Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 20

In jos 
+12
Geo
menics
alinutahu
brunadria
turqoise
samira33
miha_ela
lumy_clt
lyly_mar
guzelnico
luminita42
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyLun Apr 09, 2012 7:07 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara insorita, plina de bucurii!
Sus In jos

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyMar Oct 23, 2012 12:52 pm

Multumim,Turq-ule Wink de detalii. flower Bune si astea, ne insenineaza ziua.
Daca nastea de ziua Turciei, ii ziceam sa-i puna si un nume turcesc si-l ungeam pe sotu' de kirve (nasul care asista si la circumzia baiatului). Laughing Laughing Laughing

Heeeeiiiii, in sfarsit va trage ata la 'Stanbul, se pare ca s-a cam uzat mosorelul catre vest. geek M-as bucura mult sa incercati aici si sper din toata inima sa fie cu reusita! angel
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyMar Oct 23, 2012 3:30 pm

turquaz,multumim pt noutati. in 19 a postat ultima data seara,pe la 9,parca......
daca te-ai hotarat pt turci,sa dea DD sa fie cu reusita,ce sa spunem! cheers

nico,da, tot in fr. ce detalii soro? in ce privinta? albino
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyMar Oct 23, 2012 6:26 pm

bounce cheers
turqois doamne ajuta sa fie cu noroc la turci.

asa cumva spunea oana, am nascut duminica dimineata...la 4 s-a rupt apa la 7.30 a venit Alex pe lume, cu 4000g si 53 cm prin cezariana la cald...
suntem inca in spital, bb suge si doarme...ei mai face si cate un scandal scurt , dar na...maine plecam acasa, poate voi apuca sa scriu mai mult.
va imbratisez pe toate!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyMar Oct 23, 2012 6:29 pm

manu, ma bucur enorm pt tine, soro, mare rau bbloiul tau,
dar cred ca e frumos ca tine!!! cheers cheers cheers
adica....mai frumos decat tine!!!! faci cu ochiul
ai grija!toate cele bune, te asteptam cu povesti! clap love
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyMier Oct 24, 2012 6:35 am

Buna dimineata.
Lumy, sa fii sanatoasa si iubita !
Manu, chiar mare bebelu' tau, sa fie sanatos. Tu cum te simti?
Azi e a doua zi aici la Ploiesti, ieri m-am instalat si nu am putut sa scriu, ca nu imi mergea calculatorul.
Lumi, ma intrebai parca la un moment dat cat am stat la Targsor: 6 luni. Pot sa spun ca a fost o experienta, sunt lucruri cu care m-am lovit pe care nu le-as fi intalnit nici aici si nici pe functia pe care o am eu.
Incet-incet o sa-mi intru in mana si aici.
Sa aveti o zi frumoasa, va pup.
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyMier Oct 24, 2012 11:14 am

Felicitari Manule!!!! Recuperare usoara si laptic din belsug!!!

Bun venit saltaret Alex !!!! Sa cresti mare, sanatos, necolicos, vesel si voios!! Sa iti bucuri parintii si sa fiti fericiti!!!!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyMier Oct 24, 2012 12:17 pm

Ia uite ce bebelus tzopaitor de la Lumy! flower
Manule , chiar tu cum te simti?... I love you

Turqule sa fie cu mult noroc, nu te lasa descurajata de rezultatele investigatiilor, norocul si ajutorul lui D-zeu conteaza.

Eu sunt cam prinsa cu niste treburi pentru sora-mea, pentru o sponsorizare de tratament.
Raluca sta agatata de piciorul meu ca sa nu scriu la computer..:-(( mamaaa, nu pot face mai nimic decat telefoane, pana nu se culca.
Pupici dragelor.
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyMier Oct 24, 2012 1:14 pm

Lumi nici ale mele nu ma suporta la calculator, asa ca de acasa nici chip sa intru. Iar acum cu schimbarile din camera am ramas si fara birou, iar pc-ul e piesa de mobilier.

Noi sambata am desfiintat patuturile si a cumparat tati paturi & co. Fetele au fost f incantate, au stat in ceafa lui tati pana a terminat de montat. Cred insa ca nu s-au acomodat, sunt destul de agitate noptile. Maia ia niste pozitii in pat de imi sta mintea in loc si nu stau invelite. au si pilote mari cu lenjerii frumoase, tot degeaba. Tot de patul ns au drag.

Nico, fa-ti aprovizionarea cu o crema cu arnica sau gel, e unul de la Boiron Arnigel. E foarte buna pentru vantai, contuzii si toate cele. Si trece mult mai repede si nici nu se mai ingreste zona. La cat e de zapacit Greierasul orice e posibil, si la noi faultarile de genul asta sunt dese. Pupam dulce nazdravanul sa ii treaca cat mai repede.

Galli am citit mailul si imi pare rau de ce se intampla. Sper sa se aseze si la tine lucrurile pe fagas normal cat mai repede.

Lumi, sa aveti spor la cat mai multe sponsorizari pentru surioara ta.
Ce bine e ca la voi primesc la gradi cu pampers, la noi doar la cresa ii primeste.
Ralucuta s-a dezvoltat f frumos, sta bine si cu inaltime si cu kg.
Eu am tot amanat momentul cresa, asa ca o sa mearga direct la gradinita. Mi-e groaza de toate virozele si bolile cu care aud ca vin alti copii de la gradi.

Turq, sa fie intr-un ceas bun, sa aveti rabdare multa si sa fie cu lipici clinica din Tr.

Amy, bine ai revenit din detasare, sper sa te mai linistesti si tu nitel.

Alinuta, ce mai face Sara? Cum va intelegeti cu tratamentul homeopat? Eu la diverse afectiuni mai dau si fetelor homeopate.

De Bruni mai stie careva ceva?

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyMier Oct 24, 2012 1:39 pm

Lumy Ralucutu doarme cu noi..:-) Am incercat s-o fac sa stea singura, nu a mers si nici nu mi-am mai batut capul. Lumea ne critica la greu, dar mie mi se pare frumos, mai ales ca e inca un pui asa mic .:-) Mai bazaie noaptea dupa suze, mai se agita Ne-am obisnuit .. mai tarziu s-o duce singura la ea cand s-o satura de noi Very Happy Si cu Luci cam tot asa a fost, dar ma rog pe atunci nu eram decat eu cu ea.
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyMier Oct 24, 2012 1:59 pm

Lumi la noi in dormitor nu-i spatiu, iar patul ns e ingust. Cand dormeam aman4, noi eram chiauni. La curte cand ne-om muta, le fac camera lor. Eu sunt mai mereu zombi, si la munca nu ma pot concentra mereu, si-s cu ochii bulbucati la monitor sa nu gresesc platile, cifre cifre si iar cifre.
Ele au dormit mai mereu in patuturi si ocazional cu noi.
Si mie imi place sa dorm cu ele si sa le simt aproape, e ca un rasfat.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyJoi Oct 25, 2012 2:02 pm

dragelor, bine v-am regasit!
manu,soro, te asteptam,cand bb Alex te lasa putin, sa ne povestesti cum a fost,cum sunteti acasa si cum va acomodati cu viata in 3!
felicitari,inca odata, sa fiti fericiti si sanatosi!!!!

ce mai faceti voi? alinuta,nu ai intrat demult..... sara?
lylyyyyyyyyyyyyyyyyyyy?soro, treb sa te strigam mai des, ca sa ne mai spui cate ceva despre tine!

de sami mai stie cineva ceva? de ancamac?sorina?

amy, e bine ca ti-ai reluat postul. felicitari!

lumy,lumi, ms, ce sa zic.....inca putina rabdare mai am.....dar nu multa.....

noutate- am inceput sa manac scoici.....-sunt bune,ce sa zic.....
nu ma gandeam vreodata....

am fost azi la cursuri, e bine, atmosfera destinsa, azi am avut o femeie intre noi din algeria care nu stie sa scrie affraid - trist......
noi suntem deja la un nivel aproape de intermediar -zic eu-plus ca e o amestecatura din toata lumea, si de multe ori d-na imi cere ajutor sa explice anumite cuvinte precum - conferinta,fabrica,ecuson,etc......cateodata ma doare capul; azi am mai avut una din guyana-care spunea ca stie engleza-dar.....no comm.....
ma lauda intotdeauna-nu ca ma umflu in pene,ca nu am de ce-si stie ca incerc sa ajut,
plus una din cecenia care nu e atenta sau chiar nu o duce bila.....
nu am rrrrrrrrrrrr ala, dar, imi dau silinta............ drunken

nico, ai ajuns la sarkoy? la voi e duminica azi,nu?

turc, ce face minie?dupa 1 an implinit? LA MULTI ANI!

ma chinui sa ma duc la un mag, dar parca nu imi vine.....

lumy,ce fac gargaritele? cand va mutati la tara? la primavara?
sta mama ta cu ele? unde?
da, toti copiii se imbolnavesc,asta e clar.....

lumi,nu ieie ghetutele putintel mai mari?
sora ta? luci?

mayan?

eu sunt f multumita- ieri am facut niste ciuperci cu paste,legume si usturoi-si tarzan -eu nu mananc-mananc ciuperci si gata!! vrei sa gusti? da. sunt buneeeeeeeee! vrei?
numai asa le-a mancat,cum le-am pregatit eu.
sambata a zis ca eu nu ma compar cu ma-sa si mama la gatit! lasa,frate, ca mai vedem....
si iata dovada!s-a umflat aseara, si am mai facut o portie sa isi ia si la lucru! bounce

va las,intru mai tz!pupici!



Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyJoi Oct 25, 2012 4:03 pm

buna ....\manule ...felicitari pt Alex sa creasca mare si sanatos clap
refacere rapida si mult ,mult laptic flower
lumi de gragarite ajutane si pe noi la dezvatatul de pampers ...ce metode ai folosit?
gali ...ai aparut si tu Wink ....si iarasi o sa ne parasesti Wink ....eu am ramas in urma drunken ...ce invetri?
lumi h ...si noi la capitolul incaltaminte stam tot asa nu demult am luat o pereche de ghetute neimblanite ,acuma a dat frigul rau am luat ghetute imblanite drunken


ce sa va spun fetelor pe noi ne-a ajutat si homeopatia si margelele de chihlimbar...Sara este schimbat ..este linistita ,vorbeste mult mai clar ,nu e grabita nu mai cade non stop,e cooperativa ,intreaba ,raspunde dar cel mai important e ca doaremeeeee cheers ...
si noi am mutato pe piti cu noi in camera in perioada aceea dar in patutul ei ,nu poate dormi cu noi in pat si nici noi de ea asa ziua mai tragem impreuna din cand in cand cate un pui de somn dar acuma sia mutat satra din nou la ea in camera
lumi h ...aici daca are pampers nu o ia la gradi ci doar la cresa....si noi ne pregatim
tu de cand vrei so duci ?
am plecat la gatit ...Sara e plecata cu tati la plimbare ,maine vine soacra ci indicatile ei de a creste copii affraid
pup fete flower

Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyJoi Oct 25, 2012 5:24 pm


hallo flower

ce mult imi place piciul tzopaitor de la lumi geek

minnie cea pufoasa s-a cumintit de cand a implinit un anisor, doarme si se joaca toata ziua dar nu mai face ravagii prin casa cum facea inainte, bine mai face cate una dar mai rar geek am sunat zilele trecute la un instructor de dresaj canin ca am zis ca trebuie sa fie desteapta fata si cand mi-a trasnit un pret de 300 de euroi am renuntat, pai doar nu o pregatesc de facultate, frate affraid am zis ca mai bine ma ocup eu de ea scratch

au venit si analizele de la buda, antifosfolipidicul a iesit ok, m-am scos Laughing

ieri am trecut prin piata si am cumparat 2 kg de catina, le-am pus la borcan cu miere,2 saptamani stau in frigider la macerat apoi se mananca cate 1 lg dimineata pe stomacul gol, cica sunt adevarate bombe de energie.

cam atat...
o seara placuta clap

Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyVin Oct 26, 2012 11:30 am

chiar vroiam sa va intreb cum se pune catina, tot vad prin piata si ma bate gandul sa iau, noroc cu Turq ca a scris. Apropo, tre zdrobite, tocate ceva?


Alinuta, la noi fetele erau deja obisnuite cu olitele, dar mai mult dimineata faceau la ele.
Pana sa incep munca, cand fetele aveau 2 ani si nici 2 sapt, am fost la cumparaturi si mi-am propus ca baxul acela de pampersi sa fie ultimul cumparat. Si asa a fost.
Plus ca Mara se tot irita si de la caldura.
Le-am intrebat dc vor sa stea fara pampers si sa le pun chiloteii cu Minnie Mouse, au raspuns in cor DAAAAAA. Le-am explicat ca atunci cand vor sa faca pipi/kk sa imi zica, se le pun la olita sa nu o udam pe Minnie. Toate bune si frumoase, Maia s-a scapat pe ea si era tare panicata ...deh ... a venit si randul Marei, la fel, erau confuze si ude, si eu le tot explicam ca tre sa imi zica cand vor sa faca. Am continuat peste zi sa le las fara pampers si le intrebam destul de des dc vor sa faca pipi/kk, cred ca era de-a dreptul stresant. In cateva zile s-au prins cum sta treaba si au inceput sa imi zica. Apoi le-am lasat la somnul de pranz fara pampersi, s-au intamplat si accidente, cand era somnul profund. Seara am continuat sa le pun, timp de 2-3 sapt cand se trezeau aveau scutecul uscat. Bun, si am zis sa imi incerc norocul sa le las si noaptea fara. A fost ok, accidente cateva, sau se trezeau si ziceau fac pisu si instant facea de nici nu apucai sa o mai pui pe olita. Si cu timpul s-au invatat, cand le apuca noaptea se trezesc si spun.

Nu am fost de acord cu cei care imi spuneau sa le trezesc noaptea din nu stiu cate ore sa le pun la oala sa faca. N-am vrut sa le stric somnul, sa le creez rutine nocturne, sa ma chiaunesc si eu pe langa ele. Si plus de asta sa transmit semnale aiurea la sistemul nervos central. S-au reglat singure. Pentru afara si locuri publice avem olite de voiaj si sunt super.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyVin Oct 26, 2012 2:52 pm

Saluatare fetelor,
eu am venit de la plimbarea cu Raluca, cred ca-s 7 grade aici, e un frig..

Cu olitele timpul le rezolva pe toate, copiii invata sa aibe control mai usor asupra corpului cand trec de doi ani, doi jumate. Pana la trei ani se descurca toti fara mare stress, sper eu...! Very Happy

Noi o s-o ducem la o gradinitita de socializare,nu-i mare lucru, 3 ore dimineata, 2 ore dupa amiaza, asta 2-3 zile pe saptamana, fara nimic altceva inclus decat doua educatoare, joaca si pachetele de acasa. E cea mai ieftina forma de socializare pentru copiii mici ca ea, aici in Olanda, ne-ar costa cam 40 euro pe luna;
cresele sau gradinitele cu program prelungit ajung la 1600 de euro pe luna din care cu aproximatie) jumatate plateste statul, dar numai cu conditia ca ambii parinti sa munceasca. Si cum eu inca nu muncesc, nici nu ne putem atinge...

Gali nu pot sa-i iau incaltarile mai mari, ca-si strica picioarele si postura, va calca prost, nu va avea suport la calcai etc...aici nu se gasesc jumatati de masura, din pacate.

Interesanta treaba aia cu catina, pe aici nu cred ca se gaseste dar nici n-as avea timp sa umblu dupa ea.

Ma apuc sa dau niste emailuri ca nu stiu cat sta adormita Ralucuta..
Va pup
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyLun Oct 29, 2012 9:47 am

neataaaaaaaaaaaaaaaaaaa cheers
va doresc o saptamana cat mai usoara!

manu,bun venit acasa!!! e super de frumos Alexul vostru, sa fie sanatos si sa va bucure viata!
si cat de curand un fratior,ceva!

eu mor de frig, pana ma acomodez, si cu schimbarea orei,
a fost un vant teribil la noi, de apr. 120/ora,groaznic de frig,
ca norocul ca joi mi-am cumparat o hainuta mai lunga,cu gluga,
oricum nu am iesit ieri din casa.....brrrrrrr.........
sambata am fost dupa ciuperci,am adunat destule-eu mai putine,ca nu le vad,frate.....
tarzan le ocheste imediat; si vederea lui e mai buna decat a mea..... Shocked
nu stiu daca mai mergem 1 data,dar,s-au cam terminat.....

amy,cum esti? lyly?turc? restul fetelor?
de sami mai stie cineva ceva?

lumi, tel acela al tau e fix?? scratch

ma duc la treaba, revin! pupici!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyLun Oct 29, 2012 12:52 pm

unde sunteti,fetelorrrrrrrrrrrr???? scratch
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyLun Oct 29, 2012 4:26 pm

ancamac???? ne-ai uitat de tot??
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyLun Oct 29, 2012 9:55 pm

Salutare,
Gali tu bantui pe aici singurica?.. I love you Eu am fost la doctor azi, cica am rozacee pe fata, mi-a dat niste antibiotic (metronidazol unguent), foarte neplacut..am o fata rosie tot timpul si o simt uscata. Mi-am luat si o crema de la Eucerin , nu mai stiu ce sa fac sa-mi treaca.

Gali sa stapanesti sanatoasa hainuta cu gluga, urat vant a fost la voi. Aici in schimb e frig si umezeala (2-7 grade) parca imi vine sa fac bradul Smile

Va pup pe toate , ma retrag la tv la desene Very Happy , ca numai pe asta se uita domnisoara Raluca, noi abia mai vedem cate ceva.
Pupici
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyMar Oct 30, 2012 10:49 am

Buna dragelor.
Eu nu am scris o perioada ca inca incerc sa ma acomodez iar cu vechiul serviciu Smile. Imi intru eu in mana.
In rest, nu am noutati, munca si iar munca.
Va pup si aveti grija de voi !
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyMar Oct 30, 2012 11:52 pm

ghici cine bantuie noaptea tarziu pe forum? Laughing

lumih, prea multe in cazul rosaceei nu prea poti face deoarece este o afectiune cronica si din nefericire, progresiva. Metronidazolul este ok, nu este atat de agresiv precum este Zynerit insa pe langa antibiotic incearca sa eviti sauna, baile fierbinti, mancarea picanta, temperaturile calde sau reci, cofeina si poti sa iti prepari o lotiune tonica bio din ceai de musetel pe care il aplici local la temperatura camerei.


manuuu,ce frumusete de fecior are mamaaa!!! cum te descurci cu bb Alex???e mancacios bebe?pupacim proaspata mamica flower flower flower

lumiclt
, ce domnisoare frumoase vedem noi pe fb, nu-mi vine sa cred cat de repede trece timpul, imediat va pregatiti de gradi bounce
cat despre catina, eu am lasat-o cu bobul intreg dar poti sa o zdrobesti, caltatile sunt aceleasi, are o multitudine de beneficii si efecte terapeutice,eu am pus in borcan de 1.5 kg cam 3/4 catina si apoi am completat cu miere poliflora, vezi aici: http://www.grijapentrusanatate.ro/module/articol.php?id=22

galli, nici eu nu gasii ciupercute Crying or Very sad succes la curs, stim ca esti fata desteapta flower

amy, bine ai revenit acasa," la multi ani "nepotelei tale La multi an1!


sami, miha, bruna???
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyMier Oct 31, 2012 7:41 am

Buna dimineata.
Multulesc Turq de urare. Mi-e asa dor de nepotica...
Eu la munci, cu ceaiul si cafeluta si gata de treaba. Putin inghetata de acasa, e un frig in casa... Am pornit aerul conditionat, radiatorul, de toate. Sper sa ne dea drumul la caldura azi. Si geamurile la masina erau inghetate. Sad
Va pup pe toate !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyMier Oct 31, 2012 11:47 am

Buna fetelor,
Da Turqule, multumesc mult pt. sfaturi, asa e cu rosaceea asta pacatoasa. Cred ca-mi pusesem eu diagnosticul inaintea doctorului..:-( Sper doar sa mai treaca din simptomele astea suparatoare, ca de vindecat, asa am citit si eu nu se vindeca..

Asa frig e in Ro fetelor? Parca mai saptamana trecuta erau 23 de grade, repede se mai schimba vremea.

Nu vin fetele tale de Craciun, Amy? I love you

Noi nu mai mergem de Craciun acasa, Crying or Very sad facem aici. Surorile mele o sa vina insa in vizita in decembrie, pentru ca cea mare va trebui sa faca un control aici la spitalul din Amsterdam, iar Luci si-a luat deja bilet , va sta cu noi de Craciun. Smile
Imi cam pare rau, dar ce sa facem, ne costa prea mult sa ne trambalam toti trei cu avionul.

Manu ce face oare? e bine? s-au instalat acasa?

Pupici fetelor.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyMier Oct 31, 2012 3:25 pm

intru si eu sa va salut azi!

amy,noi am pornit caldura de duminica....nu am mai rezistat.....
dupa ziua de sambata la ciuperci si vant,destul,si o ninsoare abia vizibila,
duminica dimineata ma durea in gat..... affraid a trecut repede.....
ce face sora ta?
sa iti traiasca nepotica ,sa fie cuminte si sa aiba un viitor frumos!!! flower love

turcoaz,am gasit ciuperci,dar nu asa multe ca el.....
avem un congelator de 60 l plin,full.....

lumi,nasol, cu chestia aia a ta!
ce face ralu? o poza,ceva? sa ii vedem ochisorii albastrii??
multumesc,tocmai la fix mi-am luat haina. si era o caldura afara.....

nico,tu? am vz o poza pe fb bestiala.

lumy,cum te desccurci cu fetele pe vremea asta? de mirela mai stii ceva?

de sami,cine stie ceva?

lylyyyyyyyyyyyyy? hai,soro, zii-ne ceva!

de beatrix,ramonika,blue flower,geo- cine mai stie ceva?

ploua si e urat rau si frig.....

revin,va pupic



Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 EmptyMier Oct 31, 2012 5:53 pm

hello girls....
si noi prin zona dar destul de ocupate ...noul joc a lui Sara este de a insira toate papusile si plusurile pe marginea patului ,cere farfurie si lingurita si merge si le da papa de se urasc jucarile de ea Very Happy .....noi nu vorbim cu ea numai pe maghiara ,cand nu vrem sa inteleaga ce vb intre noi zicem pe ro si sa vedeti cum i se ascutesc urechile ca ea nu intelege Smile ....asa am hotarat ca pana ce incepe sa vorbeasca cat de cat lasam numai o limba iar dupa dam si cu romaneste
Craciun....vai fete cand va citesc mie dor de casa ...sper sa ajungem si noi acasa de Craciun
manu...cum stai cu lapticul ? bb este plangacios ,aveti colici?
lumi chiar ar fi timpul sa pui o poza cu frumoasa ta Wink

ma retrag ...aici nu se lucreaza pana luni cheers .....bubu va sta cu pitica noi facem sambata o tura cu fetele cheers
pupici
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 26 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 20
Sus 
Pagina 26 din 27Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 21

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: