Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 9

In jos 
+11
Mona41
Sorina
lyly_mar
samira33
Admin
galliciana
luminita42
alinutahu
turqoise
guzelnico
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 18 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyJoi Sept 30, 2010 1:11 pm

Rezumarea primului mesaj :

Va asteptam cu drag la noul capitol. flower
Sus In jos

AutorMesaj
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 11:30 am

Salve gagicute,
Samirutzo, te provoc la duel...Amandinele sunt febletea mea...deh amintiri comuniste...cand probabil nu erau asa dulci..
Drum bun fata draga si sa va fie cu noroc.
Eu cu gospodaria sunt la nivelul de ...
Am umplut bors
Am adus "hushte" intr-o sticla si 2 kile de tarate..., inclusiv frunza si mladita de visin...
Deci am pos-o de borsh. Nu e ca la mama de e bunicel...
Eu am grija sa beau cate un pahar pe zi , asa crud ca-mi face bine la digestie...parol ca nu-mi mai trebe toate cele care le iau eu sa nu ma constip...deci e ok si-mi si place borsul crud. de gatit...n-am pt cine deci....sa-mi vina cheful...
Lumi, asta este cu seicul...
De ajuns in America tot ajung eu...cu sau fara el...fiindca inca mai ne gandim sa fugim in lume pt juma de an macar...
o sa vedem...eu una nu am nici o "expectation" deci nu am sa fiu deziluzionata...
Fete, in lumina faptului ca nu am masina..am pus fundul la teraba si mi-am propus sa vin pe jos la lucru...ca oricum e mai aproape..
Azi am facut 30 de min mers pe jos mers "hotarat"...daca sunt mai "lenta " e 35-40 de min..
Eu zic ca e ff bine..
Aseara mi-am tras suvite si m-am vopsit o baza mai putin rosiatica, fiindca ultima mea coafeza mi-a trantit cam mult rosu...
Ma simt bine si in concluzie pe la 21:00 aseara eu mergeam la Gym...
Ca asta e avantajul cand stai in centru orasului..
Gym Clubul e la 4 min de mers pe jos de unde stau eu...
In wk asta plecam la marea Rosie ( la eilat, orasul natal al lui seic) . Este o clalatorie cu toati de la munca de la seic cu neveste, catel si purcel.
Cred ca va fi foarte frumos, mai ales ca am cateva neveste dragute din anii anteriori cu care m-am imprietenit . Deocamdata nu stie nimeni nici la mine nici la el ca nu mai suntem un "cuplu". De fapt, care e definitia cuplului...?
Ca inafara de faptul ca nu mai locuim impreuna...vreau sa va spun ca acum vorbim mai mult la tel si sa nu mai vorbim de viata sexuala la sf de sapt Very Happy Embarassed
Hai ca nu va mai bat capul.
Pup burticoase pofticioase..
Sefo....pe unde umbli......
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 11:59 am

ciao gagici!

mor de ciuda ca nu am timp de stat la taclale..abia daca reusesc sa citesc Embarassed

dar...vreau si eu reteta de gogosi bounce ..si restul bunatatilor pe care le faceti voi, please.

revin..cand voi putea affraid
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 1:01 pm

am revenit Smile

am gasit si reteta de gogosi, abia astept sa am timp sa le fac caci am o pofta de cred ca o sa le mananc pe toate, mai bine sa-mi vina rau decat sa-mi para rau Very Happy

am repetat si spermograma, un dezastru total ce mai No a scazut numarul, dar a crescut motilitatea si formele normale, totusi e ceva, sa plang sau sa ma bucur??al meu zice ca a fost stresat deaia nu au iesit la numar .saracu e satul de atatea medicamente de tot felul, dar cred ca unele i-au facut bine si o sa insist cu alea. in fine, v-a fi bine..intr-o zi..

impreuna cu verisoara mea burtoasa am facut si cumparaturile pentru bebe, adica tetine, botosei, scutece, termometre(am gasit suzeta cu termometru alien ),salteluta, trusa de mani/pedi si inca o gramada de lucrusoare, toate superbe lol! , am fost si la control, bebe are deja 3.300gr, e cam grasan zic eu si e abia in 36 de saptamani si vrea natural..daca s-o mai putea elephant

pupici
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 3:05 pm

hello,hello! nu prea am intrat azi, v-a citit, dar fiind cu rotile in sus, nu vreau sa va indispun!
cred ca ma duc sa ma tund.....
asta e, imi va trece! cu voi alaturi, totul trece mult mai usor! I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 3:55 pm

Gali, cand esti cu "rotile in sus " tunsul e cel mai intelept lucru....
Plus un masaj.....daw nu te mai intarat...ca ajungi tu in frantia..
m-ati innebunit cu gogosile...am sa fac si eu...
Turqoise ce diagnostic are al tau barbatel si ce medicatie a luat de a imbunatatit morfologia?
Ca si "exul" meu e pe medici.
Apropos, azi are si el rand la urolog...sa vedem ...
puuupi
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 4:02 pm

gata,mona, mi-am taiat pletele!!
un masaj nu mi-ar strica, recunosc!!!
astept sa mi-l faca tarzan!! mai e putin!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 4:34 pm

Dragutelor,
azi nu mai zic nimic de mancare!.. Cred ca exagerez, trebuie sa-mi iau seama, am inceput sa bag in mine cam mult!.. Smile

Mona e ca lumea relatia cu seicul! ..Eu zic ca un cuplu ramane cuplu chiar si la 2000 km distanta (asa ''am trait'' eu cu H. intre 2004-2007 cand in fine a gasit un job si a venit la bucuresti!). Nu cred ca distanta la care traiti voi e acum relevanta, importante sunt alte aspecte , le stiti voi mai bine...

Gali , lasa fata mea ca trec toate, D-zeu sa -ti ajute sa treci si de hopul asta cu mutatul.

Turqoise , hai ca poate naste natural si cu greutate mai mare.:-) Fata mea a avut 3900 si n-am avut probleme. Off si acum vreau un bebelus grasun ca sa am pe ce pune mana dupa ce se naste. Dar nu are importanta pana la urma , sanatosi sa fie!..

Eu pe aici cu un ochi pe net si cu unul in televizor.

Pupici fetelor!

flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 5:28 pm

Galli, sa-ti fie de bine. Cum te-ai tuns?

Eu fac operatiunea asta de fiecare data cand ajung in RO. Exceptie, data trecuta, ca a fost timpul fff scurt. In Buc am coafeza mea, pardon hair-stilista mea Laughing , si nu m-as tunde in alta parte. Are mana tare buna. Am insa o problema: ii place parul lung si, daca vreau sa ma tund mai scurt, trebuie sa ma rog de ea sau s-o amenint ca ma duc la alta colega de-a ei. Laughing

Turqoise, sa aiba nastere usoara verisoara ta. Si eu abia astept sa fac shopping pt bb.
In privinta numarului de spermatozoizi, sa stii ca e ff importanta calitatea, cantitatea a fost influentata de emotie, cu siguranta. Sa incerce o abstinenta de 6-7 zile, nu doar 3, cat se recomanda.
Ce tratament foloseste?

Mona, sa-mi zici ce a spus urologul seicului despre varicocel?

Lumi, nici eu nu prea am pofta de mancare azi. Ma toooot incearca raceala. N-am febra, frisoane etc doar imi curge nasul si stranut din cand in cand. Am vorbit cu dr si mi-a zic ca daca fac febra sa iau Minoset (paracetamol 500 mg/ tableta). Altfel, sa-i dau inainte cu lamai si portocale, ca si supliment de vit C.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 5:58 pm

nico, am bagat foarfeca si am taiat in.... scari. se va aranja el...
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 6:02 pm

Fetelor, am vazut la Antena 1: Daniela Gyorfi este insarcinata in 18 sapt. M-a socat ca se zbantuia ca nebuna. Shocked Sper sa-i vina mintea la cap si sa se gandeasca si la bebelus. silent


Ultima editare efectuata de catre guzelnico in Mar Oct 12, 2010 6:36 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 6:25 pm

Gyorfy se zbantuia?..Pai Nico unora chiar le permite organismul, ca sa citez o ginecoloaga de moda veche!..Altora nu!..
Mama, mama, ce ma mai zbantuiam si eu la prima sarcina, dar bine cam pana la 7 luni ca pe urma ma facusem prea greoaie. Smile De unde te-ai captusit cu raceala? de la sot parca ziceai..Am avut si eu o tentativa, dar vad ca tot asa, a ramas la stadiu de stranut, nu mai mult.

Bravo Gali, esti al mai tare hair stilist! Pai io abia mai pot sa ma ingrijesc de ala de pe picioare!..
Sa treci granitele si la mine soro ca nu m-am mai tuns din luna iunie, de cand am fost la Romania!..Mai ciumpavesc la breton cate un pic in rest il las sa creasca, ca si asa nu ma vede nimeni pe aici, prin casa!.. Very Happy
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 6:40 pm

Lumi, raceala am luat-o fie de la sot (desi a evitat apropierile), fie din timpul unei plimbari zilnice (cand mi-a cam batut vantul in ceafa). Ma fac io bine! drunken Totul e sa nu fac febra, DD fereste!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 6:43 pm

Nico,nu e prima data cand se zbantuie la TV, mai fost si cam acum 2-3 saptamani ,tot la Antena...
Samiruto,sper ca ai ajuns cu bine si nu ai racit ......ca pe mine ma tot incearca, stau cu fervex pe langa mine.....am fost la farmacia tei ,5 ovule =1 360 000 lei vechi,sunt gata preparate,se tin la frigider si se scot cu 1-2 ore de la frigider inainte de folosire...
Galii, parul tuns in scari da senzatia de volum si se aranjeaza singur...
Lumi,sa fie aia mica sanatoasa...nu te stresa din cauza kg...
Mona, petrecere frumoasa!

flower la toate fetele

In rest ce sa mai zic....de fapt imi vine sa nu mai zic nimic...pt ca al meu sot azi mi-a facut o surpriza...i-am zis ca ma duc sa imi tratamentul pt stimulare si imi zice sa nu ma duc inca...sa mai stau ...ca el ,in lipsa de ocupatie.......dupa ce si-a facut analizele la medlife si care aratau ca i-a disparut ecoli,s-a dus la sp panduri si le-a repetat si azi i-a iesit rezultatul:infectie cu ecoli....asa ca m-au apucat toate cele .....maine se duce la sanador sa le repete (rezultatul in 3 zile)....nici nu mai stiu ce sa fac!!!????sa ii zic dr albu,sa astept rezultatul de sanador si sa vad ce si cum...ca el nu vrea sa faca fiv dc nu ii iese bine la sanador...chiar dc ia- iesit bine la medlife..... pt ca teoretic tb sa ia iar antibiotic 1 luna,pauza 3 sapt, repetat analizele....si probabil la anu' sa fac FIV.....dc ma mai tin balamalele.....
eu ar tb cam pe dumnica-luni sa incep stimularea



Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 6:55 pm

Lyly, ce veste ....Acum , ce sa zic are si el un pic acolo dreptate, il cred ca nu vrea sa dea atatia bani si sa plece deja cu sanse mici din cauza infectiei cu E. coli .
Te cred insa ca te-ai saturat de atatea amanari peste amanari. Si eu mi-as fi luat campii sa aud asta....

Intreaba musai si pe doctor, sa vezi ce zice, asta daca poti sa-l abordezi asa rapid.

Tin pumnii pentru decizia cea mai buna. I love you
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 7:02 pm

Lumi,ma gandesc ca la spital de stat ,e ca la spital de stat..poate o fi gresit......astept rezultatul vineri ,sper sa iasa pana in ora 13, si il trimit pe al meu la Albu sa discute cu el........
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 7:26 pm

Lyly, si eu ma gandeam ca laboratorul unui spital de stat poate da erori. DD ajuta sa-i iasa bine analiza de la Sanador. Sa ne aduci vesti bune! I love you
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMar Oct 12, 2010 8:35 pm

nico....nici cand de cura de slabire ci din contra astazi m-am cantarit si am mai pus 2 kg Crying or Very sad ...dar de astazi o sa imi fac un program mai adecvat de mancare sa incerc macar sa le tin putin pe loc
si ca sa fie tot meniul incarcat am fost si la cosmetica astazi si,si acuma imi arde fata .....mi sa ingrasat foarte mult pielea si am multe cosuri ....maine urmeaza masajul de gravide ,sunt foarte curioasa

pup pt fete flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMier Oct 13, 2010 5:41 am

neataaaaaaaaaaaaaaa!
Amy, la multi ani - tot ce iti doresti!!!!
felicitarile pt amy, aici https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com/evenimente-si-mesaje-pentru-totdeauna-f8/
i-am dat cainelui din dotare pastila de deparazitare interna, si vreo 2-3 ore pauza de mancare!!!
deja se agita pe aici de foame! Basketball
revin!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMier Oct 13, 2010 8:10 am

buna dimineatza fetelor

ei galli cum e cu noua freza??? ce curajoasa esti eu nu mi-as baga foarfeca in par de una singura ca sigur as da gres... cand nu-l mai suport il strang in coada si gata...

uraa de azi cica primim caldura in apartamente.. acum am o problema...ma tot gandesc daca este totul ok acasa ca eu am trecut pe acolo doar un pic, ieri...abia astept sa treaca ziua sa trec pe acolo sau poate ii spun lui G sa treaca sa verifice...
ha,ha,ha, aseara priceputul de el, a schimbat o baterie la baie in doua ore...dar l-am lasat s ase chinuie..ca eu faceam clatite...si m-a bodoganit ca el ar fi vrut sa lase totul balta adica apa oprita la baie affraid si sa cheme instalatorul azi... hmm pai cum fara dus, fara apa la wc si spalat dimineata la bucatarie??? o nu..., l-am incurajat ca jumatate din treaba era facuta si casigur va putea desface si celalalt racord dupa o clatita si o tigara... ai asa a fost...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMier Oct 13, 2010 8:27 am

buna dimineata fetelor

am revenit la o oarecare stare de normalitate.

am plecat din Bucuresti Luni noapte la ora 1...la 6 dimineata am ajuns in Iasi,ne-am asezat la rand-2 ore am stat la coada....asadar cu tot cu acatiste,cu Mitropolie,cu apa sfintita am terminat in 3 ore tot ce aveam de facut.
vreau sa va spun ca erau zero grade si desi am stat doar 2 ore la rand....hmmmm...incepusem sa simt frigul chiara daca eram bine imbracata...faptul ca stai pe loc..te cam amorteste.
la intoarcere ne-am oprit la Hanul Ancutei si am mancat si pe la 4 jumate am fost acasa.la 5 am fost in pat si ne-am trezit azi-dimineata la 4 Very Happy
a fost foarte obositor pentru faptul ca am plecat noaptea...Luni ne-am trezit la 6 dimineata si ne-am mai bagat la somn Marti la ora 5...asadar am stat nedormiti 35 de ore,timp in care ,pe langa activitatile obisnuite am condus si 900 de km.

va saut
ma duc la treburile mele

lyly,buna info cu ovulele.
manu,noua ne-au dat drumul la caldura de saptamana trecuta!!!oare nu e aceeasi data pentru toata lumea????
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMier Oct 13, 2010 9:15 am

fete dragi, ies sa platesc niste facturi si rate. ma intorc pe la 3-4, ma duc si pe dincolo putin.
o zi buna! sa fiti cuminti! povestim mai tz!! I love you I love you I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMier Oct 13, 2010 9:26 am

neata gagici!

sami, bine ca ti-ai implinit "misiunea" chiar daca ati intampinat cateva dificultati, imi amintesc ca acum un an ne aflam in bucuresti si am vrut neaparat sa ajung la mitropolie pentru a saruta moastele Sf. Paraschiva, apoi am trecut si pe la Biserica Bogdan Voda , aici mi-a placut tare mult si as vrea sa revin de cate ori oi putea.

mona, tare nasol ca are probleme de genu' , am impresia ca barbatii accepta mai greu acest aspect si e nevoie de multa munca de lamurire pentru a actiona asupra problemei, cel putin al meu se agata de tot felul de chestii cand vine vorba de analize, spitale, doctori si restul.in fine..toate la timpul lor.
acum eu zic ca s-a mai imbunatatit umpic situatia datorita unui supliment pe care l-a luat cam 3 luni, se numeste Tribulus 625, e un produs standardizat , este recomandat sportivilor dar este indicat si pentru a regla valorile testosteronului, la noi aici e problema, testosteronul liber e sub limite. vezi aici mai multe detalii http://www.myprimehealth.com/home/, dar pe langa astea a mai luat si napraznic si omega,astea inainte de tribulus. de exemplu, aveo mobilitatea de 10%, acum e 40%, aspecte anormale erau 90%, acum sunt 50%. precizez insa ca acest supliment nu mi-a fost recomandat de nici un doctor , i le-am "recomandat" eu.

fete, pupici lol!
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMier Oct 13, 2010 9:43 am

mona , vezi si aici http://www.tratamente.ca/tribulus-standardizat-100cps-energizant-activ-p-391.html

nico, ne e prea mult 6-7 zile? eu stiam de abstinenta 3-5 zile maxim. Question
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMier Oct 13, 2010 9:54 am

Turqoise, si eu i-am recomandat Very Happy sotului Branca Ursului. Acum nu stim sigur daca imbunatatirea calitatii spermei s-a datorat exclusiv tincturii sau a fost si efectul vitaminelor prescrise de medic, precum si faptului ca au trecut 3 ani de la operatia de extirpare a varicoceilor.

Si de ce sa fie lunga o abstinenta de 6- 7 zile?! Shocked Eu zic ca-i benefica, creste dorinta 'mnealui de a se elibera. Wink
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 EmptyMier Oct 13, 2010 9:59 am

Sami, bine ai revenit din "misiune". flower
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 11 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 9
Sus 
Pagina 11 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 18 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11
» Discutii zilnice de tot felul- 14

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: