Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-10

In jos 
+10
lyly_mar
guzelnico
luminita42
turqoise
alinutahu
Mona41
menics
galliciana
samira33
amy
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 16 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyMier Oct 27, 2010 7:09 am

Rezumarea primului mesaj :

Un Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Angel pentru voi si un capitol plin de bucurii.
Sus In jos

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 3:07 pm

mda, merci, lyly, m-am gandit sa mai fac unul dimineata si daca este tot asa de pozitv ..ca acum parca nu-mi vine sa cred dar sunt doua linii toata ziua... daca se confirma maine, ma voi programa la control si voi discuta cu medicul mai departe... eu iau acid folic deocamdata...
G m-a sunat ...cam gatuit ...mie imi tremura picioarele...mi-a zis ca mai are putina treaba si nu stiu pleaca a balmajit ceva , e clar ca e bulversat...
mi-e si teama de reactia lui...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 3:10 pm

Manuuuu .... FELICITARI. Asta e testul bun, nu ce ai facut pana acum. Deci...mai avem o graviduta !!!
cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 3:21 pm

lasa reactia lui, ca ii trece si se obisnuieste! Very Happy tu ai grija de tine si vede-ti interesu'.......pana ajungi la dr, ia utrogestan 1 /8ore (3/zi) ,nu e f scump ,pana in 30 de RON o cutie
I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 3:25 pm

off sunt... affraid imi tremura picioarele...vreau acasa ... sa nu va spun ca eu nu am fixat ceasul de perete si dupa ora veche ma cam ambalam sa plec...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 3:43 pm

amy, multumesc...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 3:48 pm

Fataaaaa Manuuuuu!!!! Felicitari!!!! cheers cheers cheers cheers cheers
Sa nu -ti fie de deochi!! Ai avut ovulatie tarzie!!!flower
In ce zi esti?Un beta-HCG te-ar lumina complet!
Asculta la LylY ce zice , ia niste utrogestan (progesteron ovule)!
Doamne ajuta!!! I love you

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 4:05 pm

daca e fals?? mai fac maine unul... de maine vad eu... nu stiu cate zile pai din vre-o 35 de zile... imi vajaie capul...umblu cu testul in buzunar...il verific sunt doua ..o iau razna .. ma duc acasa.. ce fatza o avea G , sarbatorim un an pe 6...si o vine barza..e devreme oare...sa ma bucur... am atatea intrebari in cap... va fi bine?... asta se inatampla cu mintea mea acum... am vorbit cu sora mea... s-a bucurat... eu inca nu ma pot bucura parca... parca nu simteam ca am ramas...sa ma ia naiba ...sunt cu capul... mai e un pic si plec acasa...
la munca nu mai fac nimic de o ora jumate... ma foiesc doar...am alta problema acum...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 4:07 pm

Gali m-am trezit tarziu!!! M-ai prins! Very Happy Si ce veste aflai de Manu !!
Manu vin si eu acolo la vacute la Poiana!.. Da acum daca esti gravida nu mai primesti musafiri!..Fa totusi un beta HCG si pe urma cu el in mana sa mergi la doctor, ca daca te duci la doctor asa devreme, nu prea are ce sa vada. Mai depinde si de doctor acuma, dar tot e cam devreme..
Mona, am vrut sa ma duc la medicina da mi-a fost frica de examenul la fizica. Oricum cu mintea de acum imi dau seama ca nu as fi vrut sa fiu doctor. Insa pe vremea aia as fi vrut sa fac chirurgie.In facultate eram buna la disectii da' animalele dadusera deja ortu' popii, cu ''viií'' nu stiu cum ar fi fost! lol!
Amy sarumana, esti draguta cu ''25 de ani'', da' e temporar, mi s-au intins ridurile de la grasime! Very Happy
[b]Nico a dat D-zeu de si-au luat calabalacul! Very Happy Bine ca te-ai ales cu sarmalutele!!
Sami, Alinuta , ...fetele va pup!
Ma gandesc s-o sun pe mama acum si sa mananc ceva.
flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 4:08 pm

lumi, pe unul din siteuri cu calendarul , bla, bla... scria clar ca testul se pozitiveaza pe 1 nov... desi imi propusesem sa mai fac unul maine, nu m-am putut abtine...mai am o problema am RH neg...oare G ce Rh are???
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 4:12 pm

Manu, pai cum sa simti ca esti gravida?..Nici vorba! Vine asa pe furis treaba asta , cateodata.
Maine incearca maine dimi'' cu un Surecheck, sau diseara dupa vreo 3-4 ore de abstinenta la lichide. Totusi nici barza nu e rea! Fals pozitiv mai rar, fals negativ, da, se mai intampla.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 4:17 pm

Pai depinde cat e de lung cm-ul si cand ai ovulat. La mine se pozitivau in z27, z28, z29. Dar eu ma suspectez in sarcina asta ca am avut ovulatie timpurie, s-ar putea chiar in z10.
Cu Rh-ul negativ in sarcina nu cred ca asa devreme ridica prob., dar....da si tu un search poate pentru info mai sigure.. Smile
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 4:18 pm

asta a fost o barza caseta... voi mai lua un sure check...pt dimineata... si dupa vorbesc cu asistenta ca ma stie... si chair daca nu se vede... macar sa vorbesc cu dr de tratament de sustinere...
bounce bounce bounce bounce bounce bounce
iglesias imi canta numele... hmmm

eu vreau fata...lumi ce-ai mancat???
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 4:19 pm

la, la, la
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 4:29 pm

cu Rh...mai vedem noi.... v-am pupat, ma doare capul... imi plesneste am fugit acasa la tati
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 4:32 pm

Haha, vrei fata...Very Happy Pai sa dea D-zeu sa fie! Sanatoasa si frumoasa si desteapta!
Nu mancai nimic, ma duc acu, pot sa-mi fac doar omleta mai aerisita (bat oule cu un pic de lapte) ca altceva nu ma tin puterile..Si o salata si niste cascaval nesarat!..Sunca nu halesc ca e sarata , mi-e ca ma umflu..

pup!
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 4:38 pm

Doamne , Doamne ce de VESTE....
Manu...parca simteam eu ca te paste testul pozitiv...
Doamne ce misto ar fi....
Chiar daca Gogul tau va fi putin shokat....o sa-i treca....
Sper ca nu-ti trece prin cap sa-l dai afara indiferent de ce zice el.....
Asta e copilasul tau mult iubit si a venit la timpul potrivit....
Wauuuuuu
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 5:20 pm

Fete,
prietena mea a iesit de la absorbtie...
13 ovucite....
Numar cu noroc....
D Ajuta la toata lumea
pup
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 5:50 pm

aliooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!
pai lipseste omu putin si voiiiiiiiiiiii???? Shocked Shocked Shocked
bagati stiri en gros..........
Mona, pupa fata cu multe oua-din partea noastra, aducem cofrajele!!!!!!!!!! cheers
manule, ce sa mai zic????? SA FIE IN CEAS BUN!!!!! Wink cheers
e important ca RH urile sa fie la fel! 2 pozitive sau 2 negative!! D.ajuta!

nu stiu cand plec, sapt asta nu! poate nici cealalta.....curand....
am inceput sa ma interesez de masini..... drunken
nico, soro, chiar ar trebui sa faceti ceva, sa nu mai vie atatia....turci pe la voi!!! drunken
lumih,soro, imi place ca nu esti umflata, deloc, absolut! arati tanara rau, au dreptate fetele!
turcoisule, pe unde te ascunzi???? geek
restul fetelor????
pupici daca si cand uit pe cineva!!!!!
revin
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 6:06 pm

Eu tin listuta aia degeaba???
Menics- Z36
Deci... sigur e cu ochisori. Wink
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 6:11 pm

amyshorule, la mine day 1.

brunicoooooooooooooooooooooooo! te vazuram!!!!
ce faci? pe unde umblii, soro????? I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 6:21 pm

cum zice rumanu:
pa manu o tinem sa o trecem pragu la gravi!!!!!!!!!!! cheers cheers cheers
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 6:43 pm

hello, helloo....
am aparut si eu ...
in sfarsit acasuca in frantia..
manu, felicitari!!!!! sarcina usoara!!
lumi , esti f frumoasa!
nico, tu ti ascunsa burtica, vrem sa o vedem Smile
galli, scuze ca nu am reusit sa ne vedem! sper sa ajungi cat de repede la al tau..
monaliso, ma bucur ca esti bine..
alinuta, ai ajuns la jumatatea sarcinii, ce mai trece vremea..sa ajungi cu bine la capat ,la fel si celelalte gravidute!
lili, imi pare tare rau pt tine..capul sus!
va pup pe toate ..
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 7:23 pm

Wow, ce veste! O sa mai dorm asa mult Sleep , ca vad ca apar vesti cu ochisori!
Felicitari, Manu! Sa fie intr-un ceas bun! cheers Te asteptam si dincolo, la "Gravidute". Wink

Brunica, bine ai revenit acasa! flower Sa ne povestesti cum ai petrecut!

Mobila a mutat-o cumnatica, saracuta. Si tot ea a facut si ordine in camera de musafiri, si tot ea a aspirat in toata casa. Eu am spalat pe jos, fas-fas cu mopul si am sters praful.

Gallicuto, io am facut invitatii la romani dar au venit turcii. bom Oare daca lansez invitatii la turci, or veni romanii?! scratch









Ultima editare efectuata de catre guzelnico in Mar Noi 02, 2010 8:48 am, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 7:50 pm

Uite si pe Gali ca o vijelie, ne bagasi pe toate in seama din doua invartituri de condei! Asta zic si eu eficienta! Very Happy Mersi soro!
Nico da, fa asa, poate te pomensti cu ambele natii!! Ai vazut cat ai dormit tu a ramas Manu gravida!Very Happy
Bruna, mersi, a fost frumos in vacanta? Zii ceva ca vreau si eu sa calatoresc macar cu imaginatia! Smile
Samiro, vorbeam de diviziune si uite ca diviziunea celulara s-a intamplat acum la Manu in ´´burta´´!Curand trecem de la embriogeneza la organogeneza!! jocolor
Amy ai dreptate, tu tii listele si eu nici macar nu m/am chiordarat la ele... dar sa stii ca ma uit la pozele postate de tine cu mare drag! Inveselesc atmosfera. Imi place mai ales fata aia fluturas /ingeras care troneaza deasupra ´´discutiilor´´!

flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 EmptyLun Noi 01, 2010 8:02 pm

hihihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!! hai ca incep gravidele cu perlele!!!!!! cheers cheers cheers
ochiori si ochioare !!!!! drunken da noi intelegem!!!!!! drunken cheers
de ce soro te bagai in ceata?????
pai, ma, nico, si io am dormit!!! auzi, da daca mai dorm odata, mai apare vreo veste.????? sunny
sau, daca doarme altcineva in locul meu ,io nu raman gravida, asa, ca in poveste??? drunken
bai, io zic sa ne infiintam la amy, ca face varza cu scarita afumata!!!! cine se baga? bom
pai, nico, asa ii trebuie, daca merge in vizite si mai iese pe culoare si la ore nepotrivite!.....
nu ii pica rangul, adica!

brunoooooooooooooooo, m-ai tradat de data asta!!!!! nu-i bai!!! geek iti fac io figura! geek

restul fetelor?
ma duc sa incerc sa bag ceva in gura, ca, oricum iarba nu-mi mai place! geek
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 7 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-10
Sus 
Pagina 7 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 16 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: