Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 15

In jos 
+13
lumy_clt
Mona41
patricia
guzelnico
miha_ela
menics
brunadria
galliciana
turqoise
luminita42
samira33
lyly_mar
amy
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 21 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyMar Mai 03, 2011 6:27 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit la capitol nou si sa dea bunul Dumnezeu sa fie plin de impliniri si vesti bune.
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyJoi Iun 09, 2011 2:44 pm

va pup fete

lyly,bine ai venit acasa.
sa fiu in locul tau nu m-as grabi asa de tare cu antixa.
ai vazut si tu ca nici macar marea dr.U nu da 2 bani pe PAI-uri...si ca cine are Paiu-uri nu primeste Clexane de la ea.
in mod sincer iti spun ca Uscateasca nu-mi place din 2 motive:isi depaseste atributiunile si se trezeste dand sfaturi aiurea....si cel mai important mi se pare aeriana,haotica si deja am observat ca poate avea 2 pareri diferite despre aceeasi problema.
am fost o singura data la ea si mi-a ajuns...voi mai merge acolo strict pentru retete pentru ca nu este medicul care sa-mi inspire incredere in vreun fel.

manu,dar de ce esti suparata???
poate gresesc dar am senzatia ca tu vroiai "cantitate" in zilele astea si daca este asa cred ca de asta esti usor dezamagita.
cred ca ti-au mai spus fetele si cu siguranta ai citit si tu ca nu e recomandat sexul zilnic...in special cand vrei sa faci un bebe.
o zi da una ba e ritmul ideal in perioada fertila...gandeste-te ca daca nu lasi sa treaca suficient timp,spermatozoizii nu au timpul fizic necesar pentru a ajunge la maturitate...si un spermatozoid imatur nu face nici cat o ceapa degerata...deci nici pomeneala de capacitate de a fecunda un ovul.
e o parere strict personala si te rog din suflet sa nu ma interpretezi gresit...nu te mai munci atat fara rost...poate data aia care a fost e suficienta.

Doamne,ce furtuna a fost in oras mai devreme....am zis ca ne ia pe sus!!!!

ma duc la detartraj si apoi la Cora.
ne auzim mai pe seara.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyJoi Iun 09, 2011 3:07 pm

revin si va spun ca m-am razgandit...pana la urma imi place dulceata facuta la masina de paine...aseara cred ca era calda si de asta nu-mi placea...insa azi dimineata cand am gustat era cu totul alta treaba.

manu,sunt de aceesi parere cu lyly...sa fiu in locul tau nu as mai lasa timpul sa treaca pentru ca trece in defavoarea noastra...nu mai avem prea multi ani la dispozitie sa facem un bebe...oricum dupa 35 de ani fertilitatea unei femei scade dramatic...timpul trece repede si uite asa ne trezim pe ultima suta de m ca luptam cu disperare sa facem un bebe...de asta sunt de parere ca ar fi mai bine sa iei taurul de coarne si sa discuti cu partenerul tau sa vezi daca ai suportul lui in toata treaba asta si sa-i dai bataie.
stiu ca sunt si exceptii...stiu ca nu-i imposibil sa se intample natural...insa eu,personal nu m-as consola doar cu atat...as simti nevoia sa fac mai mult.
sper din tot sufletul ca nu te-am suparat...am spus doar cum vad eu lucrurile.
flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyJoi Iun 09, 2011 3:16 pm

da, sa continui, am intrat de pe un alt motor de cautare.....
am avut calc stricat,am primit un mail de la cineva, si gata!
apoi s-a dus si tel lui tarzan....vreo 2-3 zile a stat fara, acum a primit altul, dar,
e suparat ca si-a pierdut lista de contacte......
eu nu mai am mess, doar mail, imi mai aparea lista de contacte pe mail,
dar acu n-o mai am nici pe-aia!!!!!
eu,cand intram sa scriu pe forum, imi aparea o insiruire de cifre,litere si alte de-alea..... Twisted Evil
in fine....

lyly,bine ai venit!! stai cuminte, si daca te supara perna, pune-o jos!
lumy,sper ca le-a placut tortul fetelor tale! niste poze?
mirela, sanatate micutului!
bruni,cum esti? nu m-ai mai sunat....
lumih,amy,miha,turcoaz,looana pup!
manu,incearca azi,poate cine stie......
sami,nu uita de poze,soro!! ma bucur ca v-ati distrat la nunta!
nico,pup baiatul mamii!
hai,va pup, pe toate!


Ultima editare efectuata de catre galliciana in Joi Iun 09, 2011 7:46 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyJoi Iun 09, 2011 3:18 pm

samira, draga , cum sa ma supar???nici vorba, stai linistita...noi de 2 zile degustam dulceata de transafiri.. yammmiii , am o colega meseriasa la cap asta... poate voi indrazni sa fac si eu...intr-o zi...cu soare ca acum...
fetelor aici incepe furtuna!!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyJoi Iun 09, 2011 3:20 pm

galiiii pupiii, bine ca ai rezolvat intr-un fel I love you
buna idee... Razz o aveam si eu luata in calcul
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyJoi Iun 09, 2011 3:41 pm

loona , tratamentul de mutatii:1femibion,1acid folic,2 mg-b6,1 omega3,1 vit C, 1 aspenter,1 vit e 10 zile/luna...de cand am inceput stimularea am luat clexane 0.4 si am scos aspenturul,dupa beta hcg pozitiv bag si aspenter luni-miercuri-vineri
am cerut si eu prg injectabil si dr mi-a zis ca nu compatibil cu clexanele

sami,si eu zic la fel ca e bramburita uschii....dar nu prea sunt dr hematologi specializati in ginecologii obstreticale in bucuresti,mai e doar 1 dr care vine 1/sapt la o clinica particulara ,ca s-a mutat la cluj......ma duc sapt viitoare la fundeni

galli,facusi ochii?

au inceput sa ma intepe ovarele....o fi bine....o fi rau.....ma duc sa iau un nospa


Ultima editare efectuata de catre lyly_mar in Joi Iun 09, 2011 7:33 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyJoi Iun 09, 2011 4:55 pm

gata!!!!m-am detartrat
vroiam sa ma duc la cumparaturi da am venit acasa ca a inceput sa ma stranga sutienu,sa ma enerveze bluza...de emotie cred, ca-s o mare fricoasa...si am venit sa ma schimb in haine de scandal.

nu ma doare...mi-a zis dr.ca stau bine la capitolu dinti..de fapt eu n-am avut niciodata vreo carie...nu beau alcool,nu cafea,nu fumez si ma frec pe dinti dimineata si seara de zici ca frec asfaltu...asa ca nu prea aveam tartru pe lopeti-asa imi zice Samiroiu ,ca am dintii mari Laughing
in 15 minute am fost gata si curatat si periata si flourizata.
ee...macar la capitolu dinti sa stau si eu bine...ca la alte capitole.....................
mai zicea dr. ca cea mai buna pasta de dinti e aia de la Sensodyne...ca orice pasta cu mult fluor e recomandata.

mi-e o lene sa ma duc la cumparaturi.

daca va zic ce am facut!!!!
v-am zis ca mie cand mi se pune pata nu se mai intelege omu cu mine...stiam ca o sa-mi vina bazdacu pe tipsurile de pe unghii si nu o sa am rabdare sa ajung la salon sa mi le dau jos si o sa incep sa mi le rod ca nebuna sa scap de ele...ei bine,nu m-am dezmintit nici data asta......aseara mi-a venit bazdacu si am tras cu dintii de ele ca aproape mi-am jumulit unghiile cu totu....nu va puteti imagina ce ma dor uncghiile...in proportie de 80% le-am terminat...dar nu mai pot sa ma ating pe unghii...sa trag cu dintii,sa bag foarfeca,pila...nici pomeneala ca ma doare de mor.
sa vedeti ce-mi face maine manichiurista Laughing

cine merge cu mine la supermarket???
tre' sa ma mobilizez sa-mi arunc dosu-n masina si sa plec....poate imi gasesc si eu un bluzitz,un fustitz ceva frumusel.
deja am inceput sa ma uit dupa materiale pentru rochitele de botez....vreau ceva extrem de subtire,aerisit si vapors ca pe 31 Iulie cre'ca murim de cald.

gallisi eu astept pozele...si fina la fel....numa' ca au spus fotografii ca poate saptamana viitoare sa fie gata totul Evil or Very Mad
cre'ca la botez abia ajung sa vi le arat pe alea de la nunta Laughing

vorbesc mult...nush' ce am....bine,de obicei vorbesc mult....sunt nevorbita de atatea zile Laughing
doarme Samiroiu meu bustean....si-a facut negru incamera si s-a latit cat e patu.

mai fetelor....voi i-ati vazut pe aia 2 homosexuali care au 2 gemeni facuti de o mama purtatoate cu ovule de la o alta donatoare???.
fostul sot al Brianei Caradjea si iubitul lui.
vreau sa va spun ca in asemenea situatii nu mai sunt asa de incantata ca exista posibilitatea asta cu fertilizarea in vitro..parca e cam mult dupa mintea mea.
poate sunt eu mai incuiata si nu am vederi asa de largi...dar mi se cam aiurea.
povestea Monroe Lestat aseara la Marutza ca au fost si la Giulesti si in Cehia si au facut inseminari insa nu le0au reusit si la Praga i-au spus Profesorului ce plan au si omu i-a trimis la plimbare....le-a zis ca desi legea ii permita sa faca treaba asta...i se pare prea dubioasa toata increngatura...asa ca pana la urma au facut in State...i-a costat 200 de mii de euro cu totul.
chiar ii cred pe ei si nu pe Briana...la cate explicatii de specialitate dadea Lestate se vedea de la o posta ca stie despre ce vorbeste si ca e de "acolo" ca a fost implicat in toata povestea asta.

opriti-ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
am plecat
pa
flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyJoi Iun 09, 2011 7:06 pm

smile smile smile

nu am mai fost la cumparaturi.
cand sa plec s-a trezit Samiroiu meu si a inceput sa "bazaie" de foame...asa ca i-am incalzit si i-am pus masa...si m-am apucat sa trancanesc cu el cate-n luna si in stele si asa a trecut timpul.
ma duc maine dimi la prima ora.

acum ma duc pana jos la magazin sa cumpar cirese,paine si bere.

clap
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyJoi Iun 09, 2011 7:23 pm

Mingiuto I love you , imi place ca ai devenit si tu sfatoasa cu Lylyshor. Ti-ai invatat bine lectioarele.
Si eu am stat la FIV3-cel norocos doar in pat timp de 2 saptamani pana la beta si apoi, inca 2 si ori de cate ori ma chema canapeaua. Laughing
Pe bb l-am simtit la 20 saptamani. Dr mi-a explicat ca la prima sarcina il poti simti mai tarzior. Dar, de atunci se misca intr-una. Laughing

Lyly, este interesanta teoria dr-lui Prg injectabil- Clexane dar, in practica, nu prea sta in picioare. Poate a vrut sa te scuteasca de intepaturile neplacute. Wink

Meni, poate vei avea ocazia sa-l tragi de nasuc. Cand venim in RO trebuie neaparat sa trecem pe la nasi, in Eforie Nord. Wink

Mamicilor, in cat timp s-a transformat BCG in floricica la copiii vostri?
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyJoi Iun 09, 2011 7:30 pm

nico,pai eu am cerut sa fac....am facut si testul de progesteron,doar il conving sa imi dea....ca eu stau si de bec agatata, dc tb geek nu ma plang
am profesoara buna!sper sa nu o fac de ras geek
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyJoi Iun 09, 2011 9:20 pm

Hai Sami ai facut treaba cu unghiile! da norocosi homosexualii aia sa aibe gemeni!

Lylyshor, zau ca tu te scarpini si daca nu te mananca!..pai tin minte ca progesteronul tau a iesit bun, ce te mai framanti..Si eu cred ca e suficient cel vaginal.
Intr-adevar am citit ca progesteronul injectabil poate provoca -ocazional- coagulare.
Fetele au dreptate, stai linistita, eu in locul tau nu m-as duce la nici un fundeni, te obosesti , drumul, cozi, stat in picioare. Pai zau nu ti-e mila de efortul tau si de banii dati, stai cumnte ca ai timp si de pastilele lui uscateasca.

Looana nu cred ca ruptura de perineu iti afecteaza bunul mers al unei sarcini. In schimb colul uterin - sau gatul uterului- trebuie sa fie strong, inchis si lung ca sa tina bine sarcina. Ramai tu gravida si pe urma s-or gasi solutii si pentru problema asta.. Smile eu as incerca prima data o inseminare, pe urma mai vezi...Te pup, mult succes!

Nico eu nu stiu, noi inca nu am facut vaccinul asta.

pup fetele!


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Joi Iun 09, 2011 10:26 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyJoi Iun 09, 2011 9:21 pm

hihi..guze..eu nu prea sunt sfatoasa de felul meu-insa eu cred ca statul asta in pat si faptul ca nu am incordat deloc burtica a contat enorm de mult!
asta incercam sa ii explic si brunei..dar data viitoare o ia pe coaja daca nu asculta!hmm..si eu vreau sa simt bebelina!deci mai am de asteptat..mai ales ca placenta mea e pozitionata anterior-e ca un amortizor..cica de asta il voi simti pe bebe mai tarziu..

sami-vreau si eu cirese!ca imi cumparai si eu..dar am nimerit asa bine ca am luat cirese cu carne@ Crying or Very sad asa ca de acum mananc mere-e mai sigur!

manule-ti-am zis..ca sa faci spermograma "dlui" nu e nevoie sa presteze la cabinet, laborator etc..ci poti sa iei recipient steril de la laborator si sa il pui sa presteze acasa..apoi in jumate de ora trebuie sa fii la laborator..numai sa tii cont ca trebuie sa fie minim 2 zile de abstinenta inainte de prestatul in borcanel!apoi vei sti macar care e problema. hmm..imi amintesc de soata mea cat de incapatanat era..nu vroia sa auda de asa ceva!iar acum ar sta si in cap daca ar fi nevoie!la fiv m-a lasat masca! s-a purtat ireprosabil!eu zic sa il iei asa mai cu apropouri si usor usor se da pe brazda! numai nu ii rani orgoliul de macho!!stiu ca e greu cu stresul si ci dorinta asta de bebe..doar 12 ani m-am chinuit si eu..eram obsedata! dar uite ca atunci cand m-am detasat si am zis ca de data asta sigur voi reusi-asa a fost!asa ca nu mai fi trista..cu siguranta te va gasi bebe al tau si pe tine!

hmm..eu ma pun in patuc ptr ca zilele astea tensiunea mea iar si-a facut de cap!am ajuns si la 6 cu 4..si nu pot bea cafea!ma doare burtica de la cofee..

lumi-ce mai face ralucuta prichinduta?

galli-pupicei

pup gasca de noapte buna!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyVin Iun 10, 2011 7:57 am

buna dimineata!


e weekend!!! ura, am intrat si in posesia retetei deci din Z 16 iau utrogestan..oaral cred...hi,hi...
galliiiii s-a marcat...
ma simt mai bine, maine merg sa pun lavanda in curte la poiana... si sa fac ordine pe acolo...
miha, voi incerca sa-l conving....
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyVin Iun 10, 2011 10:51 am

Buna dragele mele, eu am fost intr-o sedinta prelungita. Nu am apucat sa citesc din urma dar promit sa recuperez.
Va doresc un we minunat, fara prea multa ploaie.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyVin Iun 10, 2011 11:40 am

manu,vezi ca Utro oral da niste ameteli si niste greturi de zici ca esti beata/drogata...pe la inceputurile mele cand luam Utro pe gura...eram stationata la semafor si tot aveam senzatia ca ma duc in spate cu masina...si tot apasam ca disperata pe frana...asa ca ai grija cu el...incearca-l cand nu ai de mers cu masina,treaba etc....daca nu merge administreaza-l vaginal ca e acelasi lucru...multi medici spun ca e chiar mai bine sa-l administrezi vaginal pentru in zona aia ai nevoie de substanta activa...administrat oral se metabolizeaza in ficat mare parte din el....si mai esti si berbeaca pe deasupra.

fetelor...am carat ca magaru pana acum.
am fost la Cora si am luat si din aia si din aia si din aia...de am umplut cosu cu varf...am lasat o groaza de bani acolo...da nu conteaza...atat mai putem sa facem si noi pentru cei care nu mai sunt langa noi si care ne-au ajutat,sprijinit,crescut,iubit cat au fost in viata.
apoi am fost la piata si am cumparat legume,fructe si strachini de lut,canute de lut si linguri de lemn ca asa se impart la Mosii de Vara.
noi stam la etaju 1 si am transpirat 1 kil cate curse am facut din parcare pana in casa...am avut 6 pungi din alea uriase de la Cora...grele rau ...am facut 6 drumuri ca mai mult de una nu am putut sa car....apoi am mai facut vreo 4 drumuri cu plasele de la piata...sunt uda leoarca.
stau 10 minute sa ma reglez termic si ma apuc de spalat fructele...am 4 kile de cirese si 4 de capsune...3 kile de rosii,2 castraveti si unu de ardei gras.
tre' sa fireb oua pentru pachete si sa fac orez cu lapte din 3 kg. de lapte.
si apoi sa ma apuc sa asamblez toate pachetele...fac 12.
am cumparat si flori de azi ca maine sa ma duc direct la biserica cu coliva dimineata-slava Domnului ca pe aia am luat-o de la cofetarie si nu o facem si pe aia in casa de data asta.

iar maine dupa-amiaza ma duc la plimbare....am zis.
azi nu mai ajung la magazin si am mustrari de constiinta.

sunt prin zona gagici

clap
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyVin Iun 10, 2011 11:43 am

samiruto, ma gandesc sa-l iau seara, inainte de culcare...
mai harnicuta esti
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyVin Iun 10, 2011 11:43 am

buna ....
eu sunt foarte absenta dar am o scuza foarte buna ....SARA
este un copil foarte energic ,cat ii ziua de mare nu doarme decat cate 1o max 2o minute
nu am timp de nimica ,sunt foarte obosita si indragostita de printesa noastra
avem 2 luni jumate ,64 de cm si 5250 de grame
pe 19 facem botezul si pregatirile decurc din zori
va pup dulce si mai intru cand pot sa va citesc

plange buburuza de nu mai are aer ...revin love
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyVin Iun 10, 2011 11:52 am

iau pe naiba.. sunt 2 /zi...offf, lasa ca le voi lua dupa ce ajung l;al munca dimineata, si seara... scrie pe reteta: oral... deci..
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyVin Iun 10, 2011 12:09 pm

No am pierdut mesajul..reluam:

Alinuta, te motivam stai linistita, pupam Sara mica...dar, cand o mai creste ea un piculet, te asteptam cu: poze, povesti, sfaturi, intrebari... pana atunci...pupici
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyVin Iun 10, 2011 1:01 pm

hello gagici!

mama sami ce harnicuta esti!da-mi si mie ceva energie-ca eu tot sub tensiune sunt si mi-s ametita rau de tot!hihi..la mine s-a dus toata energia..parca sunt beata mereu..asa ca nu mai fac nimic-astept sa imi vina totul de-a gata-dau doar comenzi!in afara de papica nu fac nimic.. Laughing

manule-si eu sunt de aceeasi parere cu sami!utrogestanul chiar daca scrie oral pe reteta-si mie toti drii mi-au zis ca e mai bine vaginal-se asimileaza mai bine-cu conditia sa stai o jumatate de ora in patut dupa ce il introducisi chiar si asa provoaca somnolenta si o sa fii ca pamela anderson cand avea silicoane-ca ti se umfla "plamanasii" de la el! Laughing asa ca poate o sa fie si "dl" tau fericit si o sa il aduci pe calea cea buna! Laughing si..cat urtogestan iei? am inteles ca doua..unul dimineata unul seara-dar e de 100 sau 200mg?ca eu am avut 3 pe zi de cate 200 fiecare!pupicei si bafta!

lylyco-ce mai faci mamica de 3 bebelasi ungurasi?sper ca esti cumintica!cat despre durerile de ovare sunt normale in saptamanile astea 2!eu am simtit dureri de ovare si ca de cm..asa ca nu te panica ca e de bine!ai grija de tine si de piticutii din burtica-sa fie cu lipici!

guze-flacaul tau e din ce in ce mai frumusel!parca e o jucarie vie! Laughing

lumi,bruna,galli,amy,looana,alinuta-va pup cu drag si va urez un weekend placut!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyVin Iun 10, 2011 1:13 pm

Salut fete!
Alinuto pup, ce bine ca te-am mai auzit!Sara e perfecta! Lasa ca mai creste si sa vezi ca se mai linisteste! La mine acum doar pe seara se mai scanceste si frichineste cand e foarte obosita! I love you

Miha mersi de intrebare, Ralucuta prichinduta e scumpa raaaaaau!! Ca toti copiii la varsta asta!!! Se joaca ca o pisicuta cat e ziua de lunga, doarme, mananca bine si ceea ce este frumos este ca e un copil fericit: rade si zambareste tot timpul, nu numai la noi dar si la necunoscuti (!), ii place sa ''cante'' (aaaaaa!) si sa gangureasca de-ale ei! Mai nou a invatat joaca de-a v-ati ascunsela rade de se prapadeste, aoleu......nu ma mai provoca ca vorbesc prea mult pe urma!..Very Happy

Fete eu trebuie sa ma duc la cumparaturi ca maine ghiciti ce se intampla, incantarea incantarilor!!! Mergem la soacra in nord!! Very Happy Pantofarul lui H e acolo si mergem sa schimbe talonetele, pe urma soacra, vizita scurta la frate, la o verisoara...offff va fi o zi lunga si obositoare, cred ca ne sculam la 5 dimineata sa pregatim toate cele prin genti, ca la 9.00 are intalnire la ''doctorul'' cu pantofii, dar ne-om descurca.

Hai va pup pe toate si spor la treburi! I love you


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Vin Iun 10, 2011 1:33 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyVin Iun 10, 2011 1:23 pm

Manule, eu subscriu pentru oral in cazul tau. Zic si eu oral pentru ca, daca mai ai contact sexual si dupa ovulatie, nu e o placere cu progesteron. Vad ca nu ai decat 2 pe zi..Fii si tu atenta la reactiile organismului (greturi , ameteli), daca-l tolerezi e bine, daca nu, ii zici doctoritei sa schimbati calea de administrare.
Pup, scuze ca te omoram cu sfaturile...! flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyVin Iun 10, 2011 1:48 pm

I love you I love you I love you pentru voi toate inimoase!!!
stati linistite ca eu ascult, si bag la cap,
deci voi lua cate doua /zi oral.. asta ca vine we... si se presupune ca nu voi conduce prea mult... miha este de 100
lumi, eu fac cum scrie in reteta deocamdata, daca e ceva in neregula.. schimb...si vorba ta...sigur voi avea.. ca doar i-a trecut raul lui G Smile... doar ca zilele aste am o stare de-aia naspa, parca balonata, cu intepaturi cand colo cand dincolo...cand ma asez, mah... merge..trece...ma iau si eu cu altele.. ah ce ma inteapa in stanga...

aaa...prinsesem o idee...ce se intampal cu titi??? cresc de la utrogenstan??? wooow pai spuneti asa.. ca le iau oricat de rau mi-ar fi...
Razz

lumi, ba te provocam, uite si eu.. sa ne spui ce face ralucuta... si te asteptam dupa ziua de maine sa ne povestesti cum i-a povestit ea mititica lui buni, in romana Very Happy bineinteles...

nicooo???
galliiii? ce mai faci tu bun de papa??
eu vreau sa fac azi varza calita cu afumatura si o crema de zahar ars.. voi incerca aia cu blat!!!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyVin Iun 10, 2011 2:05 pm

lumi are dreptate...mai bine Utro oral ca se mai lasa cu sex...io ma gandeam din perspectiva FIV Rolling Eyes

hai ca m-am miscat cu talent...am spalat rosiile,ardeii si castravetii si i-am pus la pungute...am spalat capsunele si le-am pus la casolete....maslinele la pahare si trase in tipla....ciresele la casoleta...chiflele in pungute....magurile si eugeniile in pungute...acum pun ouale la fiert....salamul,sunca,branza,cascavalul sunt in vid toate....conserva de peste,cea de pateu,cutia de fanta,cutia de bere,sticla de apa minerala sunt deja in pungi....mai am orezul cu lapte si sunt cam gata.

mai fete....m-am obisnuit asa ,in priza......
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 EmptyVin Iun 10, 2011 2:10 pm

hello fetele

eu ce sa fac....stau mai mult in pat...pe internet.......ma uit la filme la tv.....si bag utro in mine,stari de rau de la utro am avut in primele zile ,dar mi-au disparut,cred ca erau de la emotii
al meu e depasit de situatie,l-am pus sa desfaca bagajele si a zis ca o cheama pe soacra-mea affraid normal ca m-am enervat ....ca nu poate sa faca atata lucru
s-a apucat sa calculeze cat am cheltuit pt fiv si a ajuns la concluzia ca intram in recesiune What a Face
mu stiu ce am...m-a apucat bazaiala.....sanii s-au desumflat,azi nu m-au durut ovarele....am asa un sentiment naspa.....
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 18 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 15
Sus 
Pagina 18 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 21 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-6
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18
» Discutii zilnice de tot felul - 8
» Discutii zilnice de tot felul- 9

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: