Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 19

In jos 
+11
alinutahu
luminita42
Looana
guzelnico
lumy_clt
samira33
turqoise
lyly_mar
galliciana
menics
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyMar Ian 03, 2012 8:37 am

Rezumarea primului mesaj :

Un an 2012 plin de bucurii si de realizari !
Sus In jos

AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyJoi Feb 02, 2012 7:49 am

Buna dimineata.
M-am gandit ca pe gerul asta e buna o ceasca de ceai, ce ziceti?
Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Tea
La ecografie mi-a gasit aceleasi probleme: o multitudine de noduli, mari, mici... de toate. Mi-a zis ca nu si-au modificat structura si nici nu au crescut si ca probabil avand in vedere numarul lor mare, sunt din adolescenta. Ca nu am ce sa operez, ca sunt prea multi... Si sa ma duc la control peste 6 luni sau 1 an, in functie de cat sunt eu de stresata. Deci peste 6 luni sunt la ea la usa.
Am primit 2 vesti aiurea:
1.cea mai buna prietena, cu care ne facem concediile ne-a sunat si ne-a zis ca pe telefonul sotului a gasit mesaje cu ,,Ce faci, iubi? " si ,,acum poti da mesaj iubi...". Era terminata aseara, nu stiam ce sa ii zic. Cu atat mai mult cu cat eu am trecut prin asta si m-a tulburat de tot. Ma tot intreba de ce sta cu ea daca nu au copii. Ce sa ii raspund?! Uofff... I-am zis sa stea sa se linisteasca putin, sa aiba grija de ea (ieri a fost la spital ca ii era rau), era nemancata de marti dimineata. Eu tot nu inteleg povestile astea, frate, nu-ti mai place de mine, spune si du-te, dar nu asa...
2. am sunat-o pe sora-mea care mi-a zis ca idiotul de sot vrea sa plece in Anglia, sa-si caute de munca (deci nu are nimic sigur) si sa le lase in Spania, in conditiile in care ieri i-a sunat proprietarul apartamentului ca au sa ii dea 2000 euro. Poate idiotul ala pleaca si pe astea le da in strada. I-am zis macar sa se intereseze ce acte ii trebuie pentru copil ca sa iasa din tara, ca ea are numai nu stiu ce hartie de la spital cu numele fetitei, nu are certificat de nastere ca la noi (nu stiu daca in strainatate se face asa ceva) si sa vina naibii in tara, decat sa stea pe strazi. Mor de ciuda, aseara nu stiu cum a venit vorba si imi zicea ca ce se face ea ca nu stie daca mai are bani de mancare pentru aia mica? Sa nu o strang de gat??? Intr-un final i-am zis ca trebuia sa se gandeasca ca un copil nu e un sac de cartofi sa-l cari de colo pana colo si sa nu-ti ceara de mancare si am intrebat-o daca vrea sa o dea pe aia mica (bine, ca sa priceapa ca as prefera sa mi-o aduca naibii mie...) si nici nu vrea sa auda. Mi-e si groaza sa o sun saptamana viitoare.
V-am zapacit. Va pupacesc !


Ultima editare efectuata de catre amy in Joi Feb 02, 2012 11:30 am, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyJoi Feb 02, 2012 11:27 am

Neata fetele,
Amy e bine ca nodulii nu au evoluat.
De surioara, e adevarat sunt probleme destul de mari. E musai ca atunci cand pleaca sotule sa acopere datoriile, sa se imprumute sa faca pe naiba in patru si sa o lase in siguranta. Ea intr-adevar poata sa vina in tara, dar are nevoie de acordul lui scris pt copil.
Certificat de nastere oficial se elibereaza contracost de la primarie, eu asa stiu de aici. Cred ca si acolo e cam la fel
Sa dea telefon la primarie unde au declarat nasterea fetitei, sa intrebe si de certificat nastere oficial, de acordul scris al tatalui dar si de pasaport pt, copil. Tot de la primarie se elibereaza un pasaport sau Identity card pt copil, ca sa treaca granita. Noi am luat identity card ca era mai ieftin si asa am calatorit.
In concluzie, eu cred ca de la priomarie: certificat nastere, acord scris al tatalui si Identity card sau pasaport.
Doamne ajuta sa-i lumineze, sa faca lucrurile cum trebuie. edit: Pana una alta trimite-i tu niste bani in cont , sa aibe cat de cat pentru mancarea fetitei...

De prietena imi pare rau sa aud, e groaznic. E hotararea ei ce va face, tu nu poti decat s-o asculti si s-o consolezi. Oricum vor trebui sa vorbeasca cu cartile pe masa.

Nico ma bucur ca ati petrecut frumos! Manule voi ce ati facut de ziua ta?

Eu prin casa, ca de obicei, as iesi dar nu am nici un rost azi si e si aici un friiiiig al naiba.

Va pupic fetelor.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyJoi Feb 02, 2012 12:15 pm

Buna dimineata, fete minunate!

Amy, ce bine ca nu au evoluat nodulii. Ai luat si tratament sa-i tii sub control?
Imi pare rau de sora ta. TREBUIE sa-i faca acte fetitei pana pleaca tatal. Desi posibil i-au dat un act de identitate daca au declarat fetita. Si eu cred ca-i suficient Identity Card de la primarie pt iesirea din tara dar neaparat are nevoie de procura de la tata. Sa fie desteapta, sa faca una generala care sa-i dea dreptul sa se ocupe ea, ca mama de emiterea, ridicarea, prelungirea pasaportului, sa obtina vize, sa calatoreasca in strainatate la dorinta mamei.

Regret nespus prin ce trece prietena ta. Dar ea e cea care tb sa comunice cu sotul ei si, in urma discutiilor sa ia o decizie. De ce nu suna pe nr cu pricina sa intrebe de "sanatate" persoana care-i trimite mesaje sotului ei? Wink

Revin in runda 2 de somn. Wink
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyJoi Feb 02, 2012 8:36 pm

va pup fetele mele.
ce faceti???

eu imi astept soata...abia astept sa vina.
imi e tare dor de el.

am facut supa de fasole cu afumatura si am un pui-masat bine cu condimente,usturoi si sos de soai,la cuptor,pus pe sticla.
fac si piure si acrituri asortate si gata.

amy,ma bucur ca esti bine cu sanii.
imi pare rau pentru situatia cu sora ta si nepotica.
cat despre prieteni si adulter...hmmm...si noi am aflat de Anul Nou ca o prietena de-a noastra are o relatie extraconjugala cu seful ei,un tip cu multi ani mai mare decat ea.Mare pacat...e impreuna cu sotul ei de 14 ani si au un baiat de 5 ani.Sotul chiar o iubeste si e un baiat superbun.Si ca de obicei este printre putinii care nu stiu Rolling Eyes Baietii nostri au fost foarte afectati cand au aflat si le pare tare rau pentru prietenul nostru insa nu te poti baga.

nico,multumesc mult...raman datoare de mare cinste flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyVin Feb 03, 2012 9:22 am

Buna dimineata.
ce fac fetele?
Eu sunt fericita ca azi e vineriiiii, yupyyy, abia astept sa se faca 13:30 sa plecam acasa. Afara ninge si de pe geam se vede tare frumos, insa nu vreau sa ies prin frig.
Va pupacesc !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyVin Feb 03, 2012 11:12 am

Ce fericita e Amy, omul muncii se bucura cand e vineri!.. Very Happy Io zici c-am iesit la pensie, toate zilele seamana intre ele. Ba nu, azi nu seamana , ca ninge afara, cred ca s-a depus 0, 5 cm , tot e ceva..:-) H, care urmareste vremea cu asiduitate , zice ca se fac si aici -10 grade, asa, ca sa fim si noi solidari cu Ro!..:-)

Nu ma duc la shopping azi, H zice sa mergem impreuna maine, ca azi e prea nenorocita vremea..Mai vedem. Ma uit dupa niste pensiuni in Ghent, Belgia.Asta pentru ca Luci va merge in martie acolo, la un intership si vreau sa ne ducem s-o vedem intr-un week-end.

Va pup fetelor!

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyVin Feb 03, 2012 12:47 pm

Buna ziua, fete minunate!

Sami, uite primele info obtinute:
- in zona Beyoglu- Taksim (aproape de clinica), in jur de 50 euro/noapte
- in zona noastra (la 30-40 min de clinica, cu masina) in jur de 30 euro/noapte
- un site sa-ti mai faci o idee: www.airbnb.com
Sotul mi-a amintit si ca aici e TR si totul se negociaza. Laughing

Ma intristeaza sa aud cum se desfac legaturi de lunga durata si mai ales, cu copii in familie. Acum vreo 2 seri, am auzit-o si pe vecina de deasupra noastra certandu-se f tare cu sotul si plangand pana tarziu. Sunt ff tineri si au 2 fetite dulci, de 3 si 5 ani.

Aici nu mai ninge. Ieri am iesit pe afara cu Eralp o jum de ora. Nu pare asa impresionat de zapada, a fost cam apatic. Rolling Eyes

Incerc sa revin.

P.S. Sami, n-ai de ce sa-mi multumesti. Regret nespus ca nu va putem tine la noi, data fiind situatia nou creata de Revelion. silent
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyVin Feb 03, 2012 12:49 pm

Lumi, s-ar putea sa te ajute si pe tine site-ul. Acum am aruncat o privire. Cuprinde locatii internationale. cheers
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyVin Feb 03, 2012 4:11 pm

multumesc frumos nico.
am descoperit si eu site-ul pe care mi l-ai pus insa nu prea inteleg bine cum e cu inchiriatul pe acolo.
daca am inteles corect ,acolo isi ofera apartamentele personale cei care posteaza...poti locui chiar cu ei in casa-si asta nu prea ma incanta sincer.
probabil trebuie sa trimit niste mailuri sa ma lamuresc ce si cum.

mi-am imaginat ca in zona Taksim preturile sunt mai ridicate.
30 euro pe noapte mi se pare rezonabil...dar nu stiu unde ar trebui sa caut.
poti sa-mi spui,te rog,la ce zone ar trebui sa ma uit???

si nu ai de ce sa te scuzi ca nu mi-as permite eu sa te deranjez atat de mult...sunt totusi 3 saptamani si asta inseamna mult sa te duci pe capul unui om oricat de bine intetiionat ar fi.
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptySam Feb 04, 2012 6:57 pm

hello fete!
hmm.intrai si eu in singura repriza de somn pe ziua de azi si speram sa aud numai vesti bune..si cand colo..uff..

amy-in spania se scoate certificat de nastere de la judecatorie!intr-adevar e contra cost si ti-l da ziua urmatoare!cat despre plecatul din tara-se ia titlu de calatorie-asa se numeste in care se specifica ca si tatal e de acord cu scoaterea fetitei din tara!asa nu iti mai trebuie imputernicire(care costa pe putin 50 de euro-si cand nu ii ai e ff greu)-insa asta se scoate de la consulat-depinde in ce oras este!e destul de greu sa ramana singura acolo daca nu e bataioasa!
insa..mai exista solutii in caz de Doamne fereste!in spania se da un ajutor mamelor singure cu copii!trebuie sa mearga la primarie-a juntamento si sa se intereseze!e destul de mic ajutorul..insa nu ramane chiar fara nici un ban!e in jur de 400 eur..
si alta chestie...trebuie sa te interesezi tu in romanica ce acte trebuie sa iti trimita ca sa ii poata face fetitei certificat romanesc!ptr ca se poate!

dar-Doamne fereste sa le lase acolo singure!!e cumplit!nu gandeste sotul surorii tale!Doamne fereste sa nu cada intr-o depresie din care sa nu o mai scoata nimeni si sa nu aiba nici la cine apela!

a..si mai poate apela la cruz roja-la crucea rosie!si ei dau ajutoare!

in rest va citesc cu drag cand am si eu un pic de timp liber..mai ales ca micuta mea are rosu in gat si e maraita..mai varsa si un pic de laptic..nu a dormit toata ziua..ufff..dar trece!altfel..crestem mari si suntem curioase foc!acum a descoperit jucaria ei preferata-si anume manutele!le studiaza de zici ca cine stie ce jucarie sunt! Very Happy e o dulcica..seara doarme doar daca o tin de mana..si cand fug de langa ea-chiar si pana la baie-ma asteapta..si cand ma pun langa ea imi ia mana si o strange cu manutele ei mici si o duce la piept..off off mai mai!ma topesc toata!abia astept sa va vad si pe voi cu un sufletel alaturi!

manule-sa iti dea Domnul tot ce iti doresti tu mai mult!si anume un puisor de omulet!

eralp-sa cresti mare si voinic , sa fii sanatos-ca bucurii sunt sigura ca ii oferi lui mami in fiecare minutel! Very Happy

lumi,lily,sami,bruna,turq,lumi clt,galli-va pupacesc cu drag!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptySam Feb 04, 2012 10:11 pm

Dragelor, Smile si eu pe aici,
mi-a trecut ziua in telefoane, pregatitul mesei si Raluca. S-au facut si aici -20 grade noaptea, e teribil! La noi in casa insa e foarte bine, nici nu mi-a venit sa cred cand am vazut pe internet. In timpul zilei au fost cam -7, -10, dar de dimineata, crapau pietrele.
Miha ce scumpa si micuta e fetita ta,imi aduc si eu aminte de Raluca cand era asa mititica. Si ea a tot cu mana mea in brate, la piept si ..asa a ramas si acum, trebuie sa-i dau mana ca sa doarma si bad luck se frichineste o ora pana adoarme, asa ca im vine acum sa cumpar o mana de plastic de la magazin, dar nu s-au inventat inca.. Laughing Ce sa mai vorbim...glumesc eu dar in acelasi timp ma minunez ca sunt asa mici si stiu cum sa ceara afectiune si dragoste intr-un fel foarte direct; sunt asa de scumpi! sunny

Va pup pe toate fetelor, ne mai auzim maine.
flower

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyDum Feb 05, 2012 8:45 am

va pup fetelor

eu am fost vrednicutza ieri.
am facut curatenie in toata casa,am facut aprovizionare cum trebuie ca se terminasera o gramada de chestii.
am cumparat si parte din ce pun la pachete Sambata ca sunt Mosii de Iarna si impartim.
v-am mai povestit eu de biserica la care merg ca sunt extrem de multi oameni nevoiasi si ma intoarce pe dos tot ce vad acolo.
acum facem 50 de pachete...sper sa nu mai ramana vreo mana intinsa catre mine si sa nu mai am ce-i da.

aseara am fost la niste prieteni si am jucat remi.
soata si-a luat laptop nou si e topit.
suntem 2 oameni in casa si avem 4 laptpuri si calculatorul fix,dar am zis ca 2 dintre laptopuri le curatam,le aranjam si le dam nepotilor de la Ploiesti ca sunt deja marisori si nu au parintii posibilitate sa le cumpere.

acum sunt la bucatarie,vreau sa gatesc pentru vroe 3-4 zile.
fac ciorba de vitel de lapte,fasole galbena cu purcel,tocanita de ciuperci si salata de vinete.

la pranz as vrea sa ajung si la biserica.
iar dupa-amiaza ne-am propus un gratar ca n-am mai mancat de mult si ne e pofta.

va doresc o zi frumoasa.
clap
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyDum Feb 05, 2012 9:11 am

Buna dimineata, fete minunate!

Miha, ce frumos povestesti de micuta. Asa este, sunt f dulci si dragastosi copilasii dar cred ca doar cei ce primesc atentie si iubire din partea parintilor. I love you

Si in Tr tot de la consulat se obtine certitificat de nastere si pasaport/titlu de calatorie.
Amy, sa sune la consulat sa intrebe ce acte ii trebuie. Din Ro cred i-ar trebui doar certificatul de casatorie si certificatele de nastere ale parintilor.

Sami, harnicuto, la cate gesturi frumoase faci tu, sper sa te ajute DD sa-ti indeplinesti visul cat mai curand. angel

Lumi, dar la o mana gonflabila te-ai gandit? Laughing Eu il mai pacalesc uneori (cam rar, ce-i drept Rolling Eyes ) punandu-i aproape perna mea sau paturica. Very Happy

Sa aveti o duminica frumoasa!
flower flower flower

P.S. S-a trezit Erap si-mi tot da tarcoale, imi povesteste ce-a visat, se catara pe mine, se lipeste cu gurita de obrazul meu si se joaca cu parul meu, sa-i dau toata atentia lui. Wink

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyDum Feb 05, 2012 8:42 pm

flower
eu nu prea am e spune, va citesc...si atat... nu va suparati...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyDum Feb 05, 2012 11:23 pm

Nu ne suparam, cel putin eu..:-) Spune si tu primele lucruri care iti dau prin cap, chiar daca nu-s cele mai bune. Eu vreau sa gasesc un job sa ies din casa, sa ma simt om, sa ma epuizez acolo , nu acasa, intre patru pereti. Probabil cand o sa am jobul (cine stie cand) voi regreta timpul meu cu Ralucuta. Asa cum regret acum ca am avut zile cand veneam tarziu acasa din cauza serviciului si Luci ma astepta. Oricum, ciudat mai e omul, isi doreste intotdeauna cu ardoare cate ceva, mereu vrea mai mult, mereu in cautare.. I love you
Am avut o duminica frumoasa azi, Ralucuta a dormit mai mult si am sta si noi mai mult in pat de vorba, eu si H adica, imi lipsesc zilele cand stateam si vorbeam mult si ne spuneam tot ce aveam pe suflet.
Am gasit un job care, cat de cat se potriveste cu mine, insa e pe ecologie statistica, din pacate nu am multa experienta in statistica si modelare. Dar in fine o sa aplic , sa vedem ce-o iesi..
Noapte buna fetelor!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyLun Feb 06, 2012 8:01 am

Buna dimineata dragelor.
Multumesc tutror de sfaturi, o sa ii zic surioarei ce trebuie sa faca, desi tare ma indoiesc ca va face ceva. Sad
Lumi, sa fie cu noroc aplicarea la noul job, poate iese ceva.
Miha, chiar foarte frumos povestesti, cred ca e o dulcica cea mica.
Manu, mi se pare mie sau esti trista?
Sami, vrednicuta ca intotdeauna.
Galli, Turq, nu mai vreti sa vb cu noi?
Pupici si o saptamana frumoasa.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyLun Feb 06, 2012 9:28 am

hello fetele

si eu am ac stare ca si manu..cred ca m-a luat depresia de iarna....am ba nervi ,ba ma apuca plansu..

Lumi,bafta multa! macar dc te cheama la interviu...vezi si tu cam ce vor
Amy, ma bucur ca nu e asa grav.
In rest..nimic..eu astept in continuare nemurirea sufletului ......

pupici la toate fetele
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyLun Feb 06, 2012 9:43 am

hello,hello

lumi,asa e,ciudat omul in general...tanjeste intotdeauna exact dupa ce nu are.

manu,lyly...iesiti din butoaie fetelor ca-s inghetate.

amy,o saptamana buna si tie.


aseara am jucat iar remy.
am fost la niste prieteni si am facut si gratarel.
Sambata viitoare e ziua prietenei la care am fost si pentru ca au niste probleme financiare mari de ceva vreme sunt cam suparati.
nu vrea sa-si serbeze ziua ca de obicei si Sambata pleaca doar ea cu fetita ei de 6 ani in excursie cu gradinita.
si aseara ne-a zis prietenul nostru-sotul ei,ca vrea sa-i organizeze o petrecere surpriza intre prietenii apropiati...sa o asteptam toti in casa,cu lumina stinsa...pregatim un gratar si ii facem un tort si o serbam.
eu m-am oferit sa fac tortul...asa ca ma gandesc la un tort cu crema de ciocolata,crema de vanilie,blat insiropat,nuci caramelizate si ornat cu fructe proaspete asortate.

o zi buna va doresc dragelor
clap
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyLun Feb 06, 2012 11:38 am

Buna,


ce fac fetele?

sami, foarte frumos gestul tau, cu siguranta va gusta surpriza faci cu ochiul, vreau si eu reteta tortului, suna delicios geek

manu, tu de ce esti suparata? ai primit rezultatul analizelor?am vrut sa te sun de ziua ta dar telefonul meu s-a stricat si nr. tau era salvat fix in telefon, asadar am ramas fara numar Sad lasa-mi un pm cu nr. tau,plizz


va doresc o saptamana cat mai calduroasa,
pup fetele.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyLun Feb 06, 2012 11:53 am

draga mea turqoise,nu este o reteta speciala...este fix o combinatie iesita din creierii mei aseara.

crema de cacao o sa fie aia fiarta cu cacao,zahar,faina,lapte puse la fiert pana se fac ciulama si apoi frecata cu unt moale si rom.
crema de vanilie o sa fie tot fiarta,pe baie de abur cu oua,lapte,zahar,baton de vanilie,amidon si frecata cu unt moale si ea.
fructele-capsuni,fructe de padure,ananas,mango,kiwi,banana,nectarina daca gasesc,boabe de struguri,felii de portocala vor fi proaspete si puse pe toata suprafata tortului si "legate" cu gelatina transparenta.
iar krantzul nu m-am decis inca pe unde sa-l incorporez in tort...fie il macin si il pun peste fiecare blat...fie il fac foaie si-l tai fasii subtiri cu care ornez lateralele tortului...depinde cum imi iese krantul Laughing ca deh...n-am mai facut de ceva vreme si poate mi-am pierdut indemanarea.
aaaa...si m-am hotarat sa nu mai fac blat copt in casa....fac blat din piscoturi insiropate si scurse.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyLun Feb 06, 2012 1:38 pm

va imbratisesz.
lumi doamne ajuta cu jobul...
sami, suna foarte bine reteta la care te-ai gandit ... frumos gestul de a-i face o surpriza...
miha, poate ne pui si noua o pozica cu balerina ta...sa ne bucuram si noi sufletul...
lyly I love you
turqois flower iti voi trimite mes

da sunt suparata, dezorientata...analizele hormonale sunt si mai proaste...azi ma invoiesc de la munca sa-mi iau si rezultatele de la trombofilie..sa vad ce mai iese si acolo... iar vineri la medic... nu am curaj sa mai spun nimic pana nu vorbesc cu dr..cert este ca a avut dreptate cand a spus ca el crede ca mi s-a modificat profilul hormonal... mi-a iesit si TSH mare.. si fsh 20... nu stiu ce sa mai zic...
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyLun Feb 06, 2012 5:35 pm

manule,de ce nu iti faci tu AMH-ul?ca e cel mai sigur...ca io dc m-as lua dupa analizele mele de z2 din luna asta...sunt fata mare affraid am FSH 6,35 si LH=4,71,estradiolul e un mic cam mic 24,semn de menopauza..dar FSH e super OK....AMH nu l-am repetat ..ca stiu io...ca a scazut affraid
fa AMH-ul ,ca e cel mai sigur!!
I love you


Ultima editare efectuata de catre lyly_mar in Lun Feb 06, 2012 9:52 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyLun Feb 06, 2012 5:45 pm

manule,imi pare rau pentru analizele proaste.
nu stiu ce sa-ti spun...poate daca incerci sa-ti gasesti o preocupare constructiva,un hobby,o pasiune,o activitate care sa-ti faca placere si care sa-ti ia gandul de la proiectul bebe...poate te-ar ajuta.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyLun Feb 06, 2012 8:22 pm

of fetelor... lyly nufac analize de capul meu pt ca uite dr stanca ma trimite la synevo..ori acolo cam costa... la RM...normal trebuie sa mai dau niste sange.. mi s-a "compromis"proba pentru profilul de trombofilie ereditara.. mi-au dar doar screeningul....homocisteina mare... altfel.. nimic anormal...cica sa ma las de fumat!!! pana vineri...nici pe net nu mai caut nimic... merg si vorbesc cu medicul..
sami, pana cand nu ma lamureste un medic ..nu ma pot concentra la altceva... "asa a fost sa fie" sau" lasa ca va veni si bebe" nu ma satisface, nu ma pot multumi cu astfel de consolari...vreu rspunsuri la intrebari, vreau sa vad ca-si da silinta odata cu mine sa reusesc..m-am pornit la drum iar acum nu pot sa renunt si sa ma apuc e altceva...
va multumesc oricum pentru ganduri flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 EmptyLun Feb 06, 2012 8:36 pm

Manu flower Te inteleg. Asa suntem toate.. Smile O sa fie bine , ai sa vezi.

Eu azi m-a dus la dentist si in rest numai treburi domestice. H a lucrat acasa, ca sa pot merge eu la dentist-si uite asa am ramas fara computer toata ziua!
Va pup cu drag pe toate, ne mai auzim maine!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 10 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 19
Sus 
Pagina 10 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: