Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 3

In jos 
+15
beatrix69
mirela2
alinutahu
azumica
brunadria
lyly_mar
samira33
luminita42
amy
SOS Infertilitatea
Looana
guzelnico
Mona41
galliciana
Admin
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyJoi Iun 10, 2010 6:25 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul!! cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyLun Iun 21, 2010 1:04 pm

Salutare fete,
Amy, astia de la voi de la serviciu dupa ce ca va taie din bani, va mai si hingheresc. :-((
Ce bine ca scapi de ei o vreme, cel putin in concediu!

Gali, pentru caderi de calciu eu luam si calciu (1000 mg) si magneziu (parca 300mg), la pliculete (firma Aditiva), este efervescent, cate 1/zi, cam 5-7 zile pe luna, mai ales cand eram mai epuizata. in criza sunt f. bune ca au concentratii mari si isi fac repede efectul.
Arhivele nu le mai consult soro Very Happy ca deja am inceput sa te cred pe cuvant!!Smile

Fete eu sunt cam obosita azi si fara energie. Am tot spalat si pus rufe la uscat ca se stransesera. Tb. sa fac un drum dupa amiaza dar nu stiu daca sunt in stare. intre timp astept vesti de la fata, sa vedem daca a reusit sa-si lege teza si s-o depuna la secretariat.

Va pup pe toate!
I love you
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyLun Iun 21, 2010 1:22 pm

soro, lui lumi 3in1, e adevarat ca i-am spus ca face fata si baiat! recunosc! dar in rest.......
parolle d*honneur,!! mon cher!!!
librei i-am spus ca va fi fata!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyLun Iun 21, 2010 2:39 pm

puf....tocmai am ajuns acasa....Am mers cu mama sa ne luam hainute si poimaine mergem la cuafor pt ca joi trebuie sa plecam in Tg Mures la sora mea{termina facultatea}Very Happy e cam urat aici, ploua:( Sper sa se opreasca pt ca vreau afara, da` cum fulgera.....nu prea cred.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyLun Iun 21, 2010 5:15 pm

alioooooooooooooooooooooooo!!!! cheers cheers cheers
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyLun Iun 21, 2010 6:41 pm

uitati-va ce a scris codra "dincolo":
galli la mine azi e ziua 1 de cm si de azi...stop joc...gata
nu mai vreau sa aud de numaratoare,perioada fertila sau ovulatii.o sa mai intru sa mai aflu vesti despre voi toate...va pup si va doresc sanatate multa si bafta in lupta pentru bebe!pup toate fetele

CODRA

voi ce spuneti???
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyLun Iun 21, 2010 8:40 pm

buna seara.
vreau sa-mi spuneti, din perspectiva unei mame, daca vi se pare gresit cea ce am facut eu:
Am intarziat acasa pentru ca am iesit si tarziu afara si am iesit si in oras cu baietii. Da, recunosc ca aici am gresit eu. Ca de obicei, m-au condus acasa si mama era la un magazin de langa casa. puteam sa trecem pe langa ea{pe partea cealalta} dar eu am dorit sa-i arat mamei ca nu trebuie sa-si faca griji daca ma lasa pana mai tarziu afara, prezentandu-i gasca mea. Bine inteles ca nu eram cu toti{ doar cu 3} dar ea s-a uitat urat la mine si ei au plecat, apoi mi-a facut porala. Dc?! Da, pentru ca am intarziat si da, meritam asta, dar e prima oara cand o fac. Si pentru ca am dorit sa-i arat gasca mea de prieteni, sa-i arat ca-s protejata. Eu am gresit cu ceva in asta? scratch
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyLun Iun 21, 2010 8:50 pm

gali ...eu zic ca a ,,obosit,, daca as putea spune asa ,si nenumaratele luni de asteptare si lupta fara reusita te duce la disperare ......o inteleg perfect dar as vrea din tot sufletul sa o incurajes dar nu stiu ce as putea spune in momentul de fata ca sa se simta mai bine ,Codra esti o luptatoare ,nu te da batuta ,limpezesteti gandurile si incearca sa mergi mai departe flower flower flower
nico ...succes la eco pe maine si sa vi cu vesti bune flower
eu asa am hotarat ca joi sau vineri plec in RO pt o saptamana ,sper sa treaca timpul mai usor si nu as vrea sa ma mai stresez ca si la prima IA ,vreau sa fiu calma si sa nu caut tot felul de fite sau la orce crampa sa sar in sus ca acuma sa prins ,sau ca acuma stiu eu ce ....calm si cu incredere este noul meu slogan flower
mona ...e superb locul ...ce na-s da si eu pt o seara petrecuta acolo...sti cum este proverbul ,,asta noapte nu e nopate numai dragoste si soapte,,
restul fetelor flower flower flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyLun Iun 21, 2010 9:04 pm

seara buna fete dragi flower

azumi,ai gresit ca ai intarziat si era normal ca mama ta sa fie suparata pe tine-ai incalcat termenii intelegerii voastre.
nu este rau ca ai dorit sa-i prezinti pe prietenii tai...ai ales insa gresit momentul-mama fiind suparata pe tine nu era in dispozitia necesara pentru socializare.

galli,poate codra ar nevoie de o pauza...atata tot.
eu sunt de parere sa-i respectam dorinta si atunci cand va simti...va intra iarasi...singurica.

in alta ordine de idei....sunt nitel suparata....mi-a iesit Progesteronul 7,9...intervalul de referinta este 1-15 in faza luteala...este in interval insa eu stiu ca un Progesteron bun este peste 10-sub aceasta valoare nu se implanteaza embrionul.
acum....ma gandesc si ca poate am gresit putin...in mod normal eu am CM la 30 de zile,asadar PRG relevant este in ziua 23...dupa o luna de Vitexx mi-a venit CM la 29 de zile si poate ar fi trebuit sa fac Prg in ziua 21 si eu totusi l-am facut in ziua 23.
astept sa vad la cate zile imi vine luna asta....si daca vine tot la 29...luna viitoare il fac in ziua 21.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyLun Iun 21, 2010 9:07 pm

nico,maine e ziua ta.

mie mi-e dor de Samirutzu meu Sad
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyLun Iun 21, 2010 9:08 pm

mai fetelor...am o febra la picioare si la fund....la fesa stanga mai tare-semn ca din aia am dat mai tare aseara Very Happy
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyMar Iun 22, 2010 7:14 am

Buna dimineata, fete frumoase.
Va astept la cafeluta calda sau ceaipentru amatoare.
La noi, printre toate vestile rele cu disponibilizarile (unul dintre criterii este daca sotul si sotia lucreaza in aceeasi unitate, il dau afara pe cel cu salariul mai mic) am si o veste buna: am primit rezultatul de la Papanicolau care este grad 2 si nu 3, deci e ok pentru varsta si sanatatea mea. Smile
Luminita, nu te obosi prea tare, mai si odihneste-te.
In rest, tine pumnii stransi pentru Nico si pt Bea.
Monaliso, mi-am amintit ca am picat pe spate cand am vazut baia de la vila unde ati fost. Minunata ! Bravo voua!
Samiruto, fa miscare si pe partea cealalta. Surprised
Va pupacesc cu drag !
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyMar Iun 22, 2010 8:07 am

neataaaaaaaaa!
amy, super veste cu papanicolau!
nico, bafta la eco!!!!
ma duc sa mananc ceva, ca mor.......
pe la 10 plec la dentist!!!
sa aveti o zi frumoasa!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyMar Iun 22, 2010 8:23 am

neatza Smile

azi sunt fericita, nu intrebati de ce ca nu stiu:))
deci, ce facem azi?:>
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyMar Iun 22, 2010 9:02 am

Neata fete gagicute...
Hop si eu...la cafelute.
Azumica, ce ai facut tu e la limita in viziunea unui adult.
Cred ca neaparat trebuie sa vorbesti cu mama ta si sa-i explici comportamentul tau de eri, exact asa cum ne-ai povestit nou, adica, ca ai vrut sa-ti cunoasca prietenii, sa vada cu cine te "inhaiti" tu , ca defapt ai vrut sa o linistesti si sa nu mai fie ff ingrijorata..
Stiu ca a venit vara si ca sistemul in Romania nu asigura nici o ocupatie adolescentilor lasand un gol mare pe care ei nu prea stiu cum sa-l umple.
Deci vorbeste cu ea..eventual iesiti la un suc...doar tu si ea..asa intr-o atmosfera prietenoasa..
Spune-i ca-ti ceri scuze daca ai gresit cu ceva...nu e o rusine sa-ti ceri scuze, asculta-i si varianta ei..si incercati sa ajungeti impruna la niste reguli comode pentru amandoua.
la urma urmei "mami" iti vrea doar binele.
Cum ti-ai facut coafura?

Fete, de codra ce sa zic....nici eu nu sunt prea departe de aceste filinguri , bang)
Si eu sunt acum intr-un moment foarte dificil ca-mi vine sa-mi bag picioarele....
Poate e astenie de....vara sunny drunken

Anyway, Ami ma bucur nespus ca rezultatul la pap este bun...
Nu-ti recomanda colosopia cu biopsie?

Gali, pupi fata dintoasa albino

Nico daca e ziua dumitale, atunci te rog sa prezinti una bucata de tort I love you
La multi ani cu multe kilogramele in urmatoarele luni cat

Lumi, ia o pauza. Ce face fata "mare"?

Alinuta, distractie placuta si odihna multa in Romanica.

Samiruto, si febra si fara barbatel acasa.,...mmmm
Noroc ca mergi la bazin...
bounce

Fete la noi e cald de innebunesti. Temperaturi nemaintalnite ...
La Eilat, statiune la marea moarta, unde am locuit vreo 10 ani...au fost ieri...50 de grade...
Doamne sfinte unde o sa ajungem. Azi e la fel dar de maine cada caldura...sa vedem.
Pupi si asteptam sugestii de petrecere a aceste zile pt fericita Azumica bounce rabbit
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyMar Iun 22, 2010 9:30 am

Nico, la multi ani si tot ce-ti doresti... Te-am sunat mai devreme da' nu ai raspuns... Sa ajungi cu bine la finish si sa te bucuri de bebele tau!
Mona, parca stiam ca Eilat e la Marea Rosie toata ziua...

Eu am reusit sa spal toate lucrusoarele, astazi vor fi calcate si aranjate, ma duc dupa amiaza la mani-pedi, apoi sa-mi iau o rochie-doua pentru "dupa", ca n-am cu ce sa ma mai imbrac...Ceva lung si larg....Astept si telefon de la spital si cam asta e, trebuie sa-mi fac curaj pentru maine, am emotii si o stare de frica amestecata cu curiozitate, dragoste, cam asa... M-am obisnuit cu bebe in burta, eu l-as mai lasa sa stea...dar maine ea va aparea!! Sa-mi tineti pumnii si voi incerca sa va trimit mesaj.
Pup toate fetele si va doresc sa ajungeti toate sa traiti aceste emotii,
Bea
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyMar Iun 22, 2010 10:09 am

neata fetelor

bea gata maine debarchezi?
nastere usoara si fetita sanatoasa si lapte n valuri tzunami
marea rosie sau marea moarta e tot una

eu sunt lesinata in continuare, de azi dimineata stau numai cu capul in chiuveta
am slabit mai bine de 8kg
maine facem 9s lol!
trece timpul

pupi fetelor
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyMar Iun 22, 2010 10:15 am

azi naste cineva? Shocked
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyMar Iun 22, 2010 11:02 am

Bea, ai dreptate..marea e rosie...eu sunt moarta de cald Very Happy
Mireluto subtirico...marea rosie si marea moarta nu e totuna...
cea rosie e plina de viata..corali pesti exotici, rechini etc
cea moarta, e plina de saruri...arata ca si cum ar fi inghetata la mal si e ff uleioasa..
oricum e super buna pt tot felul de afectiuni..
De ce ai slabit zuzo? Nu-i nimic, din luna 3 ai sa vezi ca ai sa te faci mai rotunjoara.
Din cate stiu eu...nu esti anorexica...vezi, acum ai de unde.
Pupi
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyMar Iun 22, 2010 12:07 pm

Buna ziua, fete minunate!

Multumesc pt urari dar nu e ziua mea azi, ci la sfarsitul lui august. Sper sa am ce sarbatori anul acesta. Very Happy Tort va dau oricum, dar trebuie sa veniti la 'Stanbul. Wink
Am Wink venit de la eco. Dr meu e plecat la o conferinta, asa ca prima eco mi-a facut-o o doctorita. Si Mire, da, au avut si prezervativ si gel pt batul binecunoscut. Laughing
Ne-a dat poza. Sunt cam in ceata. Io nu vad mare lucru acolo. Se vede saculetul gestational si un punctulet firav. Peste 2 sapt sper sa vad mai mult de atat. Voi continua tratamentul cu rabdare, calm si optimism dar fara sa fiu exuberanta. Asa mi-am propus. Rolling Eyes
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyMar Iun 22, 2010 12:13 pm

Bea, acum am vazut apelul. Am lasat acasa telefonul romanesc.
Frumoase preocupari pt ultimele zile. Hai, curaj, esti o mamica foarte puternica! cheers
La ce ora te-a programat maine? Banuiesc eu ca n-ai preferat o ora prea matinala. Very Happy

Nastere usoara si refacere rapida!
I love you flower I love you flower I love you flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyMar Iun 22, 2010 12:21 pm

Mireluto, cum trece timpul ... DD ajuta sa inceteze greturile alea nesuferite, sa te bucuri si tu de sarcina minunata! sunny

Mona, Codra, bucurati-va de vara, mergeti in vacante frumoase, incarcati-va bateriile si reveniti in toamna la proiectul bb, cu forte proaspete. Abia astept sa va numaram "boboceii" ( a se citi "foliculii").

Sami, eu te inteleg perfect. Stiu cum e sa stai departe de jumatatea ta. Dar vine el, Samirutu, sa te tii atunci ... Vom intelege daca nu vei mai intra cateva zile... Embarassed

Azumico, comunicarea este totul. Asculta sfaturile noastre si vei vedea ce bine iti va prinde. Comunicand mult cu parintii tai, vor capata incredere in tine si astfel, iti vei castiga anumite libertati. Sa le folosesti cu cap, mezino! I love you
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyMar Iun 22, 2010 12:25 pm

Amy, minunate vesti! Vei avea o vancanta de vis. sunny
In Istanbul a inceput sa ploua dar vremea pe litoral e splendida.
Sper din toata inima sa nu fiti in categoria mentionata pt disponibilizari.


Gallicuto, nu-l lasa pe dr sa-ti scoata toate maselele sau macar spune-i sa-ti puna si la loc. Bafta multa! I love you
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyMar Iun 22, 2010 1:18 pm

D al meu se amuza, zice: lasa fata ca mergem la judecatoare ca ma cunoaste. M-a despartit ea cu 2 copii, nu rezolva repede doar cu noi 2 si o pisica? Smile)
Pup bobitele din burtici !
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyMar Iun 22, 2010 2:41 pm

buna...
nico ....Doamne ajuta in comtinuare si ma bucur ca puiutul tau este bine chiar daca inca nu este decat un ,,punctulet firav,,...a si uitasem ,ma inscriu si eu la una bucata tort
beatrix...nastere usoara si bb sanatos
mona ...mersi ...o sa ma relaxez putin si am sa ma intalnesc cu fetele din cluj...deabia astept cheers
restul doamnelor ,domnisoarelor....sa aveti o zi buna flower flower flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 EmptyMar Iun 22, 2010 3:08 pm

Beatrix, sa nu-ti fie frica! D-zeu e cu tine! Va fi bine. Sa ai incredere!

Codra , te inteleg. intr-o zi ai sa ai si tu copii, ai sa vezi. e bine sa incerci sa uiti de toate prostiile cu monitorizari si ovulatii...dar sa mai treci pe aici..sa ne spui doar nimicuri!..:-)


Sami, nu fii suparata cu progesteronul. uneori organismului 'nu-i place' sa te uiti cu lupa la el!..analizele astea mai mult te pun pe ganduri degeaba.. Hai sa-ti zic una dar sa nu te enervezi ;-) : NU CONTEAZA!
Eu am avut progesteron numai intre 7-8 la toate evaluarile (vreo 4!) pe care le-am facut pe cm natural. Cand am ramas gravida am ramas pe cm fara nici o medicatie si am pus progesteron abia dupa testul pozitv. nu exista reguli aici, asa ca uita de progesteronul masurat intre fiv-uri.. Important este cum se comporta organismul la fiv! poti sa ai surprize mari, ai vazut ca data trecuta era cat pe ce sa se intample.


Nico, in ce saptamana esti?.. In stadiul asta eco ajuta mai mult la vizualizeaza sarcinii in uter, (suspiciunile de extrauterina sunt in mare masura eliminate) dar mai mult nu ai ce sa vezi..:-) Oricum vestile sunt bune!

revin!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 12 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 3
Sus 
Pagina 12 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul-6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: