Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 19

In jos 
+11
alinutahu
luminita42
Looana
guzelnico
lumy_clt
samira33
turqoise
lyly_mar
galliciana
menics
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMar Ian 03, 2012 8:37 am

Rezumarea primului mesaj :

Un an 2012 plin de bucurii si de realizari !
Sus In jos

AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyLun Mar 12, 2012 7:29 am

Buna dimineata.
Ce matinale si vorbarete ati fost. Smile
Eu am fost la ginecolog sambata, la prima vedere a zis ca e ok, ca e colul curat, mi-a facut un Papa-Nicolu sa vedem cum o sa fie. referitor la endometrioza a zis ca problema e relativa, dar sincer nu m-am stresat nici sa intreb mai mult, nici alte alea vis-a-vis de ce nu raman insarcinata. Voiam doar un consult si atat.
Lyly, de unde ai luat dracia aia de pastila homeopata? Ca voiam si eu ceva sa-mi regleze menstruatia care e ca dracu, intre 26 si 33 de zile.
Manu, ma bucur ca sunteti bine si cresteti mari. Smile
Si eu am lucrat pe 8 martie, directorul le-a dat drumul colegelor si eu cu secretarele eram singurele care bantuaim prin curte.
Lumi, Nico, imi plac povestirile voastre cu pitici. Se fac mari si frumosi.
Azi incerc sa sun la DPC, sa vedem daca s-a mai intamplat ceva cu listuta.
va pup si aveti grija de voi.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyLun Mar 12, 2012 10:33 am

Buna dragelor,
se face primavara pe aici! sunny Ieri am stat la soare pe terasa , cat a dormit asta mica. Si azi se anunta zi cu soare. Din pacate pe ea nu pot s-o las in gradinita pana nu imprejmuim cu un gard mini-lacul de-l avem acolo, e prea periculos..H. a lucrat ieri toata ziua la computer, era stresat de niste proiecte de la serviciu si ca nu mai are timp. Eu mi-am petrecut ziua la telefon cu fetele, Luci si surorile si dupa amiaza am iesit toti trei prin cartier. Pe seara am fiert niste tortelini cu branza de la supermarket si nu ne-am mai stresat cu mancarea. Cam aasta raportul pe ziua de ieri ca azi nu stiu ce lucruri glorioase mai fac! Very Happy
pupici, mai vorbim!




Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyLun Mar 12, 2012 11:22 am

Buna dimineata, fete minunate!

La noi, in schimb, vine iarna sau toamna, sa fiu indulgenta. Ploua si este frig. Mad Sper ca in RO vremea sa fie frumoasa. sunny
Nu mi-am luat ieri balerini, nu exista nr 35. Rolling Eyes Eu port 35.5 dar, in functie de calapod, pot purta 35/ 36. Dar i-am gasit lui Eralp niste body-uri simpatice. Very Happy

Lumi, cura cu suc de morcovi i-a fost recomandata sora-mii, cand a avut picioarele f umflate in sarcina. Merita incercat. drunken

Amy, cantam azi "Amy e primul loc, Amy, Amy!"?! Laughing Laughing Laughing Te asteptam cu vesti bune!

Manule, a inceput sa se vada burticuta? flower

P.S. Nu stiu de ce nu s-a incarcat motzatul. Verific acum. study


Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyLun Mar 12, 2012 3:28 pm

amy asta e adresa:
http://www.energy.sk/ro/menu_x2683x.asp

eu l-am cumparat din bucuresti ,dar iti trimite si prin posta


manule,AMH meu era in noiembrie inainte de fiv,0,63,dar facut la synevo

pup fetele
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyLun Mar 12, 2012 4:04 pm

Off, am o zi proasta. Am primit prima negatie la una dintre aplicatii, de la centrul ala de biotehnologii..Au de lucru doar pentru studenti la doctorat.. Neutral E greu cand citesti vestile astea, oricat de realist ai fi..

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMar Mar 13, 2012 7:22 am

Buna dimineata.
Ms Nico de sustinere, dar ieri nu am aflat nici o veste, nici buna nici rea, domnisoara asistenta nu s-a uitat pe listuta pentru ca nu a gasit-o. Saptamana trecuta a fost controlul de la ORA si le-a lasat actele vraiste, asa ca nu au gasit-o. Vineri ne-a chemat sa facem iar macar o ora de curs ca asa le-a zis doamna controloare, asa ca sper sa aflu atunci noutati.
Ms Lyly de adresa, o sa citesc si cred ca o sa-mi iau. Vedem.
Ce se intampla cu Sami??? Stie cineva de ce nu mai scrie?
Pupici si o zi frumoasa.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMar Mar 13, 2012 9:25 am

Buna dimineata, fete minunate!

Noi am fost f matinali si azi, pt ca ne-a trezit soarele la fix 8. sunny
Nu stiu ce a avut Eralp azi-noapte, ca s-a trezit pe la 2 si pana la 4 a fost f agitat, n-a vrut-o nici pe tzitzi (decat dupa 3.30 Rolling Eyes ), a dorit sa stea doar la tati in brate. Smile Dar macar a dormit neintors de la 4 la 8. cheers

Azi pare a fi frumos afara, asa ca vom iesi pe afara. Ar trebui sa si calc pt ca s-au uscat rufele. scratch

Lumi, nu dispera si nu te necaji prea tare. Va veni un job si pt tine. Doar ai trimis atatea scrisori de intentie. flower

Amy, ce faceti la curs? study
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMar Mar 13, 2012 10:16 am

Neata scumpelor, flower
Amy tinem pumnii sa va vina si voua randul cat mai repede, despre adoptie vorbiti ,nu?..

Nico nu am trimis decat 3 scrisori de intentie. E adevarat ca am lucrat la ele o luna, din cauze de alte indatoriri.

Sami cred ca nu mai scrie din lipsa de timp si pentru ca incearca sa-si echilibreze cat de cat viata... Cred ca are nevoie de toate fortele pentru ea insasi si eu cred ca trebuie s-o intelegem. Eu asa cred, altfel nu stiu nici eu nimic dspre ea. Sami te pup! I love you

Fetelor, sora mea cea mare e la municipal internata, azi o opereaza Crying or Very sad Are o formatiune (1, 5 cm) pe bratul stang, subcutant. Trebuie extirpata si biopsie. Au zis ca-i fac anestezie generala, mai mult asta ma sperie decat excizia in sine. Era speriata, noi nu avem amintiri prea bune din spitale...dar sunt sigura ca o sa fie bine,. Nu e ceva complicat.

Pupici dragelor.

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMar Mar 13, 2012 11:00 pm

lumi, cum e surioara???

eu am trecut prin cosmarul vietii vele..ieri dimineata am avut hemoragie... am ajuns in urgenta, norocul meu e ca bb e bine, mi l-a si aratat dr ca sa ma linistesc...ii batea inimioara..
acum stau de ieri acasa in pat cu utrogestan si nospa...o saptamana sunt in medical...bine ca s-a oprit sangerarea..of, off cazuse tavanul pe mine cand am vazut... mi-au trecut toate alea prin minte... off doamne ajuta sa trecem cu bine...

chiar amy ce faceti la cursuri? le platiti??

nico vine primavara in ro..asa ca ..hai fa bagajul...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMar Mar 13, 2012 11:01 pm

va pup fetelor...sunt pe aici...nu citesc tot,e adevarat...dar nu am prea multe de spus.

am si destul de multa treaba insa realitatea este ca sunt si intr-o perioada in care nu-mi gasesc locul/rostul.
am senzatia ca viata merge inainte pentru toata lumea...insa pentru mine s-a intepenit in punctul asta....am senzatia ca nu voi scapa in veci de FIV,pregatire FIV,revenire dupa Fiv nereusit........

in discutiile cu si despre copilasi ma simt pe dinafara...in sfaturi/discutii cu si despre gravidute ma simt pe dinafara.
m-am saturat sa tot aud sfaturi si incurajari de genul "are Dumnezeu planul lui pentru fiecare dintre noi"..."nu renunta...cu speranta si credinta o sa deveniti parinti"..."o sa vina si vremea voastra"...nu numai ca nu mai sunt de natura sa ma motiveze dar au inceput sa ma si irite.

va rog sa nu ma judecati si sa incercati sa ma intelegeti.

va sarut si va imbratisez cu drag pe toate,fara exceptie.
sunt prin preajma...va citesc...si cand am sa ma simt capabila...am sa va scriu.
clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMier Mar 14, 2012 7:23 am

Buna dimineata.
Sami, ma bucur ca esti bine, vei scrie cand vei avea starea necesara. Doar ca erai foarte activa aici si m-am speriat, am crezut ca Doamne fereste ai patit ceva. Acum m-am linistit,
E valabil pentru toate fetele, mai dati cate un semn, macar la saptamana sa stim ca sunteti bine.
Manu, tare rau imi pare pentru sperietura de ieri. Bine ca nu a fost nimic grav si bebele e acolo. Ai grija de tine.
Lumi, sa ne dai vesti despre sora, trebuie sa fie bine, ii tinem pumnii.
Nu se platesc cursurile, sunt cele care anul trecut le-am facut in 2 zile, adica 4 ore +4 ore. Acum au zis sa ne ducem macar o ora sa marcam momentul. Oricum sunt foarte interesante.
Galli, te-ai mutat?
Turq, vad ca te pregatesti de zor pentru nunta...
Bruna?
Va pupic pe toate.
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMier Mar 14, 2012 9:16 am

Neata fetelor!

manu
, am incremenit cand am citit primele cuvinte dar mi-am revenit imediat dupa ce am citit ca sunteti bine, doamne ajuta sa treceti cu bine perioada sarcinii, si dupa flower

amy, cred ca sunt interesante cursurile respective si nu doar pentru cel pregatiti sa adopte cat si pentru orice parinte, in general. succes angel

sami,
sper sa treci cat mai repede peste aceasta perioada si sa te reintorci cand simti tu ca poti si sunt sigura ca aici nimeni nu judeca pe nimeni:flower:

lyly
, ti-ai gasit tinuta de nasa? geek

cu pregatirile mergem bine zic eu, adica ce a fost mai important am punctat, pentru restul inca mai avem timp, zic eu geek adevarul e ca sunt destul de relaxata, dar ma cunosc prea bine si stiu ca o vina perioada in care ma apuca disperarea Laughing pentru rochita si accesorii inca nu am inceput cautarile, astept sa vina caldura ca parca n-am nici un chef de probalit geek
in rest, munca si casa si invers Rolling Eyes maine merg cu Minnie la veterinar, trebuie sa ii faca 2 vaccinuri plus toaletaju ca deja are o blana, mama-mama affraid

va citesc cu drag si va doresc toate cele bune,
o zi minunata faci cu ochiul
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMier Mar 14, 2012 9:20 am

Fetelor buna dimineata!

Sami flower flower flower Stiam eu...am simtit ca e asa cu tine si cred ca si eu as simti la fel. In afara de ceea ce spui, forumurile astea sunt bune atata timp cat -dand in fiecare zi cate putin din tine - primesti inapoi ceva ce te satisface sau te incurajeaza. Cand nu simti ca schimbul e echilibrat, e advarat ca nu mai exista chemare pentru scris.

Sora mea e bine fetelor, a fost foarte bine la municipal, s-a trezit imediat din anestezie, nu a durut-o. Mai mare sperietura, decat interventia in sine.

Manu, ma cam asteptam drept sa zic la hemoragie, chiar asteptam momentul asa cu inima stransa. Multe femei au si eu am avut la Raluca, am tot povestit pana m-a durut gura.. Smile E un hop mare. Dar ai scapat!! De acum o sa fie foarte bine.

Multi pupici fetelor, ma intorc la ale mele treburi domestice si internet. I love you

Edit: Turqule, multi pupici, ai niste fotografii superbe pe FB si cu minnie si cu voi.... Smile
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMier Mar 14, 2012 9:41 am

Neata buna si de la mine!
Eu sunt in aceeasi oala cu sami, la fel vad ca pt toata lumea se rezolva pb , numai eu sunt intro vesnica asteptare!
in schimb, anul asta am fost mai mult plecata decat acasa si asta ma oboseste! Am inceput in ianuarie cu 2 sapt in romanica, apoi o sapt in Elvetia, alta saptamana in Alpi maritimi, saptamana trecuta Spania (Barcelona, Taragona , Cambrills,Salou, Loret del Mar si Platja d aro! insa eu nu mai am nici o placere , singurul lucru pe care il asteptam de fiecare data a fost intoarcerea acasa!
Sunt cu moralul la pamant , nu stiu cand o sa mi revin , nu pot avansa in nici un fel in privinta fiv urilor! Si teama de un nou esec ma termina psihic!
hai ca v am incarcat memoria cu negativismul meu!
Singurul lucru ce ma mai incanta e vremea buna de afara , ieri au fost 27 de grade azi s au anuntat 29!
va pup pe toate si va doresc sa va mearga toate bine!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMier Mar 14, 2012 12:19 pm

Turq, eu merg acum la cununia civila...cea religioasa e mai la vara...dar si acum nu ma agit cu nimic...ca n-am chef de nicio toaleta noua ...de fapt am o rochie cu un sacou ,gen chanel..ar tb sa imi iau niste pantofi mai moderni,cum se poarta cum..dar nu imi iau...ca nu vreau

Manule,ai putea sa iei si niste Mg-B6 3/zi ..pe langa No-spa..ai grija de tine...stai mai mult in CM dc poti

lumi,eu zic ca dc te-ai apuca de cursuri de lb olandeza,ai avea mai multe sanse ,ma bucur ca sora ta e ok

amy,nu prea am inteles...ai endometrioza?

sami,bruni...asa sunt si eu,in ac stare...
d-aia nici nu mai intru ,ca sa nu le umplu pe fete cu negativismul meu


pup fetele flower


Ultima editare efectuata de catre lyly_mar in Mier Mar 14, 2012 6:42 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMier Mar 14, 2012 12:39 pm

Buna ziua, fete minunate!

Manule, si zici ca vine primavara in RO? Bine ca mi-ai zis, ca ma apuc imediat de bagaj. cheers
Si tare ma bucur ca bb e puternic. angel Si eu am sangerat prin luna a doua dar dr mi-a zis ca, daca nu-i mult cantitattiv si nu dureaza, este ok. Sa-i dau inainte cu Crinone. Very Happy

Samiruto, Brunico, Lylyshor va imbratisez strans-strans de tot. I love you Cunosc exact starea prin care treceti. Incercati totusi sa va scoateti din minte stresul FIV pt o perioada si sa va canalizati energia catre viata frumoasa pe care o aveti alaturi de sotii vostri. Si casnicia fericita este o realizare minunata. Sunt sigura ca sunteti iubite, respectate, rasfatate. flower

Lumi, chiar asa, te-ai apucat de studiat olandeza? study

Turq, spor la pregatiri! flower

Gallicutoooo, te-ai mutat? Basketball

Amy, la cursuri participati toti cei de pe lista? Question

Azi trebuie sa termin de calcat, sa-mi las sotiorul ordonat. Ce-oi gasi cand ma intorc este alta poveste. scratch Si apoi trec la bagaj. bounce As face o singura valiza, 3/4 pt Eralp si 1/4 pt mine (eu mai am lucruri si in RO).







Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMier Mar 14, 2012 1:39 pm

Haha fetelor, da intr-adevar m-am apucat de lectiile de pe websiteul dat de Nico. Sunt tot la lectia 1! Very Happy Stiu ca-i nu-i de ras, dar timpul nu mai imi apartine, e ceva ce dispare ca nimic, nu stiu unde se duc zilele mele.. numai in pampers, pregatit gustari, plimbari si aplicatiile astea la joburi...

Asa o fi Lyly cum zici tu draga mea. Cu toata scarba mea de limba asta, probabil la vara ma inscriu la cursuri. Ar costa 600-700 eur cel mai ieftin. Dar oricum imi trebuiesc cel putin 1-2 ani ca sa vorbesc limba proficient. Eu vreau sa am un job acum...Si stiu o multime de romani care nu au job in conditiile in care stiu ceva olandeza.
Cine stie poate tintesc prea sus, sa vreau sa lucrez pe domeniul meu. Dar a naiba sa fiu, la altceva nu sunt buna, nici femeie la curatenie nu ma pot duce ca nu-s perfecta, iar de gatit gatesc numai ca sa nu murim de foame, fara nici o placere!!! Laughing Deci..viitor de aur!!!

Deci d-aia nu mai intrati voi pe aici ca sunteti negativiste???? king Mai fetelor, pai va arat eu negativism daca vreti, pana acum n-ati vazut nimic!!!! Laughing Glumesc!..V-am zis eu dragelor, fiecare face dupa cum simte!.. I love you

Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMier Mar 14, 2012 2:07 pm

bine v-am gasit!
hmmmmmmmmm, cred ca circula astenia de primavara...... What a Face

manu,ma bucur sa aud ca sunteti bine!
nu te surmena,nu sta in picioare mult,ai grija!

smi,bruni,lyly,imi pare rau sa aud asta,de fapt, nici eu nu-s mai bine.....
dar,cum sunt mai mult singura....tot eu ma imbarbatez......

nico,nu ii tai motul lui Eralp?
se spune ca nu e bine sa il tunzi pana nu tai motul.

amy,mai ai putin si iti iei bebele!
ce face nepotica ta? sora?

lumi, tu esti ocupata cu ralu,stim asta.
multa sanatate surorii tale

turc,vine primavara,pregateste-te!!
bafta la pregatiri!

ce tragedie in begia,ati vazut? What a Face

nici eu nu am nici un spor,la nimic, de dimineata stau si ma gandesc ce sa fac felul 2.....am innebunit,ce mai.......

da,m-am mutat,de atunci,de duminica. am ramas aici.


cine are plita cu inductie? m-ar interesa cu ce se curata,ca am inteles ca se ...zgarie repede..... What a Face
revin...


Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMier Mar 14, 2012 2:21 pm

Ce ma bucur ca ati aparut toate cand am strigat catalogul... Very Happy

Turq, acum vreun an ai pus niste linkuri cu niste vile prin Grecia, dar nu le-am salvat si ma gandeam ca poate iti amintesti cum se numeau vilele. Erau pe o insula. Clar, ma lasa memoria de tot. Very Happy
Plsss.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMier Mar 14, 2012 2:25 pm

Eu am Gali..Du-te la magazinul unde se vand plitele astea si intreba cu ce poti curata.Noi acolo am fost si am intrebat si ne-au oferit un spray de curatat si o spatula de inox. Dar e criminal, sa ai grija sa nu dai ''in foc'' ca raman urme..
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMier Mar 14, 2012 2:40 pm

exact asta am patit....a curs apa pe langa craticioara.....
spray am,dar......deh.....
o sa imi iau cratite mai mari,si gata....nu am ce face....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyMier Mar 14, 2012 6:10 pm

Galli, daca-i asa, cand merg cu el la frizer, ii voi face un mot si ii spun frizeritei sa inceapa cu motul. Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyJoi Mar 15, 2012 9:56 am

Buna fetelor,

Sper ca sunteti bine cu toate. Eu sunt azi obosita si mi-e tare ciuda, ca am in plan sa dau niste telefoane pe unde am aplicat si pe la alte companii. Sper sa ma concentrez. Oricum trebuie sa astept sa doarma Raluca dupa amiaza ca sa pot vorbi, pt. ca -cateodata- face galagie de nu te intelegi om cu om.
Ieri a fost ziua lui Luci, a implinit 23 de ani Smile Fetita lu' mama aflata departe.... S-a sarbatorit duminica trecuta cu fetele si in club si ieri la serviciu.

Pupici dragelor, ne mai auzim.

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyJoi Mar 15, 2012 10:26 am

Buna dimineata.
Lumi, sa-ti traiasca fetele frumoase, sa fie sanatoase si fericite. Luci se descurca, e o domnisoara care stie ce vrea, nu te teme.
Eu program obisnuit, serviciu, bunica, acasa, somn si iar de la capat. Parca trece timpul cam repede, nu stiu ce sa zic.
Va doresc o zi frumoasa. Pupici!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 EmptyJoi Mar 15, 2012 1:04 pm

flower
ma bucur ca ati aparut asa ca ghioceii, pe rand ...
off , fetelor , eu nu ma asteptam la sangerari iar cand am vazut, gandul m-a dus la ce-i mai rau.. acum sunt bine, maine merg la control...
lumi sa-ti traiasca fetita.. care nu prea mai este fetita.. chiar cand vine la voi??

nico ? gata bagajelu??

sami, bruni, lyly, galli imi pare rau ca treceti prin asta.. cunosc si eu starea asta...de deznadejde, cand parca nimic nu se mai leaga...

tuqois... I love you
amy nu ne spui si noua despre ce vorbiti la cursuri??

acum ca tot stau acasa, ma voi baga la un somn de pranz.. ca deh ce am de facut... cert este ca m-am ingrasat...pai la cat am stat in pat zilele astea, doamne, mi s-au tasat toate... uff bine ca a trecut si maine sper sa nu mai fie nevoie de cm...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 21 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 19
Sus 
Pagina 21 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 8
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-13

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: