Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 20

In jos 
+12
Geo
menics
alinutahu
brunadria
turqoise
samira33
miha_ela
lumy_clt
lyly_mar
guzelnico
luminita42
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 27  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyLun Apr 09, 2012 7:07 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara insorita, plina de bucurii!
Sus In jos

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyMar Iun 19, 2012 6:23 pm

I love you amy, da, acum sa vedem si cariotipul, dar e clar ca sindroamele nu le are
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyMier Iun 20, 2012 10:12 am

hello fetele flower
nu am mai intrat de mult,recunosc...am laptopul virusat si la-m dus la reparat ...si de la munca nu am timp ca sunt inainte de concediu si am o gramada de terminat .........
duminica plec in concediu 2 saptamani ...sa fiu sincera ..nu sunt asa de nerabdatoare sa plec...singurul lucru care ma bucura e ca nu mai vin la serviciu....m-am ''babit'' What a Face
Manule ,ma bucur ca este bine totul I love you

pupici la toate fetele flower
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyMier Iun 20, 2012 1:13 pm

buna....
manule ...ma bucur ca bb este bine ,te-ai mai usurat si tu ....cum suporti caldura ?
lumi ....imi pare rau pt sora ta ....pup fete
lyly ...concediu placut

la noi canicula mare 34-36 grade ,Sara suporta destul de bine in afara faptului ca este foarte iritata de la transpiratie ,astazi am fost cu ea la doctorita de buna dimineata si ia scris ceva picaturi si o crema
pe 25 facem 15 luni si ne pregatim de doua vaccinuri
vestea buna este ca tati mai este plecat doar saptamana asta la Bp si reincepe munca aici ,acasa cheers

va pup ....am lasato pe Sara in piscinuta sa se balaceasca
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyJoi Iun 21, 2012 6:56 am

Buna dimineata. Ce fac fetele?
Afara este deja foarte cald, parca deja m-m saturat de vara...
Sa aveti o zi linitita. Pupici !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyJoi Iun 21, 2012 7:51 am

flower
buna dimineata!!
lylyca unde plecati in co?? hai ma de ce sa nu te bucuri?? odihneste-te, relaxeaza-te...
umi ce mai faceti voi??
amy, stai ca te racoresti tu la greci geek
alinuta, hm, suport, deocamdata sunt doar asa mai ametita , parca dar , de 2 zile seara plec lapoiana, si stam pana la 11 afara la aer cu tv cu tot, este placut iar noaptea este mult mai placut decat in oras... deocamdata este bine... sa creasca buburuza mare, cred ca-i la balaceala toata ziua...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyVin Iun 22, 2012 6:52 am

Buna dimineata.
Da, Manu, abia astept sa ma racoresc la greci. Saptamana viitoare noi lucram numai 4 zile, pentru ca pe 29 e Petru si Pavel si noi avem zi libera. Smile Deci, mai am putin.
In alta ordine de idei sunt foarte suparata pe cei de la Oficiul Roman de Adoptii, constat de pe forumul celalalt ca toate potrivirile facute de ei sunt intre familii normale cu copii proveniti din mame bolnave de schizofrenie, oligofrenie... Nu ii inteleg, asta e pierdere de timp si consum nervos pentru noi. Ma gandesc ca vor sa repartizeze intai copiii cu probleme, sa scape de griji si apoi sa ramana numai cu cei buni si sa le fie mai usor. Cred ca imi fac timp si ma duc in audienta la ei, ca nu se mai poate asa. Sunt plina de nervi. Au trecut 2 saptamani de la primele liste trimise in teritoriu si nu au mai trimis nimic. Asteapta negatiile de la noi, ca refuzam copiii. In ritmul asta, daca ne tot trimit copii rromi si bolnavi, numai negatii or sa primeasca, iar ceilalti copii, care ar corespunde, cresc si le scad sansele. Scz de rabufnire, dar chiar am obosit.
WE suntem fara pitici, nimic deosebit in plan.
Lyly, lasa grijile si gandurile deoparte, un concediu ai, simte-te bine.
Pup gasca !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyVin Iun 22, 2012 9:36 am

flower Amy, chiar am vrut sa te intreb daca mai ai vesti, sunt de groaza, atatia copilasi asteapta iar ei pierd timpul. doamne dumnezeule!
imi pare rau ca treceti prin asta.. stiu ca plecati in co?? poate vor suna exact atunci.. ca ar fi in stare.
da, du-te peste ei...merita!

scratch dar de ce aveti voi liber?? noi nu avem!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyVin Iun 22, 2012 12:10 pm

E ziua lucratorilor din ,,facultati" Wink.
Am sunat la DPC, nu am avut rabdare si mi-au zis ca ei au trimis tot ce au avut, ca nu mai sunt copii adoptabili, dar mai sunt cateva dosare la instanta.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyVin Iun 22, 2012 12:18 pm

Shocked chiar asa erau doar doi copii?!!!?? nu pot sa cred, sau poate ca au dreptate, sunt multi copii abandonati dar probabil nu sunt decalrati oficial adoptabili.. desi ma gandesc la teo trandafir, luminita anghel... oare tot atat au asteptat?!!?? ma indoiesc...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyLun Iun 25, 2012 7:31 am

Buna dimineata.
Ce linisteeee...
Mai vb doar eu si Manu, cand o sa nasca si Manu, o sa vb singura Sad.
Abia astept sa treaca saptamana asta. Saptamana viitoare sunt pe drum spre greci. Very Happy
Sa aveti o saptamana mai racoroasa. Pupici !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyLun Iun 25, 2012 7:48 am

sunny sunny Amy, am fost sambata la plajaaaaaaaaaaaaaaaaa yeeaaahhhhhh apa este supeeerrrr ce bine a fost.

deci AMR 6 zile?? hmmm euy voi incerca sa mai ajung seara la plaja
o saptamana frumoasa va doresc!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyLun Iun 25, 2012 9:34 am

Buna fetelor,
si eu pe aici! Smile Raluca se joaca , eu sunt chioara de somn (am mai corectat aseara inca o data teza lui Luci, inainte de printul final) . S-a intors la Bucuresti sambata, miercuri are sustinere..A fost minunat ca a stat la noi o saptamana, acum imi lipseste si mai mult. Rolling Eyes
Sora-mea tot are dureri dar ne-am obisnuit sa le luam ca atare si sa acceptam ca se va face greu bine. Acasa oricum nu o las sa plece ca nu e nimeni care sta acasa, nu are cine sa o ajute. Cand se simte mai bine mai lucreaza si ea pentru serviciul ei, dar asta e destul de rar, sper sa nu se deprime de tot.
Aici e frig, cand aud de calduri sunt nostalgica.. sunny Sunt 16-17, maxim si rar 20 grade!

Manule superrr la plaja, ce frumos! ..Ma gandeam ca ziceai ca lumea pleaca cu copilasi mici la drumuri lungi, dar sa mie mi se pare ca e o treaba buna numai cand pleci in grup, altminteri in doi , cum suntem noi, tot asa obosesti, in grup mare te mai ajuti cu altii..

hai va pup, ca Ralu s-a urcat pe masa! Very Happy

Edit: am corectat nitel, scrisesem cu picioarele Smile

Amy, imi pare rau sa aud de tergiversarile celor de la adoptii. Te inteleg ca nu poti sa iei orice copil..In Romania, abia poti sa-i cresti pe cei sanatosi, daramite pe cei cu probleme. Iar rrom, sa ma ierte D-zeu, parca si eu am retineri, sunt diferiti de noi in multe aspecte, iar unele ''apucaturi'' eu chiar cred ca sunt inscrise in memoria genetica...

Va pup fetelor.

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyLun Iun 25, 2012 2:14 pm

Buna ziua, fete minunate!

Doamne,ce dor mi-a fost de voi! I love you

Se pare ca atunci cand Amy a modificat look-ul forumului,pe mine m-a inchis intr-un sertarel. Laughing Laughing Laughing Bine ca n-a aruncat si cheia. Laughing Laughing Laughing
Am incercat zilnic sa deschid forumul. Degeaba! Crying or Very sad Am folosit chiar mai multe cai, de pe Google, Yahoo, Mozilla, ceva turcesc din laptop-ul sotului. Incepusem sa-mi storc creierasii in a gasi un motiv intemeiat sa trag o fuga in RO, sa incerc si de acolo. Very Happy

Asta-i al doilea mesaj, ca la primul s-a blocat forumul si am pierdut postarea inchizand si deschizand laptop-ul.
Mai bine scriu mesaje mai mici si dese. scratch
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyLun Iun 25, 2012 2:24 pm

Si noua de tine! Ce frumos e cel mic!!! flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyLun Iun 25, 2012 2:46 pm

Am pus la avatar una dintre pozele lui Eralp cu bucle. In zilele urmatoare voi posta si una cu el, baietel de baietel. Very Happy

Aici e fff cald dar bate si fff tare vantul. Oribila vreme! Evil or Very Mad Nu-l mai putem scoate pe Eralp afara dimineata, iar seara f putin si doar cand vine sotul. Eu inca incerc sa ma refac dupa o entorsa de gr II capatata acum 23 zile, cand am fost in Sarkoy. Ufff! Cum stau mai mult timp in picioare/ tin piciorul beteag in jos, cum mi se umfla glezna. Macar nu ma mai doare asa tare si pot calca fara sa mai topai sau sa-mi trag piciorul.
Dar eu ma dau viteaza!
In weekend am fost si la o nunta si m-am cocotat pe o sandaluta cu toc. Proasta inspiratie! Si mersul la nunta si tocurile. pale Eralp a fost extrem de agitat, n-a stat locului o clipa, s-a speriat cand a citit imamul o rugaciune, mirii si-au facut aparitia pe o muzica al carei volum il simteam noi adultii in stomac (Eralp chiar a vomitat), i s-a facut somn la 10 pm (ora lui), a vrut-o pe tzitzi si a trebuit sa-l adorm in mescid-ul femeilor- o incapere amenajata pt rugaciune (singurul loc mai linistit). Asa ca eu am ratat momentul felicitarii mirilor si a pozelor pt ca l-am pazit pe bb.
M-am riscat la un moment dat si am tras o fuga in salon sa iau geanta lui Eralp in care am avut inspiratia de a pune si o pereche de balerini. Mi se umflase piciorul cu entorsa ingrozitor, n-as mai fi putut incalta sandaluta.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyLun Iun 25, 2012 2:50 pm

Citesc din urma si revin. Sper sa ma lase Greierasul nazdravan. Rolling Eyes Ca profita smecheritul! Very Happy Cum vede ca ma asez, tzop la tzitzi. Iar daca ma intind, in ideea de a-mi relaxa piciorul beteag, crede ca vreau sa ne jucam si incepe sa ma calareasca. Very Happy
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyLun Iun 25, 2012 2:59 pm

Multumesc, Lumi! flower
Toti copiii sunt frumosi si dulci! Mai ales cei doriti foarte mult! Wink

Ma duc sa va citesc din urma. Sunt curioasa cum decurg adoptia lui Amy, sarcinile gravidutelor Meni si Geo, pregatirile de nunta ale miresicii (sau Turq a facut deja nunta? Embarassed ), insanatosirea surorii lui Lumi, moralul lui Lyly, pregatirile pt Fiv-ul turcesc al lui Sami. flower
Si, bineinteles, ce nazdravanii au mai facut piticii. Laughing Laughing
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyLun Iun 25, 2012 5:41 pm

Am zis eu ca postez mesaje scurte si dese dar se pare degetele mele au ales astazi varianta lungi si dese. Embarassed Clar, sunt nevorbita cu voi. Rolling Eyes

Meni, Doamne ajuta, bine ca ai trecut si hopul cu amniocenteza. Eu n-as fi avut curaj sa fac. Sarcina usoara pana la termen. I love you

Lumi, prin ce trece si sora ta. Sa dea DD sa se vindece cat mai repede. Ma bucur ca a acceptat sa stea la tine. Ii tin pumnii Luciei. Sunt sigura ca va fi la inaltime. Tu faci fete frumoase si destepte! I love you

Amy, eu tot insist. Cu Soricica ai vorbit? Ea a depus dosarul in urma ta si, totusi, s-a solutionat extrem de repede. Din cate stiu eu, baietelul ei se afla in ingrijirea unei asistente maternale.

Revin, ca a adormit Eralp lipit de mine, in fundulet si cu tzitzi in gura. Laughing
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyMar Iun 26, 2012 6:36 am

Buna dimineata.
Nico, ma bucur tare mult ca ai aparut si ca nu mai ai probleme cu forumul.
Am vb cu Soricica, stiu povestea, a adoptat de ceva vreme, un baietel frumos si istet. A apucat sa adopte pe vechea lege... Cand am sunat vineri, am auzit aceeasi replica prafuita: nu sunt copii. Pe 7 iulie trebuie sa termine de evaluat dosarele tuturor copiilor din sistem, iar cei care nu au fost vizitati deloc in ultimele 12 luni vor fi declarati automat adoptabili. Sper ca atunci sa fie mai multi. Pentru moment nu mai vreau sa ma gandesc, vreau sa plec linistita in concediu si vedem apoi.
Cam atat azi, la 8:30 iar am sedinta si apoi sa vedem ce mai fac, ca abia astept sa se faca 15:30, sa duc la inramat niste goblenase monocrome.
Va pupic pe toate!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyMar Iun 26, 2012 9:19 am

bounce bounce flower
nicooooo, offf si noua ne-a fost dor de voi!! ce-ti face piciorusul??
tu crezi ca mie nu mi-a mfost teama de amnio? mai ales ca la inceputul sarcinii am clar : mie nu-mi umbvla nimeni la copil... hmm cand am vazut risc de 1:98....nici num-am mai gandit la ce am spus...vroiam doar sa aflu daca este o alarma falsa sau nu... bine ca am scapat, deocamdata.

amy, sa le fotografiezi sa le vedem si noi... ai mai vandut dintre ele?? stii mi-a ramas gandul la orhideele tale..parca mi-as lua si eu .. cand iau banii... eu nu i-am cumparat nimic, dar nimic copilului... si-mi sta gandul la flori.. silent

lumi nici eu nu-mi fac prtobleme ca va fi la inaltime luci...ai grija nu te extenua.. ai nevoie si tu de odihna...
restul fetelor??? a disparut si graviduta nr 2 ?!!?
de galli nu mai spun... No
lyly si ea tot mai rar.. Sad

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyMar Iun 26, 2012 1:06 pm

va pup fetelor.

nico,ce frumos este Eralp Razz

manule,ma bucur ca ti-a iesit bine amnio. cheers

lumi,multa sanatate pentru surioara ta.
te apreciez pentru grija si devotamentul cu care o ingrijesti.
multa bafta si fetei tale la disertatie-ce frumos!!!disertatie!!!imi trezeste amintiri frumoase treaba asta....facultatea si masterul au fost perioadele cele mai frumoase din viata mea.

lylyshor,concediu placut.

turqule,spor la pregatiri...sa iasa nunta asa cum va doriti voi.

amy,sa nu te superi pe mine si sa nu ma interpretezi gresit pentru ce urmeaza sa-ti spun:pot sa inteleg si accept ideea ca tu esti "construita" drept,ca ai o verticalitate pe care ar fi minunat sa o aibe toata lumea....aceeasi structura o am si eu...insa lumea care ne inconjoara, de cele mai multe ori, nu "functioneaza" asa cum e normal sa functioneze.
in acest caz avem 2 optiuni:fie ne adaptam climatului in care suntem nevoiti sa traim ...fie nu ne adaptam si ajungem sa acumulam frustrari,suferinta,nemultumire care in final ne vor aduce un trai de o calitate proasta.
sfatul meu sincer si dezintersat este sa-ti cauti o "relatie" si sa sari peste procedura standard...nu astepta sa te traga de maneca cei de Protectia Copilului sa-ti "dea" un copil...cauta-l tu..gaseste-ti o relatie intr-o maternitate-daca il vrei nou-nascut sau la Directie daca il vrei ceva mai mare-dat deja la maternale.
pana la urma scopul scuza mijloacele.
copiii "buni" asa sunt plasati...ajung mereu la cei care dau din coate mai tare....iar la cei care stau cuminti la rand...ajung doar copiii cu probleme si pe care nu-i vrea nimeni.
stiu,e cumplit de urat si de dur ce spun...dar e si al naibii de adevarat.
am cunostinte care au dat din coate si au avut copilul acasa in timp scurt dupa ce "l-au gasit"...si asta pentru ca nu au respectat listele,termenele si ajutorul celor de la Directie....si pentru ca au avut o relatie unde a trebuit.
altfel...astepti mult si bine degeaba.
si nu cred ca asteptarea asta si incertitudinea nu-ti genereaza nemultumire si frustrare.

despre mine...ce sa va spun????
sunt bine...muncesc foarte mult.
astept sa treaca vara sa merg la Istanbul...mai am 2 luni de asteptare...prima s-a dus deja.
printre picaturi mai pregatim si cateva evadari in we...si cam atat.

va pup pe toate
aveti grija de voi
clap
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyMar Iun 26, 2012 1:50 pm

Buna ziua, fete minunate!

Amy, Sami are mare dreptate, din pacate. De aceea tot insistam sa vorbesti cu Soricica, cu siguranta ea a fost din categoria care "a dat din coate". Wink Baietelul e frumusel si dragastos. Asistenta maternala le-a permis sa-l viziteze f des, sa petreaca f mult timp impreuna, astfel ca au reusit sa construiasca o relatie f frumoasa pana s-au finalizat toate formalitatile.
Cunosc si eu un caz bazat pe "relatii" (fara ele se pare ca razbesti tare greu in RO silent ). Clar, cei de la Directie fac "jocurile".
Du-te in concediu, relaxeaza-te si intoarce-te cu forte proaspete ... la coate. Wink

Samiruto, data viitoare cand vii la 'Stanbul, lasa-ma sa-ti fac macar o listuta cu locurile si mancarurile potrivite si gustoase, sa nu mai ramai cu gust si miros de oaie. Laughing Istanbulul este un oras minunat! cheers

Meni, ai timp sa cumperi si pt bb. Oricum merita o raita prin magazinele de profil. bounce Cand ai DPN? Te-ai hotarat cum nasti?

Glezna mea se incapataneaza sa se vindece. Mi-e dor sa-mi vad osul. Rolling Eyes
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyMar Iun 26, 2012 1:54 pm

nico,draga mea...in toamna vin pentru 2 saptamani si sper din suflet sa gasim o modalitate sa ne vedem.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyMar Iun 26, 2012 6:23 pm

bounce sami, ma bucur ca ai mai intrat pe aici... si ma bucur mai ales ca mai ai doar o luna pana mergi iar la Stambul! angel sa fie totul bine de data asta

eu nu cunosc personal cazuri recente de adoptii , am un coleg dar nu a vorbit niciodata despre adoptie, l-am vazut doar cu baietelul in masina si asa am aflat.. dar la el este un baietel mare de vre-o 5-6 ani... sunt insa convinsa ca asa functioneaza, cum spui tu...nu demult ma intrebam si eu in sinea mea cum de altii reusesc atat de simplu...
amy cum au iesit goblenurile??
nicooo, ai grija cu piciorul.. dar antiinflamatoare nu iei? gheata multa siparca exista '' burovin" nu??
lumi, ce mai ce mai faceti?
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 EmptyMier Iun 27, 2012 7:57 am

Buna dimineata!

Va salut dupa baricade, am deja o saptamana de cand am inceput munca.
Sincer, imi este tare ciudat, dar incerc sa ma adaptez.
Fetele sunt acasa cu ai mei, alor mei le e cam greu, dar sper sa se descurce.
Saptamana viitoare ne vom intoarce la curte. In sfarsit am si eu masina, dar mai trebuie reparat una alta la ea. Am luat si ore de condus, si acum e mai bine, mai am multe de invatat, dar sper sa ma descurc onorabil Razz

Va pup dulce, tocmai mi-a sosit colegul de la care cica tre s ainvat activitatea.
Ps. acum sunt pe departamentul de germana.


flower flower flower flower
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 14 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 20
Sus 
Pagina 14 din 27Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 27  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 21

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: