Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-6

In jos 
+14
alinutahu
mirela2
luminita42
lyly_mar
turqoise
guzelnico
Sorina
azumica
Mona41
samira33
menics
amy
galliciana
Admin
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 15, 16, 17
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyMier Iul 28, 2010 6:06 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul! cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 12:45 pm

Sami, buna decizie. Va veti gasi linistea. Dar totusi nu-i aratati mamei in fata ca ea este una (sau singura) din cauzele mutatului. Wink
Ce veste buna mi-ai dat- imi voi face provizii de conopida si telina. Sotul va aprecia cu singuranta o mancarica de conopida cu pui, conopida pane iar eu voi infuleca un castron de salata de telina cu maioneza. Yami!

Bruni, ma simt execelent (sa nu-mi fie de deochi Rolling Eyes ), cu exceptia lipsei de energiei si a reprizelor multiple de somn. Pardon, si a sanilor mariti. Embarassed
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 12:54 pm

Iete, fete cucuiete- vorbeam de lup si ... lupoaica noastra draga si optimista la usa! cheers
Bun venit inapoi, Mona! flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 12:56 pm

Gallicuto, cand pleci in Franta definitiv? Question
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 1:21 pm

UNDE-I MONA??
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 1:58 pm

Am vazut-o la conectati.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 3:02 pm

Soricica are gemeni!!!!! cheers
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 3:25 pm

felicitari soricica flower flower flower cheers cheers cheers
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 4:14 pm

hello,hello
uuuoooofffff....incepe calvarul iarasi pentru mine...i-am zis maica-mii azi de mutat...nu va imaginati ce plansete,ce crize,ce scandal,ce santaj emotional,ce reprosuri...ce rugaminti sa mai stau pana la fertilizare...imi vine sa ma arunc de pe cel mai inalt bloc din Bucuresti...va jur...de ce nu pot sa fiu tare???
de ce oare nu inteleg unii parinti ca si bunele intentii atunci cand sunt in exces duc la ceva rau???...te indeparteaza in loc sa te apropie
de ce nu intelege mama ca nu vreau sa-mi faca "bine"-ceea ce considera ea ca e bine pentru mine...cu forta???
de ce insista???de ce nu tine cont de mine,de sufletul meu,de parerea mea???de ce doar santajeaza emotional doar ca sa iasa totul cum crede ea ca e bine???
de ce are in permanenta impresia ca stie mai bine ca mine ce-mi doresc de la viata si ce-mi trebuie???
de ce conteaza gura lumii mai mult ca sufletele noastre,ca starea noastra de liniste sufleteasca???
de ce nu e multumita cand ma vede linistita si fericita???de ce???de ce???de ce????
nu mai pot fetelor,am obosit sa ma lupt cu morile de vant,am obosit sa vorbesc,sa explic de milioane de ori aceleasi si aceleasi lucruri si sa ajungem niciunde...si a2a zi sa o ia de la capat tot cu ale ei.
va spun cu mana pe inima ca sunt intr-un mare punct de rascruce al vietii mele...si nu stiu incotro s-o iau...simt ca ma faramitzez pe dinauntru in milioane de bucati...si am senzatia ca nu voi mai fi in stare sa ma adun vreodata intr-un intreg.
ma rog necontenit Domnului sa ma lumineze,sa-mi arate calea pe care trebuie s-o urmez.

bruni,nici eu nu am stat vreodata cu mama sau cu soacra...am stat mereu singuri...insa atunci cand a murit tata,acum un an ea a fost terminata si nu am putut s-o las singura...cred ca si tu ai fi reactionat la fel daca ai fost in locul meu...asta este motivul pentru care am ajuns sa ne mutam cu ea.


sa ma iertati...dar simteam nevoia sa ma descarc...nu vreau sa-i mai spun Samirutzului meu,nu vreau sa-l mai incarc si pe el.
ma incearca o senzatie cumplita...pe care nu am experimentat-o in viata mea de pana acum...si pe care nu vreau s-o accept...nu vreau sa-i fac loc in viata mea,in sufletul meu si in mintea mea...dar simt ca-mi da tarcoale deznadejdea.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 4:40 pm

samiruto, capul sus, trebuie sa mg mai departe!!!!!
lasa gandurile negre deoparte!!!!
ftelor, ma topesc de cald..........morrrrrr............
mai ales la ora asta, ca sunt pe partea sudica......... Evil or Very Mad

felicitari, soricica! flower flower flower
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 4:53 pm

Felicitari, soricuto! flower
Sami, viata ne pune la diverse incercari, dar trebuie sa trecem peste ele, sa le rezolvam cu calm si totul va fi bine in cele din urma.
Eu cred ca e cazul sa porti o discutie foarte serioasa cu mama ta, sa-i spui care este problema si sunt sigura ca te va intelege, doar e mama ta si te iubeste si binele tau trebuie sa fie pt ea o prioritate.
Revino-ti, o sa treci si peste asta.
Va pup.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 5:07 pm

Iata si goblenul cu crini si trandafiri finalizat:

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 DSC05186mic

si o bucata de ,,galerie", dar nu au incaput toate in poza Sad.

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Galeriemic
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 6:12 pm

sami , in cazul asta era normal sa fi langa ea..
soricica, felicitari pt gemenasi!
amy, super tabloasele! tu le ai facut?
galli, hai aici ca azi nu a fost asa cald , e suportabil.
pupicei..
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 6:36 pm

bruna e moarte de cald

galli a sarit in sus de bucurie cheers

soricico ti se potriveste nick ul, bravo, sarcina usoara, fa 2 fete sa aibe si baietii mei ce alege, ca 2011 pare a fi anul baietilor Basketball Basketball flower

sami pupi si nu fi supi




Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 6:40 pm

de ce mire zici ca am sarit in sus???????

maine, brunico, vor fi 34-35 gr,la mine, in bucuresti 38........ affraid affraid affraid
ce e mai trist e ca aerul e groaznic de uscat, mi se infunda nasul.... affraid am si rinita.... Neutral
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 7:37 pm

Da, bruna, sunt goblenuri cusute de mine. Wink
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 7:40 pm

Salutare gagici! Smile
Am avut o zi foarte buna dragutelor :-) La ecografia morfologica totul arata normal de la cap la picioruse, dr. a masurat copilul pe toate partile, cap maini, picioare, creier, inima, diafragma, stomac, rinichi, vezica, coloana, formarea dermului,alimentare cu sange prin cordon si altele..... Copilul se pare ca e o fetita, dar iarasi era cu cordonul intre picioare si s-a vazut greu. Fatza, mai sa nu vrea s-o arate! isi tot punea ambele manutele pe fatza, exact cand doctorita era in zona, cred ca il deranjau ultrasunetele. Am vazut-o pana la urma cu buze, nas, ochi ..tot ce-i trebuie. Acum, acasa m-a apucat iar grija , oare a vazut bine doctorita..?... Sunt chiar dusa. Multumesc lui D-zeu ca totul e bine. Sarcina arata mai mare cu 4 zile , se pastreaza inca diferenta de la inceput. Maine as face 21 de saptamani dupa eco, dar dupa ultima menstra as fi 20 si 2 zile.
Pe urma am avut intalnire cu moasa si mi-a luat tensiunea, mi-a raspuns la intrebari si mi-a dat sa fac niste analize.
La sfarsit ne-am dus si la oftalmologie pentru sot, boala lui autoimuna e aproape disparuta dar inca i-a mai dat tratament si i-a zis sa aibe grija cu efortul.

Oricum a fost bine peste tot azi. Sper sa ne ajute D-zeu in continuare. Si voua fetelor!

flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 7:52 pm

Amy ala micu e mortal! Un lipicios! Ma bucur ca e asa... Nemaipomenit ca ai avea o relatie la adoptie, parca ti-i scoate D-zeu in cale..:-) Pupici! Goblenurile sunt o incantare :-)

Samira, scumpa mea, ia-ti catrafusele si pleaca!..Nu te mai gandi mult ca nu ai la ce! Pleaca acum , fii tare, mama ta o sa fie bine. E inca tanara, sta tot in Bucuresti, nu are motive si argumente. Pleaca, draga mea la tine acasa. Ai incredere!!! I love you

Ma bucur asa mult pentru Soricica!!! Doi dintr-un foc!! :-)
Sa vedeti fetelor ca la toate va vine randul!!!

Nico, Bruna, Gali , Manu .....si tututor fetelor pupici si salutari!
Eu acum ma retrag ca sunt obosita. Citesc ceva, ma mai odihnesc, ca pe urma iar vine sora-mea cu agitatie! Very Happy

flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 EmptyJoi Aug 12, 2010 9:09 pm

Lumi, toata ziua m-am gandit la tine si la Soricica. Ea m-a sunat, am vorbit f putin cu ea, o invitase Soricelul la masa, era fericita si emotionata.

Lumi, sigur mogaldeata e ff bine. I love you E dorita si iubita! Simte bb asta, de-aia s-a rusinat si si-a acoperit mutrita cu manutele. Sa pui la subiectul Gravidute lista de analize, sa fim si noi informate. Wink

Amy- maini de aur, ce minunatii ai creat! flower

Sami, nimeni nu spune sa intorci spatele familiei de sange dar partenerul cu care iti vei petrece restul vietii este sotul tau acum. El este pe locul intai in viata ta. Mama ta ar trebui sa fie mai putin egoista, sa fie fericita atunci cand te vede pe tine fericita si multumita. Scuze daca am fost dura, nu o judec deloc pe mama ta. Vreau doar ca tu sa te incarci cu energii pozitive, sa fii linistita si puternica pt FIV-ul cel norocos. I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 17 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-6
Sus 
Pagina 17 din 17Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 15, 16, 17
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 3
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: