Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-6

In jos 
+14
alinutahu
mirela2
luminita42
lyly_mar
turqoise
guzelnico
Sorina
azumica
Mona41
samira33
menics
amy
galliciana
Admin
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyMier Iul 28, 2010 6:06 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul! cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyDum Aug 01, 2010 7:54 pm

Am pus niste poze cu mine la 18 saptamani, sper sa se vada; sunt facute acum o saptamana.
Am 5 kile extra deja la purtator, cate oare mai iau...:-)

https://s1023.photobucket.com/albums/af351/luminita42/?action=view&current=DSC02192.jpg&newest=1

https://s1023.photobucket.com/albums/af351/luminita42/?action=view&current=DSC02194.jpg&newest=1

pup fetele
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyDum Aug 01, 2010 8:28 pm

wow, ce frumoasa esti Lumi!!!!!!!!!!!! M-ai lasat fara cuvinte!!!!!!!!!!!!!!! flower
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyDum Aug 01, 2010 10:29 pm

Luminito, stralucesti! esti o frumoasa!Cred ca alea 5 kg le-ai pus doar pe burtica!
Hai ca vine acum Craciunul si iar vine fata la tine Very Happy
cred ca e greu...dar lasa ca o sa vina de tot...mai e putin I love you
Santate multa sotului. Parerea altui dr a cerut-o?
Sami sa te bucuri din plin de concediu!
Mona sa ai un super concediu!
Gali, pus rau pe reparat!?
flower pt toate fetele
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 6:50 am

lumiiiii affraid affraid affraid affraid ce frumoasa si tanara esti...parca esti o adolescenta
esti sigura ca ai fata de 20 si de ani Question

buna dimineata...ca m-am si zapacit cand am dat cu ochii de lumi

noi plecam la plaja...ca la 11,30 ridicam ancora spre casa.

fetelor...sa va povestesc ce am patit aseara...am stat pana la ora 9seara pe plaja ca am zis sa facem aerosoli...si am luat-o usurel spre casa si in fata blocului am realizat ca nu avem cheile...si da-i si cauta inebuniti in masina...nimic...am reluat filmul si am concluzionat ca a umblat in geanta de plaja fetita prietenilor nostri si atunci au cazut in nisip.
buuuuuuuuuuuuuuuuun....acum ca stiam unde sunt cheile...ne-am intors la plaja sa le cautam....numai ca era 9 jumate deja...intuneric bezna pe plaja...si uitati-va la noi cum 4 oameni in toata firea eram tavaliti in patru labe prin nisip si cu telefoanele in mana cu blitzu aprins...si scormoneam prin nisip.
dupa ce le-am gasit si ne-am calmat...am ras ca nebunii ca am realizat cat de caraghiosi trebuia sa fim pentru ceilalti si oare ce au spus oamenii care ne-au vazut si care iesisera deja la plimbare!!! Very Happy

v-am pupat
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 7:33 am

neataaaaaaaaaaaa!!
va invi la mic dejun, o cafea!
se pare ca tastatura face iar figuri,asa ca, sa nu va speriati affraid daca nu apar litere......
lumiiiiiiiiiii,super fata!!!
sami,si tu cu peripetii!...... affraid

am o intrebare:
dct a spus sa iau 3 luni AC si apoi sa merg la el
le-am luat. azi e z 1.
ce sa fac???? daca nu mai iau AC,sunt convinsa ca iar voi avea probleme....
voi ce spuneti?

o sapt usoara va doresc! I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 8:01 am

Neata fete frumoase,
Lumi, arati supeeerrr.
Parca esti Carla Bruni, numai ca mai frumoasa ( ca esti si gravida) si mai desteapta...cu siguranta..
Doamne cat te admir..
Gali, am zi smai devreme plec joi...pup
Sami, zarghita mai esti...pup si te.
Amy, Lyly, Mire, fromoase si destepte...hai la cafeluta
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 8:29 am

netzaaaaaa si d ela mine...
sami, bine ca ati gasit cheile.... Laughing altceva nu ati mai gasit???
lumi, wooooww mami draga dar tu esti o adolescenta draga! arati suuuupeeerrrrr, si iti sta asa de bine gravi!!
gallli draga, dar de ce sa schimbi tot bazinul pt o garnitura???
mona, soricica, nico, turqoise &co va sarut!!!

mama ce we am avut !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 8:52 am

bounce bounce bounce bounce bounce

Z1
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 9:37 am

ei dragutelor sa va spun cum m-am "distrat "eu in acest we
mi-a venit prietena, totul ok, am povestit, vineri seara am fost in mamaia intr-o aglomeratie de nedescris, am stat la o terasa noi doua , si am tocat marunt tot ce s-a mai intamplat in viata nostra de cand nu ne-am mai vazut, daca eu nu am avut foarte multe de spus despre cariera, se pare ca ea are o ascensiune foarte frumoasa, stiam ca este o fata foarte desteapta, si ca avocatura o va pune in valoare, nu m-am inselat iar acum, este avocat senior, asociat la una din cele mai mari firme de avocatura din bucuresti...toate bune si frumoase, am deschis si subiecte mai sensibile pt amandoua: relatii le personale si numitorul comun:dorinta de a avea un copil...este si ea intr-o relatie, din pacate cu un tip casatorit, dar...eu nu judec pe nimeni...si isi doresc un bb, insa Dzeu inca nu le-a dat...
a doua zi am fost la lac la techirghiol, iar seara...ei aici..s-au complicat lucrurile, ne-am dus la un gratar, pregatit normal de G la Poiana...mai fetelor cand l-a vazut, a inceput sa se mataie, sa povesteasca de toate pt toti, ce mai, efectiv sa flirteze cu G...mi s-a pus pata, si am arata-o..G nu intelegea ce am fata cazuta... eu spun ca sunt obosita si ma doare capul, G ma anunta ca nu ma mai lasa cu ea si ma ia la el sa dorm, asta hotarasem si eu.. dar cand a venit din partea lui a fost mai bine... paula mea...a repetat de 10 ori " George ai facut niste mici minunati!" bva dati seama ca eu am indesat unul si atat...
seara G ma intreaba ce s-a intamplat, eu o tineam cu durerea de cap , era adevarat ca ma durea, dar nu asta era motivul acrelii mele....mi-a pregatit o baie, impreuna in cada si dupa un antinevralgic, la el in brate m-am linistit..dimineata am plecat iar cu paula la plaja... totu super ok, am vorbit diverse, am inotat, mi-a spus cat de bine ii pare ca am stat iar de vorba, ca ne-am revazut... si printre altele ca o alta prietena care divorteaza acum, a intrerupt relatia cu ea pt ca "ia s-a parut ca eu i-am facut avansuri sotului ei" imi spune affraid affraid deci, prietena clar are o problema cand apar barbatii in jur...
seara sa ne plimbam prin portul tomis, G era si el la birou ca avea treaba, eu vad masina, stiam ca este acolo, vorbim la tel, ii spun ca noi ne plimbam... iar el face imprudenta si apare cu scuterul la un moment dat...
G; buna ce faceti fetelor
ea:neplimbam
eu: nu mai apuc sa raspund...
eu: tu ce faci? treaba?
G da, am un vas, si am venit sa vad ce faceti, sa va plimb cu scuterul...
ea : pai plimba-ne! si se indreapta spre el...dupa care , manu tu nu vii???
eu : nu avem loc...(intorc spatele si peste umar spun plimbati-ve eu imi aprind o tigara, normal ca-mi cazuse fatza deja)
se intorc si G imi face semn sa ma duc la el...
ea : vai george ce bine a fost, m-am racorit...
eu urc sieu in spatele lui..si g ma intreaba, mai de ce ai chemat-o daca nu-ti convine?? i-am spus ca vorbim mai tarziu....
dupa ce-a plecat pe terasa , revine la subiect: nu inteleg daca te scoate din sarite, de ce ai chemat-o ca sa stai cu fatza asta...
ii raspund: daca e nesimtita, eu nu ma fac ca nu ma deranjaza, punct...eu nu fac asa ceva...dupa care i-am spus de patania mea cu ea in trecut, de cealalta prietena a ei...samd... la care G imi spune: stii ceva, daca o mai inviti, nu ai decat sa stai cu ea, dar eu nu vreau sa o mai vad, eu am incercat sa fiu dragut, ca o gazda , dar daca ea asa face...pe mine nu ma intereseaza... eu voi avea treaba cand mai vine ea...
doamne , deci nu mi- s-a parut nimic, nu am vrut sa creada G ca sunt paranoica, dar si el mi-a spus, ea nu realizeaza ce face? ca proasta nu e? ...nu, are o problema si clar ca si la 37 de ani face ce eu credeam ca este o apucatura de adolescenta.. asadar va mai veni la mine, dar vom fi numai noi doua...
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 9:50 am

ar trebui sa vb cu G, sa vezi ce s-a intamplat, si, daca el spune ca i-a facut avansuri,........

Eu in locul tau i-as da cu FLIT.....
si i-as explica si de ce......
are probleme cu .....biblioteca!!!

eu sunt f radicala,sorry!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 9:54 am

pai mai mult decat atat... nu cred ca a apucat dar pe mine ma deranjaza atitudinea ei... asa ca oricum G a zis ca nu vrea sa o mai vada , daca ea de fapt asta face...asa ca ... eu una m-am linistit...da are sigur probleme... eu oricum nu-i voi mai da ocazia sa-i faca nici un avans, mai ales ca el a ales sa stea deoparte...
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 10:06 am

inseamna ca eu am dreptate.
stie el de ce......
daca nu iti place compania ei, nu vad d sa va mai intalniti.....
o prietena adevarata NU face asa ceva!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 10:29 am

Manu, eu cred ca fiecare a avut macar odata in viata o asa "prietena".
Eu una nu as mai tine legatura cu o asa persoana..
Stii tu cum e...
Azi e ok cu G ca sunteti la inceput si te iubeste si te vrea...dar in cativa ani, deodata poate sa zica, aaa invit-o pe X-uleasca...e prietena ta, parol ca nu se va intampla nimic...dar poti sa stii..
Parerea mea, nu de paranoica ci de femeie sincera, este ca rupe relatia cu ea.
Nu ai nevoie de dezaxate si de labile sentimental in viata ta...mai ales ca nu v-ati vazut de atata timp..
FFF urat din partea ei. Trebuie pusa la colt...cu diplomatie..
PS> Ma bucur ca ai fost vigilenta si sti-ai aratat nemultumirea imediat.Situatii de gen trebuie rezolvate din fasa.
Bravo tie...
pup
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 10:33 am

eu ma bucur de reactia lui matura...
galli, ea are o problema cu capul , e clar, am inteles ca face ceva terapie, si parerea mea este ca atata timp cat o tin departe de cauza...nu va aparea nici efectul...
ma vad cu ea pt ca, atunci cand suntem singure, discutam despre mii de lucruri, este un om bun, dar care din cauza unei vieti destul de grele a ramas cu sechele, este constienta de asta, de asta face terapie cu un psihiatru, si sunt convinsa ca va ajunge si la aceasta problema, si poate chiar ii voi sugera, pt ca suntem foarte deschise, ma gandesc ca daca o indepartez, nu ajut cu nimic, poate ca vorbind cu ea, spunandu-i chiar ce am hotarat , adica fara barbati in jurul nostru, o voi face sa inteleaga , ca nu sunt accidente iesirile ei, si ca trebuie sa vorbeasca si despre asta la terapie...eu voi incerca sa o ajut, si nu o indepartez de mine, daca ea simte nevoia sa vorbim, voi fi langa ea, dar numai eu...
cat despre G nu stiu daca a simtit avansurile, dar a vazut clar ca am fost foarte deranjata, chiar mi-a spus ca nu m-a vazut niciodata asa, si poate ca de asta nu vrea sa o mai vada...
oricum, a fost o lectie, una in plus pe care am invatat-o, si pana la urma l-am testat si pe G, imi putea spune ca exagerez, ca mi se pare...sa o insiste si el sa vina la plaja, ba chiar o mai putea invita asa prieteneste sa mai vina la mare, dar nu a facut asa, chiar nu o provoca la vorba, sa nu va spun ca ma striga la un moment dat: puiule...nu stiu ce... la care ea raspunde: Da? am facut o fatza?
deci, este clar ca paula are nevoie de afectiune, vrea sa fie in centrul atentiei , si in astfel de momente nu mai realizeaza ce face...
Dzeu sa o ajute!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 10:42 am

Stii Manu: fereste-ma doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singura ?!
Si eu as rupe relatia cu ea, nu se stie niciodata ce idei ii vin. Acum a aflat si unde lucreaza G si naiba stie...
Poate sunt eu paranoica, dar na, suflu si in iaurt.
Sami, cum mai e la mare?
Luminita, no comment, esti minunata si gata !
Mona, concediu placut !
Pup fetele dragi.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 10:43 am

mai fetelor, mi-e greu...dar poate ca aveti dreptate si voi pastra eventual doar telefonic legatura...oricum voi evita cu diplomatie sa ne mai vedem...dar mi-a mila de ea...
mona, daca barbatul de langa mine se va plictisi de mine, si vrea noutati, cred ca si daca o aduc pe paula si daca nu o aduc...isi gaseste oricum...
mi-e mila de ea
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 10:48 am

Buna fete,
mersi mult, sunteti foarte dragute Smile Imi picara bine complimentele, ce mai.. Smile
Manule , ce grozavie e ca in filmele SF, pe ce lume traiesc femeile astea?..oricum cumplita poveste si eu m-as fi suparat rau de tot...Fetele au zis bine, iar voi ati hotarat corect in privinta ei.
Sami ce amuzanta povestea cu cheile, da' bine ca le-ati gasit!

Fete eu cu fata iar ne ducem prin oras, sora-mea (cea cu copil mic de doua luni) s-a trezit ca are nevoie de un wrap (o chestie de purtat copilul pe langa corp) si parca e mai ieftin pe aici. Plus ca fata mea vrea sa se mai uite in Zara la rochite. Diseara vine si sora mare cu 'pretenul'. Sper sa rezist.

Pupici la toate!

Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 11:06 am

ciao fetele!

va doresc o saptamana cat mai frumoasa I love you

lumi, mamaaaa ce frumoasa esti, si burtica tare simpatica mititica Very Happy

manu, da-o incolo, aia nu e prietena adevarata, si eu am avut una de genu No

azi o sa fie foarte cald, deci stati la umbra pe cat posibil Laughing

pupici
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 12:00 pm

lumi ce frumos ca va adunati surorile...hmm...

cu caldura stau si eu prost , ieri cel putin era ingrozitor , asa ca... vom dormi numai la G...hihi...ma cam doare burta...uff vreau acasa...
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 12:12 pm

Manu draga,
Poate ai si tu dreptate..la urma urmei asta inseamna adevarata prietenie..
Despre reactia lui G...bravo lui, la obiect...dar asta nu inseamna inca nimic pe termen lung...
imi pare rau, dar asta este parerea mea..
Barbatii, fie ei cat de corecti, uneori intr-un moment de cruce in viata, pot sari calul...daca se "intampa"...asa numai ca nu au putere sa se "opuna". Doamne fereste nu vreau sa generalizez, si nu ca mi s-a intamplat mie...dar am auzit fel de fel.
Oricum atentie...
Bafta
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 12:59 pm

da mona, ai dreptate...din pacate eu m-am convins ca nu poti avea nici o garantie ca nu va calca pe-alaturi...NICIODATA...ca nu-ti dai seama, ca face in asa fel incat sa nu simti asta nu inseamna ca nu s-a intamplat...in general vorbind... dar am mai invatat ceva ,,,lectie "recenta: ca nu poti si nu se merita sa traiesti cu suspiciunea in suflet, iar eu nu voi sta ca in povestea cu drobul de sare, asta este clar, daca e sa se intample, intampla oricum...stiti ce raspuns am gasit intr-un articol intitulat de ce insala barbatii??pe langa altele , ca se simt mai barbati, ca asa sunt construiti adevarati vanatori, blabla...stiti ce raspuns m-a frapat? "pt ca voi femeile va straduiti atat de mult ca acest lucru sa nu se intample"
ha, ha, ha, eu eram una dintre acestea.. si mi-am zis: nu ma mai straduiesc deloc, nu mai pomenesc de nimic... traiesc clipa, iar cand ma voi simti ranita voi pleca mai departe in viata, pt ca nu se merita ca eu sa ma consum pt un gest necugetat...de fapt asta am facut si pana acum... nu urasc pe nimeni, nu condamn, si nici nu judec...eu ma judec pe mine..pe restul ii judeca Dzeu...comentez, barfesc, dar nu judec!
affraid am mancat niste paste si cred ca de la ele am limbarita asta...hihi...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 1:41 pm

hello,hello
ce bine e la racorisca in varful patului Very Happy

manule si eu am o astfel de prietena...care imi este chiar si fina.
noi suntem 6 cupluri in gasca noastra de prieteni...si suntem prieteni inca din anul intai de facultate...am fost 4 fete si 2 baieti...si pe parcurs ne-am gasit fiecare jumatatile si le-am adus in gasca...ba chiar ne-am si cununat unii pe altii.
ee...prietena asta este una din "cele care au venit in gasca", ca sa zic asa...si a facut avansuri tuturor barbatilor nostri...si face avansuri tuturor barbatilor care isi indreapta privirea catre ea...numai ca ai nostri o trateaza cu umor si nu au depasit vreodata limita bunului simt.
de multe ori,noi fetele,am vorbit si ne-am sfatuit ce sa facem cu Elena...si am ajuns la concluzia ca nu avem ce-i face...este o prietena exceptionala,o sufletista,o tipa amuzanta si o fata extrem de inteligenta...insa cand vede o pereche de pantaloni inebuneste.
am intrebat-o deschis de ce face lucrurile astea..de ce provoaca,de ce se da la toti barbatii din jurul ei...si ne-a spus ca simte nevoia sa-si demonstreze siesi ca este dorita in orice moment,nu i se pare deplasat niciun gest pentru a atrage atentia barbatilor din jurul ei-si pentru asta umbla cu fuste exagerat de scurte,aproape cu tzatzele pe afara,danseaza lasciv,se mangaie,braveaza in discutii-cele despre sex in mod special...insa daca o iei la bani marunti da bir cu fugitii.
ea a avut o copilarie foarte grea...a tarit intr-un regim cazon impus de tatal ei care este preot...severitatea si disciplina au fost sentimentele care i-au marcat copilaria...dupa dragostea,afectiunea si tandretea tatalui a tanjit toata viata si evident ca nu a avut parte de ele...si asta este motivul pentru care acum are astfel de comportament fata de barbati in general si in special fata de barbatii pe care ii vede ca au o atitudine tandra si protectoare fata de partenerele lor.
are si ea un astfel de barbat...insa nu este suficient,se pare, pentru nevoia ei de atentie.

asadar...o astfel de prietena...nu este una comoda...insa poate fi "controlata".
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 1:49 pm

da samira,
exact...numai la vederea pantalonilor se schimba...
hei cum va simtiti cu caldurile astea...eu nu am inteles, stati la mangalia?
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 2:50 pm

luminito muica dar unde ai tu 42 de ani si fata de 20 de ani???????????
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 EmptyLun Aug 02, 2010 3:37 pm

nu am avut curent, si apoi ma doare burta.....mai precis am o presiune in ovare......
manu,vezi, nu numai eu am spus asta!
nu are rost sa ii rasp nici la telefon, mai ales ca are antecedente cu exul......
tu faci cum crezi, dr eu asa as proceda!!

sami, la mangalia e ce mai mare indice de uv...
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 9 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-6
Sus 
Pagina 9 din 17Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 3
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: