Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-7

In jos 
+14
lumy_clt
alinutahu
Looana
brunadria
Mona41
turqoise
lyly_mar
samira33
amy
luminita42
guzelnico
menics
galliciana
Admin
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyVin Aug 13, 2010 5:20 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers

Aniversari in luna august

5 aug - sot de samira
13 aug - sot de soricica
17 aug - sot de mirela
18 aug - sot de turqoise

21 aug - crestinarea celor 2 nepotele gemene M and M, fetite frumoase de Lumy_clt

23 aug - surioara violeta 70
25 aug - surioara Looana
aug - bb 1 de Looana
27 aug -surioara guzelnico!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ultima editare efectuata de catre Admin in Dum Aug 22, 2010 6:27 am, editata de 6 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMar Aug 24, 2010 11:11 am

mona,imi pare rau sa aud asemenea vesti.

va pup pe toate
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMar Aug 24, 2010 11:25 am

Si mie imi pare tare rau de vesti Mona. Sper sa-ti gasesti linistea de care ai atata nevoie. Te pupam cu drag si iti suntem alaturi, ca intotdeauna.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMar Aug 24, 2010 11:40 am

mona flower flower flower
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMar Aug 24, 2010 12:47 pm

Merci fete...
Da' stati ca nu am murit....
Ba din contra...
pup

editez sa va spun ca ma intrat pe site-ul de excursii...
tot plec eu pentru un an in lumea larga...
pup
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMar Aug 24, 2010 2:03 pm

mona; iubita, hai ca mi-am mai revenit din soc.........
nu pot sa cred, parca m-ai lovit in cap......
astept un mp de la tine, sau tel..... I love you I love you I love you
tot te iubim si tot sora nostra ramai!!!!!!!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMar Aug 24, 2010 5:53 pm

moni flower flower
ai grija de tine
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMar Aug 24, 2010 7:33 pm

offffff mona imi pare rau Crying or Very sad
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMar Aug 24, 2010 7:52 pm

mona, I love you
ai grija de tine ....pentru mine esti o super-curajoasa......sa-ti gasesti linistea si sa ai putere multa,multa,multa....

ce ai gasit pe site-ul de excursii?

galii,eu nu mai sunt o invingatoare..........am obosit sa-mi inchipui ca SUNT....

flower flower flower


Ultima editare efectuata de catre lyly_mar in Mier Aug 25, 2010 5:33 am, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMar Aug 24, 2010 8:09 pm

Buna fetele,

Mona si eu sunt un pic socata.. E trist, imi pare asa de rau. Nu e usor ce faci tu acum. Eu am stat singura multi ani (14-15 ani) si a fost destul de greu. Sper ca tu sa nu suferi. Sper din tot sufletul sa-ti regasesti echilibrul, sensul in viata, sa fii fericita fie ca o sa fii singura, fie in doi. Pana la urma fa ce iti face placere, elibereaza-te si pe urma mai vezi tu cum se aseaza viata. I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMar Aug 24, 2010 8:45 pm

Alinutahu, ma bucur mult sa aud ca bebele tau e bine! Imi amintesc ce impresionata am fost si eu cand l-am vazut pe la 9 saptamani, tot asa se misca si dadea din toate cele. :-) Tie nu ti-a sugerat doctorul dublu test? Triplul test de care zici tu e parca dupa 16 saptamani. Pupici!

Eu nu am mai putut dormi mult de dimineata si toata ziua am fost cam obosita. M-a durut si un picior si spatele ca am facut prostia sa ma duc si la supermarket si nu aveam masina ca o luase H. Asa ca am venit cu cateva kile pe umar. Nu prea intelept. M-a luat spaima sa nu ma fac supraponderala, am luat deja 6 kile si ma maresc parca in fiecare zi. Oricum am decis sa fiu mai atenta la poftele necontrolate, cred ca d-aia m-am dus asa intins la supermarket sa-mi refac stocul de cereale, fructe, iaurt etc..

Hai ca mai vorbim maine, va pup pe toate, toate.
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMar Aug 24, 2010 8:58 pm

luminita...o sa capeti bataita la fundic daca mai faci asa ceva ,te rog sa ai grija de tine
intradevar dublu test este scris pe hartie si dupa acea treiplu test oricum mai am foarte multe de facut dentist,EKG,medic de familie in fine analizele de sange si urina au iesit bine si raman doar la vitamine nu mai trebuie nici progesteron sa iau

pup pt fete

cheers
Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMar Aug 24, 2010 11:40 pm

buna fetelor!

mona, imi pare rau, sper sa fii ok si optimista indiferent ce se intampla! noi suntem alaturi de tine!

si eu am fost bulversata cu diverse maruntisuri in ultima vreme, ciclul parca nu-mi mai vine, bine ca oricum sunt ziua 17 sau 18, mai am de asteptat pana la ciclu. ma gandeam sa ma duc deja si sa mi cumpar menopurul si restul de injectii cu care trebuie sa incep, dar am zis sa nu arunc cu banii pana nu-mi vine ciclul. ca nah, cine stie ce miracol se mai intampla!
inca n-am primit rezultatul la AMH, astept cu nerabdare. mi-au venit rezultatele la cele pt imunitate si sunt ok.

eh va mai tin la curent....va pup pe toate gravidute si viitoare gravidute!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMier Aug 25, 2010 5:37 am

Elly,poti sa postezi dieta aia pt endometrioza?ca poate.... cine stie?ma apuc de ea,ma rog partial,ca sa tai chiar tot de pe lista,cam greu!!!

pupici la toate fetele

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMier Aug 25, 2010 6:12 am

buna dimineata

raportez una bucata sotzior debarcat la aeroport.
acum astept sa se faca 8 jumate sa ma duc la Western Union pentru un transfer.

o zi buna tuturor.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMier Aug 25, 2010 6:32 am

neataaaaaaaaaaaaaa! hai ca dau eu azi o cafea!
vreau sa va intreb ce e cu voi, cu starea asta de moleseala??
Lyly, toate suntem/vom fi invingatoare!!! flower
bebita, rabdare!
sami, o zi buna si tie!
lumih, sper ca nu ai avut greutate mare!!
elly, alinuta, I love you I love you
mona, te asteptam!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMier Aug 25, 2010 6:38 am

Buna dimineata, cucuietelor.
Va invit la

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 TtTfGM7749
Cat despre Mona, sunt sigura-sigura ca o sa se descurce foarte bine, ea este o invingatoare.
Va pup pe toate.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMier Aug 25, 2010 7:06 am

care moleseala,soro???
ca io-s in picioare de la 5 jumate!!! Shocked
Sus In jos
Ellyshor

Ellyshor


Mesaje : 47
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Planeta lui Babyboom

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMier Aug 25, 2010 7:44 am

Neata iubitelor!

Eu m-am trezit cu fundul in sus Crying or Very sad M-a chinuit toata noaptea rinita alerigica...mi-a curs nasul, ma infundam....ma enervam...in fine...sunt ofticata toata!

Mona I love you ... poate o sa fiu prea directa si o sa le sochez un pic si pe fete Smile ....dar eu te felicit!
Nu mi se pare nimic de regretat intr-o despartire care oricum era inevitabila (si banuiesc ca era, din moment ce s-a ajuns in punctul asta). De regretat este sa se prelungeasca mai mult cangrena intr-o relatie....pana in momentul in care intre cei 2 nu mai e niciun sentiment....poate doar cel de lehamite...iar de aici...ruptura este mult mai urata : reprosuri, jigniri, tzipete, contre...si asa mai departe.
Asta este viata fetelor. Important este sa realizam cand se ajunge in punctul critic al unei relatii din care nu mai poate fi salvata. Si cel mai important e, zic eu, sa reusesti sa te desparti de un om fata de care ai nutrit sentimente profunde si cu care ai impartasit momente frumoase din viata....intr-o maniera eleganta si frumoasa. Nu e nicio tragedie cand 2 oameni se despart. De ce sa fie? Au avut darul de a se cunoaste, de a se face fericiti unul pe celalalt pentru un anume timp si asta trebuie sa pretuiasca de la viata.
Orice sfarsit inseamna un nou inceput iar viata e prea scurta ca sa ai regrete!
V-am zic ca-s filosoafa astazi cyclops ...daca n-am dormit toata noaptea....
Serios, poate gresesc...dar eu asa vad lucrurile. Uneori sa lupti contra morilor de vant intr-o relatie este cel mai rau lucru pe care poti sa-l faci pentru tine si pentru cel implicat.
Gata...ma opresc Smile

Am vazut ca vreti dieta pentru endometrioza. O postez chiar acum, imediat dupa ce o caut Smile


Ultima editare efectuata de catre Ellyshor in Mier Aug 25, 2010 7:50 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Ellyshor

Ellyshor


Mesaje : 47
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Planeta lui Babyboom

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: DIETA ENDOMETRIOZA   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMier Aug 25, 2010 7:47 am

Regim Amely:

"Scopul dietei este de a scade nivelul estrogenilor, a asigura un echilibru hormonal, a controla durerea (crampele), a creste energia persoanei.

1) Crampele menstruale se datoreaza prostaglandinelor sintetizate in corp. Exista 2 tipuri de prostaglandine: bune si rele.
a) Pt a scadea niv. celor rele sunt interzise (sau se consuma cu moderatie): grasimi saturate, unt, untura, organe
b) Pt a creste niv. celor bune: se creste aportul acizilor grasi omega3care se gasesc in: evening primrose, seminte si ulei de in, sofranas.

2) Pt controlul estrogenului:
- 25 g/ zi de fibre: grine, orez brun, fasole, legume, fructe;
- 1-2 portii/zi de brocoli, varza, gulii, boabe mustar
INTERZISA SOIA

3) Pt. sist. hormonal:
fasole,varza, conopida, nuci, seminte, telina si morcovi, usturoi, mere, patrunjel

4) Pt. intarirea sistem. imunitar:
fasole, linte,ceapa, usturoi, germeni, seminte, morcovi, iaurt viu;

5) Vitamine: Mg, Zn, Ca, Fe, B, C, A, E + Seleniu

DE EVITAT: Fainoase
Lactate (cu exceptia iaurtului viu)
Oua
Carne
Prajeli, margarina
Zahar (inclusiv mierea)
Ciocolata
Cafea
Alcool
Soia
Carnea si ouale duc la cresterea prostaglandinelor 'rele' cu efect inflamator

De aici nu-ti ramine decit sa ai imaginatie si vointa....Cred ca e mai usor s-o iei incet:
-eu am eliminat de tot laptele, cu brinza e mai greu, in schimb maninc mult Bifidus/Prodlacta
- maninc carne (numai alba) cind nu am ce minca sau sunt in vizita. In posturile mari nu am pus gura pe ea.
- am inlocuit zaharul cu mierea (nu pot chiar deloc), in cantitate mica. In schimb rar o mai dau prin prajituri
- nu mai maninc deloc soia
- eram dependenta de ciocolata si acum poate mai scap vreo tableta rar
- nu beau cafea, alcool
- imi fac sucuri de telina, morcov, mar
- Sunt departe de ce scrie la carte, dar ti-am dat ex. sa o iei treptat. Si eu sunt f. slaba, dar nu am slabit mai mult de 1 kg. nici in posturi!

Am incercat pe cat posibil sa evit alimentele daunatoare: conservantii, grasimile, e-urile, alcoolul, dulciurile (in special ciocolata, care imi place atat de mult).

M-am axat mult pe legume si fructe proaspete. In special pe: varza, broccoli, conopida, ceapa, usturoi, morcovi, telina, fasole pastai si boabe... Primavara verdeturi la greu, spanac, urzici, leurda, am facut efectiv cura de verdeturi. Si celelalte sunt foarte bune, dar astea in mod special.

Carne: de evitat carnea de porc, carnea grasa in general. Incearca mai mult peste oceanic, contine omega 3 si e ff bun (somon, sardine, ton, cod, merluciu..)

Lactate: NUMAI iaurt viu (Prodlacta - Bifidus) din pacate orice alte lactate/branzeturi sunt interzise, chiar si ouale. asta chiar ca a fost greu. Eu insa am substituit ouale de gaina cu cele de prepelita, renumite pt. proprietatile lor terapeutice, si mi s-au parut chiar mai gustoase. dar nici cu alea n-am exagerat...
Iaurtul il manacam (si acum mananc) dimineata cu fulgi de ovaz, sunt ff sanatosi si contin fibre. Plus o banana/mar/alte fructe.

Fibre: paine integrala, cu cat mai multe fibre, fulgi de ovaz. de evitat alte fainoase.

Naturiste: Mastodynon, Maca (pt. endometru), extract din mladite de zmeur.

Imunitate: ulei de primula capsule, extract din suc de orz verde, omega 3, ulei de in (flax seed oil) - capsule gelatinoase, 2/zi DS.

Vitamine si minerale: vit. E (dar cu pauze), vit. C + minerale: seleniu (1 cp. dim. inainte de masa), zinc (1 cp. seara, dupa masa), complex de vit. B, magneziu, calciu (ultimele 2 doar din cand in cand)

Am scris ce am facut eu, nu inseamna ca fix asa trebuie, ca nu-i batut in cuie, dar poate sa dea o idee cam ce ar trebui respectat.

A, si sa nu uit, am luat vreo 2 luni produse apicole: apilarnil, propolis, laptisor de matca (cu asta nu tb exagerat!), iar in loc de dulciuri - cate o lingurita de miere naturala.

Totul am gasit la plafar."

Sus In jos
Ellyshor

Ellyshor


Mesaje : 47
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Planeta lui Babyboom

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMier Aug 25, 2010 7:53 am

Va pupic dulce dragele mele, pe toate toate!
Ma duc sa iau micul dejun (iaurtel 0% grasime si cereale) si revin ceva mai tarziu.

Sa aveti o zi excelenta!

flower flower flower flower flower flower flower flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMier Aug 25, 2010 8:27 am

Am venit la cafea...mmmm ce bine miroase...
Amy , tare buna ai facut-o...

Nici eu nu sunt intr-o forma prea buna...dar trece...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMier Aug 25, 2010 8:47 am

elly,io nush ce-i ala iaurt viu!!! Shocked
adica umbla lighioane prin el??? Shocked
glumesc....da chiar nu stiu ce inseamna iaurt viu.

io azi ma duc la jumulit si la bazinel dupa-amiaza.

mi-e pofta de cereale...da nu am in casa-din cate stiu eu....am doar lapte. Sad
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMier Aug 25, 2010 8:55 am

Neata bune fete frumoase.
Merci de ganduri si multumesc ca sunteti alaturi de mine si ca-mi pot descarca inima..
Nu se pune problema ca nu ne iubim...dar teama de "ce o sa fie" si teama de a lua decizii ferme chiar daca sunt neplacute ma innebuneste.
Nu mai vreau si nu mai pot.
Noi suntem imreuna de aproape 10 ani. Nu suntem casatoriti si nici nu m-a interesat subiectul prea tare...dat fiind ca nu eram "vreo virgina parasita si neintrebata" si nu ma interesa gura lumii.
Pana cand s-a pus problema copiilor. Cand am inceput tratamentele s-a angajat in mod simbolic, m-a cerut de nevasta si mi-a dat un inelus micut si dragut de aur..ca pe mine nu ma intereseaza diamantele si bijuteriile scumpe.
Am zis, ok...o v-om face cand ne va veni bine intr-una din excursii in romania. Ca aici nu ne putem casatori fiindca eu nu sunt evreica si aici se oficiaza doar casatorii intre pers de aceeasi religie ( evrei-evrei, crestini -crestini etc.) Casatoriile civile din strainatate sunt recunoscute dar aici practic nu se pot oficia.
Deci am zis...las' ca nu-i bai. Ne casatorim imediat dupa ce raman insarcinata intr-o vara...
Numai ca nu a fost sa fie ....si acum dupa aprape 3 ani de analize , tratamente si 5 FIV-uri am pus piciorul in prag.
Eu mi-am pus in joc sanatatea..si eul nu catadicseste sa faca efortul sa organizeze o casatorie simbolica, in Cipru, Praga sau Romania....
In concluzie, pe om ( cu 2% morfologie normala) nu-l inereseaza...dar el vrea 2 copii..si sa fie fericit...
Dar nici nu vrea sa mai faca tratamente ( adica eu sa fac tratamente) ca i se opreste viata in loc si el vrea sa traiasca...booon...hai ca revin ca am scris cat o zi de post


Ultima editare efectuata de catre Mona41 in Mier Aug 25, 2010 9:41 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMier Aug 25, 2010 9:40 am

Scuze daca sunt greseli ca nu am verificat

Deci, vrea copii, dar nu-l intereseaza sa faca tratamente, nu se preocupa de subiectul adoptiei, NU VREA SA PLATEASCA DONATOR DE OVULE , va reamintesc ca noi platim cateva sute de dolari pe tratamente si nu mii cum dati voi...
Si ce pune capac la toate...nu e sigur ca legitimarea casatoriei este o solutie...
Bravo lui...
Apoi a venit cu tot felul de "scuze" ca el trece o perioada grea, ca el nu o sa aiba copii probabil niciodata ( ca parca e vina mea ca nu s-a gandit mai devreme, desi eu i-am amintit subiectul in urma cu vreo 5 ani...nu am sa fiu fertila pana la 100 de ani ...etc..)
Dar el nu era inca pregatit, nu il interesa subiectul. Si deodata, dupa ce prietenul lui a avut un copil ( si ala facut cu forta de nevasta-sa...mai mult)...vrea si el...

Deci sa-l iert ca eu sunt minunata si ca el e "bou" si bla , bla...
Dar eu nu mai astept minuni si nici nu mai am rabdare. Daca un asemenea "prag" nu am reusit sa-l trecem cu bine...atunci de unde forte de infruntat probleme cum ar fi ...sanatatea....sau statul cu copilasul mic cand are temperatura sau tot fele de prob care se ivesc in viata..
Ca nu vom fi totdeauna tineri si frumosi...
Si uite asa am luat fraiele in mana si nu mai astept minuni...si nici nu mai vreau...

Asa ca... slabesc eu 15 kile si ..I am back in business . Nu ca am cine stie ce complexe cum arat...dar sunt la limita cu sanatatea...
hai pup si va mai scriu.

ps . mi-am scos o alunita ieri de langa ureche, sunt cu piciorul luxat inca in durere...si ma doare sufetullll...dar zau ca sunt optimista...
In plus astepr CM.....sunt aproape fericita.....


Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 EmptyMier Aug 25, 2010 10:04 am

mona,mare grija cu alunita,te rog.
am citit cu atentie tot ce ai scris insa nu am inteles ceva:care este pozitia lui vis-a-vis de decizia ta de a pune punct relatiei???se agita,vorbeste cu tine,te roaga sa te mai gandesti,spune ca veti trece impreuna peste aceste momente etc etc???sau ii convine decizia ta???
desi ...cred ca intuiesc atitudinea lui.

Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 8 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-7
Sus 
Pagina 8 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-2
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 3
» Discutii zilnice de tot felul- 14

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: