Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 15

In jos 
+13
lumy_clt
Mona41
patricia
guzelnico
miha_ela
menics
brunadria
galliciana
turqoise
luminita42
samira33
lyly_mar
amy
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 18 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyMar Mai 03, 2011 6:27 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit la capitol nou si sa dea bunul Dumnezeu sa fie plin de impliniri si vesti bune.
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyJoi Mai 26, 2011 8:48 pm

fete...ce faceti???
drum bun lyly...sa ne aduci numai vesti bune.

io ma hlizesc pe aici cu Samirutzu meu...ma face sa rad...ne uitam amandoi la Burlacul si facem similitudini cu relatia noastra.
au filmat episodul asta la o pensiune din Sighisoara unde am fost si noi de cateva ori ....prima data in urma cu mai bine de 6 ani pe cand inca nu era casatoriti si-mi zice:
-uite,vezi...eu te-am dus la Danes acum cati ani!!!si eram burlac si eu pe vremea aia.
apoi ii aduce una Burlacului micul dejun la pat si ala se arata foarte emotionat si impresionat si eu sar cu gura atunci:
-vezi,eu iti aduc tie micul-dejun in fiecare dimineata la pat si tu nu esti emotionat
-ba da-zice el...am emotii ca poate nu-mi place si te bat Laughing Laughing Laughing
daca nu radem ca doi nebuni ...nush ce naibilor avem in seara asta.

da numa' ce a dat si cu batzu in balta...una din concurente are 35 de ani...si cand a vazut-o Samiroiu zice:
-ce-i cu babaciunea asta aici???
-babaciune???zic eu....pai eu merg pe 36 de ani lol!

acu' pe bune....stiti ca noi ne incepem dimineata cu micul-dejun in pat???
e rasfatul nostru de care profitam de cate ori avem ocazia si ocazia o avem de cel putin 4-5 ori pe saptamana.
bine...ne permitem treaba asta pentru ca nu avem un program fix si nici nu suntem legati de o ora la care sa trebuiasca sa fim la munci.
oricum ne trezim dimineata la 7 fara 15 minute si pana la ora 8 pregatim micul-dejun si mancam in varfu patului si ne uitam la stiri.
pam-pam

va pupizez si ne auzim maine
clap
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyJoi Mai 26, 2011 9:13 pm

hello gagici si mamici de pitici!

mamicutelor-multam de sfaturi si ptr ca imi impartasiti din experientele voastre-asa ma mai linistesc si eu un pic..maine implinim 16 saptamani..sper sa fie bine de-acum inainte!abia astept sa il simt pe bebe ca sa stiu ca e ok!abia astept ziua de marti sa merg sa il vad pe bebe la eco!

lyly-iti tin pumnii si ma rog sa vii de acolo cu un puiut mic in burtica!

sami-si eu bag cirese la greu!si piersici..si mere..si capsuni..plus de asta in fiecare seara trebuie sa iau cu mine farfuriuta cu castraveti si rosii... Laughing abia astept sa vad poze de la nunta!si sa vad ce bine iti sade cu rochitelele tale!

manule-las ca intri si tu in linie dreapta!uite acum am aflat de o verisoara a soatei ca a ramas insarcinata la 38 de ani si nu avea nici un bebe!deci...se poate!plus de asta mai am cunostinte care au facut bebe la 40-42 de ani!asa ca..

bruna-miss you!

galicico-ia scoate tu capu din butoi!uff..te inteleg asa bine!e greu sa fii departe de casa!mai ales cand apar situatii tensionate si acolo departe de toata lumea draga!e ff greu!da o sa treci tu peste toate!

amy-ai rezolvat cu terenul??ptr ca si eu mi-am luat teren si vreau la anul sa ma apuc de casuta..ma interesa cam la cat ai ajuns cu costurile..

fete dragi va pupacesc pe toate si va doresc tot binele din lume!noapte buna!hihi..acum pot sa dorm si eu linistita-pe stanga,pe dreapta,pe spate..oricum ma fatai toata noaptea ca nu imi gasesc pozitia..dar nu-i bai..ptr bebe-orice!
scuze-stiu ca am devenit obsedata..hmm..desi credeam ca daca am ramas insarcinata va fi totul ok..nu e asa!sunt alte temeri,alte probleme,alte si alte situatii..
da stiu eu ca ma intelegeti si nu ma lasati sa o iau pe aratura si mai rau! clap
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyJoi Mai 26, 2011 9:16 pm

super sami!!tineti-o tot asa!
si eu cu grasu meu suntem la fel!mai ales ca el ma ajuta ff mult cu paranoia mea de acum! Laughing dragutei foc barbatii astia(doara atunci cand vor ei! Laughing )!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyJoi Mai 26, 2011 9:22 pm

hmm...si mie mi-e dor de mic dejun in pat.. dar noi cu obiceiul nostru prost..de a fuma.. hmm nu se pre potriveste cu dormitorul.. de cand l-am amenajat...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyVin Mai 27, 2011 6:28 am

Buna dimineata frumoaselor.
Miha, cand o sa apara bebele vor fi alte griji. Asa e viatza, dar e frumoasa. Wink
Sami, suna frumos un mic dejun in pat. La noi nu merge... ca ne trezim la 6:15 si D mananca acasa, insa eu imi iau iaurtul cu fructe in geanta, cerealele sunt la birou si acolo imi iau micul dejun. Mesele mele de saptamana asta au fost asa: dimineata- cereale cu iaurt cu fructe, la pranz 1-2 mere si la 16:30 cand ajung acasa o felie de branza cu 1 rosie si cu ceapa verde+1 felie de paine integrala prajita. Cam atat, dimineata si pranzul sunt stabile ca si menu insa dupa-amiaza mai schimb. Se vede si la cantar, in sfarsit, cred ca si din cauza rolelor, scrie pe net ca se consuma 600 de calorii pe ora... Hmmm, nici nu stiu daca am mancat in ultimele zile 600 calorii/zi. Very Happy
Va doresc un we minunat si intru sa va mai citesc !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyVin Mai 27, 2011 7:40 am

Buna dimineata,
ce bine ca este vineri, hmm vroiam sa merg la plaja ..dar se pare ca ma pocneste CM... 27 de zile...hmm asadar saptamana viitoare merg la cotrol...

fetelor cele care ati mai facut stimulari, spuneti-mi daca merg luni in Z 4 este tarziu? tratamentul se ia cumva din prinma zi??? sa fac tot posibilul sa merg azi la medic?
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyVin Mai 27, 2011 12:58 pm

Salut fete,
Manule, depinde cu ce hotaraste dr. sa faci stimularea.
Daca faci cu clostilbegyt (pastile) se ia din z5-z9 sau z3-z7, deci ai mai putea incepe stimularea pe cm-ul de luna asta.
Daca insa zice sa faci stimulare cu injectabile (menopur, puregon, gonal etc....) atunci astea incep de regula de prin z2-z3, din cate imi aduc eu aminte, z4 ar fi prea tarziu.

Mihaela, are dreptate Nico, ia-ti o perna din alea de gravida (tip sul) pentru dormit, te odihnesti mult mai bine! Eu am una destul de ieftina, e buna si acum o mai folosesc pentru copil.

Fetele eu sunt prin zona, ma pregatesc sa plec prin oras la cumparaturi.
pup!

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyVin Mai 27, 2011 1:11 pm

Amy scumpo, dar tu nu mori de foame mama cu regimul asta?..Ai grija! flower

Aaaaa ...fetele, m-ati facut sa zambesc cu micul dejun in pat!! geek Pai mai gagicilor, fraier sa fii , sa nu iei micul dejun in pat, daca poti!!!..Nici noi nu mai putem, inainte de Ralucuta, asa erau si diminetile noastre de week-end, cafea, mancare si discutii in pat! Acum gata, s-a taiat luxul, astept sa creasca asta mica s-o convertim si pe ea, ca Luci e deja convertita, numai in pat la tv isi mananca cerealele, halal educatie pentru copii , nu-i asa!.. Very Happy
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyVin Mai 27, 2011 5:12 pm

Hello fetele flower
am ajuns cu bine,am afacut cam 11ore pe drum ca al meu sot s-a lalait ....si din ciclu:ce a mai facut al meu faci cu ochiul am plecat cu un GPS pe care l-a cerut la un vecin,fara sa verifice dc are harta Ungariei affraid normal ca nu o avea faci cu ochiul si noroc ca claudia(fata care a fost cu noi cd am venit cu samira)mi-a scris babeste cum ajungem la pensiune,ca nu stiu cate ore ma invarte-am sa ajung affraid
am fost la eco azi-ziua 6 ,dr a zis ca endometru e de6 mm ,se vad 2 foliculi mai mari pe ovarul drept si altii mai mici pe amandoua ovarele.A zis ca continui tratmentul si sa ne vedem luni,era cam grabit ,venise pe la ora 13 al clinica.
Si cam atat...aaa si e ff cald affraid

mai intru
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyVin Mai 27, 2011 5:55 pm

hello girls

lyly,Doamne-ajuta sa fie buni cei 2 foliculasi si sa se transforem in 2 embrionasi puternici.
trebuia sa-l suni pe Robert si va ghida el imediat.

eu incep sa am emotii.
azi am fost la epilat,masaj,pensat,vopsit gene si sprancene.
mai am maine bronzat si mani-pedi si unghii false...da sincer va spun ca nu mai pot.
da sunt inteligenta de-mi crapa capu....azi,pentru ca am avut multe drumuri de facut si numai in zone foarte aglomerate unde nu gaseti loc de parcare am decis sa merg cu metroul....si am avut de umblat nu gluma....asa ca ma laud acum cu o basica uriasa in talpa Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad tocmai acum....daca nu ma repara maine la pedi...nush ce fac pentru ca abia calc. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
ma duc sa balotez ceva ca-s lihnita de foame.
revin
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptySam Mai 28, 2011 7:02 am

Hello fetele flower
Azi am program de mers prin centru,la cascat gura Very Happy
Sami,sper sa mai creasca si altii,nu stiu ce sa zic......
noroc ca sunt cu anchusa care e o tipa f calma si imi transmite din calmitatea ei,ca pe mine deja m-au apucat pandaliile...nici ea nu e prea roz,are doar 1 folicul mai mare.
Deja imi trece prin creierul meu cu pitici ,cum sa fac al 2 lea FIV cu Pk....hai ca bat campii,stiu!!
Sa fii o nasa frumoasa !
Fetele sa aveti un Wk frumos!
Pupici
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptySam Mai 28, 2011 5:49 pm

M-am intors din plimbari,am tras un frig pt ca a plouat f tare si era o ploaie rece si eu eram pe tricou affraid
am ajuns acasa si m-am bagat sub patura si mi-am pus sosete si mi-am luat si bluza ma groasa pe mine ca sa ma incalzesc What a Face sper ca nu racesc affraid asta imi lipsea....off,imi pare rau ca nu mi-am luat ceva extraverale la mine ...ca m-am pus pe ganduri...am si bazait ,asa de control geek

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptySam Mai 28, 2011 8:43 pm

Salut fetele,
Lyly hai ca nu racesti, baga si un paracetamol sau aspirina, daca nu ai, cere la receptie trebuie sa aiba. Biata de tine ai emotii, hai lasa ca ai trecut tu prin altele mai grele, o sa treaca si asta si sper din tot sufletul sa ai mult noroc si sa ramai gravida!.. I love you

Si aici a fost rece, vreme de stat prin magazine, am fost si noi in centru comercial, am cumparat pentru Ralucuta niste pantalonasi, prosopele, bavetici, o bluza, biberoane, niste recipiente Avent de pastrat mancarea la congelator, pampers, plus doua jucarele. H si-a luat 2 perechi de blugi si o curea de piele si eu doua bluze ieftine, asta ca sa nu zic ca nu mi-am luat nimic, ca nu am chef sa dau banii pe haine pana nu ajung la 56 de kile Rolling Eyes

Acum bem niste vin si vrem sa alegem un film pe digi tv.
Va pup, sa aveti o duminica frumoasa! flower
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptySam Mai 28, 2011 11:37 pm

mai fete,era sa o fac de oaie scratch am dormit pana la ora 23 ,cd m-am trezit brusc :Injectiile!!!!pe care tb sa le fac la ora 20,30-21 What a Face uff ..sper ca nu am incurcat-o rau ca le-am facut mai tarziu decat ora obisnuita(de fapt, le fac acuma,dupa ora ungureasca).Mi-am mai revenit dupa frigul tras!Astept sa treaca o ora sa fac si clexanele.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyDum Mai 29, 2011 8:38 am

Buna dimineata, fetele. Mare liniste pe aici.
sami, sa vatraiasca finutul, sa creasca mare si sanatos. te asteptam cu imprestii.
Lyly, ingrijeste-te, nu e cazul sa racesti acum.
Lumi, frumoase activitati aveti. Nu esti prea slaba la 56 kg, ce inaltime ai?
Manu, te-ai dus la plaja?
Pup !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyDum Mai 29, 2011 6:38 pm

Buna fetele,
Lyly?..ce faci , merge bine?
Ce-o face nuntasa noastra Samiruta? Smile

Amy nu cred ca voi fi prea slaba la 56 kile, am 1, 645 cm! Very Happy Pana ajung acolo mai trece apa pe Dunare, slabisem si eu 2 kile si iar le-am pus la loc, azi dimineata aveam iar 63! Crying or Very sad
Noi stam pe acasa fara evenimente majore, activitati domestice si vorbit cu familia la Bucuresti!..

Va pup, o seara placuta! Smile
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyDum Mai 29, 2011 6:59 pm

buna fetele flower
Azi a fost f cald,zi de plaja Very Happy Am fost de dimineata la clinica cu fata cu care sunt in cazata in vila,e f fericita ca are 2 foliculi,face punctie marti si ET vineri.Acolo ne-am intalnit cu o familie din Satu Mare care are punctie maine si am iesit toti 6 la plimbare si am fost sa mancam. La clinica mai era o familie din Ploiesti,am vb doar cu sotul care nu avea habar ce face sotia:monitorizare/punctie/ET....intr-un final,din intrebare in intrebare,am dedus ca face punctie..cati foliculi avea,nu stia ca, nu i-a zis sotia si ca sotia nu il lasa sa intre cu ea la dr cyclops What a Face
Eu ma duc maine la 8,30 la eco de z9.Sper sa mai apara si alti foliculi!
Mi-a trecut raceala.
pupici si va multumesc pt gandurile voastre bune
Samira-nasa ce o face?
Ai ma LumiH ...si acu ce faci?nu cumperi nimica pt tine affraid ca nu ai dat 2-3 kg jos? affraid pai tu nu meriti nimica?!
amy flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyLun Mai 30, 2011 6:35 am

Buna dimineata, cucuietelor.
Lyly, m-ai amuzat cu familia din Ploiesti. Pai ce cauta omul in camera cu doctorul si sotia, cand el habar nu are ce treaba au pe acolo??? Foarte tare Very Happy
Lumi, slaba soro vrei sa ajungi... Eu la 1.67 la 58 de kg arat de zici ca-s subnutrita.
Merge greu slabitul, am reusit sa dau vos 1.5 kg intr-o saptaman, insa saptamana asta nu cred ca mai dau jos asa mult.
Nico, Manu, Turq, restul?
Sami, te asteptam sa ne povestesti.
Pup !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyLun Mai 30, 2011 8:48 am

Very Happy
buna dimineata, lylyca si eu m-am amuzat... dar si al meu ar fi la fel de paralel...si apoi ce-i trebuiesc atatea date??? lasa frate el are treaba lui... sa nu-l steramm, ca doar deh... conteaza Very Happy
nasica hai cu impresii, si mai ales vrem pozeeeeeeeeeeeeeeeee
lumi, pupam fetite , si lasa draga ca slabesti tu...mai la toamna...
amy? ai exersat in we?? mai tu esti cu rolele da??? ca zilele trecute o dadaceam pe nasa... he, he, ce de treaba aveam...
da am fost la plaja dar... doar ieri... si am stat in bataia vantului si a nisipului vre-o doua ore dupa care m-am declarat invinsa si am plecat acasa unde am pus niste ficat de curcan la facut...
seara am luat metro-urile la rand, am facut o plimbarica pana la agigea... si acasuca ...
a, nu v-am spus , beyyyy am prima capsuna la poiana....yesss.... mare realizare bounce bounce bounce
pana una alte am cumparat vre-o 2 kg...de capsuni dar sunt acre..doamne...si sunt din turcia, dar Sad nu mai cred, eu mancat niste capsuni bune acolo...nu-i asa nico??
nico???
hai va pupici, ma apuc si de ceva treaba... la noi plouaaaaaaaaa e urat ..
a si voi suna sa ma programez la medic...
am programare la ora 19.00... gata incep stimularea...zic eu... imi iau si dosarelul si la sapte sunt lipita de usa dnei dr..
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyLun Mai 30, 2011 9:20 am

Hello fetele flower
m-am intors de eco de z9;am 3 foliculi pe ovarul drept de 14,15,11 si 3 foli pe ov stang de 11,11,10.In continuare i-au la fel tratamentul de 150 gonal si 225 merional si miercuri la eco.Dr a zis ca 90 % face sambata punctia, deci voi avea 12 zile de stimulare ,spera sa creasca si ceilalti 4 foliculi,endometrul era de 8,5 .Mi s-a parut ca era mai multumit dr,si eu sper sa creasca si ceilalti 4 ,ca eu zic ca mai au timp sa creasca sa fie ok pt punctie,nu?
Azi e f cald si plec pe la premier-outleturi.
Meni,Doamne ajuta sa incepi cu dreptul stimularea,te asteptam cu detalii despre tatament.
Pupici fetele flower
Nasa -samira pe unde o fii?
Galli,nico? flower flower
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyLun Mai 30, 2011 10:21 am

hello gagici dragute mari si micute!
lyly-Doamne ajuta!si nu iti fa probleme-si la mine au fost la fel!au crescut in ultima clipa..se vedeau 7 si la punctie au mai aparut 6..sa dea Domnul sa fie cu reusita!
cat despre soate la dr..vreau sa zic ca al meu e mai incantat el decat mine sa mearga..pe perioada fivului avea el mai multe intrebari ptr dr decat aveam eu! Laughing apoi ajungeam acasa si ma lua pe mine la intrebari ca nu prea intelegea el..ii iesea cu rest uneori..a fost un dragut!eu zic ca conteaza ff mult sa se implice si ei-e un suport moral fff bun in momentele alea!

lumi-avem aceeasi inaltime!insa sincer eu am inceput sarcina cu 58 de kg si acum am ajuns la 68!am pus deja 10 kg pe mine!insa ff tare nu m-am ingrasat..doar un pic la picioare-partea de sus!in rest totul e pus la burtica si la sani care dau p-afara! Laughing bounce aveam eu la sutien marimea 100-105 inainte..d-apoi acuma..nici nu stiu cat mai am ca nu mai port sutien-nu le suport-si oricum nu imi vine niciunul!si eu tot cam pe la 55 - 56 de kg ma simt bine...dar nu imi fac probleme.o sa dau eu jos dupa ce nasc!

amy-cum mai e cu terenul-cu casuta..ai rezolvat problema?si..ce te mai goblenesti?

sami-cred ca esti obosita rupta la cat ai dantuit..si eu vreau sa vad poze..sa admir rochitelele si nasa! Wink

manule-sa fie intr-un ceas bun!sa vii cu vesti bune de la dr!

bruna-cum e acasica in frantia?te-ai mai linistit un picut?cum mai esti?

cat despre mine..eu nu facusi mai nimic zilele astea..doar plimbari asa scurte..insa am fost ff ametita si mi-a curs sange din nas..uff..mi-a zis dr sa imi iau tensiunea constant..si culmea..deja 4 zile la rand am tensiunea 7 cu 8..si nu stiu de e bine sa beau cafea..inainte beam-dar stiam ca nu e bine sa bei cand esti insarcinata-mai ales ca eu nu pot sa o beau cu lapte..si..stiam ca sucul de soc e ff bun ptr a mari tensiunea..oare o fi bun si acum cand sunt cu bebe?ca ieri am facut socata! Laughing una din preferatele mele!abia astept sa se faca!si..abia astept sa merg maine la eco..sa vad ce imi zice si drita nr 2!si binenteles abia astept sa il vad pe bebelus sau bebelusa!cred ca maine imi va zice si ce e!..la 16 am programare maine si mi se pare o vesnicie pana atunci..dar trece-sa dea Domnul sa fie totul bine!ptr toate!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyLun Mai 30, 2011 2:12 pm

lyly, doamne ajuta sa se inmulteasca sa creasca... si sa iasa totul perfect...
miha asteptam vesti sa vedem ce aduce barza....

pana la medic, tocmai am aflat ca G isi lasa masina la service ca are un rulment spart... deci zilele astea voi face un gest, pe care nu l-am facut niciodata tongue si anume sa dau masina mea altcuiva silent ..trebuie sparta gheata odata...hmm

off eu sunt cam tensionata, sunt niste discutii pe aici la munca doamne...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyLun Mai 30, 2011 2:18 pm

Buna ziua, fete minunate!

Lylyshor, merge bine procedura, sunt ff fericita pt tine. Sa dea DD sa va intoarceti mai multi. Wink
Dar barbatul din Ploiesti stia ca in ziua punctiei trebuie sa "contribuie" la borcanel? Laughing

Miha, e bine ca infuziile din plante sa le folosesti cu moderatie in sarcina. Exista liste intregi pe net. study
Da-i cu sucuri naturale pe care sa le faci tu in casa. Si laptic. Despre socata nu stiu ce sa-ti zic dar parca infuzia de frunze creste tensiunea.
Si pe mine ma deranja sutienul in sarcina si am purtat maieu. E muuult mai lejer. Dupa nastere, daca alaptezi, iti va trebui totusi sutien pt sustinerea sanilor ingreunati de lapte si sa ai unde sa-ti pui folositoarele tampoane pt sani.

Meni, aici a inceput sezonul capsunilor si sunt fff dulci. Dar nu stiu ce ajunge in RO. scratch Bine, si aici gasesti capsuni hormonate, mari cat prunele dar sunt si cele de gradina. Avantajul este ca se organizeaza piete de legume- fructe in cartier si poti alege ce-ti place ... gustand "la greu". Razz

Sami- nasico, cum a fost la nunta? Te asteptam cu povesti in stilul inconfundabil. Very Happy

Amy, te-ai julit in genunchi de nu ne mai zici nimic de role? Laughing Laughing

Brunica- premianta noastra, ai mai scapat din examene? Rolling Eyes

Turqoise, l-ai smotocit bine pe nepotel? Wink De curiozitate intreb- i-au facut circumcizia?
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyLun Mai 30, 2011 2:33 pm

Lumi, v-ati mai gratarit in gradinuta voastra? Sau esti in cura de slabire? Ce mai face Ralucuta?
Nici mie nu-mi vine inca sa fac shopping pentru mine (mai am 5 kg de dat jos, sa ajung la 50 kg) dar totusi am nevoie de niste blugisori, ca ies aproape zilnic afara cu Eralp. Si mi se mai lipeste mana de cate-un sarafanel/ tricou. Rolling Eyes

Meni, parca ziceai ca intentionezi sa aplici pt un alt post in firma. Te fac aia directoreasa sau trebuie inghiontiti de la spate?! Wink
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 EmptyLun Mai 30, 2011 2:54 pm

ei, nico... bineinteles ca s-a ocupat postul...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 11 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 15
Sus 
Pagina 11 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 18 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-6
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18
» Discutii zilnice de tot felul - 8
» Discutii zilnice de tot felul- 9

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: