Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-7

In jos 
+14
lumy_clt
alinutahu
Looana
brunadria
Mona41
turqoise
lyly_mar
samira33
amy
luminita42
guzelnico
menics
galliciana
Admin
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyVin Aug 13, 2010 5:20 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers

Aniversari in luna august

5 aug - sot de samira
13 aug - sot de soricica
17 aug - sot de mirela
18 aug - sot de turqoise

21 aug - crestinarea celor 2 nepotele gemene M and M, fetite frumoase de Lumy_clt

23 aug - surioara violeta 70
25 aug - surioara Looana
aug - bb 1 de Looana
27 aug -surioara guzelnico!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ultima editare efectuata de catre Admin in Dum Aug 22, 2010 6:27 am, editata de 6 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 11:44 am

hello,hello
sunt speedy de azi dimineata.
am fost cu machineta la service...vorbise Samirutzu cu baietzii si m-au luat cum am ajuns....intr-o ora jumate a fost gata masina mea...si m-am dus ca tuta fara bani...ca imi imaginam ca ma duc ,las masina si ma intorc s-o iau seara.
da e prieten sotioru cu patronu de acolo si m-a lasat sa plec fara sa achit.
m-am intors acasa...luat bani...intors la service si achitat.
apoi am zburat la piata,am facut piata...am venit acasa si am facut intr-o foarte mare goana de mancare ca io stiam ca barbatu vine la noapte si ziceam ca am timp berechet sa fac de papa ...da m-a sunat la 10 sa-mi spuna ca e la Sibiu si nu se mai opreste sa manance nicaieri...si ca vrea ciorba-al meu, fetelor, e cu ciorba si cu mancarea gatita...il pacalesti o zi cu mancare uscata de a2a incepe si maraie.
asa ca pana la ora asta am facut si ciorba si felu 2 si paste cu lapte si am rezolvat si cu masina.
moooaaaaaaa....m-am miscat cu talent azi...nu mai am nevoie de sport. Very Happy

galli,e bine,multu de intrebare...azi e ultima zi de tratament...speram sa nu mai apara crize.
Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 11:47 am

fetelor sunt disperata, mi-a iesit amh ul f mic:
0,4 ng/ml la valori normale de 2-6.8
si inca o valoare de 2,9pmol la valori normale de 14-48.

credeti ca nu pot face fiv? ca nu mai am nicio sansa?

dr. albu nu mi raspunde la tel...sunt disperata!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 12:19 pm

Baby, din pacate eu nu te pot ajuta pentru ca nu ma pricep. Nu intra in panica. O sa-ti raspunda sau medicul sau una dintre fetele cu mai multa experienta. Te pup !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 12:25 pm

Buna fete, aici a plouat bine toata noaptea si acum ploua mocaneste. Fata s-a intors din Thasos , e deja la Bucuresti. Bine ca sunt bine, sanatosi. Azi , poate ma duc prin magazine sa-mi iau niste pudra, un suport de uscat vase...etc...si papuci de casa ca mi s-au rupt! oare din cauza ca ma fac elefant?! Very Happy Diseara am hotarat sa-i servesc lui H. carnati biologici si salata Very Happy si poate fac cartofi la cuptor din aia la punga..dar eu ce mananc?.. mai vad eu poate mai ia inspiratia pana dupa amiaza..!

O zi buna gagici!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 12:37 pm

Bebitza, grozav nu este. Totusi ma gandesc sa repeti analiza.....:-( Cam costa stiu, eu sper sa fie o gresala...FSH cat este? Dar Inhibina B? Ca ele se coreleaza.
Daca insa e adevarat, atunci fiv-ul are sanse foarte mici....:-(((( Mai degraba ramai pe incercari naturale sau fiv cu ovule donate, dar asta se face prin alte tari si e cam scump. Insa nu e imposibil.
Eu am ramas natural cu AMH de 0,98, cred ca e important e sa functioneze corect si altele pe acolo... Vorbeste si cu albu, cred ca te va sfatui de bine.
te pup din suflet si regret mult ca ai primit o asemenea veste.
Sus In jos
Looana

Looana


Mesaje : 30
Data de inscriere : 30/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Undeva prin Vestul salbatic

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 12:40 pm

Mona draga mea am tot urmarit problema ta,nici nu stiu ce sa zic as zice o vorba ,,ori ce sut... e un pas inainte.E bine ca ai un copil din cite am inteles si esti sanatoasa asta e cel mai de pret in viata restul ce vrea Doamne Domne .Si eu am fost in situatia asta numai ca la mine cind am vrut eu nu a vrut el si cind a vrut el nu sa mai putut asa ca acuma ma mandresc cu cei 2 catelusi ai mei care umple golul din sufletul meu .Si sunt multumita asa cum sunt sanatoasa in primul rind la 41 ani. cheers restul nu mai conteaza numai singura diferenta intre noi este ca sotul meu are dintr-o casatorie anterioara 2 copii si pina la urma tot avem ceva ,bine cel mai aproape e fica mea care e pt el e baza lui la batrinete.
Restul fetelor ma scuzati ca nu va scriu numele in parte dar sunt alaturi de voi cu problemele fiecaruia si i-mi sunteti toate dragi si va pupacesc pe fiecare .
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 12:40 pm

Mona daca te-a rugat sa ramai inseamna ca asta vroia. Dar daca te implora ramaneai?..Tu vrei o confirmare ca te iubeste? Una puternica, vreau sa zic?...Tu oare ai decis? Sau e o chestiune de ambitie? Dar tu il mai vrei?...Ca daca el crede ca nu-l mai iubesti atunci nu mai exista motive sa te implore. Ce nu merge de fapt?.. Comunicarea, atractia, sexul...? sau e numai dorinta lui destul de neclara de a avea copii?..Daca intr-adevar toate astea nu mai merg va trebui sa-ti cauti fericirea in alta parte. L-ai intrebat tu si ti-a zis el explicit ca vrea sa incerce sa aiba copii cu alta femeie, mai tanara, mai evreica?. Sunt multe intrebari, pe care mi le pun citind relatarile tale. Pe cuvant, sunt un pic ingrijorata...cantareste bine ce vrei tu, nu ce-ti inchipui ca vrea el. Eu dupa cum stii am divortat cu multi ani in urma si nu am regretat, in ciuda greutatilor, dar la mine lucrurile au fost parca mai clare. Sper sa iei hotararea cea mai buna! I love you
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 12:53 pm

babyblue, din cate stiu eu asta inseamna o rezerva ovariana mica...
dar vad ca tu esti tanara...
e posibil sa fie o greseala, si chiar daca nu e am auzit cazuri de fiv si cu 0.15 ahm si acum e insarcinata.
cel mai bine vorbeste cu doctorul.pup
Gali, parca am scris ieri, sau parca nu...ca vin pe 16 sept in romanica pt vreo 10 zile..
sa-mi ling ranile Very Happy
Samiruto, si yo sunt borsareasa ca si al tau sotior...numai ca yo tre' sa-mi fac singura... Twisted Evil
Pofta buna si reintalnire placuta..
Mirelo burticoaso..ce faci?
Pe unde e nasica fetelor?
Amy, puuup
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 1:04 pm

mona am facut radacini stand in pat, ma maresc vazand cu ochii si as manca non stop affraid
ma misc numai cu masina
al meu e paranoic sa nu cumva sa fac ceva sa i deranjeje mormolocii care au deja 300 grame

ma bate la cap sa vin in israel sa stau cu soacra mea ca cica daca nasc acolo primesc nush ce bani si au copii cetatenie automat, mai ales ca si el are
si eu nu vreau nici in ruptul capului sa plec

pupicei
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 1:14 pm

Lumi,
Evident ca treaba nu e simpla..
De iubit ne iubim ..dar dupa cum bine stii asta nu e totul de la o anumita varsta. Nu mai suntem orbi cu hormoni in cap.
Sigur ca in ultima vreme s-a deteriorat relatia si a si degenerat un pic, cu nervi , cu reprosuri.
Il iubesc, si inca foarte mult, dar am ajuns intr0un punct in care ori suntem foarte hotarati si facem o schibare radicala de atitudine, de viata, de proiecte, de prioritati, ori ne luam catrafusele si by, by.
Probabil ca avem nevoie de ceva timp separat...6 luni -un an...nu stiu.
Nu e simplu...dar eu sunt foarte hotarata...si el apreciaza ca macar eu sunt consecventa..
Chiar ieri ii spuneam ca daca realizeaza ca daca i-as spune acum, iubitul meu, nu pot fara tine, nu ma lasa...evident ca el nu m-ar lasa.
It is a must....crede-ma.
Tot o coacem noi de vreun an de zile..dar am mai dat o sansa fiv-urilor...
Asta e limita mea..si a lui...ne trebue o pauza sa ne linistim gandurile.
Din fericire, eu am de lucru si asta imi da un sentiment de siguranta ca voi face fata financiar situatiei.
Dealtfel INTODEAUNA am fost independenta financiar...asa din instinct de conservare.
Nu castig mult dar stiu sa ma dramuiesc si trimit si mamei acasa in romania ...
Am sa merg acasa si am sa ma linistesc si vad incotro o iau.
Deocamdata mi se potriveste foarte bine ce mi se intampla.
Tu cum te simti? Banuiesc ca graviditatea la "maturitate" e putin diferita...
Pupi pe burtica. Ce ma bucur ca e fetita...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 2:02 pm

baby,e o valoare mica a AMH tau insa poti face Fiv cu aceasta valoare.
vei primi probabil o chema de tratament ceva mai agresiva insa poti obtine ovo necesare Fiv-ului.
ca o parere strict personala...daca as fi in locul tau si daca faci cu Albu...eu as insista sa-mi dea si Cetrotide in ultimele zile ale stimularii-stiu ca el nu foloseste Cetrotide dar nici nu se opune daca soliciti,insa de la PK stiu ca e foarte important sa iti administrezi si asa ceva in ultimele3-4 zile de stimulare,pentru ca ai nevoie nu numai de foliculi grasi-cu dimensiunea optima,ci ai nevoie ca ei sa fie complet maturizati si Cetrotidele exact asta face:maturizeaza complet foliculul ajuns la dimensiunea optima...si previne ovulatia necontrolata.
de ce insist pe ideea asta???pentru ca tu,avand rezerva ovariana scazuta,ai nevoie sa obtii maximum ce se poate obtine din acest Fiv si nu-ti poti permite sa pierzi nici macar un ovocit si de asta trebuie sa fie toti cat mai vigurosi si complet maturizati.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 2:05 pm

Looana, distractie placuta sa aveti!!!! Super ca mg in concediu numai voi2!!!
si catelusii cu cine ii lasi??
bebita, sigur era greseala...... poate virgula era de vina.
mona, eu totusi cred, ca voi renuntati prea repede la aceasta relatie......
sau?
soro, eu nu vazui ca ai scris........

sami, ce ai spus ca gatesti??
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 2:19 pm

Mireluto,
E frumos ce spune el dar nu prea e practic..
Daca tu nu ai cetatenie...nu stiu cam care sunt costurile unei nasteri...
Intre noi fie vorba despre cetatenie....ma crezi sau nu dar fica-mea nici acum la 15 ani nu i-am facut cetatenie desi si eu si tatal ei suntem cetateni isr si rom...
Si asta dintr-un simplu micut motiv....
Aici ai cetatenie,esti fata sau baiat...la 18 ani mergi OBLIGATORIU in armata...
Daca traiesti in strainatate pana la aceasta varsta , dupa varsta de 18 ani cand pune piciorul in Israel este saltat de politia militara...si incep negocierile sa se inroleze in armata etc.
Cred ca sotul tau stie asta foarte bine...
Nu prea am inteles cum a dobandit el cetatenia sau daca este "sabru" adica nascut aici dar nu conteaza.
Altfel spus , cu Romania in Europa, nu prea e mare sfaraiala sa ai cetatenie isr.

Faza misto in Paris...
Nu voiam sa spunem ca suntem din Isr.... da' nici nu prea-mi venea sa zic ca sunt din Romania....uffff ce tie si cu stigmele astea...
Hai pup
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 2:24 pm

Gali, vezi si tu pe la pagina 12,13...
puuuuppp fata minunata...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 2:25 pm

galli,am facut ciorba de periosare,friptura de pui cu usturoi si rozmarin proaspat si cartofi intregi la cuptor,salata de vara asortata si melcisori cu lapte si scortisoara.
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 4:03 pm

Looana,
Din pacate eu am cam lipsit la lectia de istorie pe site in ultima vreme si nu prea iti stiu povestea. Sa inteleg ca si tu si el aveti copii din casatorii anterioare ? cati ani are fetita ta?
pup
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 4:20 pm

parca 21 spuna looana. in capitolul asta a scris undeva.
azi a scris de copii sotului.

mama, sami, vin si eu la masa la tine!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 4:24 pm

Fete ,
Tocmai am vorbit cu femeia de la care trebuie sa inchiriez.
E o simpatica si dupa ce ieri mi-a cerut recomandare de la cineva care ma cunoaste si i-am dat o doamna cu care sunt eu in relatii bune , o vecina, o poloneza de vreo 80 de ani, doamna cu inchiriatul mi-a zis ca eu i-am facut o impresie deosebita si ca din pc ei de vedere pot sa vin si nici nu o intereseaza contractul. O sa semnam ceva de mana ca eu stau acolo si platesc atat si sa o anunt cu o luna inaintecand vreau sa plec.
Si cel mai imp ca pot plati doar de la luna la luna si nu trebuie sa daiu pe 6 luni chiria sau pe 12 luni...cum se obisnuieste...
asta-i....
al meu iar m-a sunat si m-a intrebat daca sunt sugura...
am zis ca da si il rog sa fie si el. S-o incercam si pe asta...ca inertia ramasului impreuna am incercat-o si nu a fost foarte constructiva.
m-am lungit...
pupiii
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 4:33 pm

mona,poate gresesc dar simt o usurare in "vocea" ta si incep sa cred ca va fi de bun augur separarea asta.poate va aduce relaxarea necesara pentru amandoi si poate iese ceva bun de aici...oricum posibilitati sunt doar 2:ori va regasiti ori va gasiti drumul mai departe.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 4:45 pm

mna, e super ca ai gasit locuinta fara garantie!!
sa fie cum vrei tu si in ceas bun!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 4:50 pm

galli,hai ca ti-am facut loc la masa...am scos si vesela pentru musafiri Very Happy
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 5:23 pm

sami, multumesc!! sa stii ca vin!!!

alinutele, de ce nu povestiti cu noi??

lumih, tu?? ce faci??

nico???
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 5:25 pm

mona stie ca de asta a fugit si el din israel
pe aeroport au venit sa l salte sa l ia la oaste

de asta nici eu nu vreau acolo............cum sa mi ia mie mormolocii sa mi faca soldati si la nastere sa le taie si putulica affraid
doamne fereste
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 6:04 pm

Gali fusei pe la supermarket, papuci nu am gasit dar m-am consolat cu cumparaturi alimentare, macar scap de-o grija.:-)) poate maine ma duc pentru alte chestii practice ca era prea mult de umblat..Oricum am avut masina azi nu am carat nimic greu si in casa le-am adus una cate una de la masina.

Mona, nu mi-as fi iertat daca nu te-as fi intrebat de mai multe de ori daca esti sigura!!! :-)) Daca te-ai gandit, daca e o hotarare luata cu calm! Asteptam sa zici ceva si de partea financiara ca asta e un aspect important si ma bucur ca e ok. Astea fiind zise sa dea D-zeu sa fie bine si sa fii fericita indiferent daca va intoarceti la vechea formula ori mergeti fiecare pe drumul lui. I love you
Cu sarcina sunt bine, sa stii ca ma asteptam sa-mi fie mai greu. Ma mai uit pe la odisee pe dc si fetele de acolo-s mai tinerele, dar e plin de vaietaturi cam asemanatoare cu ale mele..asa ca trasei concluzia ce sunt deocamdata bine..:-) Cred ca am noroc ca nu lucrez - daca pot zice asta- ca altminteri nu cred ca faceam fata!..Si eu ma bucur ca e fetita si H. la fel..dar oricum orice ar fi fost stii tu, vrem sa fie sanatos!..

Mirela m-ai facut sa rad cu putzulicile!..Smile Daaa, mai bine te lipsesti de cetatenie, vorba lu' Mona!..:-)

pup fetele!
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 EmptyJoi Aug 26, 2010 6:18 pm

lumi nu radea
daca rabinului ii tremura mana
pai ciomu ar fi mic copil...............
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 10 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-7
Sus 
Pagina 10 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-6
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul - 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: