Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul

In jos 
+19
danny1
beatrix69
lavinia
Sorina
amy
lumy_clt
lyly_mar
alinutahu
Mona41
CODRA
mirela2
samira33
soricica
guzelnico
menics
brunadria
luminita42
Ada
galliciana
23 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30, 31  Urmatorul
AutorMesaj
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Apr 12, 2010 7:09 pm

Rezumarea primului mesaj :

lumi, si la mine e frig.... tatal meu foloseste ceai de crusin,zice ca e bun.. in schimb, eu sunt invers, pe mine ma apuca burta si de nervi,deh....A fost sarbatoare,nici eu nu am stiut, si am spalat... Embarassed
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi

AutorMesaj
MayanMistica

MayanMistica


Mesaje : 48
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 53
Localizare : Netherland

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyDum Mai 16, 2010 10:28 pm

Luminita draga , eu acuma cetii mai bine si ma luminai la creier: gefeliciteerd pentru sarcina si sa fiti sanatosi cu totii!Pupici multi , multi de tot.In cate saptamani esti?
Sus In jos
http://www.beetjechique.nl
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyDum Mai 16, 2010 11:35 pm

Mayan, multumesc, in aproape 8. stau cam stresata, am avut ceva peripetii, dar sper sa fie bine.
noapte buna!
flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 6:38 am

neataaaaaaaaaa! va invit la cafea,suc, ceai,etc.....
e vreme nici urata, mai degraba innorat, cred ca va mai ploua....
ieri am primit un alt sut in partea dorsala......
deci, sunt cea mai fraiera fiinta de pe fata pamantului......
sau,oare,se intampla altceva??? affraid
asta e.... nu ma invat minte....oare de ce???

in fine, sa aveti o saptamana frumoasa. flower
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 7:20 am

Buna dimineata si de la mine.
Imi pare rau Luminita sa aud ce s-a intamplat. Poate ar fi mai bine sa va eschivati cumva de la vizitele astea dese pe care vi le impune soacra. Gasiti voi un motiv, iar daca sotul nu vrea sa se duca, nu-l mai forta tu. Pana la urma e maica'sa si daca nu vrea sa o vada, poate e cazul sa te bucuri. Very Happy
La noi, liniste, a trecut we cu piticii dar urmatorul e tot cu ei, datorita unui schimb de program. Curand vine ziua fetitei, care nu stie inca unde sa o serbeze.
Avand in vedere ca anul asta nu mai cotizeaza si fraierul (a se citi sotul meu) la petrecerea copilului, banuiesc ca maica'sa nu mai o face la restaurant cu 17 milioane cat ne-a costat anul trecut. Very Happy
Cat despre noi, nimic nou, azi termin tratamentul pentru PapaNicolaul acela mare si lunea viitoare sper sa ajung la ginecolog.
Va pup si tare mi-e dor de aduta. Si nu numai. Sad
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 8:42 am

Neata buna fete scumpe,
Lumi , am citit de sotior, imi pare rau....Sper ca sunteti mult mai bine....
Ce sa zic...la mine a manca la mama soacra e un privilegiu...gateste de mori: gustos, aspectos, sanatos....si deliciooooosss Very Happy
Pt mine nu e un chin sa mananc la ea...
Ea sta la Jerusalem si noi pe langa TV , deci cam 1 ora de mers cu masina..
La noi regula e alta...
Ne adunam in ultimul weekend al lunii...cu totii...de obicei nu ramanem peste noapte...deci e vorba de cateva ore...si in general e atmosfera ff placuta, si relaxanta.
Soacra-mea e o femeie extraordinar de ne-usual...e f interesanta, e ca un psiholog, poti vorbi cu ea orice, are o vorba buna pt oricine...O femeie ff destupata...sa fie sanatoasa si sa se poata bucura de nepotei..cat mai curand..

Mayanule, pup
Sami, Gali, Alina, Amy, si evident Guze, Bea, Elisor ce mai, toate...pupi pe botic...
O zi buna
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 10:42 am

Fetele, a intrat sa va salut si sa va zic ca dispar din peisaj pana joi, sper sa va fie dor de mine...
Va pup,
Bea, 33+
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 11:14 am

Neatza Very Happy !

Noi un pic cam zombi, azi noapte am bolit nitel, dar ne recuperam noi.

Bea plimbare placuta si bafta la examene.
Lumi recuperare usoara soatei. Ps. eu la mama soacra nu mananc, de obicei cand mergem acolo ma lasa pe mine sa pregatesc ce vreau asa cum vreau. Mona tu esti chiar norocoasa la capitolul asta.
Amy o sa fie bine, ai incredere, las ca iti incarci tu bateriile in concediu Very Happy , sa vezi ce leneveala o sa fie...mi-aduc aminte de concediul din 2008, tot dinacelasi loc unde mergeti si voi Hotel Delphin Botanik Alanya Laughing . Ce vremuri.
Galli agitata ca de obicei, oare de ce nu ma mira?

Va pupacesc dulce pe toate!!!
flower flower flower flower
Io astept o prietena in vizita.

Ps o saptamana cat mai usoara.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 12:14 pm

Buna scumpelor,
Azi e soare, am stat si eu pe afara un pic. Sunt stresata in fiecare zi cu sarcina asta, as vrea sa fie totul normal, dar nu este. Ma doare spatele, azi am avut iar niste scurgeri maronii. Am plans si pe urma mi-am zis iar cum hotareste D-zeu. Acum ma apuc de lucru la computer si incerc sa nu ma misc prea mult prin casa.

Amyshor, pupici!...nu l-am fortat pe sot,saracu'.. Smile in general noi nu ne fortam unul pe altul la nimic, ne-am gasit greu unul pe altul, dar ne cam potrivim in toate. Ne-a fost mila de soacra pana la urma la amandoi, ca era ziua ei, mai bine nu ne era.
Mona, e frumos ce povestesti tu de soacra ta. La noi insa vizitele astea sunt impuse ca traditie si obligatie si de aceea indiferent de calitatea mancarii sau calitatea conversatiei, sau de lipsa ei, noi nu le agreem. Pupici si mult succes!
Galiiiiiiiii, sper sa-ti treaca supararea mai fata mea..pupici!
Beatrix, o sa-ti simtim lipsa Smile , sa ai grija de tine si succes in toate!
Lumy cheers

Pup toate fetele!

flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 12:52 pm

lumi, sper ca sotul tau e mai bine.
m-am omorat degeaba, ca nici macar un multumesc nu am primit.......numai reprosuri.......
asa ca, nu stiu cand imi va trece supararea...... plus ca treb sa reactualizez proiectul de gaz-au trecut 2 ani, si asta ma paralizeaza...... iar nu pot merge la dct.....deci numai tampenii...... in fine, poate voi sunteti mai bine.
bea, grija de fetita, sa reveniti cu forte noi!! nico pe unde e?
e un frig pe la mine..........in rest,pupici tuturor!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 1:04 pm

buna vorbaretelor...gali si la noi este foarte frig ieri erau numai 8 grade ....azi am vb cu medicul si miercuri merg la eco si schita de IA ...cam atat va pupacesc sa aveti grija de voi si o zi buna si CALDA Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Icon_sunny
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 1:29 pm

va pup si va doresc o saptamana excelenta flower
Sus In jos
MayanMistica

MayanMistica


Mesaje : 48
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 53
Localizare : Netherland

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 3:21 pm

Eu m-am apucat de calcat , sa vedem cat m-o tine. Laughing Laughing
D-l M a mancat azi la job deci nu mai e cazul sa gatesc diseara, poate bag o pizza din aia congelata la cuptor si termin balciul.Eu la 7 seara am ora de condus iar mnealui pleaca la tenis.
Sus In jos
http://www.beetjechique.nl
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 3:57 pm

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 4:11 pm

Frumos si sanatos copil!..Mi-au placut toti de fapt!

Lumy dar tie de ce ti-a fost rau azi noapte?...

flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 6:04 pm

un cavaler adevarat! multumim pt poze!
sa creasca mare si sanatos!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 6:27 pm

da, am uitat sa va spun, rezolvat problema cu centrala. mai ramane sa stau lipita acasa miercuri, intre 9-13, cand vor veni cei de la gaz, sa le dau procesul verbal.
am sunat la 18.25 sa imi fac programare la dct, nu mai erau locuri....as putea sa ma duc peste rand, la sf programului, sa vedem, sau sa il sun...dar, degeaba il sun, ca doar mi-a zis sa merg..... affraid uffffffff...............pe la 14,45 ar trebui sa fiu acolo.....miercuri dct nu are program, asa ca.....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 6:39 pm

Gali, du-te la doctor chiar si fara programare, poate ai noroc si te ia printre alte paciente..
Hai ca incet incet le rezolvi pe toate... Smile
flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 6:45 pm

hmmmmmmmmmmm,da nervii pe tarzan tot nu mi-au trecut.....
lumi,cum se simte sotul tau?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 6:49 pm

E cam slabit, Gali, asa ca dupa boala, dar e bine. Azi s-a dus la serviciu.
pup!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 7:08 pm

bau

am ajuns acasa.
am comandat candelele de marmura pentru mormant,am comandat si fotoceramica funerara pentru monument.

si am ramas iar singurea...a plecat Samiru in Germanica. Crying or Very sad

voi ce faceti???
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 7:18 pm

[right]soro, da de masina voastra ce se mai aude???? ii stresezi pe aia,sau nu??
facusi treaba buna,nu gluma! maica ta ce face?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 8:23 pm

de masina noastra???nimic....noi am si uitat de ea Rolling Eyes

gata!!!am rezolvat si cu meniul la rastaurant!!!
cam escroaca tanti asta de la restaurant...da nu mai am energie sa umblu iar dupa alt restaurant!!!

mama...face si bine si rau...se supara ca nu o lasam sa manance cat vrea ea...are senzatia ca-i tinem cont la mancare...dar nu are voie sa manance...si daca nu stam cu gura pe ea...scapa ca......
are regim strict de tinut...si am rugat-o sa-l tina macar pana la operatie...si regimul asta nu include mititei,prajituri,tigari,seminte etc etc
ieri am facut gratar si pe langa pulpa ei de pui cu salata i-am dat voie sa manance si 2 mititei...da n-a fost multumita...ca ea vroia sa manance 5 mititei...apoi i-am dat voie sa manance si 2 minijofre-desi d-astea chiar imi reprosez ca am lasat-o sa manace...iar n-a fost multumita ca nu i-au ajuns nici pe o masea.
eee...nu era mai bine sa nu manace deloc???!!!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 8:51 pm

aoleu,soro, tre sa stai jandarm..... lasa, va trece si asta.
codra,lavi, restul? nico? libra? ani?ali?looana? hai,mai, rasariti!! cheers
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
lavinia

lavinia


Mesaje : 90
Data de inscriere : 16/04/2010
Varsta : 43
Localizare : galati

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 8:59 pm

Buna fetelor!!
Am intrat si eu putin sa va citesc si sa va salut!!!
Gali , bafta la dr!! Sa fie totul bine!!!!
Sus In jos
CODRA

CODRA


Mesaje : 32
Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 50
Localizare : ORADEA,BIHOR

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 EmptyLun Mai 17, 2010 9:01 pm

pup fetele!m-a strigat careva? What a Face galli pup...am auzit eu bine
bantui si eu pe aici ca deh...azi am tras chiul Cool Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 28 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul
Sus 
Pagina 28 din 31Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30, 31  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-2
» Discutii zilnice de tot felul-4
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul - 5
» Discutii zilnice de tot felul - 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: