Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 3

In jos 
+15
beatrix69
mirela2
alinutahu
azumica
brunadria
lyly_mar
samira33
luminita42
amy
SOS Infertilitatea
Looana
guzelnico
Mona41
galliciana
Admin
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyJoi Iun 10, 2010 6:25 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul!! cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyJoi Iun 17, 2010 2:02 pm

Azumi, e foarte ineresant...si e bine ca ai interes pentru orice...
pup
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyJoi Iun 17, 2010 3:52 pm



Ultima editare efectuata de catre galliciana in Joi Iun 17, 2010 3:59 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyJoi Iun 17, 2010 3:56 pm

I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyJoi Iun 17, 2010 8:50 pm

seara buna fete dragi.

ce faceti???
eu sunt tare bucuroasa din 2 motive:mi-a inflorit orhideea...are 7 boboci...si am facut azi o super-afacere.
mi-am facut abonament anual la un centru de sport si spa...este cu circuit inchis,in sensul ca il poti frecventa numai daca esti membru...si eu am ales abonament pe zona aqua-inot liber si diverse sedinte zilnice de aqua gym.....sauna inclusa in abonament ....eeee...si pentru toata povestea asta am platit 400 de euro.asa-i ca-i convenabil????

ma duc sa ud florile....Samirutzu meu a udat pe afara...e randul meu sa le ud pe cele din casa....si apoi ne bagam la tele.

va pup dulce
seara buna.

p.s. am facut niste vinete umplute cu carne si mozzarela la cuptor ....delicioaseeeeeeeeeeeeeee.
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyJoi Iun 17, 2010 10:44 pm

Samira,

Stai sa imi revin dupa nastere... Dupa aceea as merge si eu la centrul acela, daca o sa-mi spui si mie unde e si cum pot avea "acces" acolo...
Fetele, mai am putin... Mai stiti ceva de Lumy si bebelinele ei??
Pup toate fetele,
Bea
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 6:01 am

neataaaaaaaaaaaaaaa!! va invit la apa minerala,suc, ceai, capucino!
nu stau mult, merg la tribunal, tineti-mi pumnii!!!si rugati-va pt noi!
ne-ar fi de mare folos!
nu stiu cand apar, mai am de facut si altele, dar, va doresc o zi buna!!
mona, week end placut!!
e racorica, nu stiu daca nu va si ploua.
pupici tuturor!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 6:55 am

buna dimi.

bea,cum sa nu spun??!!!chiar m-ar incanta sa am partenera de sport.
galli,tinem pumnii...sa iasa asa cum va este voua bine.

azi am zi de intepat...ma duc sa-mi fac Progesteronul....si multa treaba pe la servici.

o zi buna tuturor.
flower
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 7:29 am

Bon dimine'

Sami, Ok, asa ramane...
Sculareeea fetele!!!
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 8:47 am

buna dimineatza soare! ieri nu am putut sta la comp da`......acu` pot:D
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 9:07 am

Buna dimineata, fete minunate!

Galli, sa dea DD sa iasa bine pt voi! cheers

Bea, daca te duci la sport, cu cine lasi balerina? cat

Bebelinele lui Lumy sunt f bine. Maia e mai pisicuta si cuminte. Mara are deja personalitate f puternica, daca vrea ceva, plange si la papica e haplea. Very Happy Mami pare a se reface f repede. Le iubim pe toate! I love you

Amzulico, da' ce program ai avut mataluta ieri?! bounce
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 9:22 am

a adormit tata in camera unde e compu`{ acu` l-am mutat la mn in camera sa pot sta cand vreau eu fara sa deranjez pe careva:D}
app, ma puteti ajuta cu 4 voturi pe http://www.statusdinemoticoane.ro/statusuri/noi/7069/i_love_you.html ? ca sa-l pot pune la sts am nevoie de 5 voturi, eu m-am votat, ma ajutati si voi plz?;Wink
si mai e unu` http://www.statusdinemoticoane.ro/statusuri/noi/7071/lol.html
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 9:28 am

Gata, Amzu, votat! bounce
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 10:27 am

merci:*
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 2:45 pm

sarutmainele doamnelor......
azumi am votat si eu lol!
astazi am fost de dimineta la intepat si eco si sa vedeti doi foliculi de 15,16mm si endometrul de 7 mm ,asta in z 8 de cm, va intreb eu pe voi nu e prea subtire endometrul ?.....pana acuma tot timpul mergem la eco in z 9 si aveam endometrul de min 10 ,acuma doctorasul pleaca la Balaton in wekeend si de acea ma chemat astazi
cat creste de repede in grosime endometrul?sau stiu eu ...pana miercuri ce va fi IA se mai ingroasa?
nu va-m citit din urma dar acuma dau bataie la citit ....pup pt toate gagicile flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 4:13 pm

Alinuta, pt o buna implantare, endo tb sa fie intre 9-11 mm, deci nu-ti face griji, va mai creste.
Cand faci IA? Banuiesc ca de luni incolo.
Ti-a dat ceva pt endo? Te intreb pt ca eu, special pt pregatirea endometrului, am primit Estrofem (estradiol- 2mg) de 3 ori pe zi.

DD ajuta sa fie intr-un ceas bun! I love you
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 4:29 pm

nico...miercuri fac IA ....si nu mi-a dat nimica pt endometrul pt ca el a zis ca stam ok adica avem foliculi si endometrul buna....dar de cea am intrebat pt ca asa subtire endometrul nu tin minte sa fi avut pana acuma si am intrat outin in panica
mersi de raspuns....tu cum esti ? puiutul tau ?ai facut eco?
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 4:50 pm

Alinuta, lasa panica, nu face bine! Ai tot timpul sa creasca atat endo cat si foliculii.
Umple-ti weekendul cu activitati care-ti fac placere, sa-ti iei gandul. Fii optimista si lasa totul sa decurga de la sine.

Eu n-am niciun simptom de gravideala. Dar ii dau inainte cu doctoriile si injectiile mele. Merg marti la prima eco sa vedem samburelul. DD ajuta!
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 5:36 pm

hmmmm, pe la ora asta trebuia sa fiu afara, nu? ei bine nu am iesit pt ca....chiar nu stiu de ce:(...cred ca s-au suparat pe mine si nu inteleg motivul, nu am facut chiar nimic, dar ma rog. deci, despre ce vorbim?SmileVery Happy:)
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 5:42 pm

Azumico, pai, uite, am gasit subiect: cine s-a suparat pe tine si de ce? cyclops
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 5:44 pm

pai nu stiu de ce si ei{ gasca mea}.....poate ma insel, sper sa o fac
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 5:48 pm

Ce te face sa crezi ca prietenii tai sunt suparati pe tine? Chiar toti- toti? Question
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 5:51 pm

pai, in general vorbeam pe mess cu ei, ma sunau daca era sa iasa si nu vorbiseram pe mess inainte si acu`...pauza.... si nu chiar toti toti ca am ID doar la 4 din ei si pe mess vorbeam doar cu 2. De la un timp nu prea mai vorbeam decat cu unu` iar acu`......nu vb si cu ceilalti pentru ca nu aveam ce. poate e cam incurcata povestea, nu ma pricep sa explic
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 6:00 pm

Ce ti-e si cu tehnologia asta, domne!
Pai, daca obisnuiti sa va intalniti zilnic, in seara precedenta nu va spuneti: "La revedere, ne vedem maine!" De ce trebuie invitatie speciala? Eu am inteles ca aveti acelasi loc de intalnire. Trage o fuga (a se citi "plimbare") pana acolo si vezi care-i treaba.
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 6:08 pm

sa va spun povestea de la inceput:
La inceput stateam cu 2 fete. Acele fete erau doar ele, adica singure, fara alti prieteni de 7 ani. Am aparut eu si lor le-a convenit sa stea cu mine chiar foarte mult. Am stat noi 3 singure 2 zile pentru ca, in a 3-a zi un baiat s-a indragostit de mine si implicit gasca lui a inceput sa stea cu noi.Mie nu mi-a placut, nu-mi place de acel baiat, am ramas prieteni. Asta se intampla in vacanta de pasti. Cu o saptamana inainte de terminarea scolii, am rupt legatura cu alele fete pentru ca efectiv ele sunt facute sa fie doar ele si nimeni altcineva nu poate interveni intre ele 2, dar am pastrat legatura cu ei. Lor le-a convenit de minune sa stau doar eu cu ei fara celelalte 2 fete { pentru ca sunt privite cam ciudat de restu` lumii}. Ne-am inteles super ok, ne-am distrat si am devenit prietena cu ei, parca ne cunosteam de o viata. Dar azi....azi nu stiu ce s-a intamplat pentru ca nici nu prea au intrat pe mess, cand erau ba aveau la sts: "DND" sau chestii de genu` asta. Clar ca au iesit afara pentru ca asta fac la ora 5. poate am fost si eu putin orgolioasa pentru ca eu nu-i prea bag inseama prima pe mess... s-a intamplat de 2-3 ori sa-i bag eu prima in seama, in rest o fac ei...
si nu-i de invitatie speciala, da` imi e oarecum sa apar neinvitata.......... si cand plec in casa{eu plec prima} nu mi s-a intamplat sa-mi spuna:"PA, ne vedem maine" ci doar "PA"
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 EmptyVin Iun 18, 2010 6:17 pm

Hai sa incercam o "smecherie":
1. Nu-i mai baga in seama vreo 3 zile, lasa-i sa-ti duca dorul, prieteneste vorbind desigur Very Happy.
2. Pe mess, poti sa apari "Invisible" in zilele respective. Si, ca o paranteza, eu sunt de acord sa nu initiezi tu chat-ul.

Asa vei vedea cine iti este prieten cu adevarat.
Incearca! flower
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 9 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 3
Sus 
Pagina 9 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul-6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: