Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-4

In jos 
+16
SOS Infertilitatea
MayanMistica
mirela2
Looana
lumy_clt
brunadria
luminita42
lyly_mar
alinutahu
amy
guzelnico
samira33
azumica
Mona41
galliciana
Admin
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyMier Iun 23, 2010 6:59 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii de orice fel cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 1:46 pm

Salve gagicute,
Am intrat sa va pup...
Astept uratii care vad ca se arata la vreo 27-28 de zile...
este primul CM natural dupa vreun an de zile....
Eu nu cred ca mai fac nimic pana dupa septembrie...adica chiar prin oct ...
Al meu nu mai are incredere in metoda si este ff dezamagit si nu mai are putere...
Il las si eu in apele lui...vreo doua trei luni...
astept sa ma revigorez si eu.
Incer sa dau vreo 10 kile jos...dar desi fac sport mult...si mananc echilibrat...nu dau nimic....
ufff...
Mai revin
pupi
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 1:49 pm

mama mea a slabit foarte mult cu mersul la sala{ si putine pastilute :-"}
ai putea sa incerci si tu, mergi la sala, nu mananci dupa 6 si poate vei reusi:)
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 1:55 pm

Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 3:18 pm

Doamne ce scumpele sunt fetele.... I love you
Azumica, ce pastilute a luat mama ta? Si cat a reusit sa dea jos .
La sala merg si eu.....ufff
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 3:29 pm

Buna ....am intrat doar sa va salut ...suntem rupti de oboseala dar a fost foarte bine acasa doar timpul ne stricat planurile.....trag un nani si vin cu forte noi sa va citesc din urma ca ati scris ceva Very Happy
pupicuri pt toata lumea
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 3:38 pm

Alinuto, lume noua, lume noua...
Bine ai poposit..
pup
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 3:50 pm

mona pupici
las ca slabesti tu, nu te impacienta
eu de cand cu greturile si cu voma am slabit 10 kg
bebeii sunt ok unul de 3,5 unul de 3,2cm
fac tumbe si balet
sunt in parametrii normali, asta ce s a putut vedea la eco vineri, la un eco mai antic, ca am fost la clinica de peste strada si medicul e numai simplu ecografist
plus ca programul nu era pt gemelare
dar am fost multumita, la cat de rau mi a fost m am linistit cand i am vazut cum se zbenguiau
pe 16 facem eco de 12s cu doctorasul nostru
am o prietena care mi face vitanine pe vena, ca nu pot inghiti nicio pastila
vroia sa mi puna branula ca sa mi le fac eu, dar mi e frica, poate mi pune azi, dar tot ea sa vina s o umple apoi alien

pupi fetelor
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 3:51 pm

Buna fetele,
Lumy ce copile frumoase!! Sa va traiasca!..

Nico ma bucur ca esti bine, am rasuflat usurata vazand posturile de azi.Da, perioada sarcinii e stresanta, nimeni nu zice asta , dar asa e. Doamne ajuta. Sunt cu tine maine, sa dea D-zeu numai bine.

Mona , bravo pentru seic, eu ma bucur ca vrea sa ia o pauza. Sa nu te superi pe mine ca zic. Si tu ai nevoie mare de asta..De fapt tu stii..Vorba ta de de un pic de revigorare si chiar spalarea creierului as zice. :-)Vine el si randul tau, dar nu te mai gandi.
Cat despre slabit sunt in farmacii si pe internet o multime de produse care modifica rata metabolismului de la lent la rapid. Eu am folosit banala tinctura de fructe de soc din plafarele romanesti+ sport de 2x pe saptamana+ dieta bazata pe reducerea numarului de calorii.
Ceaiurile , tincturile , pastilele de slabit sunt in general diuretice (elimina apa din organism), plus -mai pe romaneste -te scot regulat la toaleta. Se asociaza cu dieta, altfel zero efect. Du-te la un drug-store specializat acolo la tine si te sfatuiesc ei ce sa cumperi. Renunta si la sare complet daca poti, vei pierde 1-2 kg numai prin renuntarea la sare. Eu am slabit asa 10 kile in 2007. Azumica are dreptate nu manca mai tarziu de 6-7 pm si daca la 9-10 ti-e foame baga doar in iaurt degresat sau o fructa amarata!...:-) Sa pierzi 10 kile trebuie sa-ti ia cam 3-4 luni, daca le pierzi repede nu e bine, ca se vor depune iar repede. ...hai ca sunt plina de sfaturi! :-))

Azi mi-e rau , ieri am mancat ca un purcel, ceafa de porc grasa cu usturoi...In rest , e binishor, Doamne ajuta, maine fac 15 saptamani (dupa UM). Apropos, cred ca am luat 3 kg pana acum in greutate.

Fetele pupici la toate!
Numai bine!



Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 4:00 pm

Aoleo Mirelo, ce groaznic a fost ...si mai este.. Buna solutia cu perfuzia. Hai ca mai e putin! ..pe la 14 saptamani mie mi s-au mai dus greturile, dar eu nu am vomat, puteam manca din cand in cand..Ce fericire insa ca bebeii sunt OK! :-))) au masuri foarte bune! Si miscau din toate cele nu-i asa :-))) ..am citit ca pentru ei ultrasunetele de la eco sunt ca si cum ar trece trenul foarte aproape, (!!) ei simt un zgomot infernal..si io fraiera credeam ca sunt bucurosi , iote ne face cu mana, cand colo el zicea ''mai lasati-ma in pace fratilor" ..:-))
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 4:27 pm

Da Lumi, ceea ce am eu nevoie e sa grabesc metabolismul.
Vreau sa va spun ca beau chefir cu pepene rosu si apa si nu am nici pe dreku..
NU am scaun mai mult de o data pe zi...
Am sa merg sa studiez piata...
Stiu ca ceaiul tibetan este f diuretic...dar parca e prea diuretic...
cu mancatul dupa 6 e o prob...
Eu pe la 7 ajung acasa de la munci...
Si stiti cum e, nu e mai bine ca acasa...macar o salata sa mananc impreuna cu seicul...ca suntem pe drumuri toata ziua amandoi.
La munca imi mai iau e mancare gatita...dar nu intotdeauna am destul prin frigider si asa ca improvizez.
Can ajung seara vreau si eu o masa...macar aleasa daca nu consistenta...
Ce va bat eu capul....
Lumi, Nico, Mireluta 3 in 1 , sper sa ajungem si noi clipa de astea cu ecografii si cu bebei jucausi.
Limi ce am vrut eu sa spun e ca seicul vrea sa renunte...ca imi dauneaza la sanatate si ca oricum nu pare sa avem sanse.
Vorbim de donare de ovule si de adoptii.
Eu cred ca desi ar trebui sa facem o pauza...e cam devreme si pt donare si pt adoptie...
Eu simt ca inca se mai poate asa...
'Om vedea..
Ce stiti de Mayan? Cum s-a petrecut? cred ca e in luna de miere...cu fuste rosii de piele si cizme lungi si fara chiloti...hi, hi, hi...sa-i fie de bine , numai sa ne trimita si npua o poza ceva cu rochia si cu tortul.
Hai pup
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 4:32 pm

Lumi, dar ce placut sa vezi activitate pe acolo ... Very Happy Sper ca maine sa vad si eu o fasolica.
De ce nu scoti tu porcul din alimentatie? Incearca carne de vita, pui sau peste. Asa am citit eu. Wink

Mire, rabdare, draga noastra, iti dorim sa scapi cat mai repede de greturi. flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 4:36 pm

Mona, ceea ce nu stii tu, este ca am comunicat telepatic cu seicu'. Cool I-am zis sa te tina o vreme departe de tratamente artificiale (la naturale ai liber Wink ). Prea ti-ai fortat organismul cu hormoni. Ti-ai propus bine, ia o pauza de cateva luni, fara pastile, fara anailize etc. Doar voi doi si o cina usoara seara. Very Happy
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 4:38 pm

Nico, am inteles ca nici pestele nu e asa bun...ca cica , contine metale grele..
Evident ca e de dorit de scos porcul din alimentatie.
Avand in vedere locul unde traim, nici noi nu mancam porc...
Doar cateodata mi se face pofta si iau o pastrama romaneasca... Very Happy
Cat despre fasolica, ai sa vezi ca e voioasa tareee I love you

Editez: Nico, sa traiti, am inteles.
Promit sa ma conformez cat mai bine la "libere".
pup
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 5:02 pm

Da, asa e, sunt anumiti pesti neindicati. Tonul este unul dintre ei. Voi cerceta si voi posta o informare corecta. study

Editez sa adaug: " Shark, swordfish, king mackerel, tilefish and solid white albacore
tuna because they contain mercury".
Sursa: pregnancyfoodguide.org


Ultima editare efectuata de catre guzelnico in Lun Iul 05, 2010 5:17 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 5:05 pm

Mona, sa mai vizitezi locul acela cu cada in camera. Nu-mi pot lua gandul. Embarassed Cred ca poate deveni o fantezie interesanta. Unde-o fi Mayan sa ma sustina. Hai ca am luat-o razna ... dar e de inteles ... Embarassed
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 7:20 pm

Nebunaticelor, numa' la prostii va sta gandul! :-)

Nico , pai sa vezi tu cum e! sarcina iti da peste cap toate principiile, uneori ti-e asa de rau ca nici apa nu poti s-o bei..si ai un gust amar in gura, continuu de zici ca-i otrava..si zaci zaci..:-) si atunci vrei sarat, vrei acru, vrei chestii extreme!!... daca ai stii cu ce-am supravietuit eu in perioada greturilor te-ai ingrozi: kaiser, oua, carnati sarati bine, supa din conserva, un pic lebar (!), am scapat o data si la icre.. (periculos!)..coca cola, ...branza sarata bocnaaa, margarina cu gem (!!), branza topita .etc...bine toate erau in cantitati mici. Oricum sunt tot felul de chestii oribile pe care inainte nu as fi pus gura nici moarta!!! Ceafa de porc nu as fi mancat nici sa ma tai!..Cel mult un muschi de porc slab, dar nu grasime !! Dar acum am avut o pofta nebuna! si pe urma , ghinion, mi-a fost rau! :-))
Zic slava domnului acum ca beau din nou apa multa, lapte, iaurt, mananc salate si anumite fructe. Beau si bere (fara alcool!) ca muream de pofta!..
'urasc' puiul, rosiile si pestele din pacate..:-( In general nu prea mai consum carne decat sub forma de sunca slaba de la supermarket.. Si vita din cand in cand, dar imi pare amara!
Sarcina e ciudata fetele, nu prea mai respecta nici o regula!!..Oricum gusturile mi se schimba contunuu!...:-))) Las ca vedeti voi , sa va ajute D-zeu! :-))
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 7:28 pm

Mona, cam banuii si eu ce vrea sa zica seicul. Si ce daca!....mi se pare normal sa iti reevaluezi solutiile cand vezi ca nu merge...Si eu ma gandeam la ovule donate, chiar si la adoptie..numai sa-i dau si lui H. sansa sa fie tata....Nu e rau nimic in asta. Intre timp dai si la 'libere', ca esti o femeie in putere si sanatoasa, ai un cm perfect la varsta ta de 27-28 de zile!!.. Pai al meu se scurtase incepand cu 41 de ani, eram tare speriata...Ai toate sansele pana la menopauza sa reusesti, eu asa imi ziceam, lasa ca ma prinde menopauza 'calare pe situatie', ca nu am de ales..
Nu te va lasa D-zeu, ai sa vezi.
flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 7:36 pm

De Mayanul, chiar nu stiu nimic! ..
Dar cred ca apare ea! Trebuie sa vedem si noi poze cu o miresica frumoasa!...:-)))
flower
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 7:45 pm

Mona, mama ia Clarinol si a dat 11-10 kg jos dar nu stiu in cat timp
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 8:18 pm

Abia astept sa revina Mayan. Am si eu o curiozitate care ma macina: cine i-a facut tortul? Very Happy
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 8:25 pm

Lumi, eu nu am inca greturi. O fi de bine, o fi de rau. Nu stiu, vad maine la eco. Sper sa se vada activitate. E clar ca in noaptea asta nu dorm bine.
Cu alimentia, incerc sa mananc sanatos. Nu-mi lipseste oul (aproape zilnic), branzeturi, iaurt/ lapte, fructe (basculez la greu). De carne n-am chef zilnic dar si inainte declaram din cand in cand "zi fara carne", spre disperarea sotului. Very Happy

Sper sa revin maine cu vesti bune de la eco.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyLun Iul 05, 2010 10:36 pm

Nico, chiar nu are importanta ca nu ai greturi, eu iti ziceam de mine asa ca fapt divers, ma miram si eu cum te poti schimba in sarcina...Unele organisme se adapteaza foarte bine la sarcina si la nivelele de beta -hCG, pur si simplu le tolereaza bine si nu au stari de rau deloc! Tu ai avut nivele bune de hcg la inceput si cresc acum normal, sunt sigura, doar ca te adaptezi foarte bine la ele. Nu te ingrijora, dormi linistita, greturile pot fi sau nu prezente, am citit pe dc despre o multime de fete care nu au nimic!
Noapte buna!
flower
Sus In jos
MayanMistica

MayanMistica


Mesaje : 48
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 53
Localizare : Netherland

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyMar Iul 06, 2010 12:50 am

Dragele mele va pup si nu va mai tin in suspans .Acum sunt intr-adevar in luna de miere si prin Salzburg.Peste cateva zile ne intoarcem in Munich sa ne luam una bucata plod dela prietena mea care a fost atat de draguta sa o tina pe Ana la ea cat ne facem noi de cap.
De acolo plecam direct in Italia unde vom sta pana pe 24 iulie , dupa care din nou acasa.
Cat despre tortul de nunta , l-am comandat la o cofetarie si bine am facut pentru ca am stat rau la capitolul timp liber.Am avut musafiri .
din Ro si va dati seama ca numa timp de decoratii n-am avut.
De abia am facut doua tortulete mici pt ziua mea.
O sa pun poze cand ajung acasa , ca aici in pc nu am decat filmulete.
Nico felicitari pentru sarcina si sa aveti un bebel foarte sanatos, iar tu sa n-ai probleme cu sarcina.
Va pup si sa aveti grija de voi iar eu cred ca apuc de dieta impreuna cu Mona.
Pupici multi
Sus In jos
http://www.beetjechique.nl
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyMar Iul 06, 2010 9:04 am

hello, hello!
scuzati telegrama de ieri, chiar nu am avut timp, si decat sa nu le postez, cum m-a rugat lumi, mai bine asa!!!
buburuzele sunt bine, cresc!!! cu fiece clipa!!! lumy ne mai citeste, dar nu prea are timp de scris!!

mona, o pauza, neaparat!!
lumiho, bine ca piticul e bine!!
nico, si la tine bine ca e bine!
alinutahu, bun venit acasa!
mayan, bine ca nu ne-ai uitat!!
mirela, bine ca mai treci si pe la noi!

tarzan cred ca pleaca maine,-nu e sigur, treb sa mai treaca si pe la mama lui, sa mai ia una-alta!!

m-am apucat de inca o portie de sarmale, ca mai treb sa mancam si noi.cu varza dulce......
varza murata nu era de treaba......zbor la treaba, mai vb!
pupici tuturor!!! o zi buna!!!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 EmptyMar Iul 06, 2010 9:11 am

Neata bune gagicute,
Ohhooo, iaca si zana cea zgubilitica...de la Salzburg Very Happy
Tu lasa dieta mea...treci pe sport cu fata la tavan, sau invers Embarassed ...
Ma bucur ca sunteti inca in concediu si ca petreceti ca doi porumbei.
Cat despre tort, foarte bine ca nu ti-ai batut capul...ai tu timp sa exersezi pe altii..
Abia asteptam poze sexoase si apetisante...
Pupi la fata.

Lumi,si Nico merci de incurajari, ce m-as face fara voi?
Azumica, da ce e ala ?
Hai pup ca mai intru.
PS: Limi ca face fata? A terminat balamucul sau mai are?
puuuupi


Ultima editare efectuata de catre Mona41 in Mar Iul 06, 2010 2:09 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 8 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-4
Sus 
Pagina 8 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-6
» Discutii zilnice de tot felul - 5
» Discutii zilnice de tot felul-18
» Discutii zilnice de tot felul-2
» Discutii zilnice de tot felul- 9

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: