Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 3

In jos 
+15
beatrix69
mirela2
alinutahu
azumica
brunadria
lyly_mar
samira33
luminita42
amy
SOS Infertilitatea
Looana
guzelnico
Mona41
galliciana
Admin
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptyJoi Iun 10, 2010 6:25 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul!! cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
lavinia

lavinia


Mesaje : 90
Data de inscriere : 16/04/2010
Varsta : 43
Localizare : galati

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptySam Iun 12, 2010 6:13 pm

Vai, Lumi, cat de mici si de scumpici sunt!!!
Alinuta, fruntea sus!! Mergem mai departe alaturi de tine!
Nico,pumnii stransi!! Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Icon_flower
Va pup pe toate!!!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptySam Iun 12, 2010 6:26 pm

Va imbratisez pe toate si va multumesc pt sustinere! I love you

Asaaaaa, m-am adunat de pe drumuri. Doamne, tare plimbareti am fost azi. Daca ne programam toate activitatile, nu le reuseam.
Am fost la clinica la 10.30, am dat sange, ne-au spus ca rezultatul ne va fi anuntat telefonic in jur de ora 15.30. Am hotarat s-o lalaim, asa ca : am luat micul dejun un Taxim, ne-am plimbat pe jos, am baut cafeluta/ limonada, ne-am dus cu masina la cativa km sa-si ia fata salvari (am numit-o "terapie prin shopping in avans" Very Happy ), am parcat langa Moscheea Albastra, am luat tramvaiul, apoi vaporasul pentru a traversa in partea asiatica a Ist, am mancat lamacun buuuun. Eeeeiii, si cum savuram noi asa ceaiul de dupa masa, iaca suna telefon de la clinica. Desi mi-am propus sa nu ma emotionez deloc, sa fiu pregatita psihic pentru orice raspuns, il vad pe-al meu cu un zambet fugar si apoi tot o aproba pe asistenta cu o mina serioasa. I-am facut semn sa-si ridice ochelarii, ma innebunea ca nu-i vad ochii. Au vorbit vreo 5 minute dar mie mi s-au parut 15 min. Rezultat: 94. Smile
Am dat "fuga" la vaporas, am trecut din nou pe partea europeana, am luat tramvaiul si metroul pana in Taxim, apoi pe jos pana la clinica, sa fac repede injectia cu progesteron si sa cumparam ce nu mai aveam din tratament. Am luat taxiul pana la locul unde aveam masina parcata si am sosit, in sfarsit, acasa.
Ma voi intinde putin dar vroiam inainte sa impartasesc cu voi bucuria. Nu vreau sa fiu foarte exaltata, greul abia acum incepe. Voi reface beta marti si, daca totul merge bine (DD ajuta), peste 2 saptamani ne-a chemat la prima eco.

Dragele mele, doresc tuturor sa-si vada visul minunat implinit!
flower flower flower flower flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptySam Iun 12, 2010 6:29 pm

Lumy, gargaritele sunt minunate! cheers Ptiu, ptiu, ptiu sa nu le fie de deochi. Masallah! flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptySam Iun 12, 2010 7:16 pm

Bravo Nico, ai vzt ca soare rade si pe strada ta? Totul o sa fie bine.
Ai grija de tine si de bobita.
Te pup !
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptySam Iun 12, 2010 8:01 pm

ce active ati fost voi in lipsa mea
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptySam Iun 12, 2010 9:57 pm

lumyyyyyyy...m-am emotionat toata!!!!
sa va traiasca fata draga,sa va bucurati de ele si sa fie sanatoase.

bea....lenjerie din aia cu aparatori se gaseste de cumparat mai peste tot...stiu ca i-am luat si eu finutzului meu.

nico....felicitari din suflet...cred ca esti tare fericita...asa de mult ma bucur si-mi creste inima cand vad rezultate pozitive....si cand vad ca se ingroasa randul fetelor care reusesc!!!!

noi ne-am intors de la piscinica...am facut gratar si am mancat in curtea din spate pe iarba....am facut picnic la noi in curte...apoi ne-am bagat in casa la meci si la un dulce facut in mare goana:rulouri cu crema de vanilie.

seara buna tuturor
flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptySam Iun 12, 2010 9:59 pm

Azumico, in avatar esti chiar tu? Frumusica- cochetica! I love you
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptySam Iun 12, 2010 10:01 pm

Sami, ok, am inteles, piscina e a voastra dar tot am dilema: hamam unde ai gasit zilele trecute? Wink
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptySam Iun 12, 2010 10:21 pm

uuuooofffff...mai nico...vezi ca nu ai inteles????
piscinica nu-i a noastra....unde naibilor sa incapa piscinica in 100 de m de curte in fata casei si 100 de m de curte in spatele casei???
piscinica e a clubului la care merg...la fel si hamamul....tot al clubului....Club Moving Otopeni....dar din cunostintele mele mai sunt in Bucuresti si alte locatii unde au hamam.
oricum eu sunt indragostita de hamam....ce mi-ar place mie sa-l am acasa la mine...numai pentru mine Very Happy
Sus In jos
lavinia

lavinia


Mesaje : 90
Data de inscriere : 16/04/2010
Varsta : 43
Localizare : galati

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptySam Iun 12, 2010 10:24 pm

Nico,felicitari Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Icon_flower !!! Ai grija de tine si sunt sigura ca va fi totul bine!
Noapte buna,fetelor!!!
Maine am treaba la serv asa ca la 8 am tre sa fiu acolo Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Icon_mad ...sper sa nu stau mai mult de ora 2 ooffff
Si se intoarce si sotul tot maine-a fost plecat 1 sapt in Senegal Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Icon_rr ....poate nu am pierdut ovulatia luna asta Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Icon_smile( chiar daca stimularea nu am mai facut-o )...o sa imi fc de dimineata un "pipi"test
pupici
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptyDum Iun 13, 2010 6:44 am

buna dimineata Very Happy

ce faceti gagici????
io vreau sa strang putin prin casa,sa ma duc la cimitir si la pranz cand imi vine sotioru de la treaba mergem la nush ce balta de pescuit-unde se duc prietenii nostri de dimineata.

va doresc o zi racoroasa tuturor!!!
flower
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptyDum Iun 13, 2010 8:01 am

neata

nico felicitari
vezi ca au avut fetele dreptate cand ti au spus ca e cu ochisori bounce bounce bounce
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptyDum Iun 13, 2010 8:12 am

neatza tutturor:)

da,in poza eu sunt si ms pt compliment:*

samira33, pot sa va fac in ciuda? Twisted Evil eu am un hamac doar pentru mine in curtea din spate Very Happy
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptyDum Iun 13, 2010 8:56 am

Nico, bravo, super veste, ma bucur din suflet pentru tine!! Sarcina usoara si la termen iti doresc. Ti-ai calculat DPN-ul? In martie candva? Bucurati-va de vara si de voi si de abia astept sa te (va) vad
Doamne ajuta!!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptyDum Iun 13, 2010 10:34 am

azumi,noi vorbim de hamam-o sauna turceasca,o camera tapetata cu faianta si cu niste duze prin care,la anumite intervale de timp ,ies jeturi de abur fierbinte....insa asta nu inseamna ca nu putem fi "invidioase" pe hamacul din curtea ta Very Happy

uuuffff...am avut spor la treaba....mai am de dat o talpa pe jos...si apoi sunt libera ca pasarea cerului Very Happy
insa mi-am rupt o unghie Sad si le aveam asa de luuuuuuungi si frumoase Sad

hai,va pup
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptyDum Iun 13, 2010 11:14 am

aaaaaaaaaaaa,as vrea eu sa am o sauna in curte:))

pare rau pt unghie...eu mereu am unghiile de la mana stanga mai mari, dar nu cu mult:D
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptyDum Iun 13, 2010 12:06 pm

buna dragele mele...
lumi-clt....sunt ca doua picaturi de apa ,,mandrele ,,tale , sa-ti traiasca si sa fie sanatoase ,numai bine si tie si lui tatai Very Happy
nico....din sufelt felicitari....ai grije de tine
pt restul fetelor multi pupici si sa aveti o zi buna
flower flower flower
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptyDum Iun 13, 2010 12:08 pm

ms la fel:)
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptyDum Iun 13, 2010 2:34 pm

Salve fetuci,
Nico....FELICITARI fata scumpa..... rendeer rendeer cheers cheers flower flower
Ce bine imi pare pentru tine...
Ai grija de tine..pupi pipi...
Azumi17, bine ai venit pe taramul povestilor si sfaturilor..
Esti o simpatica, sa nu mai vorbim de faptul ca posezi un pork de guinea...ca si fica-me...tot de varsta ta...
Ea il numeste Shoboribozobo sunny
Tu ii dai salata?
Incearca sa ne povestesti cate ceva despre tine..Ai prieten, prietene...
cum ai terminat scoala...etc.

Lumi 3 in inu...fata draga ce minunatii ai...
Samiruta, sanatate mamei...
Alina, imi pare nespus de rau , dar nu te descuraja...
Fete nu prea am citit din urma dar pe scurt..
Eu am fost la o prietena de-a me in nord...mi-a dat ciuperca de chefir..
sunt sigura ca aiti auzit de ea, macar odata in viata bom
Am sa fac si eu o cura cu chefir de vreo cateva luni...ca se presupune ca trebuie sa fie ff gustos..
Am avut un ciclontz foarte naravas....da' trece...
Va urez tuturor o saptamana buna si calda...moderat...
pupi
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptyDum Iun 13, 2010 3:36 pm

Nicoooooo!!!cheers cheers cheers

M-ai bucurat mult cu rezultatul tau! Bucurie mare trebuie sa fie in sufletul tau!!!
Asa, undeva acolo in ciuda grijilor pe care e normal sa ti le faci!!!!

Felicitari!!!!!

Am stiut eu ca testul ala nu da gres! Dar cred ca ai stiut si tu in adancul sufletului, e imposibil sa nu simti asta, chiar daca nu vrei sa crezi!..

Stiu ca-ti faci griji, dar trebuie sa ai incredere, eu nu zic optimism pentru ca nu imi place cuvantul, eu zic pur si simplu incredere in D-zeu.

Sarcina usoara si la termen! te imbratisez cu drag!

sunny flower sunny
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptyDum Iun 13, 2010 3:44 pm

lumi, f dragute fetitele, sa fiti fericiti cu totii!
nico , felicitari din suflet, eram sigura ca e de bine! sarcina usoara..
pupici..
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptyDum Iun 13, 2010 4:02 pm

Mai fetele, am scris si eu un mesaj chiar acum si l-am pierdut!..:-((

Lumy ai cele mai frumoase fetite din lume!! Si le-ai aranjat minunat camera!..Sa va traiasca , sa va bucurati de ele!cheers

Beatrix, multumesc de sfaturi in privinta imbracamintii. Cred ca ai emotii cu cezariana, ma mir ca mai ai putere sa ma stai la povesti cu noi!.. I love you Poate ti se rupe si tie apa mai devreme (vad ca lui Lumy si lui sora-mea asa li s-a intamplat) si atunci parca nu mai ai timp sa te gandesti la emotii.

Mona cum te mai simti?..sufleteste vreau sa zic. flower

Am sa inchei aici fete ca am un document de finalizat la care precis voi lucra si saptamana viitoare, sunt asa de inceata de cand sunt gravida. :-( Azi am avut si una din zilele alea paranoia de gravida, cand am impresia ca am simptome mai slabe de sarcina si mi se face teama. :-( Mi-o trece pana diseara.

Va imbratisez pe toate.

flower
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptyDum Iun 13, 2010 4:17 pm

Lumi, pupici din suflet....
Eu sunt....binisor....
Ma dau pe chefir...[oate raman bortzoasa...bang , bang...glumesc...
Nu stiu...sunt sfasiata....parca nu am nici putere sa gandesc.....
Am avut un weekend plin si nu am avut timp de analiza...
Berrbatul a fost plecat...
Ne revenim noi....
Merci de ganduri.
Gali, Bruna...pupi maramuresencelor....
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptyDum Iun 13, 2010 8:16 pm

pai da,ii dau lu` Alice{porcusorul meu} salata, nu am prieten{ca iubit} si nici prietene{ de ganu` BFF}.In gasca mea, acum suntem 9 baieti si o fata{eu:D} dar e mai bine asa pentru ca azi, de exemplu{mama m-a lasat sa stau pana la 9:X} m-au condus pana la bloc{cum fac mai mereu}
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 EmptyDum Iun 13, 2010 10:22 pm

fetelor...va pup....am descoperit o locatie minunataaaaaaaaaaa pentru petrecerea timpului liber....va povestesc maine...acu fug la baie ca-s imputita tare....si bronzata Very Happy

mona.....cum e soro cu chefirul ala????detalizaza te rog....sa fac si si io sa raman gravi Sad

va pup
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 3
Sus 
Pagina 4 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul-6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: