Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-6

In jos 
+14
alinutahu
mirela2
luminita42
lyly_mar
turqoise
guzelnico
Sorina
azumica
Mona41
samira33
menics
amy
galliciana
Admin
18 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 6:06 am

Discutii zilnice de tot felul! cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 6:07 am

bun venit la nou capitol! o zi buna! cheers sunny
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 6:20 am

neata,dragele mele!
am reusit sa dorm azi noapte,nu fara a ma trezi, evident....
dar, am dormit pana apr de 6. bine, cat de cat.
bruni, iti trimit un pm, te rog!
restul ce faceti?
mari absente: ada,adria 42,ani g,codra, elly,lavinia,looana,micomic,laura clisu,soricica, violeta70,babyblue,libru,lyly mar, beatrix69,danny 1,bebenov, dandana,bebenov si altele, daca le-am uitat, scuze!
va astept la mic dejun! o zi buna , racoroasa si frumoasa!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 7:43 am

Buna dimineata, sefuto si ms de tratatie.
Eu la munci, am facut curatenie prin zona ca a venit un nou director si o sa se plimbe prin birouri si nu vreau sa-si faca o impresie gresita.
Eu am o problema, de ceva timp, cu sensul ca menstruatia mea se termina in 2 zile. Ce ma fac? Ca se fac???
Va pupacesc pe toate si sa aveti o zi buna!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 7:55 am

neatza fete dragi!
am venit si eu repede la cafeluta, sefa multumim de capitol nou!

galli am luat Yaz, acum nu mai iau de o luna ...dar de venit tot nimic, si nici banii pe test nu am aruncat...astept...am plecat de la munca cu o stare tare nasoala...nu aveam chef de nimic, si ca urmare nu am gatit nimic, mi-am facut o baie si m-am bagat in pat , nu am dormit dar m-am relaxat...dupa care am fost in statiuni, tare placut pentru ca nu era deloc aglomerat, ne-am plimbat pur si simplu si am ajuns acasa pe la 12...mi-a tihnit...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 7:57 am

buna dimineata si bine v-am gasit la casuta noua.

o zi buna sa avem fetelor
flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 8:09 am

sami, unde la mare??
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 9:26 am

Salve fete si eu,
Va pupic pentru analizele reusite si pentru ecografiile frumoase..

Si ca sa mai relaxez si eu spiritele...ca-s nervoasa de dimineata ...vin si eu cu o replica inteligenta...ca urmare a linkului cu pedofili pe dc..
Gali, poate fetele disparute is pedofili Very Happy Very Happy Very Happy
Ok, nu e inteligenta replica...dar pe mine ma amuza....
puuupi tuturor absentelor si prezentelorrrrr

fuggg
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 9:26 am

buna dimineata:)
de ce se tot deschide o noua discutie? La cealalta aveam abia 27 de pagini.....
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 9:47 am

neatza, fetele! mama, ce am mai dormit!!!!!!!!

Azumica, ma duc la psiholog pt ca-s cu capul! Very Happy Nu pot dormi si am crize de anxietate, plang, rad. De astea. Laughing
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 9:48 am

unde tot cititi despre pedofili pe DC? despre ce e vorba????
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 10:32 am

Buna dimineata, fete minunate!

Sorinuca, l-am intrebat pe sot de pretul FIV-norocos de la clinica Istanbul Tup Bebek Merkezi. Nu-si mai aminteste exact dar este aproximativ 2700-3000 USD. Daca doresti info suplimentare iti stau la dispozitie. Daca nu stiu raspunsul sun la clinica. Wink DD ajuta, orice decizie ai lua.

Sami, naspa experienta. Sper sa-ti iasa rezultate fff bune, sa nu mai fi nevoita sa mergi acolo.
Nici eu nu cred ca as mai suporta spitale de stat. Ce i-o costa, domne, sa se comporte civilizat si respectuos fata de pacienti?!
Hai, veniti in TR! Aici toti zambesc si acorda o atentie deosebita pacientilor. Very Happy

Gallicuto, esti sigura ca te duci la mare?! :heart

Azumico, tu ar trebui sa inveti chineza. Cred ca ai asimila ff repede. Uite cum ti-am gasit preocupare de vacanta! I love you
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 10:33 am

Sorina, a pus Mona ieri un link. Il gasesti in cap anterior.

Mona, tot pusa pe sotii esti! I love you Cand pleci la Paris?
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 10:35 am

Lumi, ai uitat un detaliu: s-a vazut sexul bebelusului? Care a fost reactia bebelushei? I love you

Multumesc pt detalii despre testul combinat.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 11:01 am

mai fetelor, am o problema: cum naiba sa impac pe toata lumea? ma invita vara-mea la cluj, eu sigura ca nu putem merge din cauza muncii lui G, sora-mea care este pe picior de plecare, ma trage de urechi ca noi nu mergem cu ei, ca G este cam rece, ca G nu i-a invitat niciodata la poiana, bla , bla,
este adevarat ca G nu mi-a spus niciodata sa -i invitam, dar nici eu de ex nu i-am spus ca ai mei ar vrea sa-l cunoasca, eu l-am invitat de craciun , cand abia nen cunoscusem , a refuzat politicos...( mai tarziu am aflat ca pe 24 e ziua lui) si de atunci nici ca l-am mai invitat.. nu m,ai stiu , cine, ce ar trebui sa zica? eu sunt la mijloc...
mie imi place sa fim doar noi doi...ma simt bine si in familia lui, dar sa nu exageram...
de fapt realizez capt mine important este sa fiu cu el...dar el se pare ca nu prea este atras decat de fam lui...pe a mea nici nu o cunoaste, sa fim seriosi...ce naiba sa fac???
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 11:21 am

manu, sincer, nu stiu ce sa zic.......
cred ca e o dovada de egoism, intr-un fel sau altul......
intre 2 oameni care se iubesc, nu ar trebui sa existe asemenea situatii....
sincer......
sunteti impreuna de 6 luni, nu e normal sa il inviti la ai tai si sa nu mearga.
daca ar placea-o pe sora ta si familia ei, ar fi trebuit s-o invite.
serviciul, .....mai poate sta si pe locul 2, cateodata.....

eu cred, ca ar trebui sa il inviti la ai tai, si apoi vezi cum reactioneaza!
de aici va rezulta restul..... e cam nasoala situatia.....
si nu mi se pare normal sa mearga la vara ta, decat sa iti cunoasca parintii, de ex....

sa nu uitam, barbatii sunt egoisti prin natura lor.......

mie mi-a facut 1data o chestie, dar, cred ca a 2 a oara nu ar mai indrazni!!!
am plans, m-am consumat, si apoi m-am varsat pe el cand a venit acasa.....

deci, ai grija! parere personala!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 11:31 am

Amy, cu un dr ai vb? Nici eu nu aveam menstruatie abundenta. In ziua 3 imi puneam tampon din acela subtirel, zilnic. Iar in ziua 4 imi puneam tampon doar asa, de control.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 11:37 am

In tineretile mele ma tinea mai mult 4-5 zile. Cu ce fel de doctor sa vb? Cu ginecologul?
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 11:38 am

amy, doctor scrie pe tine!
mai ales daca culoarea nu e cea adecvata.....
poate tratamentul luat pana acum...sau, cine stie.....
da, daca ginecologul din oras nu e de treaba, altul.....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 11:56 am

galli, voi avea o discutie cu el, cand a refuzat invitatia ne cunoasteam de o luna...poate a fost prea devreme...
in rest am fost la ziua sora-mi la ei, ne-am intalnit toti patru la mine de florii, de ziua mea...dar cam atat...
egoism , da, sigur...dar daca ma iubeste ar trebui sa-si mai calce si apucaturile de baiat singur, zic eu... cel mai corect este sa discutam, poate ca nici eu nu m-am aratat prea interesata sa-l duc la mine in familie, si o fi inteles ca asa stau lucrurile...

amy, faptul ca nu ai menstruatie abundenta , inseamna ca endometrul a fost subtire...parearea mea, deci clar trebuie sa mergi la un control, sa vezi pe parcursul unui ciclu cum evolueaza endometrul...parere strict personala...
mie de la AC imi disparuse cu totul Cm, dar ma atentionase dr ca asa se intampla...
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 11:56 am

la mine cm tinea si 7 zile in tinerete. acum 4 zile, din care numai 2 curge (destul de mult si cu cheaguri). in rest, spotting.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 12:17 pm

Manu, in 6 luni poate ar fi trebuit sa socializati deja. Dar nu e tarziu, nu te ingrijora. Very Happy
Pe G ia-l cu binisoru', ori invita-l la masa la ai tai intr-o zi (dupa ce le faci intructaj parintilor sa nu-i puna intrebari indiscrete) ori pregateste tu o masa la tine acasa si invita-i pe toti (G+ parintii tai). Smile
Cu sora ar trebui sa fie mai usor, iesiti toti 4 la o pizza si gata cunostinta. Daca totul decurge bine (si nu vad contrariul), vor mai vrea sa va intalniti in formatia asta. Si astfel, poate sora ta va fi invitata de G la Poiana la un moment dat. Wink
Sincer, in acest moment, solicitarea surorii tale mi se pare un pic deplasata. Invitatia trebuie sa vina din partea gazdei, trebuie lansata din placere, nu din obligatie. Parerea mea.

Fii diplomata, organizeaza totul cu binisorul, nu fortat. Wink
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 12:19 pm

fetelor, am o intrebare: de ce la clinica din cluj pretul la fiv este considerabil mai mic decat la toate celelalte clinici din tara? as intelege o diferenta de 200-300 de euro, dar de la 800 de euro la 1500 sau peste? ceva mi se pare ciudat!!!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 12:22 pm

Scuze, Meni, nu am vazut postarea ta ulterioara. Intre momentul scrierii mesajului si trimiterii lui a intervenit o "scuuurta" conversatie telefonica cu surioara mea.
Deci cu sora ta s-a cunoscut. Ok, atunci, din cand in cand, mai iesiti impreuna.
Cu parintii, da, era prea devreme dupa doar o luna de relatie. Incearca acum. cheers
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 EmptyMier Iul 28, 2010 12:27 pm

Sorina, si mie mi se pare suspect de ieftin. Ceva e in neregula. O fi doar pretul punctiei? Question Si daca ai ce transfera, se mai adauga si pretul ET? Rolling Eyes
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-6
Sus 
Pagina 1 din 17Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 3
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: