Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 9

In jos 
+11
Mona41
Sorina
lyly_mar
samira33
Admin
galliciana
luminita42
alinutahu
turqoise
guzelnico
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyJoi Sept 30, 2010 1:11 pm

Rezumarea primului mesaj :

Va asteptam cu drag la noul capitol. flower
Sus In jos

AutorMesaj
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyJoi Oct 07, 2010 8:25 pm

hai mai fetelor doar stiti bine ca eu va IUBESC doar ca sau adunat asa de multe si cred ca am luat prea mult pe umar si nu mai pot sa fac fata asa cum as vrea .......
oricum eu incerc sa intru in fiecare zi macar sa va citesc daca nu apuc sa scriu si sunt covinsa ca nici restul fetelor nu v-au uitat
lyly,sami......succes flower
pt sefa .... flower
pt gravidutele noastre.... flower
si pt restul frumoaselor.... flower

eu tot cu nasi si cu una bucata sot nervos Embarassed ,dar ce sa facem viata merge mai departe
pupici si revin mai amanuntit de indata ce imi fac un picut de timp liber

aaaaa lumi ...la multi ani pt sotisorul tau sa fie sanatos si cel mai fericit tatic din lume

cheers cheers cheers
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyJoi Oct 07, 2010 8:36 pm

va sarut fetelor

azi am fost iar la apartament sa mai trebaluiesc nitel...nu ma indur sa nu trec zilnic pe acolo.
maine mi-a promis Samirutzul ca mergem la Ykea dupa cele trebuincioase...nu a mai mers aseara ca a fost la dentist si era marait.
la noi la bloc a inceput reabilitarea termica...pot sa spun ca deja apartamentul nostru fiind la etajul 1 si cu termopane puse este deja placat cu polistiren-au inceput de la parter si au ajuns pana la 2 astazi pe toata scara.
am demontat aerele conditionate si le-am bagat in casa.
Doamne ce era acolo...santier in toata regula afara...saci cu haine,saci cu incaltaminte,saci cu diverse de aruncat pe dinauntru...o nebunie.

turqoise,asa e,sunt blindata...si ma simt bine psihic din cauza asta.
nico,multumesc pentru sfaturi...am sa incerc ambele variante...ca doar am timp la dispozitie...va fi vai de coorul meu banuiesc...dar nu conteaza...pentru un Samirel sau o Samirica fac orice.
lumi,LA MULTI ANI!!!d-lui H.sa fie sanatos,voios si la punga gros,sa va bucurati impreuna de tot ce v-a daruit viata frumos.
galli,lyly,manu.mona,va sarut.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyJoi Oct 07, 2010 8:58 pm

asa...si mai trebuia sa raspund la ceva:

Samirutzul meu e Leu cu ascendent in Leu iar in zodiacul chinezesc e Tigru...deci tot salbaticiune. Laughing
daca ar fi sa-l caracterizez in cateva cuvinte l-as caracteriza asa:familist convins,fidel,statornic,calm,diplomat,minte sclipitoare-pentru care il invidiez si rade cu tot sufletul.

eu sunt Capricorn cu ascendent in Leu iar in zodiacul chinezesc sunt Dragon.

daca ar fi sa ne luam dupa compatibilitatea dintre zodii...eu cu el nu suntem compatibili deloc...asa spune in carti...in realitate e partenerul perfect pentru mine si stiu ca si invers e la fel.
cica pentru semnul meu de pamant ideala ar fi fost uniunea cu Taur,Fecioara,Peste,Rac.
primul meu prieten cu care am stat 4 ani este Taur si a fost intre noi o relatie foarte urata,distructiva.

iarasi se mai spune ca dupa 30 de ani isi pun amprenta asupra individului caracteristicile ascendentului...eee...in cazul asta se potriveste ca suntem Leul si Leoaica lui.

o conta si ce scrie prin stele,nu zic nu....insa cel mai important e sa am o mare calma in suflet,cu un cer senin deasupra ei...cel mai important e ca cel de langa mine sa fie capabil sa scoata la lumina ce am mai frumos si pur in mine...cel mai important e sa ma simt in siguranta-fizic,psihic,emotional,financiar langa omul meu...aia e adevarata compatibilitate pentru mine.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 6:35 am

neataaaaaaaaaaaaaaa!
un mic dejun pt voi - ce doriti??!!
aseara am adormit la tv....nu era nici 10....

al meu e varsator. ascendentul nu il stiu - doar il banuiesc. geek si porcusor! scratch
nu stie la ce ora s-a nascut, pe soacra am uitat s-o intreb.....
iar acum nu-mi mai rasp la telefon. no probl!!!!
cum a trait alte vremuri fara nora, poate trai si de acum incolo!!!
nici el nu pune la suflet chestia asta, pt ca stie ce ii poate ei pielea...
ma bucur ca, macar tarzan ii place pe ai mei - pe toti, asa cum sunt ei!
cat despre el-imi^place ca e calm, optimist cat de cat! mai ales ca am avut iar incident in familie - nu au trecut,poate decat 2luni de la ultimul.....si iar am picat in vizorul cuiva-era inevitabil....in fine!
sunt multe de povestit, dar, ma bucur ca al meu reactioneaza asa cum trebuie-poate i-am indus eu, ....si ca sa nu ne mai intereseze probl. altora.cu calm, si vb frumoase.si stiind ca eu ma consum, ma suna si ma intreaba cum ma simt, cum sunt.
pana la urma, eu am ajuns la concluzia ca, nu se stie care minte mai tare.....
ma bucur ca voi ajunge la el cat de repede se poate!

mi-am adus aminte - lumih, rochia mea este la magazin scratch cine stie cand va ajunge la mine, poate nu mai este mult!

azi va merge sa vada o locuinta.sunt curioasa ce va face.

sa aveti o zi buna! flower flower flower revin!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 6:47 am

Buna dimineata frumoaselor.
1. La multi ani Lumi pt sotior. Ma bucur ca v-ati simtit bine si imi pare rau pentru fata, gasiti voi amandoua o solutie.
2. Alina, nu este obligatoriu sa intrii si sa scrii, Doamne-fereste, noi vorbeam de fetele care intra o data la 2-3 luni sau deloc. Tu ai grija de burticuta ta, noi o sa fim tot aici.
3. Ref la zodii... eu am experienta cu barbat balanta (fostul), un socru (tot fostul) si cunostinte din aceeasi zodie, deci din punctul meu de vedere a fost cam asa: fustangiu, pretentios, incepuse sa se orienteze si catre bautura, se urnea numai daca il trageam eu de maneca (vezi: schimbare apartament) si total inutil in treburile casnice. Deci pentru mine nu e o zodie buna, dar stiti cum se spune: cum il cresti, asa il ai, deci eu am fost de vina, ca l-am obisnuit prost.
Actualul este leu (o recunosc pe mama, care era leoaica, in multe dintre ,,apucaturile" lui): o zodie care se iubeste pe sine cel mai mult, darnic, nepretentios, care mai repede face el decat sa ma supar eu, familist, de ajutor in casa (curatenie si papa), mare plimbaret (ca si subsemnata Very Happy ), foarte impulsiv, dar daca reusesti sa-l potolesti putin isi revine si de cele mai multe ori isi schimba decizia la 180 grade.
Cam asta e parerea mea despre zodiile cu care am convietuit.

Va pup pe toate si ma apuc sa beau cafeaua, ca astia s-au gandit sa ne dea alarma si sunt putin chiauna de somn, desi eram treaza cand a sunat telefonul...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 7:04 am

buna dimineata

uite ce chestie interesanta:desi amy are tot un Leutz acasa,ca si mine...eu nu recunosc caracteristicile:impulsivitate,de ajutor in casa-al meu e fooooooarte comod,daca se strica ceva mai degraba cheama pe cineva sa repare decat sa puna el mana sau pune mana cand nu se mai poate,de papa-zici ca are 3 maini stangi-imaginati-va ca l-am rugat intr-o zi sa-mi aduca niste felii de lamaie cu zahar si in loc sa taie lamaia transversal,asa cum o face toaa lumea instinctiv,el a taiat-o longitudinal Laughing

acum avem o usa de la dulap cu o balama stricata...o s-o repare cand o sa cada usa Laughing

o zi buna fetelor
flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 7:10 am

lumi, am uitat:
fata ta are tot timpul sa isi gaseasca pe cineva potrivit!
nu trebuie sa fie cu el numai din anumite motive- mai ales ca e impulsiv, si restul.....
doamne fereste de mai rau!.....asa ca, tu esti cea mai apropiata prietena a ei!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 7:44 am

Samiruto, am zis de ajutor in casa la curatenie si bucatarie Very Happy. Nici al meu nu repara nimica, si nici nu-l mai pun, ca la un moment dat se sparsese un furtun la bateria de la chiuveta din bucatarie si el s-a apucat sa-l schimbe. Doamne-ferestre, demontase toata chiuveta, mai avea putin si demonta si masca si in final pt furtunul acela a cumparat o noua baterie. Very Happy
Asa ca mai bine lipsa...
La bucatarie e ascultator, ce-i zic aia face. Smile
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 9:40 am

hei salutari gagici....
hai ca am venit si eu...aseara am facut doar prezenta si m-am bagat la citit...
eu sunt varsator cu G capricorn...cica nu ne prea potrivim...in chinezesc eu tigru el dragon,
iar daca ar fi sa-l caracterizez, pai: comod, comod, comod....hihihi... dargutul de el...aseara l-am rugat sa-mi aduca si mie o felie de paine cu "pipirita" si mi-a adus tigaia cu o farfurie cu 2 felii, cica sa mananc, ca am cam slabit..hehe, de fapt eu cred ca i-a fost lene sa-mi puna pe paine...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 10:36 am

Buna dimineata, fete minunate!

A venit vremea rea si aici: ploaie, vant si frig. No Naspa! Tocmai acum cand imi impusesem sa fac o plimbarica zilnica de 15 min. Uneori ma cam doare spatele- am citit ca se modifica centrul de greutate.

Conform zodiilor, noi formam un cuplu compatibil: Fecioara (eu)- Capricorn (sotul) I love you .
Si chiar simt ca sotul meu e jumatatea mea, alaturi de el ma simt ocrotita si in siguranta (din toate punctele de vedere). Ne intelegem fff bine, gandim la fel, ne completam unul pe celalalt.
Sotul spune ca sunt "perechea lui de suflet". Este una dintre greselile lui de limba romana placute, pe care o accept ca varianta pt "suflet pereche". Very Happy
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 10:43 am

neata buna!
ce fac fetele?
m am trezit cam tarziu , aseara am stat la povesti cu intrusul!
sunt foarte bine din toate punctele de vedere , la sala a tras antrenorul pe noi(merg cu o prietena) ne am si distrat a fost super ok !
azi ma ocup de mine ,maine e plecarea! trebuie sa ma ocup si de bagaje, pt mine e f greu sa fac bagaje , mi le ar trebui pe toate cu mine...
al meu intrus e berbec ca si mine! ne intelegem f bine avem aceleasi obiective! suntem la fel zic eu!
iar daca m as lua dupa ce spun zodiile ,nu e o relatie ok! dar eu sunt f multumita , lucrurile merg bine intre noi!
vorba samirei , nu mi lipseste nimic! in afara de faptul ca el lucreaza mult si mai e plecat , dar am si eu perioade cand sunt plecata , deci ne acceptam asa cum suntem:)
vive le vacances!!!!
va pup , o zi minunata tuturor!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 10:46 am

Alinuta, te rugam ca singura greutate pe care sa o ieie asupra ta sa fie cea corporala datorata sarcinii. N-ai voie sa te stresezi sau sa te superi absolut deloc. I love you

Lumy, sper ca fetita ta sa ia o decizie buna in privinta relatiei cu tanarul. Tu-l cunosti mai bine ca noi, deci sunt sigura ca ii vei da un sfat bun. flower

Sami, sa dea DD ca durerea de poponet sa fie singura care sa te deranjeze in sarcina. Probabil aproape de luna a 3-a le vei opri si tu.

Galli, ti-ai facut bagajelul pt FR?

Meni, cum a decurs sedinta cu olandezii? Capricornul comoooood??? Shocked Putin lenes, da. Sigur s-a gandit ca ai slabit si vrea sa aiba grija de tine. Exclamation

Amy, am observat si eu cata energie aveti pt calatorii. Bravo! cheers



Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 10:52 am

Brunica I love you , ma bucur mult pt decizia de a schimba clinica si dr. Sa dea DD sa ti se potriveasca si tie zicala "Schimbi locul, schimbi norocul." Si imi place ca te ocupi de relaxarea ta. Very Happy Vacanta placuta!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 12:41 pm

nico, pupi, nu a fost o sedinta propriu zis, dar imporatnt a fost ca nu a trebuit sa traduc ca la grupa din care am facut parte s-a vorbit in romaneste, asa ca m-am relazat si eu.. si dupa pranz ul dat de firma la Golden tulip...am taiat-o acasa si dupa la G...
acu mai am un sef holandez prin preajma....dar e tare ocupat cu seful meu...
altfel ok...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 2:59 pm

fetelor,am vorbit cu doctorashul meu cu ochi albastri si e de acord sa merg in ziua 8 la Budapesta bounce
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 3:03 pm

Buna fete,

Hihi vad ca vorbiti de zodii si barbati!Very Happy

Eu azi ca de obicei zi de doctor si injectie cu proluton (progesteron).
Colul meu e neschimbat, adica tot scurt, dar se pastreaza inchis si stabil. Surpriza a fost ca fetita s-a intors cu capul in jos, sper sa ramana asa pana la termen!.. Am vazut-o pe urma si la eco abdominala, parca s-a mai ingrasat iar trasaturile sunt mult mai bine conturate, la amandoi ni s-a parut asa frumusica... Smile Voi scrie mai multe detalii la subiectul ''Gravide..''. In orice caz si azi a fost bine si frumos la vizita, slava Domanului.

Revin.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 3:30 pm

Lumi, vesti bune si frumoase. cheers
Nu vi s-a parut, chiar e frumoasa bebeluta, sunt sigura. Very Happy
A mai fost dr ingrijorat de colul tau sau e multumit ca sta inchis?
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 3:36 pm

Sami, asta inseamna ca la sfarsitul lui oct esti in Ungaria. DD ajuta sa fie intr-un ceas bun!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 3:42 pm

Fetelor, imi pare bine sa aud ca aveti soti buni, compatibili in viata reala! O casatorie reusita e un mare noroc, eu ca si alte femei am invatat sa apreciez asta dupa incercari esuate lamentabil cu alti parteneri. Astrologia nu minte cred eu, e o stiinta veche , dar sunt multe variatiuni ale aceleiasi zodii, este importanta si educatia dar si -cum zicea si Sami - ascendentul, care conteaza mult, adica influenta altor planete la nastere. He, he imi placea pe vremuri sa citesc despre asta!! Very Happy

Amyshor si tatal meu este Balanta si este exact asa cum zici tu: bauturica, fustangiu , gras, jovial, superficial si delasator, cu toate ca a invatat carte nu a stiut ce sa faca cu ea si cum sa se organizeze. Mama mea o tauroaica exigenta si posesiva nu l-a ajutat prea mult, ba dimpotriva i-a accentuat comportamentul rau.
Exista insa doua tipuri de Balante genul Venusian (care este ca tatal meu si exemplele date de tine) si genul Saturnian, serios, interiorizat, cu simtul umorului dar mai putin jovial si culmea extrem de exigent din punct de vedere moral.
H aduce clar cu a doua categorie. Are insa si el defectele lui de zodie (!), de pilda are o lentoare in a lua decizii, pe care eu o compensez cu brio, fiind chiar mult prea rapida uneori. Noi am invatat mult din caracterul celuilalt, ne completam bine, ce-i lipseste lui am eu, si ce nu am eu in caracter, regasesc la el. Eu sunt extrem de dura si directa, el este tolerant si diplomat, eu sunt initiatoarea activitatilor, el are marele talent in a le finisa cu rabdare etc etc... Ne minunam in fiecare zi de felul cum evoluam impreuna..

As vrea tare mult si pentru fetita mea asa o uniune pentru viitor, o casatorie buna in care sa-si gaseasca linistea, siguranta si echilibrul despre care vorbim noi toate aici. Ma straduiesc mult s-o vad alegand calea cea buna.
I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 3:54 pm

Nico, cam toti doctorii care ma vad acum sunt multumiti ca lungimea colului in pozitie de inchis a ramas stabila (intre 1,7-2,6 cm, azi a fost 2,6 cm), adica e la fel de vreo 5-6 saptamani. Am trecut pragul critic de 28 saptamani si in stilul asta ei spun ca am sanse bune sa ma mentin pana la un termen de nastere normal, eu as vrea sa fie cel putin 36 saptamani. Cu ajutorul lui D-zeu totul e posibil I love you
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 5:43 pm

hello, hello!
am fost dincolo, bineinteles!
bruni, concediu placut si distractie placuta!
lumi, ziua doctorului si ziua vestilor bune, vad ca.
nico??? cum esti?
manu? sami? restul fetelor?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 6:11 pm

Galli, sunt grasuta si ff dotata. Laughing Si ma mai fac, se pare. Rolling Eyes Azi m-am cantarit: am 60 kg Shocked, din care vreo 3-4 kg cantaresc noile dotarile Wink (asa a apreciat, manual, sotul Embarassed ).
In rest, mananc pig si dorm Sleep . Dar totul pt Sufletelul cel activ. I love you

P.S. Ma incearca si-o raceala, imi cam curge nasu' si simt o iritatie in gat. pale Ma doftoricesc cu lapte cald, suc de grapefruit si lamaie cu zahar.

Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 6:52 pm

hi hi hi .....nico cu dotarile nici eu nu stau prost,daca ar ramane tot asa si dupa ,bubu al fi cel mai fericit
la capitolul somn avem si noi program de nani cam 2 ore pe zi care in ultima sapt a cam ramas dar astazi am traso foarte bine pe stanga

P.S. pt raceala lamaie multa ,multa
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptyVin Oct 08, 2010 7:31 pm

hihi, lumi se plangea de dotari.........
alinuta, nu ne-ai povestit cu serviciul lui bubu.

ce-i cu linistea asta aici??
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 EmptySam Oct 09, 2010 8:52 am

Buna dimineata. Sau...buna ziua deja. Unde sunteti suricatelor, nu ati iesit din paturica?
Eu deja am facut maiaua pentru paine si ma apuc de curatenie.
Va pup si mai intru azi, printre picaturi, pentru ca sunt piticii la noi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 8 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 9
Sus 
Pagina 8 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 8
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: