Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 19

In jos 
+11
alinutahu
luminita42
Looana
guzelnico
lumy_clt
samira33
turqoise
lyly_mar
galliciana
menics
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyMar Ian 03, 2012 8:37 am

Rezumarea primului mesaj :

Un an 2012 plin de bucurii si de realizari !
Sus In jos

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyMar Mar 27, 2012 10:22 am

multumesc Lumi I love you sa inteleg ca va beti cafeluta fetelor?

dar de nico ce stiti??
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyMar Mar 27, 2012 10:59 am

Pai de Nico...daca e in Bucuresti, putem sa ne luam adio pentru o perioada, ca nu mai intra! rubedenii, treburi, are cu cine vorbi! Very Happy
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyMar Mar 27, 2012 12:25 pm

buna ....
menics....sarcina usoara .....cum te simti ? ...nu ti-e rau ,somn,pofta ....

noi am fost ieri la control masurat si cantarit ...avem 11 kg 900 gr si 76 de cm cheers
creste ca ciuperca dupa ploaie ...toata sapt cumparam pantaloni si bluzite drunken
in rest totul ok sa uitat la ea in gurita ,culoarea pielei a felicitato pt ca umbla asa de bine a primit un pahar de la avent cu doua toarte si capac cu trei gaurele pt apa ,un pacht de servetele umede si o lingurita si furculita de plastic

lumi si eu am acceptat munca acasa ,dar stau noaptea si o fac ...cand ma vede Sara in fata monitorului toate baiurile le are nu ii trebuie jucari ,nu se deslipeste de mine ....in schimb nu primesc salar separat ci il pune la bubu ca premiu pt ca daca accept munca pierd maternitatea dar imi convine ....sapt viitoare vine socrela si plec si eu sa imi refac ochelari ca nu mai merge cu cei vechi ...imbatranesca
si eu affraid ....
na pup pt toate fetele flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyMar Mar 27, 2012 1:48 pm

Buna frumoaselor. Abia acum am reusit sa linistesc actele vreo 5 minute si am intrat sa va citesc.
Manu, felicitari, ma bucur tare mult ca totul e ok.
Alinuta, e bine ca ai gasit job de acasa, asa stai cu pitica mai mult timp.
Lumi, daca ai nevoie de ajutor la corectat sa spui, te ajut cu drag.
Mi-e foameeee.
Pupicei !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyMar Mar 27, 2012 3:02 pm

Amy draguta de tine, nu ai tu destule pe cap..Deocamdata ma descurc. Eu nu mai pot sta noaptea de cand Ralu se trezeste prea de dimineata, ca pe urma sunt chioara de somn si nervoasa toata ziua.

Alinuta, e bine ca ai gasit forma asta de munca, oricum ar fi, mai intra niste bani in casa.

Aici concediu de maternitate e de trei luni dupa nastere, dar eu nefiind angajata nu am beneficiat de plata. Astia sunt nebuni la cap, duc copiii in cresa de la trei luni si se intorc la serviciu, asa isi permit 2-3 copii, unul dupa altul ca nu le mananca urechile acasa si finanteaza statul cresa/gradinita. Eu daca am norocul sa ma angajez, o s-o dau la gradinita /cresa pe Ralucuta, dar acum e deja maricica.Pentru ea e util sa invete si limba ca acasa cu mine doar romaneste si seara cand vine taica-sau putin in olandeza. Sa vedem daca ne iese planul.. I love you

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyMar Mar 27, 2012 9:44 pm

I love you
va multumesc pentru gandurile bune iata Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Img1670r

cam asa arat la 2 luni!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyMar Mar 27, 2012 9:45 pm

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Bb1dn



avem 8 saptamani, 1,83 cm si 170 de batai de inimioara pe minut...
Doamne ajuta in continuare
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyMier Mar 28, 2012 6:20 am

Buna dimineata.
Frumoasa burtica Manu. Sa fiti sanatosi.
Lumi, te ajut cu drag, acasa nu sunt asa aglomerata, deci nu-i problema.
Azi sa zicem ca am o zi mai usoara, de intocmit vreo 7 contracte si de facut o raportare pe 2011. Sper sa termin repede.
La 8 ma duc sa semnez noul atestat . Am vb ieri cu asistenta sociala si am intrebat-o ce naiba fac cu concediul, iau 2 sau 3 locuri si a zis ca ea crede ca prin iunie-iulie o sa avem copilul acasa. Instantaneu m-am gandit daca o sa ma descurc ca mamica. Cred ca sunt temeri firesti si pentru cele care au nascut, dar parca atunci cand e bebe te obisnuiesti pe parcurs, asa te trezesti cu copilul deja mare acasa. Sa vedem cum va fi. Nu vreau s ama stresez inutil, inca. Smile
Va pupacesc si daca mai aflu noutati, va dau de veste cand ma intorc.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyMier Mar 28, 2012 8:52 am

Buna dragelor,
Manule chiar ma gandeam cand ne si povestesti despre control! Smile Ma gandeam la raluca cum era pe la 9 spatamani, vedeai mugurii bratelor, capusorul, misca de zor, ce minunatie traiesti si tu acum! Si ce burta ai tu acolo, zici ca esti putin balonata.. Very Happy Asteapta ca vine el si burtoiul cu adevarat mare! Pana in 5-6 luni o sa mai poti sa te numesti sexi, dar dupa aia balon te cheama! Abia astept! flower Cum e la serviciu in 4 ore? Rezisti?..Ai anuntat ceva? Dar rudelor?

Amy, si eu am avut temeri, chiar spaime. Stiam de la Luci cum este si ma ingrozeam ca e prea mult, ca nu mai pot s-o fac inca o data. O mica persoana, care nu poate face nimic vine in casa ta! Nu poate sa manance, sa se spele, sa se schimbe, sa stea singura. Zile intregi de dat mancare cu lingurita, ani intregi de imbracat si dezbracat , de vegheat cand e bolnav etc etc. Dar.... gasim putere si bucurie in toate astea! Smile Totul intra in rutina, iar senzatia copilului in brate, cu bratele dupa gatul tau , faptul ca te striga mama, progresele lui etc.. sunt cele mai de pret in toata povestea asta. Si mai este ceva, nu stiu cat conteaza dar, cineva te va purta amintirea ta in suflet toata viata , dupa ce nu vei mai fi. Asta o vad acum , dupa ce mama mea a disparut.

Eu ca de obicei cu activitatile zilnice!..
Va pup fetelor.

Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyMier Mar 28, 2012 11:28 am

Buna, fetelor!

Lumi, ce cuvinte frumoase si adevarate, mi-au dat lacrimile Crying or Very sad

Manu, ce burtica mititica ai tu acolo Very Happy la vara vei fii XXL Laughing

alinuta, cu intarziere ii urez Sarei un sincer si calduros "la multi ani", sa creasca mare si sa va aduca multe bucurii La multi an1!

Amy
, temerile astea sunt normale zic eu, dar cand vei fi pusa in fata faptului implinit te vei descurca mult mai bine. flower

galli, sami, bruni???

va pupic clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyJoi Mar 29, 2012 8:26 am

Buna dimineata. Ce fac fetele?
Hai sa va arat cat am cusut. Very Happy
Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Pozu

La pelerina sunt inversate culorile, au fost diagramele gresite, dar nu cred ca le mai modific. Va place ?
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyJoi Mar 29, 2012 10:14 am

E superb Amy! Da imi place!
Eu ca sa-ti zic sincer nu ma omor dupa goblenuri, dar ce faci tu e foarte frumos si iti alegi teme frumoase intotdeauna.

Ma doare maseaua in continuare si cred ca trebuie sa fac un drum in Utrecht, mare dandana, pentru tratamentul de canale. Asta nu face dentista mea, ca cica e alta specialitate (halal in Ro, dentistii fac tot!), si mi-a dat trimitere, zice ea, la unul bun. Asta inseamna ca H trebuie sa lipsesca de la serviciu sa stea cu fata, ori sa mergem cu toti acolo..Ce ma enerveaza ideea asta de pierdut timpul.

Ralucuta e cuminte azi vad, dupa ce ieri s-a catarat si a cazut toata ziua. Are semn la buza, pe obraz si la frunte dintr-o cazatura langa masuta. Crying or Very sad Vorba Alinutei, alearga de zici ca o urmareste cineva si cade rau de fiecare data.
Zice: Haide, Pa, un..de..duci,apa, tata, papa, mama, ca..te (carte) etc etc cuvinte pocite !A inceput sa imite cuvinte ca sandale (dandale) , lekker si ia (in olandeza) si mereu zice woooow, cand vede lucruri care ii plac, e amuzanta!.. Very Happy A inceput insa si cu crizele de personalitate cand nu-i faci pe plac, se tot tavaleste ea pe unde apuca!! Sa tot ai rabdare! Very Happy

Pupici fetelor!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyVin Mar 30, 2012 6:19 am

Buna dimineata.
Mai, dar ce liniste pe aici.
Eu sunt bulversata... Ieri m-au sunat de la Bucuresti ca ma trimit 3 luni director economic in alta parte. Naspa rau. Incerc sa nu ma gandesc ce ma asteapta acolo.
We asta suntem fara pitici, o sa mergem prin Mall Baneasac ca am inteles ca sunt reduceri sa luam cate ceva pentru iepuras, ca m-a disperat soacra-mea sa ii cumparam tricouri domnisoarei. Vreau sa caut si o geanta (nu din piele) pentru mine, ca tot ce am s-a dus naibii.
Va pupic si va astept totusi la povesti.
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyVin Mar 30, 2012 9:34 am

neata buna fetelor,
am intrat sa i urez lui Lumi : La multi ani si tot ce iti doresti sa ti se implineasca!

va pupacesc pe toate!
eu nici o veste , nimic de declarat!
wee linistit!
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyVin Mar 30, 2012 10:34 am

LA MULTI ANI, LUMINITA!!!

Cele mai calde ganduri si urari de sanatate, fericire, bucurii si impliniri. Sa fii iubita si fericita in fiecare moment al vietii tale. La Multi Ani!
Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Lamultianituestisingura

Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyVin Mar 30, 2012 11:04 am

lumi...LA MULTI ANI....multa sanatate si fericire La multi an1!

noi pe acasa ,afara sa facut frig si sufla vantul tare ,cred ca o sa si ploaie ....
stam la caldurica si facem ravagi prin casa drunken

mamici vreau sa va intreb voi cum preparati pestele pt pitici ...
manule iti sta foarte bine graviduta ....foarte frumoasa burtica ,ai grija de ea

sa aveti o zi buna
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyVin Mar 30, 2012 11:06 am

amy ...de unde atata rabdare la cusut ....foarte frumos goblenul
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyVin Mar 30, 2012 11:57 am

flower flower flower
Lumi la multi ani, multa fericire !
La multi an1! La multi an1! La multi an1!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyVin Mar 30, 2012 1:05 pm

Dragelor multumesc mult, drept sa zic nu ma asteptam sa va amintiti! flower

Noi -asa ca de ziua mea -am fost la consulat la Haga pentru legalizarea unor acte. Ne-am dus nitel si pe plaja , dar era tare frig si nu am stat, doar asa am salutat marea! Smile Soare lipsa azi si e chiar frig, sunt 8 grade!..La consulat , Raluca a intrat ''in vorba ''cu un baietel de 4 ani, care vorbea si olandeza si romaneste si s-au jucat, adica mai mult baietelul, ca raluca s-a plictisit repede de sariturile lui si-i tot zicea Pa Pa, sa-i dea de inteles ca pleaca , gata, dar ala mic nimic, o mai si smotocea si vroia s-o pupe!! Laughing Pe urma ne-a lasat H. la tren in Amsterdam si am venit singure acasa. Ne-am mai plimbat , mi-am luat tort de ciocolata (unul mic ca am intrat la regim!) si un merlot si lumanari sa infig in tort! Very Happy Raluca a ostenit de atata chiuit in carutz, doarme acum si cred ca are pampersul bine aranjat, dar nu am mai trezit-o.

O sa mai trimit mesaje pe ici pe colo pe la surori si prietenii, care si-au mai amintit de mine si mai trebaluiesc pe aici asa putin, ca am lasat totul vraiste de dimineata.

Va pup si va multumesc! love
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyVin Mar 30, 2012 1:14 pm

Alinuta eu l-am facut la cuptor mereu, simplu doar ulei si un pic apa, fara sare, fara nimic. Poti sa pui lamaie cand serveste, daca ii place. I-am luat somon , pangasius sau pastrav, care parca avea cam multe oase, nu i-am dat prea mult. In rest sunt aici mancaruri cu ton si somon pt. copii gata preparate, facute de o companie belgiana cred. Olvarit se cheama firma; ii iau variantele cu peste la borcanel, cand nu ajung la magazinul special de peste. Eu peste din supermarchet nu prea iau, ca nu intotdeuna proaspat si mi-e frica.pup.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyVin Mar 30, 2012 2:31 pm

Amy mie mi se pare o pozitie buna. La actualul job esti pe aceiasi pozitie ? In orice caz te trimit in alt oras sau la alta institutie? Cred ca esti bulversata, asta insemna schimbare, probabil te-ai obisnuit acolo. Mersi de urarile de pe FB!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyVin Mar 30, 2012 2:32 pm

Turqule, imi place mult felicitarea! sunny
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyVin Mar 30, 2012 2:44 pm

Hai ca scriu io daca voi nu aveti timp: Very Happy Brunica da cum vine aia ca n-ai nimic de declarat?
Zii, ce-ai mancat la micul dejun?.. Smile La ce ora te-ai sculat, ce faci azi , stai acasa sau iesi? Sunt multe de zis, timp sa ai!! Si chef, asta e adevarat! Smile

Eu m-am apucat sa tin regim dar nu de slabit, am necazuri cu o dermatita pe fata, nu mai scap de ea..se estompeaza, iar apare. Incerc sa mananc numai fierturi si cruditati, parca nu mai am fata asa rosie si iritata. Era insa mai usor sa iau un sandwich in mana acum trebuie sa-mi prepar, sa vedem cat m-o tine..Oricum de grasa tot grasa sunt am din nou 62 de kile.

Fetelor, stiti vreo crema de fata pentru dermatita (antieczema etc, fara chimicale)?
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyVin Mar 30, 2012 4:45 pm

LA MULTI ANI! LUMI
iti doresc multa sanatate,voiosie,fericire si sa te bucuri cat mai mult de familia minunata pe care o ai.


eu sunt foarte fericita astazi ca mi-am pigmentat sprancenele.
am scapat de mers la pensat si vopsit sprancene tot timpul.
mi-au iesit asa de frumoase si naturale incat nu ma mai satur sa ma uit in oglinda.
dupa Paste imi fac si conturul buzelor si contur pe pleoapa superioara.

in rest...suntem bine...Samiroiul meu a demarat un bussines de amploare care il solicita extrem de mult insa nu ne plangem de munca....doar ca ne e cam dor unu' de altu' ca nu apucam sa mai stam impreuna atat cat ne-am dori...si asta e doar inceputul.

de Paste plecam la munte...si cam atat deocamdata.
acum sunt in curatenii.

astea-s vestile despre noi.
va pup....mai intru.
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 EmptyVin Mar 30, 2012 5:03 pm

Lumi, cum se manifesta dermatita de pe fata? pentru ca dermatita in cele mai multe cazuri este cea de contact, cand epiderma intra in contact cu diferiti factori alergeni, precum sapunul, produse de machiaj, detergenti, vopsea sau conservanti din produsele pentru piele sau diferite obiecte metalice care pot provoca eczemele dar poate fi vorba despre o dermatita atopica care se manifesta prin prurit(mancarime), pete rosii inflamatorii.
sfatul meu este sa consulti un dermatolog pentru ca e greu de recomandat un produs eficient fara un consult de specialitate dar cunosc un produs, se numeste EMOLIUM crema speciala(de la nepentes parca), este din ingrediente naturale si este hipoalergenica si se aplica de 2 ori/zi.

degeaba te tot plangi ca esti grasa ca eu tot nu te cred Laughing
sa tot fim grase si frumoase ca tine ca nu ne suparam lol!


aaa, la cj ba ploua ba iese soarele, dar e destul de frig afara si se pare ca o tine tot asa si in weekend, nasol Evil or Very Mad

sami, curajoasa fata! mie mi-a fost mereu teama ca nu cumva sa nu fie simetrice. te-a durut tare?

va pup,
weekend placut flower
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 24 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 19
Sus 
Pagina 24 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: