Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 9

In jos 
+11
Mona41
Sorina
lyly_mar
samira33
Admin
galliciana
luminita42
alinutahu
turqoise
guzelnico
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptyJoi Sept 30, 2010 1:11 pm

Rezumarea primului mesaj :

Va asteptam cu drag la noul capitol. flower
Sus In jos

AutorMesaj
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 9:13 am

HOME ALONE......am scapat de musafiri cheers cheers cheers
acuma urmeaza putin menaj si dupa o iesire mare de tot in oras
amy ...spor la treaba
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 9:21 am

neata buna...
am venit sa mi beau repede cafeluta cu voi..
sa va doresc un weekend minunat !
eu m am bagat sa fac bagajele , la 15h00 plecam!
voi sa fiti cumintele sa va regasesc cu bine..
va pup si va imbratisez pe toate !
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 11:05 am

hello si de la mine!
ma apuc de ceva geamuri si perdele. revin!
bruni -concediu placut si distractie pe masura!!!
we placut! revin!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 11:56 am

"Buna dimineata", fete minunate!

Am iesit din paturica dar am intrat la loc. Embarassed
Dar acum, gata cu lenea.
Ma pregatesc pt o zi minunata in doi, pardon, in trei. Wink Astazi implinim 6 ani de la casatorie si iesim la o cina romantica. cheers
Acum am primit invitatia de la sotul meu. I love you

Va pupic pe toate si va urez weekend placut!
flower flower flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 12:24 pm

Nico iti doresc o aniversare frumoasa! Felicitari pentru cei 6 ani de casatorie!La mai multi ani si sa fiti sanatosi si fericiti toti trei!
flower

Bruna o vacanta relaxanta si drum bun!

Fetelor spor la treburi!

I love you
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 12:51 pm

nico, aniversare frumoasa, fericire si sanatate pt familia voastra frumoasa!!!! flower flower flower
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 12:52 pm

va pup fetelor.

nico,LA MULTI ANI!!!sa fiti mereu fericiti,sanatosi si sa aveti o casnicie lunga si plina de realizari.
noi implinim pe 14 Octombrie-de ziua SF. Paraschiva,5 ani de casatorie.noi ne-am cununat la Manastirea Pasarea si dupa ofcierea cununiei religioase,Parintele Mihai-cel care ne-a cununat, ne-a facut cadou o icoana veche cu SF.PARASCHIVA.tin mult la aceasta icoana,o am pe peretele dinspre rasarit din dormitorul nostru.

si va mai dau o veste care pe mine ma bucura nespus:Luni seara plec impreuna cu Samirutzul si cu mama la Iasi,la Sfintele Moaste.ma simt foarte bine psihic si sufleteste stiind ca voi merge acolo.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 12:55 pm

Aici e o zi frumoasa, cu soare! Cred ca se vor face 20 grade mai dupa amiaza.

Fetelor vreau sa plece soacra acasa! Nu e o femeie rea si a fost folos nu zic ba, dar face niste comentarii care imi ridica tensiunea la propriu si eu o am mica de obicei!.. Stiti voi, daca vine si te ajuta are impresia ca tu nu stii ce sa faci , e plina de observatii, indicatiii si comentarii, inventeaza ea noi reguli, pe scurt, in ciuda ajutorului pe care ni-l da as vrea sa o vad cand mai curand dusa la casa ei. Ma face sa ma simt prost, cred ca tampita nu a inteles prea bine ca nu pot misca un pai sau nu-i vine a crede, si-o imagina ca fac pe nebuna. In fine, de dragul fetitei din burta si a lui barbatu-meu am acceptat sa ne ajute, dar data viitoare sincera sa fiu nu stiu daca mai pot, imi face rau psihic prezenta ei... Sad

Acum sunt singura s-au dus la supermarket si pe urma i-am rugat sa-mi cumpere mie ceva pentru bagajul de spital (camasa de noapte, pijama, un capot subtire, sutien, papuci etc. ), sper sa il ajute maica-sa sa aleaga mai repede, le-am spus sa-mi aleaga lucruri dragute. Ma gandeam ca in caz de tratament in spital sau Doamne fereste de mai rau, sa am sacosa ''la usa''.

Ma retrag la Tv poate gasesc un film sa mai imi schimb dispozitia, ma simt un pic cam agitata si suparata.

Va pup fetelor.

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 12:58 pm

O sa fie o calatorie minunata Samiro!..
flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 1:00 pm

in alta ordine de idei:

-aseara am fost la Ikea si am achizitionat:2 masute de cafea,o polita pentru bucatarie,4 cutii de depozitare,un set de 2 palnii,un set de 3 foarfece,un wok,o perie pentru borcane,3 chestii din alea rotunde pe care se aseaza o oala fierbinte,un set de 8 umerase din lemn pentru pantaloni.

-azi-dimineata am fost in Dragon si am luat:covor oval cu doua nuante de caramiziu-inchis si deschis si galben,draperie caramizie,perdea caramizie cu niste dungi si patrate pe ea,rejansa pentru perdea si draperie.maine ma duc la socrosenie ,la Ploiesti sa i le las la facut si i-am dat comanda si de gogosi facute cu paharu Very Happy

sunt tare multumita de achizitiile noastre...o sa va pun pozici dupa ce va fi totul gata.
eu trag speranta ca pana la 1 Noiembrie sa ne mutam.

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 1:13 pm

si pentru ca am un sotz asa cuminte si dragalash,care a mers cu mine pe unde am vrut si mi-a facut hataru...diseara ii pregatesc o cina copioasa,cu ce stiu eu ca-i place lui mult:ceafa de porc taiata fashii,inabusita in tuci cu vin si usturoi cu cartofi prajiti si salata verde cu ridichi si ceapa verde si la desert melcisori cu lapte si dulceata.

dar pana una alta ma duc sa bag niste carpe de bucatarie la spalat.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 2:13 pm

Multumesc, fete dragute, pentru urari. flower
Sa dea DD tuturor casnicii fericite, pline de intelegere si iubire. I love you
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 2:28 pm

Lumi, nu sta suparata ca te simte bebeluta. Very Happy Hai, vino sa-ti dam cate un pupic pe fiecare obrajor. I love you
Gandeste-te ca socrela este doar temporar la voi, va pleca in curand.
Las-o sa vorbeasca, spune si tu "da, da"/ "posibil"/ "ne mai gandim" sau chiar "buna idee" (daca ai chef sa fii ironica) si fa tot ca tine. Wink Va intelege pana la urma ca regulile in casa voastra le stabiliti voi.
Fii draguta si zambeste-i, n-are sens sa se creeze discutii in familie iar tie sa-ti creasca tensiunea (desi te-ar ajuta Laughing - glumesc, desigur). Chiar multumeste-i la final pt efortul ei. Spune-i ca nepotica o va iubi f mult pt ajutorul dat. Wink
TU si mititica din burtica sunteti cele mai importante! cheers


P.S. Sper sa se descurce la shopping. Ca sa nu te mai necajesti si din cauza asta. Very Happy
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 2:32 pm

Sami, sa stapaniti sanatosi tot ce ati achizitionat.
Ce shopping interesant ai facut! Mi-ai facut pofta! Very Happy
Calatorie spirituala placuta! flower

Galli, Amy ati terminat smotrul? lol!

Brunica, vacanta minunata! flower

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 3:11 pm

multumim,nico flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 3:14 pm

Eeeei Nico, scumpo, pai ce crezi tu ca mi se adreseaza mie?.. Asa ar fi usor, ca mi-ar da ocazia sa-i raspund direct, asta e asa , asta e altfel, asta nu merge la noi.
Nuuu.. ea ii face observatii lui H. pentru amanadoi si el ca barbatii, ce-i in gusa si-n capusa, imi spune mie tot ce zice ea. I-am si zis sa tina pentru el ca nu vreau sa mai stiu. De multumit , normal ca-i multumesc ca doar nu era obligata sa vina, dar asta nu schimba faptul ca o da sistematic cu bata in balta! :|Mi-a mai trecut, au cumparat lucruri dragute, doua pijamale, capot, sutien cu push -up Very Happy si s-au mai dus o tura. H s-a dus la biblioteca locala si mi-a facut abonament, deja am 5 carti, ce bine, am ce citi ! Smile

Unde va duceti diseara? La restaurant?.. Ce ai pofta sa mananci?.. Very Happy
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 3:31 pm

IO, io, as manca o pizza.
chiar, nu ne invita nimeni?? Razz
sami, ce misto!! sa le stapaniti sanatosi!
chiar cand pica z.8 la tine?
lumi, da-o incolo de soacra!!!! poama acra, stii tu!!
sper ca pleaca azi acasa!!!!
chiar, 5 carti de care???
nico,nu, nu am terminat....mai dureaza.....
am inceput sa ma gandesc, ca o nebuna, ce sa mananc diseara....... Embarassed
am bagat si perdeaua la spalat,apoi,draperiile.
ma duc sa continui! REVIN! tongue
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 4:14 pm

Pizzaaa, gali?..Bleah! eu am obsesie cu o ciorba romaneasca, acrita cu bors, da'cine sa-mi faca...Ciuciu, nu pot sa cer prea mult de la viata!

Pai iote ce carti mi-a imprumutat, care sunt adicatelea pi ingleza, nu-s chiar 5 titluri, sunt 4 ca prima are 2 volume

This thing of darkness, de Harry Thompson
Get a life, de Nadine Gordimer
Lustrum, de Robert Harris
Jane Eyre , de Charlotte Bronte (asta e degeaba, ca am citit-o cand eram mica)

pupici!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 5:25 pm

lumi,fa si tu o ciorba si acreste cu zeama de lamaie! si ai scapat de obsesie!
da,soro, pizza!! ce are? scratch sau un gratar..... v-am spus ca am innebunit!
frumoase si interesante titluri! lectura placuta!

sami, noi am fost la Sf P. acum vreo 3 ani, nu era deloc multa lume,
era primavara, si o liniste si frumusete enorma!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 6:46 pm

La multi ani, Nico, sa va iubiti mult si piticuta sa va aduca numai bucurii. Distractie placuta !

Lumi, eu nu sunt tocmai de aceeasi parere cu nico, daca o tot aprobi si o lauzi, vine mai des, Doamne-fereste... Asa mai la distanta si poate se simte. Wink

Eu am cedat azi si nu am mai facut smotru, l-am lasat pe el sa dea doar cu aspiratorul si am sters praful. Si am facut o paine...excelenta.
Acum D e in cada cu piticul si eu 10 minute libera Very Happy.
Aveti grija de voi si vorbim dimineata .
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 6:58 pm

lumi,te invit la mine la o ciorbitza acrita cu borsh natural de casa.
galli,acum este nebunie mare,de ziua Sfintei cand se scot Moastele afara si se tin mari slujbe.in rest este liniste.insa acum se spune ca se indeplinesc rugaciunile cele mai adevarate si curate si venite din adancul sufletului.

fetelor,mi-am facut toate treburile pe ziua de azi,rasfatat culinar una bucata sotz,spalat cate ceva,strans putin prin casa.
acum merit si eu un gomaj si o cremuiala serioasa si ma asez cu sotiorul la meci.

aaa...si am facut si o fapta buna azi:vis-a-vis de casa noastra locuieste o familie cu 9 copii-7 fete si 2 baieti.sunt nevoiasi dar foarte muncitori si curati la suflet...si azi le-am adus 3 saci mari plini cu haine bune dar pe care noi nu le mai purtam si un sac de incaltaminte aflata in aceeasi stare.
mai am un sac pentru cumnata de la Ploiesti pe care il duc maine si unu pentru o colega de servici care poarta aceeasi masura ca mine la haine.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 7:50 pm

Rolling Eyes unde sunteti???
io-s in patutz cu laptopu in brate.la fel si sotzioru.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 9:06 pm

pe cand sa intru sa vb cu voi, mi-a sunat telef.....
eram pe aici,sami.
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 9:34 pm

noapte buna tuturor!!! Sleep I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 EmptySam Oct 09, 2010 11:09 pm

noapte buna si de la mine
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 9 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 9
Sus 
Pagina 9 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: