Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 9

In jos 
+11
Mona41
Sorina
lyly_mar
samira33
Admin
galliciana
luminita42
alinutahu
turqoise
guzelnico
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyJoi Sept 30, 2010 1:11 pm

Rezumarea primului mesaj :

Va asteptam cu drag la noul capitol. flower
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyDum Oct 10, 2010 8:04 am

buna dimineata
eu am inchis ,eu deschid pravalia in dimineata asta.

va poftesc la mic dejun,cafea,ceai,capuccino,fresh,laptic...dupa cum va e pofta...si daca mergea netu asta mai bine puneam si pozici cu tot ce am insirat aici.

eu azi am program de voie,mai am de intins 2 masini de rufe de aseara,voi merge putin la cimitir si apoi la un magazin care imi place mie mult...au primit Miercuri marfa de iarna-muuulte modele de tricotaje...ma duc sa arunc un ochi pentru ca oricum trebuie sa cumpar un cadou.
iar dupa-amiaza plec la Ploiesti la socrosenii.

va doresc o Duminica placta.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyDum Oct 10, 2010 2:53 pm

Buna dragele mele.
Pentru ca mi-am actualizat blogul, m-am gandit sa va arat si voua ce felicitare am terminat. Sper sa va placa Embarassed

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Catelusimici-felicitare
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyDum Oct 10, 2010 6:31 pm

Buna fetitelor Smile

Ne-am sculat si noi pe la 11.00 soacra se sculase nitel mai devreme si bantuia. A mai stat pana m-am adunat si eu din cersafuri, m-am dusat si mi-am pus o fata de duminica si pe urma a plecat. Ca sa fiu cam rea, pot sa zic ca NU s-a rupt asa in figuri cu curatenia, astepta multe de la H., fa aia , fa aialalta, incepea pe la 10.00 si la ora 15.00 deja isi urmarea serialele iar la 18.00 astepta cina! Si sa nu va inchipuiti ca a gatit! Nuuu, astepta sa ne faca H. mancare la amandoua, pe urma astepta prajitura si ceaiul la ora 9.00, tot asa el sa le serveasca!! Very Happy Tare soacra! Oricum suntem ok cu faptul ca a spalat perdele, toiletele si dusul, a aspirat toata casa si a calcat vreo 5 camasi de-a lui H. Plus ca l-a asistat pe H sa-mi ia pijamale si sutien!..In rest si mai multumiti suntem ca s-a carat, dar a zis ca mai vine sa ne ajute. Se pare ca ii place!!!





Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyDum Oct 10, 2010 6:37 pm

Sami, mersi de invitatie! Vin la ciorba, pazeste-te!!Very Happy
Imi plac pregatirile voastre pentru apartament, parca abia astept si eu sa va aud ca v-ati mutat. Mama ce face, e tot asa suparata pe tine sau s-a mai obisnuit cu ideea?..

Amy draguta felicitarea cu catelusi!..Pe asta cand ai mai produs-o, mai esti grozava , e extraordinar ca ai hobby-ul asta, cred ca e foarte relaxant!..

Gali surioara cred ca glumesti cu ciorba! Pai cum sa stau eu sa-mi fac ciorba?.. Nici macar sa bag rufe la masina nu pot, daca fac cativa pasi, daca ma aplec...etc. imediat mi se intareste burta (contractii braxton-hicks), creste presiunea pe colul uterin care e deja scurt, se poate deschide si..nasc prematur. Doamne fereste , fata mea. Asta e cosmarul cu care traiesc eu in fiecare zi. Asa ca adio mofturi si pofte , mananc si eu ce-mi poate face rapid barbatu'.

Abia astept sa-mi vina medicamentele de acasa, am comandat si niste supozitoare uscosin care mai calmeaza durerile si contractiile. Mai devreme am vazut o comedie cu Eddie Murphy si am scris vreo doua emailuri acasa, uite ca asa trece ziua.
Va pup!
flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 7:02 am

neataaaaaaaaaa!
incepe o noua saptamana! v-o doresc cat mai usoara si frumoasa!!!
un mic dejun pt voi - capuccino, cafea slaba, lapte cu cereale!
merg la treaba! revin! I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 8:11 am

buna dimineata si de la mine...
am intarziat un picutz, pana amm citit...
lumi bine ca ai scapat de "ajutor"
nico pupici intarziati, sa fiti sanatosi si sa aveti parte numai de bucurii flower
galli - gata cu perdelele?pupi si pe tine...
sami- hai ca prinde contur si mai ales culoare apartamentul vostru...
pe restul va imbratisez si va doresc o noua saptamana minunata...
eu am lenevit tot we, sambata am batut recordul...m-am trezit am baut cafeaua , G a mers pana la munca si dupa masa ne-am bagat iar in pat la caldurica si tv... tongue ...seara am fost la sora-sa unde fusesem invitati la miel, pita... haha, dar eu nu mananc miel, si-a dat seama cam tarziu, dar slava Domnului, nu am flamanzit...deja nici nu mai realizez cand vorbesc machedoneste...mie mi se pare ca inteleg tot...normal ca iar s-a accentuat: toata lumea spune ca "a venit mucana ( romanca) si s-au turnat trotoare, s-a pus poarta, se repara acoperisul - la poiana" iar eu cu zambetul pe buzele-am dat replica:proiectele le avea, "mucana " l-a sustinut sa faca ce-si dorea...
am vazut meciu si am plecat acasa..ieri am fost un pic la ai mei...si dupa iar in patuc la dragalit... dormitorul este in aceeasi faza la noi ...adica gol...azi vor monta prize si galeria... iar G a comandat geam si pt baie ca se face un curent...incet incet le schimba pe toate...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 10:03 am



Buna dimineata, fete minunate!

Am petrecut ff frumos sambata seara. Am avut chef de carnita, asadar am fost la un restaurant unde se mananca iskender fooooaaaarte gustos si un desert fooooaaaarte special. Am stat la taclale o gramada, am depanat amintiri, apoi ne-am plimbat putin prin ploaie (cu umbrela, bineinteles) si ne-am intors acasa. Simteam nevoia sa ma intind.

Ieri am fost mai lenesi, am fost doar la cumparaturi pt fructe, legume, branzeturi, lactate, carne, oua etc. Dupa branch, am lenevit la tv. Mi-am luat portia de plimbarica in aer liber in parcul din apropiere iar seara sotul a pregatit pizza- blat cumparat dar ingrediente a pus dupa gustul nostru. Very Happy

O saptamana foarte frumoasa va doresc!
flower flower flower

P.S. Citesc din urma si revin.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 12:26 pm

Buna, dragele mele.
Scuzati absenta, dar la mine la serviciu e ca la nebuni.
M-am conversat cu o colega care a adoptat o fetita si mi-a explicat cam care sunt pasii. Mi-a zis ca trebuie sa ma astept ca e un proces de durata...Asta stiam si macar asta sa fie singura problema.
Va pup pe toate !


Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 2:12 pm

Salut fete,
ma bucur sa aud ca ati avut un week-end frumos!

Nico frumoasa seara de sambata!
Gali cred ca tu esti mai putin relaxata de cand cu pregatirile de plecare!..
Manule cred deja si intre voi ''se contureaza'' (ca sa te citez!) ideea de familie, e placut cand lucrurile decurg natural, cred eu.
Amy tu ce ai vrea sa ai sau sa adopti: o fetita sau un baiat?..

Mona, tu ce mai faci, esti bine?

Eu ma simt bine azi, in patul meu, linistita. Nimic nu e mai frumos decat linistea cel putin cand esti gravida.:-) Mi-a luat cam multa energie spalatul pe cap si cremuitul dar acum ma refac. Mi-a scris o fosta colega rusoiaca cu care am impartit apartamentul in perioada cand am fost la bursa aici, in Olanda (acum vreo 6-7 ani). Ma pregatesc sa-i scriu acum un reply cat mai concis si pe urma ..mai vad eu ce-oi face!..

flower
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 2:36 pm

Salve fete minunate,
Va urezi "Case de piatra" tuturor celor care "se simt cu musca pe caciula"..
Ma bucur sa va aud ca ati petrecut we intr-un mod placut si relaxant.
La mine a fost placut si foarte intens.
Am fost cu seicul si a fost ca la prima tinerete....
Nici nu va dati seama ce bine ne face aceasta separare.
Nu stiu daca vom mai fi impreuna ca si cuplu vreo data.
Eu nu mai intentionez sa fac Nici Un tratament, deci problena copiilor ramane in ce-l priveste nerezolvata.
In orice caz, ne dam seama cat de mult insemnam unul pentru celalalt si cat de frumoase clipe putem sa avem impreuna. Si asta e cel mai important.
Pe mine nu ma intereseaza sa ma marit, asa ca mie imi convine.
iN WKD MI-AM CUMPARAT PRIMUL MEU lAPTOP personal...NU AL FICA-MII NU AL "NOSTRU" CI AL MEU..
Sunt f incantata ..e Assus Eee 1215N , cu diag de 12 inch, deci nici mic dar nici mare...asa ca de gagicute fine care vor sa-si "care" fundul prin cafenele - un fel de cofetarii la noi, unde se bea cafea-si nici nu se fumeaza...
Are 1.5 kg si e rosu...culoarea vinului . Ce mai sunt fff incantata...
De rasul cainilor ca am intrat cu seicul pe site-uri de cunoscut parteneri si la fete si la baieti..
Ne-am prapadit de ras de ce figuri am vazut.
Seicul are un cont pe un site local si a primit cateva replici de la niste fatute..
Sa fi vazut ce dintoase...saracele...ele nu au nici o vina...
Da' yo i-am spus sa nu-mi vina cu dintoase de alea ca eu sunt mai rea decat o soacra...
In concluzie ne-am distrat copios...dar eu am inteles ca nu prea am ce cauta pe acolo.
Trebuie sa caut site-uri, sau romanesti sau internationale ...
Vedeti ce de treaba am eu...nu ca voi cu muraturi si goblenuri ( care apropos Amy sunt splendide)
Acum caut variante de internet ...cred ca am sa merg pe varianta cu Netstick orange....
mai vad.
Va pupic si va doresc o saptamana minunata.

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 2:52 pm

monaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ma bucur, ma bucur...ma bucur ce mai ... bounce bounce bounce
si uite asa bucuroas avoi pleca acasa ca am vazut o dara de apa pe un perete si va veni G cu doi baieti sa verificam ce s-a intamplat cu acoperisul...

eu vin cu scara el cu meseriasii...
ha, ha, ha...azi mi-a fost pofta de ness?!?!?! si mi-am si facut...yammmiii ce bun a fost...
va pupicesc pe toate...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 2:52 pm

fetelor,va sarut.

am ajuns si eu acasa...fac ceva de mancare si apoi ma bag la spalat pe cap si direct in pat cateva ore.
inca sunt indecisa...la ce ora sa plecam???pe la 1 sa ajungem acolo pe la 7 dimineata sau pe la 4 dimineata sa ajungem la 10???!!!o am pe mama cu noi si tre' sa cantaresc bine ca ea nu poate sta in frig prea mult,dar nici in picioare,tre sa mearga des la toaleta etc etc...nush cum o sa facem cu ea ca noi doi tinem la tavaleala.

mona,sa stapaneesti sanatoasa laptopul,sa-l folosesti cu placere.

fetelor...am fost azi pana la Enel sa rezolv una-alta si am vazut o functionara de acolo,avea in mana o prajitura Violeta si a muscat din ea cu atata pofta ca am simtit ca lesin acolo,in conditiile in care mie nu-mi plac Violetele,mi se par ingrozitor de dulci si gretoase...insa felul in care tinea femeia aia prajitura in mana si cum a muscat din ea...am zis ca lesin daca nu mananc si eu....asadar m-am dus glont la prima cofetarie iesita in cale si am cumparat 6 Violete.
am ajuns acasa si am luat o gura din prajitura...mi s-au strepezit dintii de dulce ce e....si mi-a trecut pofta...in consecinta am 5 Violete...care vrea???
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 2:56 pm

ieri ne-a rafatat socrosenia...ne-a asteptat cu masa pusa...supa de fasole cu kaiser afumat,snitele fierbinti cu cartofi gratinati si ardei copt,gogoshi simple si cu gem si alba-ca-zapada....si ne-a dat si la pachet.

Joi i-am invitat la noi, la o pastrama si un must,sa punctam si noi 5 ani de casnicie cu o masa frumoasa in familie.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 3:06 pm

Ma bucur de laptopul tau Mona! Fata, sa ma tii ''in curent'' cu dintosii si dintoasele de pe websiturile de dating!..Very Happy Despre relatia cu seicul, parca sunt un pic trista asa pentru tine, pacat mare ca nu mai puteti fi un ''cuplu'' si asta din cauza copiilor.. E o prietenie tare frumoasa intre voi.
De goblenuri nu cred ca te apuci tu curand, parca te vad la intalniri si pe la 80 de ani!!! Sau cu rulota prin America! Very Happy Puipici! I love you
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 3:07 pm

Fete dragi,
Toate serbati "cositoriile". Sa va fie de bine si sa va bucurati de fiecare clipa...
Ehw acum primesc si eu o "violeta"...plizzzzzz
I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 3:11 pm

Samiro!!!! Fasole si snitele si gogosi etc....!!! Mama, iti iau halelela daca te prind cu pachetul de la soacra, ce menu ca lumea! bounce
Vad ca tu ai pofte dinainte de a ramane gravida, auzi prajitura Violeta! geek

Pup, calatorie frumoasa!

flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 3:24 pm

mona,draga mea...iti dau toate violetele Very Happy
lumi,mancarica nu avem la pachet...numa' desert ne-a dat.

sunt in asteptare de musafiri...cred ca de asta am poftit asa ...mai ales la ceva ce nu-mi place Very Happy

multumesc,cred ca plec pana la urma la 4 dimineata...chiar daca vom sta mai mult la coada...macar e pe timp de zi si nu e asa de frig...6-7 ore cel putin cred ca vom sta la coada.

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 3:50 pm

Am revenit, cam tarzior dar, in modul caracteristic, dupa micul dejun asa mi se face un soooomn de 3 ore Sleep ...
Apoi am bagat rufe la spalat- 2 masini. Uffff, sa vedem cu calcatul cum fac. Lumi, n-o trimiti pe soacra ta si la mine?! Laughing
Mi-am spalat pletele. Dificila activitate a devenit. silent Acum trebuie sa ma si usuc, ca as vrea sa ies la plimbarica zilnica, si n-as vrea sa racesc de-a binelea. Si asa sunt cu servetelele nazale in buzunar. drunken

Sami, amandine n-ai luat? tongue

Mona, sa stapanesti sanatoasa laptopu'. Este minunat ca ati ramas prieteni f buni. flower

Amy, ai maini de aur si nervi de otel. flower

Lumi, la snitele te astept eu. Am pus deja la dezghetat piept de pui. Sa-mi spui ce garnitura preferi. I love you
Fac si o supa crema de legume. Sa-i dea DD sanatate celui care a inventat robotul de bucatarie. cheers
Gogosele am facut ieri, dupa reteta postata la Dulciuri. Daca iti aduce H ingredientele la pat, poti sa pregatesti tu compozitia si el doar sa le prajeasca in ulei incins. Sunt tare comice gogoselele astea- se intorc singure cand sunt gata. Laughing

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 4:10 pm

nico,nu am luat amandine ca nu-mi plac din acelasi motiv ca violetele...lesinator de dulci.
stiu si eu gogoshelele alea care se intorc singure cand sunt gata Laughing

eu am aranjat carnitza de friptura,mai am s-o arunc pe gratar.

pe Samirutzul meu nu-l mai iau de la apartament...zilnic merge acolo si e incantat nevoie-mare ca ne mutam inapoi acasa.
acum e tot acolo...au pus constructorii schela pe fata blocului si nu putea sa lipseasca el de la procesiunea asta mai ales ca trebuie demontat si aerul de la dormitorul nostru care are geam pe fata blocului.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 6:34 pm

Hihi, sa fac gogosi in pat! Asta da idee nastrusnica!..jocolor
Nu fetelor, nu merita sa-mi chinuiesc barbatu pentru asta! Mai bine imi ia doua gogosi cu gaura de la supermarket!
Mie mi-e pofta, dar sa stiti ca de fapt nici nu pot manca ce aud pe la voi, fasolea ma baloneaza, snitelul si gogosile ma constipa.. Sad Dar continuu sa visez...!Asa ca Nico mie sa-mi dai snitelul fara garnitura, il halesc asa pe paine cu castraveti acriti in saramura, cum se face la romani !Very Happy

In loc de asta, H. a facut acum repede niste paste integrale cu ciuperci sunca slaba si sos alb. La desert iaurt cu fructe si clatite cu miere. Clatite a facut ieri. Merg si astea, dar tot nu se compara cu fasolea, snitelele si gogosile! rendeer
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 6:56 pm

buna
pai mai fetelor deageaba merg eu si imi transpir grasimile daca vin acasa si va citesc pe voi .....supa crema ,snitel de pui ,gogosi si alte treburi
am hotarat ma duc sa deschid frigiderul Laughing
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyLun Oct 11, 2010 7:54 pm

fete cucuiete,am hotarat...plecam pe 1 la noapte...sa ajungem la prima ora dimineata.
vom lua cu noi scaune pliante si paturici de fleece,o sa dam cu caiuri calde si rezistam noi.
asadar,m-am spalat...stau putin sa ma reglez termic si ma apuc de bagaj.

va sarut si va imbratisez cu drag
sa aveti grija de voi si sa ne revedem cu bine.
iar pe noi sa ne ajute DD si Sfanta Fecioara sa ducem la implinire planul nostru cu bine.
flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyMar Oct 12, 2010 7:01 am

Buna dimineata frumoaselor.
Va astept la cafeluta matinala.
Mona, nici nu stii ce bine imi pare ca ai aparut din nou si ca esti bine.
Samiruta, iti tinem pumnii, de fata asta sa fie cu ochisori.
Aseara m-am bucatarit, am facut fursecuri. O sa va dau reteta diseara si pun si poze, dar nu vreau sa fac pofta gravidutelor. Smile
Pup si restul fetelor si va las, pentru ca am o multime de treaba.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyMar Oct 12, 2010 8:05 am

buna dimineatza...mama ce bunatati ati servit pe aici... si eu nu am facut nimic...va trebui totusi sa gatesc ceva...ma voi gandi in cursul zilei de azi...
va doresc o zi cat mai placuta...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 EmptyMar Oct 12, 2010 10:07 am

Buna dimineata, fete minunate!

Sami, calatorie spirituala placuta! Sa va fie ascultate rugaciunile! flower

Meni, ma bucur ca familia lui Geo a observat ca avea nevoie de o mana si un sfat de femeie, mai ales romanca. cheers

Amy, daca reteta e usoara, o facem si noi. Mai bune si mai sanatoase sunt dulciurile facute in casa. Basketball

Alinuta, pai tu faci gimnastica pt tonus sau sa slabesti?! Shocked Vezi ca te punem pe cantar in fiecare saptamana. Wink



Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 10 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 9
Sus 
Pagina 10 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: