Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 3

In jos 
+15
beatrix69
mirela2
alinutahu
azumica
brunadria
lyly_mar
samira33
luminita42
amy
SOS Infertilitatea
Looana
guzelnico
Mona41
galliciana
Admin
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyJoi Iun 10, 2010 6:25 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul!! cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyDum Iun 20, 2010 2:04 pm

Buna fete,

Samiro o sa fii perfecta, frumoasa! suna bine! 400 de euro pe an e chiar o gaselnita, ma speriasesi! Very Happy

Mona asa zic si eu ca am doi copii, chiar radeam cu fata, ea are 174 cm si celalalt vreo cativa cm! Smile Doamne de-ar fi bine....

Nico, nu am intrebat ce sex are, aveam alte emotii eu, mi-a iesit din cap, ma gandesc sa fie sanatos/oasa, poate la urmatoarea eco am sa intreb. Tu daca vrei sa ma intrebi ceva de sarcina, nu ezita, imi amintesc bine toate cele de la inceput si pana azi!Smile

Beatrixul, sa ai gura aurita si sa fie bine. Va fi bine si la tine, eu sunt convinsa!..I love you

Cu dublul test hai sa zic cum e, ca poate mai e de folos si altor 'fete' de varsta mea informatia asta. nu m-a pus nimeni sa-l fac, a fost optiunea mea, dupa ce am intrebat doctorii. l-au recomandat si aia din ro (am fost la medlife la predoi in bucuresti) si cei de aici. Cica dimpotriva, dublul test (sau testul combinat) da rezultate mai acurate la femeile in varsta.
e adevarat ca varsta ma va 'trage in jos' in ecuatia de calcul, dar sper sa fie bine. Aici toate sunt gratis nu ma costa nimic pentru categoria mea de varsta (si dublu, tripul test si amniocenteza), nu-i chestie de bani, ci de optiune. Eu as vrea asa de mult sa fie bine si sa nu mai fac nimic, nimic nici o investigatie.... pale

Gali tu la toate fetele zici ca vor avea baiat, smechero!!! Twisted Evil Pupici1

Hai ca ma intorc la diacriticele lui fiica-mea de 174 de cm.. Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyDum Iun 20, 2010 2:09 pm

Monaaaa, e suberb locul...!!!! Acolo planuiesti sa mergi?.ca am uitat (minte scurtaaa!).
E deosebit!!
Pupici!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyDum Iun 20, 2010 2:18 pm

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....mona...ma omori!!!!!!
Dumnezeule,ce loc superb!!!!de vis!!!!!!exact asa cum ne place si noua!!!!!io nu mai veneam de acolo Very Happy

lumi...1,74 m are fata ta???...moooaaaaa.....1,75 o sa am si eu dupa ce ma incalt cu pantofii mei cei rosii cu tocuri de 10 cm Very Happy
eee...ce sa-i faci????stii cum e...fiecare tanjeste dupa ce nu are Rolling Eyes

in alta ordine de idei...m-am spalat.....acu' stau putin sa ma reglez termic si ma apuc de mascarit.
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyDum Iun 20, 2010 2:25 pm

Lumi, tocmai ne-am intors de acolo....
Nu va spun ca pe la 22:30 vine la piscinuta aia un caine alb latos ca un inger...de prin vecini..si se baga in piscinuta...bea ceva apa...mai sta vreo 2 minute...se cututra si o taie foarte gratios in traba lui...
Am intrebat proprietareasa a doua zi al cui e frumosul misterios Shocked si ne-a zis ca a fost al lor dar l-au donat la niste vecini...si mai vine in vizita ...ca vorba aia e la el acasa...


So, si sa stiti ca nea costa 150euroi pe noapte...am luat o singura noapte...dar a fos deajuns...
Zau ca merita...e un colt de rai..
flower sunny
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyDum Iun 20, 2010 3:21 pm

intrebare: dc pe http://www.hapisga.co.il/zimers/z152.php e scris invers?
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyDum Iun 20, 2010 3:39 pm

Azumica, v-am prevenit sa nu va princde-ti urechile...
Dupa cum probabil ai observat eu traiesc in Israel.
Aici se vorbeste Ebraica( sau ivrit) si alfabetul nu e similar celui latin. deci se scrie de la dreapta la stanga, precum in limba araba, diferenta fata de araba aste ( pe langa faptul ca e alt alfabet) si faptul ca in ebraica se scrie litera cu litera de sine statatoare iar in araba scrisul este legat...asa ca scrisul nostru de mana...doar ca invers...
אזומיקה
nu stiu daca poti vizualiza ce am scris deasupra...dar asta este nicname-ul tau in ebraica
Very Happy
hai te pup si na' ca ti-am dat ocupatie ...poate te apuci de invatat ebraica...
pupi
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyDum Iun 20, 2010 3:41 pm

nu stiam ca traiti in Israel:D
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyDum Iun 20, 2010 4:06 pm

fetelor, am tras o sperietura grozava azi:
m-am trezit bine, am baut cafea, am stat vreo 1 ora, si am mancat.
pe la 9,9 si un pic, a inceput sa ma doara capul.
Cam peste 1 ora, am avut o cadere de calciu, ar fi trebuit sa imi dau seama.....
dar, s-a manifestat mai ciudat decat alta data, in sensul ca nu mi-am mai simtit buza de sus, si mi-au cam amortit mainile si m-a tinut cam mult. Am luat vreo 3 tabl de calciu,si in final iar, ceva pt cap.am reusit sa si adorm putin....
toata chestia asta m-a tinut mult mai mult decat de obicei-vreo 4-5 ore. si acum ma ustura ochii in cap. E drept ca, nu am mai luat calciu demult.....

mona, e super locul, si a meritat efortul vostru cu varf si indesat!
pupam si noi printesa ta frumoasa!

lumi, va fi bine!

sami,nu am stiut ca mg singura, dar, sunt convinsa ca te vei distra!

mona, am sunat-o din nou pe libra si nu mi-a raspuns.

oare celelalte fete de ce nu mai intra?? in fine.....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyDum Iun 20, 2010 4:10 pm

Gali,
Eu cred ca esti foarte surmenata dupa toate evenimentele tale din ultima vreme, morale si materiale...
Nu stiu ce sa-ti zic..dar cred ca trebuie sa vezi un medic cat mai curand..
Nu te juca cu asta...
Pupiiiii
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyDum Iun 20, 2010 4:21 pm

Azumica,
1. Te rog in numele tuturor "tantilor" sa ne tutuiesti..
tocmai asta e fun-ul ca suntem toate la fel....fara titulaturi etc...
2. Sub avatarul fiecareia dintre noi scrie ce si cum....
De exemplu, Galiciana noastra...e din Far far away ...din nord I love you Very Happy
Tema de casa....de unde e Gali? Very Happy

Edit: Fete eu am terminat munca pe azi ( Azumica la noi saptamana incepe duminica, zile libere sunt vineri si sambata)..
Am plecat la sport...va pupic pe botic pe toate....


Ultima editare efectuata de catre Mona41 in Dum Iun 20, 2010 4:36 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyDum Iun 20, 2010 4:28 pm

bea,
am gasit ceva pt tine, poate te ajuta:
hopababy@hopababy.com.
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyDum Iun 20, 2010 8:19 pm

aha, deci imi ceri sa vorbesc la "per tu".....ok:)
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyDum Iun 20, 2010 11:51 pm

bounce hello
acum am aterizat acasa...m-am distrat de minune!!!
am dansat aproape non-stop...doar cat am mancat am stat la masa...in rest...numai pe ringul de dans...am dansat 5 ore cred....hore,sarbe,jamparale,disco,latino,orientale,grecesti,french cancan,meniaito,macarena,brasoveanca,pinguinu, evergreen-uri...de toate....cred ca am slabit 2 kile la cat am transpirat.
sunt rupta de oboseala...talpile ma inteapa de mor...cum m-am urcat in masina am aruncat pantofii din picioare si am condus desculta...am facut si basica de la pantofi...ma ustura-n gat de la aeru conditionat combinat cu transpiratia mea...da' nu ma dau batuta....macar am rezistat pe tocuri pana in masina...nu m-am descaltat pe sub masa ca alte tanti de pe acolo...si am si dansat la greu.

ma duc sa ma dushuiesc si ma bag la nani.

va sarut si va imbratisez cu drag.
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyLun Iun 21, 2010 7:16 am

inseamna ca te-ai distrat:D

buna dimineata
eu stau cu "cafeluta"{lapte cu cacao} si in machet de biscuiti in fata compului si m-am gandit sa va dau desteptarea! Azi e luni, de azi incepe activitatea, deci, sa vedem postari mai multe pe forum alien
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyLun Iun 21, 2010 7:40 am

neataaaaaaaaaaaaaa!!

Laura, inca odata la multi ani, tot ce iti doresti!!! flower flower flower

zumi, pachet sau machet? drunken esti somnoroasa, te intelegem!
sa aveti o saptamana frumoasa! flower I love you
ma duc la treaba,revin!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyLun Iun 21, 2010 7:42 am

Embarassed scuzati, pachet*
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyLun Iun 21, 2010 8:03 am

buna dimineata
o saptamana buna tuturor flower

p.s. galli,tu esti suparata???ca asa te "simt"
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyLun Iun 21, 2010 8:13 am

nu,soro, de ce sa fiu?? ce-ti veni?
sunt satula de .......toate, atata tot! drunken scratch
daca as putea, as muta muntii din loc, de cele mai multe ori!!
dar.....ma cam lasa puterile....... scratch
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyLun Iun 21, 2010 9:12 am

Neata gagicute,
Multam de cafelute si de "machete" cu biscuiti Very Happy
Are dreptate Azu, sper sa vedem mai multa vanzoleala pe forum..
Azu, ce faci astazi?
La mine s-a intors bosul din frantia si e mare"balagan" sau cum zice Nico, "kalabalik"..
So, have a nice day girls....
Foarte cald afara...iar eu mucoasa...de la aer conditionat..
pupi
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyLun Iun 21, 2010 10:35 am

"nico, chestiile alea trec cu congelaturi- sau gheata! sau poti incerca cu cartof crud."

Gallicuto, pai tu cu propuneri de-astea ai venit la o femeie hormonata de o luna jumate .... Embarassed
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyLun Iun 21, 2010 10:38 am

Sami, nu le fac in acelasi punct, dar aria de desfasurare a "punctionarilor" nu-i prea vasta. Very Happy
Oricum, inca rezist eroic. Rolling Eyes
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyLun Iun 21, 2010 10:55 am

Monaaaaa, super frumos locusorul. Adevarat colt de rai. Iar ideea cazii in dormitor, in fata patului, mi s-a parut extrem de sexy. Embarassed

Sami, si mie imi place Istanbulul, n-ai cum sa te plictisesti. Este plin de locuri interesante. Iar litoralul este de neegalat. Very Happy
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyLun Iun 21, 2010 11:00 am

Galli, daca te stii cu deficit de calciu, fa cate-o cura de Ca la trecerea dintre anotimpuri dar ai grija sa faci miscare dupa administare si sa-l fixezi cu vitamina D. I love you
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyLun Iun 21, 2010 11:28 am

nu am avut criza de calciu de cand a plecat tarzan......
adica,ce,soro, ce au congelaturile??
atunci schimba locul, sa te doara pe ambele parti.... tongue

bafta maine la eco!!
lumi2in1, tu faci baiat,si nico fata!!!
pardon, nu am spus tuturor, ceteste arhivele,soro!! tongue
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 EmptyLun Iun 21, 2010 12:30 pm

Buna, dragelor. La mine la serviciu e ca la nebuni, dar ncerc sa fac fata eroic, cu sensul ca i-am transmis sefului ca plec in concediu si il las balta cu toate achizitiile. Very Happy
Va pupic si intru mai tarziu ca bantuie pe aci.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 11 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 3
Sus 
Pagina 11 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul-6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: