Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 20

In jos 
+12
Geo
menics
alinutahu
brunadria
turqoise
samira33
miha_ela
lumy_clt
lyly_mar
guzelnico
luminita42
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 14 ... 27  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyLun Apr 09, 2012 7:07 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara insorita, plina de bucurii!
Sus In jos

AutorMesaj
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyLun Apr 16, 2012 1:00 pm

dragele mele sarbatori fericite alaturi de cei dragi cu oulete rosi multe si udatori cat de multi faci cu ochiul

noi le-am tinut si pe cele unguresti dar cu oua de ciolcolata pt ca aici nu mai e moda cu oua vopsite iar acuma am vopsit 7 oute rosi si Sara le-a spart pe toate Very Happy

PASTE FERICIT flower flower flower
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyLun Apr 16, 2012 1:14 pm

Hristos a inviat

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyLun Apr 16, 2012 2:06 pm

Adevarat a inviat! Smile

Sunt si eu pe aici, cu Raluca! caut nste bibliografie pentru teza lui Luci, ''free articles'' chestii d-astea, in rest nimic deosebit! Pup!.. Very Happy
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMar Apr 17, 2012 7:18 am

Buna dimineata.
M-am gandit ca trebuie sa ne dregem dupa atata mancare, asa ca va invit la o limonada Smile .
Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Lemonade
Sper ca sunteti bine toate, dar sincer ma declar ingrijorata de Manu, care nu mai dat nici un semn de viata pe nicaieri, nici aici si am vzt ca nici pe Facebook nu e activa.
Manuuuu, da un semn de viata sa stim ca sunteti ok.
Va pup pe toate si aveti grija de voi !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMar Apr 17, 2012 8:56 am

Buna fetelor, Amy! flower

Si eu m-am gandit la Manu. Cred ca e bine, e doar stresata, ocupata cu numaratul saptamanilor, dupa cum zicea. Am trecut si eu prin asta, cand imi tremura sufletul pentru sarcina. E greu si tine si 9 luni! dar las ca naste ea si ne va arata fotografii Nu stiu de ce, cred ca va face baietel! Smile Hai Manule da un semn!..


Azi ies la farmacie, la cumparaturi de mancare si ceva cosmetice.. N-am gasit aici crema aia de fata de zicea Turq (Emolium) si tot ma gandesc ce sa iau ca nu-mi mai trece roseata de pe fata.. Saptamana viitoare cred ca ma programez la doctorita de familie, cu toate ca am o scarba de ea, poate ma duc degeaba sa-mi zica nimic nou si sa nu-mi dea nici reteta. Astia sunt in stare.

Pup, imi continui cafeaua pe aici pe net iar Raluca isi cara jucariile pe canapea. Very Happy
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMar Apr 17, 2012 3:29 pm

Hristos a inviat!!!!
pai v-am pierdut eu tot deschideam al pagina cu urarile de florii ... am zis ca sunteti ocupate..
sunt, suntem bine!!!
vineri normal ca am mers iar la un control... si cum la RM deja se discutat de analizele mele ca m-am tot plans ca trebuie sa le refac.. cica dir clinicii i-ar fi spus dr mele ca am o problema cu coagularea.. asa ca am promit Aspenter cardio, plus femibion1, vineri sunt programata la morfofetala de 3 luni cheers cheers cheers cheers cheers plus DT .. si le fac la RM ca e gratis...
bb avea 4 cm ... si statea cu capul in jos, se foia ca abia ai-a prins dra bataile inimii.. altfel totul e ok
la Bulgari a fost... normal... vremea ca si in tara.. a plouat, noi am mancat mult ( deja nu ma mai incap foarte multe haine) si ne-am plimbat.. la Varna am fost la Sf Sofia... ne-a miruit preotul, ne-am plimbat un pic si am abuzat de inghetata.. desi nu era cald, mi-a tihnit inghetata.. eu care nu ma omor dupa ea...
deci cam asta am facut noi... azi sunt la munca , program normal.. deci.. foarte greu!!

va imbratisez, m-am bucurat cand am citit-o pe nico, pe lumi, dar si miha vorbind de despre micutii lor... hmm vedeti voi anul viitor pe vremea asta povesti!!!
bruna draga, ti-ai facut vre-un plan??
sami, petrecere frumoasa!
amy, ailuat sot..in spatiu??? doamne ce prostii.. stai sa vezi ce o mai fi si la noi cu actele...
galli?? tu unde esti??
lyly?? bateriile sunt ok?? o iei de la capat sau inca nu???
lumi, faci cu ochiul vine ea vara ... si veti st ape terasa!!!!
v-am pupacit pe toate..
lumi_clt, alinutahu, si pe voi.. hehe doar nu credeati ca v-am uitat??? flower flower flower flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMar Apr 17, 2012 4:43 pm

Manule, ce ma bucur ca te aud de bine!A crescut vad voinicul are 4 cm! G l-a vazut? Smile Si nu ti-e rau? Eu la vremea asta stateam imprastiata pe canapele din cauza de greturi si Nico nimic! Very Happy Baiat faci mai, macar ca tot puteai fetita la avatar! Wink Ne mai dai si noua o poza mai incolo cand te-oi mai ''umfla'' nitel?.. bounce
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMar Apr 17, 2012 6:24 pm

Uofff, bine ca ai aparut, ca maine te sunam pana raspundeai la telefon.
Poza, mai tarziu cand ti-o mai creste burta, ca in poza care ai pus-o ai burta mai mica decat mine si eu nu-s gravida. Very Happy
Asa de dragi imi sunteti cand intrati sa dati raportul, sa stie baba ca sunteti bine cu toate.
Va pup cu drag !
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMar Apr 17, 2012 6:51 pm

Hristos a Inviat!
M-am intors de la mama,eu am avut si azi liber de la munci,ca asa e facut contractul de munca cu francezii Very Happy
am fost la inviere la o manastire lang alexandria...dupa ce am luat lumina am venit acasa...si pe vremuri ...stam pana dimineata.......

manule,pai esti o graviduta model..nu tu o greata,ceva.....sa tot faci bebei
si eu cred ca e baiat Laughing
eu m-am hotarat..nu fac nimic anu' asta........nu stiu çe fac anul viitor....dar cred ca renunt...am obosit ..si am albit ...
ma bucur ca sunteti bine
pup fetele



Ultima editare efectuata de catre lyly_mar in Mier Apr 18, 2012 7:31 am, editata de 1 ori
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMar Apr 17, 2012 7:29 pm


Hristos a Inviat!!!

Ma bucur ca sunteti bine si ca ati petrecut frumos sarbatorile,
noi am avut musafiri dupa cum va spuneam, a fost ceva agitatie dar a trecut,
recunosc ca poate suntem noi mai ciudati, pentru ca suntem dependenti de munca si fara prea mult timp de socializare, prieteni, rude, etc.

Manu, ce bine ca ai aparut, chiar incepusem sa ma ingrijorez si te certam ca esti tare scumpa la vorba geek si eu cred ca e baietel faci cu ochiul

mancare mai am pentru 2 zile, asa ca ma apuc de curatenia generala, de dupa Paste lol!

va pup pe toate flower
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMier Apr 18, 2012 7:33 am

Hello fetele flower
am revenit la munci...fara chef..si vremea asta...ma enerveaza si mai tare

sa aveti o zi buna !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMier Apr 18, 2012 7:48 am

Razz Laughing eu vreau fetitaaaaaaaa!!!!
ha, ha , sanatos sa fie...
pai am avut si ceva greturi mai fetelor, iar cu somnul am rezolvat-o din plin in cele 2 saptamani de program scurt... de la doua la patru jumate eram la somn... greturile la mine erau fara senzatie de voma doar asa greata, de parca nu as fi pus gura pe nimic si intr-o ora mi se nazarea de ceva... si ma apucam de mancat.. dupa care iar greata... am avut si perioada de arsuri la stomac... dar nimic foarte rau.. cel mai greu a fost sa astept sa treaca fiecare saptamana , sa se mai adune una.. si inca una...
nu, G nu a fost cu mine la control.. mai tarziu...in schimb a inceput sa ma intrebe : bebe ce face?? cand vine la culcare ma ia in brate si-mi pune mana pe burta... ei pe langa faptul ca se tot minuneaza ce titi am facut... cam asta este...
chiar azi dimineata ma gandeam ca, gata de saptamana viitoate pot bate toba, de gravideala mea...
cica era un test cu pisu in bicarbonat... a iesit fata .. normal...
hai va pupicesc sa ma apuc de ceva trebi pe acilea...dar nu am chef de nimic.. nici acasa nu fac mai nimic... am o lene.... si la noi e inchisa vremea.. sta sa ploua...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMier Apr 18, 2012 9:14 am

Salutare fetelor,
Pai Manu atunci imi retrag presupunerea Laughing , poate ai fetita daca zici ca ai avut si greturi.
Ce ciudat uite mie somn ziua nu mi-a fost sau poate unde dimineata dormeam mai mult. Stiu ca am avut o perioada pofta de salam si aproape toata sarcina mi-a fost greata de rosii, pana si mirosul ma omora.

Lyly, greu de intors la serviciu dupa vacanta. Cu copilul ai zis vorba mare, e nevoie de doi in treaba asta. Eu tin minte ca, in timpul incercarilor pentru copil, il simteam pe H f. neincrezator, ceva de genul '' esti nebuna, vrei imposibilul la varsta asta'', il simteam numai , niciodata nu mi-a spus sau nu a facut ce trebuie, dar pana si asta ma deranja..Nu stiu sa zic daca e bine sau nu sa mai incerci, fa si tu cum ti-o veni inspiratia. Mobilizarea grea a sotului si stresul si banii implicati iti pot face viata amara..Natural vad ca nu e o solutie, probabil nici nu incercati suficient, daca zici ca al tau nu crede in d-astea. Nici chiar tu nu mai crezi. Pe de alta parte tu ai probleme pe care eu nu le aveam, endometrioza, operatia de fibrom, ziceai si ceva de ovare, o trompa...numai D-zeu stie, daca are rost sau nu sa continui, pe orice cale ar fi.. Vezi si tu cum te simti , poate in cateva luni vei gandi altfel... I love you


Ieri am stat toata ziua pe afara cu treburi,am luat mancare pentru toata saptamana si maruntisuri pentru casa (becuri, saci de aspirat, farfurii de plastic pentru raluca, sosete, maieuri etc) . Am fost si am ridicat si o comanda de medicamente pentru H de la farmacie, ca aici e deschis doar pana la 17, nu poate ajunge de la serviciu. Am luat si o crema de fata, cica nu ar avea atatea chimicale in ea , se cheama Biodermal, cred ca e productie locala olandeza; am dat 13 eur pe ea, daca merge imi iau toata gama si o sa iau varianata ''antiage'',care e mai scumpa, asa ca incerc mai intai cu una normala.

Azi in casa si poate gradina, chiar sper sa fie un pic de soare. Pupici.
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMier Apr 18, 2012 9:41 am

buna dimineata .....noi prin zona ,afara ploua ne chinuim prin casa si m-am gandit sa va las o reteta pt pitici pe care am luato de pe un sait ,eu am facuto iar Sara si-a lins degetelele Laughing

Ingrediente:
- 1 file de peste alb (pangasius, cod, platica)
- 1/2 capatana broccoli
- 1 morcov
- 2 linguri de ulei de masline
- o cana cu apa
- o crenguta de cimbru (proaspat e de preferat, dar cum n-am avut, am pus uscat)
Am
rupt broccoli in buchetele, am curatat morcovul si l-am taiat feliute,
apoi le-am fiert , fierbandu-le insa numai pe
jumatate. Apoi am asezat legumele intr-o tava, deasupra am asezat feliile de peste,
apoi am turnat amestecul de ulei si apa si am asezonat cu cimbru. Puteti
condimenta cu verdeturi sau un catel de usturoi.
Dam
tava la cuptor 30 de minute, pana cand pestele e facut si legumele sunt
moi, apoi trecem mancarica prin blende si gata

sa aveti pofta .....
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMier Apr 18, 2012 10:15 am

lumi I love you mai e o problema si la el cu formele normale ..nu numai la mine...d-aia nu mai cred in natural...este situatia mai complicata fata de tine...nu e numai varsta

pai manule,fetita sa fie!!! I love you


Ultima editare efectuata de catre lyly_mar in Mier Apr 18, 2012 2:24 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMier Apr 18, 2012 10:35 am

LA MULTI ANI, BRUNADRIA!!!


Iti urez ca toate dorintele tale sa se implineasca. Meriti tot ce e mai bun!
Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Adrym

Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMier Apr 18, 2012 11:12 am

Brunico, La multi ani si sa fii sanatoasa!
Tot ce doresti tu, sa se realizeze! flower flower flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMier Apr 18, 2012 12:18 pm

Brunica multi ani sa ne traiesti, sa dea D-zeu sa-ti gasesti implinirea, sa fii sanatoasa si fericita!
La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMier Apr 18, 2012 12:21 pm

Da Lyly asa e, uite ca de al tau uitasem cu toate ca ne-ai zis, asta complica si mai mult. Totusi mai sunt optiuni si asa, dar e delicat, depinde de voi, de el... flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMier Apr 18, 2012 12:33 pm

Multumim Alinuta de reteta. O sa incerc si eu! Smile

Eu obisnuiesc sa fierb separat legumele (puneam in plus si cartof), si pe urma amestecam cu pestele din cuptor, sau chiar le mannaca separat cu pestele bucatele mici. Usturoi nu i-am dat, s-ar putea sa-i placa aromat asa un pic! Smile
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMier Apr 18, 2012 1:00 pm

Bruni, La multi ani fata draga, sa-ti dea Dumnezeu ce-i mai bun!

lyly... dar cat era valoarea formelor normale?? Iti amintesti analizele lui G??? 2%, apoi 4%...este mai rau la voi??

lumi, a venit caldura la voi???
Turqois, ai gasit rochita ma??? ne spui si noua ce si cum??
Alinuta , parca pangasius este tare controversat... nu??
Amy, voi nu mai aveti nici o veste? sora ta este mai bine??
Galli pe und este, mai stiti ceva de ea?? se mutase, acum e mai bine oare??
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMier Apr 18, 2012 2:34 pm

A venit pe naiba Manule caldura de vreo 10 grade Very Happy ne-a inghetat k..afara, fir-ar sa fie. Neutral
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMier Apr 18, 2012 3:17 pm

Buna ziua, fete minunate!

Ma bucur ca ati petrecut sarbatori frumoase si linistite. Eu nu am simtit nimic aici. Crying or Very sad Am pregatit doar o friptura de berbecut si o ciorbita. Oua nu am vopsit, desi mi-am adus vopsea din RO. Dar macar ne-am plimbarit muuuult. Aici primavara si-a intrat in drepturi. cheers

Interesanta reteta de peste. O voi incerca si eu, desi Eralp cam stramba nasucul cand simte broccoli. Dar poate il inlocuiesc cu un cartofior. Wink

Eu am adaptat o reteta din Cartea de bucate pt copii scrisa de Lisa Barnes. Cand voi avea un pic de timp (adica atunci cand Eralp va dormi Laughing ) voi posta reteta originala. study
In principiu, eu fierb o jumatate de file de somon despielitat impreuna cu un cartofior, o jumatate de ceapa rosie, o telina mica, un morcov, un catel usturoi si o foaie de dafin. Cand sunt toate bine fierte, scot frunza de dafin, dau prin blender sa obtin un piure si adaug o lingura de ulei de masline.
Am gustat si eu, foarte buuuun.

Si asa zici, Manule, ca vrei fata? Hmmm, grea misiune pt Eralp, sa plimbe toate fetele cucuietele de pe aici. Laughing Laughing
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMier Apr 18, 2012 5:44 pm

Buna fetele. Azi am fost o fuga la Targsor, cred ca de luni ma duc pentru 3 luni. Nu mi-a placut, dar o sa treaca. M-am intalnit si cu persoane pe care mi-a facut placere sa le revad, doar am lucrat acolo 7 ani, insa sincer, abia astept sa se termine detasarea.
Brunico, la multi ani si sa ti se indeplineasca toate dorintele!
Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 HappyBirthday
Sunt rupta de oboseala, asa ca ma retrag. Va pup pe toate !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 EmptyMier Apr 18, 2012 7:39 pm

lasa Ami, ca trece repede
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 20
Sus 
Pagina 2 din 27Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 14 ... 27  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 21

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: