Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-4

In jos 
+16
SOS Infertilitatea
MayanMistica
mirela2
Looana
lumy_clt
brunadria
luminita42
lyly_mar
alinutahu
amy
guzelnico
samira33
azumica
Mona41
galliciana
Admin
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMier Iun 23, 2010 6:59 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii de orice fel cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMar Iul 06, 2010 12:41 pm

Buna fetele,
Mayan sa fie intr-un ceas bun! mai zic o data petrecere frumoasa si casa de piatra! flower

Mona, cu placere. Cat despre fata mea mai are examenul de master pe 22 iulie si gata pe anul asta!

Gali, hai ca va descurcati frumos amandoi!..Pacat ca nu mai sta mai mult, parca esti mai vioaie de cand e Tarzan acasa (normal!)

Alinuta bine ai venit acasa! Vremea, da afost fitzoasa in romania..Vad ca atunci cand e cald la mine , e vreme proasta prin RO. Mai ai pana la test?...

Eu sunt somnoroasa azi, ieri am stat mai la TV, mai pe internet, am trimis emailuri la surori..
Poate mai tarziu ma duc la supermarket sa mai iau lapte si fructe..In rest vegetam!..:-)

pupici si salutari!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMar Iul 06, 2010 1:18 pm

Buna ziua, fete minunate!

Am ajuns acasa de la eco. Am avut si ceva peripetii: ne-au ridicat masina parcata in loc nepermis. Mad Fix in momentul in care m-au strigat in cabinet. A fost ciudat. Sotul s-a uitat la mine, eu la el si, din priviri, ne-am inteles:"F... the car, hai la eco!" Very Happy
N-aveam niciun stres de masina, parca pluteam ... Era mai important rezultatul de la eco.
Asadar: embrionasul cel puternic e in saculetul sau, ii bate inimioara, varsta gestationala +7w2d.
Peste 3 sapt merg din nou la eco.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMar Iul 06, 2010 2:04 pm

Uraaaaaaaa!
Stiam eu ca e de bine!!!!!!
Ce emotii cred ca ai avut!
flower flower flower
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMar Iul 06, 2010 2:07 pm

Bravo Nico,
Felicitari pentru mica mazariche...
Mi-a placut atitudinea voatra cu FFF the car...
Sa pastrati copie dupa amenda....prima intalnire a bebicului cu "autoritatile" Very Happy
Sa fiti sanatosi si voiosi pana va intalniti"life" I love you

pup

Editez: Gali scumpo, lumea crede ca esti caprita neastamparata ca a venit Tarzan...daw yo stiu ca tu tocmai astepti "frumosii". Deci lasati fata in pace Twisted Evil What a Face
Sper macar ca i-au placut lu Tarzan Sarmalele...ca daca nu il bat yo....
ca tu faci niste "sarmaluri" de mama mama...miroase pana in Orientul Mijlociu...asa-i Nico?...A...am uitat ca tu te facusi semivegetariana..... I love you
Bat campii...ce sa fac?
Diseara merg la terapia de grup.
N-am nici un chef...da marge..
Ma simt goala si fara nici un scop...si un urat de CM ma tot incearca da nu vrea sa vina...
Da si cand o veni...e valuri, valuri.
Azumico, stii sa inoti? Scuze ca nu mai stiudaca se scrie cu un n sau cu doi.... bom
hai pup final pe azi la toate doamnele si domnisoarele pe unde 'otzi fi imprastiate
flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMar Iul 06, 2010 3:44 pm

Lumi, aveam inima in gat. Aseara la ora 1 ma plimbam cu masina prin cartier iar la 7 eram treaza.
Chiar ma gandeam: oare la fiecare eco ma vor strabate emotii de-astea?!
Pana cand imi face ultrasonografie? Ma tot gandesc la treaba cu trenu'. Very Happy

Mona, si la mine a ajuns mirosul de sarmale. Salivez numai cand povesteste Galli, cum a luat ea varza noua ca alea cu varza murata nu mai merg. Daca mai aminteste mult de ele, e musai sa vina in TR sa-mi faca si mie. Wink Ai auzit, Gallicuto? bounce
In privinta autoritatilor, "F... them, too". Doar masina noastra au ridicat-o, ca era cu mot mare, negru si nr de RO. Dar nici nu ne-am enervat, ce am vazut noi azi la eco ne-a luminat ziua. I love you

Succes la terapie. N-ai de ce sa-ti faci griji, ai incalzirea facuta aici. I love you Te ridici acolo si spui: "Sunt Mona si a naibii sa fiu daca ma las doborata. Dar mai intai ma duc in vacanta, slabesc 10 kg si revin cu forte noi. Sa ma strigati Mona- luptatoarea." Si multumesti frumos pt aplauze. cheers

Azumico, a venit "tzunami" in Galati? Urmaresc la TV ce prapad e in RO.
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMar Iul 06, 2010 4:11 pm

Dagele mele ....imi surade inima la vestile bune pe care le scrieti ....
nico....felicitari pt puiut si sarcina lipsita de probleme si dusa la timp Very Happy
mona ...cu intarziere dar ...La multi ani pt Seic multa sanatate si fericire bounce
mayan ...casa de piatra si o luna de miere ca in vis cheers
lumi.....ma bucur pt tine foarte tare ca esti bine si ca poti si tu papa cate ceva ....succes fetei la ultimul examen
gali....si eu votez pt sarmale ....
cat despre mine ,astazi am avut program prelungit la serviciu si nu am mers sa fac beta si azi dimineata eram asa de somnoroasa ca am uitat sa-mi fac un test de pipi ,maine am sa fac ,z15 dupa IA, si sper ca vin cu doua liniute ca sa tin si eu ritmul vostrul Laughing

a vroiam sa va mai spun ca acasa a fost foarte bine ,desi vremea ni-a jucat feste ,mai mult aplouat decat sa bata putin soarele ,dar am avut deosebita placere sa ma intalnesc cu fetele de la cluj ......sunt extraordinare ....nici nu puteam sa imi imaginez ca o sa ne simtim asa de bine si ca o sa dam din gura ca gaitele 4 ore in sir.....fiecare si spus pe scurt oful si am incercat sa dicutam si despre partile frumoase ale vieti ...ce mai sunt frumoase , destepte,cu inima mare si in sufletul fiecareia este o mica pata de durere ......o sa ne mai intalnim cat de curand si cred ca o sa fie la fel de bine si de interesant cheers
sunt sigura ca si voi sunteti la fel si nu vreau decat sa va multumesc ca ma-ti acceptat printre voi sunny
Sus In jos
SOS Infertilitatea

SOS Infertilitatea


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMar Iul 06, 2010 4:43 pm

Hei!! Nico, felicitari!! Bravo, sa fie bine pana la capat!! Din cele care ati fost la ONGFest, doua luni mai tarziu sunteti trei gravide (tu, Aditza si Co****ana). Deci chiar functioneaza:"cine se implica in campanie, ramane gravida"! bounce

Daca vreti sa vedeti ce am mai facut in campanie, puteti citi aici: http://infertilitate.com/ + pe forum.

Daca mai sunt gravidute printre voi, le urez si lor sarcini usoare iar noi, inca aspirantele, nu uitati: vom reusi!
Sus In jos
http://infertilitate.com/
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMar Iul 06, 2010 6:44 pm

Am simtit eu energiile pozitive atunci. flower Doamne ajuta tuturor!
Daca totul merge bine, voi expune cazul meu pe infertilitate.com. Very Happy Sa le dau curaj fetelor care vor pune umarul in Asociatie. cheers
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMar Iul 06, 2010 7:04 pm

Alinuta, ce frumos ne-ai povestit!..
Doamne ajuta pentru maine! Ce bucurie ar fi!..
Nico, cred ca asa emotii sunt mereu...bine te mai obisnuiesti, dar tot ai emotii ..in trei saptamani ai sa vezi bebetzul ca se va agita din toate cele..:-))) va fi si mai frumos..Doamne ajuta!
Mona , sa ne zici si noua cum e..asa in mare..sunt doar putin curioasa..
Samira ce mai faci fete :-)?...
pupici la toate!!!

Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMar Iul 06, 2010 8:23 pm

nico , felicitari pt inimioara! sarcina usoara in continuare..
alinuta, doamne ajuta sa vi cu doua liniute maine..*
galli , ce mai faci?
monaliso, nu dispera , vine si randul nostru..
chiar asa , samira pe unde o fi , eram obijnuita va o vad mereu pe aici..
fete frumoase , va doresc tuturor o seara frumoasa !
va pup pe toate..
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMier Iul 07, 2010 8:30 am

Neata fete frumoase,
Ma intorc cu senzatii proaspete de la intalnirea cu grupul de fete de la " consilierea pt infertilitate".
In primul rand am fost vreo 11 fete, de toate varstele, conditiile si stilurile.
Sunt in grup 3 fete de 43 de ani , una facand pana acum 13 FIV affraid
Ea are o fetita mare dar e la a 2-a casnicie...siiii
Cealalta e "mama singura" adica face cu donator....
aici e fff la moda....
Mai era o fata care este "mama singura" si saraca era super demoralizata.
O fata foarte desteapta care candva a fost si mai slabuta... a inceput propria carecterizare asa:
- am 10 secunde sa vorbesc despre mine, asta este timpul in care rezist sa nu izbucnesc in plans cand vorbesc despre subiect...
O alta fata , tot mama singura, de 40 de ani cu menopauza precoce, FSH 80 si LH 74....
Si tot asa.
S-a vorbit despre cum primeste familia , prietenii, societatea ( cateva au taiat norma intreaga si au trecut la juma' de norma, alta a fost concediata din cauza lipsei de la serv ( desi aici, legea interzice acest lucru) insa peste tot sunt posibilitati de a ocoli legea.
Ni s-a pus 3 intrebaro
- ce ai invatat despre tine in urma acestei experiente?
- ce iti ierti tie insati?
- ce ( cui) ai de multumit, sau ce multumire ai din aceasta experienta?
Dupa ce am vorbit de toate astea ni s-a spus sa pastram petecul pe care am scris si sa-l scoatem cand ne este greu.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMier Iul 07, 2010 9:06 am

buna dimineata fete dragi

missed me??? Very Happy

eu umblu mai mult pe la piscinici...ce-mi mai place apa.
si am si treaba multa pe la servici...trebuie sa merg Joi si la control cu mama...Sambata luam motzul finului nostru...Duminica mergem la o mare petrecere la balta aia de la Balotesti cu casute pe ponton si verdeatza minunata de care va povesteam...abia astept...o sa fac pozici.

in rest...va pup
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMier Iul 07, 2010 9:09 am

Sa nu scriu povesti prea lungi bom
In concluzie cred ca a reiesit ca eu sunt printre putinele optimiste .....
Majoritatea au caderi naspa de depresie, etc....
Oricum cred ca fiecare a gasit in aceasta forma de intalnire un mod de a comunica cu persoane care inteleg excact ce si cum..
E ca si la noi pe forum doar ca in viata reala....
E interesant ca putem schimba impresii despre medici, clinici, tratamente, asigurari, etc, lucruri specifice legislatiei de aici.
Deja am venit cu initiativa sa ne schimbam nr de tel si emailuri inte noi sa fim in legatura.
Se pare ca este si aici un forum de specialitate, deci am sa-mi bag nasul si pe acolo, desi e destul de greu pt mine sa ma exprim in ivrit in scris.De vorbit e una, de citit e alta, dar de scris inca nu sunt la nivelul cursiv si fara greseli...ce ne e simpla deloc limba asta in scris... bounce
Dar am sa raspund in engleza...
Pare interesant

Samirutzo, vezi sa nu faci, oac, oac noapte de atata apa alien
Bafta mamei tale la control
In concluzie, foarte instructiv si deci ne vedem saptamana viitoare sunny
Va pupic pe taate, si o zi splendida sa aveti. flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMier Iul 07, 2010 9:27 am

Buna dimineata, fete minunate!

Alinuta, te asteptam cu un beta maaaaaare de tot. DD ajuta!

Mona, cand am citit intrebarea nr. 2 mi s-a pus instantaneu un nod in gat si ochii mi s-au umplut de lacrimi. E foarte cruda. Si nu-i inteleg sensul in cadrul tematicii. Cu ce ajuta? Adica, dupa ce soarta te loveste, dupa ce esti cu sufletul vraiste, sa incepi sa-ti cauti vina si sa te si ierti.... Crying or Very sad Pai, in perioada imediat urmatoare unui esec, daca-ti pui intrebarea nr. 2, esti pe marginea balconului direct ...

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMier Iul 07, 2010 9:32 am

Sami, sa-i transmiti salutari dlui Mehedinti, patronul locului. Wink Distractie placuta! sunny

Mona, sunt sigura ca tu vei fi inima grupului si te vor transforma in profa lor de optimism si buna- dispozitie. Te vor indragi imediat. I love you "Sertarelul" stie de ce. cheers
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMier Iul 07, 2010 9:51 am

Alinuta, bineinteles ca-ti tinel pumnii si pregatim bericile pentru liniutele tale Very Happy
Nico, cred ca m-am exprimat incorect, traducand motamo Evil or Very Mad
Intebarea esta ceva de genul, ce iti permiti tie insati...
ce crezi ca ti se cuvine ...ce te ajuta sa te simti mai bine....
Vai de mine soro....lasa marginea balconului...pacatele mele...
desi la mine nu e decat juma de metru pana jos Very Happy ca stam la casa pe pamant cherry
Bine ca ai sesizat traducerea incorecta ca bagam neamul in depresie...
Da, cred ca ma fac sefa de trib, desi mai erau vreo 2, 3 asertive si infingarete.
Nu conteaza cine e liderul, conteaza incurajarea si voia buna...sper...
Ce faci astazi Nico? Inteleg ca de gastronomie te-ai lasat...
Saracul sotior, tre' sa manace numai salate si compoturi rendeer
Las ca scapa el la gratarele....
puuuuuuuup
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMier Iul 07, 2010 10:36 am

Mona, m-am linistit. Se schimba treaba complet. cheers

Nu mai gatesc ca inainte pt simplu motiv ca e prea cald pt aceasta indeletinicire. Very Happy Nu mai fierb la tocanite sau alte mancaruri cu sos.
Dar o zi pe saptamana servim fara carne, o zi pe saptamana peste iar in rest, prefer mangal (la gratar electric Wink ) cu pui sau vita. Garnitura o rezolv repede: pilaf turcesc, cartofi prajiti sau fierti cu patrunjel si unt. Trag si-o salata cu ulei de masline si lamaie multa. Si gata meniul.
Cam de 2 ori pe saptamana fac si o ciorbita de linte sau supa crema cu crutoane. Traiasca robotul! cheers
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMier Iul 07, 2010 10:53 am

Yammi , Yammi Nico....
Mazarichea ta se restogoleste de placere cu asa meniuri....chiar da tu simti arsuri si disconfort Wink
Si noi gatim mangal la un fel de butelie de pickik , pe care o scot afara sa nu faca fum No
In rest bag la cuptor electri...si ies din bucatarie pe terasa...
oricum seicul meu "haleste" la munci pranzul si deci asta ne scuteste de multe...
pe seara, mai salate, mai budincute...mai un pepene...
eu inca ma tin tere cu ciuperca de chefir...
ma simt misto si mie chiar imi place sa beau iaurt cat de cat natural....si imbunatatit cu asemenea ciuperca benefica...
A crescut frumos si s-a inmultit. deja tre' sa donez...
pup
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMier Iul 07, 2010 11:47 am

Mona, nu simt nimic deocamdata. Si cateodata asta ma sperie. Ma linistesc dr, sotu' si Lumi. I love you
Singura modificare sunt sanii: mai mari si durerosi. Si imi faceam probleme si pt acest simptom. Iar cand am inceput sa simt durere nu numai la atingere, sotu' a inceput sa rada: "Ai grija ce simptome iti doresti!" Laughing
Acum, cand am vazut ca totul ok e la eco, parca n-as vrea sa am greturi, doar ca sa-mi confirme ca am bb. Rolling Eyes
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMier Iul 07, 2010 1:17 pm

Draga Nico, tocmai aceste schimbari de atitudine, aceste temeri si aceste framantari sunt simptome clare de graviduta.
Deci esti in norma flower
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMier Iul 07, 2010 2:47 pm

HELP.....AM FACUT DIMINEATA TESTUL DE PIPI SI pe prospect scrie asa in 3 minute trebuie citit rezultatul ,zis si facut,dar nu se vedea decat o liniuta dar dupa inca vreo 5 minutea am mai dat o privire si a aparut cea de a doua liniuta foarte slab dar ere acolo ....niciodata nu a mai aparut liniuta a doua ...si am facut la viata mea ceva teste de pipi...intrebare acuma asta este bb sau e gresit testul.....
mai vb mai tarziu ca sunt la munca si am uintrat pe calc lui sefa care aiesit la o tigara ....
am testul la mine si acuma cea de a doua liniuta este tot acolo ...oare ceo fi ....revin

scuzati dar am dat doar un copy de la DC sunt in criza de timp affraid
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMier Iul 07, 2010 3:36 pm

Alinutza, tinem pumnii sa fie liniuta a doua inrosita.
Sigur ca testul de pipi este mai putin exact in aceste prime zile..
Ai rabdare...
Mai vezi si maine..
si mergi la beta I love you
Fete mie mi-a venit "uratul".
trebuie sa refac analizele "profil hormonal".
Am uitat in ca zi se fac.
In Z2, ca in 3 si 4 cade weekend la mune...
Mi-a venit azi pe la pranz...
deci maine e bine de facut?
pup
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMier Iul 07, 2010 5:28 pm

Alinuto, eu oracolul din olanda zic ca esti gravida!.. Very Happy
daca-oi gresi sa nu ma bati..Uita-te diseara la instructiuni..Unele teste considera pozitiv si dupa ce expira cele 3 minute. Si mie la sarcina din februarie mi-a iesit poz in 5 min si era setat pt. 3 minute.
Pe instructiuni insa scria ca daca se pozitiveaza chiar si in 30 de min poti sa te consideri gravida!
Sa dea D-zeu!... Mare fericire ar fi! flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMier Iul 07, 2010 5:52 pm

Mona, scumpa si eu am citit cu lacrimi in ochi...Multumesc ca ai fost asa de deschisa s ne-ai povestit..Nico draguta vad ca te tot incurajeaza sa iei leadershipul la optimism :-) da' eu zic sa te tii sincera cu tine insati...de fapt tu stii asta...te duci acolo sa fii autentica nu sa joci optimismul si sa ridici moralul altora.....ca altminteri nu va merge
Gandestete-te la tine, ofera-ti luxul de a fi un picut deprimata -daca tot te duci acolo- si ai sa iesi mult mai puternica din chestia asta!!


Voi doua, tu si Nico vorbiti de mancaruri bune de tot! cu specific de tara! Imi faceti pofta! Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 EmptyMier Iul 07, 2010 5:55 pm

Du-te maine Mona ca-i ziua 2 deja. :-)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 9 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-4
Sus 
Pagina 9 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 21  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 3
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: