Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-7

In jos 
+14
lumy_clt
alinutahu
Looana
brunadria
Mona41
turqoise
lyly_mar
samira33
amy
luminita42
guzelnico
menics
galliciana
Admin
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyVin Aug 13, 2010 5:20 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers

Aniversari in luna august

5 aug - sot de samira
13 aug - sot de soricica
17 aug - sot de mirela
18 aug - sot de turqoise

21 aug - crestinarea celor 2 nepotele gemene M and M, fetite frumoase de Lumy_clt

23 aug - surioara violeta 70
25 aug - surioara Looana
aug - bb 1 de Looana
27 aug -surioara guzelnico!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ultima editare efectuata de catre Admin in Dum Aug 22, 2010 6:27 am, editata de 6 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 8:59 am

buna dimineata si de la mine..
azi ma pun sa fac curat in toata casa , in weekend am musafiri printre care si o bebelusa de 3 luni (Luna) Smile , e f frumoasa...
sunt putin plictisita, sper sa termin treaba pana la amiaza , dupa amiaza stau in curte la piscina, e cald deja afara..
galli nu te mai strsa atata , sigur o sa fie bine, sa nu uiti de pasaport .. sanatate tatalui tau..
manu, si eu vreau 54 kg , off de cand cu fiv urile nu scad sub 58 iar greutatea mea era intotdeauna 54kg..
samira , super ca printre altele profiti sa ti petreci bine timpul , pe mine ma intristeaza ideea ca trece vara...
lumi, eu nu prea am parte de barfe, mama intrusului vine la mine de 3 ori pe an! sora sa tot asa.. nu am nimic cu ele dar cred ca e mai bine asa..
va doresc o zi minunata ...
gravidutele , aveti grija de voi...
pupici tuturor!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 9:09 am

Buna dimineata, fete minunate!

Gallicuto, multa-multa sanatate tatalui tau! Sa dea DD sa-si revina cat mai curand. Fii optimista. I love you

Sami, te asteptam duminica la o cadita-ntoarsa! Laughing
Sa vezi ce le voi alerga pe doamnele fara copii ...
Daca s-a oprit curentul la ora 22, sa stii c-a fost vorba de momentul de reculegere pt ingerasii plecati in ceruri.

Lumi, inotul ii face bine si lui bb, dar in mare. Arrow Piscina e interzisa, poti lua microbi.
Iar cu hainutele de gravida ... important e sa te simti tu bine si sa stea bebeluta lejer.
De uitat de sarcina, n-am uitat dar a trecut timpul mai repede.
E ff placut sa faci shopping pt copii aici, mai ales pt fetite. Nici nu stii ce sa alegi, atat de frumoase sunt lucrusoarele.
Sunt putin trista ca n-am gasit chilotei rosii pt gargarite. Mi-ar fi placut la tinutele de a doua zi. Cand am intrebam ieri in cateva magazine, se uitau ciudat: "Rosii??? Pt fetite de 3 luni????" De parca le-as fi cerut tanga cu dantela pt ele.

Amy, daca as avea putere, te-as propune pe tine manager de spital. Stii exact cum sta treaba cu achizitiile. Poate cu persoane serioase ca tine, nu s-ar mai fura si am avea spitale sigure si in RO.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 9:17 am

Brunica, nu te epuiza de tot. Ai nevoie de energie pt musafiri si musafiruta. Very Happy

Ce-as mai smotrui si eu dar mi-a interzis dr efortul. Laughing Saptamana viitoare e musai sa gasim o femeie pt curatenie. Cu aspiratul, spalatul pe jos si stresul prafului ma descurc eu (desi nu le mai fac atat de des ca inainte Embarassed ). Dar geamurile si nesuferitul calcat trebuie musai facute urgent. Sotiorul meu e cam trist ca nu mai deschide direct sifonierul sa le gaseasca pe toate aranjate pe culori. Acum face o tura pe la rufele pt calcat si vine smerit cu cate un tricou/ camasa. Stau cu masa de calcat in salon. Embarassed Foooarte elegant, nu-i asa? Suspect
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 11:14 am

nico, tocmai am terminat de calcat,(nici mie nu mi place) bag un aspirat si spalat pe jos si gata!
dupamasa sunt libera, diseara vine intrusul ( a fost plecat la paris)
asa sunt si la mine dulapurile acuma , dar dupa ce voi fi gravi sigur voi lua exemplu de la tine Smile , nu mai fac nimic..
galli , nu te ai intors?
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 12:29 pm

am revenit......
tata va mai face niste ecografii azi, nu m-a sunat deloc, inca......
i-a pus sonda aseara, a eliminat numai grozavii, nu va mai spun.....
azi i s-a dat apa, si apoi eco!! ma va suna ea mai tarziu!
bruni, la pasaport nu m-am putut lipi, o nebunie curata ce e acolo, plin de cei veniti din afara.....
majoritatea isi fac pasapoarte in regim de urgenta, am si uitat sa iau formulare......
ramane pe sapt viitoare, ce sa fac.....m-am bucurat ca am rez, cat de cat repede treburile astealalte..... si, bineinteles, exceptia confirma regula, m*am mai si infipt, pe unde, cum......
am fost si la finante, m-au chemat peste 1 sapt......incepe sa ma scarbeasca tot ce e in tara asta, oare de ce? eu, care nu eram deloc asa......uffffffffffffff....................
maine treb sa ies iar sa platesc niste facturi, si .......gata banii...... minunat!!
e important ca nu disper.....inainte era nasol cand ramaneam fara bani, acum, parca m-am obisnuit....... affraid
revin!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 12:55 pm

galli draga,
va fi bine tatal tau...vei vedea...
si mi-e la fel de cunoscuta starea asta si senzatia pe care o ai cand acu ai bani...si in jmatate de zi...nu mai ai...ba eu mai raman si cu o factura doua neachitate...dar devine o obisnuinta... nici nu ma mai stresez...

acu' am alta problema: am comis-o ieri...si ... Shocked azi am calculat iar, si iar....si erau cam doua zile de la ovulatie...dupa cum mi-am simtit eu organismul...nu stiu, incerc sa nu ma mai gandesc...ce o vrea Dzeu...hmm
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 1:06 pm

Salut fete,
azi facem cumparaturi; le facem lasagna vizitatorilor de sambata, o pregatim de vineri seara. In rest prajituri, sucuri, chestii pentru copii..Am dormit azi ca o cizma pana la 11.30! aseara am stat sa citesc pana la 2 noaptea. Azi sunt cam ametita, vad ca azi e un pic de soare poate stau si eu pe afara.

Gali, bine ca tatal tau s-a dus la timp la spital, era cat pe ce sa faca altele mai grave!.. V-a ferit D-zeu!

Bruna , asa gandesc si eu!! Cu cat vin mai rar cu atat mai bine; vizita asta cred e singura pe an din parte a familiei reunite! Soacra-mea de 2x pe an! nici eu n-am nimic cu ele ba le mai gasesc si scuze dupa ce ma enervez! :)Dar..ca si tie mi se pare mai sanatos asa!

revin!
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 1:07 pm

ciao frumoaselor!

Multumim din suflet pentru urari, Dumnezeu sa va intoarca dorintele I love you
am sarbatorit in doi,la munte, aseara am facut un gratar,o sticla de vin si "inaugurat"foisorul Embarassed chiar acum vorbeam ca incepe sa ne placa singurei, fara prea multi musafiri, preteni de ocazie si rubedenii alien


nico, verisoara mea va naste la cluj, la Gynia, diseara sosesc de la Ist, maine are programare la clinica. distractie placuta la botez, multa sanatate gargaritelor, ai grija sa nu te obosesti prea tare cu tinutul piticelor in brate.pupici


gata si cu cadourile, pentru babyboom(finutu') am cumparat ceva hainute de toamna si o jucarie cu scoobydoo cu telecomanda care face de toate nebuniile Laughing maine mai cumparam si un tort din tg-jiu sa nu il car din cluj ca nu se va mai alege nimic din el.
verisoarei i-am cumparat o geanta super faina de la o'neill, ii va fi foarte utila pentru bebe ca e mare si rezistenta, deci e cadoul ei cu care cara stuff-ul lui bebe bounce

pupici si ne "auzim" in cateva zile I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 1:23 pm

Off Nico si ma gandeam la o piscina, dar tot asa eram in mare cumpana din cauza microbilor! Si mai am si contractii..:-( Nu de inotat, ca habar n-am , dar asa sa ma plimb prin apa...Stii ce-mi trecea prin cap, sa-mi pun scotch pe ..pasa..sa nu-mi intre microbiii!! Very Happy Sunt chiar dusaaaa.. Oare chiloti impermeabili nu exista??? Rolling Eyes

Manu zici ca ai comis-o! Pai si ce? Faci un copil daca ti-l daruieste D-zeu!..Ca daca te iei dupa vrerea barbatilor, ei au nevoie de 100 de ani sa-si proceseze prioritatile!!.. Smile

Amy, nu stiu ce-o mai fi dupa ce nasc..Doamne sa ma vad eu acolo, sa vad copilul sanatos.. S-ar putea sa nu mai am timp deloc...Mai ales ca as vrea insa ca dupa o anumita perioada sa reincep sa-mi caut de lucru, ca e clar ca bogati nu suntem..planuri , ce sa zic vom vedea, s-o gasi timp sa mai scriu si sa citesc povestile noastre!! Very Happy

Turqoise, ati petrecut minunat! Si mie imi place mai mult in doi!...:-))
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 1:37 pm

Tuquoise, ati petrecut f frumos! cheers Multumim de urari! flower
Sa revii cu detalii despre ceea ce a determinat-o pe verisoara ta sa nasca in RO. Wink

Lumi, pericolul apei din piscina sta in clorul care se amesteca cu materii organice (celule ale pielii, transpiratie, urina si unele produse cosmetice). Combinatia respectiva dauneaza fatului (avort spontan, greutatea mica la nastere, probleme ale tractului urinar si defecte ale tubului neural- DD fereste!).
Ca apa in "pasa" nu-ti intra ca intr-o sticla. Laughing E ca atunci cand faci baie. Very Happy
Ai fost haioasa cu chilotii impermeabili. Laughing
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 1:40 pm

Fetele, despre haine, sa nu va inchipuiti ca-s strangulata cu ele!! Very Happy dar pentru olandezoaicele astea din provincie (pe aici pe langa amsterdam se imbraca mai sexi femeile) totul e prea stramt!!..Ele poarta niste haine de buna calitate, insa tip ''sac pe trunchiul de copac ''(asta zice chiar barbatu meu!!!). Si chiar de-s mai stramte, sunt absolut neinspirate. Nu stiu cum fac ele de le pica asa prost pe forme! Question probabil asta o fi motivul pentru care hainele mele le par prea mulate. Eu am cautat mult niste pantaloni de gravida care sa-mi vina asa cum vreau, dar am gasit pana la urma..:-)) Cat despre cosmetice au si ele fond de ten, rimeluri, ruj, creme, produse de corp etc..dar le ascund cu discretie, ca se dau naturale Suspect Pentru par nu stiu ce folosesc ca dupa 30 de ani se tund scurt, deci ce sampon , ce balsam, ce masti!?.. Si se mai si baga la cutia de UV ca sa se ofileasca mai repede!!Very Happy Nu m-as gandi la toate astea daca nu incepeau sa ma calce pe nervi cu judecatile lor de valoare!..Oricum barbatii olandezi sunt de departe mai draguti ca si comportament decat femeile! Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 1:48 pm

Asa e Nico cu piscina!... dar imi faceam si eu planuri de fraiera..!!! Very Happy la marea nordului as mai putea sa ma duc?tongue Barrrrrrrrrrrr! Very Happy

Pupici, hai ca ma duc la micile mele indeletniciri!!! Ca barfii destul pentru azi!!
flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 2:32 pm

lumi...dar daca pui un tamponel sau o jum de tampax??? sunt dusa si eu cu capul...
in rest, fi sigura ca-l voi tine...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 5:17 pm

hello,hello.

nico,nu mai spune a2a oara ca m-am si infiintat la locul faptei. Smile
galli,sanatate multa tatalui tau.
lumi,eu sunt lesinata dupa apa si balaceala...nici daca eram zodie de apa nu ma simteam asa de bine in apa.
turqoise,sa va fie de bine...noi nu suntem genul singuratici...preferam sa mergem peste tot cu gasca de prieteni.
zilele de nastere ni le serbam de cate 3 ori...si cu familia si cu prietenii mei si cu prietenii lui.
manule,eu ma rog sa fie bebe...macar alte femei sa faca bebe daca eu nu pot.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 5:31 pm

aseara ne-a venit lumina pe la 9...eram pe picior de plecare.

azi sunt in ziua 1 de Cm...am o stare de nestare...nu suport hainele de pe mine...am senzatia ca ma sufoc in ele,elasticul de la coada ma strange...balaurii de la degetu mic sunt uriasi ca am depasit data pedichiurii...as dormi...dar trebuie sa merg la ora 8 la restaurant,la ziua unui baiat de 10 ani,copilul unor prieteni buni.
am umblat azi ca berbeaca prin Mall Baneasa sa cumpar cadou...greu al naibii...ca domnisorul in cazua...are la 10 ani 1,45 m si 60 de kile...si am vrut sa-i cumpar ceva de imbracat ca am zis ca de jucarii nu mai e...iar de citit,facut sport...nu se lipeste asa ceva de el.
la copii mi-a fost imposibil sa gasesc ceva...ma chiombaneam pe tabelu ala cu corespondenta masurilor in functie de varsta si scria ca la 14 ani un baiat ar trebui sa aiba cam 55 de kile...buuuuuuuuuuuuuun...al nostru are 60 la 10 ani.
pana la urma am luat un hanorac de la GAP,unul albastru....l-am probat eu...ca stiu ca m-am imbracat in primavara ,la munte cu o vesta de-a baiatului si mi-a venit...am luat masura S de la barbati...imi e putin largutz insa cred ca lui ii va veni bine si oricum lor le plac hainele mai lalai asa.

da nush cu ce sa ma imbrac io diseara...nu e un restaurant pretentios...si cum va ziceam ca simt ca strang toate alea...imi vine sa ma duc despuiata.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 5:39 pm

aaaaaaaaaaaaaa.....nu v-am zis de World Class Healt Academy.
am fost surprinsa sa gasesc acolo oameni pusi pe treaba lor,nu veniti la agatzat-pardon socializat,cica asa se spune acu'...chiar isi vedea fiecare de ale lui.
am vazut si 3 pitzi....2 d-alea de mergeau cu pieptu bine infipt in fata de ziceai c-au inghitit matura...asa stateau si in piscina...si ocupau ca nesimtitele un culoar degeaba...ca nu inotau...stateau pe marginea bazinului si impungeau strasnic cu tzatzele aerul si-si dadeau ochii peste cap si am mai vazut una in jacuzzi....avea ,surorilor, niste unghii lungiiiiiiiiiiiii rau de tot...cam 5-6 cm lungime aveau...erau inconvoiate asa ca ghearele...hidoase mi s-au parut affraid si date cu oja alba affraid si avea gene false si clipea des tuta ca-i intra apa de la jacuzi ala in ochi. Very Happy
in rest...a fost bine Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyJoi Aug 19, 2010 9:02 pm

Ce m-ai facut sa rad Samiro cu pitzipoancele!... Very Happy

Nu merge Manule nici asa la femei gravide...nu se baga chestii Wink

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyVin Aug 20, 2010 6:41 am

Buna dimineata dragelor.
Sami, si pe mine m-ai amuzat cu donsoarele respective, mult silicon putina minte...
Ce bine ca azi e vineri si vine we. Maine ii luam pe pitici si mergem la nasi la Giurgiu. Or sa stea la noi pana joi. Imi e asa dor de ei, abia asteot sa-i vad.
Aseara am vb si cu surioara care mi-a zis ca e bine, ca bebita din burtica e tare agitata, dar in rest e in parametrii si e ok.
Va pup pe toate !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyVin Aug 20, 2010 7:46 am

buna dimineata,
doamne, am dormit si eu ca omu'...
samiruto dar ce probleme ati avut cu electricitatea?? te asteptam cu vesti de la petrecerea de aseara...cat despre pitzi...plin si litoralul de ele...
eu aseara m-am delectat cu...meciuri affraid daca va intereseaza scoruri...intrebati-ma.... Shocked
altfel...mai nimic, ma bucur ca vine we, si sper sa mai ajung pe la plaja un pic....
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyVin Aug 20, 2010 8:35 am

Buna diminieata dragelor, intram si noi pe fuga.
Tati e la plimbare cu fetele, iar eu am ramas sa mai aranjez una alta, deh noi mai iesim dimineata pe racoare cu fetele prin parc.
Dupa cum stiti maine e ziua cea mare botezul fetelor. Avem niste emotii si suntem destul de agitati si bineinteles ca si ele ne simt. Am aranjat mai totul, mai tb luate bauturile, fructele si niste maruntisuri. In mare parte de botez s-a ocupat tati, eu am cam fost legata si de maini si de picioare, cum s-ar zice.....n-am reusit sa fac totul asa cum am vrut eu. Se putea si mai bine Sad
Sper totusi sa iasa o petrece frumoasa si lumea sa se simta bine. Am si exagerat nitel, ca deh, parca facem nunta nu botez Very Happy . O sa fim in jur de 85 de persoane cu tot cu lautari.

O asteptam cu drag pe nasica si pe nasicu sa ajunga si sa isi intre in drepturi.

Sper ca fetele vor fi cumintele la biserica, o sa ma ingrijesc sa fie mancate si dormite.....caci altfel mi le inchipui plangand mai toata slujba.

De mine n-am prea avut timp, uitaasem sa ma programez si la coafor.noroc ca am gasit ieri un loc liber. Fetele imi mananca mai tot timpul, totul graviteaza in jurul lor, saracu tati mai primeste si el cate un strop de atentie.

Gata m-am plans cam mult.

Sper ca mandrele sa nu o oboseasca prea tare pe scumpa lor nasica si pe bebita, f grele nu sunt, 4,5 kg Mara si 4 kg Maia. Din cate mi-a spus a zis ca are ajutoare de nadejde.

Stiati ca am o nasica de milioane....normal ca stiati. Fetele mele sunt tare norocoase.

Ps. pt fetele din Bucuresti care vor sa vina sa ne vada la biserica, pun un link cu locatia bisericii:

http://www.liviunegoita.com/harta/cauta.php?cod=136&cuvant=&x=222&y=165&img=Biserici&domeniu=oricare

Este exact la jumatatea distantei dintre piata Ramnicu Sarat (metrou Dristor) si piata Matei Ambrozie (metrou Grigorescu), sau pe linia tramvaiului 27 la statia Voluntari (prima statie dupa piata Ramnicu Sarat). Sau ne auzim la telefon.

Am fugit, sa ma apucat de treaba ca acu se intoarce tati si eu n-am facut mai nimic.

Va pupacim dulceeeeeeeeeee si o sa revenim cu poze cat de curand.

Weekend placut!!!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyVin Aug 20, 2010 12:56 pm

hello, pe ziua de azi!
am fost dimineata la platit facturi.....
Distractie placuta maine, la botezul M and M, tot ce e mai bun pe lume pt cele 2 printese!
Lumih, manu si samira, hai ca m-ati amuzat! pe cat sunt de suparata...
turqoise, cine e bb din poza?? distractie placuta si voua!!

in alta ordine, tata nu a facut pp ieri de dim pana la 5-6 seara, avusese sonda, dar, mnealui o scosese......aseara s-a dus la asistenta sa ii puna alta.... trimis bineinteles de nevasta-sa.....
m-a sunat si pe mine aseara, scurt, fara chef de vb..... nu am comentat tare multe.....

acum este acasa, intors pe dos, ramane cu sonda ......
si i s-au dat niste antibiotice pt infectie urinara.......

asta e........cam atat......... va pup pe toate, la rand!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyVin Aug 20, 2010 1:11 pm

buna dimineata

fetelor,sunt chiauna...sa va povestesc:
aseara m-am dus eu la ziua baiatului si pe la 10 a ajuns si Samirutzu meu-el fusese in Germania...in fine..pe la 12 am fost acasa...si pe drum imi zice omu meu ca iar il incearca rinichii.
ajungem acasa,ii dau No-Spa si Ketonal si ne bagam in pat in jur de 1 si incepe sa se foaisca in toate felurile.
si-a facut dush fiebinte,s-a bagat iar in pat...ii era greata rau...a varsat si sufletu din el....stricat rau de tot la stomac....stare febrila ,in schimb ii clantaneau dintii in gura...era invelit cu doua pilote si tot spunea ca ii e frig insa era ud leoarca.
ce sa va mai spun era straveziu la fata.
l-am dus la Urgenta la Elias...l-au pus imediat la perfuzii,i-au facut cockteil-ul ala cu algocalmin,scobutil si papaverina...i-au facut analize...infectie urinara nu are...am asteptat sa i se termine perfuzia si ne-am intors acasa.cred ca i-a bagat si un somnifer ca a adormit bustean.
vreo 3 ore am stat pe la spital...pe la 6 si ceva a adormit el acasa...da io nu puteam sa mai dorm de grija...nici nu mai stiu cand m-a rapus somnul.
i-a dat tratament insa i-a spus ca o sa se mai chinuie pana elimina tot nisipul.
ooooffffff.....asa mila imi era de el azi-noapte.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyVin Aug 20, 2010 1:17 pm

distractie frumoasa la botezul de maine.
sa fie cumintele cele 2 domnisoare,iara mami,tati,nashii si toate rubedeniile si prietenii sa petreaca frumos.

azi e Sambata sau ce naibilor de zi e??? Shocked
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyVin Aug 20, 2010 1:20 pm

Buna fetele,

Lumy vreau sa-ti urez din inima sa va traiasca fetitele, sa fie sanatoase si sa va bucurati de ele!! Ma impresioneaza cat de bine reusiti sa va descurcati amandoi cu doua fetite mici! Este nemaipomenit. Se pare ca aveti un botez mare, mare!!! Imi place!! Petrecere frumoasa, sa aveti parte de toate cele bune pe lume!!
flower

Gali sa dea D-zeu sa se faca bine tatal tau!.. acum de cand cu boala ce sa mai zica si el, nu cred ca are chef de vorba..sper sa se faca bine repede ca numai grijile astea nu-ti mai lipseau. I love you

V-am citit pe toate gagicilor, va salut si pup, dar nici eu nu stau azi la multe comentarii ca e soare pe afara, 25-27 de grade.. mama ce raritate! Si mai am si de trebaluit pe aici ca tere incet ma misc.:-)

Ne mai auzim!
flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 EmptyVin Aug 20, 2010 1:33 pm

Doamne Samiro, ce sperietura..Oare nu poate face tratament sa-i treaca?.. e tare infricosator sa-l apuce asa la intervale de timp, inclusiv pentru el. Criza de rinichi s-o fi combinat si cu vreo toxiinfectie alimentara. Sa se protejeze, face prea multe eforturi!..eu in locul lui nu mai veneam la aniversare, mai ales ca tocmai venise din germania; extenuarea fizica, mancarea poate nepotrivita, agitatia etc. , plus problema lui la rinichi nu sunt o combinatie buna pentru sanatate.
O sa vezi tu ca o sa vina vremea cand sanatatea voastra va fi mai importanta decat onorarea a nu stiu ce obligatii. Zic din experienta. Eu de cand mi-am vazut sotul lesinat pe podeaua de la baie nu mai fac nici un compromis pentru nimeni. Imi pare tare rau de ce s-a intamplat..Te pup.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-7
Sus 
Pagina 5 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-6
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul - 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: