Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-6

In jos 
+14
alinutahu
mirela2
luminita42
lyly_mar
turqoise
guzelnico
Sorina
azumica
Mona41
samira33
menics
amy
galliciana
Admin
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 6:06 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul! cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 12:29 pm

astea sunt preturile de la cluj:

FIV 800 EURO
FIV+ICSI 1000 EURO
IUI 100 eur
Tratamentul nu este inclus.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 12:33 pm

mda, multumesc de pareri...
asa voi face voi avea o discutie cu el, dupa care il voi invita la ai mei...
iar cu sora-mea... vom mai iesi...cand s-or intoarce din concediu....
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 12:34 pm

Sorinuca, zau, nu stiu ce sa zic. Stiu ca sefuta noastra a facut IA la Cluj. Poate vine ea cu ceva detalii.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 12:38 pm

Meni, nu da un aer f oficial discutiei. Trebuie sa vina asa, ca o boare- "Uite, dragul meu, sambata ne-au invitat ai mei la masa. N-as vrea sa-i refuz, le face placere sa acceptam invitatia. etc"
Hai ca te descurci tu, fata frumoasa si desteapta. I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 12:44 pm

sorina, poti intra si pe euromaterna constanta sa vezi preturi, din pacate la Cta nu se face FIV dar IA da...parca..
eu acolo vreau sa nasc Shocked
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 1:55 pm

Suspect am ramas singura??
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 1:56 pm

Manu, acolo vrei sa nasti? deci, ne dai vreo veste buna? Very Happy
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 2:11 pm

ha,ha,
nu draga , n-am facut nici un test, dar eu mi-am ales maternitatea ca doar nu oi naste acasa...
asta cand se va intampla, hihi, hi...
sunt cu capul...de la caldura?!!
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 2:16 pm

ma gandeam, ca poate-poate...eu inca nu m-am gandit unde voi naste! mai iintai sa raman gravida ca dupa aia gasesc eu unde sa nasc! nasc in piscina Laughing
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 2:23 pm

da, la noi este maternitatea Ysis, cu nastere in apa...hmm, dar la 100 de ani sa mai nasti pe cale naturala??cam greu...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 2:29 pm

haha, sau poate face G o piscina la 'Poiana '
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 2:32 pm

asa da. apoi te privatizezi si organizezi nasteri in piscina! Very Happy
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 2:33 pm

mda, te trec pe lista sa stii...la invitate speciale
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 2:35 pm

multumesc.flower numai de as avea un asa curaj! eu fac pe mine si daca vad acul de la seringa
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 2:37 pm

galli ce-ai mai facut tu bun???
mai dar fetele astea lipsesc de la apel , ceva de groaza, hei, pe unde sunteti??
mona?
nico?
galli?
amy?
care mai sunteti??
lumi?
mayan?
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 2:39 pm

mie medicul, mi-a spus de data trecuta ca el nu este de acord ca la prima sarcina , la varsta asta sa nasc normal, mai frate parca am 100 de ani Mad ma face sa ma simt mai batrana decat sunt No

Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 2:47 pm

sorina, preturile pt fiv la cluj sunt intradevar destul de mici fata de restul si include doar procedura fara medicamentatie si analize,insa eu sunt cam rezervata in ceea ce priveste rata de reusita la aceasta clinica. am vazut postarea ta si pe dc, sper sa iti raspunda fetele de acolo ca ele stiu mai bine.mie personal nu mi-a placut deloc felul in care te trateaza mai ales ca anul trecut am repetat spermograma la ei si d-na dr.si-a permis sa-mi sugereze sa-mi gasesc alt partener daca vreau sa fiu mamica.iti dai seama ca am iesit mancand pamantul? No acum faci cum crezi tu ca e mai bine, au fost si reusite, poate ca am fost eu un caz nefericit Suspect
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 2:53 pm

Alo, alo,...vreau si eu la Poiana... Very Happy
Dragi fete cucuiete...
Manu scompa, nu-i alta ca nasica Nico de diplomata..
are dreptate...ia-l cu binisorul....dar ferm...
Parerea mea se imparte in 2
1- mai lasa-ma cu soru'ta....sa nu-ti mai faca ea ordine in viata....fa ce crezi tu ca e bine si va face placere..Daca iti lipseste sa petreci ceva vreme la poiana cu sora-ta atunci, roaga-l pe G sa-i invite...daca e ok cu tine sa fiti ca doi porumbei...atunci mai amana...
2-Ai grija si pune de la inceput lucrurile la punct cu G ( evident cu delicatetea de care vorbea Nico )
Daca tu simti ca familia lui e "singura" care exista si ca defapt ai vrea sa petreci si cu ai tai si sa mearga si la ai tai...atunci nu ezita sa-l obisnuiesti ca si tu (voi) existi , ca trebuie ( si vrei) sa petreceti timp "quality time" si cu familia ta....iar mai apoi familiile impreuna....etc..
Crede-ma draga, ca vorbesc din experienta...nu face rabat la prea multe lucruri , vorba sefei inca de la inceput ca apoi cu greu mai schimbi ceva..
Mai ales ca inteleg ca tipul e destul de "hotarat"....
E un sfat bineinteles...tu faci cum vrei...doar sa-ti fie bine...
Fii barbata , Zoe..
pupi Sorina, gali, azumica, amy...and comp flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 2:53 pm

vai turqoise , cum naiba au putut spune asa ceva?!!
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 2:58 pm

nustiu, ma apuca plansul numai cand ma gandesc No No oare ea nu s-a pus niciodata in situatia de a fi cea care nu poate??mi se pare iniman sa spui asa ceva unei persoane
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 3:03 pm

flower mona, merci, ai si tu dreptate cu sora-mea...iar cu a mei ...ce sa zic, sunt parintii mei, dar uneori parca ma plictisesc, mergem la masa , stam vorbim, dar nu are, nu stiu ce naiba lipseste, e monoton...
pe cand la ei in familie, bine ca sora-sa nu se compara ca varsta in primul rand cu ai ai mei, dar la ei, frate, rad tot timpul, fac glume, spun bancuri...povestesc chestii hazlii, adica nici nu simti cand trece timpul...singura chestie pentru unii este ca vorbesc o romana stricata ( macedoneste). eu nu vreau sa-i ranesc, dar mi-e bine acolo...si poate asta doare...cred ca si sora-mea nu intelege cum mergem noi singuri, la poiana , ne facem gratare doar noi doi..cum de nu simtim nevoia de companie...ei bine nu simtim...noi ne pupam cand avem chef, ne tinem de mana, ne giugiulim , daca vrem, pe cand ei, cred ca ar privi ciudat apucaturile noastre, tinand cont ca nu mai suntem copii...
oricum eu apreciez toate sfaturile voastre...si voi fi cat se poate de delicata, si diplomata...


bineinteles ca t eluam la poiana...stai sa fac piscina.. hihi... bai chiar, stiti ca nu mi-a venit?? Shocked
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 3:09 pm

affraid am primit un compliment affraid affraid affraid un coleg "dragut" imi spune: bai da'ce te-ai inegrit! te-ai patat pe fatza!!" bravos parca eu nu stiu Sad Sad Sad si daca nu ma cremuiesc de m-am saturat Sad Sad
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 3:27 pm

Draga Manu, stai ca are baba sa-ti mai spuna ceva...
(Macar sa-mi platesc si eu biletul la piscina Very Happy )
E misto sa petreceti timp in doi, dar ai grija ca uneori cunosti persoana cel mai bine cand sunteti printre oameni, cand intrati in interactie cu altii, vezi cum se comporta, cum te respecta in fata atlora, cum il respecti...etc.
Spunea o fata pe dc, daca nu ma insel chiar samiruta noastra ca barbatul inainte de al lua , trebuie imbatat parca si vazut cum se comporta...nu sunt sigura ca asa era treaba ..mai revin...
hai pup
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 3:34 pm

merci, da, ai mare dreptate...inca nu am avut surprize, neplacute... cu imbatatul mai greu, ca, nu mea de fel doar cate o bere, iar dupa doua, vrea sa doarma...hihi
v-am pupat, am plecat!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 EmptyMier Iul 28, 2010 3:49 pm

sorina, cu clujul - eu zic sa stai cuminte!!!!
eu nici acum nu sunt ferm convinsa ca IA mi-au fost facute ca lumea....
decat sa te uiti si sa plangi la/dupa 800, mai bine mai pui, si esti tratata regeste in alta parte.
nu pe fuga, hai odata sus, pai,ce faci.....
si bruni e patita cu clujul, si altele si altele.....
ai nevoie de un dct care sa se ocupe de tine cu amanuntul la varsta ta, nu pe fuga!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-6
Sus 
Pagina 2 din 17Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 3
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: