-un medic roman si mi-a spus ca au citit istoricul meu,ca israelienii tocmai au venit ieri in tara si ar vrea sa ma vada maine ca "sunt un caz interesant pentru ei"....asta nu-i tocmai de bine....zic eu da...nah!!!...chiar sunt curioasa.

si turcu Taifun mi-a zis ca, fiind un caz special, ar fi o onoare pentru el sa-i permit sa ma trateze si sa ma gravideasca...deh...incet-incet devin material de studiu pentru medici Very Happy ...reduta greu de cucerit. Laughing
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptySam Mar 31, 2012 7:33 am

I love you sami, bine ai revenit pe aici.. observ si o stare de spirit foarte bune, inteleg ca ne vei delecta si cu un look mai conturat Laughing
succes azi!!
eu am fost la hematolog, si se pare ca mutatia mea este cea mai putin riscanta, si ca nu exista indicatii de tratament cu anticoagulant in timpul sarcinii, doar o urmarire mai atente a sarcinii, continuarea cu acid folic, iar la cezariana se va tine cont de homocisteina mea...am mai facut si un control la Regina M, unde pt prima data am facut echo abdominat ca deh suntem maricei acum.. totul e ok, nu se mai vede zona decolata, bb are 2.3 cm, iar la echo pare sa aiba 9 saptamani... ia avans... Smile luni dimineata voi merge sa-mi fac si analizele la sange si urina ... mai devreme sau mai tarziu mi le va cere si dr Stanca...

va doresc un we minunat, eu bag la spalat cate ceva.. si o curatenie prin casa...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptySam Mar 31, 2012 9:21 am

https://2img.net/r/ihimizer/img819/6751/dsc05729il.jpg

Smile


Intr-adevar Sami ai fost foarte curajoasa, mai ales dupa istoria cu cosmeticiana. Oare de ce naiba imprastia povesti de groaza cosmeticiana, le-o fi teama ca le scade afacerea dincauza pigmentarii Rolling Eyes In fine cam 150 eur inteleg ca e, al naibii de scump, dar macar ai garantia ca iesi frumoasa de acolo! flower Edit ..Aaa si medicii sa-ti dea niste FIV-uri gratis, daca tot sunt interesati de caz! Very Happy Oricum suna bine, mai multi medici, mai multe pareri, nu poate sa fie decat in avantajul tau. I love you

Manule, iete la ea deja nasti prin cezariana? Very Happy Ca de ce, draga mea? ce-i cu homocisteina? Nu-i cam devreme sa hotarati asta? .. Eu iti zic sincer daca as mai fi gravi, chiar cu amintirea aia oribila din spitalul olandezesc , tot natural as naste.

Fetelor, am de mers la cumparaturi si curatenie, i-o dau lui H pe Ralucuta Very Happy ! Maine vine Luci!!!!!!!! Pupici!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyLun Apr 02, 2012 6:35 am

Buna dimineata.
Sami, ma bucur ca ai aparut si imi place si starea ta de spirit. Negresit sa ne pui niste poze cu tine ,,sparncenata", sa te vedem.
Lumi, este superba poza cu Ralucuta si cu tine. Cred ca lumanarica aia de pe tort arata cifrele gresit, nimeni nu ar crede ca aceea e varsta ta reala. Esti frumoasa foc. Ma bucur ca vine Luci, cred ca iti e tare dor de ea.
Noi sambata am fost la cumparaturi, am luat 2 bluzite pt cea mica, pentru Paste, de la Orsay, din Mall Baneasa. Am fost tare incantata de material si de pret, asa ca ieri, pentru ca oricum aveam drum spre Bucuresti, m-am dus si mi-am luat si eu 2. Are niste lucrusoare tare dragute si bune la pret.
Cat despre plecarea la alta ,,facultate", o sa dureze vreo saptamana. Nu plec pe aceeasi functie, ci pe director adjunct, ceea ce ma sperie, pentru ca nu am experienta deloc in privinta asta. Ma bucur ca dureaza doar 3 luni si ca se va cunoaste la salariu, cred ca in jur de 1000 ron pe luna, ceea ce e ceva.
Azi mai termin din lucrarile de aici.
Va pup si aveti grija de voi.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyLun Apr 02, 2012 8:58 am

Buna fetelor, buna Amy!
Secretul sa dai bine la poza cand ai 45 de ani e sa nu faci setarile bine la aparatul foto! iese poza mai aburita! Alt important secret e sa faci pozele de la departare rezonabila!.. Very Happy Deci asa fetelor se face treaba! geek
Amy 1000 ron in plus la salariu e f.bine! Lasa ca nu-ti strica experienta , chiar daca ai emotii acum! In fond o sa fii mama curand, ai nevoie de bani! I love you

Luci doarme tun la etaj!!!Ma simt asa fericita si linistita, cand e aproape copilul meu. Chiar si cand a fost in Belgia eram mai calma ca stiam ca e vecina cu noi. Smile Mi-a povestit ieri ore in sir despre Gent, despre cursuri grele si prezentari, campusul universitar despre experienta ei de stat la comun in hostel si cu fete si baieti Very Happy ...etc etc..era asa fericita , a zis ca ar vrea sa mai aiba experiente ca astea! Eu ma bucur, chiar daca si-ar vedea de viata si interesele ei, cum e si normal, eu as stii ca e mai aproape.


Sunt in zona , va pup, spor la treburi.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyLun Apr 02, 2012 6:49 pm

Buna ziua, fete minunate!

LA MULTI ANI, SARA, SA CRESTI MARE, FRUMOASA SI DESTEAPTA SI SA-TI BUCURI PARINTII!

LA MULTI ANI, LUMI, SA FII SANATOASA, IUBITA, FERICITA SI SA-TI FIE INDEPLINITE TOATE DORINTELE! SI SA-TI TRAIASCA LUCI, SA DEA DD SA VINA APROAPE DE TINE!


Noi am revenit in TR, bronzati (dupa plimbarile zilnice prin parcuri si un weekend ff frumos la o ferma si la padure), odihniti (ca, deh, de calcat si gatit s-a ocupa mama iar la curatenie m-a ajutat tata), plini de energie. A fost minunat si distractiv, trebuie sa repetam "experienta"! bounce
L-am sarbatorit din nou pe Eralp, i-am taiat motul si l-am tuns doar putin (la insistentele tuturor de a-i mai lasa buclisoarele). Very Happy
Pacat insa ca exact sambata dimineata Eralp a inceput sa tuseasca si e cam mucios. Iar eu sunt de ieri cu stomacul in pioneze, mananc doar paine prajita si beau ceai de menta.

Va imbratisez cu drag pe toate. Promit sa citesc din urma si revin curand.

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyMar Apr 03, 2012 7:04 am

Buna dimineata.
Nico, ma bucur ca ati aparut. Intotdeauna acasa e cel mai bine.
Eu ieri, asa ca sa-mi priasca, am primit o alta veste minunata: azi plec la o convocare pana vineri cu toti directorii...ca sa-mi priasca. Asa ca aseara am facut bagaje, mi-am anulat programarea de manechiura si m-am scoticit bine de bani prin buzunare, ca e o convocare adevarata, neplatim singuri mesele. Sad
Nu stiu daca o sa am net zilele astea, mi-am luat laptopul si stickul de net dar nu stiu daca o sa aiba semnal. Sa aveti grija de voi si abia astept sa ma intorc sa vad ce ati mai facut.
Va pup !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyMar Apr 03, 2012 9:07 am

Buna fetelor!

Amy mult succes la convocare!
Sami ai fost la medicii din Izrael?
Nico multumesc de urari. Sper sa va faceti bine repede si tu si Eralp.

Eu am niste consideratii legate de cuvantul ''acasa''.. Crying or Very sad Ma tot gandesc cat timp ne va trebui sa aflam unde-i ''acasa''. Eu acum sunt in stadiu in care nu ma simt completa nici in Romania, nici in Olanda, nu mai imi gasesc locul. Sincer as vrea sa am aici pe Luci si surorile mele, vreo doua prietene, un job asemanator cu cel din bucuresti si clima cu soare! Very Happy Ca pe voi va am deja!.. Very Happy Si cu asta s-ar termina dorintele mele!!!!..Putine nu?

Ieri am bagat la spalat tot bagajul lui Luci si i-am gatit cu multa carne, ca era satula de sandwichuri! Very Happy Cred ca azi iesim sa scot niste bani pentru ea si sa mai iau de mancare una alta, ce-i place ei. Raluca se joaca cu Luci de cum o vede, nu are retineri de o ora -doua asa cum are cu alte persoane ,chiar si cu surorile mele. Maine la 12.30 Luci deja pleaca...Ia trenul spre Brussel si de acolo avionul. Sper sa pot sa ne vedem in luna mai, ori aici ori in bucuresti, nu ne e clar acum cum sa facem.

Pupici.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyMier Apr 04, 2012 8:12 am

neata fetelor.

lumi,am fost la israelieni.
a fost o experienta utila si interesanta.
nu as face FIV la ei pentru ca mi-au parut prea mult orientati spre bussines.
discutia cu echipa israeliana-medic si embriolog,cu referinte excelente pe Interne a fost insa productiva.
mi-am clarificat ceva lucruri si am vazut si propunerea lor pentru cazul meu.
mi-au propus aceeasi abordare ca si medicul grec-chiuretaj terapeutic inainte de procedura,prednison si estrogeni alaturi de progesteron in perioada de sustinere si in plus mi-au sugerat dozarea PRG in faza de sustinere din 3 in 3 zile.
am vizitat si laboratorul de embriologie,m vazut microspcoapele de ICSI,IMSI,mediile de cultura.incubatoarele,vitrificatoarele...embriologul tocmai era la ora de verificat embrionii si avea microscopul legat la un monitor mare asa ca mi-a explicat si aratat pe fiecare embrion ce inseamna grad de fragmentare,embrion bun,mai putin bun,cu 2 pronuclei,cu 3 pronuclei etc etc.


o zi buna tuturor
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyMier Apr 04, 2012 2:16 pm

Buna fetelor,
Sami, e bine ca se confirma si cu ei protocolul de la grec. Cu atentie multa si abordare cat mai personalizata pentru problemele tale vei ramane gravida. Unde ai vrea sa faci FIV-ul urmator?

Eu sunt azi ca un animal bolnav Crying or Very sad Am pus-o pe Luci la tren la 12.11 minute acum cred ca deja s-a transferat in urmatorul tren pentru Brussel. Sunt fara putere, ma imbolnaveste situatia asta. Intr-un fel poate lucrurile se vor aranja..in viitor. Luci mi-a zis ca vrea sa plece din tara ''chiar de maine mama!''dar... ar vrea ca sa gaseasca mai intai ceva de lucru, un alt intership sau un curs aici. Chiar si in Brussel ar fi frumos, e aproape. Mai avem un hop cu terminatul masterului anul asta.

Va pup dragelor.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyMier Apr 04, 2012 3:11 pm

lumi,inca nu m-am decis.
astept si intalnirile cu turcii si austriacul si apoi decid.
oscilez intre Istanbul si Atena.

eu sunt de parere s-o incurajezi pe Luci sa plece din Romania.
eu daca as avea copii asa as face.
perspectivele sunt altele intr-o tara civilizata.
si viata,in general,este de o calitate mai buna.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyMier Apr 04, 2012 3:28 pm

Asa e Sami. Eu am vrut s-o iau acum doi ani cand am plecat noi, dar nu a vrut de focul prietenului...Cine stie, poate a fost mai bine ca a terminat in Bucuresti facultatea, acum si masterul. Cursuri, experiente, serviciu etc. mai poate gasi si pe aici, pentru tineri e altfel. Acum s-a schimbat si ea, pur si simplu vrea sa plece.

Deci tot in Balcani ai ramane cu fiv-ul?.. Smile Sunt curioasa ce mai zic si austriecii. Te duci acolo sau au clinica la noi?
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyMier Apr 04, 2012 6:10 pm

vine prof.Strohmer de la Kinderwunschcentrum la Bucuresti ,la Polisano.
tine doar consultatii,nu face proceduri.
pe 23 Aprilie am programare la el.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyJoi Apr 05, 2012 10:12 am

'Neata fetelor,
Sami excelent, buna treaba, vad ca tot mai multi au contacte cu Bucurestiul, macar nu mai bati drumul pentru o discutie face to face.

Eu mai spal una alta si o sa fac un mic bagaj maine. Plecam la soacra sambata si ramanem acolo o noapte, ca sa putem sa vizitam si rudele din zona, sa scapam de niste obligatii.

Va pupic dragelor!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyJoi Apr 05, 2012 2:20 pm

Vad ca scrieti nu gluma! Laughing

Gali fondatoarea forumului, pe unde mai esti? haide cu niste mesaje de buna ziua ca-i situatia critica!... geek
Manuleeeee! Nu mai ne spui nimic despre tine?
Nicooooooo! Tot pe WC? clown Sorry! Smile
Turqul?
Lyly?
Alinutz?
Brunica?

samd!

Pupici!

PS. Amy e plecata la convocare asa ca nu va bazati pe ea!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyJoi Apr 05, 2012 3:49 pm

Buna ziua, fete minunate!

Incepem sa ne revenim. bounce
Eu mai repede, daca nu ma infig in alte meniuri decat paine prajita, branza alba si ceai de menta cu lamaie. Embarassed Totusi o masa trebuie sa fie mai consistenta pt productia de lapte. Laughing
Si starea lui Eralp a inceput sa se amelioreze dupa tratamentul cu siropele. Ne luptam, la propriu Mad , sa i le administram dar este spre binele lui. Totusi inca tuseste si este mucios. Dar azi i-a mai revenit parca buna dispozitie (dupa maraielile si somnolenta de zilele trecute Crying or Very sad ) si a prins iar culoare in obrajori. Doarme inca mai multe reprize pe zi dar mai scurte. Ceea ce ma bucura este ca mananca destul de bine, avand in vedere starea lui.

Lumi, n-am stat prea mult la toaleta. Very Happy Simt insa un disconfort la stomac.
Amy, bafta multa la convocare si sa fie intr-un ceas ... cu bani noul post. cheers Am inteles ca si copilasul mult dorit va sosi destul de curand. Asta este anul tau! flower
Meni, sa vezi peste vreo cateva saptamani ce burticoasa vei fi! bounce Ai grija de voi! I love you
Turqule, ai reprogramat degustarea de torturi? Laughing Laughing
Alinuta, fii tare, va veti descurca amandoua, sunt sigura. Eventual, cheam-o pe mama ta, sa te ajute.
Miha, foarte frumos povestesti despre bubulina. Pup-o doar pe perisor cand doarme, asa nu se va mai trezi. Wink Daca-i asa dornica de miscare, fii curajoasa, dupa 5- 5.6 luni, pune-o pe-o patura groasa/ salteluta asezata pe jos, in loc ferit de curent. Va incepe sa se rostogoleasca/ sa se tarasca in incercarea de a ajunge la tine/ jucarele. Very Happy

P.S. Am uitat sa va spun ca am petrecut o zi minunata in compania gargaritelor. Poate veti spune ca, fiind finutele mele I love you , sunt subiectiva. Dar, fetelor, desi au doar 1 an si 9 luni vorbesc f clar, folosesc diminutive, repeta totul, canta si stiu o multime de lucruri. Iar servirea mesei este o incantare- se aseaza la masa (Mara, spre ex, a si precizat "Mi-e foame rau!") si mananca singure cu lingurita ORICE.
Ca si chestii comice ce-mi vin acum in minte:
- la intrebarea mea cum face gaina, Maia, s-a gandit putin, si mi-a raspuns "Gaina face oua"
- cand mami ii atrage atentia Marei sa nu faca vreo prostioara, raspunde "desigur, bine, bine" si mai si rade strengareste
- iar maimuta face "ooo" si isi flexeaza genunchii; mori de ras daca le vezi





Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyVin Apr 06, 2012 9:40 am

Buna dragelor,

A inceput Pastele aici, cel catolic. H e liber , iar maine dimineata plecam la soacra, asa ca nu ne omoram sa cumparam prea multe si nici cu gatitul. O sa luam niste cadouri pentru copii mai pe seara. Maine dupa amiaza e programata vizita la matusa lui H , iar duminica vor veni si cumnatul cu nevasta si copii. Va fi un weekend obositor , dar imi prinde bine o schimbare, macar am pe cine sa barfesc! Very Happy

Nico neplacuta stare cu deranjamentul, sa nu fi mancat prostii din comertul romanesc. Despre Eralp ma bucur ca se reface destul de repede, intr-adevar ei au capacitatea asta, Raluca manca intre puseele de febra de ex. M-ai amuzat cu fetitele lui Lumy sunt niste frumoase si destepte, e uimitor ce repede evolueaza!

Gagici , celelalte pe unde sunteti? Dati semne, ca eu s-ar putea sa nu mai intru zilele astea, poate rapid pentru citit, dar nu cred sa am timp de scris.

Va pup, mai vorbim dragelor!..
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 47
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyVin Apr 06, 2012 10:57 am

salutare fete dragi...
la noi tot asa, pregatesc bagaje , diseara plecam in spania cu niste prieteni, nu avem chef sa stam acasa de Paste!
ieri am facut hsg, a trecut , s a confirmat ce stiam deja, dr spune ca nu am hidrosalpinx din moment de trmpa de obturata si total infundata si la hsg mi au spus ca nu au vazut nimic!
eu tot cu analize si interventii si printre altele wee in deplasare!
wee urmator la nice, apoi wee celalat la paris si apoi pe 5 mai in romanica!
ma pun sa calc si sa fac un pic de ordine!
Sarbatori frumoase celor ce sarbatoresc duminica Pastele!
va pup cu mic cu mare!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyVin Apr 06, 2012 11:45 am

Buna ziua, fete minunate!

Ce frumos ca intrati in atmosfera de sarbatoare! Paste fericit va urez, alaturi de cei dragi! flower

Mi-am revenit complet cu stomacul. bounce Mi-am dat seama ca mi s-a tras de la o portie de manti pe care am mancat-o sambata seara, nu cu multa placere.
Lumi, n-am mancat nicio prostie in Ro, ca-mi veneau sufertasele zilnic, de la mama. Laughing Eu am gatit doar de ori, si atunci doar pilaf turcesc, garnitura la fripturi. Very Happy
Dar m-am captusit cu o raceala usoara, consider eu. Doar stranut si mucesc. Embarassed
Eralp isi revine si el, pe zi ce trece. cheers Nu i-au mai curs mucisorii si nu a mai tusit noaptea.
Da, Lumi, e neplacut cand au febra piticutii, sunt maraiti si nu-si gasesc locul. Eralp a facut doar febra usoara ( maxim 37.5) in 2 nopti, sambata si luni. Dar l-am lasat la bulanasele goale si i-a scazut destul de repede.

Brunico, plimbareato, sa va intoarceti cu bine din calatorii, sanatosi si voiosi! flower
Manuleeeeee! lol!

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyVin Apr 06, 2012 8:38 pm

tongue
ei eu va citesc .. dar off sunt ocupata tare cu numaratul zilelor.. pana la 12 saptamani...
noi plecam la bulgari de paste...am voie de la dr sa merg...in rest nu fac nimic, am program scurt la munca vin acasa si trag cate un somn...
azi mi-au venit rezultatele la sange.. sunt ok, am mai facut un echo.. e bine l-am vazut, l-am auzit... acum asteptam cuminti data de 26 ..dtest...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptySam Apr 07, 2012 9:02 am

Buna dimineataaaa.
Am ajuns in sfarsit acasa, ieri e adevarat, dar suntem cu cei mici, asa ca...
A fost aiurea rau, izolati pe un deal, la nu stiu cati km de orice localitate, nu era niic un magazin, nimic, nimic. Nu aveam semnal la telefon decat sus pe deal, asa ca din punctul asta de vedere am stat linistita, nu m-a deranjat nimeni. In schimb, nu am aflat nimic nou, dar na, am marcat momentul. Bine ca am ajuns acasa.
Am sunat-o ieri cand am plecat si pe asistenta sociala si mi-a zis ca s-a stopat tot, ca potrivirea o face numai ORA si nu avem decat sa asteptam.
Maine mergem la un gratar cu niste prieteni si luni iar la munca.
M-am amuzat de gargaritele Luminitei, pe care le admir mereu pe Facebook. Smile
Ma bucur ca sunteti toate ok.
Intru sa va mai citesc.
Pup gasca toata !
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 EmptyDum Apr 08, 2012 9:18 am

La multi ani celor care poarta nume de flori. Sa fiti fericite si iubite !

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 0151
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 25 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 19
Sus 
Pagina 25 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: