Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-4

In jos 
+16
SOS Infertilitatea
MayanMistica
mirela2
Looana
lumy_clt
brunadria
luminita42
lyly_mar
alinutahu
amy
guzelnico
samira33
azumica
Mona41
galliciana
Admin
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyMier Iun 23, 2010 6:59 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii de orice fel cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyDum Iun 27, 2010 3:30 pm

da, am fost la ceremonie si a fost ca in filmele americane:X a fost foarte frumos in Tg Mures si m-am atasat foarte repede de oamenii de acolo{prietenii surorii mele} foarte foarte frumos
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyDum Iun 27, 2010 6:28 pm

hello,hello!
fetelor, ma doare burta de innebunesc!
azumica, ne bucuram ca esti printre noi iar!!
cred ca au fost momente magice!!
lumi, mamaaaaaaaaaaa, singapore!!ufffffff!
sami, te asteptam sa ne povestesti ce ai facut azi!! si cu cine te-ai intalnit!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyDum Iun 27, 2010 7:32 pm

hello,hello!!
am fost azi o golanca...abia acum 10 minute m-am intors acasa...sunt plecata de la 12 fara un sfert.
am fost la Mall si m-am intalnit cu fetele mele unguroaice:Adina-gravidutza noastra cu baiat si fata are deja o burtica supeeeeeerba...am mangaiat-o si am vorbit cu aia mici Very Happy ...dar din pacate despre celelalte fete nu am vesti bune...2 dintre ele nu au venit...sunt in depresie,sunt debusolate,nu mai au putere sa mearga mai departe...iar ultima fata din Bucuresti a venit...insa nici ea nu era tocmai bine...am simtit-o trista si deznadajduita...ne povestea de cumnata ei care pana acum 6 luni era "fata batrana"...avea 38 de ani era necasatorita si consolata cu faptul ca va ramane asa....iar acum...in 6 uni s-a casatorit si a ramas si gravida.
ne arata numai gravide...si ne spunea ca nu mai suporta sa vada gravide pe strada...iar eu.... cumm ma stiti...pana la urma ii multumesc lu'DD ca mi-a dat tot ce mi-a dat....asa am fost super ocupata si nu am avut timp sa ma gandesc la balarii...sa ma psihozez si sa intru in cine stie ce depresii.

asaaaa...am ras,am vorbit vrute si nevrute...am baut caffe frape si mojito limonade.

pe la 3 m-am despartit de fetele mele si m-am intalnit cu Samirutzu si cu niste prieteni...am fost si am mancat si apoi ne-am oprit la o terasa si ne-am uitat la meciul dintre Anglia si Germania...si am bagat bere-baietzii si cu suc- fetele.

apoi ne-am oprit putin pe la Carrefour,am luat branza de veci,seminte,pe la farmacie si acasa....si acu in varfu patului.

maine am zi plina de tot...si dupa-amiaza intalnirea cu Nico si cu fetele.
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyDum Iun 27, 2010 9:12 pm

mi s-a prelungit ora de venit acasa cu un sfert de ora:-)) da` e bine si asa ca peste alte cateva luni poate o sa ma lase mai mult I love you
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyLun Iun 28, 2010 5:37 am

neataaaaaaaaaaaaaaa!! cine e cu brocoli, se trezeste de la 5 fara ceva!! affraid
cam de cand a dat lumina......am dormit ffff rau azi noapte, plus ca am adormit tarziu.....

va invit la un ceai, -desi eu nu beau, apa minerala sau cafea slaba! flower
cred ca de emotii am inceput sa nu mai dorm! drunken
i-am spus sa imi spuna din timp, ca sa ii fixez ora la dentist, pt ca spunea ca i s-au dus 2 plombe!!

ma tot gandeam- ce spuneti voi: AC interactioneaza cu naturistele, sau vitex fruit,??
sami, de unde ti-ai luat vitex, si cu cat??

ma doare burta in continuare,ar fi trebuit sa fiu la ovulatie!
mai am de luat 1 luna de AC,si apoi merg iar la dct!

sami,ce sa ii faci, cam pe toate ne apuca nebuneala si deznadejdea, cateodata!! deh....
mona, ai lipsit ieri de la apel!!!
va rog sa nu uitati, maine este ziua lui mayan, cununia civila si religioasa!
este deschisa o rubrica speciala la evenimente! doamne, ce mireasa frumoasa cred ca e!
plus ca e acolo si anna!!!
apoi- maine este sarbatoare cu rosu - Sf Petru si Pavel, iar joi si vineri cu cruce neagra!!!
hai ca v-am innebunit!!!o sapt frumoasa sa aveti!!! flower
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyLun Iun 28, 2010 7:25 am

buna dmineata

galli,eu iau Vitexul de la un plafar de pe la Timpuri Noi cu 33 de lei...deci nu-l cumpar de pe net.
din cate stiu eu...Vittex nu se ia peste AC pentru ca este reglator hormonal feminin iar AC nu lasa organismul sa-si faca ciclul natural ovulator.

azi ma intep iar...hormonale de ziua 3...nush cat o sa mai reziste vena mea aia amarata...ca doar una am din care imi pot lua sange.

in alta ordine de idei...sunt infundata in nas si ma cam doare carnea pe mine...cred ca ma paste o raceala....si m-am saturat....vreau sa plec din Romanika asta...in rest...toate bune sii frumoase Very Happy

o saptamana faina tutror
flower
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyLun Iun 28, 2010 7:41 am

neata buna si de la mine...
eu m am trezit , savurez o cafeluta si imi incep ziua care este arhi plina...
galli , tare mi ar place sa te vad , sa vad saca termin cu treburile repede azi , maine dimineata e plecarea , trebuie sa ma odignesc , merg cy masina si conduc pana in italia unde ma intalnesc cu al meu..
in rest sunt bine , nerabdatoare sa ajung la destinatie, saptamana viitoare fac toate analizele..
va doresc o zi minunata , tuturor..
pupici...
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyLun Iun 28, 2010 9:49 am

Gagicute, ziua buna...
Va citesc dar nu prea imi iese sa comentez...
avem o expozititie zilele astea si e ca la nebuni...ca suntem si noi pe acolo cu stand...
deci maine, poimane nu o sa fiu pe net...
joi e ziua lui seicul si ma-sa nea facut "fun day to the spa"...sooooooo
plus ca vineri suntem la ea la masa...
deci yo nu gatesc, nu prepar nimic...
lumi de h...mi-a placut faza cu "bebelusha mea"..
azumica...ai mai castigat o reduta"juma de ora afara"...da' vezi ce dai in schim...ca totul costa...stii, nu? Very Happy I love you
eu sunt inca in stare de debusolare....dar asta e alta poveste...
am sa gasesc eu muza...sa va povestesc....
va pup fara exceptii..
zuza buburuza...

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyLun Iun 28, 2010 10:24 am

Buna gagici,
eu nu am planuri marete azi, ce-o mi-o veni sa fac aia fac. am in schimb o durere difuza de masele, nu stiu de unde vine, asta-i tragedie ca nu am voie la calmante..:-((
Poate sun la policlinica sa le zic sa-mi trimita raportul complet ale testului combinat, si nu bulshit cu have nice pregnancy.
Gali mersi pentru informatii, nu uitam s-a felicitam pe mayan si nici sa nu spalam. E bine ca ne spui, eu am talent sa spal exact cand nu trebuie.
Mona, la multi ani seicului! De zodie e Rac bag de seama!:-)) si tu fecioara, e frumos, va potriviti, parca asa scrie la compatibilitati!..:-)) te inteleg cu debusolarea, crezi ca viata merge intr-un sens si apoi sensul dispare pentru un timp..O sa fie mai bine cu timpul, ai sa vezi.
Samira doftoriceste-te din vreme cu raceala, sper sa scapi de ea.
Brunadria drum bun!!! as vrea si eu sa plec in lume cateodata cu masina, dar eu asa fara scop..:-)

va pup pe toate!
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyLun Iun 28, 2010 11:19 am

neatza:) da mona, stiu ca totul costa, vad eu:D
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyLun Iun 28, 2010 2:44 pm

Bau!!!!

Sunt absenta motivat Shocked , dar mogaldetele imi ocupa tot timpul....nu ca nu mi-ar fi dor de voi...reusesc sa mai intru si sa va mai citesc, dar cu scrisul stau tare prost!!!
Acu ar tb sa incepem sa ne gandim si la botez si toate cele.

Profit sa urez Bun venit lui Sophie!! si Casa de Piatra si La multi ani!!! lui Mayan.

Nu imi vine sa cred azi am implinit 3 sapt, suntem niste domnisorici, si ne puteti admira aici (cand am un pic de timp de obicei aici incarc poze):

http://picasaweb.google.com/114131294060335745925/MinunileNoastre#

Si pt ca Lumi H, se plangea de a ei burrtica, na ca am pus si eu o pozna cu mine pe ultima suta de metrii. Acu in schimb ce sa va zic, mai ca am ajuns la tinuta de dinainte. Am cam 56 kg, incap i ntoate hainele de dinainte, si exercitii o sa am voie sa fac abia dupa controlul de la sf lui iulie, nu ca as mai avea nevoie de multe.

In mare suntem bine, mandrele au ajuns la 3 kg si un pic bucalata Mara, iar pisoiasul Maia la 2,8 kg. Papam in continuare doar tzitzi, si ne saturam. Avem un program cam de 2-2.5 ore somn si apoi cerem papa. Sunt zile si zile, cand sunt mai agitate, maraite, plangacioase, cand stau in patut de parca sunt pe ghimpi si tot asa.

Dupa cum stiti ne-am intalnit si cu nasica si cu nasicu, care in ritmul lor de alergaturi au ajunsi si la noi, ne-au adus si "caleasca" mogaldetelor, si avem deja 2 zile de iesit afara. Ce bine a fost, nu stiu pt ele cat de mult a contat, dar pt mine a contat f mult, parca nu mai vazusem lumina zilei de luni, eram tare ametita. Momentan nu stam mult cu ele afara, inainte de a iesi tre sa ma asigur ca-s bine ghiftuite sa nu le ia plansul.

Nico radia, vesela si agitata ca intotdeauna. au fost curajosi si au luat fetele in brate, Mara chiar s-a rusinat la T in brate Razz .
Azi diminieata Nico ne-a prins exact in momentul unui "duet" Mara-Maia, Mara era sucita, plangea desi papase, iar Maiutu isi astepta randul.

Pe cat e de greu pe atat e de frumos.
Si va doresc din suflet sa traiti aceste momente alaturi de mogaldetele vs.

Eu sunt ceva in urma cu somnul, nu stiu cand o sa imi revin, dar dupa ce o sa termin cu alaptatul su o sa trecem la bibe, imi iau portia de somn, il las pe tati si pe buni cu ele sa se descurce Razz ...mda sa zic eu acu, cand am fost sa scot firele ma mustra constiinta, era prima oara cand le lasam atat de mult cu buni.

Dupa cezariana mi-am revenit f repede, mai repede decat mi-as fi inchipuit vreodata.
Taietura e ok. Asta si pt ca am ascultat de sfatul unor prietene, dupa operatie am baut f multe lichide treptat, iar cand mi s-a dat ok-ul sa ma ridic in pat, am inceput sa ma plimb prin salon, si uite asa in aceeasi zi eram cazata in sistem room-in cu fetele in salon, unde am avut singura grija de ele si nu a tb sa depind de nimeni si nici sa "cinstesc" asistentele, care mi s-au parut tare ciufute.

Acu va las, ma duc sa pap, ca in 10 min incep sa se trezeasca mandrele si redevin milka Smile .

Va pupacesc dulce pe toate!!! Sa aveti grija de voi!!
Si concediu cat mai placut!!







Ultima editare efectuata de catre lumy_clt in Lun Iun 28, 2010 2:47 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyLun Iun 28, 2010 2:46 pm

Bau!!!!

Sunt absenta motivat Shocked , dar mogaldetele imi ocupa tot timpul....nu ca nu mi-ar fi dor de voi...reusesc sa mai intru si sa va mai citesc, dar cu scrisul stau tare prost!!!
Acu ar tb sa incepem sa ne gandim si la botez si toate cele.

Profit sa urez Bun venit lui Sophie!! si Casa de Piatra si La multi ani!!! lui Mayan.

Nu imi vine sa cred azi am implinit 3 sapt, suntem niste domnisorici, si ne puteti admira aici (cand am un pic de timp de obicei aici incarc poze):

http://picasaweb.google.com/114131294060335745925/MinunileNoastre#

Si pt ca Lumi H, se plangea de a ei burrtica, na ca am pus si eu o pozna cu mine pe ultima suta de metrii. Acu in schimb ce sa va zic, mai ca am ajuns la tinuta de dinainte. Am cam 56 kg, incap i ntoate hainele de dinainte, si exercitii o sa am voie sa fac abia dupa controlul de la sf lui iulie, nu ca as mai avea nevoie de multe.

In mare suntem bine, mandrele au ajuns la 3 kg si un pic bucalata Mara, iar pisoiasul Maia la 2,8 kg. Papam in continuare doar tzitzi, si ne saturam. Avem un program cam de 2-2.5 ore somn si apoi cerem papa. Sunt zile si zile, cand sunt mai agitate, maraite, plangacioase, cand stau in patut de parca sunt pe ghimpi si tot asa.

Dupa cum stiti ne-am intalnit si cu nasica si cu nasicu, care in ritmul lor de alergaturi au ajunsi si la noi, ne-au adus si "caleasca" mogaldetelor, si avem deja 2 zile de iesit afara. Ce bine a fost, nu stiu pt ele cat de mult a contat, dar pt mine a contat f mult, parca nu mai vazusem lumina zilei de luni, eram tare ametita. Momentan nu stam mult cu ele afara, inainte de a iesi tre sa ma asigur ca-s bine ghiftuite sa nu le ia plansul.

Nico radia, vesela si agitata ca intotdeauna. au fost curajosi si au luat fetele in brate, Mara chiar s-a rusinat la T in brate Razz .
Azi diminieata Nico ne-a prins exact in momentul unui "duet" Mara-Maia, Mara era sucita, plangea desi papase, iar Maiutu isi astepta randul.

Pe cat e de greu pe atat e de frumos.
Si va doresc din suflet sa traiti aceste momente alaturi de mogaldetele vs.

Eu sunt ceva in urma cu somnul, nu stiu cand o sa imi revin, dar dupa ce o sa termin cu alaptatul su o sa trecem la bibe, imi iau portia de somn, il las pe tati si pe buni cu ele sa se descurce Razz ...mda sa zic eu acu, cand am fost sa scot firele ma mustra constiinta, era prima oara cand le lasam atat de mult cu buni.

Dupa cezariana mi-am revenit f repede, mai repede decat mi-as fi inchipuit vreodata.
Taietura e ok. Asta si pt ca am ascultat de sfatul unor prietene, dupa operatie am baut f multe lichide treptat, iar cand mi s-a dat ok-ul sa ma ridic in pat, am inceput sa ma plimb prin salon, si uite asa in aceeasi zi eram cazata in sistem room-in cu fetele in salon, unde am avut singura grija de ele si nu a tb sa depind de nimeni si nici sa "cinstesc" asistentele, care mi s-au parut tare ciufute.

Acu va las, ma duc sa pap, ca in 10 min incep sa se trezeasca mandrele si redevin milka Smile .

Va pupacesc dulce pe toate!!! Sa aveti grija de voi!!
Si concediu cat mai placut!!
flower flower flower flower
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyLun Iun 28, 2010 2:47 pm

Oare mesajele mele apar cu continut?
Eu le vad goale Sad Sad Sad Sad
Nu e corect
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyLun Iun 28, 2010 2:48 pm

Bau!!!!

Sunt absenta motivat Shocked , dar mogaldetele imi ocupa tot timpul....nu ca nu mi-ar fi dor de voi...reusesc sa mai intru si sa va mai citesc, dar cu scrisul stau tare prost!!!
Acu ar tb sa incepem sa ne gandim si la botez si toate cele.

Profit sa urez Bun venit lui Sophie!! si Casa de Piatra si La multi ani!!! lui Mayan.

Nu imi vine sa cred azi am implinit 3 sapt, suntem niste domnisorici, si ne puteti admira aici (cand am un pic de timp de obicei aici incarc poze):

http://picasaweb.google.com/114131294060335745925/MinunileNoastre#

Si pt ca Lumi H, se plangea de a ei burrtica, na ca am pus si eu o pozna cu mine pe ultima suta de metrii. Acu in schimb ce sa va zic, mai ca am ajuns la tinuta de dinainte. Am cam 56 kg, incap i ntoate hainele de dinainte, si exercitii o sa am voie sa fac abia dupa controlul de la sf lui iulie, nu ca as mai avea nevoie de multe.

part 1
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyLun Iun 28, 2010 2:49 pm

part 2

In mare suntem bine, mandrele au ajuns la 3 kg si un pic bucalata Mara, iar pisoiasul Maia la 2,8 kg. Papam in continuare doar tzitzi, si ne saturam. Avem un program cam de 2-2.5 ore somn si apoi cerem papa. Sunt zile si zile, cand sunt mai agitate, maraite, plangacioase, cand stau in patut de parca sunt pe ghimpi si tot asa.

Dupa cum stiti ne-am intalnit si cu nasica si cu nasicu, care in ritmul lor de alergaturi au ajunsi si la noi, ne-au adus si "caleasca" mogaldetelor, si avem deja 2 zile de iesit afara. Ce bine a fost, nu stiu pt ele cat de mult a contat, dar pt mine a contat f mult, parca nu mai vazusem lumina zilei de luni, eram tare ametita. Momentan nu stam mult cu ele afara, inainte de a iesi tre sa ma asigur ca-s bine ghiftuite sa nu le ia plansul.

Nico radia, vesela si agitata ca intotdeauna. au fost curajosi si au luat fetele in brate, Mara chiar s-a rusinat la T in brate Razz .
Azi diminieata Nico ne-a prins exact in momentul unui "duet" Mara-Maia, Mara era sucita, plangea desi papase, iar Maiutu isi astepta randul.

Pe cat e de greu pe atat e de frumos.
Si va doresc din suflet sa traiti aceste momente alaturi de mogaldetele vs.

Eu sunt ceva in urma cu somnul, nu stiu cand o sa imi revin, dar dupa ce o sa termin cu alaptatul su o sa trecem la bibe, imi iau portia de somn, il las pe tati si pe buni cu ele sa se descurce Razz ...mda sa zic eu acu, cand am fost sa scot firele ma mustra constiinta, era prima oara cand le lasam atat de mult cu buni.

Dupa cezariana mi-am revenit f repede, mai repede decat mi-as fi inchipuit vreodata.
Taietura e ok. Asta si pt ca am ascultat de sfatul unor prietene, dupa operatie am baut f multe lichide treptat, iar cand mi s-a dat ok-ul sa ma ridic in pat, am inceput sa ma plimb prin salon, si uite asa in aceeasi zi eram cazata in sistem room-in cu fetele in salon, unde am avut singura grija de ele si nu a tb sa depind de nimeni si nici sa "cinstesc" asistentele, care mi s-au parut tare ciufute.

Acu va las, ma duc sa pap, ca in 10 min incep sa se trezeasca mandrele si redevin milka Smile .

Va pupacesc dulce pe toate!!! Sa aveti grija de voi!!
Si concediu cat mai placut!!
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyLun Iun 28, 2010 2:49 pm

mda.se pare ca era prea lung mesajul, asa ca l-am pus din 2 bucati.

Pupiceiiiiiiii

Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyLun Iun 28, 2010 5:01 pm

sunt minunate copilicele! sa-ti traiasca!!!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyLun Iun 28, 2010 7:41 pm

Lumy! Imi pare bine ca te-am auzit!
Fetele sunt niste frumuseti si sa vezi ce o sa se mai faca si de acum incolo!! :-)))
Mersi de poza cu bortzoiul :-))) !! A fost urias, as zice! Dar tu nu erai grasa in rest!..:-)) Eu cred ca ma voi latzi cu totul ca asa mi-e obiceiul!! :-))
Ma bucur si ca ti-ai revenit rapid!...
Ai grija cu somnul, 'fura' si tu cat poti , sa nu te extenuezi.
Multi pupici!
I love you
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyLun Iun 28, 2010 9:58 pm

vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaiiiiiiii.......lumy!!!!!m-am topit definitiv!!!!ce mititele sunt!!!

buna seara gagici!!!
Sus In jos
Looana

Looana


Mesaje : 30
Data de inscriere : 30/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Undeva prin Vestul salbatic

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyMar Iun 29, 2010 6:58 am

Bna dimineata! va astept la o cafea matinala cheers
Nici nu stiu cu ce sa incept dupa o asa lunga pauza a mea. In primul rind felicitari Lumi-clt ptr.domnisorici,sanatate ,noroc si multa fericire Very Happy
Eu nu stiu cum sa ma mai impart cu timpul si munca mea...parca sa scurtat ziua de un timp.Eu am fost in tara abia ce am revenit de 3 zile ,saptamana viitoare plec iar in ardeal.
Hai sa incept cu ceea ce ma i-mi ocupa in ceea mai mai parte gindurile zilnice ..am emoti deja si adica pe 10 iulie sunt nasa ,cununam o pereche de tinerei tare simpatici...asa ca numaratoarea a inceput invers.
Va fi o nunta ca-n povesti cu obiceiuri din traditie cu luatul mireasa cu o trasura alba cu cai ,cu chemator la nunta etc Laughing am pus la punct totul deja
Mi-am cumparat aproape totul mai am de incaltat....mi-am luat o frumoasa rochie de seara ...abia astept sa-o imbrac.Am stabilit deja cu cuafeza cum sa am i-mi cuafez paru....eu m-am gindit sa i-mi impletesc parul in parti dar larga impletitura si in inpletitura sa i-mi puna perle,pietre sau ceva florilele albe asta vedem atunci la momentul stabilit ce cade mai bine si parul de la spate sa-l las lung ondulat pe spate poate putin ridicat dar vreau sa fie pe cazut pe spate deoarece rochia de seara o am cu spatele gol.O freza putin retro daca pot sa spun asa si finuta mea are rochia de mireasa in stil retro si freza o vrea tot la fel in genul cum o are in filmul Aniela Adela Popescu.O sa fie frumos pina la urma cheers
Vad ca vorbiti de Vitex Fruct am si eu acasa 2 cutie nu stiu ce sa fac sa-l iau ca va ca am CM tare dereglat luna asta mi-a venit la 20-21 de zile si in cantitate putina adica mai mult cind mergeamla wc pt pipi,o fi normal la virsta mea ??? sau legat de rezerva ovariana....nu stiu ce sa iau Brinsa Ursului ca si asa ceva am acasa.
Ce sa va mai spun ca dupa cum stiti eu am un catelus chihuahua de 2 ani si deja ma bate gindul sa-mi mai iau o cetalusa Bison Maltez ,si cineva ma intrebat daca am luat-o cumva razna Smile voi ce parere aveti eu zic ca ce mie un catel sau doi ca tot aia e ...tot am o grija fie unul sau doi......am fost la un pas gata gata sa mai vin inapoi din tara cu un unul numai ca nu mai avea ca-i vinduse persoana care se ocupa cu catei de rasa asta.....oricum eu am facut deja comandata pt unul lol!
Na hai ca va las ca ma duc sa ud in gradina iarba si poate azi i-mi fac si un pic de timp de stat in gradina la soare sunny
Fetelor va salut si va doresc la toate numai bine, felitari pt cine are rezultate pozitive sanatate si sarcina usoara.
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyMar Iun 29, 2010 10:12 am

BUNA DIMINEATA DOAMNELOR
abia astept azi la 5 ca ma intalnesc cu niste prieteni {nu cu gasca mea, alta...azi nu ies cu ei ca trebuie sa ma intalnesc cu acesti prieteni} sper ca vremea sa tina cu noi
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyMar Iun 29, 2010 10:25 am

Buna fetele,
eu am o nevralgie de zile mari...nici nu stiu ce sa fac, cred ca durerea vine de la o masea de minte..ma ucide..am luat paracetamol dar nimic, nici un efect..:-( trece durerea pt. 2min cand imi clatesc gura cu apa sau ceai, dar musai rece..
Nu stiu ce sa mai fac, ar trebui sa ma duc la doctor dar mi-e frica de extractie, si dupa aia iar durere ..fara calmante. Ce ghinion afurisit.

Looana, foarte frumos te-ai gandit sa te coafezi, vei fi superba , distractie frumoasa sa aveti!

Ieri am spalat am intins cersafuri in gradina ca la romani :-) dar s-au uscat rapid .
Azi ies pana la banca un pic si sa ma uit de niste sandale comode.

va pup pe toate!

PS. Distractie frumoasa Azumica!

Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyMar Iun 29, 2010 11:53 am

merci :*
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyMar Iun 29, 2010 4:30 pm

hello,hello

din ciclul" ce mai face o femeie intre 2 fivuri???!!!"...va relatez urmatoarele:

1-valoare Amh-2,33...adica beton...intervalul ideal este intre 1-3...subunitar inseamna rezerva ovariana scazuta iar peste 3 inseamna ovare plochistice...deci sunt tzatza de matza la capitolu asta.

2-am trombofiliile partial:

antitrombina III-100,7...int ref 90-130

proteina C-119,20....int ref 70-140

proteina S-71,70...int.ref 60-130

anticoagulant lupic-42,70...int ref 35,80-47,80

anticorpi anticardiolipinici-negativ

anticorpi antipfosfolipidici-negativ

si mai urmeaza tura a2a pe Miercuri sau Joi

asaaaaaaaaaaaaaaa.....urmeaza rezistenta la insulina....asta se pare ca o am fetelor....mi-am facut markerii endocrini...m-a pipait...m-a palpat...m-a intrebat.....mi-a studiat analizele...si mi-a dat tratament cu Siofor pentru 2 luni dupa care ne vedem la control cu markerii endocrini refacuti....si cica va trebui sa continui cu Sioforu asta si-n sarcina.
mi-a explicat cum functioneaza treaba cu pacatoasa asta de insulina.

ce sa va mai zic????aaa....maine am programare la eco de tiroida si mamara.

aaaaaa...si azi mi-am luat rezultatele si de la hormonalele de ziua 3....mi-au scazut prea tare estradiolul si LH fata de luna trecuta....cred ca de la Vittex...da oare e bine???ca io nu prea cred...si de asta sunt putin dezorientata...voi ce ziceti????

luna trecuta....Estradiolul era 28....int ref 21-251...luna asta este 18...acelasi int ref ca-mi fac analizele la acelasi laborator.....si LH-luna trecuta era 3,48...int ref 2,39-6,60 si luna asta este 1,47.

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 EmptyMar Iun 29, 2010 5:40 pm

Sami, foarte bune rezultate! Rezistenta la insulina vad ca se trateaza, bine ca-i detectata, dar parca... de unde iesi asa din senin? Aveai vreo banuiala, vreun semn?..

Estradiolul si LH eu nu m-as ingrijora, variaza de la cm la cm... Ai ovulatii mai tarziu de z14?...Oricum daca ai suspiciuni, lasa toate naturistele deoparte, pana la FIV si stai asa pe cm natural, ca nu strica sa nu iei absolut nimic nimic vreo 2-3 luni.

AMH indeed e beton de beton! Very Happy

Trombofilie, io zic ca n-ai !!!:-)) Unde vezi tu trombofilie ? ai toate rezultatele in limitele de referinta! :-)) anticorpii-s negativi, acum nu judeca dupa o valoare razleata, mai aproape de limita de sus!

In concluzie eu zic, bravo si felicitari!

Pupici!

Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-4
Sus 
Pagina 5 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 3
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: