Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 19

In jos 
+11
alinutahu
luminita42
Looana
guzelnico
lumy_clt
samira33
turqoise
lyly_mar
galliciana
menics
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyMar Ian 03, 2012 8:37 am

Rezumarea primului mesaj :

Un an 2012 plin de bucurii si de realizari !
Sus In jos

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyMar Feb 14, 2012 3:05 pm

"manule,sustin sfatul fetelor...endo de 6mm dupa ovulaatie e micutz."

sfatul care este?? scratch ce sa fac??
si intrebarea de baraj..iau medicatie de capul meu sau ascult medicul???

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyMar Feb 14, 2012 3:58 pm

Laughing probabil am vrut sa spun...parerea.

cat despre ce ai de facut...tu esti singura in masura sa decida daca e mai bine sa respecti strict recomandarile medicului tau sau ajustezi putin lucrurile.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyMar Feb 14, 2012 5:36 pm

Aaaaa, Sami, atunci e musai sa te vizitez. Mi-e atat de dor de pantofii cu toc. Voi fi o mamica tantosa. Laughing Nici nu mai stiu de cand n-am mai purtat tocuri. Ba, mi-am amintit, la botezul si, respectiv, turta gargaritelor. Very Happy

Lumi I love you , te rog, n-ai de ce sa-ti ceri scuze. N-am vazut nicio ofensa, nici macar printre randuri sau scrisa cu caractere f mici. Laughing Laughing Tu ai perfecta dreptate. Creierul meu nu vrea sa proceseze ... inca. Rolling Eyes Dar ma dau eu pe brazda pana la urma. Laughing

Sami, ce mai astepti, ia si o sanie, echipeaza-te bine si ... "partieeeeeee". cheers
S-a anuntat zapada si aici de vineri pana duminica. Zau c-o sa incerc si eu sania. santa

Manule, ai probat "dantelele"? Very Happy
Daca ai incredere deplina in dr, mergi pe mana lui. Daca e o persoana comunicativa, du-te si tu cu idei. Wink Oricum, complexul de vitamine si acid folic nu-ti fac rau. Very Happy

Amy, cum adica daca au un copil de 1-2, vi-l arata. Adica nu exista o baza de date?! Ok, n-am pretentia in forma electronica dar macar un album cu pozele copiilor. scratch









Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyMar Feb 14, 2012 6:00 pm

Copii sunt, dar nu adoptabili. Devin adoptabili pe parcurs. Adica azi se duc la instanta, spre exemplu, si iau sentinta pentru 2-3 copii care au devenit adoptabili. In functie de varsta copilului analizeaza listuta si contacteaza familia care considera ei ca se potriveste, adica au cerut un copil cam de varsta aceea. Nu au o baza de date, din pacate.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyMar Feb 14, 2012 6:21 pm

hello fetele I love you
manule,eu sunt cd sus ,cd jos..ca na.. sunt balanta geek mi-am propus sa nu ii mai zic nimica la al meu..sa vad ce zice..eu in schimb mai studiez pe internet fiv-ul cu ovo donate...nu stiu..astept sa am o revelatie scratch
eu zic ca ar tb sa il intrebi pe dr dc nu ar tb sa iei ceva pt endometru,dc nu iti da el...poti lua niste Vit E l'arginina,laptisor de matca.. astea le-am luat eu la FIV-uri
lumi,Ralu deja e domnisora mare!o sa cam rupa inimile la baieti cu ochii aia Very Happy
amy, sper sa avansezi cat mai repede..dupa noua lege,copii nu sunt mai repede declarati adoptabili?

eu sunt f fericita ca nu ma duc la serviciu 3 zile ,de maine,sunt la niste cursuri Very Happy
galli,nico,lumy,turq flower
pup fetele
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyMier Feb 15, 2012 7:46 am

Buna dimineata.
Greu se mai merge in oras, si cu masina si pe jos. Niste nameti...
Da, dupa noua lege devin mai usor adoptabili, insa a intervenit alta problema: DPC-ul trimite la Oficiul Roman de Adoptii o lista cu 10 dosare cu parinti ,,compatibili", ORA selectioneaza apoi 3 si le trimite inapoi la DPC si ei aleg 1 familie. Adica plimba dosarele de le ametesc. Asta e, nu avem ce face.
Sper sa-mi fac si cazierul judiciar.
Va pupic si aveti grija de voi.
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyMier Feb 15, 2012 9:24 am

Neata, fetele!

la cluj sunt -12 grade, strazile secundare s-au transformat in adevarate partii si in cazul in care nu ai cauciucuri bune te rogi la DD sa prinda frana affraid

lumih
, m-am topit toata privind la pozele Ralucai, doamneeeeee ce ochisori frumosi si ce gene lungi are, e o domnisorica tareee cocheta, defapt nustiu de ce ma surprinde caci din doi oameni frumosi nu poate rezulta decat ceva si mai frumos, cum e micuta voastra flower

manu, faptul ca Geo te sustine si este alaturi de tine te va ajuta enorm sa iti gasesti echilibrul de care ai nevoie. Doamne ajuta sa ne dai vestea cea mare a.s.a.p. angel

nico
, si mie mi-a placut mesajul codat scris de greierasul nazdravan lol!

lyly, mai lasa-i sotului putin timp, cateva luni, intre timp arata-i articole pro fertilizarii cu ovo donate, poate se razgandeste si va mai dati o sansa care sa fie cea norocoasa angel

galli, scapasi da nebuna?
p.p.s. ce culoare aveau chilotii? Laughing

sami
, aveti magazine si in Cluj? cum se numeste magazinul? daca tot trebuie sa fac un drum pana la Bucuresti, poate e si rost de shopping geek

noi, dupa 6 ani de relatie, am zis ca e cazul sa ne mobilizam si sa facem si-un bebelas, asadar,ne-am hotarat ca daca vrem sa facem lucrurile in ordinea fireasca, e cazul sa facem si nunta. geek
am rezervat sala, fotograful si cameramanul dar mai sunt inca un milion de lucruri de care trebuie sa ma ocup mai mult eu caci turqoiu' e ocupat.
asadar, daca aveti idei desapre aranjamente, rochita&co, toate sunt binevenite flower

va pupic,
o zi cat mai buna flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyMier Feb 15, 2012 9:51 am

neata fetelor

turqoise,eu sunt din Bucuresti...nu avem magazine in afara orasului.

o zi buna tuturor
clap
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyMier Feb 15, 2012 10:15 am

Buna dimineata!!!
Turqois WOWWWWWWWW sa fie intr-un ceas bun.. cand va fi evenimentul????



Ultima editare efectuata de catre menics in Mier Feb 15, 2012 2:02 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyMier Feb 15, 2012 11:00 am

Buna fetelor!

Turqoisule te legalizezi!!!! Smile Asta e foarte frumos!..Sa va dea D-zeu mult noroc si fericire! Ma bucur pentru voi!

Manule, nu te stresa draga mea. Cm-ul asta oricum nu mai ai ce face pentru endometru. Inteleg ca e un doctor nou, este normal ca mai intai sa vrea sa vada unde sunt problemele, cum merge si fara medicamente si pe urma sa ajusteze situatia. Noi - internetul Very Happy- doar iti dam idei pe care sa le folosesti in discutia cu doctorul, nu inseamna ca trebuie sa te infunzi cu pilule fara sa-l intrebi.Dar recunosc ca uneori suntem enervante cu sfaturile, hai nu toate, dar cel putin eu!.. I love you

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyMier Feb 15, 2012 11:30 am

Sa va zic de ieri:
discutia de aproape trei ore, pe care am avut-o ieri la spital despre felul cum a decurs nasterea Ralucai mi-a adus o oarecare usurare in suflet. In noaptea de Craciun 2010, am nascut aproape singura; moasele au aparut pe ultima suta de metri cand, trezita din sedative, am apasat pe butonul de urgente. Ieri, la mai mult de un an de la eveniment, cei doi doctori care au fost responsabili (o femeie si un barbat) pareau socati de povestea ai caror autori au fost. Doctorul tanar, care a fost cel mai vinovat, a spus singur ca nu merita sa fie numit doctor. Doctorita nu mai contenea din plans. Seful lor, dr. Lenglet, tot inghitea in sec, se inrosise. A articulat cu greu ca-i pare rau. Le-am spus cat de tare m-au afectat si dezamagit greselile, indiferenta si neimplicarea lor. Tuturor, le-am spus ca-i mai bine sa-si inchida departamentul de Craciun, decat sa induca femeile la termen in eroare. Le-am spus cat de mult mi-au furat, in lunile de dupa nastere din fericirea de a avea un copil, cum au aparut sistematic in cosmarurile mele. I-am numit persoane fara chemare pentru meserie si fara sentimente umane. Am zis multe... toata furia, revolta, tristetea mea au fost la masa aia de discutii. A fost important pentru mine ca si-au recunoscut greselile si incapacitatea de a pune diagnosticul corect. Pentru lacrimile celor tineri, nu am simtit prea multa compasiune, dar am simtit ca erau sincer afectati. La sfarsit, a ramas ca ma voi gandi daca am sa merg mai departe sau nu cu povestea asta (la comisia disciplinara, adica).
In opinia mea, insa s-a terminat. Seful lor e o cartita nenorocita, iar cei tineri, niste iresponsabili care se joaca de-a doctorul. In zece zile am sa le trimit o scurta nota cu concluziile mele, pe care sa si-o puna in dosar (ori in fund!), langa plangerea mea initiala. Ma simt aproape ok acum, timpul a rezolvat multe iar faptul ca i-am vazut indeaproape asa cum sunt, mi-a vindecat oarecum supararea.

Cam asta fetelor. Multumesc ca ascultati/cititi toate astea.. flower
Pupici!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyMier Feb 15, 2012 12:58 pm

Buna ziua, fete minunate!

Am fost azi la control cu Greierasul- 8200 g si 75 cm. Pupa mama pe el de manechin! Laughing
Am uitat sa ma laud ca, acum o saptamana, la cele 2 vaccine facute la policlinica de stat nu a plans deloc. I-au placut fetele de acolo, se pare. Wink In schimb, la clinica particulara mai mereu plange si se zbate, desi dr e f bland. Spectacolul dureaza pana il imbrac de plecare, apoi se linisteste brusc si ii face si bye-bye doctorului. Very Happy

"A fost important pentru mine ca si-au recunoscut greselile si incapacitatea de a pune diagnosticul corect."
Dar si suficient, Lumi? Intentia mea nu e sa-ti prelungesc suferinta (mi-as dori I love you sa poti uita cat mai curand momentul ingrozitor prin care ai trecut) dar crezi ca, in urma discutiei (emotionante pt tinerii doctori, din cate am inteles), vor fi mai atenti pe viitor? Oare n-ar trebui totusi putin scuturati de catre acea comisie de disciplina? silent

Turqoise, sa dea DD sa fie intr-un ceas bun si sa va fie viata frumoasa de familie luminata de un copilas! I love you Sami e experta la organizat evenimente! cheers

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyMier Feb 15, 2012 1:06 pm

Nu stiu Nico , draga mea, daca e suficient. Pentru mine este. Pentru alti pacienti, din cat am vazut ieri, simt ca am facut si spus destul ca sa-i fac sa sufle in iaurt data viitoare. Mai mult nu vreau sa mai pierd timpul cu ei, sistemul si mentalitatea nu o voi schimba, dar scrioarea si felul cum le-am vorbit ieri ii va bantui suficient cat sa incerce sa devina mai buni. Eu cel putin asa sper.

Edit: Felicitari pentru scumpul mic! flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyMier Feb 15, 2012 2:09 pm

nico I love you felicitari pt sufletel frumos, si cumintel...
lumi I love you nu am intentionat sa va incadrez pe niciuna dintre voi la "internet si pareri neavizate" asa ca am sters, caci nu vreau sa se mai simta cineva... eu cand am scris.. si am vorbit cu medicul... chiar nu ma gandeam la voi.. noai suntem aici ca la o cafea.. vorbim.. de toate ... chir nu am avut intentia ..scuze...
pe viitor voi fi mai atenta la ce scriu...
cat despre discutia de la spital...important este cum te simti tu, daca iti este mai bine, si nu vrei sa mai lungesti povestea.. ok, opreste-te...dar vorba lui nico..poate merita scuturati de comisia de disciplina...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyMier Feb 15, 2012 2:55 pm

Manu flower ! Ma bucur ca e asa! Smile
Nuuuu, cu spitalul s-a terminat, asa simt eu ca e bine. Daca as face mai mult as simti-o un pic ca razbunare si nu-mi place. Doctorii aia erau un pic mai mari de varsta ca Lucia, niste tineri care cred ca daca sunt doctori se pot ''juca'', insa la discutie parca le cazuse o stanca in cap, au fost destul de afectati, i-am vazut.
pupici.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 16, 2012 7:58 am

Buna dimineata.

Lumi, ma bucur ca te-ai linistit. Daca tu asa simti, nu e cazul sa mergi mai departe. Daca ai simtit ca au inteles ceva din discutie si ca nu vor repeta greseala e ok. Smile
Azi ma duc sa duc toate actele pentru reatestare, am reusit sa le termin ieri.
Aveti grija de voi, va pup.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 16, 2012 8:24 am

neata si de la mine,dragelor! va pupic pe toate!
am mari probl. cu nebuna, sambata,a facut iar scandal....
in fine, acum si tarzan e absolut convins ca treb sa ne mutam....
era si aniversarea lui si casa plina de lume What a Face
am fost si am consultat o avocata si i-am facut plangere.
ma simt rau,sper sa se termine destul de rpd si bine,
avocata a spus ca nu crede ca ne mai recuperam banii.....
asta e...macar sa ma lase in pace....
nu am putere sa va scriu ceva,va mai citesc.
va pup! I love you I love you I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 16, 2012 11:07 am

Amy multumesc, asta e senzatia mea acum, in zece zile trebuie sa dau raspunsul, nu exclud ca as putea sa-mi schimb opinia. Despre adoptie eu cred ca nu mai ai mult si o sa vina si randul tau. Cred ca anul asta se va intampla!
Gali imi pare asa de rau, nu e usor sa scapi cand ai contract, e adevarat. Si daca propietareasa e iesita din minti, cu atat mai mult..Multa putere sa gasiti o rezolvare.
Sami am uitat sa-ti zic ca am citit cu placere disertatia ta despre pantofi. Smile Pe unde mai umbli azi? Smile
Turqule sa ne tii ''in curent'' cu pregatirile de nunta, imi face placere! Smile

Fetelor, eu cu programul obisnuit, treaba prin casa, putin iesit pe afara si foarte mult pe internet. Smile
Va pup pe toate! flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 16, 2012 3:32 pm

Buna ziua, fete minunate!

Galli, cum ati reusit voi sa dati de nebuna asta? Sper sa scapati de ea si sa va recuperati banii.
Am si eu o curiozitate: ce motive de scandal gaseste? drunken

Azi am reusit sa gatesc 2 feluri de mancare (supa cu taitei si mancare de naut cu carne si garnitura de orez), am iesit si pe afara cu dublu scop- shopping si plimbare in aer liber. A tras si Eralp un pui de somn de vreo 45 min la soare. Very Happy Ne-am luat portia de vit D. Wink
In rest, ma incearca o raceala de ieri, cand am stat cam multicel cu mijlocul descoperit, alaptandu-l pe Eralp si sperand ca va adormi. Rolling Eyes


Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 16, 2012 8:19 pm

Nico, ce haios e Eralp! Si vad ca avem masinute chiar la fel! Numai ca a Ralucutei e cu roti si volan mov, hehe ca de fetite. Smile
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyVin Feb 17, 2012 7:46 am

Buna dimineata.
Am depus ieri actele, bineinteles ca certificatul medical nu e ok si trebuie sa scoatem altul pe care sa scrie si un medic generalist ca suntem clinic sanatosi. Uofff... Asistenta sociala a zis ca depune dosarul asa si sa il aducem ulterior.
Am numarat impreuna pe listuta, mai sunt 8-9 familii, asa ca pana in vara oricum se rezolva.
Azi avem zi scurta, sper, ca nu facem parte din administratia centrala ca sa avem program pana la 16, cum vrea nush ce ministru.
In rest, nici o noutate.
Va pupacesc !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyVin Feb 17, 2012 11:37 am

Buna!
Amy asa cred si eu, ca nu mai este mult. Ramane doar sa gasiti un copilas ''pe inima voastra.''
Eu nu mai plec azi la supermarket , H. mi-a luat masina, dar drept sa zic nu regret tare. Pe aici e iar umezeala si innorat. Raluca a invatat sa se pieptene (adica ceva similar!) si toata ziua bolboroseste cu pieptanul in mana.Smile
pup!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyVin Feb 17, 2012 3:13 pm

buna,fetelor!
eu am o stare ciudata, deh......

nico, era bauta, a deschis geamul si a inceput sa ma insulte,
auzise cainele ca o inchisesem in camera mica, aveam musafiri
apoi dupa 2-3 ore, a coborat sa plece nu stiu unde,
si s-a chinuit sa imi aduca uscatorul la usa,sa il bage in
casa fortand usa. ca ea nu a inchiriat si curtea,sau ceva de genul....
deci,ramai masca,ce mai........

hai,mai intru,ma duc sa vad ce sa fac un fel 2...
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyVin Feb 17, 2012 4:38 pm

Buna ziua, fete minunate!

Amy, hai ca avanseaza binisor listuta. bounce Sper sa va gaseasca copilasul mult dorit. Scuza-mi memoria scurta: vreti fetita/ baiat?

Galli, proprietara sta in aceeasi casa cu voi?! Shocked

Lumi, am vazut eu, masinuta voastra este mai cocheta, ca si micuta proprietara. Wink Eralp foloseste peria lui de par pe post de bat de toba. Very Happy Tobosar il fac! Laughing

Aici s-a cam lasat frigul (sau mi se pare mie de la raceala Rolling Eyes ), este innorat si bate vantul f tare. Cica se anunta zapezi. Dar sunt sigura ca nu va fi ca in RO. Dar asa sunt oamenii pe aici, taaare prapastiosi si panicosi. pale


P.S. Eralp invita toate fetele la o plimbare cu decapotabila! flower










Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 EmptyVin Feb 17, 2012 4:58 pm

Off Raluca nu se simte bine, are un pic de temperatura, aproape de 38.Numai in brate a stat sa se calmeze din bazaiala. I-am dat paracetamol supozitor, ce tare s-a suparat. Cred ca e prima oara de cand s-a nascut, cand e bolnavioara;de la ce o fi? nu pare racita, poate de la la dinti, habar nu am. Sper sa nu tina, altminteri trebuie sa mergem la cabinet.. Crying or Very sad
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 13 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 19
Sus 
Pagina 13 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: