Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 15

In jos 
+13
lumy_clt
Mona41
patricia
guzelnico
miha_ela
menics
brunadria
galliciana
turqoise
luminita42
samira33
lyly_mar
amy
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyMar Mai 03, 2011 6:27 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit la capitol nou si sa dea bunul Dumnezeu sa fie plin de impliniri si vesti bune.
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyMar Mai 24, 2011 6:49 pm

hello girls

am ajuns acasa.
azi am fost la munci,am facut plati,mi-a venit si tanti cu protectia muncii sa ne completeze in carnete.
am fost la pelling corporal cu cacao,impachetare cu ciocolata si tot ansamblul la tunel cu infrarosii.
pe seara am fost la tratament cosmetic...arata foarte bine fata mea...de obicei ma irit insa azi nu m-am iritat absolut deloc.

sa va zic:ieri am vazut la magazinul de la scara blocului nostru cirese....m-am repezit sa cumpar insa cand am vazut cat costa kilogramul am renuntat si m-am umplut si de nervi...45 de lei/kg.
azi m-am dus in piata si am gasit cirese dulci si gustoase cu 16 lei...si am cumparat si cirese si capsuni parfumate si foarte dulci cu doar 25 de lei impreuna.
si-mi venea sa ma duc sa-i bat obrazu vecinului cu magazinu ca nu-i frumos sa fii atat de calic.

tocmai am papat si noi si ma bag la baie si la tv.
va pupizez si va doresc o seara faina.
clap
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyMar Mai 24, 2011 8:44 pm

am zis ca ma duc sa ma spal,da???
eee...mai bine ma duceam...in loc sa stau sa bantui netu'....sa gasesc un site de adevarati "crestini" care infiereaza cuplurile care fac FIV!!!!
greu m-am abtinut sa nu-mi fac cont pe site-ul ala sa-i spun din experienta proprie ce inseamna lupta noastra...doamnei care emitea judecati de valoare!!!
mi-ar fi jena sa ma dau credincioasa,sa propovaduiesc cuvantul Domnului insa sa judec atat de urat.
uite ce mi-am stricat eu seara absolut aiurea Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
ma duc poate mai fac un dus rece sa ma racoresc.
clap
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyMar Mai 24, 2011 9:01 pm

Buna fetele flower
nico,ce baiat mare ai! si e cam brunetel,sa stii Very Happy
lumy,sa folosesti sanatoasa masina! sa ne pui poze cu casuta ta.In ce zona este?
samiro,ai trecut la cura de fructe? dar nasu cum sta cu slimu?
de galli,stiti ceva? a dat vreun semn? sper ca e ok.
LumiH,cd ai zis ca faci botezul?ca am o varsta si incep sa mai uit...ca tu parca ai zis,nu?
amy,miscare sa fie,nu conteaza pe cate roti Very Happy

sa va zic ce sa gandit al meu sa ii zica lui maica-sa,ca plecam in excursie What a Face si soacra-mea care pana acum se agita sa venim parastas,ne-a zis ca: sa ne traim viata,ca viata merita traita si alte dude Very Happy

si tot de la al meu sot citire:cand plecam maine???ca el asa a inteles ca joi tb sa fiim acolo What a Face ....dupa ce ca i-am zis de vreo 100 de ori ca tb sa fiim vineri la budapesta....dar na,erau meciuri la TV,cine sa ma auda affraid
asta seara m-am descurcat mai bine cu injectiile Very Happy
pupici, ma duc la clexane


Ultima editare efectuata de catre lyly_mar in Mier Mai 25, 2011 7:52 am, editata de 1 ori
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyMar Mai 24, 2011 10:30 pm

Shocked
...si io pe aici...
nico..e cam liniste ce-i drept... nu stiu sincer...vorba ta..se stia foarte bine...
samiruto si eu vreau role.. cica G ma asteapta cu masina sa ma recupereze din parc.. hi, hi...
of fetelor si neuronul meu a fost cam incordat... zilele astea am avut doua accese de plans si nervi..aiurea.. chiar fara motiv...am plecat singura in parc duminica sa ma racoresc...
beah...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyMier Mai 25, 2011 6:51 am

Buna dimineata.
Nico, maine-poimaine il insori pe Eralp. E tare frumusel si a crescut....
Lyly, ma bucur ca ai reusit cu injectiile si nu te-ai mai stresat.
Lumi, felicitari pt achizitie, cel mai mult imi place sa cumpar aparate electrocasnice si mobila. Sa le stapaniti sanatosi.
Manu, hai lasa butoiul, nu mai planga fata draga, mai ales fara motiv.
Intr-un final, mi-am luat role de la Selgros, Roxa, sunt incantata de ele. E adevarat ca le-am probat aseara si singura posibilitate sa ma opresc a fost sa ma proptesc in frigider sau in mobila de bucatarie.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyMier Mai 25, 2011 8:00 am

Buna fetele flower
Amy,sa ne povestesti cum te descurci cu rolele Very Happy
Eu i-am scris dr PK despre vitaminele date de hematoloaga si a zis ca este ok sa le iau.
Azi e ultima zi la servici,ca maine sunt la audit si pe urma pa....

pupici
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyMier Mai 25, 2011 12:59 pm

salutare gagici!

lyly, Doamne ajuta sa fie fiv-ul norocos, sa ne aduci vesti bune, tinem pumnii si ne rugam pt. tine, pt. voi angel

galli, unde esti??m-a speriat mesajul tau, sper sa fie totul bine si te asteptam aici, sa te descarci daca vrei si poti angel


eu sunt tare bucuroasa pentru ca astazi vine verisoara cu nepotelul de la Istanbul, abia astept sa il smotocesc pe bursucel lol!

sambata am stat putin la plaja si m-am copt bine de n-am reusit sa dorm 2 zile de durere, si am folosit si spf20 si tot degeaba geek


va pup fetelor.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyMier Mai 25, 2011 2:13 pm

Buna frumoaselor!

Mai fete daca va vine sa plangeti , plangeti ca e sanatos, pe urma va simtiti mai bine, asta apropos de ce zice Manu... Amyshor te contrazic, e bun plansul fara motiv, te face sa te gandesti, ce motive ai de fapt!..Very Happy Eu am cam iesit din butoi, a fost cam adanc , dar m-am straduit fetelor sa ies la suprafata. Imi stabilesc mici obiective in fiecare zi, diverse chestii de rezolvat , asta in afara de treburile cu copilul si casa. Se pare ca functioneaza, ma simt din nou pe lumea asta, mai activa si mai conectata la societate..:-)

Azi e soare, poate apuc sa stau un pic pe terasa, dar cred ca nu o sa ma coc (ca Turqoisul :-)), nu e asa torid!!!

Lyly, o sa mergem in Bucuresti in septembrie si cred ca atunci botezam, copil de 9-10 luni! :-) Poate am norioc sa gasim un popa care vrea sa boteze si care sa n-o bage in apa complet, ca e mare deja sa nu se sperie copilul. Asta daca nu ne razgandim peste vara si mergem aici la biserica ortodoxa din Schiedam.

Pupici tuturor, succes si azi in tot ce va propuneti!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyMier Mai 25, 2011 5:07 pm

Buna ziua, fete minunate!

Amy, am inteles de ce iti place sa cumperi electrocasnice si mobila. Sa ai in ce te propti cand te dai cu rolele prin casa. Laughing Laughing Laughing
Pe Eralp il insor abia dupa ce fac preselectie. drunken Exceptie, doar daca va lua o fetita cucuiata de aici de la noi de pe forum, ca stiu ca ma voi intelege bine si cu cuscra. Laughing Laughing Laughing

Lumi, si cam in ce pozitie te gandesti tu s-o bage in apa pe Ralucuta? scratch Ca ideea de botez e sa-i ude capsorul, nu-i asa?! Wink
Io, daca as avea casa la curte, as fi toata ziua pe afara in gradina. bounce

Azi, program administrativ- calcat (beah Evil or Very Mad ) si reorganizat dulapuri. silent


Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyMier Mai 25, 2011 5:51 pm

hello girls

am ajuns acasa...am si rochita neagra acasa...imi place mai mult decat cea mov...Samiroiului ii place mai mult cea mov.
azi am fost la munci,la medicul de familie,la masaj si la croitoreasa.
am dat si pe la piata la intoarcerea acasa....ii fac Samiroiului snitele de porc in seara asta cu salata si cu cartoafe prajite.
am mai luat si cirese cheers cheers cheers

m-a cuprins o stare de fericire maxima...sunt asa de entuziasmata zilele astea de zici ca ma marit eu Laughing
maine e musai sa fac registru de casa...e nefacut de la intai ale lunii affraid

sunt prin zona
clap

aaa....lumi,daca nu gasesti popa cand vii in bucuresti...te duc eu la popa al nostru,e la Biserica SF Nicolae de la Piata Victoriei...e un om deosebit si cu vederi largi.si finul nostru a avut 7 luni jumate la botez si nu l-a bagat cu capu in cazan...l-a bagat in apa insa pe capusor a luat el apa din cazan in pumn si i-a turnat in cap.
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyMier Mai 25, 2011 7:45 pm

hello fetite dragi!

scuze absentele..insa eu tot cu paranoia mea..uff..mi se pare ca trece asa greu timpul..avem 15 saptamani si 5 zile..pe 31 mergem din nou la eco..la alta dr..sunt ff curioasa ce imi va zice-sper ca dupa ce vb cu ea sa ma linistesc si eu putin..

fetele cu piticuti micuti..imi puteti zice si mie cum ati dormit cand erati insarcinate?ca tot am citit ca nu e bine sa dormi pe spate sau pe partea dreapta..trebuie sa dormi pe partea stanga..insa eu cred ca bebelusul meu e pe partea stanga ptr ca nu pot nicicum sa dorm pe partea asta..si nu ma odihnesc deloc..nu ca m-as plange..din partea mea pot suporta orice-doar sa stiu ca e bebe bine!!voi cum ati procedat?mai ales ca burtica mea e maricica ptr ~4 luni..

eu declar ca m-am indragostit iremediabil de bebeliniele si bebeii vostri!abia astept sa imi tin si eu puiutul in brate!

in rest va citesc mereu postarile,va tin pumnii la toate si sunt alaturi de voi..mai ales ca de multe ori ma regasesc si eu in postarile voastre!hm..cred ca mi-ar prii si mie o sesiune de plans!!asa m-as mai descarca putin!as elimina toata tensiunea asta nefasta!

va pupacesc fete dragi pe fiecare in parte si va doresc o saptamana cat mai placuta-pe placul inimii voastre!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyMier Mai 25, 2011 8:23 pm

pe mine ma ajuta plansul...nu ma fortez sa plang insa cand imi vine...las lacrimile sa curga.
dupa Fet-u asta nereusit mi-am luat si eu portia de boceala si cu asta am incheiat etapa respectiva.
am plans cand a plecat Samirutzu in Germany...in prima noapte ramasa singura am plans cateva ore bune si am dat afara toata durerea.
dar sa stiti ca m-a simtit baiatu meu ca m-a sunat pe la 2-3 dimineata-a plecat cu masina si conducea la ora aia si m-a luat la sigur.

acum m-a invitat sa ne uitam impreuna la meci...Steaua-Dinamo,finala Cupei Romaniei si nu pot sa-l refuz.
s-a asezat la bar cu berea si tigara in fata.

va doresc o seara placuta
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyJoi Mai 26, 2011 12:21 am

Samiruto, multumesc, o sa-mi amintesc oferta ta daca dau de greu... Ce-i drept mi-ai luat o piatra de pe inima cand mi-ai zis de popa asta!flower

Mihaela, hai ca o sa fie bine, sa nu-ti mai fie frica!!!!:-)) Cu pozitia de somn, ce sa zic, pana prin luna a 5-a eu am dormit pe toate partile (stanga, dreapta, spate), uneori mai stateam chiar si usor intoarsa pe burta. De prin luna a 6-a am dormit pe laterale (stanga, drepata) si mai rar pe spate. Pe la 7 luni nu am mai putut sa stau deloc, deloc pe spate, ma sufocam, e drept ca mai stateam ziua cate putin pe spate, dar cu perna foarte ridicata. Cand copilul incepe sa creasca mai mult in greutate (de pe la 22 saptamani) el apasa corespunzator pe vasele care alimenteaza placenta atunci cand stai pe spate. Din cauza asta nu e recomandata pozitia. Insa ai sa vezi ca o sa se regleze de la sine pozitia de somn, ideea e ca acum e devreme sa te stresezi cu asta, dormi cum simti tu ca ti-e bine, instinctul tau te ajuta mai mult decat o suta de sfaturi!


pupici si noapte buna! :-)
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyJoi Mai 26, 2011 9:54 am

Shocked
hmm, vad ca nu sunt singura cu reprize de bocit... deja ma simt mai bine...va imbratisez pe toate bocitoarele Smile
lumi ce putin mai este si vii in tara...
samiruto.. ai mai exersat cu rolele?? eu zic sa ai mare grija acum inainte de nunta... nu vrem samiruta cu bube in genunchi... Razz
miha draga, te vei linisti dupa control, sunt sigura... la pozitie de dormit... ma abtin... eu oricum m-am obisnuit sa dorm pe burta ca... pe spate sforai Sleep ..hi, hi...
nicoo..iar trabaluiesti soro? trimite si tu hainele la calcat....nu merge?...eu vorbesc cand am vesnic un morman care ma asteapta... norocul meu e ca...e rabdator...mormanul ...si G Very Happy Very Happy

fetelor ce-i cu galli??? ce s-a intamplat??

amy?
lylyca?? a plecat deja la Buda??

pe mine ieri m-am durut burta si spatele ca la CM..dar nica...si apoi e cam devreme ...sper sa nu se deregleze affraid ca macar daca nu am ovocite de calitate..am calendar pe care-l tin... ceva am si eu...

ma uitam ieri la Luciu...cred ca voi accepta oferta Dnei dr de a face o luna stimulare...incercam..
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyJoi Mai 26, 2011 12:44 pm

Buna ziua, fete minunate!

Meni, ma bucur pt decizia ta. I love you Simt io ca te va ajuta. Si nu uita de o monitorizare ff atenta si un tratament de sustinere.

Miha, poti dormi pe dreapta sau pe stanga cu o pernuta intre picioare. Mie mi-a fost de folos o pernuta de voiaj (tip tubulet). Very Happy Pe masura ce sarcina creste (si iti inghesuie organele silent ) vei simti nevoia sa-ti mai pui o perna sub cap. Subscriu la ceea ce a spus Lumi- bazeaza-te pe instinct. Daca tu esti relaxata si bb este la fel. cheers







Sus In jos
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyJoi Mai 26, 2011 1:47 pm

stiti ca va iubesc pe toate!
scuze ca sterg mesaje si din mesaje...
MP sau mail,va rog.....
ms mult,tuturor! I love you
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyJoi Mai 26, 2011 2:02 pm

Shocked
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyJoi Mai 26, 2011 2:37 pm

Buna fetele,
tocmai ce-am fost la fizioterapist sa o mai controleze pe Ralucuta , copilul e bine, s-a jucat pe acolo cu un titirez muzical, mama ce i-a placut! As fi vrut sa iau jucaria aia acasa, dar nu mi-au dat-o , las ca poate ii gasesc eu in oras un titirez..:-)
Lyly e pe drum? Doamne ajuta!
Gali si noi te iubim!
Sami cand e nunta?

Manule daca faci stimulare , fa cam 3 luni la rand, zic eu de colo..:-)) O luna, e apa de ploaie , mai ales daca e o stimulare usoara cu clostilbegyt (astea sunt pastile , nu injectii). Se pare ca stimularile declanseaza un ''ceva'' in organism, dau un impuls sistemului homonal, ceva se regleaza..Eu nu am ramas gravi in timpul stimularilor, ci dupa o sesiune de cateva luni (cu stimulante ovariene injectabile). V-am mai zis eu, deja nu mai luam nimic, imi luasem si gandul de la sarcina..Sora mea a ramas la fel (are o fetita de 1 an), daca iti amintesti Babyblue la fel, dupa stimularea puternica de la FIV.

Ma apuc sa-i fac o supa crema lui Ralucuta din care precis va manca doar simbolic, dar hai sa-mi fac datoria!:-))

In rest, mai nimic, azi nu am planuri marete si e si cam innorat pe afara, asa ca nexam terasa !. Aaa Nico, tu vrei terasa ca a mea, eu vreau vreme ca in Turcia sau Romania....ehehe, omu' vrea ce nu are!!:-))
Pupici!

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyJoi Mai 26, 2011 2:59 pm

lumi I love you , stii faza este ca dra mi-a spus asa intr-o doara: sa facem o stmimulare si un IA...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyJoi Mai 26, 2011 3:50 pm

hello girl

manule,vezi ca amy zice de role nu eu.
eu am facut timp destul de indelungat patinaj artisitc asa ca nu am probleme ce merul pe patine.

lumi,Duminica este nunta.
am vorbit aseara cu fina si era tuflita toata...ea e mai senibiloasa si nu functioneaza tocmai bine in conditii de stres.
au sunat pentru confirmari si din 150 de persoane pe care ei spuneau ca se bazeaza au confirmat doar 90.
e demoralizata de tot desi eu i-am spus in permanenta ca nu-si face bine calculele...ca la inceput toata lumea spune ca vien si se arata incantata insa cand trebuie a confirma ...multi refuza.
plange de mama focului si se tem ca nu-si vor scoate nici macar cheltuielile.
cred ca o sa vada tare naspa la restaurant ca intreaga lui capacitate este de 200 de locuri...asa ca va dati seama cum o sa vada doar 90 de persoane in ditamai restaurantul...vor fi multe mese goale ....vom parea o mana de oameni intr-o locatie mult prea mare.
in fine...sper sa iaa macar o petrecere pe cinste.
ii spuneam si aseara finei ca acum trebuie sa se concetreze pe petrecerea ce urmeaza...macar cei care vin sa se simta bine si sa ramana cu o amintire frumoasa de la nunta...nu mai are rost sa stea sa boceasca din cauza celor care nu vin.

azi am comandat si eu turta si prajiturile si pateuriel sarate.
am fost la impachetare cu ciucalata.
si acum urmeaza sa ma vopsesc.

lyly,esti in gandurile si in rugaciunile mele.
Doamne-ajuta sa fie cu reusita incercarea asta!!!!

azi pranzul meu a constat intr-un kg de cirese cheers ....yuuummmyyyyyyy

sunt prin zona
clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyJoi Mai 26, 2011 3:54 pm

Buna fetele. Scuze de absenta, dar la serviciu nu s-a putut nici chip sa stau pe net, s-au perindat de la Metro de la Selgros...pentru contracte de furnizare. Ca la nebuni. Oricum si saptamana viitoare o sa fie la fel pentru ca am 2 licitatii. Mad
Cu rolele a fost ok, nu am luat nici o tranta, numai ca imi e teama sa merg... nu pot sa opresc si pace.
Lyly, tinem pumnii.
Galli, nu mai sterge mesajele, te rugam , vreum sa stim ce e cu tine, sa stim ca esti ok.
Manu, nu strica sa incerci.
Pup gasca !
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyJoi Mai 26, 2011 4:36 pm

dupa nunta..mirii notri pleaca 2-3 zile la munte-mai mult nu se poate ca-s plini de datorii si vor sa traga tare sa amenajeze casa cat sa se poata muta in vara asta....si Samiroiu meu azi mi-a zis ca a stabilit cu ei sa mergem si noi in "luna" lor de miere...aa ca plecam la munte saptamana viitoare
yupyyyyyyyyyyyyyyyy

de la 1 Iunie vreau sa merg la bazin...toata vara am de gand sa merg daca pot...eu stau aproape de stadionul Lia Manoliu si de bazinul olimpic de inot.
e foarte curat acolo si cine vine vine strict pentru inot nu pentru curvasareala,agatamente etc etc.
daca asa ajunge de 2 ori pe saptamana as fi tare incantata.
ma duc Vineri seara sa vad programul si tarifele.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyJoi Mai 26, 2011 4:37 pm

maiiiiii Evil or Very Mad ...mie imi merge greu litera sssssssssssssssssssssssssssssssssssssss
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyJoi Mai 26, 2011 6:48 pm

Buna fetele flower
Nu am plecat inca,pe la 21,dupa ce imi fac eu clexanele.
Nu am apucat sa intru ca am fost in audituri de mediu pe la statii de tratare,pe camp What a Face
Am ajuns pe la ora 18 acasa,am afacut bagajele,mai am manacarea de pus,tricourile nu am apucat sa le calc,asa ca le-am aruncat pe acolo geek si am luat fierul de calcat la mine Very Happy
Va multumesc pt gandurile voastre bune I love you Sa va ajute DD in tot ce aveti in gand! flower
pupici ,
plec la pus mancarea
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 EmptyJoi Mai 26, 2011 7:33 pm

scuze samiruto....
deh blonda... Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 10 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 15
Sus 
Pagina 10 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: